Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 13:12:37

Аграрне виробництво Чернігівщини демонструє позитивні результати

30.10.2014   08:28

Підсумки роботи агропромислового комплексу за 9 місяців поточного року розглянули на засіданні колегії Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, яке відбулося 29 жовтня.

У роботі колегії взяли участь в. о. голови облдержадміністрації Сергій Журман, заступник голови ОДА Костянтин Лубенцов, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олексій Савченко, заступники голів та начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій.

На початку засідання Сергій Журман, зветраючись до присутніх, зазначив, що незважаючи на економічну кризу в країні, аграрний сектор області демонструє зростання.

- Важливим і знаковим є те, що нами цікавляться закордонні інвестори. Півтора місяця тому була підписана інвестиційна угода з групою китайських компаній «Дара груп», яка має залучити в аграрний сектор Чернігівщини 58 мільйонів доларів США. Це найбільша пряма інвестиція Китаю в Україну загалом і найбільша інвестиція за всю історію Чернігівщини, - наголосив в. о. голови облдержадміністрації.

Як зазначалось, аграрне виробництво є пріорітетним для області. Приріст валової продукції по всіх категоріях сільгосппідприємств склав 24,4% до відповідного періоду минулого року.

Станом на 24 жовтня по всіх категоріях господарств зернові культури обмолочено на 77% площ, намолочено 2,42 мільйона тонн зерна, при середній врожайності 48,6 ц/га.

Відмічаються позитивні результати і в тваринництві. Так, на 1,5% збільшилось поголів’я свиней по області. За 9 місяців поточного року було вироблено 449,7 тисяч тонн молока.

У харчопереробній галузі спостерігається приріст з виробництва харчових продуктів на 4,6%. Зокрема, позитивні показники мають галузі виробництва хліба, хлібобулочних і борошняних виробів (+6,2%), готових кормів для тварин (+5,5%), перероблення та консервування фруктів і овочів (+ 2,9%).

Представник Чернігівського обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» повідомив про роботу з підтримки будівництва у сільській місцевості. Зокрема, за весь період діяльності фонду видано 6,5 тисяч кредитів сільським жителям на суму 76 мільйонів гривень. Тільки у нинішньому році видано кредитів на суму близько чотирьох мільйонів гривень.

- Необхідно створювати кооперативи, розвивати сільські території для того, щоб реально допомагати людям, – підкреслив Костянтин Лубенцов на завершення засідання.
 

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.