Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 23:46:09

В Чернігові обговорили проблеми держзакупівель

26.09.2014   15:01Агенцiя

Сьогодні, 26 вересня, в готелі «Придеснянський» відбувся кругли стіл на тему «Висвітлення результатів проекту «Створення умов для боротьби з корупцією в сфері державних закупівель».

Експерти та журналісти поговорили про те, чому новий Закон про закупівлі не працює, чому зриваються тендери, які способи «обійти» Закон продовжують використовувати та як реагує прокуратура та Антимонопольний комітет на заяви громадських активістів щодо можливих порушень під час закупівель.
Нагадуємо, що з квітня 2014 року Чернігівська обласна громадська організація Центр політичних студій та аналітики реалізовувала в області проект «Створення умов для боротьби з корупцією в сфері державних закупівель».

Протягом шести місяців громадські аудитори  проводили комплексний моніторинг державних закупівель регіональних органів влади. Об’єктами дослідження стали тендери в освітній, медичній, будівельній сферах Чернігівської області. Крім моніторингу були проведені спеціальні фокус-групи. Таким чином, після завершення проекту аудитори отримали повну інформацію про державні закупівлі в області.

Частим випадком виявилася наявність відмін тендерів. До того ж єдиним учасником відмінених тендерів часто буває учасник майбутньої переговорної процедури закупівель, з яким і укладається договір.

В документації конкурсних торгів нерідко зустрічаються і дискримінаційні вимоги до учасників торгів. Так, крім визначення у вимогах кількості укладених договорів визначаються і роки або період їх укладання (наприклад, два договори, укладені протягом трьох останніх років, або договори за 2013 рік). Під час громадського моніторингу держзакупівель в ДКТ одного з замовників була виявлена вимога наявності досвіду укладання аналогічних договорів з установами саме державної форми власності. І це при тому, що документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників (ст.22 Закону України «Про здійснення державних закупівель»).
Чернігівською обласною громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики» було направлено заяви до прокуратури із зазначенням порушень при проведенні держзакупівель та проханням перевірити наведені в заявах факти.

Результатом стало направлення прокуратурою цих заяв за належністю до Чернігівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України. Відповіді Антимонопольного комітету були однотипними та зводилися до того, що у територіального відділення АКУ відсутні законні підстави здійснювати юридичну оцінку дій замовників торгів.

Тобто, громадськість отримала можливість моніторити держзакупівлі, інформація стала відкритою після прийняття нового Закону, але впливати на процес громадські активісти, як і раніше, не можуть.

В результаті проведення моніторингу та фокус-груп у Чернігівській, Хмельницькій, Дніпропетровській, Херсонській областях експертами «Центру політичних студій та аналітики» були напрацьовані рекомендації, серед яких:
•    Повернення обов’язкового навчання членів комітетів з конкурсних торгів.
•    Активне інформування замовників та учасників торгів.
•    Запровадження пілотних проектів щодо “електронізації” державних закупівель.
•    Ліквідація прогалин у нормативному регулюванні процедур держзакупівель.

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.