Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 вересня, 07:23:57

Продовжується виплата орендної плати за паї

22.04.2013   15:42Агенцiя

На Чернігівщині розпочались виплати за договорами оренди земельних ділянок та часток (паїв) 2013 року. Про це повідомили в прес-службі Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

В умовах дії мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення все ширшого розповсюдження набуває укладення довгострокових (від 5-ти до 10-ти років) договорів оренди земель, які підпадають під дію мораторію. Так, із загальної кількості укладених договорів оренди (235 тисяч) 164 тисячі украдені на період від 6-ти і більше років.

Розрахунок оплати за використання земель орендарем має важливе суспільне значення. Така плата відображає відносини між орендарем і орендодавцем щодо розподілу між ними грошових потоків, пов'язаних з використанням об'єктів оренди. Станом на 1 квітня 2013 року селянам Чернігівщини вже виплачено більше 10 мільйонів гривень орендної плати. Всього договорами оренди землі у поточному році передбачено виплатити орендодавцям більше 424 мільйонів гривень.

Відомо, що розмір плати за оренду земельних ділянок сільгосппризначення має бути не меншим 3% визначеної відповідно до законодавства їх вартості. В області середній розмір орендної плати за землю становить 4,3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Плата за 1 гектар орендованої землі коливається в межах 544 гривні. Наразі розрахунки здійснюються в основному грішми та послугами.

Питання орендної ставки на землю є важливим соціальним питанням, адже основними орендодавцями в Україні є її громадяни - власники земельних паїв. В даний час в парламенті України на розгляді знаходяться 4 законопроекти, які передбачають значне збільшення орендної плати за землю від 4,5 до 7 відсотків. Зокрема, проект Сергія Міщенка визначає, що річна сума платежу не може бути меншою 12 мінімальних заробітних плат.
 

Останні новини Чернігівщини

7 місяців незламності українців – 7 фактів, які це підтверджують 22:09

Сьогодні – рівно 7 місяців, як Україна протистоїть повномасштабній збройній агресії Росії.

25 вересня - цей день в Україні і світі

25 вересня - цей день в Україні і світі 12:07

ДЕНЬ 214 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 214 RUSSIAN AGRESSION

24 вересня - цей день в Україні і світі

24 вересня - цей день в Україні і світі 10:00

ДЕНЬ 213 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 213 RUSSIAN AGRESSION

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів 15:11

У Чернігові на період проведення ремонтних робіт по вул. Толстого у роботу міського пасажирського транспорту вносяться тимчасові зміни. Перекриття руху автотранспорту триватиме з 8.00 год. 26 вересня по 20.00 год. 14 жовтня.

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники»

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники» 15:10

Нагороди за бездоганне виконання службово-бойових завдань, виявлену хоробрість та досягнення у спорті отримали кінологи зі службовими собаками органів державної влади сектору безпеки та оборони України, які беруть активну участь у бойових діях і вже відзначилися у своїй роботі.