Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 січня, 07:46:32

Останки князя Ігоря Чернігівського під Спаським собором не знайдено

24.07.2012   08:09

Археологи не виявили останків святого князя Ігоря Чернігівського, знайти які під Спасо-Преображенським собором у Чернігові сподівався російський письменник Юрій Сбітнєв.

"Археолог Макаренко, який розкопував прибудови до Спаса в 1923 році, припускав, що підземна крипта частково поєднує поховальні споруди давньоруського часу. Сьогодні ж ми бачимо, що, окрім стін і залишків апсиду, від давньоруського часу тут нічого не лишилося. Все було знищено і пограбовано ще в XVII-XVIII сторіччях під час спорудження цієї крипти", - розповіла науковий консультант археологічної експедиції, доцент Інституту історії, етнології та правознавства ім. О. Лазаревського Олена Черненко.

Як повідомлялося раніше, у грудні 2011 року представники однієї з фірм відсканували 2 тис. кв. м території довкола Спаського собору в Чернігові. Робили вони це на замовлення "Балтійської будівельної компанії" (РФ), керівник якої Ігор Найвальт зводить під Москвою храм на честь святого Ігоря Чернігівського. До Юрія Сбітнєва бізнесмен звернувся з надією отримати для своєї церкви часточку князевих мощів.

Генеральний директор Національного історико-археологічного заповідника "Чернігів стародавній" Андрій Курданов зазначив, що розкопки біля Спаса проводилися не стільки заради пошуків князівських останків, як з метою дослідження території перед початком її реконструкції та ліквідації негативних наслідків розкопок 1923 року.


http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ostanki_knyazya_igorya_chernigivskogo_pid_spaskim_soborom_ne_znaydeno_1743647

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили хлопців, які розмалювали зупинку громадського транспорту

Патрульні виявили хлопців, які розмалювали зупинку громадського транспорту 12:47

Вчора близько четвертої ранку на лінію "102" надійшло повідомлення, що на вулиці Захисників України двоє невідомих щось пишуть фарбою на зупинці громадського транспорту.

Погоджувальна рада затвердила перелік питань 50-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання

Погоджувальна рада затвердила перелік питань 50-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання 12:24

Питання, які виносяться на розгляд п’ятдесятої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання, затвердила сьогодні погоджувальна рада.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 12:13

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:34

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Тепла зима сприяє завершенню будівництва спортивного майданчика у Сновську

Тепла зима сприяє завершенню будівництва спортивного майданчика у Сновську 11:11

Біля Сновської районної гімназії продовжуються будівельні роботи з облаштування спортивного майданчика. Підготовчі роботи розпочали у листопаді 2019 року, тоді робітники демонтували фундамент колишнього ФОК, зазначено на сайті громади.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини