Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 жовтня, 18:34:50

Останки князя Ігоря Чернігівського під Спаським собором не знайдено

24.07.2012   08:09

Археологи не виявили останків святого князя Ігоря Чернігівського, знайти які під Спасо-Преображенським собором у Чернігові сподівався російський письменник Юрій Сбітнєв.

"Археолог Макаренко, який розкопував прибудови до Спаса в 1923 році, припускав, що підземна крипта частково поєднує поховальні споруди давньоруського часу. Сьогодні ж ми бачимо, що, окрім стін і залишків апсиду, від давньоруського часу тут нічого не лишилося. Все було знищено і пограбовано ще в XVII-XVIII сторіччях під час спорудження цієї крипти", - розповіла науковий консультант археологічної експедиції, доцент Інституту історії, етнології та правознавства ім. О. Лазаревського Олена Черненко.

Як повідомлялося раніше, у грудні 2011 року представники однієї з фірм відсканували 2 тис. кв. м території довкола Спаського собору в Чернігові. Робили вони це на замовлення "Балтійської будівельної компанії" (РФ), керівник якої Ігор Найвальт зводить під Москвою храм на честь святого Ігоря Чернігівського. До Юрія Сбітнєва бізнесмен звернувся з надією отримати для своєї церкви часточку князевих мощів.

Генеральний директор Національного історико-археологічного заповідника "Чернігів стародавній" Андрій Курданов зазначив, що розкопки біля Спаса проводилися не стільки заради пошуків князівських останків, як з метою дослідження території перед початком її реконструкції та ліквідації негативних наслідків розкопок 1923 року.


http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ostanki_knyazya_igorya_chernigivskogo_pid_spaskim_soborom_ne_znaydeno_1743647

Останні новини Чернігівщини

339 мешканців Чернігівщини отримали ваучер на навчання від служби зайнятості

339 мешканців Чернігівщини отримали ваучер на навчання від служби зайнятості 16:10

Понад14,6 тисяч українців, середяких 339 мешканцівнашоїобласті уже отримали від держави ваучери на навчання.Про це повідомила директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник.

Прилуцькі рятувальники провели для ліцеїстівакцію "Запобігти. Врятувати. Допомогти." 15:59

04 жовтня у смт Срібне для учнів місцевого ліцею фахівці Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області та Національної поліції провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

Увага конкурс «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» !!!

Увага конкурс «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» !!! 15:40

Оголошено ІІ Всеукраїнський конкурс наукових робіт серед молоді імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики».Конкурс проводиться з метою створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу талановитої молоді, підтримки наукової та творчої діяльності студентів, молодих вчених, стимулювання їх інтересу до дослідницької роботи.

На Чернігівщині стартував Всеукраїнський проєкт з проведення спортивних та спортивно-масових заходів «Пліч-о-пліч» 15:36

З метою належного виконання ініціативи Президента України Володимира Зеленського щодо популяризації спорту серед здобувачів освіти в Україні розроблено План проведення спортивних та спортивно-масових заходів серед учнів і студентів у 2023/2024 навчальному році «Пліч-о-пліч».

Чернігівські поліцейські затримали двох громадян, які запустили феєрверк: відкрито кримінальне провадження 14:35

Попри усі заборони у період дії воєнного стану двоє мешканців Чернігова (45-річний чоловік та 40-річна жінка) вночі запустили феєрверк у сквері на вулиці Івана Мазепи у Чернігові. За цим фактом поліція розслідує кримінальне провадження.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини