Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 18:34:37

Читаюча родина єднає Україну

26.02.2018   14:31Агенцiя

Вже 16 років Чернігівська обласна бібліотека для дітей спільно з освітянами міста Чернігова та управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту активно втілює в життя цікавий щорічний проект-конкурс «Читаюча родина Чернігова».

За ці роки у конкурсі взяли участь понад 400 родин з усіх шкіл міста, які люблять читати в будь-якому форматі, понад 100 з них стали фіналістами, а близько 50 – лауреатами, призерами конкурсу. Це справжня читацька родина – наша гордість, вона з кожним роком зростає.

В цьому році в конкурсі взяли участь 26 родин зі шкіл міста: серед них були педагоги, журналісти, фото дизайнер, працівник поліції. Були представлені різні покоління: найменші - від 2-х років і бабусі, що започаткували традиції читання в родинах. Для фіналу були відібрані кращі роботи 7 фіналістів.

Досвід читання у всіх різний, проте бажання пізнавати навколишній світ за допомогою читання, при чому в різному форматі, однаково щире, глибоке, воно передається від бабусь і дідусів, з покоління в покоління. Сьогодні наші родини читають і паперові, і електронні книги.

З домашнім завданням більшість родин впоралися чудово – про традиції читання своїх родин всі розповіли дуже цікаво. Глибокі традиції читання в родині Борисових (колегіум № 11) закладені ще прапрадідом і розвиваються вдячними нащадками; родина Богатенко (ЗОШ № 3) успішність своєї родини пов’язує з активним читанням всіх членів сім’ї; родина Шкворець (ЗОШ № 9) навіть знайшли формулу щастя, яку виклали у своїх віршах; родина Кириченків (ЗОШ № 36) дуже відповідально і професійно розробила поради щодо читання дітей в родині; велика родина Савчуків (ЗОШ № 2) впевнена в тому, що діти – це те, що ми в них вкладаємо, чим заповнюємо їхні серця. Родина Максименків (ЗОШ № 12) вважає, що самостійний похід до бібліотеки їхніх синочків – найдієвіший метод заохочення читання у дітей.

Родина Сусленко (ЗОШ № 25), розмірковує, чому наше майбутнє залежить від читання дітей. А саме мама Лана Світко вважає, що читання спонукає до мислення і розуміння сенсу життя кожної людини.

Всі родини-фіналістки «Читаючої родини Чернігова-2018» взяли участь у конкурсі знавців світової та української літератури «Літературний марафон», у контрольній з української «Буває, що слово відоме давно, та знає не кожен, що значить воно»; зацікавив всіх краєзнавчий інтернет-квест «Найстаріша дитяча бібліотека України», присвячений 120-річчю Чернігівської обласної бібліотеки для дітей. Практично всі вчасно та успішно впоралися із завданнями. Журі було досить складно визначитися з оцінюванням кожного фіналіста.

Перші три місця посіли кращі з кращих: І місце – родина Борисових (колегіум № 11), ІІ місце – родина Кириченків (ЗОШ № 36), ІІІ місце – родина Максименків (ЗОШ № 12).

Всі фіналісти стали першими глядачами та учасниками віртуальної екскурсії бібліотекою «120 років за 20 хвилин».

Родини були різні, цікаві, було багато спілкування, цікавих думок, проте всі єдині в одному – щоб бути сьогодні успішними, щасливими, необхідно читати завжди в будь-якому форматі. Адже майбутнє залежить від читання дітей.

Всі родини-фіналістки були нагороджені грамотами і подарунками від організаторів конкурсу.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини