Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 19:49:11

Робота щодо випуску книг місцевих авторів триває

29.05.2017   14:19Агенцiя

Із 29 травня до 3 липня триватиме прийом рукописів, які претендуватимуть на друк коштом обласного бюджету у 2017 році.

На реалізацію цього заходу передбачено 200 тисяч гривень проти 100 тисяч у 2016-му.

Про це повідомили минулого тижня під час засідання комісії з питань підтримки місцевого книговидання, яке провів директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Андрій Подорван.

Конкурс реалізується в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016–2020 роки.

Закупівлю послуг як з друку, так і верстки книг-переможців попередньо планується здійснити через систему електронних закупівель ProZorro. До речі, минулоріч за допомогою використання цієї системи зекономлено кошти на видання додатково ще двох книг.

За результатами конкурсу–2016, як поінформував Андрій Подорван, видано 7 рукописів сумарним накладом 1700 примірників:

- «Плавба», літературно-художнє видання (поезія), автор — Микола Адаменко;

- «Чубарейко небо оре», літературно-художнє видання (збірка щоденникової прози), автор — Володимир Сапон;

- «Антологія творів лауреатів премії імені М. Коцюбинського. Проза», літературно-художнє видання (антологія прозових творів), тексти — різні автори, упорядники — Наталія Коцюбинська, Ольга Єрмоленко, відповідальний за випуск — Ігор Коцюбинський;

- «Чернігівська старовина», наукове видання (збірка наукових праць), тексти — Василь Хижняков, упорядники — Олександр Коваленко, Андрій Курданов, Олександр Рахно;

- «Неси зірку», літературно-художнє видання (поезія), автор — Олексій Маслов;

- «Чернігівський beaumonde, або Записки бібліографа», літературно-художнє видання (документально-художній твір біографічно-краєзнавчого характеру), автор — Людмила Студьонова;

- «У роки неволі. Листи, спогади, свідчення громадян Чернігівщини про перебування у неволі у роки Другої світової війни», наукове видання (збірник документів та матеріалів), упорядники — Раїса Воробей, Наталія Лобанова, Ірина Рябчук.

Окрім того, за цільовим фінансуванням видано книгу «Ужинок за сорок літ» (300 примірників), приурочену до 40-ліття Чернігівської обласної організації Національної спілки письменників України, а також профінансовано частину накладу навчального видання «Букварик школярика. Історична абетка Чернігівщини» (7600 примірників).

Книги передані до бібліотек, закладів освіти та культури області.

Під час засідання члени профільної комісії затвердили організаційні документи: Положення про комісію з питань підтримки місцевого книговидання та Положення про обласний конкурс рукописів місцевих авторів. Присутні висловили свої зауваження та побажання до подальшої роботи.

Зокрема обговорили можливість вирішення конфлікту інтересів у будь-кого з членів комісії. В такому разі особа зобов’язана одразу ж повідомити про це і не брати участі надалі у прийнятті рішення. Якщо ж виникає конфлікт інтересів щодо творів, які претендують на випуск у певному році, особа відсторонюється від будь-якої роботи у комісії, пов’язаної з відбором творів. Конфлікт інтересів також може стати підставою перегляду Видавничого плану.

До речі, цьогоріч рукописи будуть подаватися виключно в електронному вигляді.

Засідання комісії по розгляду надісланих матеріалів планують провести не пізніше 18 серпня у режимі онлайн-трансляції.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.