Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 22:46:36

В літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського зафіксовано рекорд

19.05.2017   10:04Агенцiя

В Міжнародний день музеїв, 18 травня, до музею Михайла Коцюбинського завітав Голова редакційної ради Національного проекту "Книга рекордів України" Олег Іваненко.

Він приїхав із почесною метою. Аби зареєструвати унікальну на весь світ річ – «Дерево життя», що пронизує всі три поверхи літературної експозиції музею-заповідника.

На початку заходу слово взяв директор музею Ігор Коцюбинський. Він розказав про історію створення «Дерева життя» і про його автора Івана Валентина Задорожного.

Більш докладно і детально про мистецьку скульптуру розповіла Марія Москаленко, завідуюча відділом музею-заповідника М.М.Коцюбинського.

На гранях скульптури відображена вся творчість Коцюбинського – ілюстрації з підписами від найперших його творів і до останніх. І манера цього відображення – особлива – у різьбленні по дереву. Тут можна впізнати героїв усіх творів Великого Сонцепоклонника.

«Дерево життя» – це справді унікальна річ. Виготовлена вона спеціально для музею. Вирізана із сосни та оброблена вишневим клеєм, щоб скульптура краще зберігалася. І схожої немає в усьому світі. Саме тому її і було внесено до «Книги рекордів України».

Рекорд зареєстровано в категорії «Вперше, розміри» – найбільша монументально-просторова композиція з дерева, присвячена творчості Михайла Коцюбинського. Це чотиригранна колона висотою 10,5 м, яка проходить крізь три поверхи будівлі. На гранях колони зображені художні образи з творів М.Коцюбинського. Ширина кожної грані – 2 м. Цей рекорд буде поряд із найбільшим літаком у світі, найсильнішою жінкою на планеті, яка теж є українкою, поряд із роботою художника, що написав картину площею 300 кв. м.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.