Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 23:39:09

Вечір пам’яті Таїсії Немирівської. ФОТОрепортаж

17.02.2016   13:36Агенцiя

16 лютого у відділі мистецтв пройшла година пам’яті «Для України живемо і творимо» Таїсії Федотівни Немирівської (21.10.1942 - 07.01.2016) – громадської діячки, мистецтвознавця, майстра народної творчості.

Таїсія Федотівна народилася 1942 року в Торговиці на Кіровоградщині. Закінчила Косівське училище декоративно-прикладного мистецтва, Чернівецький педагогічний університет (філологічний факультет) та аспірантуру Інституту літератури НАН України. Працювала в художніх майстернях Кіровограда, на Уманській фабриці художніх виробів, у літературно-меморіальному музеї М.М. Коцюбинського в Чернігові, обласному будинку народної творчості, вчителем малювання в кількох чернігівських загальноосвітніх школах.

Давній користувач та друг бібліотеки, Таїсія Немирівська відвідувала більшість мистецьких заходів. В своїх публікаціях, як мистецтвознавець, вона цікаво та поетично характеризувала роботи вже відомих майстрів та давала поради ще молодим, починаючим митцям.

Година пам’яті відбулась за ініціативи Віктора Івановича Магдаченка – чернігівського художника, члена Національної спілки художників України та чоловіка Таїсії Федотівни. На тематичній виставці представлені роботи майстрині – писанки, рушники, кераміка та мистецтвознавчі статті в місцевих і всеукраїнських часописах.

«Таїсія Федотівна займалася громадською роботою, працювала пліч-о-пліч разом з відомими політичними та громадськими діячками – Надією Суровцовою, Михайлиною Коцюбинською, Елеонорою Соловей, та багатьма іншими учасниками дисидентського руху, котрі, як і сама мистецтвознавець, зазнали й дискримінації, й переслідувань.
Але не уярмило це її живу душу. І в атмосфері духовної несвободи Таїсія Немирівська вела посильну для її обмежених можливостей роботу, насамперед – з вивчення народної творчості, зокрема образотворчого мистецтва. А ще її завжди вабила творчість поетична. У теках, серед дослідницького доробку, є немало сторінок з оригінальними ліричними творами. Між іншим, значну частину їх вона написала спільно зі своїм чоловіком – талановитим художником Віктором Магдаченком, котрий також з молодих літ захоплювався поезією.» (Куценко  П. «Свідома українка» // Деснянська правда. – 2016. – 11 лют. – С. 8)

Усе пройде,
усе пройде,
усе пройде і перебуде.
Пройде і ця єдина в світі
наша мить.
У плині часу пролетить.
Пройде весна, пройде зима,
пройде і буревій, і
стишиться негода у
душі твоїй.
І стишиться негода
у душі твоїй,
душі моїй!
 
І знов піднімається
денне світило,
провіщує нам
гарний день!
Будем ставати, браття,
до діла!
Будем співати добрих пісень!
Пісня добра – наше кредо.
Пісня, що сіє єднання в рядах.
І щоб було, і щоб дзвеніло
срібло і злото у нас у серцях.
І щоб стачало доброї мислі,
і щоб стачало злагоди в пісні,
Будем ставати, браття,
до діла,
будем співати добрих пісень!

Таїсія Немирівська, Віктор Магдаченко

Фоторепортаж Віктор Кошмал

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.