Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 23:35:28

Монітор "Краків" – монітор "Смоленськ". Пам’ять і Примирення

22.04.2015   08:11Агенцiя

21 квітня 2015 року у військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського відбулася зустріч з представниками Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Київської організації “Товариство ветеранів розвідки Військово-Морського флоту” та Ладинської сільради. Метою зустрічі стала передача Чернігівському історичному музею імені В.В. Тарновського макета монітора “Краків” та виставкових стендів про річкові флотилії Другої Речіпосполитої.

У 1926 році на судноверфі у Кракові був спущений на воду річковий монітор, якому дали назву “Краків”. Під час радянсько-польської війни у вересні 1939 року він був затоплений екіпажем, а згодом піднятий і відремонтований. Під назвою “Смоленськ” корабель увійшов до складу Пінської військової флотилії Військово-Морського флоту СРСР.

У вересні 1941 року монітор “Смоленськ” брав активну участь в оборонних боях на Чернігівщині. Опинившись у пастці між зірваним автомобільним мостом та понтонною переправою, 15 вересня був затоплений екіпажем у затоні річки Десна поблизу села Ладинка.

І сьогодні, особливо у посушливий час, із затону виступають його понівечені борти та палубні надбудови. Силами активістів – ветеранів розвідки Військово-Морського флоту були зібрані речі з корабля, які сьогодні зберігаються в селі Ладинка та в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського. Поблизу місця загибелі монітора ними встановлений пам’ятний знак, а в селі створюється музей, присвячений кораблеві.

Дуже важливою, з огляду Пам’ять і Примирення, була ця зустріч. Віце-міністр закордонних справ Республіки Польща Конрад Павлік передав Чернігівському історичному музею імені В.В. Тарновського макет та матеріали виставки. У своєму виступі він зупинився на історії будівництва корабля часів Другої Речіпосполитої та подякував за збереження пам’яті про моряків, які боролися з нацизмом, і наголосив на готовності Польщі долучитися до створення музею в селі Ладинка, куди потім з Чернігова будуть передані подаровані матеріали.


Сергій Лаєвський

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ