Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 00:18:24

У Батурині відбувся третій обласний музичний фестиваль-конкурс молодих виконавців імені Андрія Розумовського

27.10.2014   16:21

22 жовтня в палаці гетьмана К.Розумовського в Батурині було проведено традиційний, вже третій за ліком, Обласний музичний фестиваль-конкурс молодих виконавців імені Андрія Розумовського. Захід започатковано у 2012 році до відзначення 260-річниці з дня народження Андрія Кириловича розпорядженням голови Чернігівської обласної державної адміністрації.

Співорганізаторами фестивалю традиційно стали Благодійний фонд “Світанок” (м.Конотоп), опікується яким українська діаспора США та Канади, і, зокрема, уродженець Батурина Микола Кочерга, відділ культури, туризму, національностей та релігій Бахмацької райдержадміністрації, Бахмацька районна школа мистецтв ім. А.Розумовського та НІКЗ “Гетьманська столиця”. Журі конкурсу представляли - директор Чернігівського музичного училища ім.Л.Ревуцького Суховерський В.М.(голова журі), викладач-методист з класу фортепіано Чернігівського музичного училища ім.Л.Ревуцького Борисова Є.А., директор Бахмацької районної школи мистецв ім. А.Розумовського Іванько О.П. У номінації “Академічний спів” оцінювали майстерність учасників начальник відділу культури, туризму, національностей і релігій Бахмацької райдержадміністрації Ситайло О. Я., викладач вокалу Бахмацької районної школи мистецтв ім.А.Розумовського Тищенко Н.І., викладач-методист вокалу Чернігівського музичного училища ім.Л.Ревуцького Гончаренко М.А.

Відгукнулися взяти участь у фестивалі 41 учасник з п’ятнадцяти спеціалізованих навчальних закладів Чернігівської і Сумської областей. Географія представлених закладів кожного року розширюється, додаються та відкриваються нові імена. Цьогоріч до нашої фестивальної родини приєдналися Сумська музична школа №1 та Сосницька дитяча музична школа ім.М.Полторацького. Незмінними залишаються номінації, вікові категорії та високі вимоги до репертуару. Фестивальна частина програми розпочалася із відкриття пересувної виставки художниці Тетяни Кобзар “Древо життя. Дивоцвіт”, яку презентувала науковий співробітник заповідника Марина Герасько.

Основна частина дійства розпочалася Гімном України в Гетьманській залі палацу. Після представлення членів журі, про історичну постать, в пошанування пам’яті якої організований фестиваль, розповіла випускниця Батуринської філії Бахмацької районної школи мистецтв ім.А.Розумовського, переможниця багатьох конкурсів з класу бандури Аліна Базалій.

Також було зачитано привітання від нащадка К.Розумовського, Грегора Розумовського, який надіслав його телеграмою з Відня.

Вже традицією стало розпочинати конкурс концертами талановитих та різнопланових творчих колективів. Цього року почесними гостями нашого фестивалю став ансамбль учнівсько-педагогічного колективу Сумської музичної школи №1 під керівництвом Володимира Соколова. Вперше в палаці звучали духові інструменти — флейти, фаготи, саксофони, на яких учні та викладачі виконували композиції класиків Г.Альбіоні, Е.Гріга, Г.Глієра, М.Равеля та сучасних українських композиторів.

Власне конкурс тривав близько двох годин, впродовж яких члени поважного журі прослухали загалом 37 виконавців. Порадившись, журі віддали призові місця:

в номінації “Академічний спів”, вікова категорія А (від 9 до 12 років):

Черняк Єлизаветі (Чернігівська міська школа мистецтв) — ІІ місце;
Шурубурі Адель(Чернігівська дитяча музична школа № 2) — ІІ місце;
Усик Марії (Чернігівська дитяча музична школа № 2) — ІІІ місце;
Гагіну Дмитру (Глухівська школа мистецтв ім. М. Березовського) — ІІІ місце;
Вайло Діані (Бахмацька районна школа мистецтв ім.А. Розумовського) — ІІІ місце;
Скворцовій Олександрі (Чернігівська міська школа мистецтв) —ІІІ місце.

“Академічний спів”, вікова категорія В (від 12 до 15 років):

Грибань Дарині (Чернігівська музична школа №1) — І місце;
Зуй Вікторії (Бахмацька районна школа мистецтв ім.А.Розумовського) — ІІ місце;
Новак Юлії (Прилуцька школа мистецтв) — ІІ місце;
Короленку Андрію (Конотопська дитяча музична школа №2) - ІІІ місце;
Свириденку Данилу (Городнянська школа мистецтв) — ІІІ місце.

Особливо вразило журі виконання піаністів. Найблискучішій з них - Рудамьоткіній Марії з Куликівської дитячої музичної школи - було присуджено Гран-прі фестивалю. Решта місць розподілили так:

“Фортепіано”, вікова категорія А (від 9 до 12 років):

Бєла Іні (Прилуцька школа мистецтв) — ІІ місце;
Васеко Марія ( Чернігівська дитяча музична школа № 2) — ІІ місце;
Морщ Діана (Конотопська дитяча музична школа №1) - ІІІ місце;
Циганок Катерина (Конотопська дитяча музична школа №1) - ІІІ місце.

“Фортепіано”, вікова категорія В (від 12 до 15 років):

Антоненко Анастасія (Бахмацька районна школа мистецтв) — І місце;
Галай Микола (Козелецька дитяча музична школа) — І місце;
Порай-Кошиць Анастасія ( Козелецька дитяча музична школа)- ІІ місце;
Ріпа Євгеній (Конотопська дитяча музична школа №1) — ІІІ місце.

Під час роботи журі Бахмацька районна школа мистецтв ім. А.Розумовського представила захоплюючий концерт педагогічного колективу. Були майстерно виконані сюїти для фортепіано в чотири руки, дуетом в складі Олени Леус та Людмили Іванько, та концертіно в старовинному стилі у виконанні Оксани Шимко і Людмили Іванько.

Після вручень дипломів та заслужених призів (грошових винагород) всім бажаючим гостям та учасникам було проведено екскурсії по об’єктах заповідника.
 

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».