Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 16:54:32

Олександр Сич представив у Чернігові книгу "Український націоналізм: традиція і модерн"

14.05.2013   08:45Агенцiя

13 травня в культурно-мистецькому центрі "Інтермеццо" в Чернігові відбулася презентація книги народного історика Олександра Сича. Книгу "Український націоналізм: традиція і модерн" присвячено 120-річчю від Дня народження засновника і першого провідника ОУН полковника Євгена Коновальця.

Олександр Сич підкреслив: коли він укладав цю книжку, то найперше думав про друзів зі сходу України, бо її ідея народилася під час дискусій, які довелося вести в Одесі, Харкові, Дніпропетровську, Луганську тощо. Саме вони і запропонували йому зібрати напрацьоване з теми "Націоналізм" в один збірник.

«Боротьба націоналізму та лібералізму – боротьба свого, рідного із глобалізацією. Націоналізм – це ідеологія, в серці якої стоїть добро власної нації. Адже головним у діях націоналіста має бути захист свого. Про це свідчать процеси в Україні та за її межами. Європа нині переживає ренесанс націоналізму. Укладаючи збірку, я намагався знайти відповідь на одне з питань, а саме – звільнити націоналізм від остракізму, якому його піддали комуністично-російський режим і ліберальна Європа.

У світі держав, як у світі людей, кожен виборює місце під сонцем. Саме тому Україна зараз відчуває удар із двох боків: інтернаціоналізм із боку більшевицько-комуністичної Росії і лібералізм із боку Європи. Ось чому я намагаюся спростувати ідею глобалізації, бо вона несе у собі ідею зникнення будь-яких національних рис», – поділився міркуваннями з присутніми Олександр Сич.

"Український націоналізм: традиція і модерн" – це збірка статей, доповідей, лекцій, рецензій та інтерв'ю, які опублікував автор упродовж останніх десяти років. Книга дає відповідь на те, що таке український націоналізм в історичній тяглості сьогодні та яким може бути в перспективі.

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини