Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 01:51:52

Відкриття персональної виставки українсько-польського скульптора Геннадія Єршова «Увічнені у бронзі»

18.09.2015   12:00Агенцiя

18 вересня о 12.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Борисоглібському соборі, на Валу) у рамках відзначення Дня міста Чернігова відбудеться відкриття персональної виставки до 20-річчя творчої діяльності українсько-польського скульптора Геннадія Єршова «Увічнені у бронзі».

В експозиції представлені фоторепродукції пам’ятників та реалізації скульптур, графіка.

Виставка проходить під патронатом Маршалка Воєводства Поморського — Мечислава Струка, Союзу Солідарності Гданського регіону, «Фундації Ательє Єршов» (Гданськ, Польща).

У заході візьме участь Академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського Чернігівського обласного філармонійного центру.

Геннадій Єршов народився у Чернігові в українсько-польській родині. Тут пройшли його дитинство та юність. Навчався майбутній скульптор в студії народного художника України Григорія Хусида (1986–88 рр.) та у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (1988–91 рр.), в Українській Академії Мистецтв (1991–95 рр.). У 1995 році захистив диплом спеціаліста за фахом художник-скульптор. У 1996–99 рр. пройшов повний курс стажування в Академії образотворчого мистецтва і архітектури за спеціальністю «скульптура». Тема наукового дослідження — «Сучасна монументальна скульптура, як дієва форма відродження історичної пам’яті суспільства». Захистив диплом магістра скульптури.

Єршов брав участь у республіканських, всесоюзних та всеукраїнських виставках, міжнародних ярмарках, з 1994 року організовує персональні виставки. До речі, саме в Борисоглібському соборі у 1994 році відбулася його перша персональна виставка і щасливий початок творчої діяльності.

З 2001 року скульптор живе у місті Гданську (Польща). Проте, Геннадій Єршов не забуває рідну землю, часто буває у Чернігові. Він творить для двох держав — України та Польщі.

В Україні Єршовим створені монументальні скульптурні роботи, зокрема, пам’ятник «Пам’ять Чорнобиль» (до 10-річчя Чорнобильської трагедії, м. Чернігів); пам’ятник «Літописець» (до 900-ліття Першого з’їзду князів Київської Русі, м. Любеч, Чернігівщина), пам’ятник Петру Прокоповичу — всесвітньо відомому бджоляру (с. Пальчики, неподалік Батурина, Чернігівщина).

21 серпня 2009 року на Валу біля Колегіуму урочисто відкрито пам’ятник Івану Мазепі, гетьману й меценату духовних та навчальних закладів. Його створив Геннадій Єршов ще у 1998 році. Але лише у 2009 році скульптурне зображення українського гетьмана побачили чернігівці та гості міста.

Джерело: «Чернігів стародавній».

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.