Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Стиль http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 9 лютого буде закрито рух ділянкою дороги М-01 від Количівки до Кіптів http://monitor.cn.ua/ua/style/95936 До уваги водіїв! Стиль article Wed, 08 Feb 2023 14:12:04 +0200 У зв'язку з технологічною необхідністю проведення робіт на дорозі М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі, 9 лютого рух транспорту між Черніговом та Києвом буде здійснюватись в об'їзд дорогами Р-67 Чернігів - Ніжин - Прилуки - Пирятин (ділянка Количівка - Вертіївка) та М-02 Кіпті - Глухів - Бачівськ (ділянка Вертіївка - Кіпті).
Водії, враховуйте інформацію при плануванні поїздок. Альтернативний маршрут руху також можливий дорогою Р-69 Київ - Вишгород - Десна - Чернігів.

 

Служба автомобільних доріг Чернігівської області

]]>
Архітектор з Чилі презентував концепцію відновлення Будинку культури в Іванівці http://monitor.cn.ua/ua/style/95935 Група чилійських архітекторів розробила концепцію майбутнього Будинку культури в Іванівській громаді, зруйнованого під час активних бойових дій. Її презентував Крістіан Віттіг 7 лютого під час чергової онлайн-зустрічі з першим заступником начальника ОВА Костянтином Мегемом. Стиль article Wed, 08 Feb 2023 14:07:09 +0200 Так, передбачається планування нової сучасної конструкції, але з урахуванням історичних аспектів та нинішніх архітектурних тенденцій. Як і раніше, у будівлі будуть два поверхи. Щоб максимально використати простір, архітектори запланували різноманітну кількість локацій: кафетерій, приміщення для  гуртків, стилізовані зони відпочинку, бібліотеку. За задумом, це приваблюватиме місцевих жителів з користю проводити своє дозвілля. При розробці враховані всі інклюзивні моменти та вимоги безбар’єрності. До слова, при плануванні архітектори задіяли багато скляних елементів, приміром, бокси для візуального збільшення простору та скляний дах. Наразі ще потрібні доопрацювання технічного плану.

    «Концепція дійсно вражає, адже враховані всі сучасні елементи, передбачені нові можливості для людей за рахунок якісного планування самого приміщення. Дякую всій команді, яка працювала над цією розробкою», — зазначив Костянтин Мегем.

Співпраця з чилійським архітектором триває. На черзі — презентація концепції Будинку культури у с. Ягідне. Щоб максимально врахувати всі особливості конкретних об’єктів, Крістіан Віттіг планує найближчим часом відвідати Чернігівську область.

Зазначимо, що у разі напрацювання проєктних пропозиції, на основі дизайнерських концепцій можна буде робити проєктно-кошторисну документацію на реконструкцію чи відновлення об’єкта за умови наявності фінансування.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації


 

]]>
Міжнародний медичний корпус розглядає проєкти відновлення медзакладів області http://monitor.cn.ua/ua/style/95931 Наприкінці минулого тижня представники Міжнародного медичного корпусу (ММК) відвідали обласну лікарню, де за кошти організації відремонтовано приміщення фтизіатричного відділення. На цьому ММК зупинятися не збирається: варіанти подальшої співпраці медична координаторка в Україні Мішель Гоннет та координатор в Чернігівській області Ендрю Раян обговорили із заступницею начальника ОВА Жанною Шерстюк і начальником Управління охорони здоров’я ОВА Андрієм Лінником. Стиль article Wed, 08 Feb 2023 09:58:32 +0200 Представники ММК наголосили, що наразі у фокусі фінансування — заклади, які функціонували до повномасштабного вторгнення. Тобто, відновлення того, що вже працювало: все, що пошкоджено під час військової агресії або вкрадено, організація готова компенсувати. Якщо мова про створення чогось нового чи закупівлю обладнання, якого не було, — це інша історія.

Така позиція пов’язана з тим, що перші місяці роботи в Україні ММК  використовував кошти приватних фондів. Зараз же фінансові ресурси обмежені — лише від урядових організацій США, Канади і Європейського Союзу.

«Ми можемо запропонувати низку проєктів, що не перебувають у роботі. Це проєкти відновлювального характеру або ініціативи посилення спроможності медичної галузі області», — зазначила Жанна Шерстюк.

Серед актуальних для Чернігівщини заступниця начальника ОВА назвала відбудову кардіоцентру під центр реабілітації для всіх категорій населення, в тому числі й для учасників бойових дій. Зважаючи на перспективи відновлення у сусідніх регіонах, приміром, Сумщини, подібний заклад зміг би забезпечувати відповідними послугами декілька північних областей.

Не менш важлива і відбудова Обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб, що зазнав руйнувань під час бойових дій. Адже наявних місць — 40 фтизіатричних ліжок — у відділенні обллікарні буде недостатньо через очікувану активізацію роботи у даному напрямі (планується за підтримки ММК відновлення роботи пересувного флюорографа для своєчасного виявлення туберкульозу серед груп ризику у віддалених населених пунктах області). Натомість у приміщенні, що розглядається під відновлення, можна буде облаштувати 80 ліжко-місць. Крім того, воно розташоване на території колишнього обласного протитуберкульозного диспансеру, що відповідає критеріям відбору ММК.

Тема боротьби з туберкульозом, як зауважили координатори ММК, вкрай важлива. У цьому напрямі організація готова співпрацювати й надалі. А ще за активної участі у процесі буде легше обґрунтовувати важливість відповідних довгострокових проєктів в головному офісі.

За словами представників ММК, актуальними залишаються доставлення медичних виробів та препаратів у прикордонні лікарні (є відповідні заявки), тренінги медиків для надання допомоги в умовах війни.

Нагадаємо: Міжнародний медичний корпус — глобальна служба швидкого реагування, яка надає невідкладну медичну допомогу та пов’язані з нею послуги тим, хто постраждав від конфліктів, катастроф і захворювань.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/95930 Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечних події, а саме: 4 пожежі. Стиль article Wed, 08 Feb 2023 09:53:34 +0200 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:
16:30   07.02.2023 року - артилерійський обстріл (1 снаряд) в районі н.п. Галаганівка Новгород-Сіверського району. Втрат серед о/с та техніки немає.

Пожежі в житловому секторі – 4:
- в с. Южне Прилуцького району (Парафіївська ТГ) по вул. Лісовій, 10 о 15 год. 23 хв. 07 лютого сталася пожежа господарчої будівлі (6х12 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено перекриття на площі 5 кв.м та стіни на площі 3 кв.м. Причина - необережне поводження з вогнем господарки.
- в с. Остапівка Прилуцького району (Варвинська ТГ) по вул. Шевченка, 10 о 20 год. 23 хв. 07 лютого сталася пожежа господарчої будівлі (5х10 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю, перекриття та майно, пошкоджено стіни. Причина - коротке замкнення електромережі.
- в с. Леньків Новгород-Сіверського району (Новгород-Сіверська ТГ) по вул. Центральній, 4 о 20 год. 34 хв. 07 лютого сталася пожежа житлового будинку (7х10 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю, пошкоджено перекриття на площі 5 кв.м. Причина - недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів.
- в с. Безбородьків Прилуцького району (Ічнянська ТГ) по вул. Шевченка, 26 в 00 год. 37 хв. 08 лютого сталася пожежа житлового будинку (6х8 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено перекриття на площі 3 кв.м та пошкоджено на площі 10 кв.м. Причина - недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів.

Інформація щодо гідрологічних явищ:
Внаслідок підйому рівнів води на річках області, спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки з затопленням заплав, порушенням транспортного сполучення та підтопленням домоволодінь в окремих населених пунктах, а саме:
На р. Десна:
- тимчасово припинено пряме транспортне сполучення автодорогою місцевого значення Новгород-Сіверський - Бирине з 3 населеними пунктами (с. Бирине, с. Прокопівка, с. Підгірне) Новгород-Сіверського району (рух транспорту здійснюється через Сумську область);
- перелито проїжджу частину дороги загального користування в м. Новгород-Сіверський (проїзд здійснюється суміжними вулицями);
- призупинено функціонування паромної переправи у напрямку 4 населених пунктів (с. Пекарів, с. Кнути, с. Костирів, с. Синютин) Корюківського району (рух транспорту здійснюється шляхами Новгород-Сіверського району);
- перелита ділянка дороги Сосниця-Пекарів-Шабалинів в напрямку від поромної переправи через р. Десна до с. Пекарів;
- перелито ділянку дороги Сосниця-Шаповалівка - /М-02/ у напрямку від с. Мале Устя до мосту через р. Десна;
- порушено транспортне сполучення з с. Луки Корюківського району;
- підтоплено 9 домоволодінь (будівлі та споруди господарського призначення, присадибні ділянки) у 3 населених пунктах (с. Максаки, с. Мале Устя, с. Якличі) Корюківського району (інформація щодо підтоплення житлових будинків  не надходила);
На р. Дніпро:
- перелито проїжджу частину автодороги місцевого значення Пустинки - Мньов у напрямку с. Мньов (транспортне сполучення здійснюється за допомогою техніки підвищеної прохідності);
- перелито автодорогу місцевого значення від  смт Любеч в напрямку с. Кукари;
- підтоплено 186 домоволодінь та 79 дачних ділянок (будівлі та споруди господарського призначення, присадибні ділянки) у 6 населених пунктах  (смт Радуль, с. Мньов, с. Старик, с. Загатка, с. Повідов, с. Прохорів) Чернігівського району (інформація щодо підтоплення житлових будинків не надходила);
На р. Сейм:
- тимчасово припинено пряме транспортне сполучення автодорогою міжнародного значення Кіпті-Глухів-Бачівськ з 9 населеними пунктами (с. Матіївка, с. Каціри, с. Обірки, с. Мости, с. Нове Полісся, с. Осіч, с. Бондарі, с. Шумейкине, с. Голубів) Ніжинського району (рух транспорту здійснюється через Новгород-Сіверський район).
На р. Дніпро в районі Київського водосховища зберігається затор криги.
Попередження про небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах Чернігівської області:
     07 – 09 лютого на ділянці р. Дніпро в межах Чернігівського району утримуватиметься значне затоплення заплави, порушення транспортного сполучення з окремими прирічковими селами вздовж р. Дніпро та часткове затоплення окремих населених пунктів у Чернігівському районі (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).
    07 – 09 лютого на ділянці р. Десна «Новгород-Сіверський – Макошине» (Новгород-Сіверський, Корюківський і Чернігівський райони) відбуватиметься посилення льодових явищ, можливі різкі коливання рівнів води  до 0,1 – 0,2 м за добу з утриманням і збільшенням затоплення заплави і замерзання води на ній, порушення транспортного сполучення з населеними пунктами вздовж
р. Десна; на р. Снов утримуватиметься перевищення небезпечної відмітки переливу води через автодорогу місцевого значення у Корюківському районі (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

Радіаційний фон:
На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-13 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 13 мкр/год., Прилуки – 13 мкр/год., Остер – 13 мкр/год., Покошичі – 12 мкр/год, Семенівка – 11 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.

Прогноз погоди:
За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 07 лютого по 20 годину 08 лютого очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. На дорогах подекуди ожеледиця. Вітер змінних напрямків 3-8 м/с. Температура вночі 8-13º, вдень 1-6º морозу.

По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. На дорогах ожеледиця. Вітер змінних напрямків 3-8 м/с. Температура вночі 10-12º, вдень 2-4º морозу.

]]>
Схема із житлом для сироти з Ічнянщини: замість міської чи приміської квартири - хата у глухому селі http://monitor.cn.ua/ua/style/95929 Щорічно з державного бюджету надаються субвенції місцевим бюджетам для придбання житла сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування. У 2021 році Чернігівщина отримала для сиріт понад 30 мільйон гривень. Стиль article Wed, 08 Feb 2023 09:20:43 +0200 «Для нашої області передбачена була субвенція для виполати компенсації дітям-сиротам  - 30 мільйонів 395 тисяч для 80 осіб. Щодо сум компенсації, то для сиріт до вони варіюються від 450 тисяч гривень до 202 тисяч, у залежності від віку. В межах цієї суми вони мали право придбати житло. Супроводом сиріт займається органи місцевого самоврядування і допомагають оформленню всіх документів. Кошти зараховуються на рахунок особи, яка має право на компенсацію. Якщо все добре, то дається рік на придбання житла. Опікуни або особи, які досягли повноліття обирають житло», - повідомила керівниця департаменту соціального захисту Валентина Лугова.

24-річний Максим Сороченко – сирота. Родом з Івангорода на Ічнянщині. Максим Сороченко вже має дружину та маленьку дитину, але купити власне житло молода родина не взмозі. Тимчасово мешкають у старенький хаті родичів. Ще до початку війни держава виділила Максиму Сороченку гроші за програмою на купівлю житла – 450 тисяч гривень. Однак купити оселю для нього виявилося непростою задачею. Спочатку завадили бойові дії, потім закриті реєстри, згодом відмови чиновників у запропонованих варіантах. І це незважаючи та те, що сирота має право самому обрати житло.

Максим дивується. Каже, що після деокупації області ніяких проблем знайти житло в громаді не має. Багато людей виїхали. Квартири, хати продаються недорого.

Сороченко неодноразово пропонував чиновникам дуже недорогі варіанти житла в Ічні та інших населених пунктах. Обирав квартири і будинки за принципом, щоб було ближче до родичів та транспортної інфраструктури. Адже хлопцю доводиться постійно виїздити до Києва на роботу, у цей час хтось має допомагати дружині з дитиною.

«Варіанти пропонували в Ічні, Ніжині, чиновники ходили, дивилися, але не давали згоди на ці хати. В Івангороді є будинок, який можна купити було, пропонували в Гужівці, є хати гарні, але все не підходило», - із сумом говорить Максим Сороченко.

Всі запропоновані сиротою варіанти або не влаштували комісію, або, начебто, не відповідали вимогам урядової постанови.

Час минав, а відповідного житла не могли знайти. В такому разі не використані кошти субвенції мають повернутись  державі.

Врешті решт напередодні Нового року міська рада пропонує Максиму будинок у Більмачівці, що в 30(!) кілометрах від  Ічні. В селі залишилось майже лише старі люди, купа покинутих хат, не має інфраструктури, транспорте сполучення незручне, як молодій родини тут мешкати незрозуміло. Але на Максима могли психологічно тиснути, бо казали, за його словами: «не подобається, з часом зможеш це продати і купити, те що тобі справді потрібно. А відмовишся – не отримаєш взагалі нічого».

«Мене поставили перед фактом: або щось куплять, або нічого. Тоді думав, що краще щось, ніж нічого. Запропонували з міської ради. Казали, що подружка міської голови продає хату. Не дивись, що не зручно. Тобі залишиться меблі, побутова техніка, телевізор. Нічого не потрібно буде купляти. Приїхали - в хаті дійсно і техніка, і меблі.  Почали оформляти документи. Потім, коли приїхав забирати ключі, то зрозумів, що мене надурили. Меблі вивезли, телевізор забрали, хоча обіцяли залишити», - бідкається Максим.
Договір роблять за лічені дні і хлопець погоджується, аби не залишитися без нічого.
Згодом Максим з’ясував, що в придбаному будинку жила депутатка міської ради з чоловіком, які, начебто у близьких стосунках з міським головою Оленою Бутурлім. Як йому розповіли неофіційно, будинок непоганий, але в цьому селі продати житло наразі майже неможливо, тому власники, користуючись зв’язками, знайшли вихід – скористались державною програмою.
Згідно з договором куплі-продажу далеко не новий будинок в селі за 30 км від Ічні, без газу, було оцінено прилуцьким ТОВ аж у 850 тисяч гривень, але господарі «зголосилися» продати нерухомість майже за півціни за 450 тисяч.
Результат: Максим продовжує з родиною мешкати у розваленій хаті у родичів. Продати будинок неможливо. Зрозумівши, що у міській раді банально його надурили вирішив шукати правди. Хлопець вважає, що Державна програма створена, щоб допомогти українським сиротам, а не чиновникам та їх друзям.
У міській раді Ічні до зустрічі з журналістами підготувалися. В кабінеті міського голови зібрали ледь не все керівництво. Очільниця громади говорить, що житло депутатки вони не лобіювали. Його запропонувала староста села Більмачівка.          
«У нас депутатський корпус з 26 депутатів, я спілкуюся з усіма, бо треба приймати важливі рішення. Сказати, що вона моя подруга, я не можу, бо з усіма спілкуюся», - відповідає на запитання Ічнянський міський голова  Олена Бутурлім.


Чиновники з комісії, яка мала б допомогти знайти сироті житло, стверджують, що в усіх варіантах житла, які пропонував Максим, були законні підстави відмовити.    

«Будинки пропонувалися, Максим був згоден, але члени комісії не погоджувалися, бо житло не відповідало нормам. Не було опалення, водопостачання, газу. Дивилися і квартиру в Ічні. Трикімнатна квартира. Власники погодилися продати її за 450 тисяч. Але оцінена вона була у 230 тисяч гривень. Така оцінка в Ічні. Згідно з постановою навіть, якщо на рахунку 450 тисяч і продавці хочуть 450 тисяч, а оцінена вона у 230 тисяч, то продавці продать повинні за 230 тисяч, або Максим має доплатити ще 220 тисяч», - пояснює директорка центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ічнянської міськради Людмила Тименко.

Водночас пояснення чиновників викликають сумніви. Хлопцю купили будинок, в якому родина не хоче жити, і не може продати. Лише тому, що його змогли дуже дорого оцінити. А інші об’єкти, що пропонував Максим, на які дійсно є попит, чомусь оцінювали дуже дешево. Сороченко підозрює, що має місце змова. Ситуація дійсно виглядає дуже і дуже підозріло.

Адвокат Максима готує звернення до органів влади та до правоохоронних органів. Проситиме уважно перевірити, як у громаді використовують не лише державні субвенції, але й кошти, які надходять від благодійників.

Проте ще до відкриття кримінальних проваджень є у місцевих чиновників є шанс виправити помилку та вирішити все мировою угодою. Максим каже, що готовий продати будинок, щоб купити житло там, де існують умови для нормального життя молодої родини.

 

cntime.cn.ua

]]>
Акція «Любов – це дарувати цікаве та корисне, або Подаруй бібліотеці книгу!» http://monitor.cn.ua/ua/style/95926 14 лютого – не тільки День святого Валентина, але й Міжнародний день дарування книг. Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка запрошує всіх охочих долучитися до акції, приуроченої до цієї дати, Стиль article Tue, 07 Feb 2023 19:56:18 +0200 й подарувати читачам нашої книгозбірні цікаві книги, які ви вже прочитали чи маєте зайві у своїй бібліотеці, а можливо, нові, якими хочете поділитися з іншими. Будьте певні: ці книги ще багато разів подарують задоволення нашим читачам!
Цьогорічна акція особливо важлива. Адже вже майже рік триває повномасштабна російсько-українська війна, від наслідків якої постраждало багато українських бібліотек, у тому числі й головна книгозбірня Чернігівщини. 30 березня 2022 року в бібліотеку Короленка влучив ворожий снаряд, унаслідок чого вона зазнала пошкоджень. А потім почалися весняні дощі, через що частина книг була безнадійно зіпсована. Тому нашій бібліотеці дуже потрібна гарна література для поповнення фонду. На часі також актуалізація фонду, бо в ньому чимало застарілих книжок. Тому будемо дуже раді отримати в подарунок сучасну літературу українською мовою та вдячні кожному, хто долучиться до акції.

За додатковою інформацією звертатися:
Людмила Вишнивецька, головна бібліотекарка сервісного центру тел. (0462) 77-51-57; (098) 895-28-93 (Viber/Telegram).

]]>
Чернігівщина: Про підсумки проведення кампанії декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2021року http://monitor.cn.ua/ua/style/95924 Протягом 2022 року на Чернігівщині податкові декларації про майновий стан і доходи за 2021 рік подали 6583 громадянина, які задекларували понад 2 млрд грн доходів. Із загальної кількості декларантів 2542 громадянина, які обов’язково повинні задекларувати доходи. Вони самостійно визначили до сплати в бюджет понад 29,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 5,2 млн грн військового збору. Стиль article Tue, 07 Feb 2023 14:13:39 +0200 Інші 4041 громадянин подали податкові декларації з метою одержання податкової знижки та визначили до повернення з бюджету 13,1 млн грн податку на доходи фізичних осіб. За результатами проведених камеральних перевірок декларацій про майновий стан і доходи з бюджету вже повернуто 2944 громадянам 9,8 млн грн податку на доходи фізичних осіб.
Серед загальної кількості декларантів, які обов’язково повинні були задекларувати доходи:
-    46 відс громадян (1167декларацій) задекларували доходи у вигляді успадкованого чи отриманого у дарунок майна, загальна сума задекларованого доходу 278,4  млн грн, самостійно визначено до сплати в бюджет 7,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 2,1 млн грн військового збору;
-    17 відс громадян (432 декларації) задекларували доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна, загальна сума задекларованого доходу 422,3 млн грн, самостійно визначили до сплати в бюджет 3,4 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 0,5 млн грн військового збору;
-    решта 37 відс громадян задекларували інші доходи (доходи у вигляді додаткового блага, доходи, отримані за межами України тощо).
Крім цього, серед загальної кількості поданих декларацій 99 громадян області задекларували доходи понад 1 млн грн (загальна сума доходу складає 714,5 млн грн) та самостійно визначили до сплати в бюджет 21,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 3 млн грн військового збору.
Найбільша кількість осіб, які отримали доходи понад мільйон  та вже подали декларації обліковується  у м. Чернігові – 57 відс від загальної кількості (56 осіб) та у м. Прилуки – 19 відс (18 осіб).
      
      Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області
 

]]>
В Україні вперше діятиме окрема заборона на вилов щуки http://monitor.cn.ua/ua/style/95923 Щука – бажаний улов для багатьох любителів риболовлі. Та невдовзі рибалкам доведеться зробити перерву, необхідну для успішного відновлення популяцій цього цінного виду прісноводних хижаків. Стиль article Tue, 07 Feb 2023 13:12:26 +0200 Вже з 15 лютого 2023 року, відповідно до нових Правил любительського і спортивного рибальства, у всіх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) встановлюється заборона на добування (вилов) щуки на період нересту, яка діятиме до 31 березня.


Ця заборона в Україні вводиться вперше і нарешті відповідатиме логіці процесу розвитку цього виду риб. Адже щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами інших видів.
З метою захисту плідників у переднерестовий та нерестовий періоди, термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але й на час переднерестової активності. Адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. А особливої охорони її плідники потребують під час масових нерестових міграцій, протягом яких щука є дуже вразливою до вилову.
Водночас звертаємо увагу, що за незаконне добування щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 грн.

Нагадуємо рибалкам також і про заборону вилову риби на зимувальних ямах, яка діятиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2023 року.

darg.gov.ua

]]>
Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка за підозрою у розбійному нападі на містянина http://monitor.cn.ua/ua/style/95922 Співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановили особу чоловіка, який проник до будинку 36-річного прилучанина. Зловмисник завдав господарю тілесні ушкодження, заволодів його речами та зник. Стиль article Tue, 07 Feb 2023 13:06:45 +0200 6 лютого до Прилуцького райвідділу поліції звернувся 36-річний місцевий житель. Чоловік повідомив, що вночі незнайомець вибив двері в його оселі та проник всередину. Зловмисник завдав заявнику тілесних ушкоджень, викрав речі домашнього вжитку і втік.


Правоохоронці опитали потерпілого та його сусідів, вилучили низку речових доказів.
Слідчий під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури розпочав кримінальне провадження за частиною 4 статті 187 Кримінального кодексу України (розбій).
Проаналізувавши отриману інформацію, менше ніж за годину поліцейські встановили особу,  яка може бути причетна до розбою. Це 38-річний місцевий мешканець. Поліцейські вилучили у зловмисника викрадені речі потерпілого.
Поліція затримала чоловіка у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.
За вчинення розбою в умовах воєнного стану затриманому загрожує посилена відповідальність - до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Наразі слідство готує повідомлення про підозру та вирішує питання обрання чолову запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Триває досудове розслідування.

 

Поліція Чернігівської області

]]>
Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/95921 Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 7 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій загинула 1 особа. Стиль article Tue, 07 Feb 2023 12:58:44 +0200 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:        
- мінометний обстріл (15 мін) в районі н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району.
01.10-01.30  07.02.2023 року
- мінометний обстріл (15 мін) в районі н.п. Миколаївка Новгород-Сіверського району.
02.30-02.38  07.02.2023 року
- мінометний обстріл (3 міни) в районі  н.п. Миколаївка Новгород-Сіверського району.
 03.15-04.00  07.02.2023 року
- мінометний обстріл (7 мін) в районі  н.п. Миколаївка Новгород-Сіверського району.  

Втрат серед особового складу та техніки немає. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження інфраструктури інформація не надходила.
Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення – 1 :
Внаслідок несприятливих погодних умов (сніг, різке похолодання, пориви вітру) в ніч з 5 на 6 лютого сталося пошкодження повітряних ліній електропостачання, відключено  1 ЛЕП 10 кВ повністю та 1 ділянку ЛЕП 10 кВ частково, 24 трансформаторні підстанції. Без електропостачання залишилися мешканці   8  населених пунктів Чернігівського району (Городнянська ТГ).
Аварійно-відновлювальні роботи проводяться силами АТ "Чернігівобленерго"  (4 бригади, 5 од. техніки).

Дорожньо-транспортні пригоди – 1:
В с. Нова Басань  Ніжинського району (Бобровицька ТГ) біля супермаркету о 20 год. 47 хв. 06 лютого водій автомобіля «RENAULT-19» здійснив наїзд на велосипедиста, який перед тим впав з велосипеда та лежав  на проїжджий частині дороги. Внаслідок пригоди велосипедист, 1988 року народження, від отриманих травм помер на місці аварії.

Пожежі – 7:
пожежі в житловому секторі – 6:
  - в  с. Липів Ріг Ніжинського району (Вертіївська ТГ) в господарстві по вул. Садовій, 5 о 10 год. 17 хв. 06 лютого сталася пожежа житлового будинку (10х10 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю на всій площі та майно. Причина - порушення правил монтажу теплогенеруючих агрегатів та обладнання;
  - в с. Манжосівка Прилуцького району (Сухополов՚янська ТГ) в господарстві по вул. Удайській, 28 о 12 год. 19 хв. 06 лютого сталася пожежа господарчої будівлі (5х11 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття на всій площі, пошкоджено майно. Причина – встановлюється;
  - в  м. Сновськ Корюківського району (Сновська ТГ) в господарстві по провулку Пісочному, 9 о 13 год. 53 хв. 06 лютого сталася пожежа господарчої будівлі (5х5 м, стіни дерев'яні, покрівля з руберойду). Вогнем пошкоджено покрівлю, стіни на всій площі та майно. Причина та збитки встановлюються;
  - в  м. Сновськ Корюківського району  (Сновська ТГ) в господарстві по вул. Святотроїцькій, 13 о 02 год. 35 хв. 07 лютого сталася пожежа житлового будинку (6х15 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено перекриття на площі 2 кв.м. Причина - недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів;
  - в с. Мамекине  Новгород-Сіверського району (Новгород-Сіверська ТГ) в господарстві по вул. Центральній, 20 о 03 год. 25 хв. 07 лютого сталася пожежа житлового будинку (4х8 м, стіни дерев’яні, покрівля з черепиці). Вогнем пошкоджено перекриття та стіна на площі 6 кв.м. Причина - порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей;
  - в м. Мена  Корюківського району по вул. Бузковій, 58 о 05 год. 05 хв. 07 лютого сталася пожежа житлового будинку (5х8 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено перекриття на площі 2 кв.м. Причина - недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів.

пожежі на транспорті – 1:
  - біля смт Ріпки Чернігівського району (Ріпкинська ТГ) об 11 год. 57 хв. 06 лютого сталася пожежа легкового автомобіля «ЗАЗ VIDA» ТОВ «Кернел». Вогнем пошкоджено моторний відсік та салон автомобіля. Причина - розгерметизація газової системи автомобіля.

Інформація щодо гідрологічних явищ:
Внаслідок підйому рівнів води на річках області, спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки з затопленням заплав, порушенням транспортного сполучення та підтопленням домоволодінь в окремих населених пунктах, а саме:

На р. Десна:
- тимчасово припинено пряме транспортне сполучення автодорогою місцевого значення Новгород-Сіверський - Бирине з 3 населеними пунктами (с. Бирине, с. Прокопівка, с. Підгірне) Новгород-Сіверського району (рух транспорту здійснюється шляхами Сумської області);
- перелито проїзну частину дороги загального користування в м. Новгород-Сіверський (проїзд здійснюється суміжними вулицями);
- призупинено функціонування паромної переправи у напрямку 4 населених пунктів (с. Пекарів, с. Кнути, с. Костирів, с. Синютин) Корюківського району (рух транспорту здійснюється шляхами Новгород-Сіверського району);
- перелита ділянка дороги Сосниця-Пекарів-Шабалинів в напрямку від поромної переправи через р. Десна до с. Пекарів;
- перелито ділянку дороги Сосниця-Шаповалівка - /М-02/ у напрямку від с. Мале Устя до мосту через р. Десна;
 - підтоплені 9 домоволодінь (будівлі та споруди господарського призначення, присадибні ділянки) у 3 населених пунктах (с. Максаки, с. Мале Устя, с. Якличі) Корюківського району (інформація щодо підтоплення житлових будинків  не надходила).

На р. Дніпро:
- перелито проїзну частину автодороги місцевого значення Пустинки - Мньов у напрямку с. Мньов (транспортне сполучення здійснюється за допомогою техніки підвищеної прохідності);
- підтоплено 186 домоволодінь та 79 дачних ділянок (будівлі та споруди господарського призначення, присадибні ділянки) у 6 населених пунктах (смт Радуль, с. Мньов, с. Старик, с. Загатка, с. Повідов, с. Прохорів) Чернігівського району (інформація щодо підтоплення житлових будинків не надходила).

На р. Сейм:
- тимчасово припинено пряме транспортне сполучення автодорогою міжнародного значення Кіпті-Глухів-Бачівськ з 9 населеними пунктами (с. Матіївка, с. Каціри, с. Обірки, с. Мости, с. Нове Полісся, с. Осіч, с. Бондарі, с. Шумейкине, с. Голубів) Ніжинського району (рух транспорту здійснюється шляхами Новгород-Сіверського району).

На р. Дніпро в районі Київського водосховища зберігається затор криги.

Попередження про небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах Чернігівської області:
     06 – 09 лютого на ділянці р. Дніпро в межах Чернігівського району утримуватиметься значне затоплення заплави, порушення транспортного сполучення з окремими прирічковими селами вздовж р. Дніпро та часткове затоплення окремих населених пунктів у Чернігівському районі (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).
     06 – 09 лютого на ділянці р. Десна «Новгород-Сіверський – Макошине» (Новгород-Сіверський, Корюківський і Чернігівський райони) відбуватиметься посилення льодових явищ, можливі різкі коливання рівнів води  до 0,1 – 0,2 м за добу з утриманням і збільшенням затоплення заплави і замерзання води на ній, порушення транспортного сполучення з населеними пунктами вздовж р.Десна;  на р. Снов утримуватиметься перевищення небезпечної відмітки переливу води через автодорогу місцевого значення у Корюківському районі Чернігівської області (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

Радіаційний фон:
На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 13 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 12 мкр/год., Семенівка – 14 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.

Прогноз погоди:
За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години  06 лютого по 20 годину 07лютого очікується мінлива хмарність, вночі місцями невеликий сніг, вдень без істотних опадів. На дорогах подекуди ожеледиця. Вітер північно-східний 5-10 м/с. Температура вночі 5-10º, вдень 0-5º морозу.

По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, вночі невеликий сніг, вдень без істотних опадів. На дорогах ожеледиця. Вітер північно-східний 5-10 м/с. Температура вночі 5-7º, вдень 2-4º морозу.

]]>
Скасовано звіт про квоту http://monitor.cn.ua/ua/style/95920 Для роботодавців скасували норми, які встановлювали 5% квоту для працевлаштування окремих категорій громадян та передбачали надання щорічного звіту до служби зайнятості. Стиль article Tue, 07 Feb 2023 12:45:15 +0200 Так, згідно з наказом Міністерства економіки від 29.12.2022 № 5574 втрачає чинність наказ Мінсоцполітики від 16.05.2013 № 271, яким було затверджено: 
- Порядок надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню; 
- звіт "Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 20__ рік".
 Маєте питання? Звертайтеся на наш канал онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості
 

]]>
Триває формування Штабу волонтерів Чернігівської області http://monitor.cn.ua/ua/style/95919 Минулого тижня під час засідання робочої групи щодо надання пропозицій до складу Ради волонтерів Чернігівської області, було прийнято рішення про зміну назви консультативно-дорадчого органу. Стиль article Tue, 07 Feb 2023 09:35:23 +0200 — Штаб волонтерів складатиметься із шести комісій (з питань територіальних громад, військових, цивільних, ВПО та біженців, відбудови області, медицини) та Об'єднаного Штабу волонтерів, — зазначила під час обговорення волонтерка «Центру допомоги «Чернігів» Ольга Палькова-Свірчевська.
Після обговорення члени робочої групи прийняли організаційні рішення щодо формування Штабу волонтерів Чернігівської області.
Зокрема, затверджено Положення про Штаб волонтерів Чернігівської області та анкету для бажаючих долучитись до Штабу волонтерів.  
Відповідно до затвердженого положення до складу Штабу волонтерів можуть входити представники волонтерських організацій, громадських об'єднань, громадських спілок, релігійних, благодійних організацій, асоціацій, недержавних засобів масової інформації, які зареєстровані в установленому порядку, мають статус юридичної особи і провадять свою діяльність на території України.
Також під час засідання визначено строки проведення анкетування — подання анкет для охочих взяти участь у роботі Штабу волонтерів триватиме до 10 лютого включно.
Після чого робоча група узагальнить результати анкетування, проведе верифікацію даних кандидатів (до 17 лютого включно) та надасть списки членів Штабу волонтерів на затвердження Чернігівській ОВА (до 20 лютого включно).  
Волонтерські організації Чернігівщини запрошують долучитися до створення Штабу волонтерів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Пропонував неправомірну вигоду поліцейському – судитимуть мешканця Прилуччини http://monitor.cn.ua/ua/style/95918 За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця Варвинської ОТГ за фактом пропонування неправомірної вигоди поліцейському (ст. 369 КК України). Стиль article Tue, 07 Feb 2023 09:33:08 +0200 Розслідуванням встановлено, що мешканець Варвинської ОТГ, керуючи транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння, був зупинений працівниками поліції. В ході складання протоколу про адміністративне правопорушення запропонував працівникам поліції неправомірну вигоду за уникнення відповідальності у справі про адміністративне правопорушення.
Наразі обвинувальний акт відносно вказаної особи за даним фактом перебуває на розгляду в суді.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прилуцька окружна прокуратура

]]>
Пожежна безпека у житловому секторі під пильним наглядом рятувальників Чернігівщини http://monitor.cn.ua/ua/style/95917 Співробітники Чернігівського районного управління провели інформаційно - роз'яснювальні бесіди з жителями населених пунктів району щодо дотримання правил пожежної безпеки в умовах пожежонебезпечного зимового періоду. Стиль article Tue, 07 Feb 2023 09:30:07 +0200 Фахівці ДСНС нагадали громадянам, що розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей можна на відстані не менше як 0,7 м, від топкових отворів – не менше як 1,25 м, а також забороняється розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами, залишати печі, в яких горить вогонь без нагляду, доручати розпалювати печі та наглядати за ними дітям. Крім того, надзвичайники закликали населення не перевантажувати електромережі, а для більш детального ознайомлення з правилами пожежної безпеки всі співрозмовники отримали від рятувальників інформаційні листівки.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області

]]>
Капелан з Чернігівщини Антоній Панасенко: «Все буде Україна, я взнавав!» http://monitor.cn.ua/ua/style/95914 Отець Антоній Панасенко – перший священик на Чернігівщині, який перейшов із церкви московського патріархату в Православну церкву України. Стиль article Mon, 06 Feb 2023 14:08:55 +0200
Отець Антоній з Валерієм Залужним

«Вояки в бою не вбивають людей, а знищують ворогів. Звісно, вбивати людей – не можна. А знищувати ворогів святий обов’язок кожного українця», — капелан Антоній Панасенко.


Капелан отець Антоній Панасенко самовіддано захищав свободу під час Помаранчевої революції та Революції гідності – на Майданах у Києві та рідному Чернігові, займався волонтерською діяльністю – допомагав друзям-бійцям в АТО з початку віроломної російської агресії в 2014-му. І з першого дня повномасштабної війни наш отець Антоній – у перших лавах захисників Чернігова і Придесення. Нині 38-річний головний капелан ОК «Північ» отець Антоній Панасенко – гість нашої редакції.

– Отче Антонію, зазвичай священиками стають люди з віруючих родин.

– Я – родом з Ічні. Мама викладала літературу в школі, зараз вона – на заслуженому відпочинку. Тато працював будівельником, помер. Так, родина – віруюча, патріотична, національно свідома. Мене змалечку так виховували. Взагалі, я з дитинства, юнацьких літ цікавився історією. У нашій родині дуже багато читали, тож книжки стали для мене життєвою необхідністю. А історія України тісно пов’язана з церквою.

Спочатку я співав у церковному хорі, а потім був псаломником. Після дев’ятого класу – в 15 років – екстерном закінчив школу та вступив до Чернігівського духовного училища. А вже далі закінчив Харківську духовну семінарію та Київську богословську академію. Кандидат богословських наук.

– Ви одружилися?

– Відверто кажучи, свого часу я ледь не став ченцем… Але старша сестра народила мою племінницю. Я тоді потримав те немовля на руках – і захотів мати власну сім’ю, свою дитину. Захотілося продовжити наш козацький рід. Адже Ічнянщина – славний козацький край! У нашому роду були Панасенки, Шульженки, Огієнки… Відомі козацькі прізвища.

– Є чорне духовенство – ченці, і біле духовенство – одружені. Ви наразі зробили свій вибір. Не шкодуєте?

– Чому я маю шкодувати? Сім’я для мене означає дуже багато. Це було свідоме, виважене рішення. Я працював у наших громадських, молодіжних і патріотичних організаціях… І з перших же днів взяв участь у Помаранчевій революції – був на Майдані в Києві і у нас, в Чернігові, захищав свободу. Всі прапори тоді в Чернігові ми з друзями розвішували. Помаранчева революція перемогла, і я одружився. Дружину звуть Ірина. Маємо доньку Софійку, яка нині навчається у військовому ліцеї імені Івана Богуна – це майбутній офіцер, психолог. Надивилася на тата й собі захотіла…

– Знаю, Ви – перший священик на Чернігівщині, який перейшов із церкви московського патріархату в Православну церкву України.

– Так, і це – теж цілком свідомий вибір. Інакше просто й не могло бути. Адже я брав участь у Революції Гідності. Після віроломної російської агресії, багато моїх друзів пішли на фронт, в АТО – захищати Україну. Тож я займався волонтерською діяльністю, як тільки міг, увесь час допомагав нашим бійцям. І тоді вже московський патріархат ледь не заборонив мене в служінні.

То я перейшов до Київського патріархату, і був капеланом-волонтером. Став капеланом 1-ї окремої танкової Сіверської бригади. В основному носив військову форму, однак спочатку був працівником ЗСУ. А два роки тому я підписав контракт, і тепер – військовослужбовець. Відбув п’ять ротацій в АТО/ООС. Священик має бути зі своїм народом та захищати рідну державу, якщо вдерлася така навіжена російська орда. Це – патріот, духовний лідер. Так мене змалечку виховували. Адже патріотичне виховання в сім’ї – дуже важливе!

Взагалі ж, тоді мені посприяв Валерій Залужний. Він же очолював ОК «Північ». Запропонував мені підписати контракт. Звісно, я із задоволенням погодився. Вже не уявляю себе без військової форми. А військовий має бути завжди напоготові.

– Ви очікували повномасштабної війни з росією?

– Як військова людина я розумів, усвідомлював, що велика війна буде. Втім, не думав, що російські загарбники коїтимуть такі страшні злочини, про які ми всі тепер знаємо. Очікував боїв на Сході, на Півдні, але не уявляв, що вони отак несамовито попруть на Київ та Чернігів. Вважав, будуть провокації якісь недолугі тут, на білоруському та російському кордонах, однак сталося те, що сталося…

Я мешкаю в Олександрівці, тож одразу дізнався, коли 24 лютого підлі окупанти жорстоко вдарили по Півцях, коли їхні «Калібри» обстрілювали Гончарівське. Втім, наше Гончарівське вистояло. Багато людей переконані – це – завдяки гарнізонному храму Юрія Переможця, котрий збудували всією нашою великою військовою родиною і відкрили 19 грудня 2021 року. Церква й зараз стоїть, не пошкоджена, витримала всі ворожі удари. А наша бригада тоді вже була на марші. Тобто кацапи, по суті, не влучили так, як хотіли… І українські танкісти сповна проявили себе, діяли дуже самовіддано!

Рашистів підвела їхня самовпевненість. Ми дивувалися, як так можна воювати. Пам’ятаю, як вони під Ріпками їхали, немов на парад, навіть люки в танках не позакривали! Сиділи в парадній формі. На що вони розраховували? Звісно, ми знищували колону за колоною… Тоді ми їх зупинили, хоча і величезною ціною. І про цю ціну маємо пам’ятати.

А наша перша окрема танкова Сіверська бригада продемонструвала свою вогневу міць та силу, і це надзвичайно допомогло в перші дні навали, доки належно організувалися всі інші захисники Чернігова та Придесення. Хоча дехто раніше казав: «Подумаєш, трактористи, мазут…»

– А тепер всі знають про подвиги танкістів, які так героїчно захищали Чернігівщину!

– Бригада прийняла основний удар, і за цей час нашим силам вдалося підготуватися до відсічі. Відверто кажучи, спочатку було так, що по три дні не їли; не милися тижнями, а то й місяцями, – така була вкрай напружена і небезпечна ситуація.

– А як себе проявили українські капелани?

– Там, де були капелани, жоден підрозділ не відступив. А за перші тижні боїв в Україні чотири капелани загинули. Взагалі, на 24 лютого в наших військах було 98 капеланів, з них 86 – православні. Хоча є католики, греко-католики, протестанти, мусульмани… Парафіяльні священики були в резерві раніше, але періодично їздили на фронт. Тоді було важче, мало хто розумів, настільки важливі капелани в армії. Тепер уже таке розуміння є. І от, коли почалася велика війна, священиків, які були в резерві, покликали, і вони прибули, багато хто зараз воює. Дехто потрапив в окупацію, проте згодом все одно приєднався до українських підрозділів.

– Ви й зараз займаєтеся волонтерством?

– Тепер, в основному, наші хлопці, бійці, просто звертаються до мене, кажуть, що їм потрібно. І я тоді прошу допомоги у друзів-волонтерів. Так усе це відбувається. Взагалі, справжні волонтери виконують дуже велику роботу!

– Як до Вас звертаються бійці?

– Я – отець Антоній. Тож так і бійці звертаються – кажуть «отче». Наразі капелан у війську – це не тільки конфесійний священик. Це – національно-патріотичне виховання, психологічна допомога. Духовний лідер. Бо немає різниці, яке у бійця віросповідання, до якої конфесії він належить. Кожен так молиться, як він хоче та вміє. Між капеланами різних конфесій – величезне братерство.

Звісно, спочатку не всі бійці розуміють, хто ж такий насправді капелан. Дехто сприймав мене як рядженого, що просто махає кадилом… Було й таке. Адже п’ять тисяч здорових, молодих хлопців, котрі вже брали участь у боях, пережили війну, зовсім інакше уявляли роль капелана. Важко не хлопцям, а священикам перебудуватися до роботи з військовими. Бо є своя специфіка, для якої необхідно мобілізувати всі сили та знання, котрі має капелан.

А тепер, після таких запеклих боїв, крові й смертей вони самі туляться до священика. Я для них став своїм. Вони мені всі довіряють, щодня радяться зі мною – буквально за будь-якої потреби.

– Сповідаєте, причащаєте, хрестите, ховаєте?

– Все роблю, як і належить священику… За час великої війни поховав 321 бійця. Фактично, всіх, хто загинув, захищаючи наш Чернігів, ховав я. Розшукали ми багатьох загиблих бойових побратимів і по всій Чернігівщині, де тривали такі запеклі бої, й там, де стояли окупанти. Декого з наших військових діставали з-під завалів… Були й перепоховання. Адже багатьох хлопців місцеві мешканці поховали таємно від кацапів, а потім повідомили нам.

– Ви маєте зброю?

– Раніше капелан не мав права брати до рук зброю. Але з березня такий дозвіл від нашого церковного Синоду є… І я вважаю, що це – правильно. Зброя для захисту – це дуже важливо! Так було і в знаменитому римському війську.

Святитель Василь Великий – архієпископ Кесарії Каппадокійської в Малій Азії, визначний церковний діяч, один з Отців Церкви, християнський святий. Йому приписують винахід іконостасу та складання літургії Василя Великого. Він був одним із перших капеланів у візантійському війську та написав рекомендації для них. Так от, капелан має право на захист людей, котрі знаходяться поруч із ним, наприклад, поранених. До речі, чудове свято Святого Василя Великого ми щороку відзначаємо, вшановуючи саме цього незабутнього подвижника.

– Наскільки я знаю, росіяни не беруть капеланів у полон?

– Авжеж, не беруть… Досі трапився тільки один випадок, коли у полон потрапив капелан отець Василь Вирозуб, котрий їхав на острів Зміїний від місії «Червоного Хреста» – забирати наших поранених та небіжчиків. Втім, трикляті орки, для яких немає нічого святого, взяли його в полон. З нього там усіляко знущалися: поголили голову та збрили бороду, били й катували… Богу дякувати, отець Василь уже повернувся додому, його вдалося обміняти.

Хочу згадати таких наших мужніх капеланів, як отець Євген Орда (він був капеланом Національної гвардії та волонтером, пережив окупацію…), це і капелан Чернігівського прикордонного загону отець Максим Щербина, який був зі мною на війні.

– Яке у Вас військове звання?

– Старший солдат, а тепер, згідно з наказом, всі капелани мають стати офіцерами. У мене – посада майора. Нині капелани є в кожному військовому підрозділі, починаючи з батальйону, адже потреба у них – справді велика. Капелани служать у арміях США, Канади, багатьох інших країн, і вони чудово себе скрізь зарекомендували. До речі, у війську в Канаді є капелани українського походження, вихідці з нашої української діаспори. Це – чудові хлопці, я з ними із задоволенням спілкуюся.

– А Ви вінчали бійців?

– Так, до великої війни, я проводив прекрасні таїнства вінчання в ЗСУ. Хрестив їхніх діточок. Адже здійснюю душпастирську опіку не тільки над військовослужбовцями, а й над їхніми сім’ями. Адже трапляються конфлікти в родинах, бо чоловік воює на фронті, і по 10 місяців удома не буває. Самі розумієте… Надаю психологічну підтримку, спілкуюся з їхніми дружинами.

– Ви – ще й парамедик!

– Авжеж, я надаю першу медичну допомогу. Крім своєї індивідуальної аптечки, маю також рюкзак парамедика. Просто, як і більшість капеланів, я проходив курси парамедика. Взагалі ж, всі медики працюють у нелегких психологічних та фізичних умовах.

– Ви, священик, плакали на війні?

– Плакав… Коли ховаєш друга, який тільки місяць тому одружився… Дуже важко стриматися і не заплакати. Втім, загалом я скрізь, за будь-яких обставин, прагну поводитися спокійно, виважено. Розумію, що я капелан, і на мене багато бійців тут рівняються, беруть із мене приклад. Це – правда, дуже відповідально.

– Бійці Вам так довіряють, що радяться про найпотаємніше…

– І це – нормально, правильно. Щоб допомогти, я маю знати якомога більше. Розумієте, капелан – це зовсім не заступник командира з морально-психологічного забезпечення. Ні, це – колосальна різниця! Тому не треба плутати ці поняття. Психологи багато роблять для бійців, у них такий підхід, їх так учили. Та особисто знаю дуже багатьох, які зривалися, не витримували шалених навантажень. А ми, капелани, пропускаємо все через власні серця і душі.

– Людина – в принципі, не створена для вбивства… Проте ми змушені захищати свою Вітчизну й давати відсіч віроломним, лютим загарбникам.

– Я пояснюю воякам, що вони в бою не вбивають людей, а знищують ворогів. Звісно, вбивати людей – не можна. А знищувати ворогів, захищаючи Батьківщину, рідний край, свою землю, – святий обов’язок кожного українця.

– Як Ви відновлюєте свої сили?

– Взагалі, коли я служу літургію біля Престолу, то відчуваю потужну Божу підтримку. Я не перебуваю у відчаї, не відчуваю себе самотнім. І це – найголовніше. Тому й наші прекрасні храми під час війни не закриваються, а приймають усіх бажаючих вірян.

– Маєте державні нагороди?

– Маю, але не хочу хвалитися.

– Думаю, всі капелани вірять у нашу Перемогу над російською ордою.

– Капелани – це найсвідоміші люди. Я Вам і на прапорі написав слова, які говорю тепер постійно: «Все буде Україна, я взнавав!».Спілкувався Сергій Дзюба
speckor.net

 

]]>
Чернігівка та ніжинка стали одними з перших лауреаток Всеукраїнської зоозахисної премії http://monitor.cn.ua/ua/style/95913 Волонтерки із Чернігівщини на церемонії нагородження Відома чернігівська зоозахисниця, волонтерка, очільниця КП «Ветеринарно-стерилізаційний центр «Крок до тварин» Тетяна Діденко опинилася у числі 2 десятків переможців першої Всеукраїнської зоозахисної премії, яку започаткувала найвідоміша зоозахисна організація UAnimals та міжфракційне об'єднання «Гуманна країна». Стиль article Mon, 06 Feb 2023 10:21:07 +0200 Церемонія нагородження відбулася у перших числах лютого у Києві.


Тетяна Діденко у соцмережах поділилася власними враженнями від події. Говорить, зоозахисна стежка нині - це ще і справа молодих.
    "Коли ми потрапили до зали, де проводилась перша церемонія нагородження Всеукраїнською зоозахисною премією, то перше, за що зачепилося око - була безліч молодих облич. Це не може не радувати. Часи, коли зоозахисників вважали "скаженими повернутими тітками", проходять. Їм на зміну приходять часи, коли захищати слабких і сіяти гуманність - це не тільки правильно, це ще й модно», - зауважує пані Тетяна.
До порятунку тварин долучаються цілі родини. Наймолодшій номінантці - 11 років. Найстарша - вже більше 30 років в зоозахисті.
Також серед номінантів і юна ніжинка Діана Насібова, яка вже стала відомою волонтеркою - вона допомагає не лише тваринам, зокрема, масштабно підтримує українських військових.
Так, замість відпочинку на зимових канікулах, Діана віддала перевагу волонтерству. За 5 місяців вона зібрала понад 230 тис грн для захисників.
Всі, хто піднімався на сцену, рятували і продовжують рятувати життя в надскладних умовах війни. Це - лише невеличка частина тих, хто щодня стає на захист слабких, хто вчить людей гуманності, хто щохвилини робить світ кращим, переконана Тетяна Діденко.
    «Пишаюся, що потрапила до списку нагороджених! Вдячна всім, хто запропонував мою кандидатуру, всім, хто підтримав її у голосуванні, всім, хто вірить у мою справу і розділяє мої погляди! Велика вдячність UAnimals за започаткування премії та постійну підтримку у справі порятунку хвостатих!», - пише пані Тетяна.
Загалом, у списку переможців — волонтери з Чернігівщини, Київщини, Запоріжжя, Донеччини, Харківщини, Херсонщини, Сумщини,  Італії та Болгарії. Це відомі на всю Україну зоозахисники:
    Діана Насібова
    Ася Вільгельмівна Серпінська
    Олеся Кулик
    Наталія Попова
    Тетяна Діденко
    Елеонора Крутова
    Анастасія Тиха
    Марина Суркова
    Михайло Сторожук
    Андреа Чістерніно
    Олександра Левицька
    Євгенія Прокопенко
    Олександр Сипленко
    зоозахисниця із Бердянська
    Сергій Григор’єв
    Олена Пилова
    Ірина та Олег Тютюн
    Світлана Остапкова
    Петя Петрова
    Олексій Кісілішин — загиблий зоозахисник-азовець, нагороду якого отримали його батьки.

"Час Чернігівський"

]]>
Інформація щодо обстрілів окупаційними військами зс рф за період з 30 січня по 05 лютого 2023 року http://monitor.cn.ua/ua/style/95912 ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОН Впродовж тижня здійснено 2 обстріли околиць 1 населеного пункту (с. Сеньківка) з використанням наступного озброєння: міномет калібру 120 мм – 33 вибухи. Внаслідок обстрілів пошкодження та втрати серед особового складу Сил Оборони і місцевого населення відсутні. Стиль article Mon, 06 Feb 2023 10:14:17 +0200 КОРЮКІВСЬКИЙ РАЙОН
Впродовж тижня здійснено 10 обстрілів околиць 4 населених пунктів (села: Містки, Єліне, Клюси, Хоромне) з використанням наступного озброєння: міномет калібру 120 мм – 59 вибухів; граната ВОГ 17 калібру 30 мм– 2 вибухи (скинуто з БПЛА). 01 лютого 2023 року внаслідок обстрілу загинуло 4 місцевих жителів та 1 отримав поранення. Пошкодження військової інфраструктури та втрати серед особового складу Сил Оборони відсутні.

НОВГОРОД-СІВЕРСЬКИЙ РАЙОН
Впродовж тижня здійснено 10 обстрілів околиць 5 населених пунктів (села: Леонівка, Миколаївка, Грем’яч, Тимоновичі, Янжулівка) з використанням наступного озброєння: міномет калібру 120 мм – 77 вибухів; ствольна артилерія – 4 вибухи; ствольна артилерія калібру 122 мм– 7 вибухів; автоматичний гранатомет калібру 30 мм– 25 вибухів.

Внаслідок обстрілів пошкодження та втрати серед особового складу Сил Оборони і місцевого населення відсутні. За даними ДПСУ, всього у вказаний вище період з території Брянської області ворогом здійснено 22 обстріли околиць 10 прикордонних населених пунктів Чернігівської області, під час яких зафіксовано 207 вибухів. Іранські БПЛА типу Shahed противником не застосовувались, влучання ракет не зафіксовано.

]]>
Поліцейські Чернігівщини вилучили у місцевого мешканця зброю, боєприпаси та наркотики http://monitor.cn.ua/ua/style/95911 Мешканець Чернігова зберігав удома зброю, боєприпаси, а також наркотичні речовини. Поліція відкрила кримінальні провадження, правопорушнику загрожує до семи років позбавлення волі. Стиль article Mon, 06 Feb 2023 10:07:51 +0200 Поліцейські Чернігівського райуправління поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю отримали інформацію, що 50-річний мешканець Чернігова зберігає вдома наркотичні речовини.


Під час проведення санкціонованого обшуку у господарстві чоловіка було виявлено: набої різних калібрів, граната Ф1, пістолет, саморобна рушниця та запчастини до автоматичної зброї. Крім того, поліцейські виявили у зловмисника декілька пакетів та ємностей з подрібненими рослинами коноплі.
Все виявлене правоохоронці вилучили. Речові докази було направлено на експертизу.
Поліція відкрила кримінальні провадження:
- за частиною 1 статті 309 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту).
- за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).
Зловмиснику загрожує позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
Триває досудове розслідування.
 

]]>
Детально – про порядок внесення до системи «Шлях» http://monitor.cn.ua/ua/style/95909 Зважаючи на актуальність питання щодо включення осіб до інформаційної системи «Шлях» для виїзду за межі України, з метою обізнаності суб’єктів, які мають намір звернутись до Чернігівської обласної військової адміністрації з вказаного питання, пропонуємо взяти до уваги таке. Стиль article Mon, 06 Feb 2023 10:00:07 +0200 Порядок отримання рішення про виїзд за межі України врегульовано Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57 (зі змінами) (далі – Правила).
Для реалізації вимог вищезазначених Правил, з метою отримання рішення про виїзд за межі України, особи мають звернутись з листом до Чернігівської обласної військової адміністрації за підписом керівника (уповноваженої особи) будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів:
    військові, правоохоронні органи;
    військові адміністрації;
    медичні заклади;
    відправники чи отримувачі гуманітарної допомоги.
Для зручності обласна військова адміністрація розробила зразок листа, ознайомитись з яким ви можете за посиланням.
Рішення про виїзд за межі України приймається за наявності:
1) Пропозицій щодо водіїв, що здійснюють перевезення через державний кордон України медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги  автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові, дати народження водіїв, серій та номерів паспортів громадянина України для виїзду за кордон і посвідчень водіїв (бажано надавати ксерокопії вказаних документів).
 2) Обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, яке має містити:
    види допомоги з найменуванням товарів;
    обсяги вантажів (орієнтовна вага);
    кількість транспортних засобів, необхідних для перевезення вантажів, їх марки, номери.
Звертаємо увагу, що обсяги вантажів повинні співвідноситись та відповідати кількості водіїв  і транспортних засобів, необхідних для їх перевезення.
Обґрунтування має бути подано з підтверджуючими документами щодо співпраці отримувачів та відправників вантажів (листи, договори, контракти тощо) в рамках такої діяльності.
3) Згоди на обробку персональних даних з можливістю їх використання при перевірці уповноваженими органами, надана керівником (уповноваженою особою) органу, підприємства, установи, організації, закладу та водіями, вказаними у пропозиціях.
З огляду на необхідність опрацювання та перевірки значної кількості наданих документів, рекомендуємо звертатись завчасно, не пізніше ніж за 5 робочих днів до дати запланованого виїзду за межі України.
Повідомляємо, що в разі ненадання зазначених відомостей, рішення про виїзд за межі України прийнято не буде.
На підставі прийнятого рішення про виїзд за межі України, дані про особу, стосовно якої воно прийнято, вносяться до інформаційної системи «Шлях».

Юридичний відділ апарату
Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 69 осіб з COVID-19 http://monitor.cn.ua/ua/style/95908 За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 3 лютого в області зареєстровано 700 активних випадків коронавірусної хвороби. Стиль article Mon, 06 Feb 2023 09:53:04 +0200 Амбулаторно лікуються 649 хворих. Ще 51 — стаціонарно у закладах охорони здоров’я. Зокрема у Чернігівському районі — 35 пацієнтів (м. Чернігів — 17), Ніжинському — 8, Корюківському — 6, у Прилуцькому та Новгород-Сіверському районах — по 1.
Загалом за тиждень було госпіталізовано 69 хворих, виписано — 74 одужалих. Нині на кисневій періодичній підтримці перебувають 39 осіб.
Нагадуємо, що вакцинація — єдиний спосіб не допустити погіршення епідемічної ситуації, а також убезпечитися від важкого перебігу хвороби чи смерті від COVID-19. Тож записуйтеся на щеплення, щоб вберегти своє життя і здоров’я, а також — людей поруч.
Станом на сьогодні в області проведено 893 682 щеплення проти Covid. Повну вакцинацію мають 395 632 особи. З-поміж них 276 людей отримали додаткову дозу, 82 284 — бустерну та 5 860 — дві бустерні.
На період воєнного стану українці можуть отримати безоплатні медичні консультації від національного контакт-центру Міністерства охорони здоров’я. Щоб отримати онлайн-допомогу від фахівців різних спеціальностей чи відповіді на актуальні питання у сфері охорони здоров'я, потрібно звернутися за номером 0-800-60-20-19.

За повідомленням Управління охорони здоров’я
Чернігівської обласної військової адміністрації

 

]]>
Підходяща робота під час воєнного стану http://monitor.cn.ua/ua/style/95907 Серед основних завдань Державної служби зайнятості - сприяння громадянам у підборі підходящої роботи. Під час дії воєнного стану підходящою для безробітного та особи, яка шукає роботу, вважається робота, яка відповідає його (її) освіті, професії/професіям (спеціальності/спеціальностям), кваліфікації, набутому особою за період своєї трудової діяльності досвіду роботи. Стиль article Mon, 06 Feb 2023 09:45:30 +0200 Разом з тим, підходящою є й робота, яка не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці.
Підбір підходящої роботи здійснюється за місцем звернення особи до органів служби зайнятості та не обмежується межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій особа зареєстрована як безробітна чи звернулася для пошуку роботи. При цьому, без згоди особи їй не може пропонуватися робота, яка потребує зміни місця проживання або місця перебування.
Окрім того, під час воєнного стану безробітні можуть залучатися до суспільно корисних робіт.
У разі відмови безробітного від двох пропозицій підходящої роботи або від виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, реєстрація у службі зайнятості припиняється.
Маєте питання? Звертайтеся на наш канал онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernig

Чернігівський обласний центр зайнятості
 

]]>
Фундація Олени Зеленської надала слухові апарати мешканцям Київщини: попереду – Чернігівщина http://monitor.cn.ua/ua/style/95905 Фундація Олени Зеленської долучилась до проєкту “Кабінетах на колесах. Ми поруч”. Його мета – забезпечити слуховими апаратами всіх мешканців деокупованих сіл та міст на Київщині та Чернігівщині, які того потребують. Ініціатива втілена спільно з громадською організацією “Відчуй”. Стиль article Mon, 06 Feb 2023 09:31:42 +0200 У рамках проєкту медичні працівники провели первинний огляд слуху усіх охочих мешканців у 74 деокупованих селах та 3 містах на Київщині та Чернігівщині. Як і організація “Відчуй”, Фундація Олени Зеленської сповідує цінності інклюзивності, тому вирішила долучитись до проєкту.
 
Війна: постійні вибухи, переховування в холодних підвалах, відсутність світла та води, – спричинили зростання порушень слуху серед мирного населення. Вони потребують якісної медичної допомоги.
 
Наразі жителі 12 звільнених сіл Київщини вже отримали 150 слухових апаратів на суму понад 1,8 млн грн. Щоб закрити потреби всіх мешканців з порушеннями слуху, Фундація закупила 368 слухових апаратів для Київської області та 132 – для Чернігівської області.
 
“Влітку ви приїхали і я прийшла перевірити слух. Я не думала, що у мене так погіршився слух на обидва вуха. Для мене це було таке відкриття,” – розповідає Олена Батуріна з села Гавронщина у Київській області.
 
Олена виховує п’ятеро дітей, працює на двох роботах та займається волонтерством – плете сітки та “кікімори” для українських військових. Наразі вона має змогу повернутись до нормального життя, якого її позбавили російські військові.
 
Окрім допомоги людям з порушеннями слуху, у рамках гуманітарного напрямку Фундація надає підтримку дитячим будинкам сімейного типу та надає гуманітарну допомогу людям на деокупованих Харківщині та Херсонщині. Зокрема, минулого року Фундація повністю закрила гуманітарні потреби 23 ДБСТ, де проживає понад 200 дітей, на Київщині та Одещині. Також Фундація надала 220 генераторів, 2200 спальних мішків, 400 обігрівачів, 800 електроковдр, 2300 електрообігрівачів людям з Херсонщини, а жителям деокупованої Харківщини Фундація надіслала 100 генераторів, 69 електроковдр, 85 обігрівачів, 4509 спальних мішків, 200 буржуйок та 40 акумуляторів.

Тетяна Гайдученко
Прес-секретарка Першої леді

]]>
На Чернігівщині стартував набір добровольців до бригад Гвардії Наступу http://monitor.cn.ua/ua/style/95904 Україна готується остаточно вигнати окупантів зі своєї території. Готується ретельно. Тому для виконання цього надскладного завдання потрібно постійно посилювати наші спроможності. Стиль article Mon, 06 Feb 2023 09:28:37 +0200 Саме така мета національної кампанії рекрутингу «Гвардія Наступу», що спільно реалізовують Національна гвардія, Національна поліція та Державна прикордонна служба за ініціативи Міністерства внутрішніх справ України. Вона передбачає формування восьми додаткових бригад, які й мають посилити наші сили під час майбутнього наступу. Про це повідомили спікери на брифінгу, що відбувся у п’ятницю, 3 лютого, у чернігівському ЦНАПі.
«Кампанія реалізується через мережу центрів надання адміністративних послуг. Якщо казати про Чернігівщину, то це п’ять ЦНАПів, — розповів начальник ОВА В’ячеслав Чаус. — Мета ініціативи — залучення високомотивованих патріотичних людей до бригад наступу, щоб якомога швидше вигнати ворога з нашої землі. А ми розуміємо, що це — активні наступальні дії. Чим ця кампанія відрізняється від мобілізації? Основна відмінність полягає в тому, що добровольці, які виявляють бажання вступити в Гвардію Наступу, самі можуть обирати підрозділ, в якому служитимуть. Відповідно потім ці люди пройдуть кількамісячне спеціальне навчання».
Той, хто вступає на службу у ці новостворені бригади, матиме такі самі пільги і гарантії, як і в ЗСУ. Формування бригад вже почалося. Їхній кістяк — офіцери та солдати, які мають величезний бойовий досвід та проявили себе найкращим чином на різних ділянках фронту. Зокрема, шість бригад («Червона калина», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій» та «Азов») формуються в Національній гвардії, яка бере активну участь в обороні нашої держави з 2014 року. Як наголосив командир військової частини 3028 з Північного ОТО НГУ Ігор Оринко, військовослужбовці цих бригад будуть забезпечені сучасним озброєнням, бронетехнікою. Їх навчатимуть інструктори з бойовим досвідом.
Вступати до лав міжрегіонального територіального підрозділу Нацполіції «Лють» запросив усіх охочих начальник ГУ Національної поліції в області Володимир Нідзельський, до бригади «Сталевий Кордон» — начальник відділу комплектування 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Сергій Кудря.
До слова, бригада Нацполіції «Лють» — це альтернатива контрактній військовій службі. Тобто добровольці стають поліцейськими і служать в Нацполіції, також виконуючи бойові завдання.
Спікери пояснили, що наразі не йдеться про загальну мобілізацію. Це — добровільний набір.
Як це відбувається
Доброволець приходить у ЦНАП, де йому пропонують 8 бригад на вибір, відповідно до його мотивації та поглядів. Якщо він хоче битися серед поліцейських – йому в «Лють». Якщо йому болить за Крим і він хоче взяти участь у звільненні півострова – тоді йде до «Кара-Дагу». Хоче укріпити кордон або воювати в лавах прикордонників – обирає «Сталевий Кордон».
Опісля добровольці проходитимуть тривале навчання.
Нагадуємо адреси ЦНАПів, куди необхідно звертатися:
•    ЦНАП Чернігівської міської ради — просп. Левка Лук'яненка, 20А;
•    ЦНАП Ніжинської міської ради — вул. Покровська, 8/66;
•    ЦНАП Новгород-Сіверської міської ради — вул. Князя Ігоря, 32А;
•    ЦНАП Корюківської міської ради — вул. Вокзальна, 9;
•    ЦНАП Прилуцької міської ради — вул. Івана Скоропадського, 102А.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/95900 Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Стиль article Fri, 03 Feb 2023 14:06:57 +0200 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:        
10:20                 02.02.2023р.
- мінометний обстріл (1 міна) в районі н.п. Карповичі Новгород-Сіверського р-ну. Втрат  немає.
12:07 – 12:30    02.02.2023 р.
- мінометний обстріл (6 мін) в районі  н.п. Гремʼяч  Новгород-Сіверського району. Втрат немає.
13:35 – 14:05    02.02.2023 р.
- мінометний обстріл (12 мін) в районі  н.п. Тимоновичі  Новгород-Сіверського району. Втрат немає.
15:30 – 15:45    02.02.2023 р.
- мінометний обстріл (4 міни) в районі  н.п. Миколаївка  Новгород-Сіверського району. Втрат немає.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення – 1 :
Внаслідок  погодних умов 02 лютого сталося пошкодження повітряних ліній електропостачання, відключено 1 ЛЕП 10 кВ, 2 ділянки ЛЕП 10 кВ,  8 трансформаторних підстанцій. Без електропостачання залишилися мешканці 2 населених пунктів  на території Новгород-Сіверського району. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться силами АТ «Чернігівобленрго».

Пожежі в житловому секторі – 3:
- в с. Кулишівка Прилуцького району (Варвинська ТГ)  по вул. Гайовій, 59 о 07 год. 02 хв. 02 лютого сталася пожежа житлового будинку (6х10 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття, пошкоджено стіни. Причина - коротке замикання електромережі.
- в с. Слабин Чернігівського району (Гончарівська ТГ) по вул. Центральній, 61 о 18 год. 02 хв. 02 лютого сталася пожежа лазні (4х5 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено перекриття на площі 3 кв.м та стіни на площі 10 кв.м. Причина - порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей.
- в с. Черниш Чернігівського району (Седнівська ТГ) по вул. Озерній, 4 в 00 год. 21 хв. 03 лютого сталася пожежа господарчої будівлі (6х8 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття, пошкоджено стіни на площі 20 кв.м. Причина - встановлюється.

Інші повідомлення:
В м. Ніжині станом на 06 год. 03 лютого без газопостачання залишаються 103 абонента. Відновлювальні роботи  проводяться фахівцями газової  служби Ніжинського відділення АТ «Чернігівгаз».

Інформація щодо гідрологічних явищ:
Внаслідок підйому рівнів води на річках області, спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки з затопленням заплав, порушенням транспортного сполучення та підтопленням домоволодінь в окремих населених пунктах, а саме:
- на р. Десна - тимчасово припинено пряме транспортне сполучення автодорогою місцевого значення Новгород-Сіверський - Бирине з 3 населеними пунктами (с. Бирине, с. Прокопівка, с. Підгірне) Новгород-Сіверського району (рух транспорту здійснюється через Сумську область); перелито проїжджу частину дороги загального користування в м. Новгород-Сіверський (проїзд здійснюється суміжними вулицями); підтоплено 1 домоволодіння (присадибна ділянка, 2 будівлі господарського призначення) у с. Максаки Корюківського району (інформація щодо підтоплення житлових будинків не надходила);
Тимчасово відсутнє поромне сполучення з центром громади населених пунктів Пекарівського стростинського округу (сіл Пекарів, Кнути, Костирів, Синютин). Транспортне сполучення з центром громади - селищем Сосниця здійснюються в об’їзд у напрямку смт Короп.
Перелита ділянка дороги Сосниця-Пекарів-Шабалинів в напрямку від поромної переправи через р. Десна до с. Пекарів протяжністю близько 30 мерів, шар води в найглибшому місці складає близько 30 см.
Перелито ділянку дороги Сосниця-Шаповалівка - /М-02/ у напрямку від с. Мале Устя до мосту через р. Десна, шар води в найглибшому місці складає близько 15 см, протяжністю до 50 метрів.
- на р. Дніпро - перелито проїжджу частину автодороги місцевого значення Пустинки - Мньов в напрямку с. Мньов (транспортне сполучення здійснюється за допомогою техніки підвищеної прохідності); підтоплено 186 домоволодінь та 79 дачних ділянок (будівлі та споруди господарського призначення, присадибні ділянки) у 6 населених пунктах (смт Радуль, с. Мньов, с. Старик, с. Загатка, с. Повідов, с. Прохорів) Чернігівського району (інформація щодо підтоплення житлових будинків не надходила);
- на р. Сейм - тимчасово припинено пряме транспортне сполучення автодорогою міжнародного значення Кіпті-Глухів-Бачівськ з 9 населеними пунктами (с. Матіївка,  с. Каціри, с. Обірки, с. Мости, с. Нове Полісся, с. Осіч, с. Бондарі, с. Шумейкине, с. Голубів) Ніжинського району (рух транспорту здійснюється через Новгород-Сіверський район.
На р. Дніпро в районі Київського водосховища зберігається затор криги.

Попередження про небезпечні гідрологічні явища та процеси
на водних об’єктах області:
     02 – 06 лютого на ділянці р. Дніпро в межах (Чернігівського району) утримуватиметься значне затоплення заплави, порушення транспортного сполучення з окремими прирічковими селами вздовж Дніпра та часткове затоплення окремих населених пунктів у Чернігівському районі (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).
     02 – 06 лютого на ділянці р. Десна «Новгород-Сіверський – Макошине» (Новгород-Сіверський, Корюківський і Чернігівський райони Чернігівської області) відбуватиметься посилення льодових явищ, можливі різкі коливання рівнів води  до 0,1 – 0,2 м за добу з утриманням і збільшенням затоплення заплави і замерзанням води на ній, порушення транспортного сполучення з населеними пунктами вздовж р. Десна; на р. Снов утримуватиметься перевищення небезпечної відмітки переливу води через автодорогу місцевого значення у Корюківському районі (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

Радіаційний фон:
На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-15 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 13 мкр/год., Ніжин – 11 мкр/год., Прилуки – 15 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год, Семенівка – 13 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.

Прогноз погоди:
За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 02 лютого по 20 годину 03 лютого очікується хмарна погода з проясненнями, вночі невеликий сніг, мокрий сніг, вдень сніг, мокрий сніг, місцями слабке налипання мокрого снігу. Вітер південно-західний та західний 7-12 м/с. Температура протягом доби від 3º морозу до 2º тепла.

По м. Чернігову очікується хмарна погода з проясненнями, вночі невеликий сніг, мокрий сніг, вдень сніг, мокрий сніг. Вітер південно-західний та західний 7-12 м/с. Температура протягом доби від 1º морозу до 1º тепла.

]]>
Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? http://monitor.cn.ua/ua/style/95899 «Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством. Стиль article Fri, 03 Feb 2023 13:57:10 +0200 Однією з обставин, що виключає кримінальну протиправність діяння, є фізичний примус.
Стаття 40 Кримінального кодексу України стосується осіб, що постраждали віджорстокості, метою якої є залучення жертви до протиправної діяльності. Так, тілесні ушкодження, тортури, позбавлення волі та інші насильницькі дії змушують бранця чужих злочинних думок погодитись на будь-яку незаконну пропозицію.Відповідальність за таких умов не настає, адже неможливо призначити покарання, якщоволею людини цинічно знехтували та силою нав’язали чужу.
Що стосується організатора злочину, він не тільки понесе відповідальність за фізичний примус, а й також за дії, до яких схиляв жертву.Відділ комунікації з громадськістю Східного
міжрегіонального управління Міністерства юстиції

]]>
Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини http://monitor.cn.ua/ua/style/95898 Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області. Стиль article Fri, 03 Feb 2023 13:53:57 +0200  Невжиття заходів щодо подання пропозицій органу охорони культурної спадщини вищого рівня про занесення вказаного об`єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам`яток України не сприяє запобіганню руйнуванню або заподіянню шкоди, забезпеченню захисту, збереженню, утриманню, відповідному використанню, консервації, реставрації, ремонту, реабілітації, пристосування та музеєфікації об`єктів культурної спадщини.
З метою усунення порушення прокуратурою у вересні минулого року направлено до Чернігівського окружного адміністративного суду позовну заяву      в інтересах держави до відповідача відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії, а саме подати пропозиції до органу охорони культурної спадщини вищого рівня про занесення вказаного об`єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам`яток України.
На даний час, позовна заява судом розглянута та вимоги прокурора задоволені в повному обсязі, рішення суду перебуває на виконанні.


За інформацією
Прилуцької окружної прокуратури          
    
 

]]>
Заволодіння грошовими коштами природоохоронного фонду – директор підприємства постане перед судом http://monitor.cn.ua/ua/style/95895 Новгород-Сіверською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно директора одного з підприємств регіону за заволодіння грошовими коштами природоохоронного фонду у розмірі майже 400 тис. грн (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України). Стиль article Fri, 03 Feb 2023 10:16:31 +0200 За даними слідства, протягом 2019 року під час реконструкції протиерозійної споруди обвинувачений, користуючись своїм службовим становищем, вніс недостовірні відомості до офіційних документів та здійснив заволодіння бюджетними коштами. Грошові кошти призначалися для відновлення споруди, що відноситься до об’єктів охорони навколишнього природного середовища на території Новгород-Сіверського району.

На підставі зазначених документів, замовником у повному обсязі здійснено розрахунок за частково та неналежним чином виконані роботи, в результаті чого безпідставно відбулося заволодіння державними грошовими коштами з природоохоронного фонду на суму майже 400 тис. грн.
За вказані дії обвинуваченому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до восьми років.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За інформацією Новгород-Сіверської окружної прокуратури
 

]]>
Чотири обстріли із мінометів: росіяни тероризують прикордонні громади Чернігівщини http://monitor.cn.ua/ua/style/95894 За минулу добу, 2 лютого, російські терористи із мінометів вели вогонь по території Новгород-Сіверського району. На щастя, обійшлося без втрат. Стиль article Fri, 03 Feb 2023 10:12:22 +0200 Вранці 2 лютого, після 10 години, із мінометів росіяни стріляли по території неподалік села Карповичі, Семенівська громада.
Після 12 год. – обстріл у напрямку села Грем’яч, Новгород-Сіверський район.
У другій половині дня із мінометів ворог стріляв по території біля сіл Тимоновичі та Миколаївка, Семенівська громада.
Інформація про втрати чи руйнування не надходила.

cntime.cn.ua

]]>
Продовжується програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» http://monitor.cn.ua/ua/style/95893 Вона передбачає надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Прийом документів по першій хвилі стартував 1 лютого і триватиме по 12 лютого. Загалом у 2023 році передбачено 20 хвиль. Стиль article Fri, 03 Feb 2023 10:07:00 +0200 За цією програмою можна отримати від 50 до 250 тис грн. в залежності від кількості створених робочих місць: одне робоче місце – до 150 тис. грн, два і більше - 250 тис. грн.

Отримати мікрогрант можуть як діючі підприємці, так і люди, які не мають досвіду підприємницької діяльності. Для цього потрібно подати заяву та свій бізнес-план через портал Дія https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu . Далі «Ощадбанк» проводить оцінку ділової репутації заявника. У разі його позитивного рішення, обласний центр зайнятості розглядає бізнес-план та проводить онлайн-співбесіду з претендентом на мікрогрант. Остаточне рішення щодо надання коштів чи відхилення пропозицій ухвалює Державний центр зайнятості.

За грантові кошти можна придбати обладнання, закупити ліцензійне програмне забезпечення, свійських тварин та птицю, саджанці та посівний матеріал, товари та послуги, сировину та матеріали, пов’язані з реалізацією бізнес-плану, оплатити послуги маркетингу та реклами, оренду тощо. Повернення коштів передбачається шляхом сплати податків і зборів, передусім за працевлаштованих осіб.

Нагадаємо: торік на Чернігівщині прийнято 81 позитивне рішення про надання мікрогранту на створення або розвиток бізнесу в рамках програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота». Сума грантових коштів становить понад 19 млн грн. Завдяки реалізації цієї програми в області буде створено майже 180 нових робочих місць. Умови надання мікрогранту - на офіційному сайті "єРобота" https://erobota.diia.gov.ua/

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Найактуальніша інформація на наших:
- Фейсбук-сторінці: https://www.facebook.com/profile.php?id=100064567667539
- на сайті Чернігівського обласного центру зайнятості: https://chg.dcz.gov.ua/

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
Міжнародна організація з Нідерландів допомагає Чернігівщині у відновленні пошкоджених будинків http://monitor.cn.ua/ua/style/95892 ZOA — міжнародна організація з надання допомоги та відновлення, яка базується в Нідерландах, і працює у 15 країнах по всьому світу. Україна стала першою європейською країною в практиці організації. Тут допомога спочатку була сфокусована на підтримці вимушених переселенців. Зараз же ZOA допомагає й у відбудові осель, пошкоджених внаслідок бойових дій (легкий та середній ступені). Так, вона одна з перших після деокупації Чернігівщини прийняла рішення щодо надання її жителям допомоги у відновленні житла. Стиль article Fri, 03 Feb 2023 09:56:39 +0200 Подальшу співпрацю представники ZOA обговорили сьогодні під час робочого візиту в область з першим заступником начальника ОВА Костянтином Мегемом та директоркою Департаменту економічного розвитку ОВА Олександрою Хомик.
Костянтин Мегем ознайомив делегатів з поточним станом справ на Чернігівщині, зокрема характером руйнувань і пошкоджень, проведеними відновлювальними роботами, а також наявними викликами.

    «Напрями, над якими постійно працюємо і намагаємося залучити якомога більше міжнародних партнерів, — це проходження опалювального сезону, відновлення житла, соціальної інфраструктури, бізнес-процесів. Є потреба в індивідуальних модульних будинках», — розповів перший заступник начальника ОВА. Він подякував за підтримку і надану допомогу ZOA, висловивши сподівання, що співпраця триватиме й надалі.

За словами представників ZOA, понад 600 бенефіціарів з Чернігівщини отримали допомогу для відновлення будинків із пошкодженнями легкого та середнього ступенів. У цьому напрямі планують працювати й надалі. Увагу сфокусували на Киїнській громаді. Охопили також Городнянську, Тупичівську ТГ, а також громади на півдні області, зокрема Ічнянську, Талалаївську, Бобровицьку.

    «Дивлячись на статистику і роботи, які ще треба виконати, бачимо, що ми тут потрібні. Це розуміє і міжнародна спільнота. Тому наша спільна задача з вами — говорити світу про наявні потреби. Я вражений їхнім великим обсягом, водночас підбадьорений уже зробленим», — зазначив керівник програми Едвін Віссер і додав, що після повернення у свою країну, Нідерланди, говоритиме людям, організаціям про важливість цієї справи.

Делегатів також цікавили програми підтримки внутрішньо переміщених осіб та громадян, які повністю втратили своє житло. Не оминули увагою економічні процеси. Адже, реалізовуючи свої проєкти, ZOA намагається давати «поле роботи» місцевим фахівцям, підтримуючи таким чином розвиток місцевої економіки.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
У Чернігівській обласній прокуратурі провели підсумкову нараду за результатами роботи у 2022 році http://monitor.cn.ua/ua/style/95886 У Чернігівській обласній прокуратурі відбулась підсумкова нарада під головуванням виконувача обов’язків керівника обласної прокуратури Владислава Грюка. Стиль article Thu, 02 Feb 2023 21:18:28 +0200 На нараді обговорено результати діяльності органів прокуратури області у 2022 році та визначено ключові завдання та пріоритетні напрями роботи на наступний період.

Розпочинаючи нараду, Владислав Грюк зазначив, що в умовах воєнного стану органами прокуратури області вживались системні організаційні та практичні заходи з метою забезпечення виконання покладених законодавством функцій та завдань.

Пріоритетним напрямом роботи з початку повномасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації частини території Чернігівської області стало забезпечення належної фіксації та розслідування злочинів проти миру, безпеки людства, міжнародного правопорядку та основ національної безпеки.

Очільник обласної прокуратури відмітив, що потребує активізації робота з виявлення організованих угруповань з корупційними зв’язками в органах влади, бюджетній та земельній сферах, у сфері незаконного обігу вогнепальної зброї та боєприпасів, а також під час використання гуманітарної або безоплатної допомоги.

Окрім цього, необхідно приділяти належну увагу новим формам посягань на власність, зокрема заволодіння грошовими коштами громадян шляхом імітації діяльності реально існуючих державних соціальних програм.

Підводячи підсумки, Владислав Грюк наголосив на необхідності негайної активізації діяльності органів прокуратури регіону на пріоритетних напрямах та невідкладного вирішення обговорених проблем.

Як результат, учасники наради узгодили ряд першочергових заходів, спрямованих на попередження та протидію злочинності в умовах воєнного стану.

]]>
Поліцейські Чернігівщини допомогли обласному Центру крові поповнити запаси компонентів http://monitor.cn.ua/ua/style/95885 Поліцейські долучилися до благородної місії та здали кров для потреб цивільних та військових. Стиль article Thu, 02 Feb 2023 21:10:14 +0200 Бути донорами крові для них – добра традиція. Сьогодні близько 70 поліцейських здали кров в обласному Центрі крові.

На прохання керівництва Чернігівського обласного Центру крові начальник Головного управління Нацполіції в області Володимир Нідзельський дав розпорядження кадровим підрозділам організувати прибуття поліцейських до Центру крові.

Заклик здати кров стосувався виключно добровольців, а таких у різних підрозділах поліції Чернігівщини, дислокованих в обласному центрі, сьогодні виявилося близько 70-ти.

Поліцейські систематично беруть участь у благодійному донорстві. Чернігівські правоохоронці регулярно проходять медичне обстеження та мають досить хороше здоров’я, тож є ідеальними донорами.

Поліцейські долучилися до здачі донорської крові, аби допомогти тим, хто її потребує.

Скористатися зібраними препаратами крові можуть всі громадяни, лікування яких пов’язане із переливанням крові чи її компонентів.

Багато хто з чернігівських правоохоронців є досвідченими донорами і вже не вперше приходять до обласного Центру крові. Після процедури всі поліцейські почуваються добре.

]]>
Вони бояться: уздовж кордону з Чернігівщиною росіяни встановлюють «зуби дракона» http://monitor.cn.ua/ua/style/95884 У Брянській області вздовж кордону з Україною збудовано захисну лінію оборони, повідомив місцевий губернатор Олександр Богомаз. Стиль article Thu, 02 Feb 2023 21:05:56 +0200 Там вважають, що це може вберегти від наступу ЗСУ на прикордоння рф.

Яким чином ця загорода має спрацювати? «Зуби дракона» ставляться в три-чотири ряди для уповільнення просування техніки, переконані росіяни. Танк через ці перешкоди не пройде. Він упреться, зачепить їх. Йому доведеться тут крутитись, крутитись, а в цей час його накриє наша артилерія. Раніше для цього варили триноги, зараз використовують бетон. Якщо противник прорве лінію оборони, то туди буде завдано вогневої поразки, переконані в рф.

Місцеві повідомляють, що «зуби» встановили поблизу усіх прикордонних сіл (зокрема, Запєсочьє у 800 м від кордону з Чернігівщиною, у Білій Берізці - у 2 км від Сумщини та інших населених пунктах) , повідомляють місцеві у соцмережах. Конструкції виготовляють на брянському заводі залізобетонних конструкцій, а також везуть з білорусі та з Московської області.

Щоправда, у коментарях місцеві жителі не вірять у ефективність даних заходів проти українських танків, як, зрештою, і в усі захисні заходи місцевої влади.

"Час Чернігівський"

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/95883 Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 01 лютого по 8:00 02 лютого 2023 року Стиль article Thu, 02 Feb 2023 20:52:24 +0200 Протягом минулої доби зареєстровано 5 дорожньо-транспортних пригод та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула  1 особа та 9 осіб постраждали.

Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:        

13:00 – 13:10    01.02.2023 р.                                                              

Зафіксовано 6 вибухів (прильотів) ймовірно з міномету 120 мм в районі н.п. Єліне  Корюківського району. Втрат серед особового складу та техніки немає. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження інфраструктури інформація не надходила;

15:10 – 15:15    01.02.2023 р.                                                              

Зафіксовано 2 вибухи (прильоти) ймовірно з міномету 120 мм в районі  н.п. Клюси  Корюківського району. Втрат серед особового складу та техніки немає. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження інфраструктури інформація не надходила;

15:10 – 15:40    01.02.2023 р.                                                              

Зафіксовано 14 вибухів (прильотів) ймовірно з міномету 120 мм в районі околиці та у н.п.  Єліне  Корюківського району, 100 м від наряду, 2 км від державного кордону на напрямку хоромне (рф) – Єліно.  Втрат серед особового складу та техніки немає, щодо можливих втрат серед місцевого населення, за попередніми даними: загинуло 4 місцевих мешканця (дві жінки та два чоловіка) і 1 чоловік отримав поранення внаслідок прямого влучення міни у підвал, де переховувалися цивільні особи. Пошкоджені 2 житлових будинки та 2 споруди господарського призначення.

Дорожньо-транспортні пригоди – 5:

- на автодорозі Н-07 «Київ-Суми-Юнакіївка» біля с. Знамянка Прилуцького району о 05 год.  30  хв. 01 лютого водій автомобіля "Mitsubishi Outlander" не впорався з керуванням, виїхав на ліве узбіччя дороги та перекинувся. Внаслідок пригоди водій та два пасажири отримали травми, водій госпіталізований до КНП « Прилуцька міська лікарня»;

- на автодорозі між селами Малий Листвен та Суличівка Чернігівського району (Ріпкинська ТГ) о 09 год. 42 хв. 01 лютого водій автомобіля  "Toyota Рrado" не впорався з керуванням автомобіля, з’їхав у кювет та здійснив зіткнення з придорожнім деревом. Внаслідок пригоди водій та пасажир отримали травми і були госпіталізовані КНП «Ріпкинська центральна районна лікарня»;

- на перехресті автодоріг Р-69 «Київ-Чернігів» та Т-2535 «Козелець-Сорокошичі» на території Чернігівського району об 11 год. 41 хв. 01 лютого  сталося зіткнення автомобілів "Renault Premium" та  "Chevrolet Captiva". Внаслідок пригоди водії отримали травми та були доставлені до КНП «Козелецька центральна районна лікарня»;

- в м. Мена Корюківського району по вул. Вокзальній, 36 о 17 год. 45 хв. 01 лютого водій автомобіля "Škoda Octavia" здійснив наїзд на пішохода, який раптово вийшов на проїжджу частину дороги. Внаслідок пригоди пішохід отримав травми та був госпіталізований до КНП «Менська центральна районна лікарня»;

- в м. Ніжині по вул. Шевченка біля пішохідного переходу о 17 годині       01 лютого водійка автомобіля "Ford Escape" здійснила наїзд на пішохода, який перетинав  проїжджу частину дороги. Внаслідок пригоди пішохід отримав травми і був доставлений до КНП «Ніжинська міська лікарня».

Пожежі – 3:

пожежі в житловому секторі – 2:

  - в с. Іваньків  Новгород-Сіверського району (Понорницька ТГ) в господарстві по вул. Гвардійській, 26 о 15 год. 37 хв. 01 лютого сталася пожежа житлового будинку (8х10 м, стіни цегляно-дерев’яні, покрівля металева). Вогнем знищено покрівлю, перекриття на площі 48 кв.м, пошкоджено конструктивні елементи стін, майно. Причина - необережність під час паління господаря, 1962 року народження, який загинув на місці пожежі;

  - в с. Гмирянка Прилуцького району (Ічнянська ТГ)  в господарстві по вул. Миру, 122 о 23 год. 56 хв. 01 лютого сталася пожежа житлового будинку  (6х10 м, стіни дерев’яні, покрівля металева). Вогнем пошкоджено покрівлю на площі 30 кв.м, перекриття на площі 20 кв.м, конструктивні елементи стін, майно. Причина - недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів.

інші пожежі –1:

  - в м. Остер Чернігівського району (Остерська ТГ)  по вул. Пекура, 59 о  23 год. 55 хв. 01 лютого сталася пожежа неексплуатуємої будівлі (3х5 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття, пошкоджено конструктивні елементи стін. Власник, причина та збиток - встановлюються.

Інші повідомлення:

В м. Ніжині станом на 19 год. 01 лютого відновлено централізоване газопостачання 753 абонентам, яке було аварійно припинено 31 січня абонентам житлового сектору вулиць Прилуцька,  Мозгалевського,  Віталія Боровика,  Заслонова,  Пустовгара  та  Добролюбова. Без газопостачання залишаються 327 абонентів. Відновлювальні роботи  проводяться фахівцями газової  служби Ніжинського відділення АТ «Чернігівгаз».

Інформація щодо гідрологічних явищ:

Внаслідок підйому рівнів води на річках області, спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки з затопленням заплав, порушенням транспортного сполучення та підтопленням домоволодінь в окремих населених пунктах, а саме:

р. Десна - тимчасово припинено пряме транспортне сполучення автодорогою місцевого значення Новгород-Сіверський - Бирине з 3 населеними пунктами (с. Бирине, с. Прокопівка, с. Підгірне) Новгород-Сіверського району (рух транспорту здійснюється шляхами Сумської області); перелито проїзну частину дороги загального користування в м. Новгород-Сіверський (проїзд здійснюється суміжними вулицями); підтоплено 1 домоволодіння (присадибна ділянка, 2 будівлі господарського призначення) у с. Максаки, Корюківського району (інформація щодо підтоплення житлових будинків не надходила);

Тимчасово відсутнє поромне сполучення з центром громади населених пунктів Пекарівського стростинського округу (сіл Пекарів, Кнути, Костирів, Синютин). Транспортне сполучення з центром громади - селищем Сосниця здійснюються в об’їзд у напрямку смт Короп.

Перелита ділянка дороги Сосниця-Пекарів-Шабалинів в напрямку від поромної переправи через р. Десна до с. Пекарів протяжністю близько 30 мерів, шар води в найглибшому місці складає близько 30 см.

Перелито ділянку дороги Сосниця-Шаповалівка - /М-02/ у напрямку від с. Мале Устя до мосту через р. Десна, шар води в найглибшому місці складає близько 15 см, протяжністю до 50 метрів.

р. Дніпро - перелито проїжджу частину автодороги місцевого значення Пустинки - Мньов в напрямку с. Мньов (транспортне сполучення здійснюється за допомогою техніки підвищеної прохідності); підтоплено 186 домоволодінь та 79 дачних ділянок (будівлі та споруди господарського призначення, присадибні ділянки) у 6 населених пунктах (смт Радуль, с. Мньов, с. Старик, с. Загатка, с. Повідов, с. Прохорів) Чернігівського району (інформація щодо підтоплення житлових будинків не надходила);

р. Сейм - тимчасово припинено пряме транспортне сполучення автодорогою міжнародного значення Кіпті-Глухів-Бачівськ з 9 населеними пунктами (с. Матіївка, с. Каціри, с. Обірки, с. Мости, с. Нове Полісся, с. Осіч, с. Бондарі, с. Шумейкине, с. Голубів) Ніжинського району (рух транспорту здійснюється шляхами Новгород-Сіверського району).

На р. Дніпро в районі Київського водосховища зберігається затор криги.

Попередження про небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:


      01 – 02 лютого на ділянці Дніпра в межах (Чернігівського району) утримуватиметься значне затоплення заплави, порушення транспортного сполучення з окремими прирічковими селами вздовж Дніпра та часткове затоплення окремих населених пунктів у Чернігівському районі (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

     01 – 02 лютого на ділянці Десни «Новгород-Сіверський – Макошине» (Новгород-Сіверський, Корюківський райони) внаслідок утримання морозної погоди відбуватиметься подальше відновлення і посилення льодових явищ, можливі різкі коливання рівнів води до 0,1 – 0,2 м за добу та утримання  і  збільшення затоплення заплави та порушення транспортного сполучення з населеними пунктами вздовж Десни.

     На річці Снов утримуватиметься  перевищення небезпечної відмітки переливу води через автодороги місцевого значення у Корюківському районі (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

Радіаційний фон:


На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-15 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 11 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 15 мкр/год., Остер – 13 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год., Семенівка – 13 мкр/год., Сновськ – 12 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 02 лютого по 20 годину 03 лютого очікується хмарна погода з проясненнями, невеликий сніг, мокрий сніг, місцями слабка ожеледь. На дорогах ожеледиця. Вночі та вранці слабкий туман. Вітер південно-західний 7-12 м/с. Температура вночі від 3º морозу до 2º  тепла, вдень 0-5º тепла. По м. Чернігову  очікується хмарна погода з проясненнями, невеликий сніг, мокрий сніг, слабка ожеледь, на дорогах ожеледиця. Вночі та вранці слабкий туман. Вітер південно-західний 7-12 м/с. Температура вночі від 1º морозу до 1º тепла, вдень 1-3º тепла.

]]>
У Чернігівській області фонд страхування передав справи потерпілих фахівцям пенсійного фонду http://monitor.cn.ua/ua/style/95882 У січні управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області завершено передачу справ про страхові виплати потерпілих на виробництві Головному управлінню Пенсійного фонду України в області. Стиль article Thu, 02 Feb 2023 20:16:44 +0200 Це дозволить ГУ ПФУ в Чернігівській області забезпечити страховий захист більше 2,7 тисяч потерпілих, які постраждали внаслідок нещасних випадків на виробництві або мають професійне захворювання, а також їх родин.

Нагадаємо, з 01 січня 2023 року в Україні триває реорганізація системи соціального страхування - Фонд соціального страхування України передав свої завдання і функції до Пенсійного фонду. Зокрема, до компетенції ПФУ тепер входить фінансування одноразових і щомісячних страхових виплат.

Кошти направляються ПФУ на ті ж рахунки, що були зазначені потерпілими або членами їх сімей у відповідних заявах до ФССУ.

Наталія Бондарева, начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

]]>
Прокуратурою виявлені «приховані» від обліку кримінальні правопорушення http://monitor.cn.ua/ua/style/95881 Стиль article Thu, 02 Feb 2023 20:10:55 +0200 Прилуцькою окружною прокуратурою  щомісячно в Прилуцькому районному відділі поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області здійснюються перевірки додержання вимог законодавства при прийманні, реєстрації, розгляді та вирішенні заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, своєчасності внесення щодо них відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Так, протягом січня - грудня 2022 року за результатами проведених перевірок виявлено та внесено до ЄРДР 79 відомостей про кримінальні правопорушення, які містилися в повідомленнях громадян та були розглянуті Прилуцьким районним відділом поліції згідно Закону України «Про звернення громадян». За результатами досудового розслідування даних кримінальних проваджень у 13 завершено досудове розслідування з направленням обвинувальних актів до суду.

Прилуцька окружна прокуратура й надалі продовжує працювати над дотриманням прав громадян.

Прилуцька окружна прокуратура

]]>
Праця на Перемогу http://monitor.cn.ua/ua/style/95879 У рамках урядової ініціативи "Армія відновлення" безробітні області долучаються до суспільно корисних робіт. У поточному році такі роботи розпочалися 1 лютого у 4-х територіальних громадах області за участю 47 безробітних. Наразі вони прибирають придорожні та прибережні смуги, вирубують чагарники, заготовляють дрова, плетуть маскувальні сітки для потреб ЗСУ. Стиль article Thu, 02 Feb 2023 10:46:40 +0200 На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними заключається строковий трудовий договір, оплата праці здійснюється на рівні мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні складає 6700 грн.  

Нагадаємо: суспільно корисні роботи в умовах воєнного стану мають оборонний характер або ж слугують для ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, задоволення потреб ЗСУ і сил цивільного захисту, забезпечення функціонування національної економіки та життєдіяльості населення.
До їх переліку входять ремонтно-відновлювальні роботи, розбір завалів, розчищення залізничних колій та доріг, будівництво споруд цивільного захисту, найпростіших укриттів, інших інженерних споруд спеціального призначення, підтримання у готовності захисних споруд, вантажно-розвантажувальні, сільськогосподарські роботи  тощо.

Бажаєте й ви вступити до «Армії відновлення» країни? Звертайтеся до центру зайнятості, зручного для вашого відвідування, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
У Прилуках поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків http://monitor.cn.ua/ua/style/95878 Співробітники Прилуцького районного відділу поліції викрили 42-річного прилучанина під час збуту чергової партії «канабісу». Чоловіка помістили до ізолятора тимчасового тримання. Стиль article Thu, 02 Feb 2023 10:41:58 +0200 У ході слідчих дій поліція Прилуччини встановила, що чоловік повторно займався незаконним збутом наркотиків рослинного походження.
За місцем мешкання фігуранта поліцейські провели санкціонований обшук, в ході якого також вилучили пакунки з наркотичними засобами та інші речові докази.
Усе вилучене поліція направила на експертизу.
Підозрюваного затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України, вирішується питання про обрання запобіжного заходу.
Слідчий поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури розслідує кримінальне провадження за частиною 2 статті 307 (визначає відповідальність за збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів). Максимальне покарання, передбачене законом за такі дії — до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Триває досудове розслідування.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Підтримати постраждалих від насильства: Чернігівська ОВА та Фонд ООН у галузі народонаселення реалізують черговий проєкт http://monitor.cn.ua/ua/style/95877 Чернігівська ОВА продовжує співпрацю з Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA Ukraine) щодо удосконалення роботи мережі підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Стиль article Thu, 02 Feb 2023 10:20:10 +0200 Так, восени минулого року завдяки такій співпраці та небайдужості низки благодійників було створено першу в області кімнату кризового реагування для людей, які потерпають від насильства. Зараз же розпочалася реалізація спільного проєкту з розгортання консультативних сервісів на базі денного центру з «кризовою кімнатою».

Фінансує проєкт UNFPA Ukraine (ремонт приміщення поруч із «кризовою кімнатою», його облаштування і оснащення технікою, заробітна плата працівників на початковому етапі).

Днями заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк разом з представниками Фонду оглянули приміщення, що слугуватиме майданчиком для організації доступного та безпечного простору, де у комфортних умовах постраждала особа зможе отримати комплексну безоплатну допомогу.

На даний час «кризова кімната» у Чернігові тимчасово не приймає клієнтів з технічних причин. Невдовзі вона відновить свою роботу – про це буде повідомлено додатково.

Довідково. Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами UNFPA працює у 150 країнах. Зокрема в Україні — з 1997 року.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністраці

]]>
Винесено вирок за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень http://monitor.cn.ua/ua/style/95876 Прилуцькою окружною прокуратурою в суді доведено вину особи в заподіянні умисного тяжкого тілесного ушкодження, тобто у скоєні злочину, передбаченого ч.2 ст.121 КК України. Стиль article Thu, 02 Feb 2023 10:15:22 +0200 Так, 27 червня 2022 року у вечірній час, 44-річний  житель міста,  під час сварки з сусідами та на фоні вживання алкоголю, заподіяв 42-річній сусідці  ножове поранення в область живота, чим спричинив потерпілій тілесні ушкодження у вигляді проникаючої рани живота, які відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень за ознакою небезпеки для життя в момент їх заподіяння.
Вину обвинуваченого в ході судового розгляду встановлено дослідженими в суді доказами.
Заслухавши позицію прокурора щодо суспільної небезпеки вчиненого злочину, суд, враховуючи обставини вчинення злочину,  каяття обвинуваченого та позицію потерпілої, вироком від 30 січня 2023 року визнав особу винною у вчиненні вказаного злочину та призначив  покарання у виді 5 років  позбавлення волі, звільнивши  від його реального відбування з випробуванням,  встановивши іспитовий строк тривалістю 2 роки.

Прилуцька окружна прокуратура


 

]]>
У Чернігові рятувальники спільно з масмедіа провели профілактичний рейд щодо безпечного використання генераторів http://monitor.cn.ua/ua/style/95875 Через постійні відключення світла підприємці міста Чернігова активно використовують для роботи своїх закладів генератори. Стиль article Thu, 02 Feb 2023 09:54:04 +0200 Тож, 1 лютого рятувальники Головного управління ДСНС в області спільно з представниками регіональних засобів масової інформації вирушили в рейд, аби провести профілактичні інструктажі.
Фахівці Служби порятунку довели до працівників торгівлі чіткі поради та інструкції, яким потрібно неухильно слідувати, аби використання генераторів, як джерел резервного електропостачання було безпечним. Наголосили, що відстань від генератора до будівель, стін з вікнами, автомобілів – мінімум 6 метрів. Допускається їх встановлення біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше 1 метра.
Крім того, надзвичайники нагадали алгоритм дій у разі виникнення пожеж, а також порядок використання первинних засобів пожежогасіння.
Для більш детального ознайомлення з правилами використання генераторів всі співрозмовники отримали інформаційні пам'ятки.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області

 

]]>
Досвід прикордонних громад Чернігівщини стане у пригоді під час повоєнного відновлення http://monitor.cn.ua/ua/style/95873 30 січня в Укрінформі відбувалась презентація напрацювань проекту «Підвищення стійкості та безпеки звільнених територіальних громад Чернігівської області», який був реалізований у 4 пілотних територіальних громадах – Городянській, Ріпкинській, Тупичівській та Новобілоуській. Стиль article Wed, 01 Feb 2023 22:41:51 +0200 Громади, що постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення росії, уже зараз мають розробляти комплексні плани свого розвитку, і в цьому стануть у пригоді напрацювання проєкту з відновлення прикордонних територіальних громад Чернігівської області.
“Вже сьогодні треба напрацьовувати плани зростання, шукати нестандартні рішення, ідеї та вивчати думку громадськості — визначити мету розвитку громади, здійснювати збір проєктів відновлення та ініціатив через інклюзивний процес, обрати проєкти-каталізатори й консолідувати конкретні проєкти в комплексний план розвитку. Сподіваюся, наш досвід стане корисним і для інших громад області. Ми віримо, що здатність органів місцевого самоврядування швидко адаптуватися до нових викликів засвідчує нашу стійкість”, - сказала керівник проєкту “Підвищення стійкості та безпеки звільнених територіальних громад Чернігівської області” Наталія Дрозд.
Про відновлення та зміну пріоритетів розвитку присутнім розповіли представники Городнянської, Ріпкинської та Новобілоуської громад Чернігівщини.
Зокрема, на думку міського голови Городні Андрія Богдана, головне для прикордонних громад — не загубитися у великому плані відбудови України, тож кожна громада має укласти конкретний план розвитку.
Він зазначив, що Городнянська громада межує з росією і білоруссю, і якщо раніше це було логістичною перевагою, то зараз стало “великою проблемою”.
“Через війну ми втратили землі сільгосппризначення, які зараз заміновано і які ніхто не обробляє. Те саме з лісообробкою — ліси використовуються для оборони. А це були надходження до бюджету. Важка логістика: на 20 тисяч населення — 61 населений пункт і зруйновані дороги”, - наголосив він.
За словами Богдана, є розуміння того, що “великий бізнес до нас не піде”, тому у громаді орієнтуються передусім на малі підприємства, сімейний бізнес: “Саме довкола них будуємо плани відновлення, заохочуємо їх до розвитку”.
“Громада малочисельна, але ми готові приймати переселенців зі Сходу. Однак тут потрібна допомога на державному рівні", -  наголосив також міський голова Городні.
Своєю чергою голови Ріпкинської та Новобілоуської громад Сергій Гарус та Дмитро Федоров наголосили на локалізації виробництв, яка виявилася дуже необхідною під час повномасштабного вторгнення росії. Крім того, йшлося про освітні проблеми, адже не в усіх громадах є інтернет. Заклади освіти й медицини переходять на модульні котельні й альтернативні види палива, проте проблематично знайти лікарів, які б погодилися їхати працювати в села, розташовані за 2 кілометри від кордону.
У Новобілоуській громаді, за словами її голови Федорова, є зруйновані школи й дитсадки, а бюджет виконується на 60-62% порівняно з показниками до 2022 року.
Учасники пресконференції наголошували на доцільності надання державних преференцій постраждалим унаслідок російської агресії прикордонним громадам порівняно з територіями, де не було бойових дій.
Олександр Підгорний, експерт проекту, розповів про ще один напрям діяльності – покращення безпеки жителів звільнених територіальних громад, зокрема, про правила мінної безпеки та важливість тактичної медицини для виживання.
Проєкт реалізується ГО «Центр Доброчин»через регрантингову схему підтримки Форуму громадянського суспільства в регіоні. В рамках цієї регрантиногової схеми ФГС СхП підтримує проєкти своїх членів, які сприяють досягненню місії та цілей Форуму.  
Гранти доступні для громадських організацій з країн Східного партнерства та ЄС. Ключові сфери підтримки: демократія, права людини, економічна інтеграція, довкілля й енергетика, контакти між людьми, соціальна та трудова політика.

]]>
Міжнародна організація з Нідерландів допомагає Чернігівщині у відновленні пошкоджених будинків http://monitor.cn.ua/ua/style/95871 ZOA — міжнародна організація з надання допомоги та відновлення, яка базується в Нідерландах, і працює у 15 країнах по всьому світу Стиль article Wed, 01 Feb 2023 22:35:19 +0200 Україна стала першою європейською країною в практиці організації. Тут допомога спочатку була сфокусована на підтримці вимушених переселенців. Зараз же ZOA допомагає й у відбудові осель, пошкоджених внаслідок бойових дій (легкий та середній ступені). Так, вона одна з перших після деокупації Чернігівщини прийняла рішення щодо надання її жителям допомоги у відновленні житла. 

Подальшу співпрацю представники ZOA обговорили сьогодні під час робочого візиту в область з першим заступником начальника ОВА Костянтином Мегемом та директоркою Департаменту економічного розвитку ОВА Олександрою Хомик.

Костянтин Мегем ознайомив делегатів з поточним станом справ на Чернігівщині, зокрема характером руйнувань і пошкоджень, проведеними відновлювальними роботами, а також наявними викликами.

«Напрями, над якими постійно працюємо і намагаємося залучити якомога більше міжнародних партнерів, — це проходження опалювального сезону, відновлення житла, соціальної інфраструктури, бізнес-процесів. Є потреба в індивідуальних модульних будинках», — розповів перший заступник начальника ОВА. Він подякував за підтримку і надану допомогу ZOA, висловивши сподівання, що співпраця триватиме й надалі.

За словами представників ZOA, понад 600 бенефіціарів з Чернігівщини отримали допомогу для відновлення будинків із пошкодженнями легкого та середнього ступенів. У цьому напрямі планують працювати й надалі. Увагу сфокусували на Киїнській громаді. Охопили також Городнянську, Тупичівську ТГ, а також громади на півдні області, зокрема Ічнянську, Талалаївську, Бобровицьку. 

«Дивлячись на статистику і роботи, які ще треба виконати, бачимо, що ми тут потрібні. Це розуміє і міжнародна спільнота. Тому наша спільна задача з вами — говорити світу про наявні потреби. Я вражений їхнім великим обсягом, водночас підбадьорений уже зробленим», — зазначив керівник програми Едвін Віссер і додав, що після повернення у свою країну, Нідерланди, говоритиме людям, організаціям про важливість цієї справи.

Делегатів також цікавили програми підтримки внутрішньо переміщених осіб та громадян, які повністю втратили своє житло. Не оминули увагою економічні процеси. Адже, реалізовуючи свої проєкти, ZOA намагається давати «поле роботи» місцевим фахівцям, підтримуючи таким чином розвиток місцевої економіки.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації


]]>
Чернігівські рятувальники роз'яснили про небезпеку виходу на тонку кригу водойм http://monitor.cn.ua/ua/style/95870 31 січня співробітники Головного управління та Чернігівського районного управління ДСНС в області здійснили профілактичні інструктажі серед громадян та любителів зимової риболовлі на річці Стрижень, що протікає в обласному центрі. Стиль article Wed, 01 Feb 2023 22:31:22 +0200 Під час бесід рятувальники довели до рибалок та пересічних громадян головні правила безпечної поведінки на льоду, алгоритм дій у разі провалу під кригу та надання допомоги потопаючому та застерегли взагалі утриматись від виходу на тонку кригу, а батькам постійно пильнувати за розвагами дітей.

Своїм співрозмовникам фахівці ДСНС надали інформаційні пам`ятки з правилами поведінки на льоду водойм.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області

]]>
Обстріл села в Чернігівській області: вже 4 загиблих, одна людина поранена http://monitor.cn.ua/ua/style/95869 Через обстріл села Єліне Чернігівської області загинули чотири людини. Стиль article Wed, 01 Feb 2023 22:25:50 +0200 Ще одна отримала поранення, це трапилось після потрапляння міни у погріб, де люди ховались.

Про це повідомив у своєму Telegram голови Чернігівської ОВА В'ячеслава Чауса.

"Внаслідок потрапляння міни (120 мм) в погріб приватного будинку загинули четверо місцевих жителів", - написав він.

Крім того, за словами Чауса, ще одна людина отримала поранення. Наразі постраждалий перебуває в лікарні.

Як повідомлялось, у середу, 1 лютого, російські окупанти атакували населений пункт Єліне (Чернігівська область). До цього повідомлялось про трьох загиблих.

Нагадаємо, окупаційні війська РФ продовжують обстрілювати прикордонні населені пункти Сумської та Чернігівської областей.

]]>
Професію швачки з гарантією працевлаштування пропонує служба зайнятості http://monitor.cn.ua/ua/style/95868 Професія швачки є актуальною і постійно затребуваною на ринку праці Чернігівщини. Безкоштовно здобути її з гарантованим наступним працевлаштуванням безробітні можуть за сприяння служби зайнятості. Торік для швейних підприємств області було підготовлено 43 швачки. Стиль article Wed, 01 Feb 2023 22:18:40 +0200 Сьогодні навчання за цією професією розпочали п’ять безробітних. За майже два місяці жінки опанують теорію та отримають практичні навички. Навчання проводять викладачі ДПТНЗ «Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування». А от навики швейної майстерності набуватимуть на ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант», куди безробітні й будуть працевлаштовані після успішної здачі іспитів.

Нагадаємо, «Чернігівська швейна фабрика «Елегант» - це високоефективне швейне виробництво з сучасними технологіями, обладнанням, з великим асортиментом виробів. Там шиють верхній жіночий, чоловічий та дитячий, спортивний та робочий одяг на замовлення європейських брендів.

Роботодавець гарантує офіційне працевлаштування, стабільну заробітну плату, соціальний пакет, комфортні умови праці. Оплата відрядна, тобто її розмір залежить від кількості та якості виконаної роботи. Є й заохочення від роботодавця – грошові винагороди до професійних та інших свят, за гарну роботу, при виході на пенсію тощо. На підприємстві є медичний пункт, приміщення для прийому їжі, душові.

З питань професійного навчання звертайтеся за телефонами (0462)64-04-90 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
Громадська ініціатива "Друзі Патрона" запустила благодійний продаж NFT-колекції на основі дитячих малюнків http://monitor.cn.ua/ua/style/95867 У жовтні 2022 року в Бучанському районі Київської області стартував проєкт «Мінна Небезпека» від Червоного Хреста, який очолив Олександр Товстоног. Стиль article Wed, 01 Feb 2023 22:11:27 +0200 Була набрана і навчена команда волонтерів, основне завдання яких -  проводити заняття людям з ціллю змінювати їх поведінку щодо вибухонебезпечних предметів.  Вони почали  працювати в школах трьох наших міст-героїв – Ірпінь, Буча й Гостомель. Саме   тут з першого дня повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 велись активні бойові дії і нашим мужнім воїнам вдалось зупинити ворога, не пустивши його до української  столиці - Києва. Так було створено Громадський рух "Друзі Патрона", для того, щоб привернути увагу дітей до теми мінної небезпеки. В планах проєкту випуск трьох NFT-колекцій, створених на основі конкурсу дитячого малюнку "Друзі Патрона", першу презентовано 24 січня.

Олександр Товстоног, засновник проєкту: “175 тис. кв. км території України забруднено мінами (статистика на січень 2023 р.). На початку листопада ми запустили Громадський рух "Друзі Патрона", для того, щоб привернути увагу дітей до теми мінної небезпеки (міни, залишені і нерозірвані боєприпаси)  Ми розпочали свою діяльність з навчання в школах Бучанського району. Отже, ці діти вже знають про правильну поведінку при зустрічі з вибухонебезпечним предметом. Проте ми хотіли б розширити нашу географію на всю Україну.

    Плануємо випустити три  тематичні NFT-збірки, щоб  залучити додаткове фінансування та реалізувати всі наші амбітні плани! 50%  зібраних коштів від продажу ми направимо на благодійні цілі в Бучанському районі - обладнання шкіл, відбудова житла, спільні проєкти з фондами-партнерами. Раз в пів року плануємо виходи нових колекцій малюнків та інших унікальних речей, по мірі розвитку нашого напрямку в Україні.
    Далі ми маємо на меті створити свій благодійний фонд, який буде займатися питаннями Мінної Небезпеки на рівні всієї України – навчанням, розмінуванням і допомогою постраждалим”.


    Важливі факти за листопад-грудень 2022 року:

         "Друзі Патрона" працюють в 3 містах України: Ірпінь, Буча, Гостомель, і в деяких містечках і селищах Бучанського району.
        Розпочато регулярні навчання в 6 школах.
        Проведено на сьогодні 116 навчальних занять
        Вже навчено 1754 дітей


    Конкурс дитячого малюнку
    Для того, щоб підняти активність школярів і більше їх зацікавити навчанням, в середині листопада 2022 ми запустили конкурс малюнку "Друзі Патрона", де діти малювали вигаданих ними з різних куточків України та з усього світу.
    В результаті від п’яти шкіл Бучанського району  ми отримали 287 малюнків, і до кожного з них ще додавалася своя унікальна міні-історія. Ми окремо відібрали і нагородили 42-х школярів, роботи яких нам здалися найбільш креативними і цікавими.

    NFT-проект
    Після надходження перших малюнків ми  вирішили втілити найбільш цікаві й сміливі дитячі ідеї в повноцінну  NFT-колекцію "Друзі Патрона", з ціллю популяризувати наш рух в Україні і по всьому світу.
    Ми все  зібрали і розділили на кілька тем і  оцифрували  за допомогою професійного художника.
    В результаті у нас вийшла масштабна NFT-колекція, яка буде складатися з трьох лінійок:

        Перша колекція “Міжнародна” – найбільш масова, вона присвячена вигаданим Друзям Патрона з усього світу. Це песики  різних країн і континентів, національностей, кольору шкіри,  одягу і т.д.

    До неї входить 7000  малюнків – дата виходу 24.01.2023 року. Купити їх можна на сайті проєкту  https://nft.friendsofp.org/mint/ чи https://opensea.io/collection/friends-of-patron-international

        Друга колекція “Українська” – вигадані Друзі Патрона з різних регіонів України, в національному вбранні, з різними атрибутами і самими смачними українськими стравами.

    700 малюнків, орієнтовна дата виходу – середина лютого 2023 року.

        Третя колекція “Професійна” – створена на основі дитячих ідей, де вони вигадали можливі професії Друзів Патрона в мирному житті після перемоги України. Тут кожен образ буде унікальним.

    70 малюнків, орієнтовна дата виходу – кінець лютого - початок березня  2023 року.
    На старті першої колекції  кожен покупець NFT отримає ще одну в подарунок!
    Ми дуже хочемо, щоб Друзів Патрона у світі стало більше!

    NFT-команда друзів Патрона

]]>
За матеріалами СБУ судитимуть російського агента, який збирав інформацію про переміщення ЗСУ http://monitor.cn.ua/ua/style/95863 Слідчі Управління СБ України в Чернігівській області завершили досудове розслідування стосовно мешканця прикордоння, який приховано збирав інформацію про місця дислокації та переміщення українських військ на території Чернігівщини та Київщини. Стиль article Wed, 01 Feb 2023 10:09:26 +0200

Контррозвідники СБУ затримали поплічника окупантів у листопаді 2022 року.

Встановлено, що громадянин рф, який вже декілька років проживав в одному з прикордонних селищ Чернігівської області, був завербований кадровим співробітником фсб під час однієї з поїздок до росії.

Ворожий агент отримав оперативний псевдонім і детальні інструкції щодо збору і способів передачі секретних відомостей.

Під час окупації Чернігівщини поплічник агресора надав свою згоду на співпрацю військовослужбовцям рф, повідомивши їх, що є агентом фсб.

Після звільнення території регіону від ворога агент продовжив виконувати завдання російської спецслужби. Від свої кураторів він отримав вказівку про збір та передачу їм відомостей щодо переміщення та розташування підрозділів Збройних Сил України, а також даних про кількості особового складу, військової техніки та наявного озброєння Сил оборони поблизу державного кордону.

Співробітники СБУ зірвали плани рашистів і затримали їхнього поплічника під час спроби передачі закритої інформації до рф. У зловмисника було виявлено мобільний телефон із доказами «листування» з представником російської спецслужби.

Наразі матеріали кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану) Кримінального кодексу України, скеровано до суду.

Операцію з викриття і нейтралізації російського агента проводили співробітники СБУ Чернігівської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

]]>
«Слугу Народу» на Чернігівщині очолив В’ячеслав Чаус http://monitor.cn.ua/ua/style/95862 Обов’язки голови Чернігівської обласної організації партії «Слуга Народу» покладено на В’ячеслава Чауса, який є головою Чернігівської ОВА. Стиль article Wed, 01 Feb 2023 09:55:02 +0200 Такі зміни відбулися відповідно до розпорядження голови партії «Слуга Народу» Олени Шуляк.

Як відомо, попередній голова організації Павло Халімон подав у відставку після резонансних публікацій у ЗМІ.

«Обласна організація «Слуги Народу» – це майже 200 депутатів всіх рівнів – сільських та селищних, районних та міських, обласної рад. Практично всі добросовісно працюють у радах, спілкуються із виборцями, є мобілізовані до лав ЗСУ, інші допомагають у якості волонтерів. Тому давайте оцінювати депутатів та партійців кожного – по його справах», – прокоментував В’ячеслав Чаус після призначення.

Серед завдань на найближчі місяці – аудит справ партії в області, відновлення комунікації із депутатами та головами громад.

За статутом, протягом 3 місяців має відбутись конференція обласної організації, де буде обрано постійного голову партійної організації.

]]>
Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів http://monitor.cn.ua/ua/style/95860 Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей. Стиль article Tue, 31 Jan 2023 09:50:54 +0200 З 09:50 до 10:00 повідомили про 5 приходів, ймовірно з міномету 120 мм, в районі н.п. Мостки.
З 10:30 до 10:50 повідомили про 7 приходів, попередньо міномет 120 мм, в районі н.п. Сопич.
З 12:30 до 12:40 повідомили про 20 приходів, ймовірно з міномету 120 мм, в районі н.п. Леонівка. В
З 17:05 до 17:10 повідомили про 2 приходи, ймовірно з міномету 120 мм, в районі н.п. Клюси.
З 18:30 до 18:40 повідомили про 4 приходи, ймовірно зі ствольної артилерії, в районі н.п. Леонівка.
Втрат серед о/с та техніки  немає. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

За інформацією ОК "Північ"

]]>