Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 16 грудня - "Бостонське чаювання" http://monitor.cn.ua/ua/rest/76584 "Бостонське чаювання" - американські колоністи викинули в гавань Бостона ящики з чаєм в знак протесту проти введеного Великобританією податку на чай. Відпочинок article Mon, 16 Dec 2019 07:46:41 +0200 У 1698 році англійський парламент дав Англійської Ост-Індської компанії монополію на постачання чаю до Великобританії.

Для придушення конкуренції в північноамериканських колоніях Парламент в 1721 році видав закон, що пропонує закуповувати чай тільки у Великобританії.

Однак через високі податки і мита населенню стало вигідніше купувати контрабандний чай, який податками не обкладався.

]]>
16 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/76583 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 16 Dec 2019 07:42:48 +0200 Безнісько Олександр Григорович
Дроненко Наталя Василівна
Отчич Наталія Григорівна
Решинська Тамара Миколаївна
Скега В’ячеслав Михайлович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
5 простих способів позбутися зимової депресії http://monitor.cn.ua/ua/rest/76568 Зима – це не тільки радісний час, коли ми можемо насолоджуватися снігом, катанням на лижах та веселими святами, а й час, коли зимова депресія може непомітно підкрастися до когось із нас. Відпочинок article Sun, 15 Dec 2019 15:43:15 +0200   Люди, які схильні до сезонного недомагання у цей період найбільш схильні до депресії, якої, на жаль, позбавитися не так легко. Хоча, якщо ви можете розпізнавати симптоми та знаєте способи як боротися з зимовою депересією, це не стане великою проблемою на вашому шляху. Ми у свою чергу спробуємо в цьому допомогти, адже вихід є завжди!

Як же розпізнати зимову депресію?

Той хто дійсно має це захворювання

 • не хоче нічого роботи;
 • мало цікавиться навколишнім світом;
 • увесь час хоче спати;
 • не хоче спілкуватися зі своїми рідними та знайомими;
 • схильні до переїдання на швидкого набору зайвої ваги.

Найцікавішим є те, що у цей час «хворі» починають їсти забагато солодкого та мучного (молочний шоколад, цукерки, тістечка). Це діє на органи як наркотик. Не отримавши чергової порції цукру, який знаходиться у таких продуктах, людина починає відчувати себе ще гірше. Краще вже поповнити свій стіл продуктами, що багаті на фолієву кислоту ( зелені боби, печінка, зерна пшениці).

Найчастіше симптоми зимової депресії людина може відчути у січні/лютому. До речі, жінки більш схильні до неї, ніж чоловіки.

Чому люди страждають зимовою депресією?

Скорочення світлої половини дня, менша кількість сонця та тепла, перехід на зимовий час – це лише деякі фактори, які вливають на самопочуття. Окрім цього, деякі люди можуть страждати довготривалою депресією, чиє загострення як раз припадає на зиму.

Взагалі поняття «зимова депресія» було вперше запропоноване групою науковців Національного Інституту Психічного Здоров’я у 1984 році. Вони помітили, що сезонні природні зміни можуть призвести до незначного погіршення настрою, а в деяких випадках викликати тяжкий психічний розлад.

Подолати депресію можливо!

Якщо серед ваших знайомих є товариш, який страждає таким захворюванням, то допоможіть йому вийти з цього стану. Сама по собі депресія нікуди не зникне, а може призвести ще й до більш тяжких наслідків.

Є декілька дійсно дієвих шляхів, які допоможуть у цій ситуацій.

Зверніться за допомогою до спеціаліста.

Він зможе надати кваліфіковану допомогу та порадить ліки,  які зможуть змінити самопочуття. Не займайтеся самолікуванням! Такі прояви, як порушення сну, болі в зоні серця, головний біль також можуть бути симптомами зимової депресії. Якщо ви вже приймаєте ліки, але вони не допомагають, не слід збільшувати самостійно кількість препарату. Натомість проведіть консультацію з лікарем щодо вашого стану та, можливо, інших шляхів лікування.

Спілкуйтесь більше з друзями

Приємна атмосфера спілкування в дружньому колі якнайкраще може вивести вас із поганого стану.  Проведіть цей час за межами свого будинку чи квартири. Сходіть з товаришами у кінотеатр, театр чи концерт, покатайтеся на лижах, в решті решт, знайдіть час на шопінг. Коли поряд є люди, які можут розділити з вами думку, підтримати та дати дійсно дієву пораду, ви відчуєте себе більш впевненими в тому, що ви не самотні.

Фізичні вправи – наше все!

Вже давно було доведено, що фізичні вправи сприятливо вливають на наш організм. Знайдіть в собі сили піти у спортивну залу, або почніть робити такі вправи вдома. Зверніться за підтримкою у цій справі до ваших друзів чи співмешканців, адже тренуватися разом набагато легше і цікавіше.

Такі вправи допоможуть вам не тільки покращити настрій, а й скинути зайву вагу. Додайте до цього ще й правильне харчування. Усе це разом поліпшить ваш стан.

Допомагайте іншим

Аби не зациклюватись на своїх проблемах та не створювати надуманих ситуацій, краще присвятіть свій вільний час волонтерській роботі. По-перше, це надасть вам можливості відчути себе потрібним іншим. По-друге, цей час ви проведете за межами своїх «чотирьох стін», що поліпшить ваш стан. По-третє, це можливість познайомитися з іншими небайдужими людьми, розширити своє коло спілкування та дізнатися щось нове.

Сплануйте відпочинок та почніть подорожувати.

Це ще один спосіб позбутися зимової депресії, який зробить вас щасливим (щасливою). Зміна навколишнього середовища позитивно впливає навіть на людей, які не страждають мінливістю настрою. Якщо ви хотіли побачити нову країну, провести час у горах чи відпочити на узбережжі теплого моря десь на острові, то саме середина зими стане для вас найкращими часом аби мрії перетворити у дійсність.

Якщо вже трапилось так, що ви почали відчувати ознаки зимової депресії, це означає, що потрібно хоч трішки змінити свій стиль життя. Деякі люди починають медитувати, хтось повністю змінює свій раціон харчування та активно береться за тренування. Важливо не тільки знати способи боротьби з депресією, але вміти вчасно помічати симптоми, коли вам (чи вашому другу) потрібна допомога. Не нехтуйте своїм здоров’ям!

]]>
10 способів генерувати проривні ідеї http://monitor.cn.ua/ua/rest/76567 Художник Сальвадор Далі, щоб «спіймати» натхнення, використовував метод ложки або ключа: тримав предмет у руках, дрімаючи в кріслі чи за столом, в очікуванні, коли засне, впустить предмет, той впаде в тарілку на підлозі і різко розбудить митця. Саме в такий момент – між сном та реальністю – інтуїція особливо активна. Відпочинок article Sun, 15 Dec 2019 15:34:55 +0200 Таку техніку розвитку креативу досить складно було б пояснити шефу в офісі (хоча зауважити варто – раптом все-таки хтось засне за комп’ютером). Але пропонуємо кілька інших простих вправ для генерації ідей, які можна використовувати будь-де і будь-кому.

Не чекати на музу

Людям, які захоплені своєю справою, знайоме відчуття творчості в потоці, коли не помічаєш часу і людей навкруги, і готовий працювати цілодобово, без перерви на сон, тільки б не втратити натхнення. Але зазвичай генерація ідей – це просто робота, яку треба «брати і виконувати». Архімед відкрив свій гідростатичний закон, коли купався у ванні. Менделєєву його періодична таблиця хімічних елементів наснилася. Закон всесвітнього тяжіння – результат падіння яблука на голову Ньютона. Але важко уявити, скільки важких днів та безсонних ночей ці люди присвятили вивченню своїх ідей до «еврік». Ніхто з них не був «почекуном», який просто сидить і вірить: геніальна ідея знайде його сама. Так, проблему «білої сторінки» письменники вирішують, просто починаючи писати – навіть якщо це потік свідомості у стилі «я зовсім не знаю, з чого мені розпочати».

Переступити кліше

Коли ми генеруємо ідеї – і в бізнесі, і в творчості, перше, що спадає на думку – це кліше, стандартне та звичне, все, що ми вже бачили. Наприклад, сценарний гуру Роберт Маккі у книзі «Історія на мільйон» радить ніколи не довіряти тому, що може здатися «осяянням». Перша ідея – це майже завжди штамп, який ми бачили у десятках інших фільмів. Експерт наводить приклад із практики сценаристів, які мають вигадати сцену першої зустрічі одиноких героїв у великому місті. Найбільш очевидне рішення – бар у центрі. Однак це – кліше, а отже, треба шукати щось більш оригінальне, те, чого ще не було. Спочатку – без деталей, просто записати 10-15 ідей, де б ще могли зустрітися він і вона. Проте етап штампів також треба пройти – зазвичай тільки після нього можна вийти на більш високий рівень.

Ідеї за квотою

Експерт із креативності Майкл Мікалко в своїй книзі «Рисовий штурм і ще 21 спосіб мислити нестандартно» запропонував встановити квоту з генерації нових ідей щодо своєї роботи. Наприклад, 5-7 ідей щодня протягом тижня. І виконувати (або перевиконувати) план за будь-яких обставин, навіть якщо здається, що ідеї дивні, безглузді або не мають потенціалу для втілення. Нам легше налаштуватися на виконання завдання, якщо ми його запланували. І це запускає процес створення ідей за принципом «апетит приходить під час їжі».

«А якщо навпаки?»

Простий прийом, який дозволяє знаходити несподівані рішення. Для цього треба розглянути будь-яку звичну ситуацію і запитати себе: «А якщо – ні? А якщо навпаки?» Наприклад, батьки виховують дітей. А якщо навпаки? А якщо чоловік і жінка поміняються місцями? А якщо діаманти – це не предмет розкоші і привілей багатіїв, а товар «для всіх» (приклад рекламної кампанії De Beers, яка видобуває та продає природні алмази, що повністю змінила імідж, а отже і попит на цей товар ще в 40-х рр. минулого століття). Спробуйте «перевернути» звичну ідею та подивитися, які можливості це відкриє.

Або – додати в класичну ідею несподіваний елемент, наприклад, як Сет Грем-Сміт, автор пародійного роману «Гордість і упередження і зомбі», де в знайомий світ, створений Джейн Остін, вриваються персонажі з хоррорів.

L‘esprit d’escalier

Цей вислів французькою можна довільно перекласти як «розумний на сходах», це означає стан, коли влучну відповідь знаходиш уже після того, як потрібний момент пройшов. Тобто коли ти вже «вийшов з приміщення на сходи». Це прикре відчуття приходить не тільки тоді, коли ми не згадали правильні слова під час розмови. Дуже часто найкраще розв’язання проблеми знаходять уже тоді, коли це втратило актуальність. Що ж робити – просто забути? Ні! Проаналізувати і записати, щоб взяти на озброєння в майбутньому. Ситуації повторюються частіше, ніж здається.

Красти як митець

У своєму бестселері «Кради як митець. Креативні «фішки», про які тобі ніхто не розповість» художник Остін Клеон наголошує, що ніщо в світі не є оригінальним – все вже робили до нас. Чужі ідеї не можна копіювати – ними варто надихатися, переосмислювати і створювати якісно нове. Отже, коли маєте вигадати щось своє – надихніться тим, що вже було. Як зі своєї галузі, так і зовсім несподіваної, наприклад, сходіть на мистецьку інсталяцію з близької теми, коли шукаєте ідеї для бізнес-проекту. Книжки, сайти, виставки, інтерв’ю, фільми – чим більше занурюєшся в тему, тим більший шанс отримати «інсайт».

Вийти з «коробки»

Багатьом знайоме відчуття, коли годинами сидиш у своєму замкненому просторі і мучишся, адже сторінка, де має бути перелік ідей, лишається пустою. Гарний спосіб перебороти це – змінити вид діяльності. Головне – обрати те, що підходить. Наприклад, шанувальникам бігу добре знайомий ефект runner’s high, або ейфорія бігуна – стан особливого емоційного підйому після тривалого тренування; тоді, як стверджують представники різних професій, і приходять несподівані ідеї. Сходити на прогулянку, на виставу, в бібліотеку, нову кав’ярню, на вечірку косплеєрів – варто використати різні можливості опинитися в незвичній ситуації, щоб по-новому, ніби здалеку побачити свою проблему.

Залучити непрофесіоналів

Найкращий спосіб навчитися якісно презентувати свою ідею – розповісти про неї бабусі або маленькій дитині так, щоб вони зрозуміли суть. Або просто людині, яка зовсім не розуміється на питанні. Саме людина «з вулиці» може несподівано побачити те, чого не бачите ви – фахівець із «чорним поясом», і ваші титуловані досвідчені колеги. Свіжий погляд – надзвичайно потужний інструмент для переосмилення досвіду та пошуку нових ідей.

Розповісти «незручну» історію

Ефективний спосіб позбавитися психологічного дискомфорту при генерації ідей у групі. Зокрема, коли йдеться про брейнстормінг, основне завдання якого – зібрати якомога більше ідей без критики на першому етапі. Для цього необхідно, щоб люди сміливо озвучували все, що спадає на думку. Лі Томпсон, професор Kellogg School та автор книги «Творча змова: нові правила проривної співпраці», з групою дослідників провели експерименти, які довели: люди активніше генерують ідеї, якщо до цього поділилися незручними історіями про себе або почули про таку ситуацію. Це дозволяє їм тимчасово «вимкнути» внутрішнього критика та озвучувати ідеї без огляду на те, як їх сприйматимуть, чи не запідозрить їх хтось у некомпетентності.

Міні-тренування

Подивилися новий фільм? Коли вийдете з кінотеатру, вигадайте кілька альтернативних фіналів для історії. Або припустіть, що режисер вирішив зняти стрічку з цими ж героями в іншому жанрі (комедія замість триллера) – яким став би сюжет? Або, коли їдете в метро, подивіться на людей поряд, і вигадайте для них незвичайні біографії: хто шпіон, а хто директор школи? Тримаєте в руках книгу? Оберіть з різних сторінок 3-4 довільних слова  і складіть із ними історію, яка має сенс. Так тренування креативності можна зробити корисною звичкою.

джерело

]]>
Міжнародний день чаю: цікаві факти про цей напій http://monitor.cn.ua/ua/rest/76566 Зігрітися чаєм, зустрітися за чашкою чаю... Чаювання - це ритуал, привід для зустрічі або розмови. Ми знаємо, що чай буває білий, чорний, зелений, духмяний та запашний. А що ще відомо про цей напій? Відпочинок article Sun, 15 Dec 2019 15:27:40 +0200 1. До XVIII століття європейці в вважали, що зелений і чорний чай виробляють з різних рослин. А китайські підприємці щосили приховували цей секрет вирощування. Але обидва сорти отримують з однієї і тієї ж рослини – Camellia Sinensis (камелія китайська).

2. Найдорожчим чаєм у світі вважається легендарний китайський чай Та Хун Пао, належить до виду улун (напівферментований). Для його виробництва листя збирають всього з 6 кущів, яким близько 350 років. Щорічно виробляють всього півкілограма цього незвичайного сорту.

3. Чайний пакетик винайшов постачальник з Нью-Йорка Томас Салліван. Він виявив, що доставка чаю в металевих банках дорого обходиться. 1904 року він почав продавати чай в паперових пакетах. Один з них клієнт Саллівана випадково впустив у воду і виявив, що виходить непоганий чай. Ця легенда, звісно ж, красива, але патент на пакетики з чаєм датований 1903 роком. Та й більшість поціновувачів чаю вважають, що винахід чаю в пакетиках погіршив смак і властивості напою.

4. Зелений чай містить на 50% більше вітаміну С, ніж звичайний чорний.

5. Свіжозаварений чай чудово підходить для очищення дерев'яних меблів, підлог і дзеркал.

6. У Китаї перед вживанням чаю жінкам рекомендують стерти помаду з губ, щоб не зіпсувати смак напою.

7. Найякісніший зелений чай практично весь виробляється в Китаї і Японії. Йому значно поступаються зелені чаї, вирощені на Цейлоні і в Індії.

8. Щодня в світі випивається три мільярди чашок чаю.

9. Коли чай тільки з'явився в Європі, на одному з королівських прийомів з чайного листя був приготований салат. Люди не знали, що чай потрібно заварювати. Також наприкінці XII століття у Франції популярною була порада про куріння чаю замість тютюну, а попіл використовували для відбілювання зубів.

10. Гадати можна не тільки на каву. Знання про чайні таїнства називається тасеологія або тасеографія.

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: бісквіт з лимонним кремом http://monitor.cn.ua/ua/rest/76565 Шифоновый бисквит всегда получается очень пористым и пышным, этим он напоминает кекс. У него достаточно нейтральный вкус, поэтому ему необходимо яркое сопровождение. С этой задачей прекрасно справляется крем с выразительным лимонным вкусом. Відпочинок article Sun, 15 Dec 2019 15:11:59 +0200 ИНГРЕДИЕНТЫ

    240 г муки, 6 крупных белков, 5 крупных желтков, 1 яйцо, 230 г сахара, 100 мл рафинированного растительного масла, 2 ч. л. ванильного экстракта, 150 мл воды, 1 ст. л. разрыхлителя, 1/2 ч. л. соли, 1/4 ч. л. лимонного сока

Для крема: 250 мл молока, 250 г сливок жирностью 33%, 1 лимон, 2 ст. л. крахмала, 75 г сахара, 2 желтка, 100 г белого шоколада

ПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ

Шаг 1
Разогрейте духовку до 160 °С. Трижды просейте вместе муку, разрыхлитель и соль.

Шаг 2
В большой миске электрическим миксером на средне-высокой скорости начните взбивать яйцо и желтки. Через 3 мин. начните добавлять сахар по 1 ст. л., продолжая взбивать еще 4–5 мин. Смесь должна быть густой и бледно-желтой. Тонкой непрерывной струйкой влейте масло, добавьте ванильный экстракт и взбивайте еще 1 мин.

Шаг 3
Снизьте скорость миксера до низкой. Всыпьте треть муки, затем влейте половину воды, снова треть муки, остальную воду и снова муку. Проведите лопаткой по стенкам миски и взбивайте еще 10 сек.

Шаг 4
В большой миске на средней скорости начните взбивать белки. Когда будет много пузырьков, добавьте лимонный сок. Увеличьте скорость взбивания до средне-сильной. Когда белки начнут формировать мягкие пики, добавьте по 1 ст. л. треть сахара. Взбивайте еще 1 мин.

Шаг 5
Вмешайте 1/4 желтковой смеси в белки, соединяя методом складывания. Затем переложите белковую смесь в желтковую, соединяя­ методом складывания.

Шаг 6
Вылейте тесто в форму диаметром 22–24 см и выпекайте 60–70 мин. Верх бисквита должен стать золотистым и слегка пружинить при нажатии.

Шаг 7
Выньте форму из духовки и сразу же переверните ее на решетку. Бисквит должен полностью остыть в форме. Проведите острым тонким ножом вдоль стенок формы и переверните бисквит на решетку.

Шаг 8
Крем. Снимите цедру с лимона широкими полосами. Выжмите сок.

Шаг 9
Взбейте желтки с сахаром, добавьте крахмал и 0,5 стакана молока. Размешайте смесь до однородности.

Шаг 10
Доведите до кипения оставшиеся полстакана молока. Тонкой струйкой, постоянно мешая, влейте кипящее молоко в желтково-крахмальную смесь. Затем перелейте все содержимое миски обратно в сотейник, добавьте цедру и лимонный сок и верните на огонь. Варите, помешивая, пока крем не загустеет, 5 мин. Достаньте цедру из крема и выбросьте. Прикройте крем пищевой пленкой, плотно прижав ее к поверхности крема. Остудите до комнатной температуры и уберите в холодильник минимум на 4 ч.

Шаг 11
Шоколад натрите на терке или порубите ножом. Сливки взбейте до мягких пиков, добавьте лимонный крем и взбивайте еще 1–2 мин. Добавьте 2/3 шоколада, перемешайте.

Шаг 12
Разрежьте бисквит на 3 коржа и промажьте торт кремом. Верх посыпьте оставшимся шоколадом.

]]>
Гороскоп на тиждень з 16 до 22 грудня http://monitor.cn.ua/ua/rest/76564 Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 16 до 22 грудня 2019 року Відпочинок article Sun, 15 Dec 2019 15:02:08 +0200  Овен (21.03—20.04). Вам знадобиться підтримка колег. Особисте життя може вийти на перший план, тож, вiдповiдно, зростуть i матерiальнi потреби.
Дні: спр. — 16; неспр. — 18.
 
Телець (21.04—21.05). Доведеться осмислювати відносини з людьми, які ще недавно представлялися вірними і надійними. У подружнiх стосунках настане чергова криза.
Дні: спр. — 18; неспр. — 19.
 
Близнюки (22.05—21.06). Буде зачеплено вашi гордість і самолюбство, ви сперечатиметеся про практичні речі. Не виключені бурхливі суперечки з приводу спільного майна.
Дні: спр. — 17; неспр. — 18.
 
Рак (22.06—23.07). У вашому оточеннi з’являться новi люди. Ви опинитеся в центрi уваги i станете iнiцiатором багатьох авантюр, в яких вiдiграватимете неабияку роль.
Дні: спр. — 16; неспр. — 19.
 
Лев (24.07—23.08). Тиждень сприятливий для початку нових справ, просування обраним шляхом, навіть якщо він виявиться дуже нелегким. Вихiднi придiлiть вiдвiдинам батькiв.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.
 
Діва (24.08—23.09). І на роботі, і в коханні можливі круті повороти, тому проявіть стійкість. Ваші чарівність і фантастична завзятість допоможуть отримати пiдвищення на посадi.
Дні: спр. — 18; неспр. — 20.
 
Терези (24.09—23.10).
На цьому тижнi ви вирiшуватимете складні професiйнi проблеми. Доведеться відстоювати позиції і долати перешкоди. Ближче до вихiдних ви отримаєте запрошення на вечiрку.
Дні: спр. — 18; неспр. — 21.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Новий проєкт поставить нові цілі й нові завдання. Підприємці ризикнуть відкрити новий напрям у справі й набиратимуть новий колектив.
Дні: спр. — 16; неспр. — 18.
 
 Стрілець (23.11—21.12). Ваша активнiсть iнодi зашкалює. Працюючи з начальством, можете розраховувати на підвищення на посаді. Налаштуйтеся на успіх довіреної вам справи.
Дні: спр. — 17; неспр. — 19.
 
Козеріг (22.12—20.01). У вас погiршаться стосунки з колегами, зате покращиться фiнансове становище. Оточивши себе комфортом, вдасться залишатися в рамках бюджету.
Дні: спр. — 20; неспр. — 21.
 
Водолій (21.01—19.02). Результати не виправдають надії тих, хто вклав грошi в ремонт, нерухомість або зробив значну покупку. Вашi доходи перевищуватимуть витрати, тож радимо передивитися бюджет.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.
 
Риби (20.02—20.03). Попереду складні  фінансовi ситуації. Дехто з вас позичатиме кошти, або, навпаки, вiддаватиме борги. Доведеться шукати додаткову роботу.
Дні: спр. — 17; неспр. — 18.

Інша версія:


ОВЕН

Найважливіше – це реалізація власних можливостей. Підтримка може прийти з боку колег і від зовсім сторонніх людей. Однак не варто розслаблятися, можливі непередбачені ситуації. Наприкінці тижня, після безперервної суєти, на вас очікує відпочинок, про який ви так довго мріяли.

ТЕЛЕЦЬ

Ваша активність, можливо, буде трохи обмежена з об’єктивних причин. Не пливіть проти течії – саме ця тактика приведе вас до найкращого результату. Зросте активність недоброзичливців і конкурентів. Вихідні можуть виявитися вдалими для налагодження контактів.

БЛИЗНЮКИ

Переможний наступ кар’єрними сходами продовжиться з подвоєною силою. Але постарайтеся дотримуватися філософських поглядів на події, що відбуваються: що має статися, те й трапиться. Налаштуйтеся на яскраву і цікаву подію. У вихідні будьте обережними – побоюйтеся інтриг і підлості.

РАК

Тиждень буде наповнений різноманітними подіями. Постарайтеся бути гранично зібраними, пунктуальними і уважними. Не зважаючи на вашу сумлінність, ви можете припуститися серйозної помилки, яку потім виявиться дуже складно виправити.

ЛЕВ

Постарайтеся адекватно оцінювати свої сили, зараз не кращий час для подвигів. Краще зробити менше, але якісно. Не потрапляйте зайвий раз на очі начальству. Вихідні бажано провести вдома – з родиною.

ДІВА

На роботі починають здійснюватися давно задумані проєкти. Ваше вміння швидко вникати в ситуацію і брати її під контроль викличе загальний непідробний захват. Ви почуватиметеся впевнено як на роботі, так і на вечірках. У вихідні хтось із близького оточення потребуватиме вашої поради.

ТЕРЕЗИ

У будь-якій ситуації не втрачайте голову, контролюйте свої емоції. За цей час ви здатні багато чого змінити і самі відчуєте глибоке задоволення. У вихідні вас відвідає небувале відчуття спокою і гармонії із собою. Насолоджуйтеся!

СКОРПІОН

Не шкодуйте про втрачені можливості, цілком імовірно, що ви самі не занадто точно оцінюєте ситуацію. Змінити минуле можливо, тільки змінивши до нього своє ставлення. Виділіть більше уваги дітям, їм необхідні ваша порада і розуміння.

СТРІЛЕЦЬ

Ви будете надзвичайно охочі до роботи, водночас настала пора ледь остудити запопадливість і реально розрахувати свої сили. Постарайтеся не спізнюватися, дотримуватися взятих на себе зобов’язань і пунктуальності. У вихідні ймовірні цікаві пропозиції.

КОЗЕРІГ

Гарний час для вирішення питань, які викликали певні труднощі. Удача супроводжує вас у прийнятті відповідальних рішень. Нові події, які відбудуться на роботі, відволічуть вас від сумних думок і подарують заряд оптимізму. У вихідні прийміть запрошення старих друзів.

ВОДОЛІЙ

Ділове навантаження може створити деяку напругу, і лише підвищена пильність дозволить вам пройти через цей тиждень без втрат. Не бійтеся розставатися з непотрібними речами і старими пережитками. Не доводьте ситуацію до точки кипіння. Вихідні проведіть удома, відгородіть себе від непотрібних контактів.

РИБИ

Якщо ви не дасте собі доброго відпочинку, то можете зіштовхнутися з утомою і стресами. Доведеться просити допомоги, самостійно вам тут не впоратися. Спробуйте менше говорити і більше слухати, зберігайте нейтральну позицію. У вихідні вам варто знайти час для генерального прибирання свого житла.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/76554 Відпочинок article Sun, 15 Dec 2019 10:39:35 +0200

]]>
15 грудня - Міжнародний день чаю http://monitor.cn.ua/ua/rest/76553 «День чаю» відзначається щорічно 15 грудня. Метою створення цього цікавого свята стало залучення уваги урядів і громадян до проблем поширення чаю, зміцнення взаємозв’язків між виробниками і споживачами чайної продукції, а так само обговорення проблем дрібних виробників і працівників чайних виробництв. Відпочинок article Sun, 15 Dec 2019 10:36:46 +0200 15 грудня була прийнята «Світова Декларація Прав працівників чайної індустрії», що безпосередньо вказує на те, що чайна галузь змушена боротися з безліччю проблем, які потребують вирішення.

Ідея відзначати «День чаю» практично витала в повітрі вже багато років. І після обговорення на всесвітніх громадських форумах в індійському Мумбаї в 2004 році і бразильському Порту-Алегрі, в особі Центру з освіти і Спілкування в 2005 році, дата 15 грудня стала носити назву «Міжнародний день чаю».

Найгучніше святкування «Міжнародного дня чаю» відповідно проходить в Індії і Шрі-Ланці, але такі країни, як Непал, Індонезія, Бангладеш, В’єтнам, Кенія, Уганда, Малайзія і Танзанія, будучи також у ряді провідних світових сільгоспвиробників чаю, не залишаються байдужими до цього свята.

Про користь вживання різноманітних сортів чаю написано не мало наукових праць. У багатьох країнах по всьому світу існують унікальні багатовікові чайні традиції. І «День чаю» є чудова можливість згадати про них і приєднатися до численних привітань на адресу всіх тих людей, хто весь цей час працює над тим, щоб у нас на столі був цей чудовий напій. З Днем чаю!

]]>
15 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/76552 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 15 Dec 2019 10:29:59 +0200 Барбаш Ірина Володимирівна
Василенко Володимир Улянович
Татарченко Лариса Олександрівна
Хардіков В’ячеслав В’ячеславович
Шапка Микола Васильович
Яновська-Шпак Анастасія


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС http://monitor.cn.ua/ua/rest/76533 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ N 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року. Відпочинок article Sat, 14 Dec 2019 09:35:33 +0200 У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібно це свято, якщо є 26 квітня - Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибрано для вшановування учасників ліквідації.

Справа в тому, що 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день Днем ліквідатора. Ще в 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 р. громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не було прийнято, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату.

Святкування було офіційно дозволено, від різних силових структур виділялася почесна варта, покладалися вінки від керівників держави, іноземних посольств і громадських організацій, але було відсутнє визнання цього дня на державному рівні.

Додання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, найважливіша з яких - недостатній для нормального життя розмір пенсії.

Безпосередньо з цією проблемою пов’язана і інша - проблема статусу ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Тільки перші 5 тисяч з тих, хто ліквідовував аварію, офіційно стали називатися ліквідаторами, отримавши відповідні посвідчення, а з 1992 р. всім іншим видавали «корочки» постраждалих від чорнобильської катастрофи.

Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650000 людей з усього Радянського Союзу, з яких більше половини представляли тодішню УРСР. Можливо, Україна стане автором доброго почину, і День ліквідатора з’явиться в Росії, Білорусі та інших країнах.

]]>
14 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/76532 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 14 Dec 2019 09:34:35 +0200 Антонюк Ольга Іванівна
Лещенко Людмила Федорівна
Пігор Наталія Валентинівна
Полуян Ігор Віталійович
Самойленко Микола Михайлович
Тамилко Ганна Василівна
Шуляк Тетяна Олександрівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
13 грудня - День пам’яті апостола Андрія Первозванного http://monitor.cn.ua/ua/rest/76513 13 грудня християни східного обряду відзначають День пам’яті апостола Андрія Первозванного. Апостол Андрій, брат Симона (Петра), — один із тих, хто раніше за інших учнів пішов за Христом, тому і був названий Первозванним. Відпочинок article Fri, 13 Dec 2019 07:54:09 +0200 В Україні Андрія Первозванного вважають покровителем моряків. Традиційно, перш ніж вийти в море, віруючі молилися апостолу, просячи захистити їх від усіх бід і нещасть в дорозі.

Сімейні люди на Андрія ходили в гості до кумів і батьків. А ще готували різні цілющі зілля, в основному від застуди.

Заборони цього свята стосуються в основному домашньої роботи. Вважалося, що на Андрія не можна шити, в’язати, займатися прибиранням і пранням, готувати.

Має свято і свої прикмети. Так, морозна та ясна погода обіцяє влітку багатий урожай. А якщо у цей день піде сніг, то він не розтане до кінця зими.

Дівчата з нетерпінням чекали ночі напередодні свята апостола Андрія Первозванного, 13 грудня, щоб влаштувати ворожіння.

]]>
13 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/76512 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 13 Dec 2019 07:48:42 +0200 Білан Леся Сергіївна
Глиняний Олександр Іванович
Ломонос Людмила Володимирівна
Сокулінський Андрій Миколайович
Шуба Олег Маркович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
12 грудня - Міжнародний день нейтралітету http://monitor.cn.ua/ua/rest/76489 Святкування Міжнародного дня нейтралітету проводиться в другій декаді грудня. Свято встановлене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 2017 році. В цей День мають проводити освітні заходи на підвищення обізнаності громадськості в області нейтралітету. Відпочинок article Thu, 12 Dec 2019 07:59:00 +0200 У кожному конкретному суспільстві політика формування понять і закріплення стереотипів унікальна. Вона знаходиться в прямій залежності від амбіцій та прагнень людей, зацікавлених в збереженні і поліпшенні свого поточного положення.

Здавалося б, така суть прогресу і розвитку, але що робити, якщо в процесі збереження і поліпшення становища однієї групи людей починають страждати інтереси інших груп? Починається конфлікт, кульмінацією якого дуже часто стає війна. Як уникнути втягування в неї третьої сторони?

Нейтралітет. Він часто розглядається як практичне філософське поняття, пов’язане з відсутністю зацікавленості в участі в конфліктах, коли третя сторона абстрагується від конфлікту інтересів інших сторін, бере на себе зобов’язання рівнозначної неучасті в конфлікті по відношенню до будь-яких його сторін. Це по суті негативне поняття, і раніше воно розглядалася як недолік характеру, відхід від необхідності мислити і діяти, на відміну від сучасної тенденції поваги до нейтралітету як до чесноти. Як це можливо?

З абстрактної точки зору в цьому немає ніяких протиріч. Дотримання нейтралітету хоч і не дає ніяких гарантій того, що держава не постраждає від агресії будь-якої зі сторін конфлікту, проте, з точки зору нейтральної сторони, дозволяє в значній мірі уникнути можливих потенційних витрат, пов’язаних з процесами знищення і руйнування, які часто супроводжують конфлікти.

З одного боку, нейтралітет будь-якої третьої сторони дає безпосередньому аргессору упевненість в тому, що ресурси нейтральної сторони не будуть використані для прямого нанесення йому шкоди, і можна спокійно продовжувати свою агресію.

З іншого боку, дотримання нейтралітету залишає поле для діалогу з боку нейтрального пасіонарія. І нехай цей діалог здається порожнім, адже він ніяк не зобов’язує агресора припинити розвиток конфлікту, але ж будь-який діалог краще за його відсутність. Помірне посередництво також передбачає, що нейтральна сторона повинна виносити свої судження або сприяти діалогу між конфліктуючими сторонами без будь-якої упередженості, спираючись на процес, а не на результат.

Поява Міжнародного дня нейтралітету в календарі Організації Об’єднаних Націй, який запропоновано проводити 12 грудня, тому яскраве підтвердження. У резолюції A / RES / 71/275 від 2 лютого 2017 року, Генеральна Асамблея підтверджує важливість відстоювання принципів суверенної рівності держав, територіальної цілісності, самовизначення, невтручання у внутрішні справи держав і врегулювання міжнародних суперечок мирними засобами таким чином, щоб не ставити під загрозу міжнародний мир і безпеку.

Відзначається, що превентивна дипломатія є однією з основних функцій Організації Об’єднаних Націй і займає центральне місце серед функцій Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

В цей День пропонується всім державам-членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй та інших міжнародних і регіональних організацій, а також неурядовим організаціям і приватним особам проводити освітні і інші заходи, спрямовані на підвищення обізнаності громадськості в цій області.
Перед обличчям відвертої агресії, шантажу і погроз з боку деяких дуже «прогресуючих» держав, які ігнорують певні статті міжнародного права, державний нейтралітет виявився дуже доречним, адже в сучасному світі країни настільки взаємопов’язані, що різкий розрив таких зв’язків може спричинити значні негативні економічні та навіть політичні зміни для більшості держав і їх жителів. Позиція нейтралітету дозволяє уникнути значних втрат, буферизує процес і є цілком виправданою.

І хоч нейтралітет і не може прямо сприяти встановленню справедливості, однак і не позбавляє цієї можливості у віддаленому майбутньому, на відміну від наслідків руйнівних агресивних дій, спрямованих на повне або часткове фізичне знищення опонента.

]]>
12 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/76488 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 12 Dec 2019 07:56:00 +0200 Горбань Андрій Тимофійович
Готенко Олександр Володимирович
Глухенький Андрій Анатолійович
Гривко Сергій Дмитрович
Євдокименко Віктор Миколайович
Тимошок Юрій Миколайович
Ушакова Вікторія Валеріївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
11 грудня - Всесвітній день хворого на бронхіальну астму http://monitor.cn.ua/ua/rest/76469 Всесвітній день хворого на бронхіальну астму має щорічний характер і проводиться 11 грудня. Бронхіальна астма - одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі. За статистикою більше 5% дорослого населення і 10% дитячого страждають цим захворюванням. Відпочинок article Wed, 11 Dec 2019 07:58:00 +0200 Вперше Всесвітній день боротьби проти астми став відзначатися в 1998 році в більш ніж 35 країнах і був приурочений до Всесвітнього наради по бронхіальній астмі, що проходила в Іспанії, м. Барселона.

Всесвітній день боротьби проти астми був заснований за рішенням Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, основним його завданням є поліпшення обізнаності лікарів, пацієнтів та населення про це захворювання, привернення уваги громадськості до вирішення проблем, пов’язаних з астмою, і підвищення якості медичної допомоги пацієнтам з астмою.

]]>
11 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/76468 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 11 Dec 2019 07:54:00 +0200 Бузницький Олег Петрович
Вітковська Інга Юріївна
Волощенко Наталія Олегівна
Овсієнко Людмила Володимірівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
10 грудня - Всесвітній день футболу http://monitor.cn.ua/ua/rest/76442 У шанувальників футболу всього світу є своє свято - Всесвітній день футболу. Відпочинок article Tue, 10 Dec 2019 07:59:00 +0200 Подякувати за нього можна ООН, яка і запропонувала його відзначати 10 грудня кожного року. Таким чином міжнародне співтовариство віддає дань цьому виду спорту, який для багатьох мільйонів не просто гра, а стиль життя.

Перша згадка про футбол як «про гру в м’яч ногами» історики знайшли в китайських джерелах, що датуються другим тисячоліттям до нашої ери.

Називалася вона Цу Чю, що означає «штовхати ногою». Гра у футбол дозволяла китайським воїнам підтримувати добру фізичну форму.

Коли вперше з’явилася ця гра точно ніхто не знає. Деякі стверджують, що попередником футболу була дика гра саксонців, які жили в Англії в VIII столітті. На бойовищі, після битви, вони копали ногами відрубані голови супротивника.

Про цю грі відомо досить мало - те, що були ворота і воротар, те, що гра була частиною фізичної підготовки солдатів, і що вона була відома вже три тисячі років тому.

У футбол грали й у Давній Греції, і Римі близько двох з половиною тисяч років тому. У Греції ця гра називалася «битва за м’яч», з чого можна припустити, що грали в неї відповідно, застосовуючи різноманітні прийоми бойових мистецтв.

]]>
10 грудня - День прав людини http://monitor.cn.ua/ua/rest/76441 10 грудня 1948 року Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила Загальну декларацію прав людини. Відпочинок article Tue, 10 Dec 2019 07:55:00 +0200 Відтоді у цей день святкують День прав людини.

Загальна декларація прав людини внесена у Книгу рекордів Гіннесса як документ, який найчастіше переводять на інші мови.

Історичний розвиток нашої цивілізації на всіх етапах свого становлення постійно перетинался з одними і тими ж питаннями, які надалі були окреслені і узагальнені в цілісне поняття - права людини. Це сталося з абсолютно природних міркувань, так як всілякі утиски одних людей іншими завжди викликали відповідну і таку ж типову ситуацію, коли розклад сил по тим чи іншим причинам змінювався, а суспільство все ж прагнуло до деякої стабільності. У пору згадати знамениті слова з біблійного Писання: «Що посіє людина, те й пожне».

У сучасному світі права людини стали кваліфікуватися за цілою низкою напрямів. Це особисті права, які передбачають недоторканність особи і житла, власності та конфіденційності листування та права на об’єктивний суд. Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості. На ряду з цим існують і політичні права, які мають на увазі і свободу совісті, і рівність усіх перед законом, свободу друку і свободу слова, свободу зібрань та право на протест.

Є також і економічні права, які мають на увазі свободу розвитку і функціонування промисловості і торгівлі, свободу пересування та розпорядження власністю на свій розсуд. Культурні права включають в себе свободу мистецтв і наук, свободу викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови. Все це узагальнено і взято на озброєння як демократичні цінності. Здавалося б чого ще не вистачає сучасній людині для життя і розвитку? За даними проекту DilovaMova.com, навіть самі просунуті в дотриманні прав і свобод людини країни не можуть похвалитися ідеальними умовами практичної реалізації цих прав для свого рідного суспільства, а що казати про ти країни, де демократичні цінності досить умовне поняття.

Після закінчення Другої світової війни і спробі усвідомлення всіх жахів зневаги прав і свобод людини, які вона оголила, міжнародне співтовариство постаралося об’єднатися в цих загальнолюдських поняттях і Генеральною Асамблею ООН 10-го грудня 1948-го року була прийнята Загальна декларація прав людини.
Пізніше, в 1950-му році всім зацікавленим державам і організаціям було запропоновано відзначати цю дату як всесвітній День прав людини. Відзначається щорічно відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/423 (V).

]]>
10 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/76440 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 10 Dec 2019 07:52:00 +0200 Кулик Алла Михайлівна
Грецький Володимир Миколайович
Пекарчук Світлана Миколаївна
Сенчик Олександр Васильович
Ярмак Сергій Анатолійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією http://monitor.cn.ua/ua/rest/76418 Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щорічно з ініціативи ООН 9 грудня. Відпочинок article Mon, 09 Dec 2019 07:40:50 +0200 Цього дня в 2003 році в мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, прийнята Генеральною асамблеєю 1 листопада 2003 року.

Документ зобов’язує держави, які підписали його, оголосити карним злочином хабарі, розкрадання бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів. Відповідно до одного з положень конвенції, необхідно повертати кошти до тієї країни, звідки вони надійшли в результаті корупції. Конвенція - перший документ такого роду. Він особливо важливий для країн, де корумпованість всіх структур завдає шкоди національному добробуту.

Спеціальний представник генерального секретаря ООН Ханс Кореллі, оголосивши про рішення заснувати Міжнародний день боротьби з корупцією, закликав представників більш ніж 100 країн, які зібралися на конференцію, підписати Конвенцію. Вона має стати важливим інструментом міжнародного права для протидії корупції, «що завдає шкоди розвитку країн і що представляє загрозу демократії і режиму правової держави».

]]>
9 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/76417 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 09 Dec 2019 07:39:24 +0200 Герман Юрій Леонідович
Голець Віталій Віталійович
Допа Ольга Іванівна
Забаштанська Тетяна Володимирівна
Леоненко Валентина Миколаївна
Мажуга Марія Глібівна
Трусова Надія Терентіївна
Цвір Валерій Олександрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Цікаві факти про авокадо http://monitor.cn.ua/ua/rest/76416 В авокадо дуже багато вітамінів, мінералів та корисних легкозасвоюваних жирів, до того ж його смак досить нейтральний, що дозволяє готувати на його основі не тільки десерти, а й соуси та закуски Відпочинок article Sun, 08 Dec 2019 16:28:35 +0200 Пропонуємо цікаві факти про авокадо, які буде корисно дізнатися як тим, хто давно любить цей фрукт, так і тим, хто тільки збирається відкрити його для себе.

1. Батьківщиною авокадо вважається високогір'я Мексики, але дослідження скам'янілостей свідчать про те, що мільйони років тому давні родичі авокадо були поширені і за межами цього регіону. Завдяки сприятливим кліматичним умовам вони зустрічались навіть в Аризоні та північній частині Каліфорнії.

2. Корінне населення використовувало авокадо тисячі років тому. В ацтеків плід авокадо був символом достатку, любові та родючості.

4. Існує близько 500 сортів авокадо, які відрізняються за розмірами та формою плодів, але всі вони належать до родини Лаврових (Lauraceae), тобто є родичами лавровому дереву, листя якого використовується в кулінарії як ароматна приправа.

5. Авокадо має досить велике еліптичне листя, яке досягає 35 см довжиною та цвіте зеленувато-жовтими, дрібненькими квітами.

6. Плід авокадо може до вісімнадцяти місяців залишатись на дереві, але вони остаточно дозрівають лише тоді, коли їх зірвати. Як і банани вони стають остаточно зрілими, та придатними для вживання через 1-2 тижні після збирання.

7. Авокадо можна виростити в домашніх умовах, для цього потрібно помістити кісточку авокадо у вологу вату і постійно змочувати. Коли кісточка розділиться на дві частини та з'являться дрібненькі корінці її можна посадити в ґрунт і вже через декілька днів з'явиться перший паросток.

8. Листя, кора, шкірка плодів та кісточка авокадо містять небезпечний токсин - персин. Для людей персин у невеликих кількостях нешкідливий і лише в окремих випадках може викликати алергічну реакцію чи незначне отруєння, але він смертельно небезпечний для домашніх тварин.

9. Плоди авокадо на 73% складаються з води, в них міститься багато мінералів та вітамінів, а також вони багаті на лютеїн, який є потужним антиоксидантом та дуже корисний для нашого зору.

10. Оскільки авокадо містить досить багато легкозасвоюваних жирів (до 15%) він став дуже популярним у вегетаріанській кухні. Авокадо використовують як замінник м'яса в бутербродах та салатах, його часто додають до різноманітних десертів та морозива, а також м'якоть авокадо використовують як замінник масла у випічці.

]]>
7 рецептів глінтвейну для теплої зими: класичний, шоколадки та, навіть, безалкогольний http://monitor.cn.ua/ua/rest/76415 Цей зимовий напій з’явився в Європі, а саме на відкритих ярмарках та базарах. Коли треба було довго знаходитися на холоді — люди зігрівалися простим напоєм із прянощами, який ще й допомагав не застудитися. Відпочинок article Sun, 08 Dec 2019 16:16:00 +0200 Зараз це один із найбільш популярних різдвяних напоїв і його все ще продають на зимових ярмарках. Проте в продажі можна зустріти більш класичні варіанти. А вдома приготувати щось більш оригінальне — за одним із 7 рецептів глінтвейну нашої добірки.

Як варити та пити глінтвейн?

Традиційний рецепт містить у собі вино, цедру, прянощі та щось солодке: мед або цукор. Часто до нього додають ще яблука, шматочки апельсину, ягоди. Усе вариться в каструлі на легкому вогні. Але його у жодному разі не можна доводити до кипіння. Вино настоюється з усіма доповненнями, стає солодким та пряним і добре зігріває. Пити глінтвейн треба одразу, як приготуєте, поки він ще гарячий. Якщо підігрівати наступного дня — смак буде суттєво відрізнятися.

З чим подають глінтвейн? Зазвичай його п’ють просто так, без закусок. Але, якщо хочеться, можна запозичити ідеї у європейських сусідів: у Німеччині напій подають із тістечками та шоколадними цукерками, а в Австрії — з яблучним пирогом. У Швеції роблять маленькі канапки з копченим сиром, а Нідерландах — пончики з цукровою пудрою. Проте, напій і так достатньо солодкий, тож найкращий із цих варіантів — закуски з твердим сиром.

Якщо хочете зробити цей алкогольний напій слабшим — додайте до нього чай або сік. Чай можна додати чорний або фруктовий, а сік виноградний чи вишневий. Якщо ж навпаки, хочете зробити напій міцнішим, можна додати коньяк, ром чи віскі.

Як варити та пити глінтвейн?

 

Рецепт № 1: Класичний глінтвейн

Для класичного рецепта нам треба: 1 л сухого червоного вина, цедра 1 апельсина чи лимона, 2–3 смужки кориці, 4–5 зірочок гвоздики, 1 яблуко та 3 ст.л меду.

Візьміть велику каструлю та вилийте в неї вино. До вина додайте цілі шматочки кориці, гвоздику та мед. Зверху натріть цедру лимона. Поставте каструлю на слабкий вогонь і варіть, не доводячи до кипіння, 10–15 хв. Вино має ввібрати в себе аромат спецій, але не кипіти. Дайте охолонути 1–2 хвилини і глінтвейн можна розливати в чашки.

Рецепт № 2: На цитрусових

Такий рецепт знадобиться, якщо у вас вдома є тільки солодке вино, і йому треба додати свіжого смаку. На 1 л солодкого вина візьміть 1 лимон, 2 маленьких апельсини, 1 грейпфрут. Також, корицю і гвоздику, кардамон.

З лимона зніміть цедру та видавіть половинку соку. Апельсини наріжте тонкими смужками, а з грейпфрута просто видавіть сік. Додайте всі ці цитрусові до вина. Також, додайте прянощі та змішайте все це у великій каструлі. Варіть на легкому вогні 10–15 хвилин, не доводячи до кипіння.

Рецепт № 3: На темному пиві

Цей рецепт на пиві — щось середнє між пуншем та глінтвейном. Його можна використати, якщо ви вже варили традиційний напій і тепер хочете чогось нового. На 1 л темного пива нам треба: 1 ст.л меду, 2 палички кориці, 5 зірочок гвоздики, кардамон та мускатний горіх, дрібка ванільного цукру. Також, 1 апельсин та маленький шматочок імбиру.

 

Апельсин нарізати тонкими смушками, імбир натерти на тертці — добре перетерти їх із медом. Потім, додати всі спеції й ще раз перетерти все в каструлі. Залити половиною пива, поставити на слабкий вогонь та нагріти до появи легких бульбашок. Потім долити другу частину пива і знову нагрівати, не доводячи до кипіння. Подавати зразу, як тільки напій зварився.

Рецепт № 4: На білому вині

Ще один спосіб урізноманітнити напій — приготувати його на білому вині. На 1 л сухого білого вина візьміть: 1 лимон та 1 апельсин, 1 чарку коньяку та трохи свіжого імбиру. Також, 2 палички кориці, 1 ст.л меду і 200 г консервованих ананасів.

Імбир натріть на тертці, з лимона зніміть цедру, а апельсини наріжте тонкими смужками. Змішайте всі ці компоненти з прянощами, додайте коньяк і дайте трохи постояти, щоби вони увібрали аромати одне одного. Потім залийте вином, додайте ананаси й 100 мл їхнього соку з банки. Варіть так само, як це описано в попередніх рецептах.

Рецепт № 5: Безалкогольний глінтвейн

Хто не вживає алкоголь — теж може посмакувати пряним напоєм. У такому випадку, ми замінюємо вино на суміш фруктового чаю та соку. Заваріть міцний чорний чай із сушеними вишнями чи іншими фруктами. Знадобиться десь 300 мл. Також, візьміть 700 мл соку. Згодиться вишневий чи виноградний. Окрім того треба: 1 апельсин і 1 яблуко, 5 зірочок гвоздики, 3 палички кориці, дрібка ванільного цукру та мускатний горіх. Ще 1 ст.л меду й кардамон.

Змішайте всі спеції з медом. Додайте сік половини апельсину. Іншу половину цитрусового наріжте тонкими смужками. Те ж саме зробіть і з яблуком. Поєднайте в каструлі всі ці компоненти, сік та холодний міцний чай. Варіть 15–20 хвилин на слабкому вогні.

 

Рецепт № 6: Глінтвейн із червоним перцем

Такий рецепт сподобається любителям гострих страв і напоїв. Окрім того, його можна пити після прогулянки на холоді, аби не застудитися. На 1 л сухого червоного вина треба: 3 ст.л меду, 1 лимон, 2 палички кориці та 5 зірочок гвоздики. Також, 1/4 ч.л. червоного гострого перцю та 20–30 г свіжого імбиру.

Імбир треба натерти на тертці. З лимона зняти цедру та видавити сік. Змішати з медом імбир, цедру та перець, додати половину лимонного соку. Перетерти цю суміш із рештою спецій та залити червоним вином. Дати настоятися під кришкою 5–10 хвилин, а потім поставити на вогонь. Варити 10 хвилин, не доводячи до кипіння та пити ще гарячим.

Рецепт № 7: Шоколадний глінтвейн

Фанатам шоколадних десертів точно сподобається ця варіація глінтвейну. На 1 л вина нам треба 1 плитка молочного солодкого шоколаду (без горіхів чи інших додатків), мускатний горіх, мелена кориця, сухий імбир та дрібка ванільного цукру.

Зробіть із двох каструль різного розміру водяну баню. Покришіть у неї плитку шоколаду, додайте всі прянощі та 50 мл вина. Перемішуйте, поки шоколад не стане рідким. Потім залийте до шоколаду все вино й ретельно його перемішайте до однорідної маси. Варіть ще 10 хвилин на слабкому вогні та одразу розливайте в чашки.

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: 7 гарячих супів для зими http://monitor.cn.ua/ua/rest/76414 Зима є зима, і неважливо, холодно на вулиці чи просто сиро та промозгло, а на обід хочеться з'їсти щось гаряченьке. А що з гаряченького може бути краще ніж апетитний і ароматний суп? Пропонуємо вашій увазі рецепти смачних, поживних, корисних і дуже простих у приготуванні супів. Відпочинок article Sun, 08 Dec 2019 16:12:33 +0200 ГРЕЦЬКИЙ СУП
 

300 г курки
300 г телятини
0,5 кг картоплі
1 морква
1 цибулина
Корінь петрушки
Маслини - 10 штук
Сіль, перець, лавровий лист
2 ст. ложки томату-пюре

1. Зварити бульйон з телятини та курки. Зварене м'ясо вийняти з бульйону, нарізати кубиками і опустити назад у бульйон.
2. Дрібно нарізати цибулю, моркву і корінь петрушки, покласти у бульйон, варити 10 хвилин. Додати нарізану кубиками картоплю, маслини і варити до готовності картоплі.
3. Готовий суп заправити томатним пюре.
 

КУРЯЧИЙ СУП ПО-ШВЕЙЦАРСЬКИ
 

2 курячих стегенця
1 цибулина
100 г сметани
100 г твердого сиру
2 яйця
Коріння для супу (петрушка, селера, морква)
2 ст. ложки борошна
Сіль, зелень петрушки

1. Стегенця покласти у каструлю з водою, додати сіль, кілька горошин перцю і відварити до готовності. М'ясо вийняти, бульйон процідити.
2. У бульйон покласти подрібнену цибулю та коріння і проварити 10 хвилин.
3. З білків, тертого сиру та борошна приготувати напіврідку суміш і повільно влити її в бульйон. Додати змішані зі сметаною жовтки і шматочки курки.
4. Подаючи до столу, посипати суп подрібненою зеленню петрушки.
 

ХАРЧО
 

500 г яловичої або баранячої грудинки
½ склянки рису
1 цибулина
1 зубчик часнику
2 ст. ложки томатної пасти
2 ст. ложки соусу ткемалі
1 пучок кінзи або петрушки
1 маленький стручковий перець
Сіль, перець, сушена зелень

1. Грудинку нарізати невеликими шматочками і відварити до напівготовності.
2. Дрібно посікти часник і пасерувати його на сковороді з томатною пастою. Покласти у бульйон.
3. Додати дрібно нарізану цибулю, промитий рис, нарізаний кільцями стручковий перець, соус ткемалі, сіль, перець, сушену зелень і варити до готовності рису.
4. Подаючи до столу, посипати суп подрібненою кінзою або петрушкою.
 

СУП-ПЮРЕ З ЦВІТНОЇ КАПУСТИ

1 невелика цвітна капуста (500-600 г)
2 картоплини
1 цибулина
200 г вершків
50 г вершкового масла
1 зубчик часнику
Сіль, перець

1. Цибулю дрібно нарізати, картоплю - кубиками, цвітну капусту розібрати на суцвіття.
2. У каструлі з товстим дном розтопити масло і пасерувати на ньому цибулю. Додати цвітну капусту, картоплю і залити окропом так, щоб вода ледь покрила овочі. Посолити, поперчити і варити, приблизно, 20 хвилин до готовності. Рідину злити в окрему ємність.
3. Овочі покласти у блендер, влити 1 склянку відвару, додати пропущений через прес часник і перетерти все у пюре.
4. Перекласти пюре до каструлі, влити вершки, перемішати та підігріти. Подавати з сухариками або грінками.

ШУРПА

300 г баранини
600 г картоплі
2 помідора
1 морква
1 цибулина
2 ст. ложки борошна
Сіль, перець, лавровий лист

1. Баранину відварити до м'якості, вийняти з бульйону і порізати на шматки.
2. Покласти у бульйон нарізану великими кубиками картоплю, дати закипіти, додати розрізані на 4 частини помідори, злегка обсмажити цибулю, моркву, борошно, сіль, перець, лавровий лист і варити до готовності картоплі.
3. Під-час подачі покласти у кожну тарілку кілька шматочків баранини.

ГОРОХОВИЙ СУП ПО-МОНГОЛЬСЬКИ

1 склянка нуту
1 склянка томатного соку
1 ст. ложка вершкового масла
1 цибулина
1 л м'ясного бульйону
Сіль, перець
Сметана

1. Нут замочити у воді на ніч.
2. Цибулю дрібно нарізати і обсмажити на вершковому маслі в каструлі з товстим дном.
3. Влити бульйон, покласти замочений нут і відварити до готовності. Вийняти горох, протерти через сито або подрібнити у пюре в блендері та повернути у бульйон.
4. Влити томатний сік і варити на слабкому вогні 10 хвилин.
5. Під-час подачі в суп можна додати сметану.

ФІНСЬКИЙ РИБНИЙ СУП З ВЕРШКАМИ

400 г червоної риби
2 картоплини
1 цибулина
1 склянка вершків
50 г вершкового масла
Сіль, перець горошком, лавровий лист

1. Зварити з риби бульйон, додавши перець і лавровий лист.
2. Рибу вийняти, зняти шкіру, відокремити від кістки, розділити на невеликі шматочки.
3. Картоплю нарізати, покласти в бульйон, відварити до готовності (15-20 хвилин).
4. Додати подрібнену і злегка обсмажену на вершковому маслі цибулю, шматочки риби, влити вершки.
5. Довести суп до кипіння та одразу зняти з вогню.

]]>
Гороскоп на тиждень з 9 до 15 грудня http://monitor.cn.ua/ua/rest/76413 9 грудня 2019 року Меркурій переходить у знак Стрільця – скутість, сором’язливість, невпевненість зникнуть, а з’явиться свобода спілкування. У період руху Меркурія знаком Стрільця дуже легко даються обіцянки, будуються грандіозні плани, переважають оптимістичні думки. Відпочинок article Sun, 08 Dec 2019 16:06:32 +0200 Люди стають поступливішими, зокрема до реклами. Також це час цікавих зустрічей і знайомств, особливо з іноземцями. Діловим людям варто використовувати цей транзит як додатковий фактор у питаннях укладення контрактів з іноземними фірмами.

Овен (21.03—20.04). Сімейне життя має свої принади, тому цiнуйте тi моменти, якi вам дарує ваша друга половинка. Будьте уважнi, не випустiть iз рук удачу.
Дні: спр. — 9; неспр. — 12.
 
Телець (21.04—21.05).
Найважливішою складовою вашого успіху стане здоровий спосіб життя. Геть шкідливі звички, бiльше займайтеся спортивними вправами.
Дні: спр. — 10; неспр. — 12.
 
Близнюки (22.05—21.06). Випадок допоможе вам розкрити прихованi таланти, а все iнше залежить вiд вас. Тиждень сприятливий для здійснення планiв.
Дні: спр. — 11; неспр. — 13.
 
Рак (22.06—23.07). Якщо вам захочеться чогось нового, спробуйте подивитися на своє хобi з iншого боку. Наприкiнцi тижня ви отримаєте важливi новини.
Дні: спр. — 14; неспр. — 15.
 
Лев (24.07—23.08). Нарештi ви закiнчили всi справи, тож не грiх i вiдпочити. Можете поїхати вiдпочити або просто влаштуйне вечiрку, на яку запросiть близьких i друзiв.
Дні: спр. — 11; неспр. — 12.
 
Діва (24.08—23.09). Ви вважаєте, що запорука успіху у завоюваннi висот, але не все те золото, що блищить. Уважно прислухайтеся до порад близьких
Дні: спр. — 10; неспр. — 11.
 
Терези (24.09—23.10). Друзi допоможуть подолати труднощі. Щоб зробити приємне близьким, подбайте заздалегiдь про недiльний вiдпочинок.
Дні: спр. — 12; неспр. — 13.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Вам запропонують ризикований проєкт, завдяки якому ви не тільки збагатитеся самі, а й виведете інших на шлях процвітання. На першому планi — стосунки з людьми.
Дні: спр. — 14; неспр. — 15.
 
Стрілець (23.11—21.12). Знаючи ваші організаторські здібності та почуття обов’язку, начальство доручить вам відповідальну роботу. Вашої енергії вистачить не на одне серйозне доручення.
Дні: спр. — 13; неспр. — 14.
 
Козеріг (22.12—20.01). Ваш бiзнес благополучно розвивається. Друзi пiдтримають вас у всiх справах. Будьте уважнi з документами, уникайте сумнiвних оборудок.

Водолій (21.01—19.02).
Підприємці займуться реорганізацією своєї справи. Можливі переїзд у новий офіс, змiна колективу i навiть робота в іншому напрямі. Прибутки гарантованi.
Дні: спр. — 9; неспр. — 12.
 
Риби (20.02—20.03). Хоч якi б справи ви починали, все приноситиме прибутки. У вас буде відчуття, що ви граєте в безпрограшну лотерею.
Дні: спр. — 12; неспр. — 13.

Інша версія:

Гороскоп для Овнів

Прилив сил дозволить багато працювати, а також заробляти. Ваша активність прихильно впливає на навколишніх. Войовничість і бажання суперництва допомагають дати відсіч будь-кому, хто буде намагатися створити дискомфорт. Через оперативні проблеми на роботі руйнується розмірений ритм життя. Також у ці дні варто очікувати загострення питань щодо великого бізнесу, спільних фінансів, банків, корпорацій.

Гороскоп для Тельців

Ви налаштовані на ніжність і м’якість. Крім того, турбота про власну популярність принесе успіх. Сприятливий час для подорожей, змін і залагодження таємних обставин. На роботі пощастить здобути популярність серед жінок. Задоволення принесе відвідування світських заходів. У ці дні можна розраховувати на короткострокове збільшення доходів і подарунки.

Гороскоп для Близнюків

Через бажання отримати все та одразу увага розсіюється на кілька справ одночасно. Якість інтелектуальної праці постраждає через мінливий настрій, неуважність і невпевненість. У ці дні у спілкуванні з близькими варто очікувати непорозуміння. Обмежте кількість контактів, аби уникнути конфліктів і сварок.

Гороскоп для Раків

Ви стаєте чутливими, вразливими, а також ризикуєте потрапити під вплив сторонньої людини. У цей час краще приділити увагу вашій родині. Результати громадської роботи не потішать. Можна налагодити стосунки між дітьми, родичами, розвинути інтуїтивні здібності, навчитися розуміти несвідомі реакції людей. Сприятливий час для залагодження особистих справ.

Гороскоп для Левів

Підвищити популярність і затребуваність на роботі допоможуть творча активність, засвоєння нової інформації та знань. Сприятливий період для переговорів, підписання угод або творчості. Виробничі та ділові проблеми вирішаться за допомогою інтелекту, пам’яті, інтуїції та комерційної хватки.

Гороскоп для Дів

Уникайте роботи, яка вимагає педантичності. Партнери можуть порушити зобов’язання, які дали раніше, а робота буде заважати громадській діяльності та навпаки. Крім того, в цей період важко об’єктивно сприймати дійсність. Сумбурність буде заважати під час спілкування з керівництвом. Також доведеться відчути складнощі в засвоєнні нових знань.

Гороскоп для Терезів

У спілкуванні ви будете стриманими та обачними. Зосередьтеся на закріпленні зв’язків, нові знайомства виявляться марними. Бурхливих проявів кохання та пристрасних зізнань у ці дні годі й чекати – почуття, бажання й інстинкти знаходяться під суворим контролем розуму. Сміливо підписуйте договір про спільну діяльність – він обіцяє стабільність, удачу в бізнесі та прибуток.

Гороскоп для Скорпіонів

У вас буде достатньо енергії, щоб взяти на себе відповідальність, а це дозволить домогтися успіху в фінансовій діяльності. Доходи партнера або спільна власність можуть вимагати більше уваги. Завдяки винахідливості дослідження та розслідування будуть успішними. Доводиться багато та інтенсивно працювати, вирішувати питання, пов’язані зі спільним бізнесом, чужими грошима, спадщиною, податками, аліментами, кредитами.

Гороскоп для Стрільців

Продуктивна робота спровокує творчу активність та  впевненість у собі. Наполегливість у демонстрації своїх ідей та інтересів дозволяє вирішити багато питань. Приготуйтеся до контактів, невеликих поїздок у справах. З керівництвом легко знайдете спільну мову, а також зможете висловити свої міркування. Можна розраховувати на продуктивну інтелектуальну та творчу роботу. Ви відчуєте ясність думок і прилив свіжих ідей.

Гороскоп для Козерогів

Активна позиція та енергійність під час спілкування дозволяють налагодити дружні зв’язки. Крім того, вдасться реалізувати любовні бажання та змінити стосунки в родині в кращий бік. Правові, фінансові чи управлінські справи будуть залагоджуватися без жодних складнощів. Хороший період для зміцнення свого становища, зв’язків з іноземцями та далеких подорожей, а також для початку нових справ.

Гороскоп для Водоліїв

Загострена чутливість дозволяє оригінально проявити свій потенціал. Зав’язуються нетривалі романтичні взаємини. Незвичайне творче натхнення сприяє несподіваним знайомствам. Не варто викреслювати службовий роман. У цей період можна отримати несподіваний прибуток або подарунок. Хороший період для купівлі оргтехніки, модернізації виробництва та умов праці.

Гороскоп для Риб

Сприятливий період для дружнього спілкування, кохання та пошуку гармонії в сімейному житті. Крім того, будуть добре ладнатися стосунки з партнерами, укладатися офіційні союзи та договори. Саме час вирушити на шопінг за коштовними речами чи  залагоджувати громадські та фінансові справи. Можна розраховувати на невеликий прибуток  або подарунок від керівництва. Слушна нагода для візитів до офіційних інстанцій.

джерело fakty.com.ua, umoloda.kyiv.ua

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/76393 Відпочинок article Sun, 08 Dec 2019 10:05:07 +0200

]]>
8 грудня - День благодійності http://monitor.cn.ua/ua/rest/76392 Безкорислива практична допомога своєму ближньому або кому б то не було в усі часи являла собою фундамент доброти і людяності в усьому світі. Благодійність є однією з форм цієї безкорисливої допомоги і часто стає тим «рятівним колом», яке дозволяє потрапившим у ту чи іншу біду людям, справлятися з непростою ситуацією, або хоча б не допускати розвитку ще більш згубних наслідків. Відпочинок article Sun, 08 Dec 2019 10:02:35 +0200 У сучасному світі поняття благодійності все частіше асоціюється з великими компаніями або окремими багатими людьми, спеціальними благодійними фондами або знаменитими брендами. Надаваєма ними допомога безперечно позитивний крок і нагородою за цю діяльність є їх добре ім’я, яке згадується нами і поважається у всьому суспільстві. Серед людей, що займаються благодійною діяльністю є й ті, чиїх імен ми можливо не дізнаємося ніколи. Їх нагорода за цю діяльність також відома.

Наш людський світ, на жаль, сповнений нужди і нужденних, а благодійна діяльність в багатьох випадках не дозволяє доводити цю проблему до відчаю. Саме з цієї причини 13-го грудня 2007-го року Указом Президента України № 1220/2007 в незалежній Україні було встановлено окреме офіційне свято - День благодійництва. За даними проекту DilovaMova.com, цей день відзначається щорічно в кожну другу неділю грудня.

Метою установи цього Дня є підтримка громадських ініціатив, відверте прагнення українського суспільства до принципів милосердя і гуманізму, активне сприяння розвитку благодійної діяльності, підтримка організацій та структур, що займаються подібною діяльністю в умовах нашого сучасного суспільства.

Багато держав і навіть на законодавчому рівні намагаються підтримувати і стимулювати благодійну діяльність в своєму суспільстві. До прикладу, в Російській Федерації ця діяльність регулюється відповідними законами «Про благодійну діяльність та благодійні організації», Цивільним кодексом і положеннями Конституції (стаття 39). У європейських країнах та Сполучених Штатах Америки так само розроблено і діє відповідне законодавство, яке дозволяє проводити досить ефективну благодійну політику. Працює ряд міжнародних організацій і фондів.

В 2019 році День благодійності припадає на 8 грудня.

]]>
8 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/76391 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 08 Dec 2019 09:58:00 +0200 Журавльова Світлана Миколаївна
Михайлова Євгенія Геннадіївна
Прима Сергій Анатольович
Приходько Володимир Володимирович
Хропата Людмила Миколаївна
Цілина Наталія Дмитрівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
7 грудня - День місцевого самоврядування в Україні http://monitor.cn.ua/ua/rest/76366 В Україні 7 грудня відзначається День місцевого самоврядування - це професійне свято всіх, хто працює в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців. Відпочинок article Sat, 07 Dec 2019 09:23:51 +0200 Це свято притаманного українцям способу суспільного життя, в основі якого самоврядне суспільство. Це давня слов’янська і давньоруська традиція, яка бере свій початок з часів Київської Русі. Це вибір вільних громадян, які довіряють обраним ними представникам і наділяють їх владними повноваженнями. Тільки така влада і є справді народною - владою не над суспільством, а легітимною владою самого суспільства, для суспільства і в інтересах суспільства.

15 жовтня 1985 року європейськими державами був схвалений міжнародний пакт, який іменується «Європейська хартія місцевого самоврядування». Цей пакт зіграв і продовжує грати виключно важливу роль у становленні і розвитку класичної моделі місцевого самоврядування як в старих, так і нових європейських демократіях.

Особливо важливе значення має Хартія для незалежної України, де інститут місцевого самоврядування був на 70 років заборонений і тепер його поновлення відбувається з величезними зусиллями і проблемами. 15 липня 1997 року Верховна Рада України ратифікувала Хартію, яка таким чином стала частиною національного законодавства.

На жаль, з часу ратифікації Україною Хартії законодавство про місцеве самоврядування так і не приведено у відповідність з рядом її базових положень. Певні надії покладалися після введення Дня місцевого самоврядування в Україні, який був визначений Указом Президента від 25.11.2000 № 1250/2000. Саме 7 грудня 1990 року Верховною Радою Української РСР був прийнятий Закон «Про місцеві ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування».

Система місцевого самоврядування повинна відповідати потребам суверенної цілісної держави. І День місцевого самоврядування міг би стати справжнім орієнтиром, правовою основою в процесі перебудови сучасної моделі місцевого самоврядування в Україні.

]]>
7 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/76365 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 07 Dec 2019 09:22:57 +0200 Городній Максим Аркадійович
Жимолостнова Світлана Кузьмінічна
Корольова Тетяна Миколаївна
Мех Роман Миколайович
Хвост Володимир Васильович
Цюпка Світлана Феодосіївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
6 грудня - День Збройних Сил України http://monitor.cn.ua/ua/rest/76344 Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців давно заслужило всенародну повагу і шану з боку офіційних державних структур усіх рівнів. Відпочинок article Fri, 06 Dec 2019 07:39:42 +0200 Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України». Саме свято - День Збройних Сил України було встановлено у 1993-му році постановою Верховної Ради України від 19-го жовтня № 3528-XII.

Не дивлячись на виниклі економічні та інші труднощі, які випали на долю нової незалежної української держави з розпадом Радянського Союзу, діючому складу українських військових вдалося не лише зберегти високий професіоналізм, боєготовність і хороші армійські традиції, але і стати однією з найсучасніших і боєздатних армій на пострадянському просторі. На сьогоднішній день сили українських миротворців широко затребувані всім світовим співтовариством, що свідчить і про високі технічні можливості, і про довіру до професійної підготовки військовослужбовців Збройних Сил України.

За даними проекту DilovaMova.com, до складу української армії входять всі роди військ, які представлені Повітряними і Військово-морськими силами України, а також Сухопутними військами. У структуру Сухопутних військ входить армійська авіація і аеромобільні війська, механізовані і танкові війська, ракетні війська і артилерія, високомобільні десантні війська і Війська протиповітряної оборони. У структуру Повітряних сил включені винищувальна і штурмова авіація, розвідувальна, транспортна і бомбардувальна авіація, зенітно-ракетні та радіотехнічні війська.

]]>
6 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/76343 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 06 Dec 2019 07:38:45 +0200 Брусильцева Лідія Олександрівна
Гарбуз Анастасія Юріївна
Ільченко Олег Михайлович
Казимір Віра Анатоліївна
Олексієнко Юлія Сергіївна
Сергієнко Сергій Федорович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
5 грудня - Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку (Всесвітній день волонтерів) http://monitor.cn.ua/ua/rest/76317 Генеральна Асамблея ООН в 1985 році запропонувала урядам щорічно відзначати 5 грудня Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку. Відзначається відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/40/212. Відпочинок article Thu, 05 Dec 2019 07:43:38 +0200 ООН закликала держави здійснити заходи з метою підвищення поінформованості про важливий внесок служби добровольців і тим самим спонукати ще більше людей в усіх сферах діяльності пропонувати свої послуги в якості добровольців як на батьківщині, так і за кордоном.

Волонтери (добровольці) - це люди, які свій вільний час витрачають на благо суспільства.

У всесвітній декларації Добровольців сказано, що вони мають право присвячувати свій талант, час, енергію індивідуальним і колективним акціям, не очікуючи винагороди.

]]>
5 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/76316 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 05 Dec 2019 07:42:42 +0200 Атрошенко Владислав Анатолійович
Бондаренко Микола Михайлович
Лемешко Лариса Борисівна
Муравйова Алла Володимирівна
Рулько Вадим Олександрович
Савенок Владислав Васильович
Шкильов Дмитро Дмитрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
4 грудня - Введення в храм Пресвятої Богородиці http://monitor.cn.ua/ua/rest/76292 4 грудня відзначається одне з великих церковних свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Також воно має ще й іншу назву – Третя Пречиста. Відпочинок article Wed, 04 Dec 2019 07:55:37 +0200 У православ’ї це свято входить до числа дванадцяти найбільш важливих після Великодня.
Згідно з переказами, перед зачаттям діви Марії її матері Анні явився ангел божий зі звісткою про майбутнє народження нею дитини.

У цей день прийнято молитися за Боже благословення для дітей. Бездітні пари просять про дарування потомства.

Вагітні моляться Богородиці про вдалі пологи.

]]>
4 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/76291 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 04 Dec 2019 07:49:29 +0200 Білогруд Олексій Степанович
Зубок Олена Іванівна
Нагорний Ігор Анатолійович
Смолій Олексій Максимович
Фищук Анатолій Васильович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
3 грудня - Міжнародний День інвалідів http://monitor.cn.ua/ua/rest/76265 Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Відпочинок article Tue, 03 Dec 2019 07:44:55 +0200 Не дивно, що в давні часи і навіть аж до сучасної історії у людей, яких ми зараз відносимо до категорії - інвалід, було дуже мало шансів на виживання взагалі. Це страшна правда - завжди і у всі часи турбота про інвалідів в основному трималася на щирій добрій волі окремих людей. Які шанси сучасних інвалідів на благополучне виживання без сторонньої допомоги зараз? Шанси не змінилися, їх просто немає.

Вони не вимагають до себе жалю, тому що, як ніхто давно усвідомили що це шлях в нікуди. Вони пристосовуються як можуть зі всіх своїх сил. Так сталося, адже на їх місці могла би опинитися будь-яка інша людина. І для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне - можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми, як і всім нам. Ми всі рівні перед Богом.

Сучасне суспільство нарешті вирішило зробити крок до власної цивілізованості. Не можна не відзначити, що ті заходи, які були вжиті з боку офіційних державних структур багатьох країн, громадських організацій і громадянської позиції не байдужих до проблем інвалідів людей, принесли в нашу цивілізацію ті ноти надії, які раніше просто ігнорувалися. В кінці двадцятого сторіччя, з 1983-го по 1992-й рік, Організацією Об’єднаних Націй було проведено своєрідне «Десятиліття інвалідів». Час, у який наше суспільство постаралося дати собі відповідь, знайти себе в цій проблемі. Результати цього пошуку дали позитивні результати. Про проблеми інвалідів заговорили, їх перевели в площину активних практичних рішень, права інвалідів почали закріплювати на законодавчому рівні. Робота прийняла системний характер. Це радує.

За даними проекту DilovaMova.com, на своїй 47-й сесії у 1992-му році Генеральна Асамблея ООН в спеціальній резолюції № A/RES/47/3 проголосила щорічну подію всесвітнього масштабу - 3-е грудня стало датою Міжнародного дня інвалідів. Цілі цього Дня були виражені окремою резолюцією № A/RES/47/88, прийнятої на тій же сесії. Заходи, до яких в цей День закликає всі країни ця шановна міжнародна організація, повинні бути спрямовані на інтеграцію інвалідів у життя нашого суспільства. Це не складно. Це не варто відкладати. Від цього залежить наша цивілізованість.

]]>
3 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/76264 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 03 Dec 2019 07:43:04 +0200 Бeшун Віктор Петрович
Капустян Ольга Іванівна
Ляшкo Олег Валерійович
Стoвба Тетяна Олексіївна
Тхорик Таїсія Сергіївна
Шаповалова Алла Євгенівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
2 грудня - Міжнародний день боротьби за скасування рабства http://monitor.cn.ua/ua/rest/76235 Міжнародний день боротьби за скасування рабства відзначається щорічно 2 грудня. Відпочинок article Mon, 02 Dec 2019 06:52:00 +0200 Дата обрана не випадково, саме 2 грудня 1949 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами.

У цей Міжнародний День давайте згадаємо уроки історії і зробимо все, щоб допомогти людям, що знаходяться в рабстві.

]]>
2 грудня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/76234 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 02 Dec 2019 06:45:00 +0200 Іванцова Наталія Володимирівна
Слезко Ігор Іванович
Старoдубцев Олександр Тихонович
Циганoк Валентина Миколаївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Лікарі радять: 8 надійних засобів від грипу та застуди http://monitor.cn.ua/ua/rest/76233 Лікарі — теж люди, вони також можуть захворіти й піти додому на лікарняний. Та лікування для себе вони теж призначають, і методи їх досить цікаві. А ви знали, чому медики так люблять подрімати вдень, носити з собою запасні шкарпетки і їсти взимку морозиво? Відпочинок article Sun, 01 Dec 2019 18:22:50 +0200 І ми не знали, яких рекомендацій дотримуються медпрацівники в гарячий сезон грипу, але дізналися, і розповімо про них вам.

Міцні напої не вбивають віруси, а холодне морозиво, навпаки, допомагає при застуді

Колись вважалося, що алкоголь допомагає «дезінфікувати» організм, вбиваючи збудників. Наука спростувала цей міф і довела протилежне: міцні напої знижують температуру тіла, створюючи комфортні умови для розмноження вірусів і бактерій.

А ось лікування холодом дійсно працює. Морозиво заспокоїть роздратоване горло, зменшить біль та зніме набряк носогорла.

Носіть при собі другу пару шкарпеток

Запасна пара шкарпеток має бути теплою, обов’язково. Одягайте їх, щойно відчуєте холод в ногах. Якщо вони будуть холодними, імунна система буде зігрівати холодні ноги, а не боротися зі збудниками захворювання.

Використовуйте для захисту правильні маски

Медичні маски бувають різними. Купуючи двобічну, запам’ятайте таке: якщо ви хворієте і не хочете заразити своїми мікробами інших, треба одягнути таку маску кольоровим боком назовні. Якщо ви здорові, але хочете захиститися в громадських місцях від вірусів, одягайте маску білим боком назовні.

Вилікуйте зубний наліт

Шанси захворіти на грип та застуду зростають, якщо за зубами неправильно доглядати та не проходити регулярну профілактику та перевірку. Ротова порожнина — ідеальне середовище для розмноження вірусів та бактерій, тому радимо дотримуватися таких правил:

 • Чистити зуби двічі на день, вранці та ввечері.
 • Придбайте зубну нитку для гігієни рота у важкодоступних місцях.
 • Вчасно лікуйте зуби та проходьте огляд у стоматолога.
 • За можливості використовуйте ополіскувач для рота.

Запишіться на лікувальний масаж

Професійний лікувальний масаж підсилює мікроциркуляцію крові й ненадовго піднімає температуру тіла, тим самим допомагаючи імунітету знищувати збудників.

Використовуйте антисептик для телефону, а просте мило — для рук

Недавні дослідження довели, що антисептик не може бути повноцінною альтернативою миття рук. Правильніше наносити його вже після цієї процедури, а також використовувати для того, щоб протирати комп’ютер або смартфон, на якому знаходиться більше бактерій, ніж на сидінні унітазу або підошві взуття.

Увечері навантажуйте тіло, щоб зняти біль в суглобах і м’язах, а вдень знаходьте час, щоб подрімати

За нормальної температури тіла легке фізичне навантаження рекомендується навіть тим, хто хворіє. Це може бути півгодинна піша прогулянка чи заняття розтяжкою перед сном: головне, щоб м’язи та суглоби працювали, покращуючи циркуляцію крові й трохи розігріваючи ваше тіло.

У денний час не забувайте робити невелику перерву: спробуйте подрімати на 20-30 хвилин чи просто розслабтеся в комфортному місці, слухаючи улюблену музику та надівши маску для сну, щоб дати мозку та очам трохи перепочити.

Подбайте про відповідне харчування і здорову роботі кишківника

Якщо у вас застуда чи грип, постарайтеся на деякий час підкоригувати харчування: пийте більше рідини, підсильте раціон овочами, фруктами (апельсин, лимон, лайм, грейпфрут) і та ягодами. Вони допоможуть активізувати захисні сили організму й протистояти інфекційним захворюванням, бо містять велику кількість вітаміну С.

Зверніть увагу на легкозасвоювані вуглеводи: гречку, вівсянку. Пийте соки, овочеві відвари, киселі, компоти, чай з медом, лимоном, варенням. Для підтримки імунітету необхідний білок, тому вживайте сир, кисломолочні продукти, яйця та не забувайте про цілющий курячий бульйон. А ось від солоної та гострої їжі краще відмовитися хоча б на деякий час. Харчування має бути дробовим, 5-6-разовим, невеликими порціями за прийом.

Цікаво, чи сподобалися вам поради лікарів? Чи будете застосовувати їх для себе? Цікаві ваші думки в коментарях.

джерело

]]>
20 справ, які зроблять ваш грудень найчарівнішим місяцем року http://monitor.cn.ua/ua/rest/76232 Грудень - найчарівніший місяць року. Ми всі купуємо подарунки, шукаємо вдале вбрання для корпоративних вечірок і з завмиранням серця готуємося зустрічати Новий рік. У грудні здається, що все погане вже позаду, а в новому році нас чекає тільки найкраще. Що зробити вже в грудні, щоб зустріч Нового року стала ще більш радісною! Відпочинок article Sun, 01 Dec 2019 18:07:48 +0200  

1. Придбайте красиві свічки. Пам'ятаєте цю мудру фразу: "Запалюйте свічки, пийте вино, їжте з гарного посуду і носіть красиву білизну".

Ніколи не чекайте особливого випадку. Цей особливий випадок - сьогодні.

Ваш особливий випадок сьогодні! Запаліть красиві свічки.

Живе полум'я свічки розтопить всі печалі та відлякає холоди, а щоб зробити цей обряд ще більше теплим, візьміть свічки з зимовими ароматами - кориця, ялина, мандарин.

2. Покорміть пташок. Взимку їм ще складніше добувати їжу собі й пташенятам, залиште шматочок хліба у шпаківні або зробіть її самостійно з простого 5-літрового бутля. Навесні своїм дзвінким співом біля вікон вас будуть радувати пташенята, що вже підростуть:)

3. Спечіть печиво. Без приводу, просто так! Імбирне, шоколадне, будь-якого розміру та форми. Ви не уявляєте, як це може підняти настрій вам чи вашому колезі, у якого видався складний день, коли ви його пригостите.

4. Сфотографуйтеся в снігу. Сходіть до студії з красивою ялинкою або просто попрохайте друга сфотографувати вас в снігу чи зі сніжками. Зима не така довга, як вам здається:) Але її можна провести весело і яскраво.

5. Покатайтеся на санчатах або ковзанах. Візьміть друзів чи сходіть самі, це так весело і захоплююче, як у дитинстві, пам'ятаєте? Відмінний спосіб познайомитися з кимось або просто повеселитися.

6. Купіть подарунок тому, хто його потребує. У дитячих будинках діти як ніхто, вірять у казки та чари, подаруйте їм радість і диво. Зазвичай ці подарунки під новий рік централізовано збирають волонтери, їх нескладно знайти в інтернеті.

7. Відвідайте лазню. А якщо після спекотної парної є можливість зануритися у замет або крижану річку - це просто чудово! Кажуть, до лазні ходити дуже корисно. Струмені пари виводять усі токсини, які накопичилися в тілі, а контраст температур приводить організм у відмінний тонус. Після парної ви точно відчуєте прилив бадьорості та сили.

8. Надішліть новорічні листівки друзям. Не електронні! Уявляєте, як приємно буде вашим друзям знайти в поштовій скриньці справжню паперову листівку? До того ж, це не дорого і таких листівок можна відправити багато. Не чекайте на дива! Дивуйте самі:)

9. З'їжте шоколадку. Правда, забудьте про всі дієти, купіть плитку смачного шоколаду та з'їжте її цілком. Самі. А ще краще під час перегляду новорічного фільму.

10. Випийте кави в улюбленій кав'ярні. Виберіть час у вихідний день, поїдьте й посидьте на самоті з улюбленою кавою в улюбленій кав'ярні. Згадайте все хороше, що було з вами цього року та подякуйте. Відпустіть все погане, пробачте всіх, кого можна пробачити. Вийдете потім зовсім іншою людиною! Такий внутрішній монолог-медитація відпускання, прощення та подяки дивовижно змінює настрій і додає сил. А якщо ви любите чай - зробіть те ж саме під час чайної церемонії. Немає нічого чарівнішого за чайну церемонію зі свічками, так-так:)

11. Прогуляйтеся вночі, коли йде сніг. Особливо крупний, це дивовижно! Тоді на вулиці не холодно, а гуляти - суцільне задоволення. Тиша, легке рипіння снігу і ви одні на всій вулиці. Такі моменти дуже запам'ятовуються несподіваними припливами натхнення та нових ідей. Спробуйте і переконайтеся самі:)

12. Подивіться новорічне кіно. У грудні так багато новорічних фільмів, вони якнайкраще створять атмосферу дива й казки одразу після перегляду.

13. Приготуйте улюблені страви з вашого дитинства. За тими самими рецептами, які ви випросили у мами або бабусі. Той самий наполеон або медовик, сирники, як у бабусі, або коронну страву мами? У вас все вийде!

14. Сходіть на органний різдвяний концерт. Ніколи не чули органу? Ви багато пропустили. Виправте це терміново, адже в Києві його можна почути в Національному будинку органної та камерної музики, який знаходиться в одній будівлі з Католицькою церквою.

15. Зробіть 31 фото улюбленого місця в певний час. Наприклад, парку на заході сонця або затишної вулички неподалік. Знімати потрібно кожного дня, роблячи по одному фото. В кінці місяця перед Новим роком подивіться всі фото. Ви дуже здивуєтеся, побачивши, як швидко все змінюється. Час швидкоплинний, а нам потрібно так багато встигнути, не втрачайте його:)

16. У грудні почніть збирати рецепти до нового року. Переписуйте до окремого красивого зошиту, вирізайте рецепти з газет і вклеюйте туди ж, або зробіть окрему папку рецептів з інтернету. Все те, що ви хотіли б приготувати в новорічну ніч. А ми допоможемо, адже попереду у нас публікації відмінних рецептів приголомшливих новорічних страв.

17. Прикрасьте квартиру. Навіть до того, як прикрасите ялинку. Повісьте красивий новорічний віночок, можна гірлянду, сніжинки - все, що завгодно. Ще крутіше, якщо ви зробите їх своїми руками. Тут починається маленьке диво: все, що зроблено своїми руками та з позитивними думками обов'язково буде вас радувати і захоплювати.

18. Наріжте багато-багато конфетті та залишайте його всюди, куди ви йдете - це можна робити з середини грудня - нехай у всіх буде новорічний настрій!

19. Їжте побільше мандарин. На здоров'я. Залишайте всюди шкурки, адже вони так пахнуть!

20. Ну і, звичайно, прикрасьте ялинку! Почепіть на видне місце найкрасивішу іграшку, яка б уособлювала те, що має статися у новому році. І це обов'язково станеться! Дива там, де в них вірять! І чим більше вірять, тим частіше вони трапляються.

Новорічних чудес вам, друзі!

]]>
12 звичок, які ми звикли вважати нешкідливими. А даремно http://monitor.cn.ua/ua/rest/76231 Всі знають про те, що пізно лягати спати або переїдати шкідливо. Але іноді небезпеку для здоров’я можуть становити навіть наші, здавалося б, нешкідливі звички. Вам відомо, що, якщо чхнути, затиснувши ніс, можна потрапити до лікарні? Відпочинок article Sun, 01 Dec 2019 18:03:18 +0200 Або що жувальна гумка може не тільки позбавити вас пломби, але і зробити більш розсіяним?

 

Ми зібрали невеликий список звичок, які майстерно маскуються під нешкідливі, а насправді шкодять нам.

1. Чхати «в себе»

© Depositphotos

Страждають: дихальна система, судини голови, мозок. При невдалому збігу обставин – стравохід.

Основна функція чхання – позбавлення від бактерій, вірусів і частинок пилу. Коли ви стримуєте його, бактерії залишаються на місці. Але це півбіди. Уявіть собі, що буде, якщо ви спробуєте вистрілити, заткнувши дуло. Те ж саме відбувається всередині носоглотки – вся сила «удару» йде назад і може пошкодити, наприклад, слух, підвищити внутрішньочерепний тиск або пошкодити стравохід (якщо ви при цьому їли).

2. Використовувати зубочистки

© Depositphotos

Страждають: ясна.

Стоматологи не схвалюють зубочистки. Вони порівняно нешкідливі для емалі, але ясна страждають сильно. Та й якісно вичистити міжзубні проміжки зубочисткою практично неможливо. Для гігієни порожнини рота після їжі набагато безпечніша зубна нитка (при правильному використанні).

 

3. Спати обличчям у подушку

© Depositphotos

Страждають: дихання, кровообіг, хребет, шкіра обличчя.

Спати, втупившись у подушку, затишно, але шкідливо. У цій позі дихання ускладнене, шия знаходиться в неприродному і напруженому положенні, страждають кровообіг і шийні хребці. До того ж лікарі попереджають: утворені при такому сні тимчасові зморшки на обличчі незабаром стануть постійними.

4. Лускати насіння зубами

© Depositphotos

Страждають: зуби, жовчний міхур.

Насіння соняшника смачне і корисне. Але очищати його слід руками, а ні в якому разі не зубами. Стоматологи завжди впізнають бувалих «гризунів» за характерними зазубринками. Також насіння протипоказане людям з проблемами жовчного міхура, а їх калорійність становить понад 500 ккал на 100 грамів (невеликий стакан).

5. Гризти будь-які тверді предмети

© Depositphotos

Страждають: зуби, ясна і слизова рота.

 

Ще сильніше страждає емаль зубів у любителів покусувати під час роздумів скріпки, ручки, олівці та інші тверді предмети. З цієї ж причини не варто відкривати зубами пляшки, розгризати горіхи, кубики льоду і льодяники. Плюс до всього ви можете отримати стоматит або підчепити кишкову паличку.

6. Затягувати з походом у туалет

© Depositphotos

Страждають: нирки, сечостатева система, кишечник.

У червні 2018 року юний геймер з Великобританії потрапив до лікарні після того, як за 8 годин гри жодного разу не відволікся на похід у туалет. Його кишечник і сечовий міхур були настільки роздуті, що припускали навіть ракову пухлину. Лікарі сходяться на думці: терпіти шкідливо, оскільки при цьому перестають правильно працювати стискаючі м’язи, підвищуються ризики інфекцій сечостатевої системи і закрепів.

7. Мити голову гарячою водою

© Depositphotos

Страждають: судини головного мозку, шкіра голови.

Якщо ви любите митися під дуже гарячим душем, саме час відмовитися від цієї звички. По-перше, вона може стати причиною сильних головних болей і запаморочення. По-друге, під гарячою водою сальні залози у шкірі голови починають працювати в посиленому темпі, і волосся швидко стає брудним.

 

8. Торкатися руками обличчя і терти очі

© Depositphotos

Страждають: шкіра, очі.

Різні висипання, акне, герпес – ось можливі результати попадання мікроорганізмів з рук на обличчя. Якщо ж потерти очі, є шанс отримати кон’юнктивіт – дуже неприємне інфекційне захворювання, що протікає із запаленням, сльозотечею, печінням і світлобоязню.

9. Занадто часто жувати жуйку

© Depositphotos

Страждають: шлунок, зуби, короткочасна пам’ять.

Є кілька наслідків зловживання жувальною гумкою:

 • Процес жування стимулює посилене виділення шлункового соку. Тому жуйку не варто вживати до їжі: це може спровокувати розвиток гастриту або навіть виразки шлунка.
 • Жувальна гумка шкідлива для зубів, а також коронок і мостів. Через підвищене слиновиділення «роз’їдаються» пломби, а через інтенсивні рухи щелеп травмуються жувальні поверхні.
 • Жувальна гумка впливає на пам’ять. Її вживання покращує запам’ятовування, допомагає зосередитися на завданнях, що вимагають тривалого спостереження. Однак короткочасну пам’ять вона, навпаки, погіршує, роблячи вас більш розсіяним.

10. Читати лежачи

© Depositphotos

Страждають: очі, хребет, шкіра на шиї.

При читанні в ліжку потрібно дотримуватися правила:

 • Не тримати книгу занадто близько до очей (менше 25 см).
 • Не горбиться і не перенапружувати шию.
 • Не варто читати на боці – відстань від книги до очей буде різною, і їм доведеться сильніше напружуватися.
 • Не читати на животі – постраждає хребет.

Як бачите, дотримуватись всіх цих правил складно. Крім того, більшість таких поз сприяють появі глибоких горизонтальних зморшок на шиї.

11. Облизувати дрібні ранки і дмухати на них

© Depositphotos

Страждає: процес регенерації.

Що вам хочеться зробити у першу чергу, коли ви порізали палець? Подути на нього або засунути до рота? Вчені з Гарвардського університету нарахували понад 600 видів мікроорганізмів, що живуть у роті людини. Серед цих бактерій завжди присутні різні стафілококи і стрептококи. Згорнута кров на ранці – прекрасне середовище для їхнього розмноження. Обробіть рану спеціальними засобами, інакше поріз буде гоїтися довше і важче.

12. Розмовляти пошепки

© Depositphotos

Страждають: голосові зв’язки, гортань.

Дослідження вченого і в минулому вокаліста Роберта Саталоффа показало: більшість людей сильно стискають і напружують голосові зв’язки, коли говорять пошепки. Це збільшує ризик мікротравм гортані. Особливо це небезпечно для тих, кому доводиться багато говорити, а також для страждаючих ларингітом.

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: шоколадний пиріг з яблуками http://monitor.cn.ua/ua/rest/76230 Незвичайний пиріг, у якому поєдналися яблучний смак та шоколадні нотки улюбленого тістечка "брауні". Відпочинок article Sun, 01 Dec 2019 17:56:42 +0200 Что нужно:
3 яблока общим весом 500г, 300г пшеничной муки, 50г горького какао-порошка, 200г сахара, 100 мл молока, 3 куриных яйца, 10г разрыхлителя, 150г сливочного масла, сливочное масло для смазывания формы

Что делать:

Разогреть духовку до 190°С.

Муку, разрыхлитель и какао просеять.
Форму для выпечки смазать сливочным маслом.

Яблоки помыть, почистить и натереть на крупной терке в отдельную чашку.
Сливочное масло растопить в отдельной кастрюльке на медленном огне и остудить.

В отдельной чашке взбить яйца с помощью венчика до густой пены. Добавить в чашку с яйцами молоко, сахар, тертые яблоки, какао, муку, разрыхлитель и сливочное масло. Хорошо размешать тесто и вылить в подготовленную форму.
Выпекать в предварительно разогретой духовке в течении примерно 1 часа.

Проверять готовность зубочисткой!

]]>
Чому банани потрібно їсти щодня: лікарі назвали 5 причин http://monitor.cn.ua/ua/rest/76229 Банан – це смачний фрукт і ваш підсилювач енергії, який можна вживати сам по собі, або використовувати різними способами при приготуванні страв. Відпочинок article Sun, 01 Dec 2019 17:32:43 +0200 Але те, що робить банан дійсно привабливим, – це користь для здоров’я, яку він несе. Ось п’ять вагомих причин, чому ви повинні додати цей фрукт в свій щоденний раціон.

Він багатий клітковиною

Вживання продуктів з високим вмістом клітковини важливо для здоров’я кишечника. Розчинна клітковина в банані також може допомогти вам підтримувати здорову вагу, довше зберігаючи почуття ситості. Це зменшує кількість їжі, яку ви їсте протягом дня.

Підтримує здоров’я серця

Дослідження показують, що харчові волокна допомагають знизити ризик серцевих захворювань. Клітковина знижує рівень цукру в крові і рівень холестерину, запобігаючи накопиченню бляшок на судинах.

 

Він багатий поживними речовинами

Банан є відмінним джерелом необхідних вітамінів і мінералів, таких як фолієва кислота, ніацин, рибофлавін, вітамін В6, кальцій, калій, залізо і магній. Ці поживні речовини допомагають різним частинам вашого тіла функціонувати належним чином.

Це найкраще джерело калію

Калій є універсальним мінералом, який допомагає регулювати серцебиття, кров’яний тиск, скорочення м’язів, нервові сигнали і баланс рідини. Калій також підтримує мозок в активному стані.

Допомагає підняти настрій

Магній і вітамін В6, які у великій кількості містяться в банані, допомагають синтезу гормонів, відповідальних за настрій.

 

]]>
Гороскоп на тиждень з 2 до 8 грудня http://monitor.cn.ua/ua/rest/76228 Гороскоп на наступний тиждень з 2 по 8 грудня 2019 року Відпочинок article Sun, 01 Dec 2019 17:26:19 +0200  Овен (21.03—20.04). Нареш­тi ви зможете відірватися по повній, адже вдалося укласти вигiдний контракт. Старі проблеми легко вирiшаться самi по собi.
Дні: спр. — 2; неспр. — 3.

Телець (21.04—21.05). На роботi спостерiгається складна ситуацiя. Фiнансовi питання вийдуть на перший план, а рішення підкаже інтуїція.
Дні: спр. — 3; неспр. — 5.
 
Близнюки (22.05—21.06). Якщо є якісь питання до начальства, не вiдкладайте їх у довгий ящик. Можливе пiдвищення на посадi, а вiдповiдно й пiдвищення заробiтної плати.
Дні: спр. — 2; неспр. — 4.
 
Рак (22.06—23.07). Зробiть приємне своїм близьким, адже вони заслуговують на це. Це може бути подарунок або сiмейна вечiрка при свiчках.
Дні: спр. — 5; неспр. — 6.
 
Лев (24.07—23.08). Настав час розібратися у власному характері. Якщо ви звикли, що всi виконують вашi вказiвки, то доведеться поступитися цим правилом.
Дні: спр. — 3; неспр. — 4.
 
Діва (24.08—23.09). Більше уваги приділяйте своїй зовнішності, оскiльки привабливiсть завжди була вашим козирем. Із колегами вдасться налагодити хорошi стосунки.
Дні: спр. — 5; неспр. — 7.
 
Терези (24.09—23.10).
Не бійтеся яскравих фарб, сплесків емоцій, а також несподіваних злетів і падінь. В особисте життя додайте експериментів, i життя завирує навколо вас.
Дні: спр. — 6; неспр. — 8.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Службовий роман не завжди доречний, але не у вашому випадку. Ви нарештi знайдете свою другу половинку, з якою проживете щасливе життя.
Дні: спр. — 5; неспр. — 7.
 
Стрілець (23.11—21.12). Не варто з таким завзяттям відстоювати свою правоту. Зізнайтеся, що припустилися помилки, й одразу вiдчуєте легкiсть на душi.
Дні: спр. — 2; неспр. — 3.
 
Козеріг (22.12—20.01). Нарешті результати вашої праці гідно оцінять. Ви отримаєте довгоочiкувану премiю, тож смiливо плануйте найбiльшi покупки.
Дні: спр. — 4; неспр. — 5.
 
Водолій (21.01—19.02). Через нестачу грошей доводиться багато працювати. Щоб близькi не дорiкали вам, бiльше уваги придiлiть сiм’ї, зокрема дiтям.
Дні: спр. — 5; неспр. — 7.
 
Риби (20.02—20.03). Поставтеся уважно до фiнансової перевiрки. Пiдготуйтеся заздалегiдь до неї, передивiться всю документацiю. Вихiднi проведiть у родинному колi.
Дні: спр. — 3; неспр. — 4.

Інша версія:

ОВЕН

Більше працюйте і менше розмовляйте. Не можна допускати емоційних зривів. Постарайтеся уникати зустрічей із керівництвом, тому що ваша нестриманість може призвести до конфлікту. У вихідні ви можете бути незадоволені розвитком подій, вам важко буде знайти спільну мову з близьким оточенням.

ТЕЛЕЦЬ

Зненацька можуть виникнути нові блискучі перспективи. Постарайтеся не відмовляти в допомозі й підтримці друзям, якщо це в рамках ваших можливостей. А от поганий настрій краще тримати на припоні, щоб уникнути непотрібних проблем із оточуючими. Імовірний приємний відпочинок у вихідні в закритому колі.

БЛИЗНЮКИ

Вас усюди буде супроводжувати легкий серпанок таємниці. Ви будете вирішувати всілякі завдання з найчарівнішою легкістю і могутністю. Не приймайте швидких рішень, обмірковуйте свої вчинки декілька разів. У вихідні бажано не метушитися марно і не давати помилкових обіцянок.

РАК

Зайва передбачливість вам не зашкодить. Бажано виявити розсудливість і обережність, а також присвятити час завершенню старих справ. Цей тиждень сприятливий для розв’язання сімейних проблем і створення у будинку затишної, комфортної атмосфери. Женіть від себе необґрунтовані страхи.

ЛЕВ

Тиждень складний і непередбачуваний, тому доведеться набратися мудрості й терпіння, щоб перебороти проблеми, які раптово виникли. Настає час виконання давніх обіцянок. Велика небезпека конфліктів із керівництвом. Не забувайте про нагромадження домашніх турбот, вони чекають свого розв’язання.

ДІВА

Розраховуйте тільки на власні сили, тому що допомога інших може виявитися «ведмежою послугою». Будьте обережними в спілкуванні з колегами і ретельно перевіряйте ділову інформацію, що надійшла, – можливі неточності й спотворення. Вихідні краще присвятити сімейному відпочинку.

ТЕРЕЗИ

Бажано не займатися самокопанням, щоб у підсумку не отримати почуття глибокого розчарування результатом. Для досягнення максимального успіху вам придадуться зосередженість і впевненість у власних силах. Неофіційні зустрічі у вихідні дозволять знайти нові корисні зв’язки.

СКОРПІОН

Єдине, що може затьмарити ваш настрій, – власні запізнення і створені цим непорозуміння, тому постарайтеся розраховувати час, пов’язаний із поїздками і переміщеннями, «із запасом». У вихідні займіться благоустроєм свого житла, відновлення подарує вам легкість і наснагу.

СТРІЛЕЦЬ

Намагайтесь уникати контактів із керівництвом, бо це спілкування приємних моментів у найближчий період не обіцяє. Ви зараз як ніколи проникливі, використайте цей стан для прояснення багатьох таємниць у своєму житті. У вихідні не хапайтеся за тисячу справ відразу.

КОЗЕРІГ

Вам буде посміхатися удача. Можете сміливо розраховувати на допомогу і підтримку як із боку друзів, так і малознайомих осіб. Варто виявити підвищену обережність щодо привабливих пропозицій. Все не так просто, як може здатися на перший погляд.

ВОДОЛІЙ

Постарайтеся не захоплюватися самокритикою – не помічаючи нічого навколо, ви можете зіпсувати стосунки з близькими людьми. Можливі перевантаження на роботі. Підвищиться працездатність, і ви зможете впоратися з нагромадженням проблем. У вихідні не доведеться скаржитися на настрій і самопочуття.

РИБИ

Через переоцінку власних можливостей ви ризикуєте зашкодити своїй професійній репутації. Женіть від себе апатію, лінь і зневіру. Невиконані зобов’язання, якщо такі є, можуть створити проблеми, які будуть вас пригнічувати. У вихідні можливі претензії з боку дітей.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/76227 Відпочинок article Sun, 01 Dec 2019 09:36:56 +0200

]]>
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом http://monitor.cn.ua/ua/rest/76226 З часів гріхопадіння в історії людства спостерігалося безліч найрізноманітніших вкрай негативних явищ. Якщо виключити згубні природні катастрофи, а так само здавалося б нескінченну низку віроломних кровопролить, в яких так досягло успіху наше людство і спробувати виділити якісь ще події, які запопадливо підкошували наші з вами життя, то безсумнівно ми зупинимося на жахливих і вкрай жорстоких епідеміях смертельних для людини хвороб. Відпочинок article Sun, 01 Dec 2019 09:34:19 +0200 Одна з останніх епідемій нашої сучасності була прозвана чумою 20-го століття - синдром набутого імунного дефіциту, скорочено - СНІД.

Не дивлячись на досягнення нашої прогресивної науки ми на превеликий жаль змушені констатувати, що вона ще далеко не закінчена. Її масштаб, цинічність і підступність, досі не може залишити байдужим жодної більш-менш розсудливої людини. Офіційна статистика поширення синдрому набутого імунного дефіциту все змушує нас відчувати глибоку тривогу. З часів виявлення і виділення цієї хвороби в окрему категорію пройшло вже багато часу.

За опублікованими в 2007-му році даними цей вірус почав розповсюджуватися з Африки приблизно з 1969-го року. Спочатку на Гаїті, потім потрапив в Сполучені Штати Америки, потім далі по всьому світу.

Вчені сподівалися швидко приборкати хвилю цієї епідемії, так як шляхи розповсюдження цього вірусу були встановлені цілком виразно вже в 1985-му році - через кров, і в соціальному середовищі навіть з’явився сарказм з приводу цієї недуги, так як вона в першу чергу торкнулася людей з не традиційної сексуальної орієнтацією, людей які займаються проституцією і середу наркозалежних, але її швидкість і її маневреність поставили під сумнів цю легковажну надію.

На рахунку цієї хвороби вже безліч мільйонів людських життів, щорічно до їх числа додається ще і ще й цей рахунок вже давно не на нашу користь. Звичайно ж, завдяки численним дослідженням, вченим і медикам вдалося хоч якось медикаментозно приборкати її активність у людському тілі, однак дорожнеча цих методів і лікарських препаратів як завжди дає значний карт бланш її розвитку та поширенню.

Факти вперто свідчать, що навіть численні міжнародні та урядові програми по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу не дозволяють нам ще залишити цю епідемію в минулому. У відсотковому відношенні ця хвороба по колишньому характерна переважно для основних груп ризику. Завдяки злагодженості методів і роботи медичних установ вдалося знизити показник розповсюдження і захворюваності ВІЛ-інфекцією і СНІДом через лікарські заклади, проте він і досі залишається досить високим: від 0,22 до 1,1%% від загального числа заражених.

Оцінивши загрозу, що насувається і можливі катастрофічні наслідки, ще в 1987-му році Джеймс В. Бунн і Томас Неттер, два співробітника з питань громадської інформації, що працювали в Глобальній програмі по боротьбі зі СНІДом при Всесвітній організації охорони здоров’я, запропонували ідею організації Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Ця ідея була підтримана. Дата проведення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом була встановлена на 1-е грудня і вперше відзначена в 1988-му році.

Символ боротьби зі СНІДом - червона стрічка, без неї зараз не проходить жодна акція в цій області. Сама стрічка, як символ розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі була взята на озброєння з весни 1991-го року. Ця ідея належала американському художнику з нетрадиційною орієнтацією Франку Муру. Він проживав в абсолютно провінційному містечку в штаті Нью-Йорк, де його сусіди, одна сім’я, що сподівалася на благополучне повернення своєї доньки - військового солдата з Персидської затоки, носила подібні стрічки, але жовтого кольору.

В цей день - Всесвітній день боротьби зі СНІДом, проект DilovaMova.com приєднується до цієї міжнародної ініціативи. Ми також сподіваємося, що одного разу можна буде сказати - зі СНІДом покінчено! Висловлюємо почуття глибокого співчуття всім, хто втратив своїх близьких і друзів від цієї віроломної хвороби. Бажаємо підбадьорення і надії всім, хто переносить цю хворобу на собі - залишатися в живих! Життя не відвернулося від Вас, воно лише нагадало про себе ...

]]>