Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 20 травня - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/93451 20 травня відзначають Всесвітній день метрології, Всесвітній день бджіл і Всесвітній день травматолога. У Європі – День моря. Відпочинок article Fri, 20 May 2022 08:08:24 +0300 В Україні – День банківських працівників та День перекладачів жестової мови. У Литві - День міста в Каунасі. Ще сьогодні День народження джинсів, 120 років тому ухвалено першу Конституцію на Кубі, а в Антверпені в 1570 році надруковано перший у світі географічний атлас.

У православних – згадування появи на небі Хреста Господнього в Єрусалимі.

Також, сьогодні у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.

Всесвітній день метрології

Всесвітній день метрології щорічно відзначається 20 травня.

День обрано на ознаменування підписання 20 травня 1875 року в Парижі на міжнародній дипломатичній конференції, відомої "Метричної Конвенції", яка стала першою міжурядовою угодою про науково-технічне співробітництво, що заклало фундамент єдиного міжнародного метрологічного простору. На основі цієї Конвенції було створено міжурядову Міжнародну організацію мір і ваг.

1875 року Конвенцію підписали 17 країн. У 1921 році до Метричної Конвенції було внесено зміни, і нині вона налічує близько 50 держав-учасниць.

Європейський день моря

Мета дня – підвищення поінформованості громадян Європи про моря та їх важливість у житті людства. Також Європейський день моря покликаний заохотити раціональне використання ресурсів прибережної зони, морів та океанів для всіх громадян і суб'єктів.

Всесвітній день бджіл

Свято було засноване резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у грудні 2017 року та покликано відзначити внесок медоносних бджіл у процеси запилення рослин.

Датою святкування було обрано 20 травня – на згадку про одного з видатних бджолярів-новаторів – Антона Янша (1734–1773), який вважається одним із засновників сучасного бджільництва. Він народився в Словенії 20 травня 1734 року і зробив бджільництво своєю основною діяльністю, досяг значних успіхів на цій ниві, навіть написав посібник, надрукований у 1771 році німецькою мовою.

Крім меду до продуктів бджільництва, використовуваним людиною, належать маточне молочко, бджолиний віск, прополіс.

Всесвітній день травматолога

Історія та археологія дозволяють припустити, що ще в Стародавньому Світі люди намагалися лікувати наслідки травм, роблячи операції зі зрощування переломів кінцівок і навіть кісток черепа. Серед знахідок минулого вчені мають і медичні інструменти, які імовірно використовувалися лікарями в давнину. Перші спроби систематизувати відомості про лікування травм були зроблені ще Гіппократом.

Першими соціальними факторами, що дали поштовх розвитку травматології, були війни, під час яких отримання травм було буденною справою, а проблема надання своєчасної та кваліфікованої допомоги пораненим змушувала медиків шукати нові методи лікування, вивчати нові види травматичного впливу на людський організм.

День банківських працівників України

Свято було встановлено Указом Президента країни у 2004 році, з метою наголосити на важливій ролі банківської системи та значному внеску банківських працівників у розвиток економіки України та забезпеченні її фінансової стабільності.

У березні 1991 року Верховною Радою України був прийнятий Закон "Про банки та банківську діяльність", після схвалення цього документа було утворено банківську систему України. Згодом президентським указом № 762/96 Леоніда Кучми від 25 серпня 1996 року "Про грошову реформу в Україні", в країні було запроваджено національну грошову одиницю — гривню.

День перекладача жестової мови в Україні

Щороку 20 травня своє професійне свято в Україні відзначають люди дуже рідкісної професії — перекладачі-дактилологи, або сурдоперекладачі — фахівці, які допомагають глухим і людям, що погано чують розуміти звернені до них фрази і вести діалог з оточуючими. Іншими словами, вони перекладають мову жестів.

День перекладача жестової мови в Україні з'явився у календарі святкових дат у 2009 році. Тоді IV пленум центрального правління Українського товариства глухих, відгукнувшись на ініціативу Ради перекладачів жестової мови, випустив ухвалу про започаткування професійного свята. Це рішення підтримали також Всесвітня асоціація перекладачів жестової мови та Європейський форум перекладачів жестової мови.

За статистикою, в Україні нині живе близько 1,5 мільйона громадян, які страждають на різні порушення слуху. Десята частина з них потребує перекладачів жестової мови. Проте таких фахівців на всю країну налічується трохи більше трьохсот.

День міста в Каунасі

У Литві Каунас святкує День міста. Фестиваль, присвячений цій події, триває три дні та супроводжується безліччю розважальних та культурних заходів.

Каунас заснований у 1280 році на місці злиття двох найбільших литовських річок Нямунас і Неріс. Із 17 століття до нас дійшли руїни Каунаського замку, з 17-18 століть — чудові будинки старого міста.

День народження джинсів

Історія джинсового одягу налічує понад 200 років. Не одне покоління виросло у цих практичних штанях. Перші джинси були випущені в Америці людиною на ім'я Леві Страус в 1853 році і продані за ціною 1 долар 46 центів за пару.

Це були міцні штани з парусини, зі швами, посиленими подвійним рядком, з безліччю кишень. Штани користувалися популярністю у каліфорнійських золотошукачів. Перша промислова партія розійшлася миттєво. І за деякий час Страус організував у Сан-Франциско фірму Levi Strauss & Co з пошиття робочого одягу.

20 травня 1873 року фірма Levi Strauss & Co отримала ліцензію на одноосібне право виробництва штанів із заклепками на кишенях. Ось ця дата вважається офіційним днем народження джинсів. У 1886 на джинсах фірми з'являється знаменитий шкіряний лейбл "Levi's".

]]>
19 травня - цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/93430 19 травня у світі відзначають Всесвітній день боротьби з гепатитом, День блокнота та День травневого сонця. В Україні - День вишиванки. Відпочинок article Thu, 19 May 2022 08:34:07 +0300 Православна церква вшановує пам'ять праведного Іова Багатостраждального.

Також у цей день у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.

День вишиванки

У третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки.

Цього дня заведено замінювати повсякденний одяг на вишиванку або додавати до нього традиційну вишивку.

Автор ідеї свята – письменниця та журналіст Леся Воронюк, яка у 2006 році, студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, запропонувала колегам з навчання в один день прийти до ЗВО у вишиванках

Для наших предків вишиванка була не повсякденним, а святковим одягом. Вважається, що першим, хто вирішив поєднувати вишиванку із повсякденним чином, був Іван Франко. Саме в такому вигляді він зображений на 20-гривневій банкноті.

Вишиванка завжди була не лише святковим одягом, а й оберегом. Орнамент, який наносили на сорочку, містив певні символи, які мали захистити того, хто її носить, від злих духів і нещасть. Вишивку наносили на рукави та комір так, щоб вона торкалися тіла. Вважалося також, що на звороті вишивки не повинно бути вузликів, оскільки вони можуть принести нещастя.

Орнаменти та стиль вишивки, фасони вишиванок у різних регіонах України відрізнялися.

День блокнота

Свято вперше відзначили в 2016 році. Завдяки блокноту можна планувати свій день, місяць і навіть рік, зберігати важливі записи, вписувати цікаві думки, робити нотатки. Він зберігає важливі позначки, ідеї, мрії, контакти, рецепти та малюнки.

 

]]>
18 травня - цей день в Україні та світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/93408 18 травня в Україні відзначають День боротьби за права кримськотатарського народу, День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День резервіста. Відпочинок article Wed, 18 May 2022 07:53:35 +0300 У світі - Міжнародний день музеїв, Міжнародний день вакцини проти ВІЛ. На Гаїті – День прапора та День університетів, а в США – День збройних сил і День логопеда.

Православна церква вшановує пам'ять великомучениці Ірини, ікони Божої Матері "Невичерпна чаша" та переполовення П'ятидесятниці.

Також сьогодні у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.

День резервіста України

День встановлено 19 квітня 2019 року Президентом України Петром Порошенком, враховуючи важливу роль резервістів у захисті країни, її незалежності та територіальній цілісності, їх готовність у будь-який час стати до лав Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

День резервіста — свято громадян, які сумлінно виконали свій конституційний обов'язок, виявили відвагу, героїзм та стійкість під час захисту незалежності та територіальної цілісності України, і сьогодні готові у разі необхідності знову поповнити лави української армії.

Міжнародний день музеїв

Вперше свято відзначили у 1977 року. Його девіз: "Музеї - важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співпраці та миру між народами".

День боротьби за права кримськотатарського народу

18 травня Україна та світ відзначають День пам'яті жертв депортації та геноциду кримськотатарського народу у річницю депортації 1944 року. Заснований 16 травня 2014 року указом виконувача обов'язки Президента України Олександра Турчинова, напередодні 70-ї річниці виселення кримських татар із Криму.

18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. Радянська влада інкримінувала їм масове дезертирство та співпрацю з ворогом.

За час депортації на загальне "спецпоселення" в Центральній Азії було відправлено понад 183 тисячі кримських татар, на примусові роботи до Московського вугільного тресту - 5 тисяч, до таборів фронтового резерву - 6 тисяч і ще стільки ж до ГУЛАГу.

Від голоду, хвороб і виснаження загинуло понад 30 тисяч кримських татар. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників.

Понад 20 років радянська влада заперечувала злочинний характер власних дій. 1967 року парламент СРСР визнав необґрунтованість тотального звинувачення кримських татар, але вони не отримали права повернутися до Криму. Лише 1989 року радянським парламентом депортація була визнана незаконною та злочинною.

Церковне свято

Преполовення Господнє — християнське свято, яке відзначається усіма православними, а також східнокатолицькими церквами візантійського обряду на 25-й день після Великодня. Вказує на час святкування: "половина шляху", середина між Великоднем та П'ятидесятницею (днем Святої Трійці).

Іменини: Ірина, Єфрем, Яків, Олександра, Алісія, Ерік, Еріка, Фаїна, Фелікс, Ян, Клавдія, Сандра.

 

]]>
17 травня в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/93390 7 травня у світі відзначають Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства, Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією та Міжнародний день боротьби з гомофобією. Відпочинок article Tue, 17 May 2022 10:57:27 +0300 В Україні та світі відзначають День пульмонолога. В Аргентині – День військово-морського флоту, в Латвії – День рятівника, в Німеччини – День батька, в Канаді – День громадянства, а в Норвегії – День Конституції..

Православна церква вшановує пам'ять святої Пелагії Тарсійської.

Також сьогодні у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.

Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства


17 травня відзначають професійне свято всі програмісти, системні адміністратори, інтернет-провайдери, вебдизайнери, редактори інтернет-видань та решта людей, зайнятих у сфері інформаційних технологій.

17 травня 1865 року в Парижі було підписано першу Міжнародну телеграфну угоду, і був заснований Міжнародний Телеграфний Союз, з 1932 року - Міжнародний союз електрозв'язку.

Сьогодні до Міжнародного союзу електрозв'язку входять понад 180 країн.

День пульмонолога

Сьогодні в Україні і світі професійне свято відзначають лікарі-пульмонологи – фахівці, які займаються діагностикою та лікуванням органів дихальної системи. Крім того, цей день – чудова нагода ще раз нагадати суспільству про необхідність профілактичних оглядів органів дихання.

Вперше свято відзначили в 1997 році. Ініціативу схвалили та підтримали багато країн.

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією відзначають щороку за ініціативи ВООЗ.

Артеріальна гіпертонія разом з іншими серцево-судинними захворюваннями посідає перше місце у світі та Україні за показниками смертності. Понад 1,5 млрд людей на Землі страждають на це підступне захворювання, до того ж майже половина з них не здогадується, що має проблеми із тиском.

За оцінками ВООЗ, 17,5 млн людей щорічно помирають від інфаркту міокарда та інсульту.

Міжнародний день боротьби з гомофобією


Міжнародний день боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією покликаний координувати міжнародні заходи, що підвищують поінформованість про порушення прав ЛГБТ у всьому світі та стимулюють дії щодо їх захисту. До 2016 року святкування відбувались у 132 країнах світу.

День встановлено на згадку про виключення гомосексуальності з Міжнародної класифікації хвороб 17 травня 1990 року. У 2009 році до назви "Міжнародний день боротьби з гомофобією" додалася трансфобія, а з 2015 - біфобія.

Церковне свято

Православна церква у цей день вшановує пам'ять страстотерпиці Пелагії Тарсійської, діви. Святу Пелагею шанують як покровительку та захисницю дівчат і птахів. Тож свято й назвали "Заступницею".

Іменини: Вероніка, Марія, Климент, Кирило, Микита, Пелагея, Никифор.

]]>
16 травня - цей день в Україні та світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/93369 16 травня у світі відзначають Міжнародний день мирного співіснування, Міжнародний день світла, День біографа та День любові до дерев. Відпочинок article Mon, 16 May 2022 07:55:46 +0300 У Франції свято Хліба, а в США Національний день барбекю і День піци. У Малайзії – День учителя.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Феодосія, ігумена Києво-Печерського, святкування на честь ікони Божої Матері "Успіння" Києво-Печерської.

Окрім цього, сьогодні у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.

Міжнародний день мирного співіснування

Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка проголошує 16 травня Міжнародним днем мирного співіснування. Його мета – заохочення світу до терпимості, єднання, взаєморозуміння та солідарності.

Міжнародний день закликає країни сприяти забезпеченню міцного миру та сталого розвитку за допомогою примирливих заходів та надання підтримки і закликів до прощення та співчуття у відносинах між людьми.

Міжнародний день світла

Міжнародний день світла святкується у річницю першого успішного застосування лазера у 1960 році, розробленого фізиком та інженером Теодором Майманом.

Міжнародний день світла - глобальна ініціатива, спрямована на оцінку ролі світла, яку воно відіграє в науці, культурі та мистецтві, освіті, а також у таких галузях, як медицина, комунікації та енергія.

День біографа

День біографа відзначають на честь зустрічі Сема Джонсона зі своїм біографом Джеймсом Босуелом у 1763 році.

Чоловіки зустрілися в одній із книгарень Лондона в 1763 році, а результатом зустрічі стала опублікована в 1791 двотомна книга "Життя Семюела Джонсона", яка на думку багатьох літературних критиків, стала найбільшою біографією англійською мовою.

День любові до дерев

Сьогодні у світі налічується 60 тисяч видів дерев. На кожну людину на планеті припадає близько 408 дерев. Більш ніж 300 видів дерев перебувають під загрозою зникнення. Щорічно вирубують 15 мільярдів дерев, а висаджують близько 5 мільярдів.

Найбільш високим деревом у світі вважається секвоя, (США, штат Каліфорнія). Її висота - 115 метрів та 8 метрів у діаметрі. Найтовще дерево – баобаб. Його ствол може вирости до 16 метрів у діаметрі.

]]>
15 травня - День пам’яті жертв політичних репресій http://monitor.cn.ua/ua/rest/93345 У третю неділю травня українці вшановують жертв радянського політичного терору. Відпочинок article Sun, 15 May 2022 12:04:06 +0300 День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, запроваджений Указом Президента від 21 травня 2007 року.

Цьогорічне вшанування проводиться в час відкритого військового вторгнення Російської Федерації в нашу країну, яке наочно показало, що путінська Росія потворно наслідує усі ганебні методи політичних репресій часів комуністичного тоталітарного режиму, фактично вчиняючи геноцид Українського народу в XXI столітті на українських землях.

Що було під час панування комуністичного тоталітарного режиму


Один із найжахливіших комуністичних злочинів в Україні — «Великий терор» 1937-1938 років. Сотні тисяч українців – від наукової та творчої інтелігенції до селян – стали жертвами політичних репресій комуністичного режиму, пройшовши через в’язниці, заслання, табори, примусове психіатричне лікування. Десятки тисяч людей були розстріляні.

Масові репресивні операції у 1937–1938 роках мали упокорити населення шляхом масового терору, утвердити авторитарний стиль керівництва та здійснити «кадрову революцію». За період «Великого терору» на території УРСР було засуджено майже 200 тисяч осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. На решту чекали в`язниці та виправно-трудові табори.

Для населення часи «Великого терору» позначені тотальним страхом та недовірою. Буденними речами стали річні арешти сусідів, підозри колег на роботі, друзів, родичів, пошук шпигунів та шкідників, острах доносів та обов’язок публічно таврувати ворогів народу.

Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Адже радянська влада всіляко приховувала сліди своїх злочинів: місця поховань ставали режимними об’єктами КДБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, повністю закривався доступ до відповідних архівів.

На Чернігівщині символом радянського злочину того часу стало місце таємного поховання жертв політичних репресій комуністичного режиму 1937–1938 років під Черніговом у лісі поблизу села Халявин Новобілоуської територіальної громади Чернігівського району (20-й кілометр Гомельського шосе), на якому встановлено пам’ятний знак «Жертвам сталінських репресій 30-40-х – початку 50-х років ХХ століть».

В області для організації державного терору було створено 7 міжрайонних оперативних груп – у Чернігові, Конотопі, Ніжині, Глухові, Прилуках, Ромнах, Городні.

За неповними даними протоколів «трійки» при управлінні НКВС в області (до якої входили перший секретар Чернігівського обкому КП(б)У, начальник управління НКВС у Чернігівській області, обласний прокурор) за період із серпня 1937 року по вересень 1938 року було розстріляно 4 367 осіб, відправлено до тюрем – 3 455 осіб. При цьому керівництво Чернігівського обласного управління НКВС неодноразово просило збільшити «ліміти репресій».

Разом із «ворогами народу» репресували членів їх родин. Так, на кінець 1937 року в області заарештовано 189 дружин репресованих. У 1938 році у дитячих будинках на Чернігівщині держава примусово утримувала 200 дітей.

Варто пам’ятати, що тодішній перший секретар Чернігівського обкому КП(б)У Олексій Федоров як член позасудової «трійки», з 21 вересня до 30 жовтня 1938 року причетний щонайменше до розстрілу 297 осіб, ув’язнення у сталінських таборах – 147 осіб.

Наслідками комуністичного терору в Україні стало нищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

Путінська Росія — спадкоємець комуністичних катів


Для цивілізованого світу категорично неприйнятні такі прояви тоталітаризму як голодомори, депортації, політичні переслідування й цькування за соціальними та іншими ознаками, а особливо фізичне знищення людей.

У Заяві Верховної Ради України «Про вчинення Російською Федерацією геноциду в Україні» від 14 квітня 2022 року серед іншого констатується послідовність і системність політики Російської Федерації, націленої на масове знищення населення України, порушення суверенітету і територіальної цілісності та ліквідації національної державності України, дії Збройних сил Російської Федерації на території України проти цивільного населення здійснюються з наміром знищити, повністю або частково, Український народ як окрему національну спільність.

Тільки завдяки героїчним діям Збройних Сил України, всього нашого спротиву на території Чернігівської області війська російського агресора вже на початку квітня були повністю викинуті за її межі й не встигли організувати системний політичний терор. Проте, і всі ті воєнні злочини проти мирних мешканців, військовополонених, здійснені ворогом, болючі й викликають безумовне засудження та відплату.

Так, у селі Ягідне під Черніговом понад 350 людей (з них майже 70 дітей) окупанти майже місяць утримували у невеликому підвалі школи, зрідка дозволяючи вийти на вулицю. 11 осіб померли від задухи, кількох розстріляли, ще декілька підірвалися на мінах.

У багатьох населених пунктах катували й розстрілювали місцевих мешканців.

В приміському Анисові, який неодноразово зазнавав обстрілів рашистів, вороги двічі бомбардували корівники та склади з врожаєм, авіабомбами знищені сотні голів скота. Це не дурість і не просто злочин, а елемент спроби здійснення злочинної політики організації штучного голоду, щоб вцілілих українців перетворити на мовчазних рабів за шматок їжі та ковток води. Так сучасні рашисти намагаються наслідувати дії організатора Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. Й. Сталіна.

Сьогодні Україна демонструє світові надзусилля в боротьбі проти безжального агресора. Спираючись на допомогу іноземних друзів та партнерів, українці вибивають окупантів з наших земель, виборюючи тим самим мир у всьому світі.

]]>
6 травня - день піхоти http://monitor.cn.ua/ua/rest/93259 6 травня, починаючи з 2019 року, піхотинці Сухопутних військ Збройних Сил України відзначають своє військово-професійне свято – День піхоти. Відпочинок article Fri, 06 May 2022 09:18:41 +0300 Цей день об’єднує історію та сучасність. Адже 6 травня 1648 року українські козаки перемогли у битві біля Жовтих Вод, яка вважається першою переможною битвою часів національно-визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького.

Цього року День піхоти відзначається в умовах відбиття широкомасштабної збройної російської агресії проти України.

Безумовно, це позначилося й на форматі його проведення. Святкові заходи максимально спрямовано на гідне вшанування насамперед воїнів, які сьогодні захищають Україну на передовій.
З нагоди військово-професійного свята значна кількість піхотинців за проявлену мужність і героїзм відзначено державними і відомчими нагородами.

Органи місцевої влади, волонтери та небайдужі представники бізнесу у різних регіонах нашої держави взяли активну участь в організації відзначення Дня піхоти. Зокрема, організовано й інформаційну підтримку наших славних піхотинців.

Так, на Черкащині та Київщині та в інших областях військові обласні адміністрації спільно з громадськістю з нагоди Дня піхоти розмістили привітання воїнам на рекламних площинах. І таку традицію відзначення звитяжної праці воїнів продовжуватимуть надалі.

Разом переможемо!
Наша сила – в єдності та правді!
Слава Україні!
 

]]>
23 лютого - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/92730 23 лютого у світі відзначають День порозуміння й миру, День битв подушками, День дизельного двигуна та Міжнародний день собачого печива. Відпочинок article Wed, 23 Feb 2022 07:47:48 +0200 В США – День бананового хліба, День плитки, День гри в теніс, День раціоналізації. В Японії святкують День народження імператора, а Канаді – День боротьби з хуліганством. Православні віруючі вшановують пам'ять святих Прохора та Харлампія, і пам'ять ікони Божої Матері "Вогневидна". Є й інші свята сьогодні, є прикмети цього дня, які розкажуть вам багато про що, а є речі, які робити не можна.

День дизельного двигуна

23 лютого 1893 року німецький інженер та винахідник Рудольф Дизель отримав патент на дизельну установку.

День народження імператора Японії

День народження імператора Японії - офіційне державне свято в країні. Збігається з фактичним днем народження чинного імператора Японії Нарухіто та відзначається 23 лютого.

День "Клубу Ротарі"

У 1905 році в Чикаго юрист Поль Персі Харріс заснував перший у світі "Клуб Ротарі". Зараз це – міжнародна спільнота. Основна мета – об'єднання професіоналів та бізнесменів для здійснення гуманітарних проектів, розвитку високих етичних стандартів у професійній сфері.

Перша сесія Європейського суду з прав людини

У місті Страсбург, Франція, 23 лютого 1959 року відкрилася Перша сесія Європейського суду з прав людини - ЄСПЛ, заснованого за Конвенцією про захист прав людини та фундаментальних свобод, яка була вироблена ще у 1950 році Радою Європи. ЄСПЛ складався з 46 суддів, які мали шестирічний мандат від Парламентської асамблеї Ради Європи - ПАРЄ.

Європейський суд з прав людини ЄСПЛ - міжнародний орган, юрисдикція якого поширюється на всі держави-члени Ради Європи, які ратифікували Європейську конвенцію про захист прав людини та основних свобод, і включає всі питання, які стосуються тлумачення та застосування Конвенції, зокрема міждержавні скарги окремих осіб.

 

Церковне свято

23 лютого православні віруючі шанують святих Прохора та Харлампія. Наші пращури вірили, що якщо в цей час покласти гроші на кухонний стіл, то фінансовий стан людини покращиться.

У народі говорили, що 23 лютого потрібно обов'язково помолитися святому Харлампію, щоб отримати захист від загибелі без покаяння – це вважалося найстрашнішою смертю для православного християнина, оскільки лише розкаяна душа може потрапити до раю.

Прикмети:

Морозна погода – до теплого березня.

Справа, розпочата сьогодні, вдало завершиться.

Іменини: Порфирій, Ганна, Валентина, Геннадій, Антон, Василь, Галина, Семен, Петро, ​​Григорій, Аркадій, Іван, Герман.

]]>
23 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/92729 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 23 Feb 2022 07:45:47 +0200 Ананко Євген Павлович
Богдан Андрій Іванович
Бурдюг Людмила Олегівна
Василенко Олексій Прокопович
Вдовенко Станіслав Михайлович
Герасименко Павло Володимирович
Іванченко Ольга Іванівна
Китович Тетяна Олександрівна
Кравченко Валентин Данилович
Луговський Віталій Михайлович
Макеєнко Геннадій Олександрович
Сердюк-Печорна Олена Вікторівна
Пітель Олександр Юрійович
Приходько Ольга Вікторівна
Третяченко Дмитро Віталійович
Халімон Євген Валентинович
Хоминець Володимир Павлович
Шишенок Яна Миколаївна
Яриловець Валентина Миколаївна

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
22 лютого - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/92705 22 лютого в Україні та світі відзначають День засновників руху скаутів, Всесвітній день енцефаліту, Всесвітній день роздумів, Всесвітній день стерилізації тварин і Міжнародний день підтримки жертв злочинів. Відпочинок article Tue, 22 Feb 2022 08:08:43 +0200 У православному календарі – день пам'яті мученика Никифора Антиохійського.

День засновників руху скаутів

Рух заснував у Великій Британії професійний військовий Роберт Баден-Павел. У 1899 році, коли він брав участь у англо-бурській війні, під його командуванням було так мало солдатів, що доводилося долучати до розвідки у ворожому таборі підлітків. Розвідники виявилися кмітливими та відважними, а сам Роберт Баден-Павелл, будучи підполковником, зміг утримати важливу фортецю до приходу підкріплення.

Коли Роберт повернувся до Англії, заснував перший дитячий табір. В 1908 він видав книгу під назвою "Розвідка для хлопчиків". В Україні скаутський рух розпочався у 1911 році, коли було створено національну організацію "Пласт". Саме пластунами називали Запорізьких козаків, котрі займалися розвідкою. За часів радянської влади український "Пласт" було замінено на піонерський рух. Більшовики боялися волелюбних пластунів, тому вони були заборонені.

Міжнародний день підтримки жертв злочинів

Підставою для заснування цієї події стали два важливі документи: "Хартія жертв злочинів", яка 22 лютого 1990 року була опублікована у Великій Британії, та декларація ООН за принципами правосуддя для постраждалих від кримінальної злочинності (була створена у вересні 1995 року). Головна мета цього дня – привернути увагу влади та суспільства до проблеми захисту постраждалих, допомогти їм реабілітуватися соціально та підтримати морально.

Всесвітній день енцефаліту

Свято, засноване у жовтні 2013 року, допомагає поширити інформацію про енцефаліт (запалення головного мозку). Причин виникнення енцефаліту є кілька: вірусні інфекції, алергії, токсини, інфекційно-алергічна причина. Тяжкі форми призводять до смерті. Одним з найпоширеніших носіїв енцефаліту вважаються кліщі (13% заражені вірусом), тому важливо ретельно оглядати своє тіло після прогулянок на природі.

Всесвітній день стерилізації тварин

Всесвітній день стерилізації тварин з'явився в США у 1995 році, а його ініціатором виступила актриса та співачка Доріс Дей. У 2006 році подія вийшла за межі однієї країни і стала всесвітньою. Завдяки йому поширюється інформація про важливість стерилізації братів наших менших, щоб упоратися з проблемою їхньої безпритульності.

Всесвітній день роздумів

22 лютого святкують Всесвітній день роздумів. Це міжнародний рух, принципи якого схожі на скаутські, однак у ньому беруть участь лише дівчатка. Є чимало нерелігійних та неполітичних організацій, основною метою яких є всебічний розвиток особистості дітей, а також соціальна адаптація дівчаток у суспільстві.

]]>
22 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/92704 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 22 Feb 2022 08:07:05 +0200 Беркут Юрій Володимирович
Блинник Володимир Петрович
Букреєв Олександр Юрійович
Вербовий Петро Петрович
Гаврик Вікторія Олександрівна
Гамзін Олег Володимирович
Єршова Наталія Василівна
Завада Микола Васильович
Кириченко Павло Миколайович
Коваленко Любов Миколаївна
Козлов Олександр Андрійович
Леоненко  Надія Михайлівна
Мітус Олександр Миколайович
Палій Володимир Панасович
Полуторний Василь Іванович
Рябенко Володимир Михайлович
Слюсар Олександр Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
21 лютого - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/92681 21 лютого у світі відзначають День рідної мови, День екскурсовода, День спадщини в Канаді, у США День президентів та День булочок із повидлом, в Норвегії День народження короля Гаральда V, а у православних – День пам'яті святого пророка Захарія Серповидця. Відпочинок article Mon, 21 Feb 2022 07:46:16 +0200 Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року, відзначається з 2000 року щорічно 21 лютого з метою сприяння мовній та культурній різноманітності та багатомовності.

За даними ООН, у світі налічується близько 7 тисяч мов, з них понад 2,5 тисячі - на межі зникнення, тобто можуть найближчим часом втратити останніх носіїв. Кожні два тижні у світі зникає одна мова, цим самим забирає із собою цілу культурну та інтелектуальну спадщину.

Всесвітній день екскурсовода

Коли з'явилася професія екскурсовода, достеменно не можна сказати, але очевидно, що вона пов'язана з розвитком міждержавних відносин. Відколи люди почали активно подорожувати, відвідувати різні міста та країни, їм стало складно обійтися без допомоги професійних гідів.

Щороку 21 лютого багато міст світу — особливо центри туризму, — відзначають Всесвітній день екскурсовода. Він заснований Всесвітньою федерацією асоціацій екскурсоводів - (WFTGA) - з метою підвищення поінформованості широкого загалу про важливість та значущість роботи екскурсоводів.

WFTGA була заснована в 1985 році на першій Міжнародній конвенції екскурсоводів, і наразі її членами є понад 2 мільйони людей з більш ніж 70 країн світу. А свято відзначається з 1990 року.

День президентів у США

Щороку третій понеділок лютого Сполучені Штати Америки святкують День Президентів, відомий також як Президентський день.

Свою історію сьогоднішнє свято, присвячене видатним керівникам країни, веде ще з 1880 року, коли вперше публічно відсвяткували День народження Джорджа Вашингтона, першого Президента Сполучених Штатів Америки, який народився 22 лютого 1732 року.

День спадщини в Канаді

Пам'ять про минуле, спадщина —значна частина у самосвідомості кожної людини як зернятка своєї нації.

Наявність у канадському календарі Дня спадщини — це нагадування мешканцям усієї країни про необхідність вивчати її історію, аби по праву пишатися своєю спадщиною. Хоча сьогодні і чиняться спроби зробити це свято загальнонаціональним, поки воно не є таким, що не заважає канадцям усвідомлювати важливість цього дня та відзначати його.

Іменини: Олександр, Андрій, Захар, Макар, Петро, Семен, Сергій, Степан, Федір.

День пам'яті святого пророка Захарія Серповидця

21 лютого у церковному календарі – День пам'яті святого пророка Захарія Серповидця. Відомо, що він сприяв моральному розвитку єврейського народу. Захар загинув насильницькою смертю - його вбили юдеї за викривальну проповідь.

Святці називають Захарія Серповидцем, оскільки в одному зі своїх пророчих одкровень він побачив сувій, що літає повітрям і нагадує формою величезний серп.

]]>
21 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/92680 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 21 Feb 2022 07:44:10 +0200 Аніщенко Сергій Михайлович
Дєдов Борис Степанович
Душа Леонід Леонідович
Засько Микола Михайлович
Кожедуб Володимир Павлович
Корнієць Валентина Іванівна
Логінов Олександр В’ячеславович
Малишева Валентина Павлівна
Реброва Наталія Борисівна
Романова Анна Анатоліївна
Сова Іван Михайлович
Четверик Сергій Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Instagram для бізнесу: 5 трендів 2022 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/92679 Сьогодні всесвітньо відома мережа Instagram, яку раніше використовували виключно для розваг, перетворилась на масштабну платформу для заробітку. Відпочинок article Sun, 20 Feb 2022 14:30:13 +0200 Особисті, комерційні й бізнес-акаунти тепер можна легко просувати в ній. Але без докладених зусиль успіху вам не досягти. Натомість постійна робота над сторінкою: дизайн, реклама, PR, наповнення контентом, приведе до омріяного заробітку.

Щоб у бурхливому потоці Instagram ваш акаунт не втратив популярність, а ви – свій дохід, радимо не відставати від трендів та взяти до уваги п’ять найбільш актуальних.

Короткі відео (Reels)

Щоб не втратити свою аудиторію розробники Instagram створили Reels – короткі відео (від 15 до 60 секунд) під музику. Також у Reels є можливість редагувати: вибір фільтрів, наліпок, підписів, створення інтерактивних фонів тощо. Слідом за акторами, телеведучими, блогерами, короткі відео стали знімати школярі, студенти та бізнесмени. Однак сьогодні можна скористатись не усіма можливостями Reels, оскільки є обмеження у функціоналі.

Цікаво. Вже зараз можна побачити, як Fashionista, український бренд одягу, та Bishoff, бренд української косметики, у форматі Reels показують свій товар і на прикладі смішних відео рекламують компанію.

Більше stories

Останні декілька років акцент в Instagram змістився на stories. В них користувачі публікують фото, відео, пишуть цікаві та корисні тексти. Звісно, про пости та їх дизайн забувати не варто. Але щоб стати поміченим і цікавим серед мільйонів інших, необхідно потрудитися над stories. Для цього рекомендуємо придумати контент-план на рівні з повноцінною SMM-стратегією. До нього включіть: розмовні stories (так ви можете викликати більше довіри), опитування, голосування, питання (ці інструменти допоможуть краще зрозуміти інтереси та особливості аудиторії), відгуки клієнтів (якщо надаєте послуги). Також важливою умовою є узгодження дати, часу публікацій і створення visual.

Примітка: не забувайте використовувати нові можливості в Instagram: підтримка малого бізнесу, кнопки-посилання, донейти.

Інфлюенс-маркетинг

Реклама та PR– речі, без яких ваш бізнес буде недостатньо розвиненим і впізнаваним. Ще донедавна власники бізнесів використовували стандартну схему: замовляли рекламу у блогерів і відомих людей з багатомільйонною аудиторією. Але у 2022 році напрям змінився. Трендом є реклама у мікроінфлюенсерів (блогерів з аудиторією від 1 до 20 000 людей), адже на думку більшості, вона може принести більший дохід і потенціал бізнесу.

Така тенденція з’явилася через недовіру до блогерів-багатомільйонників. Адже зараз з’явилося дуже багато шахраїв, котрі не лише завищують ціни на співпрацю, а й обманюють людей. У результаті – неокуплена реклама і величезні витрати. Натомість блогери з малою кількістю підписників мають високий рівень довіри та набагато нижчу ціну на послуги.

Цікаво. Наприклад, компанія Henkel Beauty Care, яка здійснює активну діяльність у сегменті споживчих товарів і професійних засобів, Sportbank (мобільний банк), Molokoferma (бренд натуральних продуктів) активно співпрацюють із мікроінфлюенсерами.

Персоніфікація

У час, коли простір Instagram переповнений різноманітними акаунтами, дуже важливо не загубитися та виділитися серед них. Якщо ви є власником, наприклад, інтернет-магазин одягу, не забувайте періодично публікувати пости про себе. Наприклад, короткий факт з біографії, ваші фото та відео тощо, але точно не епізодичні вставки, які публікуватимете тоді, коли буде настрій і час. Це передусім стратегія ведення сторінки, обдумане розміщення контенту. Також позиціонувати сторінку виключно як магазин не варто, радимо почати з того, що ви – експерт, дизайнер, засновник інтернет-магазину тощо.

Разом із персоніфікацією, трендом є правильний підхід до комунікації. Тепер бренди перед тим як відповісти у Direct користувачеві, ознайомлюються з його профілем, стилем життя і тільки тоді відписують.

Примітка. Також персоніфікацію можна використовувати у цільовій рекламі (таргет для іменинників, людей, які повернулись з-за кордону тощо) та співпрацюючи з блогерами (ознайомлення зі сторінкою, відсилання до контенту).

Соціальна позиція

Серед багатьох людей існує стереотип, що Instagramце місце для розваг, хайпу та легких грошей. А блогери і всі ті, хто займається просуванням бренду, нічим важливим не займаються в мережі. Звісно, не всі чесні, з’явилося багато шахраїв, але щирих людей також багато, тому потрібно уважніше ставитись до кожного.

Щоб завоювати довіру підписників, інфлюенсери та бренди активно займаються соціальними проєктами, піднімають екологічні, сімейні, соціально-економічні та інші питання.

Цікаво. Ресторан Mimosa Brooklyn Pizza запустив проєкт сортування сміття у закладі, а компанія Microsoft у 2020 році віддала на благодійність близько $221 млн.

Instagram відкриває багато можливостей для бізнесу. Тренди 2022 року, які ми описали вище, точно допоможуть вам побудувати правильну маркетингову стратегію та залишитися конкурентоспроможним і впізнаваним серед інших брендів.

джерело

]]>
Як і коли святкуватимуть Масницю у 2022 році http://monitor.cn.ua/ua/rest/92678 Масляна, Масниця, Колодій, Сирний тиждень — у цього смачного та веселого свята багато назв. Відпочинок article Sun, 20 Feb 2022 14:18:16 +0200 У 2022 році Масниця розпочнеться 28 лютого і триватиме до 6 березня - Прощеної неділі. А 7 березня 2022 розпочнеться Великий піст, який триватиме до 23 квітня. Великдень 2022 святкуватимемо 24 квітня.

З 28 лютого до 6 березня за традиціями не можна вживати м'ясо. Господині готують величезне розмаїття страв, основним компонентом яких є молочні продукти, тому тиждень і називається Сирним.

Весь тиждень тривають святкові гуляння та обрядові дійства, які є підготовкою до суворого Великодневого посту.

Кожен день Сирного тижня має свої традиції та звичаї.

Понеділок (28 лютого) називається зустріччю Масляної. Головна традиція цього дня – випікання першого млинця. У наших пращурів існувала традиція ці млинці віддавати жебракам, щоб ті згадали покійних родичів. Цього дня також споруджують опудало Масляної та возять його на санях або встановлюють на головній площі.

Вівторок (1 березня) – це заграші або так звані оглядини. Цього дня, як правило, вже починають ходити один до одного в гості, а молодь збирається, щоб придивитися один до одного і вибрати другу половину.

Середа (2 березня) - це ласунка, "тещин день" або Скоромна середа. Цього дня зять має прийти до тещі на млинці, які вона сама приготує. Крім млинців із різними начинками, готують також пироги.

Четвер (3 березня) - це розгуляй або Широкий четвер. З цього дня розпочинаються наймасовіші гуляння. Прийнято ходити в гості, танцювати, водити хороводи, співати жартівливі частівки - словом, робити все, щоб випустити негативну енергію, що накопичилася за зиму.

П'ятниця (4 березня) називається тещиними вечорами. Цього дня теща зі своїми родичами та друзями приходила в гості до зятя на млинці. Якщо дотримуватися цієї традиції, стосунки у тещі та зятя мають бути добрими.

Субота (5 березня) – це золовчині посиденьки. Цього дня у гості звуть сестру чоловіка (золовку) та інших його родичів, щоб поспілкуватися та попліткувати. Можна дарувати один одному маленькі символічні подарунки.

Неділя (6 березня) – проводи та Прощена неділя. Цього дня всі віряни ходять до церкви, а потім просять у близьких та рідних прощення, а у відповідь мають почути: "Бог вибачить, і я прощаю". Також можна згадувати померлих та ходити на цвинтарі. Ще одна традиція – спалювати ввечері опудало, яке символізує зиму.

До речі, на Колодія головною стравою були не млинці, а вареники, які зазвичай готували із сиром та щедро заправляли маслом.
І чи знали ви, що вареник своєю формою символізує молодий місяць — символ жіночої енергії?

Традиція готувати вареники існує ще з часів Трипілля, задовго до млинців. А млинець, круглий та золотий, уособлює тепле весняне сонечко.
 

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: млинці на молоці, на кефірі та минералці http://monitor.cn.ua/ua/rest/92677 Якщо і був колись єдиний особливий рецепт млинців на Масляну, то історія його не зберегла. Плоскі хлібні коржі, які пекли наші предки для обрядів проводів зими, за багато століть трансформувалися в знайомі нам рум’яні млинці. Відпочинок article Sun, 20 Feb 2022 14:07:38 +0200 У кожної господині свої фірмові рецепти млинців до Масляної. Але ніколи не пізно додати в скарбничку щось новеньке. Наприклад, ці три різновиди млинцевого тіста. Пробуйте й вибирайте, що вам більше до смаку.

Тонкі млинці на молоці

Вам знадобиться:

 • молоко високої жирності — 500 мл;
 • яйця — 2 шт.;
 • борошно — 200 г;
 • соняшникова олія — 2 ст. л.;
 • щіпка солі;
 • цукор — 2 ч. л.;
 • ванілін.

Молоко та яйця заздалегідь вийміть із холодильника, щоб вони прогрілися за кімнатної температури. Яйця збийте до піни з сіллю й цукром, додайте ванілін. Потім, продовжуючи збивати, тонкою цівкою вливайте в яєчну масу тепле молоко.

Борошно двічі просійте, щоб воно наситилося киснем. Потім поступово влийте в нього рідку суміш. Перемішуйте, щоб не збивалися грудочки. Наприкінці додайте рослинну олію та ретельно вимішайте. У результаті у вас вийде легке повітряне тісто, за густотою схоже на дуже рідку сметану.

Консистенція тіста залежить від сорту борошна. Якщо в ньому мало клейковини, маса вийде надто рідкою. Млинці на пательні не будуть схоплюватися, й у вас з’явиться шанс дізнатися, що таке «млинець грудкою». Щоб згустити тісто, потроху додавайте в нього борошно, поки не отримаєте масу потрібної густоти.

Якщо борошна в тісті перебір, млинці вийдуть дуже товстими та щільними. Це теж смачно, особливо така їжа сподобається шанувальникам американських панкейків. Але фішка олійних млинців — їхня легкість, тонкість і хрустка ажурна облямівка. Отож, якщо тісто вийшло дуже густим, розбавте його теплим молоком.

mlyntsi-na-maslyanu-sakralnyj-sens-retsepty-ta-sekrety-smaku-4

Млинці на кефірі

Кислувата густа основа надає цій їжі особливої ностальгічної нотки. Приблизно такі млинці на Масляну пекли наші бабусі.

Вам знадобиться:

 • кефір 3% — 500 мл;
 • яйця — 2 шт.;
 • борошно — 200 г;
 • цукор — 1 ст. л.;
 • щіпка солі;
 • харчова сода — на кінчику ножа;
 • рослинна олія — 2 ст. л.

У глибокому посуді збийте яйця з цукром і сіллю. Підігрійте суміш на водяній бані, розмішуючи, поки не розчиниться цукор.

З’єднайте соду й борошно, двічі просійте отриману масу через дрібне сито. Потім тонкою цівкою влийте в неї рідку суміш. Безперервно перемішуйте віничком для збивання або міксером, щоб маса виходила однорідною.

У готове тісто додайте рослинну олію. Вона дозволяє млинцям легко відставати від сковороди.

Ще раз все перемішайте й залиште на годину в теплому місці. Сода вступить у реакцію з кислотою, яка міститься в кефірі, і тісто придбає особливу легкість.

Безмолочні млинці на мінеральній воді

Це чудовий варіант для тих, хто не переносить лактозу, і охочих знизити калорійність страви.

Вам знадобиться:

 • мінеральна сильногазована вода — 500 мл;
 • борошно — 320 г;
 • яйця — 2 шт.;
 • рослинна олія — 2 ст. л.;
 • цукор — 1 ст. л.;
 • щіпка солі;
 • ванілін — за смаком.

Змішайте борошно, сіль і цукор і двічі просійте цю суміш крізь дрібне сито.

Окремо збийте яйця до пишної піни. З’єднайте їх із сухою сумішшю, перемішайте, додайте мінеральну воду кімнатної температури та збийте тісто до однорідної консистенції. Наприкінці додайте ванілін і рослинну олію та ще раз все перемішайте.

Випікайте млинці на розпеченій сковороді з антипригарним покриттям. Тоді вони не прилипатимуть, і процес готування стане для вас задоволенням.

Чим можна начинити масляні млинці

Начинки для млинців на Масляну можуть бути які завгодно:

 • солодкий м’який сир із родзинками або курагою;
 • товчений мак;
 • ягоди, перетерті з цукром;
 • карамелізовані яблука;
 • сирний крем із шоколадом;
 • товчені горіхи з медом і родзинками;
 • м’який сир із зеленню;
 • солона риба, перемелена в блендері з вершковим маслом;
 • смажені гриби;
 • рибний паштет;
 • картопляне пюре з обсмаженою цибулею.

До речі, така начинка, як м’ясо, для традиційних млинців не використовується.

Якщо млинці лежать на відкритому повітрі, їхні засмажені краї можуть почати підсихати. Тоді під час начинення вони заламуватимуться на згинах. Щоб цього уникнути, складайте готові млинці на широке блюдо та відразу накривайте кришкою. Там вони пропаряться, і їхні краї стануть м’якими.

Млинцям, які ви не плануєте начиняти, кришка не потрібна. Хрусткі краї тільки додадуть їм шику.

]]>
Як дзеркальна дата 22.02.2022 змінить життя знаків зодіаку http://monitor.cn.ua/ua/rest/92676 22.02.22 – дзеркальна дата, яку називають днем ​​шести двійок. З огляду на нумерологію цей день є унікальним та особливим. Відпочинок article Sun, 20 Feb 2022 14:01:11 +0200 Саму двійку вважають ангельським числом, яке символізує гармонію, чистоту та творчу енергію. А тому 22 лютого 2022 року – чудовий період, щоби взятися за нові починання, розібратися зі старими завалами чи змінити своє життя на краще.

Овни

Цей день – ідеальний час, щоб розібратися в собі. Багато рішень та висновків про життєві обставини стануть для вас очевидними. Щодо особистої сфери стосунків, то тут самотнім серцям зірки обіцяють перспективні знайомства. У вас є всі шанси зустріти своє кохання.

Тельці

Цього дня Тільцям варто більше часу приділити своїм близьким. Не відкладайте серйозні розмови на потім – використовуйте можливість улагодити спірні питання та зробити свої стосунки з близькими гармонійнішими.
У фінансових питаннях дзеркальна дата для Тельців – сприятливий час для вагомих покупок. Вони будуть вдалими та вигідними.

Близнюки

У цей день Близнюкам варто більше уваги приділити тим питанням, з якими вони довго не могли впоратися.
Наразі фортуна буде на вашому боці, тому ви легко подолаєте перешкоди на своєму шляху. Крім того, дзеркальна дата допоможе представникам знака визначитися з вектором подальшого руху. Ви швидко зможете поставити перед собою чітку мету. Не проґавте момент.

Раки

У цей період представників своїм візитом потішить натхнення. Дзеркальна дата – чудовий час для творчих починань та генерації перспективних ідей.
Головне при цьому – прислухатися до внутрішнього голосу та триматися подалі від песимістично налаштованих людей у ​​вашому оточенні.

Леви

У цей період Льви зможуть залагодити давні конфлікти з оточуючими. Зараз ви максимально будете близькі до того, щоб вашу думку заповнювали правильно. А тому не бійтеся зробити перший крок до такої розмови.
У любовних справах зірки обіцяють романтичні сюрпризи. Не виключено, що партнер здивує вас приємним подарунком.

Діви

Ця дата багато в чому стане вирішальною для Дів. Представники знаку зможуть визначитись із рішенням, яке довго обмірковували. А ось із фінансовими питаннями варто бути обережнішими. Є ризик потрапити до чужої авантюри.

Терези

Цей день для Терезів – сприятливий час, щоб позбавитися баласту в своєму житті: кинути шкідливі звички, прийняти рішення піти з роботи, яка вже давно не приносить задоволення. І щоб ця витівка вдалася, важливо зробити перший крок у вибраному напрямку вже у дзеркальну дату.

Скорпіони

У цей період багато Скорпіонів відчують приплив сил і у зв’язку з цим замисляться про кардинальні зміни в своєму житті. Але зірки не радять поспішати із рішеннями. Намагайтеся спрямувати енергію в інше русло. Наприклад – у творчість.

Стрільці

Дзеркальна дата обіцяє Стрільцям внутрішні зміни. Не варто дивуватися, якщо ті чи інші життєві обставини постануть перед вами в іншому світлі. І в тому, що здавалося непереборною перешкодою ви можете знайти унікальну можливість. Не проґавте момент!

Козероги

У цей період уперті Козерога, як не дивно, будуть максимально близькі до того, щоб не тільки почути, а й прийняти чужу точку зору. Використовуйте цей момент, щоб налагодити стосунки із близькими. Ви маєте всі шанси не тільки залагодити сварки, а й побудувати спільні плани на майбутнє.

Водолії

Дзеркальна дата для Водоліїв – чудовий час, щоб попрацювати над своїми колишніми помилками та промахами.
Зараз ви, як ніколи, чітко та яскраво побачите свої помилки та зможете їх виправити. Крім того, цей день обіцяє Водоліям перспективні знайомства. На вашому шляху з’явиться надійний союзник.

Риби

Енергетика дзеркальної дати надасть Рибам впевненості в собі. У зв’язку з чим представники знаку зможуть нарешті взятися за ті починання, які довго відкладали на потім.
Головне при цьому – не розпорошувати свої сили на допомогу тим людям, які можуть впоратися зі своїми труднощами без вас. Намагайтеся проявити стійкість у цьому плані.

джерело

]]>
Гороскоп на тиждень з 21 до 27 лютого http://monitor.cn.ua/ua/rest/92675 Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 21 до 27 лютого 2022 року. Відпочинок article Sun, 20 Feb 2022 13:55:10 +0200 Овен (21.03—20.04). Ви природжений дипломат. Вам нічого не варто підкорити людей своєю товариськістю та енергійністю.
Дні: спр. — 25; неспр. — 26.

Телець (21.04—21.05). Ви домагатиметеся успіху за будь-яку ціну, помiчник у цьому — вроджена чарівність. Багато хто хотів би мати вас серед своїх друзiв.
Дні: спр. — 21; неспр. — 22.

Близнюки (22.05—21.06). У роботі ви завзятi, завжди готовi до труднощів. Вам запропонують керiвну посаду, яка дасть можливiсть зробити кар’єру.
Дні: спр. — 22; неспр. — 24.

Рак (22.06—23.07). На роботi ви незмiнний лiдер. Ваша думка безапеляційна, тому саме вам доручать спільну справу.
Вихiднi ви проведете в сiмейному колi.
Дні: спр. — 25; неспр. — 26.

Лев (24.07—23.08). Сiм’я потребуватиме посиленої уваги, особливо дiти. Тому доведеться вiдкласти всi справи на потiм й вирiшувати сiмейнi проблеми.
Дні: спр. — 23; неспр. —24.

Діва (24.08—23.09). Попереду аудиторська перевiрка. Будьте обережнi з фiнансовими документами, заздалегiдь перевiрте рахунок у банку.
Дні: спр. — 26; неспр. — 27.

Терези (24.09—23.10). Замість того, щоб iти второваною дорогою, ви шукаєтимете нові, більш перспективні та цікаві шляхи. На вас чекають приємнi новини.
Дні: спр. — 25; неспр. — 26.

Скорпіон (24.10—22.11). Вашi iдеї такi цікаві, а слова щирі та гарячі, що можуть заразити оточуючих ентузіазмом. Друзi скористаються вашими порадами.
Дні: спр. — 22; неспр. — 24.

Стрілець (23.11—21.12). Ви нерідко є ідейним натхненником різних справ і заходів. Тож легко зможете організувати людей на новий проєкт.
Дні: спр. — 25; неспр. — 26.

Козеріг (22.12—20.01).
Ваше життя можна порівняти з небезпечною пригодою. Попереду цiкаве службове вiдрядження, яке змiнить ваше життя.
Дні: спр. — 23; неспр. — 24.

Водолій (21.01—19.02). Ви звикли йти у своїх проєктах ва-банк, щоб у результаті отримати все або нічого. Смiливо можете брати банкiвський кредит.
Дні: спр. — 25; неспр. — 27.

Риби (20.02—20.03). Ваша самовпевненість може штовхнути на порушення закону. Будьте обережнi у виборi друзiв, не вiдкривайте вiдразу всi карти.
Дні: спр. — 21; неспр. — 23.

Інша версія:

ОВЕН
Доведеться багато чого змінити у своїй діяльності. У боротьбі за справедливість постарайтеся уникати конфліктів і побережіть сили, трохи пізніше правда обов’язково переможе. Вихідні не рекомендується присвячувати бесідам на жалісливі теми, краще відкладіть їх на невизначений термін.

ТЕЛЕЦЬ
Все добре продумайте, після чого можна переходити до рішучих дій. Намагайтеся бути більш терпимими із колегами. Ви здатні звернути гори і показати себе в усій красі. Готуйтеся взяти на себе складну і відповідальну роботу. У вихідні до ваших порад будуть із готовністю прислухатися.

БЛИЗНЮКИ
Ви повинні спокійно і чітко робити свою справу і тоді все задумане зможе здійснитися. Зосереджуйтеся на головному, але намагайтеся не випускати з поля зору й дрібниці. Бажано не привертати до себе увагу і обрати вичікувальну позицію. Вихідні порадують приємними подіями.

РАК
Спробуйте нарешті поглянути на своє життя без зайвих ілюзій, і тоді ви побачите, що, можливо, саме тепер для вас настав доволі сприятливий момент конструктивних змін. А от у власному прагненні домогтися бажаного все ж не забувайте насамперед розрахувати свої сили більш реалістично.

ЛЕВ
На роботі чекає виникнення розбіжностей, і тільки ваше мудре рішення може виправити ситуацію. Не дозволяйте собі розслаблятися, інакше вірогідні конфліктні ситуації. Ви зможете багато встигнути, головне – не пропустити припливу небувалої працездатності. У вихідні обов’язково постарайтеся вибратися до друзів.

ДІВА
Новини вас справді порадують, але все ж таки доведеться розбиратися також із закинутими побутовими проблемами. Слід пошукати швидкий і дієвий спосіб, щоб відновити розтрачені сили. Постарайтеся не допускати сторонніх людей у вирішення ваших внутрішньосімейних проблем.

ТЕРЕЗИ
Ваша популярність неабияк підвищується не тільки на роботі, а й за її межами. Несподівано почнуть проявлятися навіть давно забуті ваші знайомі. Можливо, вони очікують від вас послуги і самі, в свою чергу, готові надати необхідну послугу вам. У вихідні не варто відмовляти в увазі близьким людям.

СКОРПІОН
Необхідно створити собі міцний фундамент для комфортних умов праці. Якщо не все вдається добре – не хвилюйтеся, всі труднощі й переживання закінчаться і ви зможете відпочити, насолоджуючись задоволенням від добре виконаної роботи. У вихідні можна вибратися в ресторан із хорошими знайомими.

СТРІЛЕЦЬ
Залишилося докласти уже зовсім небагато зусиль, і тоді ви обов’язково отримаєте очікуваний результат. Можна здійснювати зараз найсміливіші задуми і сміливо рухатися вперед. Обставини можуть змусити вас змінити колишню точку зору. До вихідних бажано привести вашу оселю в порядок.

КОЗЕРІГ
Зараз варто набагато уважніше придивитися до оточуючих вас людей, тоді зможете зрозуміти, що вони не настільки погані, а їхні ідеї можуть стати ще й досить своєчасними і оригінальними. Плани, які спали вам на думку у вихідні, виявляться вельми цікавими для реалізації в майбутньому.

ВОДОЛІЙ
Дотримуйтеся вичікувальної стратегії, виключивши зайву метушливість та поспіх, це призведе до приголомшливих результатів, терпіння не зрадить вам. Грошове питання може стати найбільш серйозним об’єктом ваших турбот. У вихідні не виключені циклічні сварки, причиною може виявитися брак коштів.

РИБИ
Боротися з обставинами буде непросто, дозвольте собі просто плисти за течією. Спілкуючись із колегами, переконайтеся, що вони правильно вас розуміють. Це дасть можливість уникнути труднощів у майбутньому. У вихідні прислухайтеся до близьких людей і ви зрозумієте, де помилялися і що саме робили не так.

]]>
20 лютого - День Героїв Небесної Сотні http://monitor.cn.ua/ua/rest/92672 20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Відпочинок article Sun, 20 Feb 2022 13:19:02 +0200 Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні передбачено на державному рівні.

20 лютого 2022 року о 10:00 вперше відбувся Ритуал вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності в обласних центрах та інших населених пунктах. 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ПРО РЕВОЛЮЦІЮ ГІДНОСТІ ТА ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

У 1991 році Україна відновила незалежність. Але Російська Федерація не відмовилася від спроб повернути свій вплив на Україну. Через розмивання української національної ідентичності, маніпуляції навколо мови, гіперболізацію регіональних розбіжностей, заперечення права українців на відновлення національної пам’яті, фінансування та вербування українських політиків, впровадження своїх агентів у оборонні структури нашої країни. Тож Україна ще тривалий час перебувала в полі тоталітарної системи. Це сприяло перетворенню України на сателіта Росії та придушенню громадянських прав і свобод.

Помаранчеву революцію спричинили масові брутальні фальсифікації під час голосування та підрахунку голосів на президентських виборах. Та революція засвідчила зародження та розвиток громадянського суспільства в Україні, його готовність обстоювати демократичні свободи та людську гідність, брати на себе відповідальність за власний вибір.

21 листопада 2013 року, в дев’яту річницю Помаранчевої революції, зібрався Євромайдан. Ним розпочались події, відомі нині як Революція Гідності. Його основною метою було повернення України до європейського шляху розвитку, долучення держави до правового й економічного простору Європейського Союзу шляхом укладення угоди про асоціацію з ЄС, яку Віктор Янукович відмовився підписати.

30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців. Від сутичок постраждало 112 активістів і 45 журналістів. Брутальні дії влади викликали потужний масовий спротив. Вже наступного дня, 1 грудня, на Народне віче зібралося понад мільйон учасників. 8 грудня на Бессарабській площі повалено пам’ятник Леніну.

Протистояння учасників Революції Гідності та представників режиму Януковича тривало понад три місяці. За цей період середмістя столиці стало осередком масового спротиву громадян, що виступали проти чинної влади й антидержавницької політики, яку та провадила. Майданівці облаштували наметове містечко, пункти обігріву, медичні пункти, сцену, побудували барикади, організували загони самооборони тощо. Територія Євромайдану перетворилася на центр опору силовикам як важелям впливу чинної на той час влади.

Сумний список Небесної Сотні почав складатися 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану вірменин Сергій Нігоян та білорус Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло львів'янина Юрія Вербицького зі слідами тортур. До 18 лютого 2014 року вже налічувалося 9 загиблих. У період із 18 до 20 лютого загинуло та отримало травми та смертельні поранення найбільше протестувальників – 80 осіб: 20 – 18 лютого, 12 – 19 лютого, 48 – 20 лютого. Після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до пантеону борців за незалежність України.

20 лютого 2014 року стало не просто датою чергової офіційної події в календарі, а своєрідною точкою неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, до старих корупційних схем і також маркером протидії багатовекторності, тобто, власне кажучи, проросійської спрямованості, у зовнішньополітичному курсі. Адже за все це не просто стояли люди на Майдані, за це заплачено дуже велику ціну. Задля утвердження свободи та демократії Герої Небесної Сотні пожертвували собою й цим змінили перебіг історії нашої держави.

21 лютого 2014 року на Майдані відбулося прощання із полеглими, названими Небесною Сотнею, під час якого пролунала українська пісня “Плине кача...”, що стала реквіємом майданівцям. За однією з версій, автором вислову “Небесна Сотня” є поетеса Тетяна Домашенко, яка під враженням подій написала вірш “Небесня Сотня воїнів Майдану” (21–22 лютого 2014).

Небесна Сотня стала для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, а й прикладом та джерелом натхнення для наших воїнів, які гідно захищають територіальну цілісність України на сході, утверджуючи право людини на вільне життя. Українці вибороли право на демократичний європейський розвиток держави і готові боротися за нього та очищення від тоталітарного минулого.

СТРІЧКА ГЕРОЙСЬКОГО ЧИНУ (ХРОНІКА ПОДІЙ)

Перші силові протистояння розпочалися 19 січня 2014 року на вулиці Михайла Грушевського. Майданівці, обурені ухваленням Верховною Радою “диктаторських” законів, які суттєво обмежували права громадян на протест, тоді вперше підпалили автомобільні шини і зробили димову завісу. Міліція застосувала помпові рушниці, водомети, світлошумові гранати, сльозогінний газ, травматичну зброю.

22 січня смертельні вогнепальні поранення на вулиці Михайла Грушевського отримали вірменин Сергій Нігоян (с. Березнуватівка, Солонянський район, Дніпропетровська область, 20 років), білорус Михайло Жизневський (м. Гомель, Білорусь, 25 років) та українець Роман Сеник (с. Наконечне Друге, Яворівський район, Львівська область, 45 років). Іще одного учасника протестів, Юрія Вербицького (м. Львів, 50 років), викрали з лікарні, а через добу знайшли мертвим зі слідами катування у лісі під Києвом. Після травм, одержаних цього дня біля стадіону “Динамо”, 28 січня помер Олександр Бадера (м. Володимир-Волинський, Волинська область, 66 років).

18 лютого – на той час, коли Верховна Рада України мала розглянути зміни до Конституції щодо обмеження повноважень Президента, штаб національного спротиву організував “мирний наступ” з Майдану до парламенту. Водночас на Парковій алеї збиралися прибічники Антимайдану. Епіцентром протистояння між  бійцями “Беркуту” і мітингувальниками став Маріїнський парк і Кріпосний провулок, через який могли відстати маніфестанти.

На Кріпосному провулку того дня було вбито Володимира Кіщука, підприємця з Димера (с. Новгород, Розівський район, Запорізька область, 57 років), бійця 21-ї сотні Самооборони Майдану Сергія Шаповала (м. Київ, 44 роки), підприємця Ігоря Сердюка (м. Кременчук, Полтавська область, 44 роки), Сергія Дідича (с. Стрільче, Городенківський район, Івано-Франківська область, 44 роки), сотника Самооборони, голову осередку партії “Свобода” з Івано-Франківщини.

У Маріїнському парку в цей час відбувалися зіткнення між учасниками Самооборони Майдану та бійцями внутрішніх військ і так званими тітушками. Там до смерті забили десятника 3-ї сотні Самооборони, 49-річного Андрія Корчака, будівельника зі Львівщини (м. Борислав). Боєць 15-ї сотні Самооборони Майдану охоронець Артем Мазур (м. Хмельницький, 26 років) отримав тяжкі рани, від яких помер у лікарні 3 березня 2014 року. 5 березня 2014 року унаслідок травм, одержаних 18 лютого, у лікарні обірвалося життя Василя Шеремета (смт. Ланчин, Надвірнянський район, Івано-Франківська область, 64 роки). За тиждень у морзі виявили тіло ще одного учасника “мирного наступу” – Віктора Прохорчука (смт. Володарськ-Волинський, Житомирська область, 35 років), який зник 18 (за іншими даними 19) лютого 2014 року.

Цього ж дня на Трухановому острові в Києві знайшли тіло учасника Самооборони Майдану з Донеччини Володимира Наумова (с. Шевченко, Добропільський район, Донецька область, 43 роки), якого в ніч із 17 на 18 лютого затримали беркутівці.

Тяжкі рани під час атаки “Беркута” і витіснення протестувальників до майдану Незалежності отримав офіцер ВМФ у відставці Іван Наконечний (м. Київ, 82 роки). Через три тижні, 7 березня 2014 року, він помер у лікарні від черепно-мозкової травми. Від травми помер у лікарні 11 квітня 2014 року 72-річний мешканець Києва Анатолій Нечипоренко (смт. Брусилів, Житомирська область), охоронець гаражного кооперативу.

Приблизно о 16:20 війська “Беркуту” захопили верхню барикаду на вулиці Інститутській біля станції метро ”Хрещатик”. Люди потрапили у тисняву через надто вузький прохід барикади. Опісля того на ній знайшли мертвими Антоніну Дворянець (м. Чорнобиль, Київська область, 61 рік) та Зураба Хурцію (м. Сенакі, Грузія, 53 роки). В обох причина смерті – гостра серцева недостатність, ймовірно, спричинена тиснявою та стресом. Правдоподібно, що під час цих подій із житомирянином Яковом Зайком (с. Делятичі, Новогрудський район, Гродненська область, Білорусь, 73 роки), народним депутатом України І скликання, стався інфаркт. Він помер у районі станції метро “Театральна”, де не було зіткнень.

Ближче до вечора військовослужбовці внутрішніх військ зайняли Український дім і розібрали барикаду на розі Хрещатика та Трьохсвятительської, а “Беркут”  майданчик біля Жовтневого палацу на вулиці Інститутській. Міліція через гучномовці оголосила початок “антитерористичної операції” і за підтримки двох бронетранспортерів силовики розпочали наступ з Європейської площі. На Майдані тоді перебувало до 20 тисяч осіб. Смертельні кульові поранення отримали підприємець і художник зі Жмеринки Валерій Брезденюк (с. Копайгород, Барський район, Вінницька область, 50 років), активіст IT-спільноти Майдану Сергій Бондарев (м. Краматорськ, Донецька область, 32 роки), волонтер Медичної служби Майдану, колишній міліціонер, Василь Прохорський (с. Щуча Гребля, Бахмацький район, Чернігівська область, 33 роки), студент Київського національного університету будівництва та архітектури Олександр Плеханов (м. Київ, 22 роки), який помер у 17-й міській лікарні через кілька годин.

Під час бою за барикаду біля Будинку Федерації профспілок України вибух гранати поранив учасника Самооборони Майдану Олександра Капіноса – фермера із Тернопільщини (с. Дунаїв, Кременецький район, 29 років). Він помер у лікарні 19 лютого після чотиригодинної операції. Кульове поранення одержав інженер-автомеханік із Полтавщини Андрій Черненко (с. Слободо-Петрівка, Гребінківський район, 35 років), котрий помер того ж дня в лікарні № 17.

Пізно ввечері мітингувальникам вдалося відбити атаку з боку Європейської площі. На Майдані було багато поранених, між яких ветеран війни в Афганістані, київський залізничник Віктор Орленко (с. Талалаївка, Ніжинський район, Чернігівська область, 52 роки). Після важкого поранення він тривалий час лікувався, однак помер у Києві 3 червня 2015 року. Від кульових поранень на барикаді біля Будинку Федерації профспілок України загинув киянин Володимир Кульчицький (64 роки). Вночі було смертельно поранено ветерана військово-морського флоту, майстра спорту киянина Віктора Швеця (58 років) і будівельника зі Львова Володимира Бойківа (59 років).

Ближче до півночі на розі вулиць Великої Житомирської та Володимирської з’явилося угруповання тітушок. “Беркут” зробив чергову невдалу спробу захопити майдан Незалежності. На Великій Житомирській від вогнепального поранення загинув майстер декоративного садівництва Віталій Васільцов (с. Гаврилівці, Кам'янець-Подільський район, Хмельницька область, 36 років), який віз медикаменти для медпунктів, облаштованих у головному храмі Михайлівського Золотоверхого собору та у трапезній церкві Івана Богослова.

Внаслідок зіткнень цього дня загинули 20 осіб. Близько 500 протестувальників було поранено.

19 лютого вночі тривав штурм Майдану силовиками.

Вогнепальне поранення в голову отримав майданівець, волинянин, який останні роки мешкав у Києві, Юрій Сидорчук (с. Дерно, Ківерцівський район, Волинська область, 53 роки). У комі його відвезли до лікарні. Він помер 28 червня 2014 року, так і не вийшовши з коми. На розі вулиць Великої Житомирської та Володимирської журналіст видання “Вести” В’ячеслав Веремій (м. Київ, 33 роки) намагався фотографувати з таксі натовп тітушок. Журналіста витягли з машини, побили палицями, а потім вистрілили в груди. Уранці він помер. Уночі спалахнула пожежа в Будинку Федерації профспілок України. У вогні отримав несумісні із життям травми член молодіжної дефлімпійської збірної України з боротьби Дмитро Максимов (м. Київ, 19 років). Після пожежі знайшли тіла Володимира Топія (м. Судова Вишня, Мостиський район, Львівська область, 58 років) та Олександра Клітинського (с. Чернелівці, Деражнянський район, Хмельницька область, 25 років), які загинули, допомагаючи евакуювати поранених зі шпиталю в Будинку профспілок. Іще один евакуйований поранений, що перебував у будівлі, Юрій Пасхалін (с. Носачів, Смілянський район, Черкаська область, 30 років), помер у лікарні. Барикаду на Хрещатику остаточно зруйнували, а від Будинку профспілок до монумента Незалежності простягалася вогняна барикада. Протестувальники підпалили намети між стелою Незалежності та консерваторією, щоб продовжити вогняну барикаду довкола Майдану.

Зранку на Майдан постійно прибували люди, зокрема, автобуси зі Львова.   Протестувальники змогли укріпити барикади. Сутички того дня були локальними.

У цей же день у Хмельницькому під стінами управління СБУ отримала смертельне поранення в голову та груди учасниця місцевого Майдану, уродженка Донеччини Людмила Шеремет (м. Макіївка, Донецька область, 71 рік). Вона померла 22 лютого 2014 року в місцевій лікарні.

 20 лютого зранку пролунали перші постріли з боку силовиків. Розпочався перший прорив протестувальників. Смертельного поранення зазнали Олександр Балюк (с. Пилиповичі, Новоград-Волинський район, Житомирська область, 39 років), Георгій Арутюнян, який останні роки жив у Рівному (м. Батумі, Грузія, 50 років), фермер Богдан Вайда (м. Стебник, Львівська область, 48 років), будівельник із Київщини Ігор Пехенько (м. Київ, 43 роки), Віталій Смоленський (с. Фурманка, Уманський район, Черкаська область, 29 років), Максим Шимко (м. Вінниця, 33 роки), історик Богдан Сольчаник (м. Старий Самбір, Львівська область, 28 років) та підприємець Андрій Саєнко (м. Сміла, Черкаська область, 51 рік).

Біля Жовтневого палацу смертельно поранили Віталія Коцюбу (с. Вороблячин, Яворівський район, Львівська область, 31 рік), підприємця Олексія Братушку (м. Суми, 38 років), машиніста-залізничника Богдана Ільківа (смт. Щирець, Пустомитівський район, Львівська область, 51 рік).

Почалася друга хвиля наступу на вулиці Інститутській, під час якої смертельних вогнепальних поранень зазнали Василь Мойсей (с. Зубрець, Бучацький район, Тернопільська область, 21 рік), Василь Аксенин (с. Литячі, Заліщицький район, Тернопільська область, 52 роки), Іван Тарасюк (с. Залісоче, Ківерцівський район, Волинська область, 21 рік), Ігор Дмитрів (м. Калуш, Івано-Франківська область, 30 років). Куля поцілила також у будівельника зі Львова Андрія Дигдаловича (с. Сокільники, Пустомитівський район, Львівська область, 40 років), який намагався допомогти пораненому Ігореві Дмитріву. Зранку також загинули 31 майданівець: Назар Войтович (с. Травневе, Збаразький район, Тернопільська область, 17 років), Іван Бльок (м. Городок, Львівська область, 40 років), Сергій Байдовський (м. Нововолинськ, Волинська область, 23 роки), Андрій Мовчан (с. Великі Осняки, Чернігівська область, 34 роки), Сергій Кемський (м. Керч, 32 роки), Микола Дзявульський (с. Чагерне, Ємельянівський район, Красноярський край, Росія, 55 років), Валерій Опанасюк (м. Рівне, 42 роки), Анатолій Корнєєв (с. Цвіклівці, Кам'янець-Подільський район, Хмельницька область, 53 роки), Сергій Бондарчук (с. Губин,  Старокостянтинівський район, Хмельницька область, 52 роки), Ігор Костенко (с. Зубрець, Збаразький район, Тернопільська область, 23 роки), Олександр Щербанюк (с. Котелево, Новоселицький район, Чернівецька область, 46 років), Едуард Гриневич (с. Деревок, Любешівський район, Волинська область, 28 років), Олег Ушневич (м. Дрогобич, Львівська область, 31 рік), Анатолій Жаловага (м. Дубляни, Жовківський район, Львівська область, 33 роки), Володимир Жеребний (с. Вишня, Городоцький район, Львівська область, 28 років), Роман Варениця (с. Старий Яр, Яворівський район, Львівська область, 35 років), Роман Точин (м. Ходорів, Жидачівський район, Львівська область, 43 роки), Юрій Паращук (м. Тальне, Черкаська область, 47 років), Ігор Ткачук (м. Знам'янськ, Калінінградська область, Росія, жив у с. Велика Кам'янка, Коломийський район, Івано-Франківська область, 38 років), Володимир Зубенко (м. Харків, 22 роки), Іван Пантелєєв (с. Дмитрівка, Ясинуватський район, Донецька область, 32 роки), Устим Голоднюк (м. Збараж, Тернопільська область, 19 років), Роман Гурик (м. Івано-Франківськ, 19 років), Євген Котляр (м. Харків, 33 роки), Микола Паньків (с. Липники, Львівська область, 39 років), Олександр Царьок (с. Калинівка, Васильківський район, Київська область, 55 років), Володимир Чаплінський (м. Обухів, Київська область, 44 роки), Йосип Шілінг (с. Вороблевичи, Дрогобицький район, Львівська область, 61 рік), Віктор Чміленко (м. Бобринець, Кіровоградська область, 52 роки), Олександр Храпаченко (м. Рівне, 26 років), Леонід Полянський (м. Жмеринка, Вінницька область, 38 років). Ввечері куля влучила у киянина Володимира Мельнічука (39 років), який стояв біля входу в Жовтневий палац.

Так, загалом 20 лютого загинули та отримали смертельні поранення 48 осіб.

З боку силовиків за всі дні протистоянь загинуло 17 осіб.

Вночі Верховна Рада України ухвалила постанову про засудження насильства в країні та заборонила проведення антитерористичної операції з використанням будь-яких різновидів зброї та спеціальних засобів проти громадян України.

 22 лютого стало відомо про втечу до Росії Віктора Януковича та його найближчого оточення. Того ж дня Верховна Рада України ухвалила постанову “Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень”. Позачергові вибори Президента України призначили на 25 травня 2014 року. Виконувачем обов’язків Президента та Головою Верховної Ради став Олександр Турчинов.

25 лютого від отриманих під час Революції Гідності травм помер Ігор Бачинський (м. Боярка, Київська область, 30 років).

13 березня у Донецьку після мітингу “За єдину Україну” вбили учасника Революції Гідності Дмитра Чернявського (с. Хромове, Бахмутський район, Донецька область, 22 роки).

До Небесної Сотні віднесено також загиблих від учасників проросійсько-сепаратистських угруповань на Донеччині  Володимира Рибака (м. Горлівка, Донецька область, 42 роки), Юрія Поправку (с. Морозівка, Баришівський район, Київська область, 18 років), Юрія Дяковського (м. Стрий, Львівська область, 25 років), викрадених 17 квітня 2014 року. Їхні тіла знайшли 19, 22 та 28 квітня 2014 року відповідно.

 Окрім цього, Героями Небесної Сотні є Павло Мазуренко (м. Любар, Житомирська область, 42 роки), якого 18 грудня 2013 року побили силовики через те, що, на їх думку, він бере участь в Євромайдані; Тарас Слободян (м. Тернопіль, 31 рік), який приїздив на Майдан, а у грудні зник, його понівечене вибухом тіло знайшли на Сумщині; Віктор Хомяк (с. Голишів, Волинська область, 55 років), чиє тіло знайшли зі слідами катувань на каркасі металевої ялинки (“Йолки”) на майдані Незалежності; Сергій Синенко (с. Володимирівське, Запорізька область, 35 років), учасник Автомайданів Запоріжжя та Дніпропетровська (тепер – Дніпро), якого живцем спалили в автомобілі 13 лютого 2014 року; учасник Волинської сотні Самооборони Іван Городнюк (м. Березне, Рівненська область, 29 років), якого побили 19 лютого і помер 20 лютого; Віктор Чернець (с. Подібна, Маньківський район, Черкаська область, 36 років)  19 лютого його збила машина на трасі Одеса–Київ, коли він разом з іншими активістами намагався перекрити дорогу до Києва машинам із тітушками та силовиками; Андрій Цепун (м. Київ, 35 років), котрого 20 лютого під час блокування в’їзду до столиці жорстоко побили, він помер від черепно-мозкової травми; Максим Горошишин (с. Басань, Пологівський район, Запорізька область, 24 роки), який 23 лютого помер від травм, одержаних 19 лютого; Олександр Подригун (с. Залужжя, Білогірський район, Хмельницька область, 42 роки), якого 21 лютого знайшли з важкими травмами голови, що й стали причиною його смерті 23 лютого; волонтерка Ольга Бура (с. Ріпнів, Буський район, Львівська область, 27 років), яка померла 10 березня через рану, отриману на Майдані; Петро Гаджа (м. Рахів, Закарпатська область, 47 років), який помер у лікарні у березні 2014 року через опіки бронхів і легенів унаслідок застосування силовиками отруйного газу біля Верховної Ради; Богдан Калиняк (м. Коломия, Івано-Франківська область, 52 роки) у січні потрапив під струмінь водомету на вулиці Михайла Грушевського, після чого захворів і помер у лікарні; Давид Кіпіані (м. Тбілісі, Грузія, 33 роки), який брав активну участь у подіях 20 лютого, а в ніч на 21 лютого помер через серцевий напад; Михайло Костишин (с. Нижній Струтинь, Рожнятівський район, Івано-Франківська область, 42 роки) помер 26 лютого від травм, отриманих на Майдані; Дмитро Пагор (с. Хропотова, Чемеровецький район, Хмельницька область, 21 рік), який помер від вогнепального поранення біля будівлі  СБУ у Хмельницькому; Андрій Позняк (с. Борівка, Макарівський район, Київська область, 25 років), якого зі смертельним вогнепальним пораненням у голову знайшли в центрі Києва 3 березня 2014 року; Василь Сергієнко (м. Корсунь-Шевченківський, Черкаська область, 57 років), закатованого в лісі під Корсунем-Шевченківським 4 квітня 2014 року.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне обстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України № 890 від 21 листопада 2014 року ста загиблим на Майдані громадянам присвоєно звання “Герой України” з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

П’ятьом патріотам із числа Героїв Небесної Сотні – Олександру Бадері, Юрію Дяковському, Юрію Поправці, Володимиру Рибаку та Дмитру Чернявському звання “Герой України” посмертно присвоєно Указом Президента України № 94 від 20 лютого 2015 року.

У 2014 році Президент України заснував державну нагороду “Орден Героїв Небесної Сотні” (Указ № 844 від 3 листопада 2014 року). Його лицарями стали білорус Михайло Жизневський, грузини Давид Кіпіані та Зураб Хурція, українець Тарас Більчук.

Сьогодні, в умовах війни на сході України, маємо частіше згадувати доленосні події, які стали символом боротьби за свободу та гідність, за громадянські права і демократичний європейський вибір українців. Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символ Свободи.

 

За матеріалами Національного меморіального комплексу
Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності та Українського інституту національної пам’яті

]]>
20 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/92671 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 20 Feb 2022 13:14:33 +0200 Білан Микола Васильович
Бистрова Марія Яківна
Бояркін Микола Олексійович
Гаєва Валентина Василівна
Данильченко Надія Леонідівна
Єременко Григорій Іванович
Зеленько Людмила Федорівна
Козубенко Андрій Петрович
Коритна Олександра Денисівна
Корнієнко Микола Михайлович
Костючок Сергій Григорович
Селюк Валентина Михайлівна
Скорик Алла Вікторівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
19 лютого - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/92664 19 лютого в Україні відзначають День Державного герба. Відпочинок article Sat, 19 Feb 2022 09:24:57 +0200 У світі відзначають День китів і День змішування фарб, День запобігання плагіату та День орнітолога, День народження синоптичної карти а також Міжнародний день перетягування каната, у США – День дівчат-ветеранів, на Кубі стартує фестиваль сигар, у Вірменії – День книжок, а в Туркменістані - День прапора. Православна церква вшановує пам'ять мучениць Марфи, Марії та їхнього брата, мученика Лікаріона і пам'ять Святого Вукола. А за народним календарем Жуколи чи Вукол-телятник.

День державного герба

19 лютого в Україні відзначають День Державного герба. 30 років тому, в 1992 році Верховна Рада затвердила тризуб як один із трьох державних символів країни нарівні з гімном і прапором.

Український герб має тисячолітню історію: тризуб був родовим знаком ще князівської династії Київської Русі Рюриковичів. З відродженням української держави тризуб у лютому 1918 року був визнаний офіційним гербом Української Національної Республіки та надрукований на купюрі в 100 карбованців.

За часів СРСР тризуб переслідувався владою, оскільки вважався символом національно-визвольного руху; радянське керівництво називало його "знаком українських націоналістів".

Після проголошення незалежності тризуб проголосили державним символом України. Постановою Верховної Ради від 19 лютого 1992 року було затверджений як Малий герб України та головний елемент Великого герба.

Всесвітній день захисту морських ссавців

Вважається днем захисту не лише китів, а й усіх морських ссавців та інших живих істот, що мешкають у морях та океанах нашої планети. Заснований у 1986 році, саме тоді набув чинності мораторій на китовий промисел, запроваджений Міжнародною китовою комісією (МКК).

Цей мораторій діє і понині, і означає, що у всьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м'ясом заборонені. Наразі промисел китів дозволено виключно для задоволення потреб корінного населення (так званий, аборигенний) та вилучення китів у наукових цілях за спеціальними дозволами урядів-членів МКК.

 

Іменини: Марія, Христина, Максим, Іван, Марта, Василь.

]]>
19 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/92663 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 19 Feb 2022 09:23:33 +0200 Балунова Тетяна Сергіївна
Бахмач Алла Петрівна
Василенко Тамара Петрівна
Вітренко Сергій Миколайович
Вовченко Володимир Іванович
Вознюк Сергій Валентинович
Дмитренко Микола Михайлович
Коровченко Сергій Володимирович
Пивовар Сергій Григорович
Примаченко Сергій Миколайович
Синельник Ірина Сергіївна
Старовойт Олександр Петрович
Товстоп’ята Ганна Іванівна
Якубець Тетяна Іванівна

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
18 лютого - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/92645 18 лютого у світі відзначають День батарейки і День Плутона, а також День пельменів і День, коли все зрозуміло без слів. Відпочинок article Fri, 18 Feb 2022 07:42:27 +0200 Православна церква вшановує пам'ять преподобного Феодосія Чернігівського та день пам'яті святої мучениці Агафії.

Мюнхенська конференція з безпеки

18 лютого у Мюнхені розпочне свою роботу конференція з безпеки (MSC). Цього року вона відзначає ювілей – їй виповнюється 60 років. До1993 року вона називалася Конференцією з військових питань і проводилася під егідою Християнсько-соціального союзу, з 1998 року фінансується урядом Німеччини.

Засновник і керівник MSC (до 1998 року) – німецький видавець Евальд-Генріх фон Клейст-Шменцін. З 1999 року цю роль виконував колишній радник канцлера Німеччини Гельмута Коля із зовнішніх та оборонних питань Хорст Тельчик. З 2009 року - Вольфганг Ішингер. До речі, для Ішингера, це буде останній форум, який він модеруватиме. Потім він передасть керівництво колишньому раднику Ангели Меркель Крістофу Хойсгену.

Учасниками форуму у перші 30 років були військові та політичні лідери держав НАТО, політологи і представники ЗМІ. З 1990-х років у конференції беруть участь представники Росії та інших країн Східної Європи (з 1995), Китаю, Індії, Японії.

У MSC, яка пройде у форматі реального спілкування, візьмуть участь федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц та віце-президент США Камала Харріс, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, президент України Володимир Зеленський, а також ще приблизно 35 глав держав та урядів. Президент РФ Володимир Путін від приїзду до Мюнхена відмовився.

День батарейки

18 лютого 1745 року народився італійський вчений-фізик, один із засновників вчення про електрику, хімік та фізіолог Алессандро Вольта. Ім'я його міцно увійшло світ науки і дало назву одиниці виміру електричної напруги – вольт. Частиною його експериментів та відкриттів стала робота над першим у світі гальванічним елементом, названим Вольтовим стовпом. По суті, це відкриття та винахід стали прототипом сучасних батарей.

Винахід, заснований на перетворенні хімічної енергії на електричну через розміщення двох різнорідних металів (пластини міді та цинку) в кислоті, було здійснено Вольта в 1800 році.

Згодом винахід італійського фізика набув розповсюдження. Сьогодні батареї та акумулятори відіграють помітну роль у житті людини. Це й стало приводом до заснування свята, яке називається днем батареї і відзначається щорічно 18 лютого в день народження вченого.

День Плутона

Планету відкрив астроном Клайд Томбо 18 лютого 1930 року. Плутон - король потойбіччя у давньоримській міфології. Ім'я планеті дала 11-річна дівчинка Венеція Берні. Усім воно сподобалося, тим більше що перші дві літери співпали з ініціалами одного з ентузіастів пошуків Плутона - Персіваля Ловелла.

Маса Плутона менша за масу Місяця в шість разів і становить лише 0,0021 маси Землі. Його поверхня складається з каменю та льоду. На планеті є власна розряджена атмосфера. Вона складається здебільшого з метану і замерзає, коли Плутон відходить від Сонця. Планета здійснює повне коло навколо світила за 248 земних років.

Плутон далі від Сонця, ніж решта планет, але він не один у космічній глушині. У нього п'ять супутників, найбільший із них - Харон, названий на честь персонажа грецької міфології, який переправляв душі у потойбічний світ. За розміром Харон лише вдвічі менше за Плутон. Плутон довгі роки вважали дев'ятою планетою, найвіддаленішою від Сонця, але в 2006 році його перевели в планети-карлики.

Річ у тім, що згодом астрономи виявляли нові великі об'єкти в поясі Койпера, за межами орбіти Плутона. Не називати ж їх усіх планетами? Вчені вигадали чотири вимоги для тих зоряних тіл, які воліють називатися планетами. Одну з них Плутон порушує: його маса занадто мала, щоб розчистити простір від інших подібних об'єктів. Простіше кажучи, те, що Плутон не домінує на своїй орбіті, є головною причиною його виведення з вищої ліги планет.

День пельменів

Більшість дослідників вважають, що батьківщина пельменів – Китай, але доказів цього немає. Одне можна сказати достеменно: пройшовши довгий шлях, у 15 столітті пельмені опинилися на наших столах. Вони досить швидко прижилися і їх подають до святкового столу або як звичайну їжу. Оскільки заморожені напівфабрикати довго зберігалися, не містили логістичних проблем і швидко готувалися, вони стали складовою "польового" харчового раціону.

Церковне свято

18 лютого – День пам'яті преподобного Феодосія Чернігівського. Він народився в родині священика Микити Углицького, здобував освіту в Києво-Братській колегії. Вільний час присвячував молитвам і читанню Святого Письма. Прийняв постриг у Києво-Печерській Лаврі. Феодосій вів подвижницьке життя і слугував за приклад для багатьох християн. Він відродив розорений уніатами Києво-Видубицький монастир, відновив Єлецький Успенський монастир у Чернігові, заснував Печеницьку жіночу обитель, збудував храм Домницького монастиря. Уславлений православною церквою у лику святителя.

 

Іменини: Олександра, Антон, Василина, Макар, Михайло

]]>
18 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/92644 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 18 Feb 2022 07:40:34 +0200 Дорошок Василь Миколайович
Дудка Наталія Олександрівна
Кльова Роман Анатолійович
Кліщенко Тетяна Миколаївна
Козел Валентина Іванівна
Кузьменко Світлана Анатоліївна
Лозян Федір Миколайович
Лось Микола Петрович
Пащенко Галина Миколаївна
Трухан Тамара Борисівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
17 лютого - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/92619 17 лютого Всесвітній день управління інформацією, день спонтанного прояву доброти, день людського духу, день антропології та європейський день кота. Відпочинок article Thu, 17 Feb 2022 07:47:43 +0200 У США – День суспільних наук і день переходу на цифрове телебачення, а у Лівії – День революції 17 лютого. За народним календарем Нікола Студений. Є й інші свята сьогодні, є прикмети цього дня, які розкажуть вам багато про що, а є речі, які робити не можна.

День спонтанного прояву доброти

Міжнародний День спонтанного прояву доброти – неофіційне свято, створене за ініціативою низки міжнародних благодійних організацій, на думку яких це свято має планетарне значення.

13 листопада 1998 року в Токіо відбулася перша конференція Світового руху за доброту. В цьому заході взяли участь Японія, Австралія, Велика Британія, США, Канада, Сінгапур і Таїланд. Вони й вирішили, що свято відзначатиметься 17 лютого. Пізніше до руху приєдналося багато європейських країн, зокрема й Україна.

Раніше в цей день заведено було дарувати квіти знайомим і незнайомим людям. Зробити компліменти хоча б трьом незнайомим людям. Вважається, що таким чином можна покращити їх настрій не лише на день, а й на цілий тиждень. А вони, у свою чергу, покращать його ще комусь.

Всесвітній день управління інформацією

Цей день святкують представники різних галузей і сфер життя суспільства, які відповідають за ефективність створення, розповсюдження, використання та видалення інформації спеціалізованої спрямованості, тобто використовуваної у певних сферах (охорона здоров'я, правопорядок, дипломатія, оборона, освіта). У кожній з таких сфер управління інформацією має свою специфіку, безпосередньо пов'язану із завданнями.

Не менш важливим у процесі управління інформацією є й кінцевий користувач, на якого загалом націлена величезна кількість інформації різного рівня. Він же (простий громадянин) сам є не лише "приймачем", а й джерелом певного роду інформації. У зв'язку з цим Всесвітній день управління інформацією є актуальним практично для кожної людини. І кожному з нас слід навчитися правильно управляти їй: аналізувати, "фільтрувати", зберігати, передавати, і, мабуть, не менш важливе – пояснити та навчити цьому своїх дітей.

 

Прикмети:

Іній на Миколу – до гарного врожаю;
Іній перед Миколою – вівси гарні будуть;
Ліс почорнів – до відлиги;
Гілки ялинки до низу згинаються – буде сніг, вгору піднято – до ясної погоди.

 

Іменини у Миколи, Андрія, Кирила, Георгія, Олександра, Юрія, Михайла, Олексія, Василя, Ганни, Дмитра, Сергія, Петра.

]]>
17 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/92618 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 17 Feb 2022 07:43:57 +0200 Волков Андрій Володимирович
Заболотний Віктор Іванович
Кодола Олександр Михайлович
Колодюк Микола Федорович
Нудьга Наталія Володимирівна
Чижова Ольга Петрівна
Шевченко Анатолій Григорович
Шинкарьов Володимир Петрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com
]]>
16 лютого - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/92596 16 лютого в Україні відзначають День єднання та День військового журналіста, у США – День інновацій, у Литві День незалежності, у Таїланді свято Макха Буча, у КНДР – День "зірки, що сяє", День Кім Чен Іра та День кіотського протоколу. Відпочинок article Wed, 16 Feb 2022 07:35:43 +0200 Православна церква шанує святих Симеона та Анну, у народному календарі – Починок.

День єднання України

16 лютого в Україні відзначають День єднання. Свято молоде, 14 лютого 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ №53/2022 "Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства", в якому ухвалив з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз оголосити 16 лютого Днем єднання українців.

За словами глави держави, перед Україною постали серйозні зовнішні та внутрішні виклики, які вимагають від нього та кожного з українців відповідальності, впевненості та конкретних дій: "З нами системно ведуть війну на всіх фронтах. На військовому – збільшують контингент навколо кордонів. На дипломатичному фронті – намагаються позбавити нас права самостійно визначати зовнішньополітичний курс. На енергетичному – обмежують постачання газу, електроенергії та вугілля. На інформаційному фронті – прагнуть посіяти паніку серед громадян та інвесторів через ЗМІ. "І Донбас, і Крим повернуться в Україну. Виключно дипломатичним шляхом. Ми не зазіхаємо на чуже, але і свого не віддамо", - наголосив Зеленський.

День військового журналіста в Україні

16 лютого вітчизняні військові журналісти відзначають професійне свято, започатковане в 2018 році наказом міністра оборони. Саме 16 лютого 2015 року біля Дебальцевого під час виконання бойового завдання загинув редактор телерадіостудії "Бриз" Міністерства оборони України капітан 3-го рангу Дмитро Лабуткін. До останнього він продовжував вести зйомку, з честю виконавши свій обов'язок.

Пам'ять праведних Симеона Богоприймця та Анни Пророчиці

Цього дня вшановували двох святих, які зустріли немовля Ісуса в храмі на 40-й день від його народження, — Анну та Симеона. Симеон Богоприємець - благочестивий праведник, вчений, який жив у Єрусалимі. Коли він перекладав книгу пророка Ісаї, то засумнівався в словах "діва в утробі прийме і народить сина". І тоді Симеону з'явився ангел і обіцяв, що старець не помре доти, доки на власні очі не побачить дитину, народжену Дівою Марією. Так і вийшло. У храмі на той час була й Анна — благочестива вдова, яка, дізнавшись про народження Спасителя, прославила його.

 

Іменини: Данило, Юліана, Адріан, Ганна, Василь, Володимир, Іван, Михайло, Микола, Павло, Роман, Тимофій.

]]>
16 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/92595 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 16 Feb 2022 07:32:43 +0200 Бутко Володимир Антонович
Броварчук Ніна Миколаївна
Гузь Станіслав Вікторович
Жеребицька Віра Іванівна
Ковчежнюк Тетяна Миколаївна
Козачок Володимир Олександрович
Кондренко Микола Миколайович
Кузуб Анатолій Іванович
Ліфар Ігор Юрійович
Матяш Володимир Якович
Позняк Людмила Володимирівна
Прокопенко Микола Григорович
Ткаченко Богдан Миколайович
Тризна Світлана Петрівна
Янченко Олексій Михайлович
Яцко Наталія Володимирівна

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
15 лютого - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/92568 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав і День кіберспорту, у Китаї – свято ліхтарів, у США – Президентський день, у Канаді – День національного прапора. Відпочинок article Tue, 15 Feb 2022 07:44:44 +0200 У світі - Міжнародний день операційної медичної сестри, День зав'язування вузликів на щастя, Міжнародний день дітей, хворих на рак. Православна церква святкує Стрітення Господнє, а єврейському календарі – Пурім-катан.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав в Україні

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав відповідно до Указу президента країни від 11 лютого 2004 року. Цей день присвячений роковинам виведення радянських військ з Афганістану.

Міжнародний день дітей, хворих на рак

Міжнародний день боротьби з раком у дітей, щорічно 15 лютого відзначають багато країн планети. Ця дата вперше з'явилася у календарі 2001 року з ініціативи Всесвітньої конфедерації батьків дітей, хворих на рак. Перший Міжнародний день було проведено 15 січня в Люксембурзі, проте потім було ухвалено рішення перенести дату на місяць пізніше. Сьогодні День дітей, хворих на рак, проводиться у понад 90 країнах під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів.

Актуальність проблеми, якій присвячено День, на жаль, зростає. За даними ВООЗ, щорічно у світі близько 215 тисяч дітей молодше 15 років хворіють на рак, і ще 85 тисяч – від 15 до 19 років. При цьому щороку близько 100 тисяч дітей помирають від раку.

Міжнародний день операційної медсестри

Дата тісно пов'язана з іншим професійним святом, яке відзначається 12 травня – Днем медсестри, проте присвячено праці саме тих медичних сестер, які працюють і рятують життя людей разом із лікарями в операційних. Заснований у 2009 році Міжнародною асоціацією операційних медсестер.

Стрітення Господнє

Стрітення — християнське свято, яке відзначається у православ'ї, католицизмі та деяких протестантських конфесіях, зокрема й у лютеранстві. Православною церквою вважається одним із двонадесятих свят. Встановлено на згадку про знаменну для християн подію — зустріч у Єрусалимському Храмі Немовляти Ісуса з праведним старцем Симеоном. Це одне з 12 головних церковних свят на рік. Стрітення - значить "зустріч", зустріч із Господом. У народі ще день назвали "Громниці".

Пурім-катан

Пурім-катан (чи малий Пурім) — своєрідна підготовка до головного свята, яке відбудеться за місяць. Але за традиціями святкування він все ж таки має деякі відмінності. Так, у Пурім-катан не читають сувоя Естер, молитви "Таханун", не носять шелахмунес. Цього дня заведено влаштовувати святкове застілля, звичайно, не таке багате, як у Великий Пурім, а також — важливо радіти і веселитися.

 

Іменини: Василь.

 

]]>
15 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/92567 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 15 Feb 2022 07:41:06 +0200 Горбачук Дарія
Драгун Олександр Анатолійович
Колешня Олександр Михайлович
Коцебчук Олексій
Куранда Ніна Яківна
Куц Валентин
Летута В’ячеслав Васильович
Лігун Анатолій Михайлович
Лопата Олександр Михайлович
Овдієнко Наталія Омелянівна
Пінчук Надія Василівна
Приходько Ганна Миколаївна
Смаль Ігор Вікторович
Чечило Анастасія Олександрівна
Череватенко Катерина Миколаївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
14 лютого - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/92537 14 лютого у світі відзначають День святого Валентина, День дарування книг, День комп'ютерника, європейський День допомоги хворим на епілепсію. Відпочинок article Mon, 14 Feb 2022 07:40:21 +0200 В Україні – День військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту ЗСУ. У Болгарії винороби відзначають професійне свято, у православних – передсвято Стрітення Господнього та День пам'яті святого мученика Трифона, а католики відзначають День пам'яті святих Кирила та Мефодія.

День Святого Валентина

14 лютого у багатьох країнах світу святкують День святого Валентина або День усіх закоханих. У Європі  відзначається з 13 століття, в США — з 1777 року.

Традиція дарувати цього дня подарунки зміцнювалася з кожним роком і для декого стала досить успішним бізнесом. Наприклад, на початку минулого століття в американців було заведено надсилати своїм нареченим марципани, які були дуже дорогими.

У Японії традиція дарувати цього дня солодке з'явилася завдяки великій фірмі з виробництва шоколаду. Там почали святкувати День святого Валентина у 30-ті роки, і досі шоколад залишається найбільш вдалим подарунком. До речі, там День святого Валентина дещо нагадує "8 Березня для чоловіків", оскільки японські чоловіки отримують навіть більше подарунків, ніж жінки: чоловічі аксесуари на кшталт бритви, лосьйону, гаманця тощо.

У французів у День святого Валентина заведено дарувати коштовності, а в романтичній Данії люди посилають один одному засушені білі квіти.

У Британії незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків. Згідно з повір'ям, перший, якого вони побачать, є нареченим.

А Саудівська Аравія єдина в світі країна, де це свято офіційно заборонено, до того ж під страхом великих штрафів.

Міжнародний день дарування книг

Ініціатива його появи належить американці Еммі Бродмур, матері трьох дітей, засновниці сайту дитячої книги в США.

Саме питання одного з синів, який одного разу запитав у мами – чому немає такого дня в році, коли люди дарують один одному книги просто так, і стало поштовхом до появи на світ нового свята.

День комп'ютерника

14 лютого — неофіційний День комп'ютерника, який широко відзначається у професійному світі. 14 лютого 1946 року науковий світ продемонстрував перший електронний комп'ютер ENIAC I.

Усі роботи з розробки першої обчислювальної машини спонсорувалися американською армією, якій комп'ютер був необхідний для проведення військових розрахунків, планування та програмування. ENIAC I пропрацював до 23:45 2 жовтня 1955 року, а потім був розібраний.

День пам'яті святого мученика Трифона

Святий Трифон, якого церква вшановує цього дня, жив у 3 столітті в Нікеї. З дитинства він шанував християнські звичаї, а будучи юнаком, виявив дар дивотворення, зцілював хворих. За переказами, Трифон вигнав диявола з дочки римського імператора Гордіана III, який, хоч і був ідолопоклонником, християн не переслідував. Проте за правління наступного імператора, Деція Траяна, почалися гоніння, і Трифона стратили.

День святих Кирила та Мефодія

Кирило і Мефодій - просвітителі слов'ян, покровителі Європи, творці слов'янської абетки. Католицька церква вшановує їхню пам'ять 14 лютого.

Дистинг

Це свято пізніх морозів, присвячене перемозі світла Сонця над темними днями зими. Воно сповіщає пробудження життєвих сил, що заснули під час Зимової Ночі. Вважається, що земля готується до прийому нового насіння. Також цей період називають символічним часом підготовки до майбутніх подій.

 

Іменини: Валентин, Кирило, Мефодій, Петро, Трохим, Тимофій, Семен, Давид, Трифон, Василь.

]]>
14 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/92536 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 14 Feb 2022 07:37:54 +0200 Бобровник Сергій Григорович
Буцко Лідія Григорівна
Лось Олександр Володимирович
Луференко Максим Володимирович
Мозговий Валерій Миколайович
Овдієнко Валентин Михайлович
Овсяник Микола Костянтинович
Разон Сергій Вікторович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Вісім порад для здорового сну http://monitor.cn.ua/ua/rest/92535 Сон відіграє надзвичайно важливу роль у житті людини, впливає на її самопочуття. Наприклад, достатня кількість якісного сну сприяє захисту психічного та фізичного здоров’я, покращує якість життя. Відпочинок article Sun, 13 Feb 2022 16:39:53 +0200 Сон допомагає центральній нервовій системі коректно функціонувати – поки ми спимо, мозок аналізує інформацію минулого дня і готується до дня наступного, щоб ми могли вивчати та запам’ятовувати нову інформацію. У дітей сон також сприяє гармонійному психофізичному розвитку. Повноцінний відпочинок покращує здатність до навчання: неважливо, вивчаєте ви фізику, навчаєтесь керувати автомобілем чи відпрацьовуєте спортивні навички. 

Добова нестача, в тому числі нічного, сну робить нас дратівливими, може негативно впливати на мислення, увагу, швидкість реакції, креативність, здатність працювати і навчатися, спілкуватися з іншими, контролювати емоції й поведінку тощо. Дефіцит сну також пов’язують із розвитком депресивних станів. Діти, які відчувають нестачу сну, можуть мати проблеми у спілкуванні з іншими, а також перемінливий настрій, імпульсивність, відчуття суму або брак мотивації. Також можуть виникати складнощі з концентрацією уваги, погіршення успіхів у навчанні, а як результат — відчуття стресу.

Нижче наведемо низку корисних порад, що допоможуть покращити якість сну та, як наслідок, сприятимуть загальному підвищенню якості життя:

Відмовтеся від яскравого світла. 

Щоби підготуватися до сну, організм має отримати сигнал про настання сутінок, відтак за годину-півтори до того, як ви лягаєте спати, приглушіть світло в кімнаті або використовуйте тепле світіння нічника. Спати краще у повній темряві й, що також важливо, — в тиші.

Провітрюйте спальню перед сном.

Навіть якщо на вулиці дуже холодно — відкрийте  вікно на кілька хвилин і запустить свіже повітря в кімнату. Це допоможе налагодженню якісного сну.

Уникайте ситної вечері.

Їжте не пізніше, ніж за 3–4 години до сну, проте і не лягайте спати голодними. Перед сном краще уникати солодкої, дуже гострої, жирної, смаженої їжі – вона важко перетравлюється й дає організму непотрібні під час сну калорії. Варто також обмежити вживання кофеїновмісних напоїв, а перед сном випити теплої води.

Контролюйте екранний час.

Відмовтесь від гаджетів за 30–60 хвилин до сну. Світло від цих пристроїв заважає мозку виробляти мелатонін – гормон сну. Крім того, планшети, мобільні телефони та ноутбуки стимулюють мозок працювати, а це ускладнює заспокоєння. 

Одягайте для сну спеціальний комфортний одяг. 

Піжама, нічна сорочка, улюблена футболка — неважливо, що ви оберете, головне, щоб ці речі були виготовленими з натуральної тканини, зручними і не містили зайвих декоративних елементів. Ґудзики чи надто грубі шви створюватимуть дискомфорт під час сну. 

Не забувайте про фізичну активність. 

Перетворіть рух на свою корисну звичку. Якщо після робочого дня в офісі у вас є можливість пішки дійти додому — оберіть саме цей варіант або вийдіть з автобуса раніше на одну зупинку і здолайте решту відстані самотужки. Чим більше фізичної активності, тим краще наш організм розслабляється. Проте якщо ви відвідуєте інтенсивні тренування, краще завершувати їх за кілька годин до сну.

Започаткуйте ритуали заспокоєння і розслаблення.

Медитація, дихальні вправи, самомасаж, читання паперової книги, прийняття ванни — ритуали, що допоможуть розслабитись і налаштуватися на якісний сон. Не ігноруйте їх. Незадовго до сну віддавайте перевагу спокійній діяльності.

Дотримуйтеся режиму.

За можливості лягайте спати і вставайте щодня в один і той же час. Якщо плануєте порушити режим у вихідні дні, намагайтеся, щоб різниця зі звичайним розкладом не перевищувала годину. Рекомендована кількість сну для здорової дорослої людини становить 7–8 годин. 

Якщо вам не вдається заснути протягом приблизно 20 хвилин,  займіться чимось іншим — почитайте або послухайте заспокійливу музику. Коли відчуєте втому, можна вже вкладатися до сну.

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: апельсинові булочки з корицею http://monitor.cn.ua/ua/rest/92534 Саме з ароматом булочок, круасанів, пирогів пов’язано чимало приємних асоціацій. Романтичний сніданок вдома чи на терасі готелю, дружнє чаювання із колегами, перші булочки, які було випечено у творчому тандемі з малюком тощо. Відпочинок article Sun, 13 Feb 2022 16:27:31 +0200 Можливо, ви здивуєтеся, але країна, мешканці якої найчастіше роблять паузи на булочку із кавою — це Швеція. У шведській мові навіть є слово, яке позначає цей затишний ритуал — фіка. Кожен швед вважає за свій священний обов’язок влаштовувати фіку щонайменше двічі на день. Пропонуємо вам відчути себе трошки скандинавами, приготувавши булочки за традиційним шведським рецептом. Другий рецепт — не менш смачний, але дещо складніший, він сподобається професійним кондитерам та власникам кав’ярень. Головна складність — стриматися та не скуштувати апельсинові булочки гарячими — випічка має бути ледь теплою, або ж вистигнути повністю.

Апельсинові булочки за шведським рецептом

Без сумніву, кожна українська господиня поділиться власним рецептом, за яким можна приготувати апельсинові булочки з маком, сиром, родзинками тощо. Головна запорука успіху — м’яке, пухке тісто, яке тане в роті. Тоді булочка стане ідеальною «парою» до ароматної кави чи запашного чаю.На приблизно 10 маленьких булочок, приготовлених за традиційним шведським рецептом, знадобляться такі інгредієнти:

    400 мл молока;
    7 г сухих дріжджів;
    50 г вершкового масла;
    дрібка солі;
    2 яйця;
    1 ч. л. подрібнених зернят кардамону;
    сік і цедра 1 апельсина;
    750 г борошна;
    200 г цукру в тісто + 75 г в начинку;
    375 г чорної смородини (або лохини, чорниці).

Час приготування — 3 години.

Покроковий рецепт апельсинових булочок:
 

    Ставимо розтоплюватися вершкове масло.

    Тепле молоко та швидкі сухі дріжджі змішуємо і залишаємо мінімум на 3–4 хвилини.

    Яйця збиваємо з дрібкою солі, додаємо до них повну чайну ложку подрібнених зернят кардамону, 200 г цукру, м'яке масло.

    Перемішуємо, вливаємо молоко з дріжджами й ще раз ретельно змішуємо.

    Всипаємо 500 г борошна, акуратно замішуємо клейке тісто.

    Коли консистенція стане однорідною, додаємо решту борошна, замішуємо тісто.

    Накриваємо миску вологим рушником, залишаємо в теплому місці на годину-півтори. Тісто має збільшитися вдвічі.

    Ягоди змішуємо з цукром, цедрою і соком апельсина, трохи розминаємо, щоб пішов сік.

    На присипану борошном поверхню викладаємо тісто і добре розтягуємо його руками у формі прямокутника.

    У середині в ряд викладаємо начинку й загортаємо, накриваючи тістом, щоб вийшов рулет.

    Ножем розрізаємо на 8–10 булочок, формуємо «равликами».

    Деко присипаємо цукром і розкладаємо невеликі шматочки вершкового масла — для карамельної скоринки знизу.

    Викладаємо на деко булочки, залишаючи невелику відстань між ними.

    Залишаємо ще на 30 хвилин підійти. Посипаємо цукром і цедрою. Випікаємо за 180 °С протягом 20–25 хвилин.

Апельсинові булочки з сиром

Для фруктових булочок чи пиріжків можна використовувати не лише шматочки плодів. У нашому рецепті сік апельсина додається безпосередньо у тісто. Завдяки такій хитрості випічка виходить дивовижно ароматною та гарантовано здивує любителів виробів із тіста.Для 10–12 булочок беремо такі продукти:

    400 г борошна + для роботи з тістом;
    230 мл соку апельсина;
    1 ч. л. сухих дріжджів;
    1 яйце;· 40 г вершкового масла;
    2 ст. л. цукру;
    1 щіпка солі;
    200 г сиру 9 %;
    1 апельсин (цедра);
    2 ст. л. цукру;
    1 жовток та 1 ст. л. молока для змащування булочок.

 Час приготування — 2 години.

Покроковий рецепт апельсинових булочок із сирною начинкою:
 

    Розм’якшуємо вершкове масло — на водяній бані чи в мікрохвильовій печі.

    Натираємо цедру та вичавлюємо сік із апельсинів.

    Робимо швидку опару. Для цього в сік додаємо цукор, дріжджі й кілька столових ложок борошна. Добре перемішуємо. Даємо постояти 3–4 хвилини.

    В окрему миску просіюємо борошно, додаємо сіль. Перемішуємо.

    Робимо в борошні заглиблення, вливаємо туди апельсинову опару, додаємо яйце.

    Замішуємо тісто. Збираємо тісто в грудку.

    Вершкове масло додаємо останнім, вимішуємо тісто хвилин 5.

    Даємо тісту піднятися в теплому місці за 40–60 хвилин.

    Тісто мнемо руками, ділимо на рівні 10 частин, даємо кулькам з тіста постояти 10 хвилин під плівкою або вологим рушником.

    У миску з сиром додаємо цедру апельсина й цукор, перемішуємо.

    Формуємо булочки так, як підкаже фантазія. Підійде метод, описаний у попередньому рецепті. Також булочки можна зробити у вигляді маленьких ватрушок чи класичних закритих пиріжків.

    Духовку розігріваємо до 180 °С.

    Викладаємо булочки на деко. Змащуємо булочки жовтком, змішаним із молоком.

    Випікаємо 10–15 хвилин до готовності.


Смачного!
 

]]>
Гороскоп на тиждень з 14 до 20 лютого 2022 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/92533 Найближчими днями важливо прийняти оновлення, не чинити опір змінам — це перший крок до поліпшення якості свого життя. Відпочинок article Sun, 13 Feb 2022 16:14:49 +0200 Загальний фон сприятливий для знаходження відповідей на свої запитання та усвідомлення, як діяти далі. З'являється можливість вийти з життєвого глухого кута, позбутися стресових ситуацій.

Овен (21.03—20.04). Щоб не зiпсувати стосунки з коханою людиною, доведеться йти на компроміси. Поступайтеся в дрібницях, від цього ви тільки виграєте.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.

Телець (21.04—21.05). У вас з’явиться можливість поїхати у вiдпустку або вiдрядження. Саме в подорожах ви зустрінете людину, що змінить ваше життя на краще.
Дні: спр. — 16; неспр. — 18.

Близнюки (22.05—21.06). Ні в дружбі, ні в справах ви не схильнi шукати простi шляхи. Найкращий шлях — не найкоротший, а найправильніший і безпечний.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.

Рак (22.06—23.07). Ви знаєте, чого хочете від життя, і маєте у своєму арсеналі всі інструменти для того, щоб iз часом цього домогтися.
Дні: спр. — 18; неспр. — 20.

Лев (24.07—23.08). У компанії ви не харизматичний лідер, а людина, чиє слово має велику вагу і чий авторитет не викликає сумніву.
Дні: спр. — 14; неспр. —15.

Діва (24.08—23.09). Завдяки розсудливості і самостійності ви владнаєте будь-якi справи. Ви звикли грати першу скрипку, а не підлаштовуватися пiд чиїсь закони.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.

Терези (24.09—23.10). У вас з’являться серйознi намiри. Ви сповненi рішучості довести справу до кінця, оскiльки надаєте перевагу перевіренiй iнформацiї.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.

Скорпіон (24.10—22.11). Ви не схвалюєте будь-які нововведення, вважаючи їх не дуже надійними. До кiнця тижня надiйде грошова допомога вiд партнерiв.
Дні: спр. — 17; неспр. — 19.

Стрілець (23.11—21.12). Вашi рухи розмiренi, а слова зважені й точні. Оточуючi тягнуться до вас, відчуваючи вашу могутню внутрішню міць.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.

Козеріг (22.12—20.01). У вас практичний розум,  ви вмієте підтримати розмову і можете завоювати довіру співрозмовника. Тому саме до вас звернуться вашi друзi.
Дні: спр. — 14; неспр. — 15.

Водолій (21.01—19.02). Ви практик, звикли впевнено йти до поставленої мети. Не зважаючи ні на які перешкоди, вдасться домогтися свого.
Дні: спр. — 17; неспр. — 18.

Риби (20.02—20.03). Ви не вмієте правильно організовувати працю, часто йдучи напролом. Проте ваша фантастична заповзятiсть допоможе отримати посаду керівника.
Дні: спр. — 17; неспр. — 19.

Інша версія:

ОВЕН

Чудове зовнішнє тло принесе чудовий настрій та виконання бажань. Ваш витончений авантюризм і сміливість привертають увагу протилежної статі. Час романтики, щасливого сімейного життя, а також з'являється шанс зайняти лідерські позиції, просунутися вгору кар'єрними сходами, підвищити рівень доходу. Важливо не перевитратити свій внутрішній ресурс, зберегти сили для довгострокових проєктів та робіт, які можуть розпочатися вже найближчими днями.

ТЕЛЕЦЬ

Не переймайтеся, якщо не встигаєте за іншими людьми - зараз не найвдаліший час для гонитви за матеріальними та зовнішніми благами. Не соромтеся звертатися за допомогою до інших людей - вам її з радістю нададуть. Користуйтеся своєю привабливістю, що посилилася - саме це допоможе вирішити більшість питань. Терплячість та політ творчої фантазії сприяють вам у досягненні поставленої мети. Настав час переглянути свої амбітні плани та зайнятися особистим життям.

БЛИЗНЯТА

Можливо отримання звістки, яка докорінно змінить стан ваших справ, змусить вас змінити життєву стратегію, позбутися своїх переконань. В результаті ви знайдете гармонію з самим собою і досягнете гармонії з навколишнім світом. Протягом тижня можна вирішити більшість фінансових справ, знайти компромісне рішення для спірних питань, отримати довгоочікувані дозволи чи документи. Багато представників знака Близнята отримають основу для зльоту у фінансовій сфері.

РАК

Різкі перепади настрою, вибух емоцій, бажання отримати все й одразу може негативно позначитися на особистих взаєминах із близькою людиною. Повня у Леві максимально включає ваш потенціал, що, з одного боку, допомагає досягти успіху в соціумі, зайняти своє місце під Сонцем, але з іншого, відволікає вас від чогось особистого, спокійного, сімейного. Зараз дуже важливо встановити довірчі взаємини із партнером, відновити згоду та мир у вашому союзі.

ЛЕВ

Чудовий тиждень, все виходить так, як ви хочете, життя налагоджується. Але не варто всім розповідати про своє щастя, не довіряйте стороннім, інакше ваші задуми будуть наперед приречені на провал. Повня 16 лютого допоможе вам набути популярності, значно просунути свої інтереси, проєкти, що затяглися. У особистих взаєминах досягається гармонія, ви отримуєте багато уваги з боку представників протилежної статі.

ДІВА

Тиждень розкриття таємниць, усвідомлення справжніх причин того, що відбувається з вами, як в особистому житті, так і в соціальному. Прекрасний час для позбавлення від страхів і сумнівів у собі чи почуттях партнера. Скористайтеся цим періодом для того, щоб прояснити теми, що хвилюють, сказати те, про що давно мовчали. Дуже ефективний тиждень - час створення бази майбутніх успіхів, більше пов'язаний із фундаментальними питаннями, які поки що не надто явно виражені у зовнішніх проявах.

ТЕРЕЗИ

Для більшості Терезів тиждень складеться позитивно, однак деяка напруженість присутня. Найкращий час для того, щоб відмовитися від звички постійно довго думати, зважувати всі "за і проти", перш ніж ухвалювати рішення. Найближчим часом важливо швидко і легко приймати зміни, які обов'язково принесуть плоди та результати, що задовольняють. Особисте життя яскраве та пристрасне, можливі цікаві пропозиції щодо ділової співпраці з представниками протилежної статі.

СТРІЛЕЦЬ

Посилюється ваш артистизм, тому виступи на публіці, активна соціальна позиція допоможуть досягти вищого становища в суспільстві, просунутися в кар'єрі, заявити про себе і набути популярності, стати затребуваною людиною. Повня 16 лютого відкриє вам ще більше можливостей, до того ж не лише у зовнішньому житті. Не забувайте про любих, рідних, близьких людей, приділіть увагу дітям - зараз найкращий час досягти порозуміння, усунути давні протиріччя з оточенням.

СКОРПІОН

Через довіру одне до одного досягаєте гармонії з коханою людиною. Зараз не час для ревнощів і сумнівів, цінуйте почуття близьких людей, і намагайтеся виправдати хороше ставлення до себе. Намагайтеся встановити баланс у взаєминах із співробітниками, діловими партнерами - "не перетягуйте ковдру на себе". Чудовий період для фінансової сфери, вирішення майнових питань, професійної сфери. Деякі ділові стосунки можуть бути романтичними.

КОЗОРІГ

Сприятливий тиждень, вдається зробити дуже багато, вирішити найскладніші питання та вийти із заплутаних ситуацій. Зараз не час для впертості та агресивної конкуренції - бережіть свою репутацію, оточуйте себе корисними людьми, у деяких питаннях варто виявити м'якість, піти на поступки. Підвищується рівень вашої відповідальності за інших людей. Можливі щасливі події у особистому житті, приємні звістки. У вашому житті починається новий, більш умиротворений та гармонійний період.

ВОДОЛІЙ

Тиждень переживань, обнулення за деякими темами та відродження у новій якості. Криза дає нові можливості для зростання, відкриває багато ситуацій, що трапилися, з іншого боку. Стримуйте себе - у ситуаціях несправедливості, яких досить багато у житті, ви можете втратити контроль над собою. Для вирішення особистих питань тиждень сприятливий. Можливі несподівані витрати, необхідність вкладення коштів заради отримання вигоди вже найближчим часом.

РИБИ

Все чудово - на вас чекають щастя та талан. Тиждень покаже, що всі негативні події в минулому сталися недаремно, саме це послужило відправною точкою до позитивних змін. Найближчими днями потрібно ухвалити важливі рішення, як діяти далі, щоб максимально ефективно використати сприятливі можливості тижня. У любовній сфері, загалом, все гаразд. Гарний час для того, щоб знайти своє місце у суспільстві та зміцнитися на досягнутому рівні.

]]>
13 лютого - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/92530 13 лютого у світі святкують День радіо, День народження кінокамери, День інтернет-друзів, День подруг та Міжнародний день прийняття себе. Відпочинок article Sun, 13 Feb 2022 15:59:38 +0200  У православному календарі день пам'яті мучеників Кіра та Іоанна та з ними мучениці Афанасії та дочок її Феодотії, Феоктисти та Євдоксії.

Всесвітній день радіо

Всесвітній день радіо, від 2012 року, за рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО відзначається щорічно 13 лютого. У січні 2013 року Генеральна Асамблея ООН офіційно схвалила проголошення Дня та під час 67-ї сесії ухвалила резолюцію, проголосивши 13 лютого Всесвітнім днем радіо.

Дату проведення обрано невипадково - саме 13 лютого 1946 року вперше вийшло в ефір "Радіо ООН", станція якого була розташована в штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй.

Як стверджують засновники свята, воно має не лише віддати належне радіо як засобу зв'язку, а й слугувати зміцненню співпраці між усіма, хто має до нього стосунок. Адже у вік цифрових технологій радіо продовжує залишатися засобом зв'язку та спілкування для найбільшої аудиторії у світі.

День народження кінокамери

Щороку 13 лютого святкують День народження кінокамери. Патент на неї 1895 року отримали брати-винахідники Луї та Огюст Люм'єр. Свій винахід вони назвали синематографом. Створили вони його на основі кінескопа (винахідник Томас Едісон). Це засіб, який дозволяв дивитися зображення через маленький отвір. Але користуватися кінескопом могла лише одна людина, що було не надто комфортно. А синематограф міг не лише проектувати, а й копіювати та знімати зображення.

День подруг

Це неофіційне свято, створене за принципом Дня святого Валентина. Подруги збираються разом, щоб відсвяткувати свою дружбу. Історія святкування цього дня розпочинається із серіалу "Парки та зони відпочинку" (2009 р.). Головна героїня вигадує власне свято Galentine's Day, поєднавши ідіому gal pals (подруги) та День Валентина.

Міжнародний день прийняття себе

У цей день люди турбуються про своє здоров'я та самопочуття, сприймають себе такими, якими вони є. Засновницею свята стала Сана Дживані, розробниця концепції любові до себе у 2011 році. У дитинстві вона захворіла на алопецію (випадіння волосся) і відчула булінг з боку інших дітей. Але дівчина змогла прийняти себе та полюбити.

 

Іменини: Віктор, Опанас, Іван, Микита, Ілля, Вікторія.

]]>
13 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/92529 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 13 Feb 2022 15:57:20 +0200 Пильник Тетяна Григоріва
Скнар Петро Іванович
Удод Любов Григорівна
Тимошенко Олександр Олексійович
Куйбіда Сергій Іванович
Іванченко Михайло Олександрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
12 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/92524 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 12 Feb 2022 14:10:13 +0200 Вертійко Інна Михайлівна
Дорошок Олександр Миколайович
Желіхівський Іван Сафронович
Кухарук Олександр Васильович
Мартиненко Сергій Володимирович
Моголівець Микола Петрович
Олєйніков Артем Володимирович
Панкратова Алла Михайлівна
Тарасенко Ніна Миколаївна
Тимошенко Оксана Павлівна
Титенок Яна Станіславівна
Чередник Ольга Миколаївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
12 лютого - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/92523 12 лютого у світі відзначають День науки та гуманізму (День Дарвіна), День дітей-солдат, День шлюбних агенцій, у США – день народження Авраама Лінкольна, а у Вірменії – день святого Саркіса, покровителя закоханих. Відпочинок article Sat, 12 Feb 2022 14:09:16 +0200 У Франції відбудеться відкриття Фестивалю лимонів, а в Італії Венеціанського карнавалу. Православна церква в цей день вшановує пам'ять Трьох Святих — Іоана Златоуста, Василія Великого та Григорія Богослова.

День Дарвіна

День Дарвіна або Міжнародний день науки та гуманізму, присвячений дню народження відомого англійського вченого-натураліста, відзначають щорічно 12 лютого. Чарльз Дарвін, основоположник теорії природного відбору, і навіть теорії еволюції і походження людини, був яскравим представником науки 19 століття, а його теорія була розцінена ще за життя вченого як науковий переворот.

Перший український дослідницький ядерний реактор

У Києві в Інституті ядерних досліджень НАН України, 12 лютого 1960 року, відбувся запуск першого вітчизняного дослідницького ядерного реактора ВВР-М. Потужність першого реактора складала 10 МВт. Головною метою створення першого дослідницького реактора було отримання потужного потоку нейтронів, які потім використали для інших експериментів. Окрім того, він виробляє й різноманітні ізотопи, які теж використовуються у різних галузях промисловості та медицини. У 2010 році реактор модернізували: вчені встановили нові сучасні системи управління й захисту, а також нове сховище для відпрацьованого палива. 2015 року він остаточно вичерпав свій експлуатаційний ресурс, але продовжує працювати.

Міжнародний день дітей-солдат

День Червоної Руки відзначається 12 лютого кожного року як день пам'яті дітей-солдат, змушених брати участь у війнах і збройних конфліктах. Цей день – заклик до дій проти практики мобілізації неповнолітніх, на підтримку дітей, позбавлених нормального дитинства через військові конфлікти на батьківщині.

Як відомо, дітей використовують як солдатів не тільки в Конго, Руанді, Уганді, Судані тощо. Понад 17 країн світу офіційно беруть дітей до армії. Так, у 2009 році приблизно 250 тисяч дітей (лише за офіційними даними) перебували на військовій службі, причому третина з них – дівчатка.

День Червоної Руки був вперше відзначений у 2009 році, коли Факультативний протокол до Конвенції про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах набув чинності. Це сталося саме 12 лютого – протокол був схвалений Генасамблеєю ООН і наразі під ним стоять підписи керівників із понад 100 різних держав.

Собор трьох святих

Собор вселенських вчителів і святителів — соборне свято православної церкви, присвячене пам'яті великих каппадокійців Василя Великого, Григорія Богослова та константинопольського патріарха Іоанна Златоуста, які шануються як вселенські вчителі, чий авторитет має особливу вагу у формуванні догматики. Історія встановлення свята відноситься до правління візантійського імператора Олексія I Комніна, коли в Константинополі точилися суперечки про першість будь-кого з цих Отців церкви. За церковним переказом, у 1084 році до митрополита Євхаїтського Іоанна з'явилися три святителі і наказали встановити спільний день святкування їхньої пам'яті, оскільки усі вони рівні перед Богом.

 

Іменини: Василь, Володимир, Григорій, Іван, Іполит, Максим, Пелагея, Петро, ​​Степан, Федір, Феофіл.

]]>
11 лютого - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/92497 11 лютого святкують Міжнародний день жінок і дівчат у науці, Всесвітній день хворого, день заснування держави в Японії, день молоді у Камеруні та день податківця в Азербайджані. Відпочинок article Fri, 11 Feb 2022 07:15:26 +0200 Сьогодні також стартує карнавал у Ніцці. А православна церква вшановує пам'ять святого Лаврентія.

Міжнародний день жінок і дівчат у науці

11 лютого відзначають Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Це нове свято, як йдеться в резолюції 70 сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року, засновано, щоб досягти повного та рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечити гендерну рівність та розширення прав і можливостей жінок і дівчат.

Всесвітній день хворого

Всесвітній день хворого відзначають саме 11 лютого, оскільки цього дня в Лурді (Франція) люди спостерігали явище Богоматері. Вона зцілила стражденних, після чого її стали називати рятівницею хворих.

День заснований для підтримки суспільством усіх людей, здоров'я яких було втрачено через різні недуги.

Ініціював встановлення цього свята Папа Римський Іван Павло ІІ. Понтифік визначив метою цього дня – забезпечення кращого догляду за хворими у всіх куточках землі та надання допомоги немічним, які потребують полегшення своїх страждань.

День заснування держави у Японії

"Пам'ятати про день заснування держави, виховувати серце, яке любить країну" - це девіз Дня заснування держави, визначений законом "Про національні свята".

Свято відзначається у Японії щорічно з 1967 року і є загальнонаціональним вихідним.

У Книзі історії Японії, що веде літопис держави з часів періоду Нара (710-794), йдеться, що днем заснування японської держави вважається день сходження на престол першого імператора Японії Дзимму. У перекладі на Григоріанський календар цією датою стало 11 лютого 660 до нашої ери.

Здебільшого японці — патріоти своєї країни, але їм, природно, байдуже політичне забарвлення свята. Якщо свято випадає на середину тижня, то японці проводять його в родинах з батьками, друзями, присвятивши зимовий день спорту, поїздкам або іншим захопленням.

Карнавал у Ніцці

Народився карнавал у 1294 році, коли герцог Анжуйський приїхав до Ніцци провести кілька приємних днів. Почалися бали, феєрверки, запросили мімів. Веселощі охопило все місто, танцювали ремісники, лякали масками рибалки.

У наші дні карнавал триває два тижні. У перший день урочистостей учасники та глядачі зустрічають Його Величність Карнавал, а ввечері обирають королеву свята.

Церковне свято:

Сьогодні православні віряни вшановують пам'ять преподобного Лаврентія Печерського, єпископа. На Лаврентія спостерігали за місяцем: якщо він ріс – погода як і в цей день простоїть усю першу половину наступного місяця; якщо ж дата випадала на новий місяць, такою погода буде всю другу половину місяця.

 

Іменини: Герасим, Дмитро, Іван, Ігнатій, Костянтин, Лаврентій, Леонтій, Лука, Роман, Федір, Яків

]]>
11 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/92496 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 11 Feb 2022 07:12:03 +0200 Баранков Олег Григорович
Бугай Вадим Іванович
Іващенко Віктор Іванович
Кривошей Володимир Станіславович
Лавренюк Дмитро Олександрович
Перегуда Неллі Євгенівна
Полевик Борис Михайлович
Приходько Антон Євгенійович
Ромака Людмила Олексіївна
Романенко Світлана Володимирівна
Раскін Василь
Француз Володимир Іванович
Фальчевська Лідія Григоровна
Цибульська Тамара Михайлівна
Шморгун Петро Федорович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com
]]>
10 лютого - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/92471 10 лютого у світі відзначають День зернобобових, День народження праски та День розглядання людей. Відпочинок article Thu, 10 Feb 2022 08:09:49 +0200 У США - День фланелі, День парасольки, День тістечка з сирним кремом, на Мальті - День аварії корабля святого Павла, в Еритреї - День Фенкіл, Національний день пам'яті вигнаних з Істрії та Далмації і жертв фойби - в Італії, в Таїланді - День Корпусу добровольчої оборони. Відбудеться відкриття Берлінського міжнародного кінофестивалю "Берлінале". Православна церква вшановує пам'ять преподобного Єфрема Сиріна.

Відкриття "Берлінале"

"Берлінале" - найбільша кіноподія в Німеччині та одна з найважливіших у Європі. Фестиваль, від 1951 року, проводиться у столиці Німеччини щорічно, проходить у лютому та триває 10 днів (до 1978 року відзначався влітку).

Поряд із Канським та Венеціанським кінофестивалями, "Берлінале" також є однією з центральних подій у світі кінематографу та орієнтований, перш за все, на авторське та інтелектуальне кіно.

У конкурсній програмі беруть участь художні повнометражні та короткометражні фільми, створені протягом року до початку фестивалю, які не демонструвалися на інших фестивалях.

Всесвітній день зернобобових

Встановлений резолюцією Генасамблеї ООН у грудні 2018 року з ініціативи уряду Республіки Буркіна-Фасо.

В офіційному зверненні представників африканської республіки до ООН наголошувалося, що встановлення свята стане закономірним продовженням приділяння уваги зернобобовим як сільськогосподарським культурам, які грають велику роль у вирішенні продовольчих проблем, формуванню здорового способу життя через здоровий раціон харчування.

Найвідоміші боби - горох, квасоля та сочевиця. Відомо, що вони були частиною раціону харчування ще у Стародавньому Світі, де спеціально для цього вирощувалися.

День народження праски

Пристосування для розгладження одягу винайшли давно. У 4 столітті до н. е. у Стародавній Греції застосовувалися способи плісування одягу з полотна за допомогою гарячого металевого прута, що нагадував качалку. Для розгладження одягу використовувалися оброблену нагріту бруківку.

Перша згадка про праску знайдена у книзі витрат царського двору. Запис датовано 10 лютого 1636 року. Згадана та описана праска вартістю 5 алтинів важила близько 10 кілограмів і була монолітною.

У 18 столітті користувалися духовими прасками, у яких відкидалася кришка для завантаження вугілля, для його роздмухування потрібно було періодично дути в бічні отвори на прасці.

Потім з'явилися праски, в корпусі яких була металева трубочка для приєднання до газового балона, з насосом на кришці.

Були й спиртові праски, що нагадують гасову лампу. Поверхня такої праски нагрівалася спиртом, залитим усередину, який запалювався в разі необхідності. Через дефіцит спирту така новація існувала недовго.

Тривалий час праски вважалися розкішшю. Так за спиртову праску можна було купити стадо овець. Були й алюмінієві праски, створені не задля прасування, а задля вивезення кольорового металу за кордон.

З появою електрики та розвитком техніки з'явилися електричні праски. Принцип їх роботи ґрунтується на виділенні теплової енергії під час проходження електричного струму через резистивний нагрівальний елемент.

Церковне свято:

Сьогодні день пам'яті Єфрема Сиріна, проповідника та богослова. У народі 10 лютого відзначали день Єфрема, якого також називали вітродуєм, запічником, цвіркуновим заступником. З цим днем пов'язано багато цікавих традицій. У Єфремів день обов'язково підмітали підлогу віником із полину, щоб уберегти будинок від нечистої сили та від злих людей. А от комах, що живуть у домі, на Єфрема вбивати не можна. Щоб догодити домовику, на ніч йому на кухні залишали кашу. Кішку часто називали господинею будинку: вважали, що вона може порозумітися з домовиком, а тому її також не можна ображати.

 

Іменини: Володимир, Георгій, Єфрем, Ігнатій, Леонтій, Ольга, Федір, Феодосій.

]]>
10 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/92469 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 10 Feb 2022 08:03:40 +0200 Висоцька Лілія Віталіївна
Герасименко Роман Іванович
Грищенко Василь Миколайович
Дайнеко Федір Іванович
Калюжний Іван Миколайович
Міненко Раїса Дмитрівна
Нікітченко Сергій Миколайович
Панич Надія Григорівна
Петренко Наталія Борисівна
Прищепа Вікторія Василівна
Пустовіт Віктор Миколайович
Сємака Микола Сергійович

Шатан Світлана Вікторівна

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
9 лютого - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/92448 9 лютого у світі відзначають День стоматолога і День піци, а у православних – День Іоанна Златоуста. Відпочинок article Wed, 09 Feb 2022 08:02:34 +0200 День стоматолога

Дата свята приурочена до Дня пам'яті Святої Аполлонії, яка вважається небесною покровителькою стражденних від зубного болю. У ХVIII столітті з легкої руки П'єра Фошара, засновника сучасної стоматології як науки та професії, Аполлонія почала заступатися і стоматологам, покликаним цей біль усувати.

Міжнародний день піци

Звичайне, на перший погляд, італійське національне блюдо, що складається з тонкого коржа з начинкою з томатної пасти, оливкової олії, помідорів, моцарели і базиліка здобуло собі повагу і набуло шанувальників у всьому світі. Невипадково італійці звернулися до ЮНЕСКО з проханням визнати свій історичний гастрономічний винахід не просто національним надбанням, а частиною Всесвітніх цінностей.

Сьогодні в Італії, де піца шанується як національна страва, діє Закон про піцу, що суворо регламентує як склад справжньої італійської піци, так і весь процес її приготування аж до того, де мають виростати інгредієнти та вироблятися сир, як має готуватися тісто і за якої температури і яким чином ця страва має готуватися.

 

День пам'яті Іоанна Златоуста

Православна церква 9 лютого вшановує пам'ять святителя Іоанна Златоуста (347-407), відомого своїми псалмами та проповідями. Недарма саме його вважали ідеалом проповідника.

Походив святитель Іоанн із заможної антиохійської родини. У дитинстві втратив батька. Його вихованням опікувалася мати Анфуса – справжня християнка. Іоанн від природи був надзвичайно обдарованим і ретельно розвивав свої здібності. Він навчався у знаменитого оратора Ліванія, який вважав його єдиним гідним наступником.

Після закінчення навчання, Іоанн обійняв посаду адвоката і швидко прославився завдяки своєму красномовству. Проте мирське життя незабаром йому набридло. Іоанн прийняв у зрілі роки хрещення, він після смерті матері чотири роки провів у відокремленій обителі та ще два в печері в усамітненні. Потім упродовж двадцяти років служив у Антіохії священиком.

Пізніше його слава як Златоуста поширилася на весь християнський світ. Тому, коли звільнилася катедра Константинопольського архієпископа, її віддали Іоаннові.

Активна діяльність Іоанна на цій посаді, непримиренність і суворість його вимог до мешканців міста, разом із яскравими викривальними промовами, а також зростаюча популярність серед парафіян, накликали на святого ненависть влади. У 403 році Іоанна засудили, позбавили катедри та схвалили рішення про вигнання.

У ніч, коли святий залишив столицю, у ній стався сильний землетрус. Це налякало представників влади, і вони попросили Златоуста повернутися. Однак через два місяці Івана знову засудили та відправили у вигнання.

Близько трьох років він прожив у вірменському місті Кукузі, а потім три місяці суворі воїни вели його пішки через гори в Пітіунт і в спеку, і в дощ. Стомлений святитель зробив зупинку в Команах. Уночі йому з'явився мученик Василіск, шанований у цьому місті, і сказав: "Не засмучуйся Іоанне, завтра ми будемо разом". Прокинувшись, святий причастився і помер.

Поганою прикметою у Златоустів день вважається мити голову, а також дарувати та отримувати подарунки. Також існує думка, що 9 лютого можуть зробити пристріт. Сон, побачений під цей день, не виповниться.

Іменини: Іван, Дмитро, Петро.

]]>
9 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/92447 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 09 Feb 2022 07:58:39 +0200 Антоновський Олександр Володимирович
Бутенко Олексій Іванович
Вербовенко Андрій Анатолійович
Гайдук Сергій Микитович
Гущенко Володимир Олексійович
Капиря Ірина Ігорівна
Колесников Микола Іванович
Линник Сергій Дмитрович
Нагорний Віктор Іванович
Піун Олена Петрівна
Полевик Борис Михайлович
Потебня Володимир Петрович
Філоненко Анатолій Вікторович
Шпак Ігор Георгійович
Яцина Сергій Григорович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
8 лютого - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/92408 8 лютого у світі відзначають День безпечного інтернету, День пропозиції руки та серця, День опери, а віряни вшановують пам'ять Федора Студита. Відпочинок article Tue, 08 Feb 2022 09:34:57 +0200 Починаючи з 2004 року в другий вівторок лютого світ відзначає День безпечного інтернету. В Україні свято почали відзначати лише з 2009 року.

Також сьогодні, восьмого лютого, у світі відзначають День пропозиції руки та серця. Це романтичне свято не є офіційним, але воно супроводжується звичаєм робити своїм коханим особливу пропозицію.

А буддисти 8 лютого відзначають День Нірвани чи Парінірвани. Вважається, що в день перед фізичною смертю Будда Шак’ямуні під час медитації досягнув парінірвани – головної мети буддистської практики.

Що ж до подій, то 8 лютого 1933 року піднявся в повітря перший сучасний пасажирський літак – «Боїнг-247». На борту літака могли розміститися 10 пасажирів. Лонжерон крил у тому літаку проходив через салон, тож деяким пасажирам доводилося переступати через великий виступ, щоб дістатися до своїх місць. До речі, через 36 років цього ж дня, 1969 року, відбувся перший політ найбільшого у світі пасажирського літака «Боїнг-747».

Яке сьогодні церковне свято

8 лютого вшановують пам’ять святого Федора Студита. Він був грецьким громадським діячем і монахом, якого церковнослужителі зарахували до лику святих.

В народі цей день назвали «Федора Поминальника». За давніми віруваннями, цього дня померлі сумують за своїми рідними. Щоб душі померлих не блукали світом, люди вранці йшли до церкви і ставили свічку за упокій.

Прикмети дня

    Цього дня наші предки гадали на погоду: сипали жменю гороху на блюдце і слухали звук. Якщо горох дзвінко вдарився, то незабаром будуть морози. Якщо звук був глухий, значить падатиме сніг.
    Тихий і ясний день означає, що весна буде теплою та настане швидко;
    Якщо цього дня хуртовина – значить зима ще довго буде.

Іменини: Аркадій, Давид, Іван, Йосип, Марія, Петро, Семен і Федір.

]]>
8 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/92407 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 08 Feb 2022 09:24:31 +0200 Дрозд Наталія Олександрівна
Богданьок Олена Миколаївна
Карпенко Василь Миколайович
Корсун Надія Олександрівна
Нестеренко Сергій Миколайович
Осаула Катерина Михайлівна
Пилипенко Григорій Миколайович
Примаков Геннадій Анатолійович
Птиця Олександр Григорович
Самчук Людмила Віталіївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
7 лютого - який день, свято та прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/92388 7 лютого у світі відзначають День вогнегасника, в Україні – День масажиста, День Конституції в Мексиці, у США – День балету, в Індії – День троянди і День святого Мела в Ірландії. Відпочинок article Mon, 07 Feb 2022 07:55:55 +0200 У Японії День північних територій, а Гренада святкує День незалежності. Православна церква вшановує пам'ять святителя Григорія Богослова, архієпископа Константинопольського, День пам'яті священномученика Володимира, митрополита Київського та святкування на честь ікони Божої Матері "Утамуй моя печалі".

День вогнегасника

7 лютого вважається днем народження вогнегасника. У 1863 році цей винахід був запатентований у штаті Вірджинія інженером Аланом Креєм. Перше застосування скляних колб, наповнених водою, при гасінні пожеж датується 17 століттям. Найпершим вогнегасником вважається створений в Англії в 19 столітті. Для його наповнення також використовували воду.

Сноуборд включений до програми Олімпійських ігор

1998 року змагання сноубордистів були включені до програми Олімпійських ігор. Сноуборд - швидкісний спуск із засніжених схилів та гір на спеціальному снаряді – сноуборді, монолижі з окантовкою, що має кріплення для ніг. Спускаючись із гори, спортсмени виконують різні акробатичні елементи. Першу подобу сноуборду винайшов австрієць Джек Буртшеєт: у 1929 він вирізав дошку для катання з фанери. Офіційно основоположником сноубордингу вважається американець Том Сімс. У 1963 він почав кататися з гір на дошці від скейтборду, а потім, удосконаливши свій винахід, став першим в історії виробником сноубордів під маркою SIMS Snowboards.

Спочатку спортсмени трималися за мотузок, закріплений на передньому боці дошки. Пізніше мотузку замінили кріплення, змінилася і сама форма сноуборду - він набув викривленого до центру вигляду. На відміну від гірських лиж, сноуборд розвиває меншу швидкість (100 кілометрів на годину проти 150 кілометрів), він легший в освоєнні та простіший в управлінні. Ще одна тонкість: сноубордисти стоять на дошці не обличчям, а боком щодо спрямування руху. Найуспішнішими олімпійцями-сноубордистами за всю історію Олімпійських ігор цього виду були представники Швейцарії і США.

День масажиста

Уперше позитивний вплив на організм людини за допомоги рук описали індіанці і китайці. Сталося це близько трьох тисяч років до нашої ери. Першими українськими містами, де почали у XX столітті вивчати масаж, стали Харків та Одеса. Ініціаторами створення нового свята у 2018 році стали громадські організації і провідні установи у сфері медицини, масажу, оздоровлення.

Церковне свято

Православна церква 7 лютого вшановує пам'ять святого Григорія Богослова. Він був єпископом малазійського міста Назіанз. Григорій Богослов – видатна постать в історії християнської Церкви. Церковний діяч і мислитель, поет і прозаїк, ще до народження був присвячений своєю матір'ю Господу.

У народному календарі цю дату назвали Григорій Богослов, Григор'їв день, Григорій-вказівник. Вважалося, що який день з ранку і до обіду, такою буде перша половина наступної зими.

 

Іменини: Григорій, Олександр, Анатолій, Борис, Володимир, Петро, Фелікс.

]]>
7 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/92387 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 07 Feb 2022 07:52:49 +0200 Бригинець Володимир Дмитрович
Василинчук Валерій Володимирович
Веремейчик Ольга Григорівна
Єфіменко Тимофій Володимирович
Гальчак Аліна Сергіївна
Коверзнев Вадим Олександрович
Луговська Олена Миколаївна
Ожерельєв Віктор Васильович
Прохоров Олег Володимирович
Скрипкіна Тетяна Андріївна
Старостюк Микола Васильович
Стасюк Віктор Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
6 лютого - день бармена http://monitor.cn.ua/ua/rest/92386 День святого Аманда - покровителя виноробів і броварів (День бармена) Відпочинок article Sun, 06 Feb 2022 08:08:36 +0200 6 лютого відзначається День святого Аманда (St. Amand або Amandus, ок. 584-675), одного з великих християнських апостолів, який вважається покровителем виноробів, пивоварів, торговців, а також реєстраторів і барменів (bartenders).

Святий Аманд був відомий своєю діяльністю по євангелізації виноробних регіонів Франції, Німеччини і Фландрії.

Міжнародний день бармена (International Bartender's Day) — професійне свято, яке відзначається 6 лютого в День святого Аманда, став у багатьох країнах професійним святом барменів і рестораторів.

Ремесло бармена не випадково удостоїлося свого власного календарного свята.

Професія цих людей не менш важка, ніж водіїв автобусів, вчителів і пожежників. Часом бармени проводять на ногах майже цілу добу, крім цього вони відмінні психологи, і нерідко вгадують улюблений напій клієнта з першого погляду.

]]>