Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 21 лютого - Міжнародний день рідної мови http://monitor.cn.ua/ua/rest/78011 Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова та її нарічча стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для нас дуже широкі можливості. Відпочинок article Fri, 21 Feb 2020 07:42:00 +0200 Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.

Колись ми всі говорили однією мовою. Розуміли один одного і нам не був потрібен хороший фахівець - перекладач. Згідно з Біблійними текстами (Буття, глава 11) поділ мов відбувся в регіоні, який був названий Вавилон. Не заглиблюючись у причини цього явища скажемо, що зараз на нашій планеті за оцінками фахівців всесвітньої організації ЮНЕСКО налічується близько 6-ти тисяч мов, причому половина з них перебуває під прямою загрозою зникнення.

Добре це чи погано - не можна сказати напевно, проте абсолютно точно можна стверджувати, що окрема, самостійна мова - це своєрідний носій цілком певних традицій та культурної спадщини, що в свою чергу вказує на конкретну цінність, яку вона може представляти хоча б з точки зору історичної аналітики.

У 1999-му році, за даними проекту DilovaMova.com, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю.

Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.

Зроблені кроки по збереженню і поширенню рідних мов на практиці показали, що це активно служить зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.

]]>
21 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/78010 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 21 Feb 2020 07:30:00 +0200 Аніщенко Сергій Михайлович
Дєдов Борис Степанович
Душа Леонід Леонідович
Засько Микола Михайлович
Кожедуб Володимир Павлович
Корнієць Валентина Іванівна
Логінов Олександр В’ячеславович
Малишева Валентина Павлівна
Реброва Наталія Борисівна
Романова Анна Анатоліївна
Сова Іван Михайлович
Четверик Сергій Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
20 лютого - День Героїв Небесної Сотні http://monitor.cn.ua/ua/rest/77981 Людина, розумна людина, завжди сподівається на краще. Це природно, адже ми не станемо заперечувати, що найчастіше обставини, що нас оточують, просто змушують нас це робити. Надія супроводжує нас, напевно всюди, але що ми готові зробити для того, щоб вона не залишилася марною. Відпочинок article Thu, 20 Feb 2020 07:41:39 +0200 Далеко не кожній людині випадає така честь, щоб сприяти втіленню кращих сподівань. А сприяння, активне сприяння в цьому - є єдина причина, по якій здійснюється це велике таїнство, дане нам Богом. Адже погодьтеся: не важливо, пливемо ми за течією чи проти, але важливо - на краще або гірше, і важливо, що рухаємося, і рухаємося по милості Божій.

20-е лютого 2014-го року стало якоюсь переломною датою цієї надії на краще для всього українського народу. Відчуваючи глибокі і тривалі приниження та відвертий гніт з боку пострадянської корупційної, кримінально-комуно-кегебістско-олігархічної химери, багатонаціональний український народ пробудився. Він встав перед тираном і не залишився у смертельної байдужості до майбутнього своїх дітей, до теперішнього своєї, даної Богом душі, до гідності та честі свого доброго імені.

На жаль «грабіжники граблять, і грабуючи, граблять грабіжно». Так написано у Святому Письмі. Ця дата з’явилася яскравим доказом тих слів і деспотична система вирішила умертвити цю надію.
Чи можна умертвити надію? «Надія лицеміра загине» - так написано у Святому Письмі. Але чи можна назвати лицеміром того, хто віддає найдорожче, що у нього є - життя, заради ближнього свого, заради кращого життя для ближнього свого? Таку людину називають героєм. Такі люди не вмирають, а їх життя продовжується на Небесах, поруч з Отцем Небесним.

11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день - «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого. Це зроблено, за даними проекту DilovaMova.com, «На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України», - йдеться в документі.

]]>
20 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77980 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 20 Feb 2020 07:40:38 +0200 Білан Микола Васильович
Бистрова Марія Яківна
Гаєва Валентина Василівна
Данильченко Надія Леонідівна
Єременко Григорій Іванович
Зеленько Людмила Федорівна
Козубенко Андрій Петрович
Коритна Олександра Денисівна
Корнієнко Микола Михайлович
Костючок Сергій Григорович
Селюк Валентина Михайлівна
Скорик Алла Вікторівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
19 Лютого - День народження синоптичної карти http://monitor.cn.ua/ua/rest/77956 Синоптична карта («осяжна одночасно») — це географічна карта, на якій умовними знаками нанесені результати спостережень багатьох метеостанцій. Така карта дає наочне уявлення про стан погоди в даний момент. Відпочинок article Wed, 19 Feb 2020 07:42:37 +0200 При послідовному складанні карт з'ясовуються напрямки руху повітряних мас, розвиток циклонів, переміщення фронтів. Аналіз синоптичних карт дозволяє передбачати зміни погоди. Можна відстежити зміни стану атмосфери, зокрема, переміщення і еволюцію атмосферних збурень, трансформацію і взаємодію повітряних мас.

Днем народження синоптичної карти прийнято вважати 19 лютого 1855 . Директор Паризької обсерваторії Урбен Левер'є (1811-1877), астроном-теоретик, що потряс весь світ відкриттям в 1846 році восьмий планети Сонячної системи Нептуна, представив Паризькій академії наук оперативну карту погоди в Європі на інтервал часу між 9 і 10 годинами ранку того ж дня.

Перша в історії науки синоптична карта, складена за погодними даними, надісланими в Париж телеграфом з ряду європейських міст, поклала початок всесвітньої службі погоди. Робота Левер'є довела, що за допомогою синоптичних карт можна передбачити виникнення жахливої сили штормів, подібних тому, що під час Кримської війни осені 1854 погубив поблизу Севастополя англо-французьку військову ескадру.

На першій карті були намальовані лінії рівного тиску-ізобари, і виявилося, що лінії мають замкнуту форму й окреслюють області високого і низького тиску, і саме вони формують погоду.

Сучасна синоптична карта хоч і сильно відрізняється від своєї прабабусі по насиченості і наочності, але суть її залишилася колишньою. Сьогодні карти погоди обробляють за допомогою комп'ютерних систем, які дозволяють в лічені секунди проводити розрахунки, які раніше синоптики проводили годинами.

Це значно полегшує процес прогнозування погоди і дозволяє синоптика в заощаджений час більш детально продумати свій прогноз і, таким чином, підвищити його точність. З приходом нових технологій суть роботи синоптика не змінилася. Він як і раніше вірний синоптичного методу, і карта погоди для нього - настільна книга.

]]>
19 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77955 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 19 Feb 2020 07:41:02 +0200 Бахмач Алла Петрівна
Василенко Тамара Петрівна
Вітренко Сергій Миколайович
Вовченко Володимир Іванович
Вознюк Сергій Валентинович
Дмитренко Микола Михайлович
Пивовар Сергій Григорович
Примаченко Сергій Миколайович
Синельник Ірина Сергіївна
Старовойт Олександр Петрович
Товстоп’ята Ганна Іванівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
18 лютого вшановують святителя Феодосія - архієпископа Чернігівського http://monitor.cn.ua/ua/rest/77929 18 лютого повнота Православної Церкви святкує пам'ять великого угодника Божого, молитовного заступника, чудотворця та духовного світильника землі Сіверської - святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського (1696). Відпочинок article Tue, 18 Feb 2020 07:49:59 +0200 Святитель Феодосій, архієпископ Чернігівський, народився на початку тридцятих років XVII сторіччя в Подільській губернії. Він походив з давнього дворянського роду Полоницьких-Углицьких; батьками його були ієрей Микита та Марія. Благочестя, що панувало в сім'ї майбутнього святителя, благотворно сприяло духовному розвитку хлопчика. З дитинства він відрізнявся лагідністю і старанністю до молитви. Природні здібності юнака розкрилися в Києво-Братській колегії при Київському Богоявленському монастирі. Це був час розквіту самої колегії (кінець сорокових років XVII століття), коли її ректорами були архімандрит Інокентій (Гізель), а потім ігумен, згодом архієпископ Чернігівський, Лазар (Баранович), а в числі наставників - ієромонах Єпіфаній (Славинецький), ієромонах Арсеній (Сатановський), єпископ Білоруський Феодосій (Баєвський), ігумен Феодосій (Сафонович) і Мелетій (Дзик), які були освіченими людьми того часу. Товаришами святого Феодосія в колегії були майбутні видатні пастирі: Симеон Полоцький, Іоаникій Голятовский, Антоній Радівілловський, Варлаам Ясинський. Києво-Братська Богоявленська школа була в той час головним центром боротьби Православ'я проти нападок католицького духовенства, єзуїтів і уніатів.

У роки навчання остаточно утвердилося покликання святого Феодосія до чернечого подвигу: весь вільний від занять час він віддавав молитві, Богомисленню та читанню Священного Писання.

Можна вважати, що святий не закінчив повного курсу колегії, оскільки після розорення Подолу поляками вона на кілька років припинила свою діяльність. Святитель на все життя зберіг глибоку вдячність Києво-Братському монастирю, котрий виховав його. У синодику Києво-Видубицького монастиря зроблено таке зауваження про святого Феодосія: "Був він мужем поміркованим і благодійником Київського Братського монастиря".

Після отримання освіти майбутній святитель прийняв чернечий постриг у Києво-Печерській Лаврі з ім'ям Феодосій, в честь преподобного Феодосія Печерського (пам'ять 16 травня).

Київським митрополитом Діонісієм (Балабаном) він був поставлений архідияконом Києво-Софійського собору, а потім призначений намісником митрополичого кафедрального будинку. Але незабаром він залишив Київ і оселився у віддаленому Крутицькому монастирі (Чернігівської єпархії), біля містечка Батурина, що славився суворим чернечим життям. Там він був висвячений у сан ієромонаха. У 1662 році святий Феодосій був призначений ігуменом Корсунського монастиря Київської єпархії, а в 1664 році - настоятелем стародавнього Києво-Видубицького монастиря. Ця обитель незадовго перед тим перебувала в руках уніатів і була абсолютно спустошена. Але святому Феодосію завдяки своїй енергії та наполегливості вдалося швидко відродити Видубицький Михайлівський монастир. Він особливо піклувався про влаштування церковної краси. Він створив прекрасний хор, який славився не тільки на Україні, а й у Москві, куди святий Феодосій у 1685 році посилав своїх співаків. Піклуючись про духовне зростання насельників обителі, святий ігумен, сам суворий подвижник, влаштував в 1680 році недалеко від обителі, на острові Міхайлівщині, невеликий скит для братії, яка бажала усамітнення. Він призначив туди упорядником та намісником одного з найбільш ревних ченців обителі - ієромонаха Іова (Опалинського).

Під час перебування святого Феодосія ігуменом Києво-Видубицького монастиря йому довелося пережити важкі дні. Разом з іншими ігуменами він був звинувачений Мефодієм, єпископом Мстиславським і Оршанським, в зраді російському уряду в уявному листуванні зі зрадниками Росії. 20 вересня 1668 року святому Феодосію довелося давати пояснення у цій справі. 17 листопада 1668 року наклеп був виявлена, і святий Феодосії, разом з іншими ігуменами, отримав прощення. Преосвященний Лазар (Баранович) оцінив високі духовні якості святого Феодосія і наблизив його до себе. Він називав його "вівцею стада Христового, що навчилася покірності", і пророчо бажав, щоб ім'я святого Феодосія було написано на Небесах. Коли у 1679 році Преосвященний Лазар став місцеблюстителем Київської митрополії, він призначив святого Феодосія своїм намісником у Києві, а сам залишався в Чернігові. Як намісник місцеблюстителя Київської митрополії святий Феодосій брав діяльну участь в багатьох церковних подіях. У 1685 році він брав участь з правом вирішального голосу в обранні єпископа Гедеона (Четвертинського) митрополитом Київським і разом з Ієронімом (Дубиною), ігуменом Переяславським, був посланий у Москву з повідомленням про обрання. У Москві обидва представники були прийняті з пошаною і повагою.

У 1688 році святий Феодосій був призначений архімандритом Чернігівського Єлецького монастиря, на місце покійного архімандрита Іоаникія (Голятовского). З того часу вся діяльність святого переноситься з Києва до Чернігова. Це призначення відбулося, головним чином, за бажанням Преосвященного Лазаря. Святому Феодосію довелося чимало потрудитися над благоустроєм Єлецької обителі, оскільки монастир цей, ще не оправився після спустошення єзуїтами і домініканцями, був дуже бідний і невлаштований. Трудами святого Феодосія вдалося досягти протягом двох-трьох років для Єлецької обителі добробуту, який цілком забезпечував її існування. Святий і у своїй новій посаді надавав всебічне сприяння Преосвященному Лазарю у всіх важливих справах. Він брав участь у складанні соборної відповіді Московському Патріарху Іоакиму на його питальну грамоту про ставлення Київської митрополії до Флорентійського собору і в обговоренні питання про час перетворення Святих Дарів, піднятого на цьому Соборі. Коли ж Патріарх не задовільнився цими відповідями і до Москви в початку 1689 року був посланий Батуринський ігумен святий Димитрій (Туптало) (майбутній митрополит Ростовський), святий Феодосій їздив з ним в якості представника від Преосвященного Лазаря. Йому доручено було передати Патріарху лист-відповідь і з'ясувати непорозуміння. 11 вересня 1692 року святий Феодосій був урочисто хіротонізований на архієпископа в Успенському соборі Московського Кремля.

Про управління святителем Феодосієм Чернігівською єпархією збереглося мало відомостей. Особливу увагу святитель звертав на пробудження і підтримку в пастві духу істинно християнського благочестя. З цією метою він дбав про підтримку старих і влаштування нових монастирів і храмів. На самому початку його святительства, за його благословення, був створений Печенікський дівочий монастир, і він сам освятив храм цієї обителі на честь Успіння Пресвятої Богородиці. У 1694 році, за його благословення, був заснований Любецький скит в 2-х верстах від Любеча; в 1694 році святитель освятив у Домницькому чоловічому монастирі храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці, а влітку 1695 року - величний храм на честь Пресвятої Богородиці, побудований на вершині гори Болдинська, поблизу стародавнього Іллінського монастиря. При святителі Феодосії в Чернігівській єпархії помічається особливий підйом і посилення чернецтва. Святитель приділяв також велику увагу духовенству і був строго розбірливий при виборі кандидатів священства. Він особливо протегував чернігівським духовним школам, запрошував до них з Києва вчених ченців, серед яких був святий Іоанн (Максимович), майбутній митрополит Тобольський, який став згодом помічником і наступником святителя і організатором чернігівських духовних шкіл. Сувора справедливість у ставленні до духовенства і пастви, глибоке співчуття, поблажливість і християнська миролюбність були відмінними рисами діяльності святителя Феодосія. До нього часто зверталися за допомогою і порадою не тільки православні, а й особи інших сповідань.

Але недовго святитель Феодосій окормляв Чернігівську паству. Відчуваючи наближення смерті, він викликав до себе в Чернігів намісника Брянського Свенського монастиря, святого Іоанна (Максимовича) і возвів його з ієромонаха в архімандрита Чернігівського Єлецького монастиря. У новому архімандриті він заздалегідь готував собі наступника. 6 лютого 1696 року святитель Феодосій упокоївся і був похований у Чернігівському кафедральному Борисоглібському соборі, за правим кліросом, в особливо зробленому для того склепі. Згодом його наступник святитель Іоанн (Максимович) побудував над його гробом цегельний звід з хвалебним написом у віршах в подяку за чудесне зцілення від тяжкої хвороби. Особливе благодатне обдарування, яке здобував святитель Феодосій, засвідчене його подвижницьким життям і потаємною допомогою усім, які підносили йому молитви.

Прославлення святителя Феодосія відбулося 22 вересня 1896 року.

]]>
18 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77928 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 18 Feb 2020 07:48:35 +0200 Дорошок Василь Миколайович
Дудка Наталія Олександрівна
Кльова Роман Анатолійович
Кліщенко Тетяна Миколаївна
Козел Валентина Іванівна
Кузьменко Світлана Анатоліївна
Лось Микола Петрович
Пащенко Галина Миколаївна
Трухан Тамара Борисівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
17 лютого - День спонтанного прояву доброти http://monitor.cn.ua/ua/rest/77903 День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day) – одна з недавніх ініціатив міжнародних благодійних організацій. Відпочинок article Mon, 17 Feb 2020 07:42:04 +0200 Україні це свято поки що практично не відоме.

Вважається, що в цей день людям слід намагатися бути не просто добрими, що само собою зрозуміло, а добрими безмежно і безкорисливо, до божевілля.

]]>
17 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77902 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 17 Feb 2020 07:33:05 +0200 Заболотний Віктор Іванович
Кодола Олександр Михайлович
Колодюк Микола Федорович
Чижова Ольга Петрівна
Шевченко Анатолій Григорович
Шинкарьов Володимир Петрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
5 способів миттєво стати більш впевненим http://monitor.cn.ua/ua/rest/77879 Якщо ви перебуваєте під гнітом сумнівів і комплексів, навчитеся пишатися собою і відчувати себе на висоті. Відпочинок article Sun, 16 Feb 2020 13:30:44 +0200 1. Прекратите сутулиться

Если вы будете поддерживать хорошую осанку и ходить с гордо поднятой головой, то станете увереннее в одно мгновение.

Для начала вытянитесь, насколько можете. Тяните лопатки вниз и назад — будет непривычно, если вы проводите много времени, согнувшись над рабочим столом. Поднимите подбородок и смотрите прямо вперёд. Перестаньте опускать взгляд вниз во время ходьбы: перед вами целый мир.

Проведите месяц в борьбе с сутулостью — это станет огромным шагом на пути к уверенному внешнему виду. Вскоре вы будете правильно держать спину не задумываясь.

2. Сбавьте темп

Когда вы нервничаете, ваш голос звучит выше, чем обычно, и вы говорите быстрее, чем думаете. Если вы волнуетесь при публичных выступлениях, старайтесь говорить медленнее, чем вам хочется, и не забывайте дышать. Вам может казаться, что вы говорите слишком медленно, но со стороны речь будет звучать хорошо.

3. Улыбайтесь

Когда вы сталкиваетесь с трудностями или неудобством, легко уйти в себя. А это наверняка означает, что у вас очень печальный вид. Довольно скоро у вас появится репутация «того странного человека в углу». Так что улыбайтесь. Чтобы получалось искренне, потренируйтесь: встаньте перед зеркалом, закройте глаза и опустите их вниз. Затем откройте их, одновременно поднимая уголки губ. Это и есть ваша настоящая улыбка.

4. Выигрывайте в гляделки

Если вы не работаете постоянно из дома, сидя в нижнем белье и разговаривая только с котом, то вы, вероятно, достаточно много общаетесь с людьми. Например, с коллегами за обедом, продавцом в магазине, официанткой в кафе или со случайными попутчиками.

Когда вы в последний раз смотрели человеку в глаза, пока он не отвернулся? Если вы не уверены в себе, то, скорее всего, всегда были первым, кто дрогнул. Теперь вы станете тем, кто не отводит взгляда.

Пока вы улыбаетесь и моргаете, вы не будете выглядеть жутко. Если вы всегда были застенчивы, первые несколько раз вам будет очень трудно, но через это нужно пройти. Как только вы начнёте действовать, быстро поймёте, что другие нервничают не меньше вашего и быстро отворачиваются, если смотреть им в глаза достаточно долго.

5. Снимите с себя ярлык

Иногда люди не могут поверить в то, что стали другими. Например, уже будучи худыми, по-прежнему продолжают чувствовать себя полными. Пора избавиться от ярлыка, который вы сами на себя и навесили.

Если вы чувствуете себя неуместно в ситуации, все окружающие, вероятно, тоже это ощущают. У всех нас есть сомнения. Они существуют на подсознательном уровне и обычно мешают получить то, к чему мы стремимся. Просто перестаньте так много думать и займитесь делом.

Если вас кто-то заинтересовал, подойдите к нему или к ней в течение трёх секунд. Все, что выходит за эти рамки, заставит вас чрезмерно анализировать ситуацию и в итоге ничего не сделать.

Запомните: если вы не спросите, ответ всегда будет отрицательным. Так что вам нечего терять.

Сразу же представьтесь незнакомцам на вечеринке. Отбросьте все сомнения: вас посчитают классным и уверенным в себе.

Бонус

Вот вам домашнее задание: гуляя по улице с высоко поднятой головой и широкой улыбкой на лице, встретиться глазами как минимум с пятью прохожими и сказать им простое «привет». Помните, что они должны первыми отвести взгляд.

Сначала вы будете чувствовать себя неловко, но кого это волнует? Вы никогда больше не увидите этих людей. Дальше можете перейти к более сложным задачам. Например, завязать беседу с незнакомцем или произнести речь перед публикой.
И последнее: с большой силой приходит большая ответственность. Существует тонкая грань между уверенностью и самоуверенностью, так что не переборщите. Меняйте себя, но не изменяйте себе.
 

]]>
Перед подачею на стіл... http://monitor.cn.ua/ua/rest/77878 Печенье или самодельное тесто, варёная сгущёнка или сметанно-шоколадный крем, мак или орешки в карамели — выбирайте то, что любите. Відпочинок article Sun, 16 Feb 2020 13:21:37 +0200 1. Торт «Муравейник» с кремом из сгущёнки и масла
Ингредиенты: 1 банка сгущёнки;2 яйца;450 г сливочного масла;80–100 г сахара;1 щепотка соли;сода — на кончике ножа;400–500 г муки или немного больше;1 чайная ложка растительного масла.

Приготовление

Положите банку сгущёнки в кастрюлю, залейте водой и кипятите на небольшом огне. Следите, чтобы жидкость не выкипала. Если спешите, возьмите готовую варёную сгущёнку.

Яйца взбейте вилкой. Возьмите 250 г размягчённого масла и перемешайте с сахаром, чтобы получилась однородная масса. Постепенно влейте яйца, добавьте соль и соду. Понемногу засыпайте муку и замешивайте тесто, чтобы оно получилось эластичным и не липло к рукам. После заверните его в пищевую плёнку и на 1 час оставьте в холодильнике.

Готовое тесто натрите на крупной тёрке или пропустите через мясорубку. Выложите на противень, застеленный пергаментом и смазанный растительным маслом. Выпекайте примерно 20–25 минут при температуре 150–170 °С. После остудите и поломайте на небольшие кусочки.

Оставшееся сливочное масло взбейте миксером, чтобы получилась пышная масса. Понемногу вливайте сгущёнку и продолжайте перемешивать. Запечённое тесто переложите в миску и смешайте с кремом. Выложите на тарелку, чтобы получилась горка. Перед подачей оставьте на несколько часов в холодильнике.

2. Торт «Муравейник» из готового печенья
Ингредиенты: 150 г грецких орехов (можно заменить на фундук или миндаль);400 г печенья;2/3 чайной ложки корицы — опционально;100 г сливочного масла;1 банка варёной сгущёнки;2–3 столовые ложки мака.

Приготовление

Орехи измельчите. Печенье разломайте руками на некрупные кусочки. Смешайте с корицей и орехами.

Из масла со сгущёнкой взбейте крем без комков. Перемешайте с печеньем и выложите на тарелку в форме горки. Посыпьте маком. Оставьте торт в холодильнике на несколько часов.

3. Торт «Муравейник» с орешками в карамели
Ингредиенты: 370 г сливочного масла;10 столовых ложек сахара;160 г пшеничной муки;240 г кукурузной муки;1 чайная ложка разрыхлителя;160 г кукурузного крахмала;150–200 г грецких или любых других орехов;1 банка варёной сгущёнки;70–80 г шоколада — опционально;2–3 ложки какао — опционально.

Приготовление

Охладите 180 г масла, нарежьте маленькими кусочками и смешайте с тремя ложками сахара. Муку соедините с разрыхлителем и крахмалом. Разотрите в крошку вместе с маслом. Добавьте желтки со сметаной и замесите упругое тесто, которое не липнет к рукам. Разделите его на несколько частей, заверните в пищевую плёнку и оставьте в морозилке на 1 час.

Достаньте тесто и пропустите его через мясорубку с крупными отверстиями прямо на противень, застеленный пергаментом. Выпекайте при температуре 220 °С примерно 10 минут, за это время перемешайте 2–3 раза. Готовое тесто остудите и раскрошите руками на небольшие кусочки.

Орехи слегка поджарьте без масла в течение 2–3 минут, после остудите. Положите в сковороду вместе с оставшимся сахаром и добавьте 10 г сливочного масла. Помешивайте и готовьте на среднем огне, чтобы сахар расплавился и покрыл орехи. После вылейте эту смесь на силиконовый коврик. Когда она остынет, измельчите её кухонным молотком, чтобы получились небольшие кусочки.

Размягчите 180 г сливочного масла и взбейте с варёной сгущёнкой. Готовый крем смешайте с орехами и раскрошенным тестом. Сформируйте торт в виде конуса. Сверху полейте растопленным шоколадом и посыпьте какао. Перед подачей оставьте «Муравейник» в холодильнике на несколько часов.

4. Торт «Муравейник» со сметанно‑шоколаднымкремом
Ингредиенты: 1 яйцо;200 г сахара;500 г сметаны;250 г муки;1 щепотка соли;4 г разрыхлителя для теста;8 г ванильного сахара — опционально;1 чайная ложка растительного масла;60 г какао;30–50 г шоколада.

Приготовление

Смешайте яйцо, 100 г сахара и 100 г сметаны. Муку соедините с солью, разрыхлителем и половиной ванильного сахара. После не спеша влейте яично‑сметаннуюсмесь.

Замесите мягкое и эластичное тесто, которое не липнет к рукам. Раскатайте его в тонкие жгуты, диаметром не больше карандаша, и порежьте на кусочки примерно по 1 сантиметру. Выложите на смазанный маслом противень и запекайте 10–15 минут при температуре 180 °С. После переложите на тарелку и остудите.

В миске смешайте оставшуюся сметану с какао, обычным и ванильным сахаром, чтобы они растворились. Запечённое тесто перемешайте с кремом. Выложите в миску, застеленную пищевой плёнкой, и заверните края, чтобы торт был полностью накрыт.

Уберите в холодильник на 10–12 часов. После достаньте и переверните на тарелку, чтобы широкая часть оказалась снизу. Натрите шоколад на мелкой тёрке и посыпьте торт перед подачей на стол.
 

]]>
Гороскоп на наступний тиждень з 17 по 23 лютого http://monitor.cn.ua/ua/rest/77877 З 17 лютого до 10 березня Меркурій, планета мислення та комунікацій, знаходиться в ретроградному русіу знаку Риб, а це впливає на стосунки з навколишніми. Часто виникають непорозуміння, загострюється чутливість. Неконтрольовані емоції та панічні напади без особливих причин створюють хаос у звичномужитті. Можливі перешкоди в поїздках, складнощі з документами, конфлікти. Відпочинок article Sun, 16 Feb 2020 13:12:15 +0200 19 лютого Сонце переходить у знак Риб, починається період таємних справ. У період руху Сонця та ретроградного Меркурія під знаком Риб таємне стане відомим. Ті люди, які не мають секретів, стають чутливішими, їх легше розчулити, викликати співчуття. Успіх можливий у творчих людей і психологів.

Овен (21.03—20.04). Якщо сiмейний конфлікт не можна вичерпати, не варто утримувати одне одного. Згодом ви зустрiнете людину, з якою проживете щасливе життя.
Дні: спр. — 17; неспр. — 19.

Телець (21.04—21.05). Направте свою енергію в мирне русло. Дуже важливо вирішувати труднощi, ґрунтуючись на справедливості.
Дні: спр. — 18; неспр. — 20.

Близнюки (22.05—21.06). Ви укладатимете вигідні фiнансовi угоди. Водночас перiод не зовсім сприятливий для вирішення спірних питань зі страховкою та спадщиною.
Дні: спр. — 21; неспр. — 22.

Рак (22.06—23.07). Можуть бути проблеми з податковими та правоохоронними органами. Ключем до вирішення подібних проблем є вміння робити правильний вибір.
Дні: спр. — 20; неспр. — 21.

Лев (24.07—23.08). Колеги можуть стати каменем спотикання в реалізації планів і надій. Можез’я витися спокуса використати службові можливості в корисливих цiлях.
Дні: спр. — 18; неспр. — 19.

Діва (24.08—23.09). Матеріальні потреби можуть призвести до нервових зривів. Не звертайте увагу на дрiбницi, тодi вдасться уникнути неприємностей.
Дні: спр. — 21; неспр. — 19.

Терези (24.09—23.10). Період несприятливий для серйозних процедур чи операцій, пов’язаних зі здоров’ям. Вiдмовтеся вiд домашнiх клопотiв.
Дні: спр. — 21; неспр. — 23.

Скорпіон (24.10—22.11). Багато залежить від уміння повірити у свої сили і розрахувати їх. Основною темою тижня будуть партнерські стосунки.
Дні: спр. — 22; неспр. — 23.

Стрілець (23.11—21.12). Не бійтеся бути лідером. Дуже важливо при цьому зберігати дипломатичність i гнучкість у вирішенні питань.
Дні: спр. — 20; неспр. — 21.

Козеріг (22.12—20.01). Тиждень принесе самостійність у бізнесі та партнерських відносинах. Зiркио бiцяють хороших партнерiв i повагу з боку колег.
Дні: спр. — 18; неспр. — 20.

Водолій (21.01—19.02). Зробіть справи, на які не вистачало сил і часу. Однак слід остерігатися надмірної активності у ділах.
Дні: спр. — 18; неспр. — 19.

Риби (20.02—20.03). Хибне уявлення, щокраще за вас ніхто не зможе зробити справу. При вирiшеннi важливих питань справжні цілі так i залишаться нереалізованими.
Дні: спр. — 20; неспр. — 22.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/77867 Відпочинок article Sun, 16 Feb 2020 10:57:32 +0200

]]>
16 лютого – День військового журналіста України http://monitor.cn.ua/ua/rest/77866 Цей день – особливий, адже саме 16 лютого 2015 року неподалік Дебальцевого, виконуючи бойове завдання, загинув редактор телерадіостудії “Бриз” Міністерства оборони України капітан 3-го рангу Дмитро Лабуткін. Відпочинок article Sun, 16 Feb 2020 10:52:05 +0200 Тому це свято – більше як реквієм та знак поваги до тих військових журналістів, які були поруч із нашими солдатами в найгарячіших місцях спротиву загарбнику. Це визнання професійної доблесті медійників у погонах.

Військові журналісти новинами з передової розпочинають, постійно наповнюють, а потім і завершують інформаційну добу України. Вони, навіть через ризик життю та здоров’ю, роблять усе можливе, аби підготувати оперативну й достовірну інформацію для суспільства про те, що відбувається на східному фронті.

Так само сумлінно вони інформують і про те, чим нині живе військо, як воно реформується, які проблеми вирішує, яким масштабам загроз зобов’язане протистояти.

Дуже важливо, що відомча військова журналістика і структури прес-служб ЗСУ вже здатні не лише відповідати на інформаційні атаки противника, а й завойовувати оперативну ініціативу, діяти на випередження у медіаполі.

Публічна відкритість і медіапрозорість в діяльності МОУ, оперативне висвітлення важливих і актуальних подій у сфері оборони, конструктивна співпраця із засобами масової інформації зміцнюють імідж Українського війська, підвищуюють рівень довіри суспільства до Збройних сил України.

Для виживання й перемоги над загарбником критично важлива стратегічна комунікація війська із суспільством. І тут величезна відповідальність лягла на військових журналістів – представників професії, майже забутої і непомітної для цивільної аудиторії в мирні часи.

Війна нас консолідувала. Вона оживила і дала фронту, зокрема інформаційній його компоненті, той інструмент, без якого тепер неможливо уявити українську реальність. Тепер більшість прес-офіцерів, військових кореспондентів є публічними і впізнаваними особами, які значною мірою формують порядок денний медіапростору.

Завдяки журналістам, зокрема і військовим, наші Збройні Сили є лідерами довіри в суспільстві. Це результат праці і військових медійників, які наводять мости між армією та соціумом. Вони – серед тих, кому ми завдячуємо ефективною інформаційною протидією ворогу, що її вдалося організувати через кооперацію з українськими та закордонними ЗМІ.   

]]>
16 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77865 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 16 Feb 2020 09:47:51 +0200 Бутко Володимир Антонович
Броварчук Ніна Миколаївна
Гузь Станіслав Вікторович
Жеребицька Віра Іванівна
Ковчежнюк Тетяна Миколаївна
Козачок Володимир Олександрович
Кондренко Микола Миколайович
Кузуб Анатолій Іванович
Матяш Володимир Якович
Позняк Людмила Володимирівна
Прокопенко Микола Григорович
Ткаченко Богдан Миколайович
Тризна Світлана Петрівна
Янченко Олексій Михайлович
Яцко Наталія Володимирівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
15 лютого - Свято Стрітення Господнього http://monitor.cn.ua/ua/rest/77847 Свято Стрітення Господнього, яке відзначається 15 лютого відноситься до числа великих двонадесятих свят Православної Церкви. Відпочинок article Sat, 15 Feb 2020 11:30:00 +0200 У східних країнах Стрітення відоме з IV століття.

Це свято встановлено на честь пам'яті про одне з найбільш значущих подій в історії взаємин Господа Бога з людством.

Більше двох тисяч років тому, на сороковий день після народження Ісуса Христа, його батьки - Діва Марія і праведний Йосип Обручник принесли Божественне Немовля в Єрусалимський храм, щоб згідно з існуючим законом, віддати свого первістка в дар Всевишньому і подякувати за його появу на світ.

У храмі Богородицю та Йосипа зустрів праведний Симеон, який, за переданням, був одним із перекладачів Святого Письма Старого Завіту з єврейської на грецьку мову.

Колись, ще молодих дітах, Симеон трудився над перекладом книги пророка Ісаії та засумнівався в передбаченні про те, що Христос народиться від земної жінки. Він навіть хотів виправити текст, але в цю мить Симеону з'явився ангел і сказав, що за його сумнів він не помре до тих пір, поки своїми очима не побачить Спасителя.

Подивившись на Немовля, праведний Симеон зрозумів, що це і є довгоочікуване диво. Ведений божественним провидінням, Святий взяв його на руки і сказав такі слова: «Нині відпускаєш Ти раба Свого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів...».

Свідком цієї великої події була і стара пророчиця Анна, яка завжди перебувала в храмі, майже весь час проводячи в палких і щирих молитвах до Господа.

За свідченнями історії, з 544 року у Візантії було прийнято рішення відзначати Стрітення Господнє більш урочисто. Справа в тому, що на країну один за одним падали нещастя: природні катаклізми, невідомі хвороби, забирали по кілька тисяч чоловік у день.

У 544 році християнам було знамення, після якого вони урочисто звершили всенічне бдіння і хресний хід, і незабаром лиха припинилися, а в подяку Богу Стрітення стало відзначатися з великими почестями.

У свято Стрітення на церковних богослужіннях прийнято освячувати свічки. Цей звичай бере свій початок від давньої традиції влаштовувати в цей день святковий хід містом із запаленими свічками і ліхтарями.

Тропар

Радуйся, Благодатная Богородице Дево, из Тебе бо возсия Солнце правды, Христос Бог наш, просвещаяй сущия во тьме. Веселися и ты, старче праведный, приемый во объятия Свободителя душ наших, дарующаго нам воскресение

]]>
15 лютого - День пам’яті воїнів - інтернаціоналістів http://monitor.cn.ua/ua/rest/77846 Тих, хто на практиці реалізує цю допомогу, називають воїнами-інтернаціоналістами. Вони, з честю і доблестю своїх батьків і дідів, без перебільшення героїчно стають в самий центр виниклої гарячої точки і гідно намагаються утримати або погасити конфліктну ситуацію, яку на даний момент вирішити по іншому немає ніякої можливості. У сучасному світі це звичайна практика. Відпочинок article Sat, 15 Feb 2020 11:10:59 +0200 Так було і в часи Великого суспільного утворення - Радянського Союзу, в яке входило 15-ть республік і яке займало 1/6 частину суші. Радянський Союз брав участь у багатьох військових конфліктах. Один з останніх, був конфлікт в Афганістані. Останню колону радянських військ з Афганістану було виведено 15-го лютого 1989-го року. Участь держави в цьому військовому конфлікті коштувало нам життя більше чотирнадцяти тисяч наших солдатів і офіцерів, здоров’я десятків тисяч військових. Будь-яка війна, як жорно ламає життя безлічі людей. Це жорстока правда.

Поділяючи всю біль з тими, хто втратив на цій війні своїх рідних і близьких, дітей і чоловіків, віддаючи данину поваги всім учасникам подібних подій, офіційно на законодавчому рівні в деяких суверенних державах, утворених після розпаду СРСР були встановлені відповідні пам’ятні дні. У Російській Федерації - це «День пам’яті про росіян, які виконували службовий обов’язок за межами Вітчизни», який прийнятий на підставі Федерального закону від 29-го листопада 2010-го року № 320-ФЗ і відзначається 15-го лютого. В Україні - це «День вшанування учасніків бойових Дій на теріторії інших держав», який встановлений Указом Президента незалежної України № 180/2004 від 11-го лютого 2004-го року і також щорічно відзначається 15-го лютого. Разом з Росією і Україною цей пам’ятний день відзначається і в Білорусії, де станом на 2010-й рік проживало близько 30-ти тисяч ветеранів-афганців.

 

]]>
15 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77845 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 15 Feb 2020 11:08:06 +0200 Драгун Олександр Анатолійович
Колешня Олександр Михайлович
Куранда Ніна Яківна
Летута В’ячеслав Васильович
Лігун Анатолій Михайлович
Лопата Олександр Михайлович
Овдієнко Наталія Омелянівна
Пінчук Надія Василівна
Приходько Ганна Миколаївна
Смаль Ігор Вікторович
Чечило Анастасія Олександрівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
14 лютого - День святого Валентина http://monitor.cn.ua/ua/rest/77823 Всі ми звикли 14 лютого святкувати День Святого Валентина. Це незвичне та загадкове свято має давню історію та традиції, яких багато хто намагається дотримуватися. В першу чергу цих правил дотримуються закохані пари. Відпочинок article Fri, 14 Feb 2020 08:10:00 +0200
Покровителем свята вважається Валентин - юнак, який проживав в п'ятому столітті в Римській імперії. Його діяльність покрита загадками: за однією версією, Валентин був цілителем, за іншою - священником. У першому випадку заведено вважати, що чоловік за допомогою своєї надсили лікував людей, а ті, у свою чергу несли йому записки з проханнями про зцілення. Одного разу Валентин за це поплатився і потрапив до в'язниці. Там, мовить легенда, охоронець попросив його вилікувати від недуги свою дочку, що у Валентина успішно вийшло. Після дівчина в нього закохалася. Фінал цієї історії трагічний - 14 лютого Валентина стратили, але перед своєю смертю він зізнався в коханні своїй коханій листі. Вважається, що з того моменту стало прийнято дарувати валентинки.

Валентин-священик з Римської імперії, згідно з другою версією, у часи заборони на шлюби у солдатів, проводив обряди вінчання. Заборону було встановлено імператором Клавдієм Другим, який вважав, що шлюб заважає солдату захищати батьківщину. Попри заборони, Валентин робив свою справу і створював нові сім'ї, за що і поплатився життям. Як і в попередній історії, він потрапив до в'язниці, де закохався в дочку охоронця. Напередодні 14 лютого він повідомив їй у листі про свої почуття, а вже вдень його стратили.

Не зважаючи на те, що 14 лютого - це День всіх закоханих, святкувати його можна і потрібно не тільки тим, у кого є друга половинка. 14 лютого стосується всіх, хто вірить в світле і щире почуття.

День святого Валентина намагаються святкувати як у публічних місцях, так і у сімейному колі всі ті, хто вірить або шукає справжню любов.

Крім того, багато пар обирають для укладення шлюбу саме 14 лютого, через що роботу Рагсів у цей день продовжують до опівночі. Чернігівський РАГС одружуватиме 14 лютого з 9 до 24.00.
 

]]>
14 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77822 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 14 Feb 2020 08:00:00 +0200 Буцко Лідія Григорівна
Лось Олександр Володимирович
Луференко Максим Володимирович
Мозговий Валерій Миколайович
Овсяник Микола Костянтинович
Разон Сергій Вікторович
Бобровник Сергій Григорович
Овдієнко Валентин Михайлович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
13 лютого - Всесвітній День радіо http://monitor.cn.ua/ua/rest/77803 Всесвітній День радіо, що відзначається з ініціативи міжнародної організації ЮНЕСКО щорічно 13-го лютого, не єдине свято, день, присвячений цьому чудовому і яскравому винаходу, але від цього не менш бажаний і затребуваний в самому широкому сенсі цього слова. Відпочинок article Thu, 13 Feb 2020 06:41:42 +0200 Важливість і значення радіо як засобу, для зміцнення і розвитку міжнародного співробітництва, активного сприяння щодо вільного доступу до інформації, особливо в епоху цифрових технологій - найактуальніша тема для всього суспільства.

В наших національних календарях вже були присутні свята і пам’ятні дні, присвячені увазі до даної тематики. Ще з часів кінця Другої світової війни в СРСР «День радіо» був прийнятий Постановою Ради Народних Комісарів СРСР і став відзначатися щороку 7-го травня.

Після великих перетворень 90-х років і здобуття суверенітету новими пострадянськими державами, ця традиція не зникла і навіть отримала свіжий подих. Так, наприклад, в незалежній Україні, віддаючи данину поваги до працівників цієї галузі, в 1994-му році було встановлено професійне свято «День працівників радіо, телебачення та зв’язку України», що відзначається по всій Україні 16-го листопада.

Ми полюбляємо радіо та «Всесвітній день радіоаматора» відзначається щорічно 18-го квітня. Радіомовлення, як і телебачення стало на стільки різнобічним і широким явищем, що навіть деякі його напрямки були відзначені особливим міжнародним визнанням і пошаною, наприклад «Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення», започаткований в 1994-му році з ініціативи ЮНІСЕФ, Дитячого фонду при ООН, відзначається 8-го грудня.

]]>
13 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77802 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 13 Feb 2020 06:36:26 +0200 Пильник Тетяна Григоріва
Скнар Петро Іванович
Удод Любов Григорівна
Тимошенко Олександр Олексійович
Куйбіда Сергій Іванович
Іванченко Михайло Олександрович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
12 лютого - Міжнародний день шлюбних агентств http://monitor.cn.ua/ua/rest/77774 12 лютого - Міжнародний день шлюбних агентств 12.02.2017 08:27 — Агенцiя Примітно, що практично напередодні Дня святого Валентина - 12 лютого - наголошується це професійне свято - Міжнародний день шлюбних агенств (International Day of Marriage Agencies). Відпочинок article Wed, 12 Feb 2020 06:49:06 +0200 Свято було зареєстровано Державним Департаментом інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України 1 грудня 2010 року.

Ідею заснування нового свята, приналежну одному з українських шлюбних агенцій, підхопили багато агентства-партнери США, Канади, Німеччини, Франції, Італії, Іспанії та Швейцарії.

За деякими даними, історія шлюбних агентств налічує більше 360 років! Перша шлюбна контора «Бюро зустрічей і адрес» була відкрита в Лондоні 29 вересня 1650 року. І з тих пір пошук дружина по оголошенню або через службу знайомств став дуже популярним.

З кожним роком кількість клієнтів шлюбних агентств збільшується, і від анкет, заповнених вручну, поступово, але впевнено, інформація переміщується на веб- сайти в інтернеті. В нашу епоху загальної зайнятості шлюбні агентства, як маяки, допомагають самотнім людям знайти свою половинку. Тисячі людей з вдячністю можуть сказати, що саме за допомогою агентства знайшли шанс кохати, бути коханим, створити сім'ю!

]]>
12 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77773 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 12 Feb 2020 06:40:54 +0200 Вертійко Інна Михайлівна
Дорошок Олександр Миколайович
Желіхівський Іван Сафронович
Кухарук Олександр Васильович
Мартиненко Сергій Володимирович
Моголівець Микола Петрович
Тарасенко Ніна Миколаївна
Тимошенко Оксана Павлівна
Титенок Яна Станіславівна
Чередник Ольга Миколаївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
11 лютого - День безпеки в Інтернеті http://monitor.cn.ua/ua/rest/77751 Відпочинок article Tue, 11 Feb 2020 07:12:00 +0200 Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого.

Наприклад, 11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.

Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти. Воно служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.

В 2020 році День безпеки в Інтернеті припадає на 11 лютого.

]]>
11 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77750 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 11 Feb 2020 07:07:00 +0200 Баранков Олег Григорович
Бугай Вадим Іванович
Іващенко Віктор Іванович
Кривошей Володимир Станіславович
Лавренюк Дмитро Олександрович
Перегуда Неллі Євгенівна
Полевик Борис Михайлович
Приходько Антон Євгенійович
Ромака Людмила Олексіївна
Романенко Світлана Володимирівна
Француз Володимир Іванович
Цибульська Тамара Михайлівна
Шморгун Петро Федорович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
10 лютого - День домовика http://monitor.cn.ua/ua/rest/77721 Кудес — день частування будинкового. Відпочинок article Mon, 10 Feb 2020 07:23:00 +0200 Домовик — запечнік, прібаутнік, Сверчкова заступник. Назва свята — Кудес (бубни) — вказує на те, що наші предки спілкувалися з домовиком або ж просто веселилися, тішачи слух музикою:

Дідусь-суседушка!
Їж кашу, та хату бережи нашу !

Якщо дідусь-суседушка на Кудес залишиться без гостинців, то з доброго зберігача домашнього вогнища, він перетвориться в досить лютого духу. Після вечері залишають за пічкою горшочек каші, обкладений гарячим вугіллям, щоб каша не охолола до півночі, коли домовик прийде вечеряти.

В сей день вшановується як сам Велес, так і його воїнство. Розповідається про походження велесічей, небесних воїнів Велеса. Зазвичай велесічей шанують дітьми Велеса, Сварожичами, які підкорилися Велесу — главі небесних воїнств.

Але є серед них і ті, які зійшли з небес на Землю і оселилися між людьми: це давні богатирі: волотомани, асілкі, духи пращурів, а також духи лісів, полів, вод і гір. Ті з них, хто потрапив у ліс — стали лісовиками, хто в воду — водяними, хто в полі — польовими, а хто в будинок — будинковими.

Домовик — дух добрий. Зазвичай він — дбайливий господар, що допомагає дружній родині. Іноді вередує, пустує, якщо йому що не до вподоби. Він лякає тих, хто не дбає про домашнє господарство і худобі. У цей день домовика годують кашею, залишаючи її на загнетке. Годують і засуджують:
Господар-батюшка, прийми нашу кашу!
І їж пироги — наш дім бережи!

]]>
10 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77720 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 10 Feb 2020 07:19:00 +0200 Висоцька Лілія Віталіївна
Герасименко Роман Іванович
Грищенко Василь Миколайович
Дайнеко Федір Іванович
Калюжний Іван Миколайович
Міненко Раїса Дмитрівна
Нікітченко Сергій Миколайович
Панич Надія Григорівна
Петренко Наталія Борисівна
Прищепа Вікторія Василівна
Пустовіт Віктор Миколайович
Сємака Микола Сергійович

Шатан Світлана Вікторівна

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com
 

]]>
Готуємося до Масниці 2020: дати, традиції, прикмети http://monitor.cn.ua/ua/rest/77719 Тиждень перед Великим постом називається Масниця або Сиропусний. За звичаєм, цього тижня відмовлялися від м’яса, натомість готували з молочних продуктів, зокрема сиру, що й дало назву цим дням. Відпочинок article Sun, 09 Feb 2020 10:00:00 +0200 Масний тиждень, що символізує проводи зими і радісне очікування весни, - це підготовка до Прощеної неділі. Щороку Масниця припадає на різні дати, в залежності від того, на який день випадає Великдень.

У 2020 році сиропусний тиждень  триватиме з 23 лютого по 1 березня.

Масний тиждень ділиться на два періоди: Вузька Масниця (з понеділка по середу) — коли можна займатися господарськими роботами, і Широка Масниця (з четверга по неділю) — коли починаються широкі гуляння.

У кожного дня тижня своє, особливе, значення:

Понеділок — зустріч. Саме в цей день, зустрічають гостей, випікають перший млинець і створюють опудало Масниці з підручних матеріалів, соломи і старих речей. Крім того, в понеділок ходили в гості до сватів і обговорювати подробиці майбутнього святкування: час, місце і склад гостей.

Вівторок — загравання. Для незаміжніх дівчат це день оглядин. Коли можна кликати незнайомих хлопців додому або гуляти з ними. Саме обряди зводилися до сватання, щоб після Великого посту зіграти весілля. Також існує повір'я, що якщо в цей день не з'їхати з гірки на санях, то можна цим образити Масляну.

Середа — ласунка. В цей день всі господині накривали стіл з різних страв, і в першу чергу з млинців. А теща запрошувала зятя, пригощала власноруч спеченими млинцями і демонструвала свою прихильність до чоловіка доньки.

Четвер — розгуляй. З цього дня починається Широка Масниця. Суть цього дня полягає в тому, щоб виплеснути всю негативну енергію, накопичену за зиму, і вирішити конфлікти, якщо вони є.

П’ятниця — тещині вечорниці. У цей день теща ходить в гості до зятя на млинці. А зять повинен показувати свою повагу матері дружини. Якщо дотримуватися цього ритуалу, то стосунки між тещею і зятем налагодяться.

Субота — посиденьки зовиці (зовиця — сестра чоловіка). За традицією в цей день ходять до всіх своїх рідних, друзів і сусідів, які повинні пригощати гостей млинцями. А молоді невістки запрошують в гості до себе сестер чоловіка та інших родичів.

Неділя — Прощений день. У цей день серед близьких людей прийнято просити одне в одного пробачення за завдані образи і неприємності. А після цього спалювати опудало Масниці, співати й танцювати.

Не варто забувати, що протягом сирного тижня віруючим, які збираються дотримуватися посту, можна вживати молочні продукти, але вже заборонено вживати м’ясні.
Масляна: Прикмети й ворожіння

Ще одна цікава традиція на свято — ворожіння на першому випеченому млинці:

    Якщо млинець легко перевернувся — варто чекати заміжжя в цьому році.
    Млинець прилип до сковороди — ще як мінімум 3 роки залишишся в батьківському домі.
    Рівні краї у млинця — заміжжя буде щасливим, нерівні - варто ще раз обдумати рішення виходити заміж.
    Скільки дірочок вийшло в млинці, стільки і дітей можна очікувати.
    Млинець засмажений в середині - чоловік буде вірним, а з боків — гулящий.
    Перший рум’яний млинець обіцяє здоров’я, а блідий — попереджає про хвороби.
    Тонкий млинець — рік буде легким, товстий — труднощі в майбутньому році.

 А вже у понеділок, 2 березня, розпочинається Великий піст, який триватиме до 19 квітня — Великодня.

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів пирогів з домашнім сиром http://monitor.cn.ua/ua/rest/77718 Найсмачніші поєднання домашнього сиру із варенням, персиками, маком та навіть помідорами. Відпочинок article Sun, 09 Feb 2020 09:30:00 +0200 1. Творожный пирог с ванилью

Ингредиенты: 20 г сухих дрожжей; 10 столовых ложек сахара; 100 мл молока; 195 г муки; 100 г сливочного масла; 6 яиц; 250 г творога; 600 мл сметаны; 8 г ванильного сахара; 1 чайная ложка растительного масла.

Приготовление

Дрожжи размешайте с 1 столовой ложкой сахара и молоком, оставьте на 10 минут при комнатной температуре. После добавьте 150 г муки, размягчённое сливочное масло и 1 желток. Замесите тесто и оставьте на час при комнатной температуре.

Блендером соедините творог с оставшейся мукой, желтками, сметаной, обычным и ванильным сахаром. После смешайте с отдельно взбитыми белками.

Форму для запекания смажьте растительным маслом и ровным слоем выложите в неё тесто. Сверху распределите творожную начинку. Выпекайте примерно 40 минут при температуре 180 °С.

2. Пирог с творогом и персикамиИнгредиенты:  100 г сливочного масла; 220 г сахара; 200 г муки; 3 яйца; 1 чайная ложка разрыхлителя; 1 лимон — опционально; 400 г творога; 200 г сметаны; 12 г ванильного сахара; 2 столовые ложки крахмала; 300–350 г консервированных персиков.

Приготовление

Охлаждённое масло нарежьте небольшими кусочками, засыпьте 100 г сахара и разотрите. После добавьте муку, 1 яйцо и разрыхлитель. Замесите тесто, выложите его в форму для запекания и оставьте в холодильнике, пока готовите начинку.

С лимона снимите цедру и измельчите её. Творог взбейте миксером со сметаной, 2 яйцами, ванильным и обычным сахаром, цедрой и крахмалом.

Достаньте из холодильника форму и выложите творожную начинку на тесто, сверху поместите персики, слегка придавливая. Запекайте пирог примерно час при температуре 180 °С.

3. Тёртый пирог с творогомИнгредиенты: 400 г муки; 280 г сахара; 10 г разрыхлителя; 150 г сливочного масла; 3 яйца; 1 300 г сметаны; 450 г творога; 10 г ванильного сахара; 1 чайная ложка растительного масла.

Приготовление

Смешайте муку, 150 г сахара и разрыхлитель. Добавьте кусочки холодного сливочного масла. Руками перетрите всё в крошку. Добавьте 2 яйца и 50 г сметаны. Замесите тесто. Разделите его на две части, заверните в пищевую плёнку и уберите в морозилку примерно на полчаса.

Творог взбейте блендером вместе с 1 яйцом, оставшейся сметаной, обычным и ванильным сахаром.

Форму для запекания смажьте растительным маслом. Возьмите один кусок теста и на крупной тёрке натрите его прямо в форму и распределите равномерным слоем. Сверху вылейте творожную начинку, а на неё измельчите второй кусок теста.

Запекайте 20–30 минут при температуре 180 °С.

4. Творожный пирог с вареньемИнгредиенты: 400 г муки; 100 г сахара; 1 чайная ложка разрыхлителя; 175 г сливочного масла; 2 яйца; 1 чайная ложка ванильного экстракта; 2–3 столовые ложки сметаны; 350 г творога; 3 столовые ложки сахарной пудры; 1 чайная ложка лимонного сока; 1 чайная ложка растительного масла; 250 г варенья или джема.

Приготовление

Соедините муку с сахаром и разрыхлителем. Добавьте раскрошенное сливочное масло, 1 яйцо и ванильный экстракт. Понемногу выкладывая сметану, замесите тесто. Отделите примерно треть и оставьте оба куска в холодильнике на 10–15 минут.

Взбейте миксером творог, а потом повторите вместе с оставшимся яйцом, сахарной пудрой и лимонным соком.

Возьмите больший кусок теста, раскатайте и положите в смазанную растительным маслом форму для запекания. На него выложите творог, а сверху — варенье.

Оставшуюся часть теста также раскатайте и нарежьте полосами толщиной по паре сантиметров. Выложите эти заготовки поверх пирога так, чтобы они образовали сетку, и скрепите с краями нижнего пласта.

Выпекайте пирог 25–35 минут при температуре 180 °С.

5. Пирог из творога с шоколадной крошкойИнгредиенты:  280 г муки; 150 г сахара; 20 г какао; 150 г сливочного масла; 500 г творога; 70 г сметаны; 1 щепотка ванилина; 3 яйца; 1 чайная ложка растительного масла.

Приготовление

Смешайте 230 г муки, 50 г сахара и какао. Добавьте кусочки охлаждённого сливочного масла и руками разотрите всё в крошку. Уберите в холодильник, пока будете готовить начинку.

Взбейте блендером творог, сахар, сметану и ванилин. Добавьте яйца с мукой и перемешайте, чтобы получилась однородная масса.

Форму для запекания смажьте растительным маслом. Высыпьте в неё половину крошки, залейте творожную начинку и покройте оставшимся тестом.

Запекайте при температуре 180 °С примерно 50–60 минут.

6. Творожный пирог с манкой и изюмомИнгредиенты:  250 г муки; 100 г сливочного масла; 300 г сахара; 3 яйца; 1 чайная ложка разрыхлителя; 1 чайная ложка тёртой цедры лимона; 1–2 столовые ложки молока; 50 г изюма; 500 г творога; 1 чайная ложка ванили; 2 столовые ложки манной крупы; 1 чайная ложка растительного масла.

Приготовление

Соедините муку, сливочное масло, 100 г сахара, 3 желтка, разрыхлитель, половину цедры и молоко. Замесите тесто.

Изюм залейте горячей водой на 10 минут, после слейте всю жидкость.

Яичные белки взбейте в густую пену. Из творога с сахаром, ванилью и цедрой блендером сделайте однородную массу. После перемешайте сначала с манкой, а после — с изюмом и белками.

Тесто разделите пополам и раскатайте в пласты. Первый выложите в смазанную растительным маслом форму для запекания. На него — творожную начинку, сверху накройте вторым пластом и защипните края.

Запекайте примерно 30 минут при температуре 190 °С.

7. Пирог из творога с макомИнгредиенты: 300 г сливочного масла; 400–450 г сахара; 300 г муки; 400 мл молока; 10 г ванильного сахара; 200 г мака; 600 г творога; 50 г крахмала; 3 яйца.

Приготовление

Половину охлаждённого масла нарежьте небольшими кусочками, добавьте 150 г сахара и муку, разотрите всё в крошку. Примерно ⅔ получившейся смеси выложите в форму для запекания, утрамбуйте и оставьте в холодильнике, пока готовите начинку.

В кастрюлю налейте молоко, добавьте масло, обычный и ванильный сахар. Доведите до кипения на небольшом огне. Засыпьте мак и варите примерно 3–5 минут. Снимите с огня, накройте крышкой и оставьте на 10–15 минут.

Творог протрите через сито и взбейте миксером вместе с крахмалом и яйцами. После перемешайте с маковой смесью.

Достаньте форму из холодильника и выложите на тесто творожную начинку. Сверху посыпьте оставшейся крошкой. Запекайте примерно час или немного дольше при температуре 180 °С.

8. Пирог с творогом и яблокамиИнгредиенты: 190 г муки; 0,5 чайной ложки соли; 130 г сливочного масла; 60 мл ледяной воды; 225 г творога; 2 яйца; 200 г сахара; 480 мл молока; 1 чайная ложка растительного масла; 1,5 чайной ложки корицы; 3 яблока; 1 столовая ложка лимонного сока; 45 г коричневого сахара.

Приготовление

150 г муки соедините с половиной соли. Добавьте 115 г охлаждённого мелко нарезанного сливочного масла и разотрите в крошку. Наливайте по столовой ложке воды и замешивайте тесто.

Миксером взбейте творог. После добавьте 30 г муки, яйца, оставшуюся соль и сахар, снова перемешайте и постепенно влейте молоко.

Раскатайте тесто тонким пластом и выложите в смазанную растительным маслом форму для запекания. Сверху поместите творожную начинку и посыпьте 1 чайной ложкой корицы.

Запекайте примерно 10 минут при температуре 230 °С, а после ещё час при 150 °С. Достаньте пирог из духовки и остудите.

Яблоки очистите, нарежьте небольшими дольками. После полейте лимонным соком, посыпьте коричневым сахаром, корицей и 10 г муки, добавьте кусочки сливочного масла. Перемешайте и примерно за 10 минут обжарьте в сковороде на небольшом огне, постоянно помешивая. Выложите фрукты на остывший пирог.

9. Творожный пирог «Зебра»Ингредиенты: 750 г творога; 8 столовых ложек сахара; 3 яйца; 2–3 капли ванильного экстракта; 220 мл молока; 6 столовых ложек манной крупы; 1 столовая ложка какао; 1 чайная ложка растительного масла.

Приготовление

Творог взбейте блендером вместе с сахаром, яйцами и ванильным экстрактом. Добавьте молоко с манкой и ещё раз перемешайте.

Разделите тесто на две примерно одинаковые части. В одну из них добавьте какао и хорошо размешайте.

Форму для выпечки смажьте растительным маслом. Выкладывайте тесто слоями, примерно по паре столовых ложек каждого поочерёдно.

Выпекайте при температуре 175 °С примерно полчаса, а после ещё 10 минут при 200 °С.

10. Пирог с творогом и помидорамиИнгредиенты: 1 чайная ложка соды; 200 мл кефира; 1 столовая ложка сметаны; 1 яйцо; 1 столовая ложка майонеза; 500–600 г муки; 1 чайная ложка соли; 0,5 чайной ложки сахара; 100 г твёрдого сыра; 1 пучок укропа или петрушки; 200 г творога; 1 чайная ложка растительного масла; 8–10 помидоров черри.

Приготовление

Соду соедините с кефиром и оставьте на 10 минут при комнатной температуре. После перемешайте со сметаной, яйцом и майонезом. Добавьте муку, соль с сахаром и замесите мягкое тесто.

Сыр натрите на крупной тёрке. Зелень нарубите. Перемешайте всё с творогом.

Форму для выпечки смажьте маслом и выложите туда тесто ровным слоем. Сверху поместите творожно‑сырную смесь и помидоры.

Выпекайте в духовке при температуре 200 °С примерно 30–40 минут.

Смачного!

джерело

]]>
Гороскоп на тиждень 10 - 16 лютого 2020 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/77717 Для тих, хто звик радитися із зірками щодо своїх дій та вчинків пропонуємо гороскоп на наступний тиждень з 10 до 16 лютого 2020 року. Відпочинок article Sun, 09 Feb 2020 09:00:00 +0200 Овен (21.03—20.04). Для сiмейних людей досить складною буде друга половина тижня. Через постiйнi сварки доведеться шукати компромiси.
Дні: спр. — 13; неспр. — 14.
 
Телець (21.04—21.05). Ви можете полiпшити матеріальне становище. Не втрачайте можливості раніше за iнших дізнаватися потрiбну iнформацiю.
Дні: спр. — 14; неспр. — 16.
 
Близнюки (22.05—21.06). Дехто з вас почне грандіозний ремонт. Незначнi проблеми виллються у великі витрати. Вигiднi проєкти покращать фiнансове становище.
Дні: спр. — 16; неспр. — немає.
 
Рак (22.06—23.07). У вас попереду шляхи, якi вестимуть до нових знань, до перспектив, до нових горизонтів можливостей. Тож не гайте часу.
Дні: спр. — 13; неспр. — 15.
 
Лев (24.07—23.08). Щоб досягти успiхiв, важливо задовольнятися раніше напрацьованим потенціалом. Надмірна активність може призвести до негативних наслiдкiв.
Дні: спр. — 10; неспр. — 12.
 
Діва (24.08—23.09). Попереду вигiднi пропозиції. Буде велика спокуса відмовитися від усього, не змінюючи нічого в житті. Але люди i звички можуть серйозно підвести.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.
 
Терези (24.09—23.10). Участь у вирішенні багатьох проблем братимуть родичi. Для декого цей перiод стане початком комерційних проєктів.
Дні: спр. — 14; неспр. — 15.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Гарантований успiх для тих, хто займається інформаційним бізнесом. Якщо у вас трапиться поїздка, скористайтеся нагодою знайти потрiбних людей.
Дні: спр. — 13; неспр. — 16.
 
Стрілець (23.11—21.12). Поступово зникнуть старі друзі. Пiд час зустрічей iз цікавими людьми з’являться перспективи на майбутнє. Ви зможете позбутися поганих звичок.
Дні: спр. — 11; неспр. — 13.
 
Козеріг (22.12—20.01). З’явиться можливість допомагати іншим людям. Турботи оточуючих поглинатимуть вільний час, але ви отримаєте вiд цього моральне задоволення.
Дні: спр. — 13; неспр. — 15.
 
Водолій (21.01—19.02). Можуть бути крайнощі — від бажання підпорядкувати партнерів до готовності з головою зануритися в їхнє життя, забувши при цьому про своє.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.
 
Риби (20.02—20.03). У цей період бажано уникати негативних моментiв. Зіткнення з правоохоронними органами може обернутися сумними наслідками не на вашу користь.
Дні: спр. — 12; неспр. — 14.

Інша версія:

Овен

Неделя предрасполагает к новым начинаниям, к реализации давно задуманного. Учитесь ценить свое время, дорожить им. Не зависайте в соцсетях, не забывайте про живое общение с близкими. Постарайтесь не ущемлять интересы партнеров и коллег по работе. Подумайте, может быть, сейчас хорошее время для повышения уровня профессионализма. Вам необходимо быть внимательным, даже дотошным, чтобы не допускать ошибок. Хорошо бы следить за своими словами и поменьше критиковать окружающих.

Телец

На этой неделе вам повезет в делах, в которых необходимо проявить инициативу, напористость и решительность. У вас может появиться шанс превратить противников в союзников и преуспеть во всем, чем предстоит заниматься. Только не стоит спорить с друзьями и коллегами. Попытайтесь подойти к разногласиям творчески и предотвратить конфликт. Посещение кажущегося вам скучным мероприятия в воскресенье может стать началом настоящей романтической истории.

Близнецы

На этой неделе хорошо не только строить планы на будущее, но потихоньку начинать их реализовывать. У вас может получится даже то, о чем вы давно мечтали, но уже потеряли надежду, что это сбудется. И вот чудо случится! Не меняйте своей точки зрения кому-нибудь в угоду, вы имеете право думать не так, как другие. Общайтесь, любите, творите. Вы ощутите спокойствие и гармонию.

Рак

Вам необходимо продумать и рационализировать методы вашей работы, постарайтесь не тратить лишние силы на суету и пустое общение. И вы сможете много добиться. Только важно не создавать перегрузок. В среду вы можете осознать, что цель выбрана вами удачно и можно гордиться собой. Если вас попросят о помощи, не отказывайтесь, но и не принимайте груз чужих проблем на свои плечи. Вам необходимо довести до завершения начатое дело. В выходные постарайтесь забыть о проблемах.

Лев

Постарайтесь меньше говорить и больше действовать, воплощать задуманное в жизнь. И не спорьте с начальством. Посвятите дому и близким людям больше времени, это позволит им продемонстрировать свою любовь к вам. Будьте сдержаннее, выплескивая свои эмоции, регулируйте дозировку, а то последствия могут быть достаточно непредсказуемыми.

Дева

Вполне вероятно, что вы откроете для себя новые сферы деятельности и познакомитесь с людьми, которые станут для вас партнерами и друзьями. Ветер перемен вы воспримете с радостью, так как размеренная жизнь явно стала надоедать. Прислушивайтесь к мнению окружающих, это позволит сделать ценные выводы, получить дельный совет. Откажитесь от консервативности и освободитесь от стереотипов. В выходные путешествуйте, общайтесь, не оставайтесь в одиночестве.

Весы

Вы не потерпите никаких ограничений. Вам необходима независимость во всем: и в мыслях, и в делах, и в действиях, а самое главное - в решениях. Но если вы будете слишком бескомпромиссны, то вероятны конфликты. Проявите тактичность и дипломатичность. О новых идеях лучше пока никому не рассказывать, время еще не пришло.

Скорпион

Ваши фантазии и замыслы могут увести вас довольно далеко. Готовы ли вы к тому, чтобы они стали реальностью? На этой неделе провидение будет склонно читать ваши мысли, и, шутя, реализовывать их в произвольном порядке. В понедельник может поступить долгожданная прибыль от состоявшихся сделок. В среду и пятницу у вас будут удачные переговоры и приятные встречи. События, которые могут произойти с вами в конце недели, покажут, что любые ваши мечты осуществимы.

Стрелец

Сохраняйте свои идеи и планы в тайне, чтобы они реализовались. Желательно равномерно чередовать работу и отдых. Прислушивайтесь к себе, постарайтесь избегать любых ситуаций, которые кажутся вам сомнительными. На работе хорошо бы проявлять дипломатичность и эмоциональное равновесие. Работа может поглотить слишком много времени и сил даже в выходные, зато принесет прибыль.

Козерог

В начале и конце недели могут возникнуть напряженные ситуации, поэтому проявляйте разумную осторожность. Не давайте сразу ответ, возьмите время на размышление. Во вторник появится возможность решить раздражающую проблему, но для удачного завершения дела необходимо сконцентрироваться и последовательно преодолевать препятствия. Постарайтесь не упустить возможности, которые предоставятся в четверг. Они обещают стать базовыми для вашей дальнейшей карьеры.

Водолей

Понедельник удивит вас обстоятельствами и непредвиденными поворотами событий, которые раскроют ваши лучшие качества. Во вторник вам придется экстренно разбирать накопившиеся дела и вопросы. В конце недели вероятны перемены, к которым вы психологически не подготовлены. Но не стоит бояться всего нового. В выходные дни хорошо бы привести свой дом в порядок, освободить от хлама себя и близких людей, но остерегайтесь делать это без их ведома.

Рыбы

На этой неделе у вас явно будет прослеживаться стремление объять необъятное. Практически в любой сфере вас ждут перемены в сторону увеличения. Расширится круг общения, возникнут новые обязанности. Возможно, появится причина, которая позовет вас в дорогу. Новые знакомства будут способствовать профессиональному успеху. Не исключено, что в пятницу придется потратить время и деньги, чтобы помочь друзьям. В воскресенье старайтесь сохранять благоразумие и спокойствие и хорошо отдохнуть.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/77716 Відпочинок article Sun, 09 Feb 2020 08:20:00 +0200

]]>
9 лютого - Міжнародний день стоматолога http://monitor.cn.ua/ua/rest/77715 За даними різних джерел, наприклад, ADA, IDEAF і FDI, а так само Всесвітньої федерації стоматологів, карієс і хвороби ротової порожнини є найпоширенішими захворюваннями у всьому світі. Особливу увагу і настороженість викликає хронічне захворювання карієсом, яке не щадить ні бідних, ні багатих і сміливо крокує по всій планеті. Відпочинок article Sun, 09 Feb 2020 08:14:00 +0200 Не випадково у всьому світі встановлені і виникають всілякі пам’ятні та святкові дні, присвячені увазі до здоров’я зубів і ротової порожнини. Так, за даними проекту DilovaMova.com, наприклад 12-го вересня відзначається «Всесвітній день здоров’я ротової порожнини» - «World Oral Health Day». 6-го березня в Сполучених Штатах Америки відзначають професійне свято «День дантиста», а весь лютий місяць традиційно відводиться увазі національної системи охорони здоров’я у сфері дитячого здоров’я та профілактики цих нещадних захворювань.

Виникнення Міжнародного дня стоматолога, враховуючи всі світові тенденції, цілком закономірний процес. Дата його святкування - 9-е лютого. Вона приурочена дню однієї ранньохристиянської великомучениці Аполлонії, що жила в III столітті нашої ери в Олександрії. Це були часи великого гоніння на всю християнську Церкву і віруюча в Христа Аполлонія, що була дочкою видного олександрійського чиновника, не стала винятком. Вона була схоплена і піддана жорстоким тортурам, у неї живцем вирвали всі зуби і під загрозою спалення на багатті вимагали зречення від віри. Щоб дати їй можливість схилити перед своїми мучителями коліна, її розв’язали, але замість цього відважна жінка воліла сама кинуться в смертельний вогонь. По записах історичних літописів це сталося 9-го лютого 249-го року.

Вся стоматологічна наука спрямована на протилежні цілі - полегшити і допомогти впоратися людині з його одним з найбільш болісних страждань, постаратися зробити життя людини по можливості комфортніше і безпечніше, адже хвороби зубів і ротової порожнини є гарним трампліном для інших не менш небезпечних хвороб у всьому організмі. Цікаві факти в області розвитку стоматології вказують на те, що вже в 7-му тисячолітті до нашої ери людям вдалося зробити древній прототип сучасної бормашини. Досліджуючи знайдені в пакистанській провінції Белуджістан останки людей, які на думку вчених з Франції і США жили близько 7 - 5,5 тисяч років до нашої ери, було виявлено в деяких їх зубах зроблені при їх житті майже ідеальні просвердлені отвори діаметром від 1-го до 3-х міліметрів, а глибиною до 3,5-ї міліметрів. Мистецтво древніх «стоматологів» дозволяло працювати з важкодоступними корінними зубами, а в деяких випадках і з внутрішньої сторони щелепи. Сучасні лікарі дантисти оцінили б їх роботу, як роботу майстрів високої кваліфікації, а це було багато тисячоліть тому.

]]>
10 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77714 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 09 Feb 2020 08:06:00 +0200 Бібік Олена Олександрівна
Висоцька Лілія Віталіївна
Герасименко Роман Іванович
Грищенко Василь Миколайович
Дайнеко Федір Іванович
Калюжний Іван Миколайович
Міненко Раїса Дмитрівна
Нікітченко Сергій Миколайович
Панич Надія Григорівна
Петренко Наталія Борисівна
Прищепа Вікторія Василівна
Пустовіт Віктор Миколайович
Сємака Микола Сергійович
Шатан Світлана Вікторівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
8 лютого у поліцейській операції вперше була задіяна собака http://monitor.cn.ua/ua/rest/77679 Людина дуже давно оцінив в собаці гострий нюх, тонкий слух, витривалість, невибагливість, силу, відданість господареві й інші, не менш корисні, якості. Відпочинок article Sat, 08 Feb 2020 09:31:02 +0200 У свою чергу, собака стала самим відданим людині твариною, його кращим другом і помічником. У 19 столітті в Європі значного розмаху набуває використання собак на поліцейській службі.

Вперше собака була задіяна 8 лютого 1816 року в англійському графстві Абердіншир, що на північно- сході Шотландії, при арешті злочинної зграї, що займалася контрабандою віскі. Поліцейському Малкольм Гіллеспі здорово допоміг бультер'єр, надресирували кидатися спереду на втікаючих коней. Кінь при такому нападі ставала дибки, а вершник опинявся на землі.

Такі факти застосування собак в роботі поліції мали місце в Німеччині, Англії, Франції, Росії і деяких інших країнах. Наприклад, в Англії (друга половина 19 століття) для боротьби зі злочинцями була виведена нова порода службового собаки — бульмастиф, що відрізнялася від усіх інших раніше відомих порід своїм лютим характером.

У Німеччини першої поліцейської собакою по праву вважається ротвейлер, який зарекомендував себе як чудовий пошуковик. Не менш охоче німецькі поліцейські використовували у своїй роботі ще одну породу — доберманів.

Регулярне застосування дресированих собак в поліцейській практиці було вперше введено в 1899 році в бельгійському Генті.

]]>
8 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77678 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 08 Feb 2020 09:29:45 +0200 Дрозд Наталія Олександрівна
Богданьок Олена Миколаївна
Карпенко Василь Миколайович
Корсун Надія Олександрівна
Нестеренко Сергій Миколайович
Осаула Катерина Михайлівна
Пилипенко Григорій Миколайович
Примаков Генадій Анатолієвич
Птиця Олександр Григорович
Самчук Людмила Віталіївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
7 лютого - сигнал SOS вперше був запропонований як міжнародний сигнал біди http://monitor.cn.ua/ua/rest/77657 1906 - сигнал SOS вперше був запропонований як міжнародний сигнал біди (замість коду CQD, який раніше використовували на суднах). Відпочинок article Fri, 07 Feb 2020 07:57:36 +0200 Цей сигнал був прийнятий у правилах радіозв'язку німецьким урядом 1 квітня 1905 року, та став міжнародним згідно з ухвалою другої Міжнародної радіотелеграфної конвенції, що була підписана 3 листопада 1906 та набула сили 1 червня 1908 року. До того часу, і протягом кількох років після цього, використовувалися кілька різних сигналів, найпоширенішим з яких був CQD. Щодо першого використання сигналу SOS дані різняться. З одного боку, деякі джерела, зокрема стаття «Notable Achievements of Wireless» («Помітні досягнення бездротового зв'язку») з випуску «Modern Electrics» («Сучасна електроніка») за вересень 1910 року, стверджують, що це сталося на лайнері «Славонія»[en] 10 червня 1909 року. З іншого боку, газети за червень 1909 стверджують, що «Славонія» передавав сигнал CQD, і тому частина джерел першим вірогідним вважають використання сигналу SOS американским пароплавом «Арапаое» 11 серпня 1909 року, тобто приблизно на два місяці пізніше. В будь-якому разі, навіть після цього існував деякий опір серед операторів проти нового сигналу, і навіть у квітні 1912 року, під час катастрофи лайнера «Титанік», корабельні оператори передавали як сигнали CQD, так і SOS.

Таким чином, SOS — окремий символ азбуки Морзе, представлений у вигляді послідовності букв лише для зручності запам'ятовування. Такі символи записують з лінією поверх букв: SOS.

Всупереч поширеному переконанню, SOS не є абревіатурою. Це просто випадково вибрана послідовність, зручна для запам'ятовування і легко розпізнавана на слух. Фрази, які часто пов'язують з цим сигналом, такі як англ. «Save Our Souls» (врятуйте наші душі), «Save Our Ship» (врятуйте наш корабель), «Swim Or Sink» (пливіть або потонемо), або навіть «Stop Other Signals» (припиніть інші сигнали), з'явилися вже після ухвалення сигналу.

]]>
7 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77656 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 07 Feb 2020 07:55:17 +0200 Бригинець Володимир Дмитрович
Василинчук Валерій Володимирович
Веремейчик Ольга Григорівна
Єфіменко Тимофій Володимирович
Коверзнев Вадим Олександрович
Луговська Олена Миколаївна
Ожерельєв Віктор Васильович
Прохоров Олег Володимирович
Скрипкіна Тетяна Андріївна
Старостюк Микола Васильович
Стасюк Віктор Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
6 лютого - День бармена http://monitor.cn.ua/ua/rest/77634 День святого Аманда - покровителя виноробів і броварів (День бармена) 6 лютого відзначається День святого Аманда (St. Amand або Amandus, ок. 584-675), одного з великих християнських апостолів, який вважається покровителем виноробів, пивоварів, торговців, а також реєстраторів і барменів (bartenders). Відпочинок article Thu, 06 Feb 2020 07:58:00 +0200 Святий Аманд був відомий своєю діяльністю по євангелізації виноробних регіонів Франції, Німеччини і Фландрії.

Міжнародний день бармена (International Bartender's Day) — професійне свято, яке відзначається 6 лютого в День святого Аманда, став у багатьох країнах професійним святом барменів і рестораторів.

У Росії це свято останнім часом теж прижилося і з кожним роком стає все популярнішим. Ремесло бармена не випадково удостоїлося свого власного календарного свята.

Професія цих людей не менш важка, ніж водіїв автобусів, вчителів і пожежників. Часом бармени проводять на ногах майже цілу добу, крім цього вони відмінні психологи, і нерідко вгадують улюблений напій клієнта з першого погляду.

]]>
6 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77633 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 06 Feb 2020 07:51:00 +0200 Андрійченко Ігор Володимирович
Горіла Тамара Василівна
Ковбаса Володимир Миколайович
Кутовий Олександр Володимирович
Левочко Наталія Олександрівна
Ничипоренко Алла Геннадіївна
Норикова Любов Василівна
Озмитель Олена Василівна
Пономаренко Валентина Миколаївна
Рубан Михайло Федорович
Сорока Володимир Леонідович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
5 лютого - Міжнародний день скаутів http://monitor.cn.ua/ua/rest/77608 Скаутський рух з’явився завдяки одному не байдужій до долі підростаючого покоління відставному генерал-майору на ім’я Роберт Баден-Пауелл. Відпочинок article Wed, 05 Feb 2020 07:35:49 +0200 Коротя свої дні у відставці генерал-майор, відчуваючи непереборне бажання бути ще досить корисним своєму суспільству, написав книгу під назвою «Розвідка для хлопчиків».

Скаутський рух було сприйнято з хорошим позитивом і він стал поширюватися по всьому світу. Цікаво, що російською мовою скаут - це по суті розвідник.

Так, щороку 5 лютого в світі вже стало доброю традицією відзначати міжнародний день скаутів. Скаутська програма роботи з молоддю побудована у вигляді цікавих ігор. Основна мета цих ігор для життя, звичайно ж виховний момент. Юних людей намагаються підготувати справлятися з усіма труднощами, до відповідального і самостійного життя на прикладі життя на лоні природи.

Природно батьківщиною самого скаутського руху, на повних правах вважається Великобританія, адже найперший табір для перших бойскаутів був заснований в Англії ще в 1907-му році. Пару років опісля в країні налічувалося вже близько 60-ти тисяч скаутів, були створені окремі скаутські групи для представниць слабкої статі.

]]>
5 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77607 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 05 Feb 2020 07:32:26 +0200 Абалов Олексій Іванович
Більська Світлана Анатоліївна
Геращенко Віктор Михайлович
Губко Юрій Михайлович
Другаков Володимир Леонідович
Зінов’єв Артур Петрович
Ільченко Юлія Ігорівна
Коваленко Олександр Борисович
Назаренко Людмила Олександрівна
Обабко Володимир Миколайович
Поклад Олександр Миколайович
Пустовойт Валерій Федорович
Разумейко Наталя Володимирівна
Семенчук Олександр Анатолійович
Скабенок Анатолій Андрійович
Соронович Леoнід Іванович
Федоренко Тетяна Володимирівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку http://monitor.cn.ua/ua/rest/77583 Всесвітній день боротьби проти раку проголошений «Міжнародним союзом з боротьби з онкологічними захворюваннями» - Міжнародним союзом проти раку або UICC і що відзначається щорічно 4 лютого. Відпочинок article Tue, 04 Feb 2020 07:43:31 +0200 Мета цього дня в усьому світі - це підвищення обізнаності людей про рак як один із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації. Залучаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна домогтися гарних результатів, а в деяких випадках і повного одужання.

Міжнародний день захисту від раку закликає широку громадськість до завдань, що стоять перед нашим світом в боротьбі з раковими захворюваннями і закликає небайдужих політиків і організацій-членів UICC відноситься до раку, як до одного з політичних пріоритетів.

На даний момент вже відомо, що виникнення 43% ракових захворювань можна було б запобігти, орієнтуючись і дотримуючи елементарні норми здорової поведінки, такі як: огорожу доступу до куріння дітей, боротьба з курінням як таким; фізична активність; збалансована та здорова їжа; своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; своєчасна діагностика і увага до власного здоров’я.

]]>
4 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77582 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 04 Feb 2020 07:42:23 +0200 Вербицький Володимир Миколайович
Головешко Іван Олексійович
Гурбик Роман Анатолійович
Івахно Ірина Миколаївна
Корнієнко Анатолій Петрович
Лобачов Андрій Миколайович
Лутченко Тетяна Іванівна
Михеєнко Олег Анатолійович
Місевич Володимир Олексійович
Пащенок Микола Ілліч
Попова Олена Геннадіївна
Сергієнко Сергій Анатолійович
Скварський Віталій Віталійович
Ткаченко Андрій Леонідович
Фурсова Зоя Володимирівна
Шелест Ганна Єгорівна
Шелест Світлана Олександрівна
Шимко Людмила Олександрівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
3 лютого - День значного ривка http://monitor.cn.ua/ua/rest/77549 3 лютого проводять День значного ривка. Відпочинок article Mon, 03 Feb 2020 07:36:50 +0200 В основі свята лежить ідея остаточного розриву вкрай поганих і тупикових відносин з ким-небудь.

Ці лютневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.

]]>
3 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/77548 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 03 Feb 2020 07:31:40 +0200 Галюк Олексій Олександрович
Горбач Світлана Анатоліївна
Іваненко Любов Григорівна
Кривко Роман Дмитрович
Криволап Володимир Данилович
Мірошниченко Юрій Романович
Приходько Михайло Васильович
Ступка Людмила Володимирівна
Таценко Ірина Анатоліївна
Тимошенко Олена Васильївна
Улизько Віталій Васильович
Чучупа Олег Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
8 стратегій проти непотрібних покупок http://monitor.cn.ua/ua/rest/77547 Все більше людей стали помічати, що покупки завдають шкоди не лише гаманцю, але природі та середовищу. Але навіть найбільш свідомим хочеться спонтанно купити «щось таке», хоча воно може бути не так вже й потрібно. Як встояти перед спокусою? Відпочинок article Sun, 02 Feb 2020 16:13:15 +0200 У кожного є своя слабкість, зізнайтеся. Ви можете економити на чомусь одному, але не пройдете повз вітрину, якщо на ній побачите «свою річ». Блогер і автор сайту про розумне споживання Андреа Борн зізнається: «Згідно із стереотипом про жінок, я повинна, напевно, перш за все хапатися за красиве взуття. Але моя слабкість, перед якою не можу встояти, - це техніка і гаджети. Все, що має клавіатуру і може під'єднатися до неї, кричить мені: «Купи мене! Твоє життя без мене не стане прекрасним!»

Коли Андреа неодноразово боролася з внутрішнім провокатором, вона виробила 8 стратегій, які допомагають їй протистояти спокусі придбати зайве.

Стратегія 1. Уникати реклами


Це здається неймовірним, але можна уникати реклами у багатьох сферах життя. Адже часто ми поглинаємо оголошення, афіші, банери, просто щоб убити час. Обмежуючи себе тим, що вам дійсно подобається бачити, чути і читати, ви можете зменшити рекламний потік. А крім того, незабаром, коли ви сфокусуєтесь на тих товарах і продуктах, які вам дійсно потрібні, ви перестанете платити за «модні штучки».

Нарешті, можна виставити кордон безкоштовним газетам, роздатковим буклетам і листівок. Від каталогів рішуче відписатися. А в комп'ютері або гаджеті за допомогою налаштувань браузера відключити нав'язливу рекламу.

Стратегія 2. Усвідомлено аналізувати рекламу

Але що робити, якщо повністю уникнути реклами неможливо? Особливо якщо це відбувається в публічному місці. В цьому випадку допоможе інша стратегія. Реклама створена для того, щоб зробити для нас кращим певний продукт.

Сумнівайтеся: «Чи дійсно ця річ приносить мені бажану користь?»

Але останнім часом намагайтеся аналізувати рекламу свідомо. Як вона управляє нашим мозком? Які потреби пропонують задовольнити за допомогою покупки? Аналізуючи спокусу в деталях, ми швидко побачимо комбінацію красивих зображень, слів і музики. І тоді явний або прихований наказ «Купи мене!» не досягне підсвідомості.

Стратегія 3. Зачекайте витрачати

Іноді корисно притримати гроші. Ніщо не рятує від зайвих речей, як прагнення заощадити.

Якщо вам «не пощастило» і у вас багато грошей? Тоді можлива примусове блокування витрат на певну суму або період. Наприклад, 30 днів не купувати нічого дорожче 100 $. Якщо річ вам дійсно необхідна, ви можете дозволити собі її купити.

Стратегія 4. Наповнити життя сенсом, а не речами

Якщо раптом на очі трапляються чергові стильні черевики, варто подумати про те, для чого ми хочемо їх придбати? Щоб підвищити самооцінку і престиж в очах інших? Чи можливо тікаємо від проблем в стосунках? Або ми з їх допомогою повертаємося в приємний спогад і намагаємося відтворити ті ж почуття, що і тоді? Але може, є інший спосіб? А що, якщо витратити ці гроші на нове хобі, на зустріч в кафе з приємною людиною, рукоділля або щось ще, дійсно збагачує нас, що можна назвати вічними інвестиціями?

Стратегія 5. Якщо вирішили придбати, то робіть це розумно

Іноді щось дійсно потрібно, і бажання утримати себе від обновки не повинно ставати самокатуванням. Не кожне рішення щось придбати обов'язково погане. Якщо покупки не уникнути з прагматичних причин, то купуйте якісні речі.

Стратегія 6. Вдихнути нове життя в старе

Комусь важливо купувати нове, відчуваючи при цьому азарт першовідкривача. В цьому випадку можна подумати про те, як вдихнути нове життя в старе. Пришити яскраву аплікацію на улюблений светр. Або нанести свіжий шар фарби або малюнок на бабусин комод.

Стратегія 7. Дивіться, як зробити по-іншому

Так, є люди, які купують розумно. Вони не чаклуни, у них - о диво! - не менш потреб, ніж у вас. Але як їм вдається бути стриманими в гіпермаркетах? Книга Беа Джонсон «Будинок без відходів» була настільки надихає для багатьох, що швидко стала бестселером.

Екологічна активістка Джонсон описує себе - до свого звернення до мінімалізму - з чудовою самоіронією. «Я була матеріалістом до мозку кісток», - зізнається вона. Скоротити своє сміття до одного стакана в рік - це, звичайно, вищий пілотаж. Але той, хто колись вибрав шлях зміни звичок, в тому числі в харчуванні, вже скуштував принади цієї стратегії.

Стратегія 8. Відчути радість свободи від влади речей

Якщо ви новачок в концепції мінімалізму, то ця стратегія для вас. Коли ви тренуєте уміння оцінювати користь від речей, а не дорожити буквальною їх цінністю, то з ними легше розлучитися або поділитися з іншими. Немає більше необхідності зберігати їх.

Перед кожною новою покупкою варто поставити собі питання не лише про те, скільки ресурсів вкладено в виготовлення та придбання цього товару, але і скільки енергії і часу, буде потрібно на підтримку його в робочому стані.

]]>
Як пережити поганий день: п'ять корисних порад http://monitor.cn.ua/ua/rest/77546 У кожної людини трапляються погані дні. Через ті чи інші ситуації, які часом від нас не залежать, ми можемо відчувати себе розбитими і нещасними. Відпочинок article Sun, 02 Feb 2020 14:49:28 +0200 Важливо розуміти, що цей стан не назавжди, а поганий день закінчиться і все знову стане на свої місця. А поки потрібно просто знати, як себе вести у невдалі дні, щоб не падати духом.

1. Не нагнітайте ситуацію

Перше правило під час спроби виправити поганий день – не намагайтеся нічого виправляти, адже, по-перше, це практично неможливо зробити, а по-друге, це чинить ще більший тиск на вас самих.

Зараз важливо зрозуміти, що вам потрібно просто пережити цей поганий день і не робити ніяких серйозних кроків ні на роботі, ні вдома, щоб уникнути негативу і неправильної реакції.

2. Намагайтеся абстрагуватися

Щоб позбутися вічних думок в голові про те, як же можна виправити поганий день, потрібно відволіктися. Тут варіантів може бути багато: кіно, боулінг, спортзал, зустріч з друзями, каток – це може бути що-завгодно, що здатне вас відвернути і подарувати позитивні емоції.

3. Тимчасовий аскетизм

Щоб не наробити дурниць і не зіпсувати день ще більше, постарайтеся усамітнитися. Тільки не потрібно сидіти вдома в чотирьох стінах і страждати, об'їдатися або займатися самобичуванням. Вимкніть інтернет на телефоні, вирушайте на природу або влаштуйте собі невелику подорож. Це допоможе вам трохи розвіятися, підзарядитися енергією природи і провітрити мозок.

4. Ніяких виправдань

До поганого дня потрібно ставитися легше і простіше наскільки це можливо. Не нагнітайте ситуацію, якою потім можете скористатися як виправданням. Наприклад, ви ведете здоровий спосіб життя – регулярний спорт і здорове харчування стали стилем життя, і тут в поганий день ви починаєте об'їдатися чіпсами, закушуючи їх пачкою цукерок і запиваючи колою. При цьому ви виправдовуєте себе, що це все через важкий день, ви це заслужили. Не робіть собі ніяких поблажок і виправдань в ці дні – дотримуйтеся графіка і своїх правил.

5. Не беріть на себе відповідальність за когось

Далеко не всі події в житті відбуваються з нашої вини, тому не варто брати на себе відповідальність за те, що не входить в вашу компетенцію або не пов'язане з вами. Адже це є когнітивним спотворенням, коли ви берете відповідальність за події, над якими у вас не було ніякого контролю. Тому не звинувачуйте себе, а вірте в те, що у вас все вийде – просто сьогодні поганий день, а завтра все буде добре.

Порада: ці рекомендації не вирішують проблем, але допомагають їх легше пережити. Не займайтеся самобичуванням і самокопанням, не звинувачуйте себе, а намагайтеся пережити цей день, не піддаючись негативу.

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з гранатом http://monitor.cn.ua/ua/rest/77544 Вкусные сочетания с мясом, овощами, фруктами и орехами. Відпочинок article Sun, 02 Feb 2020 14:45:03 +0200 1. Салат с гранатом и помидорами

Ингредиенты

    1 луковица;
    3 помидора;
    1 небольшой пучок кинзы или петрушки;
    50 г зёрен граната;
    1 столовая ложка оливкового масла;
    соль — по вкусу.

Приготовление

Лук нарежьте полукольцами, помидоры — небольшими кусочками. Зелень нарубите.

Сложите в миску вместе с зёрнами граната. Заправьте оливковым маслом, посолите и перемешайте.

2. Салат с гранатом, морковью и чесноком

Ингредиенты

    1 морковь;
    ½ граната;
    1 зубчик чеснока;
    1 веточка мяты;
    майонез — по вкусу.

Приготовление

Морковь натрите на крупной тёрке. Вытащите из граната зёрна. Чеснок пропустите через пресс. Мелко нарубите 1–2 листочка мяты.

Смешайте морковь с чесноком и майонезом. Посыпьте гранатом сверху или перемешайте. Украсьте листьями мяты.

3. Салат с гранатом, капустой и курицей


Ингредиенты

    1 небольшая копчёная куриная грудка;
    500 г капусты;
    1 гранат;
    1 луковица;
    1 столовая ложка соевого соуса;
    соль — по вкусу;
    2–3 столовые ложки майонеза;
    кунжут — опционально.

Приготовление

Курицу нарежьте небольшими кусочками. Капусту нашинкуйте. Очистите зёрна граната.

Лук измельчите и залейте соевым соусом на 7–10 минут.

Сложите подготовленные ингредиенты в миску, посолите и перемешайте с майонезом. По желанию посыпьте кунжутом.

4. Салат с гранатом, яблоком и сельдереем

Ингредиенты

    200 г корня сельдерея;
    1 яблоко;
    1 луковица;
    ¼ граната;
    2 столовые ложки майонеза;
    1 чайная ложка мёда;
    2 столовые ложки яблочного уксуса;
    соль — по вкусу.

Приготовление

Сельдерей и яблоко нарежьте соломкой, лук — полукольцами. Очистите зёрна граната.

Майонез, мёд и уксус взбейте с солью, чтобы получилась однородная масса. Положите лук в соус и оставьте на 10–15 минут.

Сложите в миску сельдерей, яблоко и зёрна граната. Добавьте луково‑майонезную заправку и перемешайте.

5. Салат с гранатом, рисом и миндалём

Ингредиенты

    100 г дикого риса;
    50 г миндаля;
    150 г сыра фета;
    1 пучок салата;
    1 гранат;
    2 луковицы;
    5 столовых ложек оливкового масла;
    1 столовая ложка мёда;
    2 столовые ложки лимонного сока;
    1 чайная ложка винного уксуса;
    4 столовые ложки воды;
    соль — по вкусу.

Приготовление

Рис отварите до готовности и остудите.

Миндаль на 5 минут замочите в кипятке и крупно нарубите. Сыр крупно накрошите. Салат нарвите. Очистите зёрна граната.

Лук нарежьте мелкими кусочками и за пару минут обжарьте с 1 столовой ложкой масла на среднем огне. После измельчите блендером вместе с оставшимся маслом, мёдом, лимонным соком, уксусом, водой и солью.

Сложите в миску рис, орехи, зёрна граната, салат и сыр. Полейте соусом и перемешайте. Наслаждайтесь.

6. Салат с гранатом, ветчиной и огурцами

Ингредиенты

    3 яйца;
    4–5 картофелин;
    1–2 моркови;
    1 свёкла;
    1 яблоко;
    150 г твёрдого сыра;
    2–3 маринованных огурца;
    300 г ветчины;
    1 зубчик чеснока;
    1 гранат;
    майонез — по вкусу.

Приготовление

Яйца отварите вкрутую за 10 минут, картофель, морковь и свёклу — до готовности.

Варёные овощи, яблоко, сыр и яйца натрите на крупной тёрке. Огурцы и ветчину нарежьте небольшими кусочками. Чеснок пропустите через пресс. Вытащите из граната зёрна.

Выкладывайте в миску слоями картошку, огурцы с ветчиной, яблоки, яйца, сыр, морковь, свёклу с чесноком. После каждого смазывайте майонезом или делайте сеточку из него. Сверху посыпьте зёрнами граната.

7. Салат с гранатом, свёклой и морковью

Ингредиенты

    1½ столовой ложки оливкового масла;
    1 столовая ложка лимонного сока;
    1 чайная ложка мёда;
    1 морковь;
    1 свёкла;
    ½ красной луковицы;
    ½ граната;
    30 г грецких орехов;
    соль — по вкусу;
    чёрный перец — по вкусу.

Приготовление

Масло, лимонный сок и мёд взбейте венчиком.

Морковь и свёклу натрите на крупной тёрке или тёрке для моркови по‑корейски. Лук нарежьте четвертинками колец. Очистите зёрна граната.

Орехи подсушите за пару минут на сковороде без масла. Остудите и раскрошите ножом.

Сложите в миску морковь, свёклу, зёрна граната и лук. Добавьте заправку, посолите, поперчите и перемешайте. Сверху посыпьте орехами.

8. Салат с гранатом, курицей, ананасом и кукурузой

Ингредиенты

    400 г куриного филе;
    4 яйца;
    200 г твёрдого сыра;
    150 г консервированных ананасов;
    200 г консервированной кукурузы;
    ½ граната;
    соль — по вкусу;
    3 столовые ложки майонеза.

Приготовление

Курицу отварите до готовности, яйца — вкрутую за 10 минут.

Нарежьте небольшими кусочками куриное филе, сыр, яйца и ананасы. Добавьте кукурузу и зёрна граната. Посолите, заправьте майонезом и перемешайте.

9. Салат с гранатом, шампиньонами и языком

Ингредиенты

    1 говяжий или свиной язык;
    100–150 г куриного филе;
    2 яйца;
    1 гранат;
    ½ небольшого пучка зелени;
    200 г маринованных шампиньонов;
    соль — по вкусу;
    чёрный перец — по вкусу;
    100 г майонеза.

Приготовление

Отварите до готовности язык и курицу, яйца — вкрутую за 10 минут.

Зёрна граната очистите. Зелень нарубите.

Нарежьте небольшими кусочками грибы, филе, язык и яйца. Посолите, поперчите и заправьте майонезом. Сверху посыпьте зеленью и зёрнами граната.

10. Салат с гранатом и говядиной


Ингредиенты

    2 яйца;
    250 г говядины;
    ½ луковицы;
    1 морковь;
    150 г твёрдого сыра;
    ½ граната;
    60 г грецких орехов;
    4–5 стеблей зелёного лука;
    1 чайная ложка уксуса 9%;
    1 чайная ложка сахара;
    соль — по вкусу;
    100 мл воды;
    150–200 г майонеза.

Приготовление

Яйца отварите вкрутую за 10 минут, говядину — до готовности за час‑полтора.

Нарежьте мясо небольшими кусочками, репчатый лук — мелкими. Морковь, яйца и сыр натрите на крупной тёрке. Очистите зёрна граната. Орехи раздробите. Зелёный лук нарубите.

Репчатый лук вместе с уксусом, сахаром и щепоткой соли залейте кипятком и оставьте, пока вода не остынет. После слейте жидкость.

Выкладывайте в миску слоями мясо с репчатым луком, орехи с яйцами и щепоткой соли, морковь, сыр. После каждого слоя смазывайте майонезом или делайте сеточку из него. Сверху посыпьте зелёным луком и гранатовыми зёрнами.
 

]]>