Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 28 травня - Всеукраїнський день краєзнавства http://monitor.cn.ua/ua/rest/79950 День краєзнавців був заснований на з'їзді Національноїго краєзнавчого товариства України з метою популяризації вивчення історії, культури, українських звичаїв і традицій. Відпочинок article Thu, 28 May 2020 07:56:00 +0300 аме у цей день 1925 року в місті Харкові розпочалася І Всеукраїнська конференція з краєзнавства під час роботи якої було створено Український комітет краєзнавства. Від цієї дати, який вважається офіційною датою інституціоналізації вітчизняного краєзнавчого руху, веде відлік своєї історії Національна спілка краєзнавців України.
Мета свята

Метою свята було визначено підвищення суспільної уваги до діяльності краєзнавців, поглиблення дослідження та популяризації історії, культури, мови, звичаїв і традицій українського народу, репрезентації практичних здобутків у цьому напрямку; залучення до вивчення та пізнання рідного краю широких верств населення; поглиблення співпраці з державними органами влади, закладами культури та освіти, науковими установами, громадськими організаціями зацікавленими у розвитку краєзнавства.

До 2017 року різні культурно-освітні та наукові організації відзначали День краєзнавства в різні дати, тому НСКУ звернулася до них, а також усієї громадськості України із пропозицією долучитися до відзначення Всеукраїнського дня краєзнавства 28 травня, а органи влади — розглянути питання щодо затвердження його на державному рівні.

]]>
28 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79949 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 28 May 2020 07:47:00 +0300 Гезердава Вадим Вікторович
Зінчик Константин Григорович
Кіреєва Катерина Михайлівна
Корнієнко Оксана Василівна
Кушніренко Анатолій Миколайович
Лашко Максим Борисович
Левенок Ігор Олександрович
Остапенко Володимир Іванович
Рейко Анатолій Никифорович
Руденко Олександр Іванович
Рябець Інна Миколаївна
Соколенко Тетяна Андріївна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
27 травня - Міжнародний День розсіяного склерозу http://monitor.cn.ua/ua/rest/79931 Міжнародний День розсіяного склерозу був встановлений Міжнародною федерацією товариств розсіяного склерозу з метою інформування про проблему розсіяного склерозу і глобальному русі організацій РС, а також розширення глобального руху організацій РС і об’єднання національних і регіональних організацій, пошуку джерел фінансування глобального руху з проблем розсіяного склерозу. Відпочинок article Wed, 27 May 2020 07:56:00 +0300 Відзначається «Міжнародний День розсіяного склерозу» щорічно в останню середу травня.

Розсіяний склероз - це хвороба, що вражає головний мозок, зорові нерви, спинний мозок, що призводить до порушення відповідних функцій організму. Вона характеризується утворенням хаотично розсіяних вогнищ демієлінізації - втрати мієліну, білої жирової речовини, що покриває аксони - нервового волокна.

Про захворювання нічого не було відомо до 1835 року, коли французький лікар Ж. Крювелье описав перший випадок. Два роки по тому у Великобританії про хворобу повідомив Р. Карсвелл. До середини 19 ст. вже були відомості про значне число випадків, і в 1868 французький невролог Ж. Шарко підсумовував патоморфологічні ознаки розсіяного склерозу і розробив його діагностичні критерії.

Розсіяний склероз звичайно починається в молодості, але може проявитися в будь-який період від 15 до 60 років. Жінки більш схильні до захворювання, ніж чоловіки. Найвища захворюваність - серед осіб білої раси, що живуть в помірному кліматі. Хвороба не передається у спадок. У списку причин повної інвалідності у продуктивному періоді життя розсіяний склероз посідає третє місце - після травм і ревматологічних захворювань.

В 2020 році Міжнародний День розсіяного склерозу припадає на 27 травня.

]]>
27 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79930 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 27 May 2020 07:49:00 +0300 Авдієвський Юрій Іванович
Авраменко Геннадій Вікторович
Богуш Поліна Анатоліївна
Гавриліна Інна Миколаївна
Іллюченко Олексій Павлович
Козар Іван Андрійович
Марусич Дмитро Володимирович
Пузан Григорій Іванович
Руденко Іван Григорович
Сулім Ольга Андріївна
Тураш Михайло Миколайович
Ярмошенко Віктор Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
26 травня - День паперового літачка http://monitor.cn.ua/ua/rest/79911 Ігри з паперовими літачками стали популярними на початку ХХ століття. Відпочинок article Tue, 26 May 2020 07:57:00 +0300 А в 1930-і роки засновник компанії Lockheed Джон Нортроп використовував паперові літачки для тестування нових ідей при створенні реальних літаків.

У 1989 році була заснована Асоціація паперового авіабудування, а перший чемпіонат із запуску паперових літачків був проведений в 2006 році.

До слова, паперовий літачок став офіційним символом месенджера Telegram.

]]>
26 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79910 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 26 May 2020 07:51:41 +0300 Жидько Оксана Валеріївна
Зуб Марина Миколаївна
Ус Микола Іванович
Жадько Оксана Валеріївна
Жуковецький Володимир Григорович
Лебедєва Наталія Василівна
Нечитайло Тетяна Віталіївна
Петрій Людмила Вікторівна
Таргонський Володимир Станіславович
Щербатенко Віталій Іванович
Небеський Микола Олексійович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
25 травня - День філолога http://monitor.cn.ua/ua/rest/79885 Філологія одна з найцікавіших наук, яка включає в себе цілу сукупність наукових напрямків, що вивчають нашу багату культурну спадщину, виражену як в літературній творчості, так і в мовній культурі. Відпочинок article Mon, 25 May 2020 07:40:45 +0300 Ця велика область знань, дозволяє професійно проводити аналіз письмових текстів, спираючись на основу їх змістовної частини, стилістичної і мовної конструкції, встановлюючи з високою точністю унікальну історію і сутність особливої духовної культури даного суспільства.

Любов до слова, а саме такий сенс в перекладі з давньо-грецької означає поняття філологія, стало хорошим фундаментом для багатьох випускників та викладачів філологічних факультетів. Саме випускники цих факультетів є одними з найбільших щірих поціновувачів духовної культури і літературної творчості у всьому світі.

Своє професійне свято - День філолога, за даними проекту DilovaMova.com, вони відзначають 25-го травня, слідом за Днем слов’янської писемності і культури, який в Росії та Україні має одну спільну дату - 24-е травня. День філологів давно перейшов кордони багатьох держав і по праву його вже можна назвати міжнародним професійним святом фахівців, які представляють ті науки і напрямки, які в своїй сукупності об’єднує філологія.

Лінгвісти і літературознавці, вчителі та викладачі в галузі літератури і мови, бібліотекарі та перекладачі й усі, хто пов’язав свою освіту і професійну діяльність з філологією - це надзвичайний колір будь-якої нації. Вони щодня стоять на варті наших культурних і духовних цінностей, не дозволяючи неуцтву проникати і пускати своє коріння в середовищі нашого підростаючого покоління, допомагають сучасному суспільству зберігати актуальні знання, протидіючи плутанині і втрати смислових зв’язків нашої власної культурної традиції.

]]>
25 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79884 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 25 May 2020 07:38:08 +0300 Алексієнко Наталія Григорівна
Атрощенко Віктор Григорович
Бородавко Володимир Іванович
Качур Ігор Павлович
Котляр Олексій Іванович
Мороз Олег Володимирович
Мороз Ігор Григорович
Никифоренко Тамара Василівна
Нікулін Костянтин Олексійович
Сіренко Ніна Миколаївна
Слєсаренко Олександр Петрович
Сукач Микола Васильович
Чепурний Микола Петрович
Черешко Альберт Іванович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Цікаві факти про алое http://monitor.cn.ua/ua/rest/79883 Популярна сьогодні кімнатна рослина алое вера бере свій початок з середземноморського регіону. Сьогодні в світі понад двісті видів цих рослин, які в природі зустрічаються в сухих та дуже жарких кліматичних умовах. Відпочинок article Sun, 24 May 2020 12:22:55 +0300 Пропонуємо вам цікаві факти про алое вера оскільки цю рослину крім декоративних цілей широко використовується в фармацевтиці та косметології.

1. Попри те що більшість видів алое вера не має стебла, соковиті листки, які утворюють прикореневу розетку часто досягають пів метра завдовжки.
2. Стебла алое на понад 95% складаються з води і завдяки цій особливості рослина здатна витримувати екстремальну жару і посуху.
3. В дикій природі, ця звична всім рослина дуже виносллива і довговічна, за сприятливих умов алое вера може прожити більше ніж сто років.
4. Алое вера росте в симбіозі зі специфічними видами грибів які живуть в кореневій системі рослини. Завдяки такій взаємодії алое навіть в несприятливих і посушливих умовах з бідного грунту краще засвоює корисні речовини, а гриби натомість отримують їжу.
5. Алое цвіте квітами які формують велике гроно, в природі цвіт алое вера через специфічну будову дуже часто запилюють пташки колібрі.
6. Сік алое має цілющі властивості, в ньому міститься велика кількість вітамінів та мінералів, його здавна використовують при лікуванні опіків, подразнення шкіри та обмороженнях.
7. Існує припущення, що навіть сам Олександр Великий вдерся на острів Сокорта, після того як йому стало відомо, що там росте величезна кількість алое, достатня для лікування ран цілого батальйону.
8. Сік алое вера можна використати як засіб для зняття макіяжу та навіть як кондиціонер для волосся.
9. Окрім медицини та косметології алое використовують також в харчовій промисловості при виготовленні ароматизаторів та різноманітних напоїв.

]]>
Емоційне вигорання: як повернути задоволення від життя та роботи http://monitor.cn.ua/ua/rest/79882 Постійне перебування в чотирьох стінах, відсутність спілкування з друзями та належної комунікації з колегами, стерті межі між роботою та особистим життям, накопичення стресу та багато інших незручностей, спричинених самоізоляцією, могли спровокувати емоційне вигорання. Відпочинок article Sun, 24 May 2020 12:02:39 +0300 Якщо ви не відчуваєте задоволення від раніше улюбленої роботи, втомилися від життя та не знаєте, де знайти сили піднятися з ліжка – скоріш за все вигорання під час карантину торкнулося і вас. Пропонуємо лікувати його разом.

Work–life balance

Найкращою профілактикою емоційного вигорання є збереження балансу між роботою та особистим життям. Тому і головна мета лікування – налагодити цей баланс. Поки ви працюєте у дистанційному режимі слідкуйте за часом, що приділяєте праці: він не повинен перевищувати 8-10 годин. Якщо вам важко відірватися від роботи, то заводьте будильник, який повідомлятиме, що час вимкнути комп’ютер та присвятити свій час сім’ї або хобі.

Офіс як чарівна пігулка

Допоможе повернути графік у ваше життя офісна робота. Тут у вас буде менше шансів сидіти за комп’ютером до ночі чи обідати прямо на робочому місці. Комунікація з колегами та зміни домашньої обстановки зможуть повернути вам задоволення до роботи та життя в цілому. Про те, як правильно повернутися до офісного життя, читайте у нашому матеріалі.

Лайтовий режим роботи

Коли ви не можете дозволити собі зовсім не працювати та відпочити десь далеко від міської метушні, потрібно зменшити навантаження роботою. Намагайтеся не хапатися за все одразу, виконання ваших робочих завдань не повинно виходити за межі встановленого графіку. Плануйте свій день: виділіть час на виконання кожної справи. Додайте у план і власні перерви на обід та каву – не варто нехтувати невеликими паузами у розпал робочого дня. Навчіться говорити «ні», якщо вас постійно просять затриматися на роботі та щоразу додають обов’язків. Спробуйте обговорити з роботодавцем зміну вашого графіку, зменшення навантаження або хоча б різноманіття робочих завдань.

Допомога ближнього

Не соромтеся просити про допомогу. Звертайтеся до колег, які не завантажені роботою, або розподіліть роботу між своїми підлеглими. Те саме стосується і домашніх справ. Якщо вам не приносить задоволення кулінарія чи прибирання, обговоріть це зі своїм партнером. Можливо, знайдеться спосіб звільнити вас від цього тягаря і ви зможете присвятити вільний час тому, що любите. Розповідайте рідним та близьким про свої переживання – лише так вони зможуть вам допомогти подолати емоційне вигорання.

Задоволення базових потреб

Якщо ви відчуваєте емоційне вигорання, то виконання навіть найпростіших завдань потребує титанічних зусиль організму. Аби не накопичувати втому й негативні емоції, потрібно дбати про власне здоров’я. Найперше, потурбуйтеся про здоровий сон – саме він сприяє відновленню організму та дає заряд енергії. Далі подбайте про харчування: шкідлива їжа та алкоголь дають короткотривалий ефект послаблення емоційного вигорання. Повернути ентузіазм вам допоможе здорове харчування, з великою кількістю свіжих овочів та фруктів, а також заняття спортом.

Відпочинок

Зараз ніхто не має можливості взяти відпустку та прогулюватися старими європейськими вуличками або хоча б втекти на безлюдний острів від навколишнього світу з його проблемами. Тож потрібно правильно провести час після роботи та вихідні. Якщо є така можливість, не займайтеся тим, від чого не отримуєте задоволення, а присвятіть вільний час тому заняттю, яке заряджає вас енергією. Не зазирайте у пошту та не відповідайте на робочі дзвінки у вільний час. Спілкуйтеся з членами родини та друзями, адже це допоможе відволіктися від похмурих думок не гірше відпустки.

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: готуємо тушковану капусту http://monitor.cn.ua/ua/rest/79881 Варіантів, як приготувати тушковану капусту, чимало. Але по-справжньому смачною страва вийде, якщо ви будете використовувати тільки свіжі та якісні інгредієнти. Завдяки хорошим продуктам і перевіреним рецептам ви зможете потішити себе та близьких новим «прочитанням» знайомої усім з дитинства їжі. Відпочинок article Sun, 24 May 2020 11:53:43 +0300  

Тушкована капуста: рецепт традиційний

Базові рецепти з тушкованою капустою (точніше, страви, приготовані за ними) належно оцінять і дорослі, і діти. Щоб зробити відмінний гарнір, достатньо лише чітко дотримуватися покрокової інструкції. А якщо проявити фантазію та додати в овочеву масу гриби, м’ясо або чорнослив, страва набуде зовсім іншого смаку.

Інгредієнти

 • 700 г білокачанної капусти;
 • 1 морквина;
 • 1 ріпчаста цибулина;
 • 4 ст. л. рослинної олії;
 • перець, сіль — за смаком.

Із перерахованої вище кількості продуктів вийде 3 порції гарніру. На його приготування знадобиться 45 хвилин.

Покрокова інструкція

 1. З капусти зняти верхні листки. Обполоснути качан, дрібно посікти.
 2. Очищену морквину подрібнити на тертушці з великими отворами.
 3. Почистити цибулю, порізати кубиками.
 4. Поставити на вогонь глибоку сковороду. Влити половину олії.
 5. Помістити в сковорідку цибулю, моркву. Обсмажити 10 хвилин, перекласти овочі на тарілку.
 6. Сковороду змастити олією, що залишилася. Викласти в ємність капусту. Обсмажити 10 хвилин.
 7. Додати до капусти цибулю, моркву, перець, сіль. Все добре вимішати.
 8. Накрити сковорідку кришкою, зменшити вогонь і залишити овочеву масу тушкуватися 15–20 хвилин.

У закладах громадського харчування в цю їжу обов’язково додають томатну пасту. Вона надає тушкованому гарніру особливого смаку.

kapusta-tushkovana-najkrashhi-riznovydy-populyarnoyi-stravy2

Як приготувати тушковану капусту з м’ясом

Класична капуста тушкована нерідко готується з м’ясом. Спробуйте зробити цю апетитну та ситну їжу, яка обов’язково навіє приємні дитячі спогади.

Інгредієнти

 • 1 кг капусти;
 • 500 г курячого філе;
 • 1–2 цибулини;
 • 2 ст. л. томатної пасти;
 • 2 ст. л. рослинної олії;
 • 1 ст. л. оцту;
 • ½ склянки води;
 • 1 ст. л. борошна;
 • 1 ст. л. цукру;
 • лавровий лист, сіль, чорний перець — за смаком.

Із такої кількості складових отримаєте 4 порції страви. Час приготування — 45 хвилин.

Покрокова інструкція

 1. Очищену цибулю порізати кубиками.
 2. Нашаткувати капусту.
 3. Філе також порізати кубиками.
 4. По одній хвилині обсмажити в олії спочатку цибулю, потім філе. Посолити. Знову обсмажити кілька хвилин.
 5. Додати капусту, воду.
 6. Тушкувати 20 хвилин під кришкою.
 7. Перемішати оцет, пасту та борошно. Додати в капусту.
 8. Приправити суміш спеціями.
 9. Тушкувати приблизно 10 хвилин.

kapusta-tushkovana-najkrashhi-riznovydy-populyarnoyi-stravy3

Тушкуємо капусту з грибами

Страви з тушкованої капусти з грибами смакують не лише вегетаріанцям і тим, хто дотримується посту. Такий гарнір — чудовий «партнер» для м’яса, риби. Також свіжа тушкована капуста з грибами використовується як начинка для відкритих пирогів, печених або смажених пиріжків.

Інгредієнти

 • 500 г білокачанної капусти;
 • 1 морквина;
 • 1 цибулина;
 • 300 г печериць;
 • 100 мл води;
 • 1 ст. л. томатної пасти;
 • 5 ст. л. рослинного масла;
 • кмин, сіль, чорний перець — за смаком.

Із такої кількості продуктів ви зможете зробити 4 порції страви. Приготування забере трохи менше години.

Покрокова інструкція

 1. Вимиті та очищені гриби крупно порізати.
 2. Змастити глибоку сковороду олією. Наповнити грибами, поставити смажитися.
 3. Нашаткувати капусту.
 4. На тертушці з великими отворами подрібнити очищену морквину.
 5. Готові гриби перекласти в тарілку.
 6. Поки сковорода гаряча, додати на неї олію, викласти моркву, капусту.
 7. Помішуючи, обсмажити овочі на невеликому вогні десь 20 хвилин.
 8. Додати цибулю. Смажити 7 хвилин.
 9. Додати томатну пасту, спеції. Пасерувати 2 хвилини.
 10. Знову викласти на сковорідку смажені гриби. Влити воду, якщо маса, що готується, суха.
 11. Накрити сковорідку кришкою й тушкувати капусту з грибами 5 хвилин.

Коли процес термічної обробки завершиться, залиште тушковану капусту під кришкою ще на півгодини: так вона вийде духмяною та смачною. Цю їжу можна вживати й гарячою, й холодною.

kapusta-tushkovana-najkrashhi-riznovydy-populyarnoyi-stravy4

Ресторанні страви з тушкованої капусти

У закладах високої кухні пропонують не звичні варіанти з «Книги про смачну та здорову їжу», а страви інших країн. Тушкована капуста, рецепт якої відрізняється від знайомого нам, є, наприклад, у чеській кухні. Ми ж пропонуємо вам спробувати німецький варіант згаданої страви.

Інгредієнти

 • 1/2 капустини середнього розміру;
 • 1 морквина;
 • 1 цибулина;
 • 2 зубчики часнику;
 • 3 ст. л. оливкової олії;
 • 1 ч. л. мускатного горіха;
 • 2 ст. л. томатного пюре або аджики;
 • 1 ст. л. гірчиці;
 • 5–7 гілочок свіжого чебрецю;
 • сіль, чорний перець — за смаком.

З цієї кількості складових вийде 4–6 порцій страви. Приготування забере 1 годину.

Покрокова інструкція

 1. З капусти зняти верхні листки. Посікти качан соломкою.
 2. Почистити морквину. Подрібнити на дрібній тертушці.
 3. Обчистити цибулину, часник, порізати соломкою.
 4. Розігріти глибоку сковороду, змастити олією. Висипати цибульно-часникову соломку, смажити кілька хвилин.
 5. Додати моркву. Смажити, помішуючи, кілька хвилин.
 6. Додати капусту, влити приблизно пів склянки води, накрити сковорідку кришкою та залишити на невеликому вогні на 15 хвилин.
 7. Додати спеції, вимішати. Залишити масу мліти під кришкою ще на 10 хвилин.
 8. Коли тушкована капуста буде практично готовою, додати мускатний горіх. Потім все гарненько вимішати.

У готову страву додайте гілочки чебрецю. Подавати таку тушковану капусту можна як самостійно, прикрасивши зеленню, так і як гарнір до м’яса.

Обирайте рецепт, що припав до вподоби, та насолоджуйтеся апетитною корисною їжею!

джерело

]]>
Свежие тренды в озеленении интерьера — просто добавь зелени http://monitor.cn.ua/ua/rest/79880 По мнению дизайнеров лучший способ освежить пространство — добавить в него зелени. Відпочинок article Sun, 24 May 2020 11:40:39 +0300 Комнатные растения наполнят атмосферу свежим дыханием природы, оказывают расслабляющее действие и позволяют создать по-настоящему теплый и уютный интерьер. Студия фитодизайна “Флорена” предлагает комплекс услуг по озеленению помещений. Наши специалисты помогут подобрать растения, а также различные элементы декора в зависимости от стиля интерьера, наличия естественного или искусственного света, а также микроклимата.

Живые растения в роли арт объекта

Сегодня тренды есть в любой сфере жизнедеятельности человека и они не миновали даже мир флоры. Причем возникла такая мода еще с появления зимних садов. Периодически разные виды растений обретают популярность, а спустя какое-то время теряют ее. Так, например, популярную несколько десятилетий назад герань сегодня встретишь очень редко. Поэтому не стоит слепо следовать модным тенденциям, однако следить за ними нужно.

Современные дизайнеры очень часто упоминают термин “графичные растения”. Для этой группы характерны резные листья. Такая зелень смотрится очень эффектно и может стать главным декором помещения. А зимний сад на балконе обязательно станет собственным кусочком рая. Кроме того, зелень задерживает пыль, грязь, так что в дом будет попадать свежий и чистый воздух. Правда в этом случае балкон нужно утеплить, чтобы создать оптимальные условия для комнатных растений зимой. 

Свежие идеи озеленения квартиры и офиса

Выбор способа озеленения во многом зависит не от вида растений, а от стиля интерьера и размеров комнаты. Например в просторных помещениях с высокими потолками отлично будут смотреться большие раскидистые экземпляры, а для маленьких квартир лучше устроить мини-сад на подоконнике.

5 способов, преобразить интерьер с помощью зелени:

 1. Фитопанно. Состоит композиция из специальных подвесных модулей, в которые высаживаются растения. Такие произведения смотрятся очень оригинально. Кроме того вертикальное озеленение идеально подходит для малогабаритных квартир, где на счету каждый сантиметр. Для создания фитопанно лучше всего подходят плющи, папоротники и прочие представители мира флоры, которые в природе растут на вертикальных поверхностях. А система капельного полива значительно упростит уход за ними. 
 2. Точечное озеленение. Классический и самый простой способ освежить интерьер — расставить горшки с цветами. В этом сезоне на пике популярности находятся геометрические формы и минимализм. Различные флорариумы, суккуленты в бетонных кашпо не требуют особого ухода. Из них можно создать оригинальный сет или же использовать по одиночке. 
 3. Джунгли. Данный вариант подходит для истинных любителей природы, ведь в этом случае растения будут занимать большую часть помещения. Раскидистые пальмы, монстеры, фикусы, бамбук, драцены и целые фитостены превратят комнату в настоящий живой уголок. Специалисты фитостудии “Флорена” разрабатывают проекты и подбирают растения с учетом пространства, освещения и микроклимата.
 4. Возвращение к истокам. Все новое — это хорошо забытое старое. Данное правило касается и озеленения интерьера. Сегодня очень модно выращивать растения, которые были в тренде в 80х годах прошлого столетия. Алоэ, фикусы, монстеры в горшках все чаще можно встретить в современном интерьере жилья и офиса. А системы автополива, искусственного освещения и гидропоника значительно упрощают уход за зелеными жителями.
 5. Съедобная зелень. Таким образом получится не только озеленить помещение, но и украсить обеденный стол свежей зеленью и овощами, даже если у вас нет дачного участка! Этот мини-сад можно устроить на подоконнике в кухне, спальне, на балконе. Главное, чтобы было достаточно естественного света и тепло. В горшках можно выращивать помидоры черри, перец, огурцы и даже инжир. Очень оригинально смотрятся разные травы — базилик, розмарин, руккола. Можно использовать только один тип зелени, а можно создавать композиции из разносортных растений.

Какой именно способ выбрать зависит от личных предпочтений. Но при этом помните что абсолютно любой вид растений требует уход, ведь даже с искусственных цветков и то приходится смывать пыль!

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 25-31 травня 2020 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/79879 На вас звалиться забагато інформації, захочеться бути активнішими, а для успішної діяльності необхідні різноманітність і зміни. На тижні контакти і кореспонденція стануть головними сферами життя. Взаємовідносини і спільна діяльність з братами, сестрами і сусідами особливо ефективна у цей період. Посилюється пристрасть до представників протилежної статі, можливе, відновлення колишніх романтичних зв’язків, однак, справжнє положення речей побачити та усвідомити складно. Відпочинок article Sun, 24 May 2020 11:32:46 +0300  Овен (21.03—20.04). Не варто розраховувати на негайне здійснення заповітної мрії.  До цього поки що далеко.
Дні: спр. — 25, 28; неспр. — 29.
 
Телець (21.04—21.05). Ви відчуєте, що настає час самореалізації та конструктивної творчості. Все інше — за вами.
Дні: спр. — 26, 29; неспр. — 31.
 
Близнюки (22.05—21.06). Нарешті ви зможете побачити, що насправді відбувається. У цей період вас ніхто не зможе обдурити.
Дні: спр. — 25, 31; неспр. — 26.
 
Рак (22.06—23.07). Ви спритно ухилятиметеся від неконструктивних відносин і марної роботи. Але у вас є ще й обов’язки.
Дні: спр. — 28; неспр. — 29.
 
Лев (24.07—23.08). З’явиться можливість розібратися у справах, і це послужить основою для наступних кроків.
Дні: спр. — 26; неспр. — 28.
 
Діва (24.08—23.09). Ви таки зумієте прорватися крізь смугу невдач. Найприємніше попереду — до вас повернеться любов.
Дні: спр. — 25, 30; неспр. — 27.
 
Терези (24.09—23.10). Розібравшись із ворогами, ви побачите, що справжні друзі цілком заслуговують на добре ставлення до себе.
Дні: спр. — 28; неспр. — 29.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Ви відчуєте себе коханими. І це буде так приємно, що захочеться жити, обіймаючи весь світ.
Днi: спр. — 26; неспр. — 28.
 
Стрілець (23.11—21.12). Планувати відпустку ще зарано, але приготуватися до неї не завадить.
Днi: спр. — 25, 31; неспр. — 26.
 
Козеріг (22.12—20.01). Щоб позбутися неприємного відчуття, займіться чимось корисним.
Дні: спр. — 27, 29; неспр. — 30.
 
Водолій (21.01—19.02). Перебуваючи на самоізоляції, ви відвикли від веселощів. Але все попереду.
Дні: спр. — 25, 28; неспр. — 29.
 
Риби (20.02—20.03). Скрутні часи зміняться хорошими прибутками. Вдасться знайти додаткову роботу.
Дні: спр. — 26, 30; неспр. — 31.

Інша версія:

Гороскоп для Овнів
Контакти та інформація – головні сфери ваших інтересів і діяльності у цей період. Від вас вимагається рішучість у самовираженні, стриманість в емоціях. Зовнішні обставини вимагають демонстрації сильних якостей, відчуваються сили, які створюють умови, за яких необхідно постійно повертатися до минулого. Схильні до спонтанних вчинків, особливо, якщо йдеться про захист власної свободи. Хороший період для боротьби за незалежність.

Гороскоп для Тельців
Зараз маєте всі шанси досягти фінансової незалежності та захищеності. Користуйтеся своїми ресурсами – ви володієте природним, інстинктивним розумінням всього, що пов’язане з економікою, фінансами, торгівлею та оцінкою вартості товарів. Приділіть увагу майновим питанням, прийшов час для того, щоб придбати великі речі для тривалого користування та поліпшення комфорту. Ваша внутрішня сила зараз у зовнішньому спокої та давніх взаєминах. Не час заводити нові знайомства.

Гороскоп для Близнюків
Це час пишатися собою, виникають обставини, завдяки яким ви стаєте вольовою та динамічною людиною. Якщо ви хочете скористатися перевагами позитивного потенціалу цього періоду, продемонструйте свою силу і рішучість, працюйте ефективніше, будьте ласкаві до навколишніх. У вас з’являється можливість зайняти домінуюче становище, бути головною дійовою особою в будь-якій ситуації. Протягом тижня у вас будуть шанси для зміни звичного укладу життя у вигідний бік.

Гороскоп для Раків
Схильні усамітнюватися. Навколо вас таємниці, загадки, містичні збіги, зміст яких варто шукати більше у внутрішньому житті, ніж у зовнішньому. Усвідомлення з багатьох подій і життєвих ситуацій відбувається тоді, коли ви ізольовані від інших людей. У світ ви повертаєтеся сповнені ентузіазму. Медитація в будь-якій формі є предметом першої необхідності. У цей період можливе повторення помилок минулого, а ваше завдання – бачити в кожній події знак і коригувати вашу поведінку.

Гороскоп для Левів
У цей період часу варто свою енергію направити на зростання своїх професійних навичок. Гарний час для переговорів з керівництвом про перспективи своєї діяльності, у молодих людей – для вибору професії. Ваші амбіції спрямовані на те, щоб зробити щось масштабне, досягти широкого визнання за свій внесок і зусилля. Все, чим би ви не займалися, має бути життєво важливим для вас, має подобатися, тільки у цьому разі можливий успіх і соціальна повага.

Гороскоп для Дів
Соціальна проблематика допоможуть вам опинитися в ці дні в центрі уваги, а це значить, що навколишні помітять ваші таланти і чарівність. Цей період зачіпає взаємини і діяльність, пов’язані зі старими родичами, керівництвом або представниками влади. Вашому просуванню в цей час може допомогти також правильно підібраний імідж, доброзичливість, дипломатичність, уміння знаходити підхід до людей і, звичайно, особиста чарівність. Тиждень принесе сприятливі можливості в кар’єрі та соціальному житті.

Гороскоп для Терезів
У цей період ви можете налагодити і зміцнити взаємини із зарубіжними партнерами. З’являються перспективи у сфері культури і суспільного життя. Вивчення іноземних мов, читання книг про далекі країни, роздуми про них, перегляд документальних фільмів, які висвітлюють життя інших народів – це те, що допомагає вам знайти додаткові інструменти і в майбутньому застосувати їх. Для гарного самопочуття дуже важливі зараз фізичні навантаження.

Гороскоп для Скорпіонів
Посилюється вразливість і піддатливість зовнішній емоційній атаці. З’являється схильність до дріб’язкових секретів, особливо щодо інформації, яка здається вам важливою, через що відбувається нераціональне витрачання ресурсів. Йдіть до своїх цілей прямою дорогою, не звертайте і ви багато чого зможете досягти. Творчий потенціал та інтерес до протилежної статі зростають, ви стаєте розкутішими, сміливішими, активнішими у коханні, легше йдете на контакт, але не поспішайте розвивати взаємини.

Гороскоп для Стрільців
На перший план виступлять вплив, яке ви надаєте на навколишніх. Це гарний час для вирішення юридичних питань, контрактів, переговорів. Найбільш ефективне співробітництво з давніми, перевіреними партнерами. Хороший період для примирення, як зі шлюбними, так і з діловими партнерами. Цей тиждень сприятливий для перегляду договорів, внесення змін в проекти, політичної та громадської діяльності.

Гороскоп для Козерогів
Можете розчаруватися у взаєминах, особливо робочих. Можливе виникнення романтичних зв’язків на роботі, успіхи в соціальній сфері. Ви можете почати працювати з тими людьми, з якими разом виконували в минулому певні зобов’язання. Фізично активна атмосфера, що оточує вас у цей період, сприяє спілкуванню і діяльності, особливо пов’язаної з братами, сестрами і сусідами. Ви перебуваєте в потоці інформації, не кажучи вже про цілу низку ідей, розроблених вами.

Гороскоп для Водоліїв
Багато зусиль іде на формування своєї особистості, ваша енергетика збільшується, можете легко керувати іншими. У цей період ви часто опиняєтеся в ситуаціях, коли потрібно проявити кмітливість, а різні головоломки та ігри, стимулюють вашу інтелектуальну діяльність. Ваші слова сприймає публіка, завдяки чому, дуже корисно зайнятися самопрезентацією, рекламою, хороші результати принесе проведення прямих ефірів або відео зустрічей в інтернеті.

Гороскоп для Риб
Це період фізичної активності. Обставини викликають у вас дух суперництва, агресію. Ви відчуваєте потребу витрачати свою психічну енергію, але вам складно визначитися, куди саме, бо схильні діяти в різних напрямках одночасно. Сонячна енергія цього періоду спрямована на вашу сім’ю, домашні клопоти та питання, пов’язані з будинком або власністю. Якщо ви не пов’язані родинними узами, то на перший план виступлять практичні або психологічні питання, які варто вирішити, щоб забезпечити собі надійний тил і захист.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/79872 Відпочинок article Sun, 24 May 2020 08:10:01 +0300

]]>
24 травня - Європейський День Парків http://monitor.cn.ua/ua/rest/79871 Європейський День Парків був організований Федерацією Європарк - це європейська організація, яка об’єднує охоронювані природні території в тридцяти шести європейських країнах. Проведений у перший раз в 1999 році, цей день тепер святкується щорічно по всій Європі 24 травня. Відпочинок article Sun, 24 May 2020 07:47:00 +0300 Дата святкування була обрана не випадково - саме 24 травня 1909 у Швеції було створено перший з дев’яти Європейських Національних Парків.

Сьогодні Європейський день парків символізує міжнародну солідарність територій, що охороняються. Захід організований з метою підйому профілю заповідників Європи, а також для того, щоб викликати суспільну підтримку їх роботи.

У цей день проводяться численні заходи на території і навколо заповідників, присвячених святкуванню природної краси Європи та її культурного надбання, висуваючи на перший план їх захист, як в даний час, так і в майбутньому.

]]>
24 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79870 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 24 May 2020 07:25:42 +0300 Бабич Вікторія Миколаївна
Захарченко Андрій Олександрович
Лакоза Юрій Васильович
Мельник Іван Васильович
Мілютенко Віктор Іванович
Осьмірко Юрій Вікторович
Пась Василь Іванович
Худяков Геннадій Анатолійович
Щербова Вікторія Юріївна
Ющенко Віктор Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
23 травня - День Героїв або Свято Героїв http://monitor.cn.ua/ua/rest/79849 Свято пам'яті борців за волю України. Відпочинок article Sat, 23 May 2020 06:53:15 +0300 Щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни.

День Героїв — це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків — борців за волю України та є символом незборимості української нації.

]]>
23 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79848 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 23 May 2020 06:41:07 +0300 Брайко Антон Володимирович
Ворох Юрій Петрович
Івашко Анатолій Володимирович
Кузьменко Микола Миколайович
Нікіфоров Валерій Миколайович
Осадців Олег Іванвич
Рощак Олексій Борисович
Самойленко Володимир Миколайович
Сергієнко Тетяна Анатоліївна
Тулуша Ольга Володимирівна
Фролов Олександр Олексійович
Юркова Олена Володимирівна

Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
22 травня - Міжнародний день біологічного різноманіття http://monitor.cn.ua/ua/rest/79828 Двадцять другого травня щорічно відзначається Міжнародний день біологічної різноманітності. Відпочинок article Fri, 22 May 2020 07:47:53 +0300 Біологічне різноманіття продовжує скорочуватися, а екологічна рівновага все ще піддається змінам. Близько 60% екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися.

Всесвітній союз охорони природи виділяє сім основних факторів, що сприяють втраті біологічного різноманіття:
втрата та фрагментація природного середовища;
конкуренція з боку інвазивних видів;
забруднення навколишнього середовища;
глобальні кліматичні зміни;
опустелювання;
зростання населення і надмірне споживання;
безрозсудне використання природних ресурсів.

Багато з цих факторів є результатом діяльності людей.

]]>
22 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79827 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 22 May 2020 07:44:37 +0300 Горна Олена Володимірівна
Діденко Микола Олександрович
Жовтопляс Олена Іванівна
Зюзько Ірина Петрівна
Качан Микола Миколайович
Кром Віталій Іванович
Лисенко Микола Іванович
Пономаренко Світлана Миколаївна
Попова Ольга Іванівна
Прокопенко Валентин Павлович
Ревенок Олег Григорович
Сердюк Людмила Олександрівна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
21 травня - День вишиванки http://monitor.cn.ua/ua/rest/79806 У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Відпочинок article Thu, 21 May 2020 07:58:00 +0300 Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е.

Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг.

У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

В 2020 році День вишиванки припадає на 21 травня.

]]>
21 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79805 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 21 May 2020 07:52:00 +0300 Веселий Олександр Дмитрович
Заболотна Любов Павлівна
Єременко Євгенія Сергіївна
Магдибор Іван Григорович
Марусенко Микола Володимирович
Поліщук Микола Миколайович
Постернак Юрій Миколайович
Смоляк Наталія Олегівна
Чаплієв Сергій Олександрович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
20 травня - День банківських працівників України http://monitor.cn.ua/ua/rest/79785 День банківських працівників відзначається в Україні щорічно 20 травня. Відпочинок article Wed, 20 May 2020 07:47:51 +0300 Цим святом держава, відповідно до Указа Президента України від 6 марта 2004 року № 316/04, підкреслює важливу роль банківської системи і значний внесок банківських працівників у розвиток економіки України та забезпечення її фінансової стабільності.

За роки незалежності в Україні побудована сучасна кредитно-фінансова система, запроваджена національна грошова одиниця, забезпечена її стабільність.

Національний банк України створив електронну систему проведення розрахунків між банківськими установами та суб’єктами господарювання, казначейство, інші установи, організації та підприємства, які забезпечують повноцінне функціонування системи банків країни.

]]>
20 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79784 ВІТАЄММО! Відпочинок article Wed, 20 May 2020 07:45:56 +0300 Бондар Іван Петрович
Красковський Дмитро Миколайович
Моторко Микола Іванович
Нагорний Василь Іванович
Наливайко Сергій Павлович
Пехотіна Юлія Леонідівна
Простякова Валентина Михайлівна
Пушенко Сергій Миколайович
Скребець Людмила Григорівна
Хулап Діана Вікторівна
Царенко Іван Григорович
Цуприк Володимир Олексійович
Уланов Антон Костянтинович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
19 травня - День боротьби з гепатитом http://monitor.cn.ua/ua/rest/79763 Перший Всесвітній День боротьби з гепатитом був ініційований у 2008 році. Ініціатором проведення Всесвітнього Дня боротьби з гепатитом виступив Світовий Альянс з проблем гепатиту або World Hepatitis Alliance. Відпочинок article Tue, 19 May 2020 07:37:50 +0300 Щорічні заходи, присвячені Міжнародному Дню боротьби з гепатитом проводяться 19 травня. Мета цих заходів - підвищення обізнаності світової громадськості про симптоми, методи діагностики, профілактики та лікування гепатитів, особливо групи В і С, а також привернення уваги урядів і неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям, що живуть з гепатитом В і С.

Згодом, в 2010-му році, на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, цей інформаційний та пам’ятний День було вирішено встановити і відзначати щорічно 28-го липня.

Статистика невблаганна - в середньому, кожна дванадцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C. Ця статистика перевищує показники за кількістю ВІЛ-інфікованих або хворих на рак, проте рівень обізнаності людей про гепатит вкрай низький.
Вірусні гепатити - це група дуже розповсюджених небезпечних захворювань, що вражають печінку людини. Захворювання починається поступово, протікає без симптомів і не проявляється тривалий час, тому гепатит ще називають «ласкавий вбивця». Саме гепатит є основною причиною цирозу і раку печінки.

]]>
19 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79762 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 19 May 2020 07:34:35 +0300 Воробей Раїса Борисівна
Даниленко Микола Миколайович
Зінченко Олександр Іванович
Іваніна Валентина Григорівна
Калінько Ірина Василівна
Ковнір Олександр Сергійович
Назадзе Світлана Олексіївна
Саверська-Лихошва Валентина Василівна
Четвертак Ірина Миколаївна
Яковишин Леонід Григорович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
18 травня - Міжнародний день музеїв http://monitor.cn.ua/ua/rest/79741 18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. Відпочинок article Mon, 18 May 2020 07:36:25 +0300 Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція російської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій».

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

]]>
18 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79740 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 18 May 2020 07:35:13 +0300 Бабій Микола Олексійович
Березіна Ганна Леонідівна
Бобошко Володимир Михайлович
Кислюк Микола Миколайович
Козир Володимир Олександрович
Ногач Микола Іванович
Орда Іван Григорович
Очередько Валентин Анатолійович
Паршуков Віталій Серафімович
Протченко Ірина Борисівна
Руденок Тетяна Вікторівна
Сенькович Микола Олександрович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
5 книг, які змінять ваш погляд на мистецтво http://monitor.cn.ua/ua/rest/79739 Экспресс-курс для культурных людей Відпочинок article Sun, 17 May 2020 14:45:45 +0300 Пять понятных и увлекательных книг, в которых дипломированные искусствоведы не стесняются признать, что им и самим не все ясно и с новым, и со старым искусством. При этом они простыми словами говорят о том, в чем сами успели разобраться.

Не бійтесь галерей

Грейсон Перри, «ArtHuss»

Книга будет интересна всем, кто хоть раз задавался вопросом: «Почему современное искусство такое непонятное?» Автор предлагает небольшой экскурс в историю искусства, прежде чем приоткрыть завесу мира галерей и аукционов. Свои рассуждения он сопровождает байками из жизни художников с изрядной долей самоиронии, а текст сопровождают цветные карикатуры со смешными подписями. Так что пафос, который навязывают теме обыватели, слетает в самом начале.

Что такое красота? Чего публика ждет от искусства? Почему ее вкусы так сформировались? Кто решает, сколько стоит картина и можно ли повесить ее в музее? Что вообще называется искусством и что делает его хорошим или плохим? Перри доступно объясняет все это и попутно касается общечеловеческих тем, заставляя покопаться в себе и своем восприятии действительности.

Призыв автора, сформулированный в заглавии, оправдан: дочитывая последнюю страницу, понимаешь, что не нужно бояться галерей, даже если что-то осталось непонятным. Отправить вас на поиски ответа на вопрос о странностях современного искусства – и есть задача художника. И это увлекательное путешествие, особенно когда есть карта.

Взгляд улитки. Описания неочевидного

Даниэль Арасс, «Ad Marginem Press»

Если вы думали, что старое искусство гораздо проще воспринимать, чем новое, после этой книги поймете, что ошибались. «Описания неочевидного» — сборник эссе о толковании картин. Эссе написаны в форме размышлений Арасса, адресованных его студентам, оттого он позволяет себе разговорные обороты, подшучивает над читателем и над собой. А неожиданная фраза «Не притворяйтесь удивленной!» застала меня врасплох и создала полный эффект присутствия собеседника.

Самым ценным мне показалось, что историк искусства не заявляет категорично, как следует трактовать символику картин 500-летней давности. Опираясь на исторический контекст, известную иконографию и свою «насмотренность», он размышляет о том, как можно объяснить тот или иной образ. Иногда автор хвалит собственные идеи, иногда называет их банальными, но всегда предупреждает, где его гипотеза, а где общепринятая теория. По мере распутывания каждой из загадок Арасс успевает изложить массу интересных сведений об эпохе и ее художниках.

Во время чтения приходится то и дело возвращаться к репродукциям, чтобы отслеживать мысль Арасса. От этого ценность долгого рассматривания одной и той же картины возрастает. После этого опыта хочется больше времени уделять каждому отдельному экспонату музея (скорее бы они открылись для посещений!).

Омерзительное искусство. Юмор и хоррор в шедеврах живописи

Софья Багдасарова, «Бомбора»

Это чтиво поможет решить сразу две проблемы. В первую очередь, читатель избавится от иллюзии, будто все старые красивые картины рассказывают о чем-то прекрасном. Даже если не брать в расчет произведения, посвященные страданиям святых, остается масса полотен с «неприятным» подтекстом: сексуальные извращения, насилия, убийства – и все это об отношениях древнегреческих богов и героев мифов.

Соответственно, отсюда получаем выгоду №2 – книга напомнит читателю наиболее распространённые сюжеты античной мифологии, а многие из них, стыдливо не вошедшие в школьную программу, кому-то откроются впервые.

Но Багдасарова не ограничивается пересказом мифов, а предлагает проследить, как менялось их восприятие в разное время, как художники их визуализировали и даже использовали в корыстных целях. Например, Микеланджело изобразил докучливого критика в абсолютно неприглядном образе, который, конечно, его современники легко считали.

Стиль книги можно назвать «блогерским», примерно так же бойко автор пишет и в своем ЖЖ. От этого искусствоведение перестает казаться скучным и недоступным.

Двойная жизнь Вермеера

Луиджи Гуарньери, «КоЛибри»

Нон-фикшн, который читается как детектив. Это история величайшего фальсификатора ХХ века, голландского художника Хенрика ван Меегерена, прославившегося благодаря громкому судебному процессу сразу после окончания Второй мировой войны. Ван Меегерен не понимал и ненавидел новое искусство и отчасти поэтому занялся подделыванием старых картин.

В книге не только описывается путь художника-мошенника, который заработал славу национального героя в Нидерландах, в ней показаны портреты других исторических личностей. В первую очередь – представителя Золотого века голландской живописи Яна Вермеера, работы которого подделывал ван Меегерен. О Вермеере известно очень мало, все доступные факты его биографии Гуарньери привел в своем исследовании.

Третья персона, которой автор уделил особое внимание, – нацистский босс Герман Геринг. Он оказался самым крупным и роковым покупателем ван Меегерена. Отдельная глава посвящена страсти Геринга к произведениям искусства и последним дням его жизни.

Зрозуміти комікси

Скотт Макклауд, «Рідна мова»

Казалось бы, где комиксы, а где шедевры мировой живописи? Большинству из нас истории в картинках кажутся примитивными и не имеющими отношения к искусству. Сочинение Макклауда не только поможет справиться с этим стереотипом, но и лучше понять произведения современных художников.

Скотт Макклауд провел настоящее исследование, несмотря на то, что оно оформлено в виде комикса. Раскладывая по полочкам «биографию» комиксов, он рассказал о письменных памятниках древних цивилизаций, смене тенденций в изобразительном искусстве, психологии восприятия и многом другом.

Именно благодаря формату комикса, читатель наглядно может убедиться в логичности перехода искусства от фигуративности к абстракции. Макклауд иллюстрирует свои мысли в различной технике, переходя от реалистичных изображений и удачных стилизаций узнаваемых шедевров к схематичным рисункам и кубистическим композициям. Это действительно удачное пособие для изучения окружающей нас визуальной культуры.

джерело

]]>
ТОП кращих продуктів, багатих на магній http://monitor.cn.ua/ua/rest/79738 Основна світова тенденція в охороні здоров’я — превентивні заходи, тобто профілактика захворювань. Відпочинок article Sun, 17 May 2020 14:36:42 +0300 Звідси й мода на ЗСЖ і ПХ — здоровий спосіб життя й правильне харчування, коли всі нутрієнти збалансовані в потрібній кількості. Це справді розумний підхід, адже дефіцит або надлишок тієї чи іншої речовини може призвести до різних неприємних наслідків, загострити хронічні хвороби, істотно погіршити якість життя.

Поговоримо про магній. Це вельми важливий мікроелемент, брак якого відчуває чи не кожен другий мешканець Землі. Звичайно, найкращий спосіб боротьби зі згаданим дефіцитом — продукти, які містять магній. Чому варто включити їх в раціон?

Нестача магнію призводить до таких наслідків:

 • підвищена активність, плаксивість, примхливість і агресія у дітей;
 • проблеми з концентрацією у малюків і дорослих — брак мікроелемента негативно впливає на роботу мозку;
 • хронічна втома;
 • зниження метаболізму (як результат — можливий набір ваги, проблеми з травленням);
 • порушення сну, аж до хронічного безсоння;
 • депресивні, тривожні стани, які з першого погляду здаються абсолютно необґрунтованими;
 • «магнієвий голод» збільшує схильність до судом, особливо литкових м’язів, а також спричиняє проблеми з кістками та суглобами;
 • негаразди в роботі серцево-судинної системи. Найтривожнішим симптомом, який вимагає обов’язкового відвідування медичного закладу, є аритмія, а також стенокардія, гіпертонія.

Усі перераховані вище ознаки — привід звернутися до лікаря. Але, щоб уникнути таких проблем зі здоров’ям, досить вживати в достатній кількості продукти, які містять важливий мікроелемент. У гострих випадках «магнієвого голоду» для підтримки організму призначають препарати на зразок «Магне B6».

Продукти з вмістом магнію: вивчаємо асортимент

Основа здорового харчування — збалансованість, без надлишку й дефіциту. Білки, жири, вуглеводи, вітаміни й мінерали — вміст усіх речовин у стравах, які ми вживаємо, має бути достатнім для нормальної життєдіяльності організму. Проте це зовсім не означає, що потрібно маніакально шукати на полицях екзотичну їжу, де у великій кількості міститься потрібний мікроелемент, і настирливо годувати нею домочадців. Продукти з магнієм слід ненав’язливо вводити в постійний раціон, використовуючи їх як самостійні страви або ж як інгредієнти іншої корисної їжі.

Топ продуктів, багатих на магній:

Гречана крупа. У 100 г продукту міститься 258 мг магнію. Їжте кашу всією сім’єю кілька разів на тиждень у вигляді гарніру, самостійної страви або в супах. І всі домочадці будуть забезпечені дорогоцінним нутрієнтом.

 osnovy-zdorov-ya-produkty-yaki-mistyat-magnij-4

Гарбуз і його насіння. У 100 г останнього міститься 262 мг магнію. Насіння гарбуза можна вживати як окремий перекус, що містить безліч корисних речовин, а також додавати в супи-пюре та салати зі свіжої зелені.

osnovy-zdorov-ya-produkty-yaki-mistyat-magnij-6

Горіхи кеш’ю та мигдаль. У 100 г цих продуктів міститься 234 мг магнію, що також є досить високим показником. Жменька горішків на день буде корисна й дорослим, і дітям. Кеш’ю і мигдаль можна класти у випічку, салати, ранкову вівсянку, давати школярам як корисний перекус. 

 

Головне — не переборщити, адже ці продукти досить калорійні. Усунути дефіцит магнію допоможе також помірна кількість інших видів горіхів: лісових, арахісу, кедрових.

Ячна крупа. 100 г продукту містить 150 мг необхідної всім речовини. Це переконлива причина ввести ячну крупу в раціон. Багато хто не любить такої каші, вважаючи, що вона несмачна. Але страва заграє новими смаковими відтінками, якщо доповнити її печерицями, смаженими з цибулею на ніжному вершковому маслі. 

Пшоно та вівсянка. Це також одні з лідерів серед круп, що містять магній: 130 і 135 мг на 100 г відповідно. Пшоняна каша з молоком — ніжний і поживний сніданок. Із цієї смачної та корисної крупи можна зварити традиційний козацький куліш. Вівсянка та її висівки — взагалі універсальний продукт. Каші та киселі, смачні млинці й оладки з них люблять усі, а користь цих страв неоціненна.

Зелені листкові овочі. 100 г продукту містять до 100 мг магнію.

osnovy-zdorov-ya-produkty-yaki-mistyat-magnij-7

Звісно, з’їсти велику кількість петрушки, щавлю, кінзи й іншої «трави» досить складно. Але нічого не заважає доповнювати зеленню салати, супи й основні страви.

Квасоля, особливо чорна, також належить до продуктів, що містять магній. Варто додавати її в меню бодай раз на кілька тижнів. Приготуйте м’ясо з квасолею в мексиканському стилі або квасолевий паштет — це справжні делікатеси!

osnovy-zdorov-ya-produkty-yaki-mistyat-magnij-9

Зелений горошок. 100 г продукту містять 107 мг магнію. Обов’язково потіште себе свіжим горошком! Цю літню смакоту можна класти в салати (навіть в олів’є замість традиційного консервованого), подавати як гарнір до м’яса та риби.

Картопля. Так-так, одним із продуктів із досить великою кількістю магнію є обожнюваний українцями коренеплід. У 100 г його міститься 31 мг важливого мікроелемента.

 osnovy-zdorov-ya-produkty-yaki-mistyat-magnij-8

Але не варто зловживати смаженою картоплею, спечіть її в духовці або на вугіллі: це дозволить максимально зберегти наявні в коренеплоді корисні речовини. Тим, хто хоче знизити вагу, бульбу варто вживати в невеликій кількості в першій половині дня.

Свіжа капуста — білокачанна й кольрабі. Звичайно, вони не є лідерами рейтингу «продукти з високим вмістом магнію». Але 30–40 мг останнього 100 г різних видів капусти містять. Користь цього овочу беззаперечна, а салати приємно урізноманітнять кулінарні будні. 

На замітку

Добові норми вживання магнію:

 • 80 мг — для дітей 1–3 років;
 • 180 мг — для підлітків;
 • до 420 мг — для чоловіків;
 • 300 мг — для жінок;
 • 350 мг — для вагітних і тих, хто годує грудьми.

 

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів ролів з лаваша http://monitor.cn.ua/ua/rest/79737 Від гострих з рибкою або м'ясом, до апетитних десертів із горіхами та медом. Тонкий лаваш - відмінна альтернатива хлібу, а також надійний помічник у приготуванні смачних та швидких страв. Відпочинок article Sun, 17 May 2020 14:08:05 +0300 1. Рулет из лаваша с красной рыбой

Ингредиенты

    1 небольшой пучок укропа;
    200 г сливочного сыра;
    1 столовая ложка лимонного сока;
    200 г филе слабосолёной красной рыбы;
    3–5 помидоров черри — опционально;
    1 лаваш.


Приготовление

Укроп мелко нарубите. Смешайте со сливочным сыром и лимонным соком. Рыбу и помидоры нарежьте небольшими тонкими кусочками.

Смажьте лаваш сырно‑укропной массой. Сверху выложите рыбу с помидорами. Скатайте в рулет и оставьте на пару часов в холодильнике. Перед подачей нарежьте небольшими кусочками.

2. Рулет из лаваша с крабовыми палочками

Ингредиенты

    3 яйца;
    10–11 столовых ложек майонеза;
    150 г твёрдого сыра;
    2 зубчика чеснока;
    2–3 веточки петрушки;
    2–3 веточки укропа;
    300 г крабовых палочек;
    3 лаваша.

Приготовление

Яйца сварите вкрутую за 10 минут. Остудите. Мелко нарежьте и смешайте с 3 столовыми ложками майонеза.

Сыр натрите на средней или крупной тёрке. Чеснок пропустите через пресс. Зелень нарубите. Перемешайте всё с 2 столовыми ложками майонеза.

Крабовые палочки мелко нарежьте или натрите на крупной тёрке. Добавьте 4 столовые ложки майонеза.

Лаваши слегка смажьте майонезом. На первый выложите сыр с зеленью и заверните в рулет. На второй — немного майонеза и яйца. Заверните в него первый. Третий лаваш тоже смажьте майонезом и распределите по нему крабовые палочки. Плотно заверните в него рулет, который сделан из двух частей. Оставьте в холодильнике на 2–3 часа. Нарежьте кусочками перед подачей.

3. Рулет из лаваша с тунцом

Ингредиенты

    4 яйца;
    1 веточка укропа;
    1 банка консервированного тунца (можно заменить на сардины, сайру или другую рыбу);
    200 г твёрдого сыра (можно заменить на плавленый);
    3 лаваша;
    200 г майонеза.

Приготовление


Яйца отварите до готовности за 10 минут. Остудите, мелко нарубите и смешайте с порезанным укропом.

Из консервов слейте жидкость, после разомните рыбу вилкой. Сыр натрите на средней тёрке.

Лаваши смажьте майонезом. На первый выложите рыбу и распределите по всей поверхности. Закатайте в рулет. На второй — яйца с зеленью, после положите на край рыбный рулет и снова закатайте. Третий лаваш посыпьте сыром и заверните в него готовые лаваши с начинками. На пару часов оставьте в холодильнике, после нарежьте кусочками.

4. Рулет из лаваша с печенью трески

Ингредиенты

    2 яйца;
    125 г твёрдого сыра;
    1 банка печени трески;
    3–4 веточки укропа или петрушки;
    3 столовые ложки майонеза;
    соль — по вкусу;
    перец — по вкусу;
    ½ большого лаваша.

Приготовление


Яйца отварите вкрутую за 10 минут. Натрите на крупной тёрке вместе с сыром. Из печени слейте масло, после раскрошите её вилкой. Зелень нарубите. Перемешайте всё вместе с майонезом, посолите и поперчите.

Выложите начинку на лаваш и закатайте в тугой рулет. Заверните в пищевую плёнку и оставьте в холодильнике на час. Перед подачей разрежьте на небольшие кусочки.

5. Рулет из лаваша с грибами и сыром

Ингредиенты

    300 г шампиньонов или других грибов;
    1 столовая ложка сливочного масла;
    200–250 г сыра;
    1 пучок петрушки или другой зелени;
    5–6 столовых ложек майонеза;
    1 лаваш.

Приготовление


Грибы мелко нарежьте. Обжарьте на масле до золотистого цвета примерно за 10–15 минут. Остудите.

Сыр натрите на крупной тёрке. Зелень нарубите. Смешайте с шампиньонами и добавьте майонез.

Выложите начинку на лаваш и разровняйте. Заверните в тугой рулет и оставьте на час в холодильнике. Нарежьте кусочками перед тем, как подавать на стол.

6. Рулет из лаваша с курицей и корейской морковкой

Ингредиенты

    200–250 г филе куриной грудки;
    соль — по вкусу;
    перец — по вкусу;
    приправы для курицы — по вкусу;
    1 столовая ложка растительного масла;
    1 небольшой огурец;
    1 небольшой пучок укропа (можно напополам с кинзой);
    1 лаваш;
    150–200 г сливочного сыра;
    100 г моркови по‑корейски;
    1–2 столовые ложки майонеза.

Приготовление


Куриное филе посыпьте солью, перцем и приправой. В сковороде разогрейте масло на среднем огне. Обжарьте птицу за 10 минут или немного дольше. Остудите и нарежьте ломтиками.

Огурец натрите на тёрке для корейской морковки. Зелень нарубите.

Лаваш смажьте сливочным сыром. Выложите морковь, огурец и курицу. Сверху нанесите тонкую сетку майонеза. Закрутите в плотный рулет. Оставьте в холодильнике на час‑полтора. После разрежьте на порционные кусочки.

7. Рулет из лаваша в духовке с колбасой и помидорами

Ингредиенты

    150 г твёрдого сыра;
    5–7 веточек укропа или петрушки;
    200 г колбасы (варёной и полукопчёной или только варёной);
    1 помидор;
    1 яйцо;
    1 лаваш;
    100 г сметаны или майонеза.

Приготовление


Сыр натрите на мелкой тёрке и перемешайте с рубленой зеленью. Колбасу и помидор нарежьте небольшими плоскими кусочками. Яйцо взбейте.

Лаваш смажьте сметаной, не доходя пару сантиметров до одного края. Выложите колбасу, помидоры и посыпьте сыром с зеленью. Скатайте в тугой рулет, чтобы свободный от начинки край остался сверху. Промажьте этот кусок лаваша яйцом с обеих сторон. Переложите на застеленный пергаментом противень. Запекайте 15–20 минут при температуре 180–200 °С.

Горячий рулет выложите на тарелку, а когда он слегка остынет, нарежьте порционными кусочками.

8. Рулет из лаваша с картошкой и селёдкой

Ингредиенты

    350 г картошки;
    соль — по вкусу;
    20 г сливочного масла;
    3–5 веточек укропа или другой зелени;
    1 селёдка;
    2 лаваша;
    150 г плавленого сыра;
    3–4 пера зелёного лука.

Приготовление


Картофель отварите до готовности в подсоленной воде. Слейте излишки жидкости. Добавьте масло, сделайте пюре и перемешайте с рубленой зеленью.

Селёдку разделайте и нарежьте небольшими кусочками.

Один лаваш смажьте плавленым сыром (1–2 столовые ложки оставьте) и посыпьте рубленым зелёным луком. Сверху накройте вторым лавашом. Немного не доходя до одного края, выложите ровный слой пюре и кусочки рыбы. Оставшуюся без начинки часть смажьте сыром. Заверните в тугой рулет так, чтобы сырный край оказался снаружи. Оберните в пищевую плёнку и оставьте в холодильнике на час‑полтора. Перед подачей нарежьте кусочками.

9. Рулет из лаваша в духовке с творогом и маком

Ингредиенты

    100 г мака;
    300 г творога;
    50 г сахара;
    2 яйца;
    2 лаваша;
    1 столовая ложка молока.

Приготовление


Мак замочите в кипятке на 5–6 минут. После слейте жидкость.

Творог смешайте с маком, сахаром, 2 яичными белками и 1 желтком. Ровным слоем выложите начинку на лаваши и скатайте тугие рулеты. Второй желток взбейте с молоком.

Выложите рулеты на противень, застеленный пергаментом. Сверху смажьте желтком. Выпекайте примерно 15 минут при температуре 180 °С.

10. Рулет из лаваша с орехами и сгущёнкой

Ингредиенты

    100 г грецких орехов;
    100 г сливочного масла;
    300 г варёной сгущёнки;
    1 лаваш;
    1 столовая ложка сахарной пудры.

Приготовление


Орехи мелко нарубите или измельчите блендером. Размягчённое сливочное масло взбейте венчиком вместе со сгущёнкой. Добавьте орехи и хорошо перемешайте.

Смажьте лаваш начинкой и скатайте в тугой рулет. Заверните в пищевую плёнку и на час‑полтора оставьте в холодильнике. Перед подачей на стол нарежьте порционными кусочками и посыпьте сахарной пудрой.

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 18-24 травня 2020 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/79736 21 травня Сонце входить у знак Близнюків – це сприяє інтелектуальній роботі і сприйнятливості до почуттів інших людей. Більшість стають гнучкими, цікавими, чуттєвішими до усіляких змін. Безліч інтересів заважають зрозуміти, чим краще зараз займатися. Успішною буде діяльність, пов’язана з посередництвом, збором і передачею різної інформації, з пошуком і впровадженням різних винаходів. Відпочинок article Sun, 17 May 2020 13:53:19 +0300 За знаком Близнюків рухається ретроградна Венера, тому увага концентрується на подіях минулого, давніх взаєминах і ці теми прояснюються і завершуються. Частіше ніж зазвичай, у людей виникають емоційні проблеми, які можна вирішити, якщо цим усвідомлено займатися. У цей період формуються сприятливі обставини для того, аби зрозуміти причинно наслідковий зв’язок того, що відбувається.

Овен (21.03—20.04). Доведеться конфліктувати з близькими, яким звикли довіряти особисті таємниці. Шукайте компроміс.
Дні: спр. — 18; неспр. — 19.
 
Телець (21.04—21.05). Остерігайтеся зради, особливо від жінок. Вони схильні накопичувати образи і можуть помститися.
Дні: спр. — 19; неспр. — 21.
 
Близнюки (22.05—21.06). Ви шукатимете шляхи для налагодження стосунків.  Важливо тримати себе в руках і не приймати виклик.
Дні: спр. — 20; неспр. — 21.
 
Рак (22.06—23.07). Секрети від друзів можуть стати яблуком розбрату. А ваші прибутки погіршать і без того непросту ситуацію.
Дні: спр. — 18; неспр. — 19.
 
Лев (24.07—23.08). Ви зумієте приборкати свої почуття і поглянути тверезо на становище взагалі й на конфліктну ситуацію зокрема.
Дні: спр. — 21; неспр. — 22.
 
Діва (24.08—23.09).
Вдалий період для того, щоб переглянути свої зв’язки та прихильності.  Іноді краще піти на компроміс або припинити стосунки.
Дні: спр. — 22; неспр. — 24.
 
Терези (24.09—23.10). Ви схильні до перебільшень. Пам’ятайте, що головним помічником у виправленні ситуації буде розумний підхід до неї.
Дні: спр. — 23; неспр. — 24.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Жорсткий самоконтроль — ось чому треба надати перевагу.  І нехай усередині вирує буря, ви зумієте перемогти.
Днi: спр. — 21; неспр. — 23.
 
Стрілець (23.11—21.12). Після рішучих пояснень ви відчуєте полегшення.  Вдасться відкинути всі сумніви й вирушити до заповітної мрії.
Днi: спр. — 21; неспр. — 22.
 
Козеріг (22.12—20.01). Ви зможете завершити процеси, які турбували впродовж певного часу.  Прислухайтеся до порад друзів.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.
 
Водолій (21.01—19.02). Очікуються деякі зміни, пов’язані з життєвим призначенням. Нарешті ви отримаєте простір для реалізації своїх ідей.
Дні: спр. — 18; неспр. — 19.
 
Риби (20.02—20.03). Професіонали можуть розраховувати на цікаву роботу.  Попереду перестановки, які дозволять реалізувати давні плани.
Дні: спр. — 22; неспр. — 24.

Інша версія:

ОВЕН 
Доведеться завзято й терпляче просуватися нагору по крутих сходах, при цьому з’явиться безліч дрібних проблем. Ближче до вихідних у вас може виникнути бажання давати всім корисні поради та всіляко повчати тих, хто поряд. Початі у вихідні справи матимуть успішне завершення.

ТЕЛЕЦЬ 
Зосередьтеся на головному й не витрачайте енергію на дрібні завдання. Нові ідеї та контакти можуть принести удачу, водночас намагайтеся уникати непотрібних і зайвих зустрічей. В очах начальства будьте якомога непомітнішими та скромнішими. У вихідні розраховуйте на підтримку друзів.

БЛИЗНЮКИ
Будете затребувані всюди: як на роботі, так і вдома. Якщо хочеться проблем, то дайте волю своєму авантюризму. Через побутові негаразди не виключені сварки з близькими, тому краще провести вільний час на самоті. У вихідні, навіть просто перебуваючи в стані спокою, можна багато чого досягти.

РАК 
Спробуйте попрацювати в команді – ви не будете розчаровані. Допоможіть своєму розуму взяти гору над емоціями. Це дозволить вам переконатися, що тільки спокійна оцінка подій може принести успіх. У вихідні обов’язково дослухайтеся до мудрих порад представників старшого покоління.

ЛЕВ 
Не робіть зайвих рухів: суєта тільки стомить, а от спокій допоможе вам багато в чому розібратися. Побережіть своє здоров’я, але не розслабляйтеся зовсім. У ділових стосунках, можливо, виникне незначне тертя не з вашої вини. Краще почекати, поки заспокояться пристрасті й захопити ініціативу у свої руки.

ДІВА 
Хоча життя битиме ключем, багато планів доведеться переглянути. Слід боротися з найменшими виявами невпевненості у власних силах. Шукайте підтримку скрізь, де тільки можна, але від дій не відмовляйтеся. Вихідні будуть сприятливими для руйнування непотрібного й старого та створення нового.

ТЕРЕЗИ 
Терпіння та цілеспрямованості вистачить абсолютно на все. Постарайтеся виділити хоча б один день для прибирання або дрібного ремонту дому, і ви приведете його в ідеальний порядок. У вихідні остерігайтеся великих, гучних компаній, там вас можуть підстерігати обман та розчарування.

СКОРПІОН
Багато чого відкриється вам з нової точки зору, але не захоплюйтеся аналізом на шкоду активній діяльності. Виявляйте пунктуальність і відповідальність, саме за ними вас будуть оцінювати. Не давайте близьким приводу виходити з рівноваги. У вихідні бажання змін має підштовхнути вас до рішучих дій.

СТРІЛЕЦЬ
Намагайтеся більше часу проводити на природі. Не перевантажуйте себе роботою: це може позначитися як і на її результатах, так і на вашому самопочутті. У професійній сфері бажано йти на компроміс, а виявляючи ініціативу, враховувати інтереси колег. У вихідні уникайте непотрібних зустрічей і контактів.

КОЗЕРІГ 
Не поспішайте брати на озброєння ідеї та пропозиції, що будуть надходити, дочекайтеся більш слушної миті. Будьте уважніші до тих, хто поряд, і не відкидайте їхні поради. У вихідні вам загрожує тимчасова самота, але вона позначиться на вашому настрої й стані справ тільки позитивним чином.

ВОДОЛІЙ
Тримайте свої ідеї та плани при собі. Перед вами мають відкритися нові можливості, у яких вас супроводжуватиме везіння. Не відкладайте вирішення проблем у довгий ящик, інакше можуть виникнути складнощі в стосунках із друзями. У вихідні постарайтеся досягти душевної рівноваги та відновити витрачені сили.

РИБИ
Дозвольте друзям та однодумцям узяти активну участь у всіх ваших справах. Продовжуйте займатися реалізацією своїх планів, але не забувайте про родину. Можливе певне тертя з начальством через різні погляди на вирішення невідкладного питання. У вихідні краще стримати своє бажання серйозно взятися за виховання дітей.

Ще одна версія:

Гороскоп для Овнів
Потік інформації та ідей б’ють ключем, вам постійно хочеться перебувати в русі. Обставини допоможуть вам розкрити деякі якості та навички. Стосунки та спільна робота з братами або сестрами, а також з близькими людьми стають активнішими, водночас необхідно постійно повертатися до минулих подій. Можливе відновлення колишніх любовних зв’язків. Вам складно співставляти почуття та інтелект, тому доводиться витрачати багато часу на аналіз.

Гороскоп для Тельців
У вас з’явиться можливість зібрати кошти для розвитку проектів, а не лише для власних потреб. У вас вийде здійснити масштабні, але конкретні підприємницькі проекти. У діловій сфері все буде добре, особливо якщо ви застосовуєте старі, перевірені методи в роботі і співпрацюєте з давніми партнерами. Ваші очікування від стосунків з протилежною статтю можуть не виправдатися, бо  ви схильні до самообману.

Гороскоп для Близнюків
Ваша балакучість, а також бажання відстоювати свої ідеї, робить вас конкурентоспроможними в нових життєвих умовах. Це час оцінки ваших особистих переваг, на перший план виступають ваша особистість і цілі, до яких ви прагнете. Ви зрозумієте, як стати успішним, незалежним і головним героєм у будь-якій ситуації. Зростає самооцінка, приходить усвідомлення своєї значимості та індивідуальності, тому добре йдуть справи, що стосуються безпосередньо вас.

Гороскоп для Раків
Ви не дуже балакучі, навіть коли вам є що сказати. Уява і фантазія допомагають відновлювати життєву енергію. Ви схильні до ностальгії, спогадів про минулі любовні взаємини. Через хворобливе минуле багато часу проводите наодинці з собою. На самоті можете дуже ефективно працювати, по-справжньому мислити, опрацьовувати інформацію. Дуже важливо зараз розібратися з вашими минулими стосунками, знайти джерела розбіжностей чи непорозумінь та усунути їх.

Гороскоп для Левів
Завзятість у стосунках, войовничість і надмірна активність, можуть трансформуватися у творче самовираження. Вас може не задовольняти ваше приватне життя, бо не вистачає часу на те, щоб займатися особистими взаєминами. Водночас ви добре розумієте колективні інтереси, політику, масові події та суспільні справи. Обмін ідеями з групами людей – це якраз те, що вам добре вдається. Зараз ви закладаєте фундамент майбутніх успіхів, використовуючи досвід минулих подій.

Гороскоп для Дів

Не бійтеся демонструвати свої таланти, навколишні їх оцінять, а це допоможе у співпраці. Не чекайте, аби люди звернули на вас увагу: користуйтеся будь-яким слушним випадком, щоб потрапити їм на очі. У цей період особисті та навіть романтичні справи можуть впливати на професійну діяльність і навпаки. Ваш вплив на партнерів значний. Корисно використовувати старі зв’язки, завдяки допомозі давніх партнерів, ваш союзник або чоловік може отримати визнання або кар’єрне зростання.

Гороскоп для Терезів
Спантеличені глобальними питаннями, на будь-яку життєву ситуацію дивіться з боку. Навколишні дивляться на вас, як на мислителя, бо ви більше цікавитеся духовним, ніж матеріальним. Може виникнути бажання розширити свої пізнання або підвищити кваліфікацію. Причини нездужань – недостатня фізична активність. Для гарного самопочуття дуже важливі зараз дозовані фізичні навантаження, а також духовні практики.

Гороскоп для Скорпіонів

У цей період ви дуже вразливі та піддатливі до зовнішньої емоційної атмосфери. З’являється схильність до секретів, ви можете дізнатися якусь таємницю. Активізуються приховані таланти. Вам часто заважає підсвідомий страх, пов’язаний з минулим невдалим досвідом особистих і ділових взаємин. Тільки усвідомивши причини минулих невдач, ви зможете успішно розвивати майбутні стосунки. Романтичні задуми можна втілити у реальність.

Гороскоп для Стрільців
Ви здатні сильно впливати на навколишніх і домагатися їхньої співпраці, а компроміси полегшують з’ясування спільних цілей. Якщо ви перебуваєте у шлюбі чи маєте постійного партнера, виникає необхідність оцінювати цей союз з практичної точки зору. Люди з минулого сприяють формуванню вашої нової життєвої філософії. Це гарний час для рішучих дій щодо юридичних питань, контрактів, переговорів.

Гороскоп для Козерогів

Намагайтеся активно використовувати свої старі зв’язки, через них ви зможете знайти нові перспективи. Ви зараз можете отримати користь, практично з будь-якої ситуації. У цей період успішні такі види діяльності, як літературна творчість або ораторські проекти. Завдяки зустрічам і спілкуванню зі старими друзями і колегами, відбуваються доленосні знайомства. Довгострокові партнерські взаємини можливі, якщо вони виникають на основі спільних інтересів. У цей період також активізується спілкування з діловими людьми, що володіють потрібними зв’язками.

Гороскоп для Водоліїв
Виникає зайва тривога з приводу дітей, їх успішності у школі. Може з’явитися гостра необхідність сказати колишньому партнеру все те, що не було сказано раніше. Професійна діяльність принесе фінансовий успіх, якщо вона орієнтована на давнє партнерство. Якщо ж ви довгий час не можете знайти покупця на рухоме або нерухоме майно, здати приміщення під оренду, то цього тижня давайте оголошення, активно рекламуйте і вам усміхнеться удача. Ви можете дуже вигідно купити матеріали, або річ, про яку давно мріяли.

Гороскоп для Риб
У цей час краще уникати всіляких зборів та інших скупчень народу. Успішною буде робота вдома. Ви вкладаєте багато енергії в сім’ю. Це період, коли спілкування з батьком або дідом, може стати початком нового життєвого етапу. Ви знаходите відповіді на найважливіші питання, розумієте, що вам потрібно зробити, щоб поліпшити якість вашого життя. Цей період сприятливий для діяльності, пов’язаної з продажем або купівлею нерухомості, або предметів домашнього вжитку.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/79733 Відпочинок article Sun, 17 May 2020 09:28:53 +0300

]]>
17 травня - День пам’яті жертв політичних репресій http://monitor.cn.ua/ua/rest/79732 До середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори. Відпочинок article Sun, 17 May 2020 09:21:56 +0300 Цей День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму, спочатку з’явився в національному календарі країни наприкінці 90-х років і носив назву "День пам’яті жертв голодомору", відображаючи в своєму формулюванні одне з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади.

Відзначався в четверту суботу листопада (Указ Президента України № 1310/98 від 26-го листопада 1998-го року).

Потім, згідно з Указом Президента України № 1181/2000 від 31-го жовтня 2000-го року, цей пам’ятний День був перейменований і став називатися «День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом від 15-го липня 2004-го року №797/2004 було встановлено назву «День памяті жертв голодоморів та політічніх репресій».

Надалі, згідно Указу Президента України №431/2007 від 21-го травня 2007-го року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності, дні пам’яті жертв голодоморів та жертв політичних репресій виділили в окремі пам’ятні дати. «День пам’яті жертв голодоморів», як і колись, відзначається в четверту суботу листопада, а «День пам’яті жертв політичних репресій» - щорічно у третю неділю травня.

Щороку в третю неділю травня по всій Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події.
Як відомо 2 червня 1937 було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», відповідно до якого 5 серпня 1937 вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, який поклав початок масових репресій.

Вже до середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори.

Згідно з розсекречених архівів і документів СБУ, в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами розкуркулення стали понад 2 млн. 800 тис. людей. У 1936 році заарештували 15717 осіб, у 1937-му - 159537, в 1938-м 106096, в 1939-м 11744. Близько 16,5 тис. чоловік було розстріляно в 1937-му.

У зв’язку з цим президент доручив СБУ і уряду видати книгу, оприлюднити документи і матеріали про масові політичні репресії 1937-1938 років, поширити їх на іноземних мовах за кордоном, а також розпорядився проводити в школах та інших навчальних закладах уроки на цю тему.

В 2020 році День пам’яті жертв політичних репресій припадає на 17 травня.

]]>
17 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79731 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 17 May 2020 09:20:00 +0300 Гончар Валентина Петрівна
Бондаренко Любов Михайлівна
Вітченко Валентина Михайлівна
Дудко Валерій Володимирович
Курява Надія Василівна
Леоненко Андрій Володимирович
Листопад Тетяна Миколаївна
Романчук Станіслав Володимирович
Рудика Микола Васильович
Сипливець Сергій В’ячеславович
Слуцький Анатолій Анатолійович
Ткаченко Ганна Іванівна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
16 травня - День Європи в Україні http://monitor.cn.ua/ua/rest/79710 З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. Відпочинок article Sat, 16 May 2020 09:20:44 +0300 Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.

В 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.

]]>
16 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79709 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 16 May 2020 09:18:37 +0300 Адаменко Вікторія Вікторівна
Гребенько Олена Василівна
Дяченко Олександр Віталійович
Козирєв Валерій Валерійович
Копіш Віталій Андрійович
Корма Тетяна Іванівна
Нонік Валерій Вікторович
Скугорев Юрій Васильович
Ткачук Сергій Анатолійович
Шут Віктор Іванович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
15 травня - Міжнародний день сім’ї http://monitor.cn.ua/ua/rest/79686 Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей. Відпочинок article Fri, 15 May 2020 06:40:24 +0300 Дуже часто в сучасних сім’ях через те, що чоловік і дружина протягом дня багато часу приділяють роботі, дітям, телевізору, інтернету, хобі і т.д., наодинці подружжя проводять всього близько 4 хвилин в день.

Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня (резолюція A/RES/47/237 від 20.09.1993 р.).

Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї - єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.

Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку.

З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни.

]]>
15 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79685 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 15 May 2020 06:36:15 +0300 Боровик Софія Іванівна
Бурковський Леонід Григорович
Горонович Сергій Володимирович
Кауфман В’ячеслав Маркович
Кривенко Наталія Валентинівна
Літвінов Микола Іванович
Несклада Світлана Григорівна
Павленко Володимир Петрович
Постол Катерина Михайлівна
Салімон Людмила Максимівна
Сонник Євген Гаврилович
Федорова Людмила Петрівна
Ярмоленко Анастасія Олександрівна

Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
14 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79666 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 14 May 2020 08:08:10 +0300 Абяссов Олександр Гакілевмч
Бугай Віктор Якович
Дєдкова Валентина Миколаївна
Жеревчук Ніна Юріївна
Касьяненко Григорій Володимирович
Марченко Микола Іванович
Павленко Володимир Володимирович
Сакадьол Павло Олексійович
Ткаченко Олександр Іванович
Улізько Олександр Євгенович
Ярошенко Лідія Михайлівна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
13 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79645 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 13 May 2020 07:16:24 +0300 Івкін Вадим Олександрович
Прима Юлія Олександрівна
Руденко Майя Феліксівна
Смирнов Станіслав Миколайович
Солохненко Олександр Анатолійович
Миронова Лідія Миколаївна
Тищенко Віра Андріївна
Семиряко Віра Олександрівна
Чалаван Віктор Арісович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
12 травня - Всесвітній день медичних сестер http://monitor.cn.ua/ua/rest/79625 Цікаві факти: найбільше число медсестер в Фінляндії - на 100000 осіб припадає 2162 медсестри. Для порівняння, на Гаїті на 100000 осіб припадає 5 медсестер. Відпочинок article Tue, 12 May 2020 07:55:45 +0300 12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році.

День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію - міжнародну раду медичних сестер.

Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл (12.05.1820 - 13.8.1910).

Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста є саме в її честь, в день її народження - 12 травня. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра - це санітарка, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу.

]]>
12 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79624 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 12 May 2020 07:51:32 +0300 Ващенок Світлана Львівна
Дорошенко Олексій Олександрович
Дробина Іван Миколайович
Красюк Ігор Володимирович
Корольова Світлана Миколаївна
Лосина Микола Петрович
Лупинос Степан Михайлович
Остапенко Світлана Михайлівна
Петренко Людмила Іванівна
Польгуй Вікторія Юріївна
Старченко Руслан Юрійович
Ткачинська Наталія Петрівна
Ясний Андрій Вікторович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
11 травня - День випрасуваних шнурків http://monitor.cn.ua/ua/rest/79606 День прасування шнурків відзначають щорічно 11 травня. Це свято належить до розряду неформальних і не пов'язаний ні з одним історичною подією або відомим діячем. Відпочинок article Mon, 11 May 2020 07:37:50 +0300 Прихильники і прихильники свята вважають, що він просто присвячений блаженному нічогонероблення, тобто звичайнісінької ліні. Ну що ж, будь-який індивідуум має право розслабитися і хоча б один день на рік не займатися суспільно корисною працею, гімнастикою для розуму, спортом, створенням художніх шедеврів і самовдосконаленням, забувши про всі справи і турботи. Є й інша думка - цей день шанують за свято всіх неформалів, які заперечують реально існуючі суспільні підвалини.


Історія свята

Хто, коли і як, під впливом яких обставин придумав цей повний леностной млості свято, невідомо - історія про це замовчує. Його цілі, суб'єкти та об'єкт теж не визначені, як і історична сутність і професійна спрямованість. За однією версією, він повинен спочатку оспівувати неробство і лінь; за іншою ж - це справжнісінький протест проти виконання небажаної, а то і зовсім безглуздою роботи, що побічно виражається в самій назві цього дня. Адже гладити шнурки від черевиків - заняття безглузде, абсолютно непотрібне.


День прасування шнурків

Соціальний склад прихильників свята неоднорідний. Як показує практика, серед них є не тільки студенти, а й цілком дорослі і серйозні люди - викладачі вищих навчальних закладів, вихователі дитячого садка, різні редактори-коректори, водії трамваїв, судові виконавці, доктора наук, психіатри і ті, кому вони потрібні.

Всю цю різношерсту масу об'єднує деяка неформальність цих людей, певні дивацтва в поведінці і прагнення бути самим собою в будь-яких обставинах, незважаючи на вимоги етикету, дрес-коду і громадську думку. Такі люди надзвичайно цікаві і здатні рухати вперед науку, практику і витончені мистецтва - якщо їм дадуть на це волю.


Мистецтво святкування

Неформали усього світу з нетерпінням чекають настання 11 травня. Червоним днем ​​календаря, тобто вихідним, його ніхто робити не стане - це не Різдво і не Новий рік. Але це прихильників свята, які відносяться до відрізків тонкої мотузки з належною повагою, не зупинить.

У цей день вони, як і завжди, підуть на роботу, але напередодні обов'язково візьмуть нові шнурки якогось яскравого кольору - отруйно-жовтого, оранжевого або флуоресціюючого зеленого (з тих, що продаються в «Спортмастере», щоб атлет, що переміщається по вулицях бігом в темний час доби, був помітний в світлі фар автомобілів).

Деякі люди роблять незрозумілий для оточуючих ритуал - гладять свої шнурки. Ця дія покликане символізувати чималу дещицю перфекціонізму, але не факт, що так і є. Швидше за все, воно просто символічно, чи не призводить до якихось особливо значущим наслідків.

]]>
11 травня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/79605 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 11 May 2020 07:30:59 +0300 Ашихміна Діна Іванівна
Бобров Євгеній Миколайович
Кава Олександр Васильович
Касаткіна Тамара Іванівна
Максимець Віктор Миколайович
Манжай Микола Петрович
Сергеєнко Володимир Олександрович
Хроленко Василь Дмитрович
Черня Ігор Петрович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Шкідливі поради: як зганьбитися на онлайн-нараді http://monitor.cn.ua/ua/rest/79604 Спілкування у карантин з колегами та друзями неможливе без відеозв’язку. Якщо вам вже встигли набриднути ці зустрічі у Zoom чи Skype, і ви хочете, щоб вас більше не запрошували на них, у нас є декілька шкідливих порад. Ми допоможемо вам зганьбитися під час відеозустрічі та стати предметом обговорень ще протягом довгого часу. Відпочинок article Sun, 10 May 2020 10:36:51 +0300 Звук та якість зв’язку

Знайдіть місце у вашій оселі, де найгірше працює Wi-Fi і саме там плануйте провести важливу розмову. Там також має бути шумно, ідеально – якщо це дитяча кімната. Не вимикайте свій мікрофон, навіть якщо говорить начальник, нехай всі чують, наскільки важко зосередитися в кімнаті з трьома дітьми та котом. Також не варто турбуватися про вимкнення звукових сповіщень у месенджерах – ви ж не хочете пропустити повідомлення про нову серію улюбленого серіалу.

Намагайтеся постійно клацати ручкою, перекочувати олівець, стукати пальцями по столу чи відкривати батончик. Ваші звуки ловитиме мікрофон, передаючи їх всім учасникам відеодзвінку, і це дуже відволікатиме від теми розмови, а декого навіть неабияк роздратує.

Фон

Дитячі іграшки чи ваш розкиданий одяг на фоні у відео – це менше з того, що ви можете зробити. Ідеально, якщо в кадр потрапить гора немитого посуду або хоча б кришка від унітаза. Загалом, ваш фон повинен відволікати всіх учасників зустрічі від її теми та викликати бажання приїхати до вас додому та навести лад. Як альтернативу можете вибрати для фону стіну з килимом або з найбільш квітчатими шпалерами.

Зовнішній вигляд

Окрему увагу варто приділити своєму зовнішньому вигляду, особливо його невідповідності для ділового спілкування. Ви постійно вдома, тому зрозуміло, що ваше волосся буде не лише брудним, а не розчесаним, у ньому навіть можуть бути шматки пластиліну, яким ви минулого вечора разом з дітьми ліпили зоопарк. Забудьте про макіяж чи бриття (тижнева щетина дуже потрібна чоловікам).

Виходьте у прямий ефір у домашньому одязі: піжама, халат, футболка з плямами від вина – обирайте на свій смак. Головне, щоб цей одяг був з дрібним або вульгарним візерунком, мав неохайний вигляд і всіляко відволікав співрозмовників. Ну і звичайно одягайте лише верхню частину себе, щоб всім стало не зручно, коли ви встанете з-за столу.

Залученість у розмову

Постійно відволікайтеся на листування з партнерами чи друзями, відходьте до дітей, що потребують вашої уваги, та пограйтеся з котом на робочому столі. Змусьте керівника чи колегу декілька раз вас покликати, перш ніж ви почуєте та приєднаєтеся до обговорення. Якщо зустріч призначали на час, коли у вас чаювання, – ні в якому разі його не скасовуйте. Що може бути краще смачного гарячого напою з улюбленим шоколадом? Не відмовляйте собі у задоволенні через якісь наради у відеоформаті.

Загальні поради

Вам обов’язково потрібно запізнитися на онлайн-зустріч або і взагалі забути про неї. Як виправдання можете сказати, що чекали на дзвінок у Viber і проігнорували нагадування, що відеозв’язок відбудеться на іншій платформі.

Назвіть свій акаунт так, щоб змусити червоніти або заливатися сміхом усіх учасників. Подбайте і про фотографію – хай відповідає вашому ніку.

Постійно перебивайте своїх колег та не слухайте, що говорить керівник. Краще помилуйтеся травневою красою за вікном. Що нового ви почуєте на робочій зустрічі? А от на вулиці вже квітне бузок.

Якщо вам доручили підготувати доповідь, то ні в якому разі цього не робіть, а коли вам нададуть слово – імпровізуйте. Можете розповісти про свої домашні проблеми і запропонувати комусь доглянути ваших дітей чи оплатити комуналку, поскаржтеся на владу та поділіться плітками.

Нагадуємо, що використовувати шкідливі поради у реальному житті вкрай небезпечно. Адже, зганьбившись на онлайн-зустрічі, ви ризикуєте втратити роботу, а в кризовий період знайти її не дуже просто.

джерело

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: три рецепти смачної солянки http://monitor.cn.ua/ua/rest/79603 Дослідники досі не дійшли єдиної думки щодо назви цієї страви. Одні вважають, що «солянка» походить від слова «село». Аргумент прихильників даної версії — спочатку таку юшку готували в селах. Інші стверджують, що найменування густого солоного супу походить від слова «сіль». Суперечки вчених стосуються також інгредієнтів, необхідних для приготування солянки, черговості подачі та, власне, періоду виникнення страви. Відпочинок article Sun, 10 May 2020 10:28:54 +0300 Що потрібно для приготування солянки

Готують цей суп на дуже крутому м’ясному, рибному, а іноді й грибному бульйоні. Далі додають такі інгредієнти солянки — сирі овочі, соління, розсоли, прянощі та приправи. У результаті виходить кислий, гостропряний суп.

Раніше подібну юшку використовували як гарячу закуску під горілку, а також подавали на ранок після тривалого святкового застілля, яке супроводжувалося споживанням великої кількості міцних напоїв. До речі, в категорію «супи» солянка перейшла тільки в середині 19 століття. Спочатку її подавали як другу страву.

Класичний рецепт солянки знайти складно. Тому ми пропонуємо вашій увазі три варіанти покрокових інструкцій. Завдяки їм ви зможете приготувати традиційну домашню юшку, дієтичну страву та ресторанний варіант цього супу.

Збірна солянка по-домашньому

Збірним блюдо називають, тому що його рідку та густу частини готують окремо й з’єднують тільки на завершальному етапі. Увесь процес триває приблизно 2 години.

Інгредієнти солянки: м’якоть яловичини — 300 г; копчену ковбасу — 50 г; свинячу копчену грудинку — 80 г; молочні сосиски — 3 шт.; моркву та картоплю — по одному великому коренеплоду; цибуля — одну маленьку цибулину й одну велику; солоні огірки середнього розміру — 3 шт.; томатну пасту — 15 г; свіжу зелень (кріп, зелену цибулю) — за смаком; маслини (без кісточок) — 50 г; олію — 20–30 мл; цукор — 1 ч. л.Покрокова інструкція

    Яловичину помити, покласти в киплячу воду. Зняти піну, додати маленьку очищену цибулину. Посолити. Приблизно через 40 хвилин вийняти та викинути цибулину, потім дістати м’ясо. У бульйон кинути подрібнену соломкою моркву та порізану кубиками картоплю. Варити мінімум півгодини. До речі, картоплі серед класичних інгредієнтів солянки немає, але ми так звикли до цього овоча, що практично не уявляємо без нього першу страву.
    Сосиски та копченості порізати соломкою. Підсмажити на помірному вогні. Почистити й порізати дрібними кубиками велику цибулину, викласти на сковорідку. Порізати соломкою остиглу яловичину. Додати у сковорідку, смажити 3 хвилини.
    Дрібно порізати (або потерти) огірки. Кинути в піджарку. Додати томатну пасту, цукор. Смажити, помішуючи, 5 хвилин. Потім влити ополоник бульйону та потушкувати суміш під кришкою 10 хвилин.
    Увесь вміст сковороди викласти в страву, варити десь 20 хвилин. Перед тим, як вимкнути вогонь, додати маслини, подрібнену зелень. У кожну тарілку можна покласти скибочку лимона, сметану.

Чудо-супи — солянка дієтична

Як приготувати солянку, щоб потім не перейматися через споживання зайвих калорій? Все просто: потрібно лишень зробити бульйон менш наваристим. Для цього використовуйте дієтичне м’ясо (даний рецепт передбачає куряче філе, але можна взяти й кролятину). У підсумку за 1,5 години ви отримаєте чудову страву, калорійність 100 г якої становить усього 50 ккал.Інгредієнти

Дієтична солянка, рецепт приготування якої знайдете нижче, передбачає наявність таких продуктів: курячого філе — 250–300 г; оливок — 80 г; солоних огірків — 3 шт.; помідорів — 500 г; цибулі — 3 шт.; лимона — половинка; петрушки, кропу, солі, перцю — за смаком; рослинної олії (краще оливкової) — для смаження.

Покрокова інструкція з приготування дієтичної солянки

    У 2 л солоної води 10 хвилин проварити філе. Вийняти з бульйону м’ясо.
    Цибулю порізати кубиками, покласти на сковорідку. Трохи притушкувати. Додати подрібнену шматочками курку, підсмажити до рум’яності.
    Тонкою соломкою накришити огірки, додати у сковорідку. Хвилин 5 потушкувати й приправити протертими помідорами.
    Увесь вміст сковорідки викласти в киплячий бульйон, проварити на повільному вогні 20 хвилин. Додати оливки, посічену зелень, перець. Довести до кипіння й одразу вимкнути. У кожну тарілку із супом покласти скибочку лимона. Також страву можна приправити сметаною.

Солянка з риби

Інгредієнти

Для того, щоб зробити 6 порцій такої делікатесної рибної солянки, вам будуть потрібні: філе скумбрії — 200 г; філе лосося — 200 г; копчена горбуша — 200 г; рибний каркас — 1 шт.; цибуля — 2 шт.; солоні огірки — 2 шт.; томатна паста — 2 ст. л.; огірковий розсіл — 200 мл; сметана — 1 ст. л.; оливки — 6 шт.; петрушка, сіль, перець — за смаком; лимон — 6 часточок; соняшникова олія — ​​30 мл.

Покрокова інструкція як приготувати солянку з риби

    Підготувати основу рибного бульйону — закип’ятити 2 л води, покласти туди помитий каркас (хребет і голову), проварити 25–30 хвилин, вимкнути. Витягти й викинути кістки.
    Розігріти на сковороді олію, висипати туди порізану тонкими півкільцями цибулю. Смажити до рум’яності й додати подрібнені брусочками огірки. Тушкувати ще приблизно 7 хвилин, після чого додати томатну пасту. Огірковий розсіл умовно розділити на три порції. Першу влити на сковорідку одразу. Тушкувати суміш 2 хвилини. Потім додати другу частину розсолу. Через 5 хвилин — третю. У цілому томат і розсіл мають покипіти не менше 10 хвилин.
    Сиру й копчену рибу порізати великими кубиками. Вкинути у киплячий бульйон, варити 15 хвилин. Після цього шумівкою витягти шматочки риби.
    Фінальний етап: у 6 горщиків для запікання викласти піджарку зі сковороди, рибу (в кожну ємність мають потрапити всі види), залити бульйоном із каструлі. Розігріти духовку до 180°С, поставити в неї поміщену в горщики солянку та довести страву до кипіння. Гарячий суп посипати подрібненою зеленню, прикрасити лимоном, оливками, додати сметану та негайно розпочати бенкет!

джерело

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 11-17 травня 2020 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/79602 Увесь тиждень відзначений стаціонарністю планет – Венери, Сатурна та Юпітера, а до кінця тижня всі три переходять у фазу ретроградності. Зупинка перед новим етапом у багатьох сферах. Може здаватися, ніби все відбувається у сповільненій зйомці. Виникають обставини, за яких немає можливості просунутися вперед, особливо в соціальних питаннях. Відпочинок article Sun, 10 May 2020 10:19:46 +0300 Протягом тижня виникає необхідність звертатися до давніх партнерів, аналізувати і виправляти помилки у справах та взаєминах. У ці дні відбувається повернення до незавершеного або забутого. І тільки закінчивши ці справи, можна отримати можливості для розвитку. Корисними будуть стосунки з людьми, з якими зв’язок встановлений давно. Також ви зустрічаєтеся з людьми, з якими колись були стосунки. Виникає бажання відновити ці зв’язки.

 Овен (21.03—20.04).
Жити треба повільно, не звертати уваги на дрібниці. Також навчіться не брати чужі проблеми близько до серця.
Дні: спр. — 14; неспр. — 15.
 
Телець (21.04—21.05). Очікується чимало складнощів і крутих поворотів, але в глибині душі пануватиме мир.
Дні: спр. — 15; неспр. — 17.
 
Близнюки (22.05—21.06). Попереду хороший і спокійний тиждень, без енергетичних перепадів. Але іноді траплятимуться казуси.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.
 
Рак (22.06—23.07). Ви впевнені в собі та своїх силах. А там, де внутрішній позитив дуже високий, відбуваються щасливі збіги.
Дні: спр. — 11; неспр. — 12.
 
Лев (24.07—23.08).
Головна мета виглядає цілком реалістичною. Принаймні у вас вистачить сил на втілення планів.
Дні: спр. — 13; неспр. — немає.
 
Діва (24.08—23.09). Якщо ви діятимете розумно і послідовно, проблем не виникне. Можете розраховувати на допомогу друзів і рідних.
Дні: спр. — 12; неспр. — 14.
 
Терези (24.09—23.10). Вам необхідно контролювати емоції. Час від часу спалахи роздратування на тлі втоми вихлюпуватимуться назовні.
Дні: спр. — 13; неспр. — 15.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Доведеться стежити, щоб несправедливі слова та звинувачення не торкнулися тих, хто щиро ладен допомогти.
Днi: спр. — 14; неспр. — 15.
 
Стрілець (23.11—21.12). Близькі зрозуміють і пробачать, але ви самі здатні засудити себе вельми суворо. Це порушить внутрішню рівновагу.
Днi: спр. — 11; неспр. — 12.
 
Козеріг (22.12—20.01). Незабаром може трапитися щось таке, що змусить вас розчаруватися. Остерігайтеся зради.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.
 
Водолій (21.01—19.02). Причиною виникнення нестабільності може стати кар’єрна боротьба або вигідний контракт. Як кажуть, дружба дружбою, а тютюнець нарізно.
Дні: спр. — 14; неспр. — 16.
 
Риби (20.02—20.03). Важко сказати, в якій життєвій сфері вибухне буря. Але можна припустити, що це буде пов’язано з діловими інтересами.
Дні: спр. — 12; неспр. — 14.

Інша версія:

Гороскоп для Овнів
Опинитеся в ситуаціях, в яких доведеться працювати одразу на кілька напрямів. Це може спровокувати метання, який шлях обрати. Ваш настрій може коливатися між оптимізмом і депресією. Однак найбільш ефективна самостійна діяльність. Посилюється фантазія, майже вся ваша активність буде направлена у внутрішній світ. Для творчих людей дуже продуктивний період. Гарний час для того, аби розкрити в собі приховані таланти, ефективна робота або навчання у сфері психології.

Гороскоп для Тельців
У цей період можете відчувати складнощі у взаєминах, особливо з протилежною статтю. Проблеми виникають через почуття власності або через страх стати залежним від іншої людини. Затримки в фінансових справах, на роботі виникає низка питань, які ви не можете вирішити, як би  не старалися. До кінця тижня ситуація проясниться, можливо, вам допоможе мудрий колега, старший родич або старий знайомий. Почуття надійності стає для вас дуже важливим, і за підтримки давніх партнерів, ви це знаходите.

Гороскоп для Близнюків
У вас можуть з’явитися секрети, не виникає бажання ділитися думками та ідеями в цей період. Ваша діяльність буде конфіденційною, можливий збір інформації та контакти з людьми з вашого минулого. Відомості, які ви отримаєте, можуть містити тонкі натяки або прихований сенс, зрозумілий лише вам. На перший план вийдуть ваша інтуїція, підсвідомість і мрії. У цей час ви можете також знайти інформацію, яку раніше від вас приховували. В пам’яті можуть з’являтися давні події, які не дають вам спокою, турбують вашу совість. Може виникнути необхідність повернутися в ті місця, де були дуже давно.

Гороскоп для Раків
Ви відчуваєте визволення від обставин, які вас стримували, а також від хвилюючих ситуацій. Легше вирішуються сімейні та професійні питання, з’являється можливість вільного вибору. Ви схильні до ностальгії, згадування про минулі любовні взаємини. Можуть бути болючі спогади, через що проводите наодинці із собою багато часу. У цей період можливе повторення помилок минулого, через які необхідно виправляти і коригувати плани. Можливо, відновлення старих стосунків, завдяки яким ви знаходите додаткові ресурси.

Гороскоп для Левів
Ви відчуваєте прийдешні зміни, зараз дуже важливим є обмін досвідом – ви вчитеся в інших та навчаєте їх. Головне, намагайтеся не перебільшувати свою значущість, безумовно, зараз ви – мозок, рушійна сила колективу, але незамінних немає. Ви володієте  потужною енергією, зовнішні обставини змушують зупинитися, зробити паузу. Через що з’являється бажання хоч щось робити в усіх напрямах одночасно. В результаті чого складно зосередитися на одній справі та виконувати її якісно. Можливе відновлення старих дружніх взаємин, а також виникає необхідність розбиратися у тих питаннях, які вас не надихатимуть.

Гороскоп для Дів
Зараз ви можете реально оцінити свої можливості і зрозуміти перспективи, використовуючи свій життєвий досвід і поради старших родичів і партнерів. Ви здатні творчо вирішувати проблеми та успішно прогнозувати розвиток подій. Ви дотримуєтесь суворих моральних засад, що допомагає заручитися підтримкою людей старшого покоління. Організаторський талант і далекоглядність дозволяють значно просунутися в кар’єрі, поліпшити свою репутацію. Ви зможете зробити помітний внесок у розвиток будь-якого спільного проекту, якщо активно будете використовувати інтернет.

Гороскоп для Терезів
Вам необхідний особистий простір, але інші люди та обставини перешкоджають, через що можуть виникати конфлікти. Це важкий період для шлюбу. Крім того, можливе відновлення колишніх особистих або ділових контактів з іноземцями. Можуть виникнути ситуації, пов’язані з повторним шлюбом або юридичними питаннями. Можливо, ви переглянете свої релігійні погляди або позбудетеся переконань, які перешкоджають вашому розвитку.

Гороскоп для Скорпіонів
У цей період затримуються виплати. Ви часто відчуваєте напруження, вам доводиться щось долати, за щось боротися. Ви можете бути втягнуті в фінансові проблеми, свої та чужі. Вирішуючи їх, зможете отримати цінний досвід, навіть якщо доведеться зазнати втрат. Основне завдання на найближчі дні – навчитися легко відпускати старе та безперспективне. Хоча це може бути важно – минуле викликає гнів та обурення, виникають переживання, болісні спогади. Душевні переживання викликає втрачене кохання.

Гороскоп для Стрільців
Для вас настає важливий період змін, ви отримуєте новий досвід, створюєте фундамент майбутніх успіхів. Найефективніше співробітництво з давніми, перевіреними партнерами. Хороший період для примирення, усунення конфліктів, відновлення взаємин. Зараз можна порозумітися і знайти відповіді на багато запитань, спілкуючись зі старими знайомими. Слушна нагода для перегляду договорів, внесення змін в проекти, переговорів. Намагайтеся вибірково ставитися до інформації, аналізуйте, ви знайдете підказки, відкоригуєте свої цілі та прискорите процес їх реалізації.

Гороскоп для Козерогів
Акцентуються питання професійної сфери життя. Можливий початок роботи з тими людьми, з якими в минулому вас пов’язували певні зобов’язання. Співпраця з колишніми колегами приносить матеріальне задоволення. Якщо ви шукаєте роботу, спробуйте поговорити з колишніми колегами, напевно, це буде результативно. Сприятливий період для поліпшення умов праці, переобладнання виробництва. Можете розчаруватися в особистих стосунках, але ви відчуєте себе впевненіше, коли зрозумієте причинно-наслідковий зв’язок та отримаєте відповіді на запитання – чому і, головне, для чого.

Гороскоп для Водоліїв
Можливе відновлення колишніх любовних взаємин, або ж ви відчуєте гостру необхідність сказати колишньому партнеру все те, що не було сказане раніше. Ви зможете поставити крапку у стосунках, які давно себе вичерпали. А можливо, ви зважитеся на відновлення старих особистих або ділових взаємин. Особливого значення набуває фінансовий бік життя, зокрема, джерела доходів, які не афішувалися. Краще, щоб діяльність була пов’язана з дотриманням колишніх пріоритетів, давнього досвіду, а вже завдяки цьому ви зможете виробити нові методи і знайти сприятливі перспективи.

Гороскоп для Риб
Ви можете легко керувати іншими, але спочатку маєте навчитися керувати собою, своїм внутрішнім світом. Ви відчуваєте потребу витрачати свою психічну енергію, але складно визначитися, куди саме, бо  розпорошуєтеся на все та одразу. У цей період ви можете потрапити в незручну ситуацію, випадково відкрити не ті двері чи мимоволі дізнатися, що за ними ховається. В уяві постають спогади з раннього дитинства. Ви відчуєте гармонію, якщо побуваєте там, де пройшли ваші ранні роки.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/79595 Відпочинок article Sun, 10 May 2020 09:55:13 +0300

]]>
10 травня - День матері в Україні http://monitor.cn.ua/ua/rest/79593 У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією. Відпочинок article Sun, 10 May 2020 09:49:08 +0300 У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.

Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.
Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина для своїх дітей.

Безумовно, День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

В 2020 році День матері в Україні припадає на 10 травня.

]]>