Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Відпочинок http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 21 жовтня - День балаканини чи День базіки http://monitor.cn.ua/ua/rest/82891 Прислів'я та приказки про балакучості. Відпочинок article Wed, 21 Oct 2020 07:17:00 +0300 • Млин меле - мука буде, язик меле - біда буде.

• Порожній млин і без вітру меле.

• Коса до пояса, язик до колін.

• Сболтнешь - не повернеш.

• Базіка речист, та на руку нечистий.

• В короткого розуму-довгий язик.

• Губи та зуби - два паркану, а упину нема.

• Чим серце менше, тим довший мову.

• Зайве говорити - тільки собі шкодити.

• Їж більше, а менше говори.

• Балаканина і красна і строката, та порожня.

• Курка - не птах, ледащо - не людина, базіка - не працівник.

• Як сорока хвостом, так і базіка мовою.

• Краще не доказати, ніж переказати.

• Ляси точить, та людей морочить.

• Меле день до вечора, а послухати нічого.

• Наговорив з три короби.

• На словах густо, а в голові пусто.

• На словах-то він скор, та на ділі не суперечка.

• Великий балакун - поганий працівник.

• Не спіши язиком, квапся ділом.

• Гострий язик - дарування, довгий язик - покарання.

• Осла дізнаються по вухах, ведмедя - по пазурах, а базіку - з промов.

• Сам з вершок, а слів з горщик.

• З базіками тримай язик за зубами.

• Говориш по секрету, а вийде по всьому світу.

• Розумний мовчить, коли базіка бурчить.

• Розумний більше слухає, ніж говорить.

• У базіку немає нагальних справ.

• Язик до добра не доведе базіку.

• Що знає, все скаже, і чого не знає - теж скаже.

• Випустиш з горобчика, а виросте з корівчину.

• Языком молоть - не дрова колоть: спина не болітиме.

• У забіяки руки сверблять, у базіку - мову.

• Говорити не думаючи - це стріляти не цілячись.

• Умій сказати, умій і змовчати.

]]>
21 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82890 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 21 Oct 2020 07:09:00 +0300 Данченко Валерій Володимирович
Дзюба Валентина Андріївна
Душко Надія Олександрівна
Кириндась Олександр Борисович
Кривопалий Денис Валерійович
Ляшенко Руслан Олександрович
Сидорова Вікторія Володимирівна
Сліпець Олександр Іванович
Харитонова Світлана Станіславівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
20 жовтня - Міжнародний день кухаря і кулінара http://monitor.cn.ua/ua/rest/82874 Це не просто професія, багато хто і цілком справедливо називають це мистецтвом. Перші кухарі з’явилися на землі без сумнівів з появою самого людства, інакше як можна пояснити, що ми все ще не померли з голоду. Відпочинок article Tue, 20 Oct 2020 06:57:00 +0300 Більш того - прийом їжі для багатьох з нас досить приємне заняття. З’їсти що-небудь смачненьке, це те саме маленьке свято, яке кожен з нас може влаштувати собі, і не останнє місце в цьому займає кухарське мистецтво.

Професійне свято кулінарів і кухарів порівняно молода подія. Міжнародна день кухарів був заснований лише в 2004-му році. Це відбулося з ініціативи та за активної участі Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств, в яку за даними проекту DilovaMova.com, тоді входило вже близько 8-ми мільйонів представників цієї прекрасної кухарський професії з безлічі країн світу.

Приготування їжі це унікальний процес - скаже будь який кухар. Рецепт є лише якоюсь загальною картою приготування страви. Смак, вірніше баланс смаків, тонкощі і момент, в який необхідно виробляти ті чи інші дії з продуктами і приправами - це ціла симфонія. Професійний кухар, як диригент, успіх якого залежить не тільки від його знань і досвіду, але і від особливого таланту і чуття. Не багато можуть похвалитися цими необхідними якостями, проте багатьом з нас доводилося готувати самостійно і бачити різницю між роботою фахівця.

Робота кухаря вимагає від людини не тільки гарного терпіння. Крім цього необхідно гарне здоров’я, гарна освіта і навички. Оволодіти цим мистецтвом самостійно практично не можливо - завжди потрібен приклад і рада людини, яка вміє готувати. Можна сказати, що це вміння передається з покоління в покоління. Багатовіковий, тисячолітній досвід і практика в приготуванні їжі зробили це мистецтво надзвичайно віртуозним.

Кропітка і душевна робота наших кухарів помітна і затребувана по всьому світу. У багатьох з нас ця професія найчастіше асоціюється з ресторанним бізнесом, адже саме там зосереджено висока майстерність і вміння найкращих представників цієї професії. Це звичайно спірне питання. І кожна точка громадського харчування в праві претендувати на те, що саме вона є володарем роботи самого вмілого і найталановитішого кухаря. У цьому легко переконатися, достатньо лише спробувати пропоновану їжу і все стає зрозуміло.

]]>
20 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82873 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 20 Oct 2020 06:44:00 +0300 Батрак Сергій Анатолійович
Водолагін Роман Сергійович
Водоп’янова Любов Михайлівна
Гламазда Максим Сергійович
Дзюба Валентина Андріївна
Мороз Іван Федорович
Мальковець Ілона Афсалівна
Мотяш Микола Іванович
Нагалюк Сергій Іванович
Рибка Наталія Григоровна
Сокол Світлана Валеріївна

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
19 жовтня - День написання листа в майбутнє http://monitor.cn.ua/ua/rest/82857 У це свято у кожного є чудова можливість залишити невеликий слід, склавши послання в майбутнє. Відпочинок article Mon, 19 Oct 2020 06:55:00 +0300 Важливо визначитися з темою, адресатом і часом одержання листа. Найчастіше люди пишуть самим собі про те, чого б їм хотілося досягти або щоб нагадати про яку-небудь важливу подію, яка з роками може забутися в щоденній метушні. На жаль, історія не зберегла імені творця такої оригінальної ідеї.

Лист в майбутнє відкриває безліч можливостей перед людиною. Це шанс відправити послання крізь час. Сучасні технології дозволяють створити відео, аудіо або електронного листа в майбутнє.

Існує багато сайтів, які гарантують збереження і своєчасну доставку листів в майбутнє. Їх ще називають «капсулами часу». Послання можна відправити кому завгодно, навіть самому собі.

]]>
19 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82856 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 19 Oct 2020 06:48:00 +0300 Доля Любов Вікторівна
Жогалко Тетяна Миколаївна
Завадський Віктор Григорович
Сенченко Ірина Віталіївна
Федоров Юрій Миколайович
Шкарлет Сергій Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020 http://monitor.cn.ua/ua/rest/82855 Місцеві вибори в Україні 2020 вже на носі, а по телебаченню і в інтернеті ми бачимо все більше і більше гасел від кандидатів та агітаційних роликів. Історичний блогер Іван Гоменюк вирішив пофантазувати на цю тему. Відпочинок article Sun, 18 Oct 2020 19:35:24 +0300 У мережі з’явилася кумедна добірка “гасел” українських історичних постатей на регіональних виборах. Дивіться, як залучали б електорат Михайло Грушевський, Леся Українка, Богдан Хмельницький, Княгиня Ольга та інші!

Нагадаємо, вибори пройдуть 25 жовтня 2020 року. Орієнтовна кількість виборців складе 27,2 млн осіб, кількість виборців в списках на виборчих дільницях оцінюється у 28,1 млн осіб, кількість виборчих дільниць – понад 29 тисяч. Будуть обрані обласні і районні ради, а також ради та глави всіх територіально громад України.

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429944

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429945

 

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429946

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429947

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429948

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429949

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429950

 

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429951

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429952

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429953

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429954

З якими гаслами українські історичні постаті йшли б на вибори 2020: кумедна добірка - фото 429955

 

Автор: Іван Гоменюк, джерело

]]>
9 найкорисніших рослинних олій для організму людини http://monitor.cn.ua/ua/rest/82854 Якщо з настанням осені до вас часто чіпляються застуди, погіршилося травлення, або шкіра страждає від сухості, вам всього лише необхідно запастися потрібними рослинними оліями, вживати їх в їжу щодня і дуже скоро ви будете виглядати і відчувати себе чудово! "Хто є хто" у світі рослинних олій - ми розповімо сьогодні в нашій добірці. Відпочинок article Sun, 18 Oct 2020 19:26:28 +0300 Рослинна олія - один з найкорисніших дієтичних продуктів, який не лише покращує смак їжі, а й зміцнює здоров'я людини. Наше тіло має потребу в жирах - вони добре впливають на нашу нервову систему, мозок, шкіру та на здоров'я в цілому. Також рослинні олії багаті важливими жиророзчинними вітамінами А (потрібний для шкіри, зору та імунітету) і Е (антиоксидант, захищає від інфекцій).

1. Соняшникова олія

Найпопулярнішу в Україні рослинну олію отримують з насіння соняшнику. До складу входять цінні для організму поживні речовини, а також вітаміни груп А, D, Е і F. Нерафінована олія корисніша і засвоюється краще. Бере участь в обміні білків і вуглеводів, покращує пам'ять, позитивно впливає на функцію статевих, ендокринних залоз.

2. Оливкова олія

Звертайте увагу на кислотність, яка повинна бути вказана на етикетці. Чим вона нижча (до 0,8%), тим масло вищої якості. Особлива перевага оливкової олії у тому, що вона збагачена масляною кислотою. Вона добре підходить для заправки салатів і приготування гарячих страв. При нагріванні оливкова олія практично не утворює канцерогенів.

3. Гарбузова олія

Краще джерело цинку - його там більше, ніж в морепродуктах. А цинк - це чоловіча сила, допомагає виробленню тестостерону. Тому якщо плануєте романтичну вечерю, придбайте пляшечку гарбузової олії. Її можна змішати з оливковою та заправляти салати. Смажити на ній не рекомендується - пригорає і неприємно пахне. А ще у ній багато селену. Для холодів саме те - підвищує імунітет і відлякує мікробів.

4. Олія лляна

За вмістом ненасичених жирних кислот лляна олія у 2 рази перевершує риб'ячий жир, саме тому вона вважається одним з найбільш важливих пісних продуктів і рекомендується дієтологами для тих, в чиєму раціоні відсутня риба. Відмінно "виглядає" в кашах (особливо у гречаній) і з квашеною капустою. Варто пам'ятати, що лляну олію ні в якому разі не можна нагрівати - це зводить нанівець її цілющі властивості. Тому її слід зберігати в холодильнику і додавати до готових страв, наприклад, заправляти нею салати.

5. Олія з виноградних кісточок

Дослідження показали, що хімічні речовини з олії виноградних кісточок можуть викликати апоптоз - процес, який сприяє самознищенню та ліквідації пошкоджених клітин у клітинних системах. Таким чином, вона допомагає пошкодженій печінці відновлювати свої клітини та пригнічувати розвиток деяких видів раку.

6. Олія з авокадо

Олія з авокадо тільки недавно вийшла на сцену дієтичних продуктів. Авокадо забезпечує організм близько 20 необхідними для нашого здоров'я поживними речовинами, в тому числі калієм, вітаміном Е, вітамінами групи В та фолієвою кислотою. Авокадо, як і оливкова олія, має високий вміст олеїнової кислоти, яка здатна запобігати раку молочної залози. Авокадо збагачений бета-ситостерином і корисне людям з низьким рівнем холестерину в крові. До того ж у олії дуже приємний смак, і вона підходити для будь-якого виду приготування.

7. Олія розторопші або будяка

Ця олія чудово захищає печінку від токсинів і нейтралізує отрути. З віком цей орган починає страждати, тому людям похилого віку бажано вводити цю олію в раціон.

8. Кукурудзяна олія

Краще за будь-які рослинні олії регулює обмін холестерину в організмі. Допомагає розщепленню «поганих» твердих жирів. У кукурудзяній олії містяться похідні фосфору - фосфатиди, які дуже корисні для мозку, а також нікотинова кислота (вітамін РР), яка регулює провідність серця.

9. Кунжутна олія

Містить антиоксиданти, збагачена залізом, лецитином, кальцієм, вітаміни A, B1, B2, P та корисними жирними кислотами (пальмітинова, стеаринова, олеїнова, омега-6). Застосовується при захворюваннях дихальної системи, кашлі, тромбофлебіті, нормалізує роботу щитовидки. Допомагає розслабитися і зняти стрес. На світлій кунжутній олії, до речі, можна смажити. Темну краще використовувати лише в холодному вигляді.

Будь-яку рослинну олію потрібно зберігати в щільно закритій пляшці, подалі від світла і тепла. А найголовніше правило для будь-якої рослинної олії - ніколи не використовувати її повторно після смаження! Всі рослинні олії можна ароматизувати за допомогою пряних трав і спецій, надаючи їм нових відтінків смаку:) Багато з них бажано зберігати в холодильнику.

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: 6 осінніх салатів http://monitor.cn.ua/ua/rest/82853 Время легкомысленных летних салатов истекло и теперь можно сооружать в тарелках блюда посытнее и потеплее. Добавляем к зелени витаминные фрукты и овощи, аппетитные сыры и морепродукты, сочного цыпленка или даже стейк для сохранения теплоты салатной и душевной. Відпочинок article Sun, 18 Oct 2020 19:17:49 +0300 Теплый салат из мини-кальмаров, яблок и шпината

 Очень полезный салат с ярким насыщенным вкусом.

Теплый салат из мини-кальмаров, яблок и шпината

4–6 порций, приготовление: 20 мин

Что нужно:

 • 500 г мини-кальмаров
 • 1–2 кисло-сладких яблока
 • 4 средних огурца
 • 100 г молодого шпината
 • 1 небольшой пучок петрушки
 • 4 зубчика чеснока
 • цедра 1 лимона
 • лимонный сок
 • оливковое масло

Для заправки:

 • 2 ст. л. горчицы с зернышками
 • 1 ст. л. меда
 • 3 ст. л. лимонного сока
 • 4 ст. л. оливкового масла
 • соль, свежемолотый черный перец

Что делать:

1. Яблоки очистите, нарежьте крупной соломкой, полейте лимонным соком, чтобы они не темнели, Такими же брусочками нарежьте огурцы, сбрызните лимонным соком, поперчите.

2. Очень мелко порубите петрушку с чесноком, добавьте в эту смесь лимонную цедру. Выложите на тарелки смесь салатных листьев с яблоками и огурцами.

3. Все ингредиенты для заправки сложите в баночку с плотно закрывающейся крышкой и перемешайте.

4. Разогрейте большую сковородку с оливковым маслом на сильном огне. Выложите кальмары, обжаривайте 1 мин. Посыпьте петрушкой с чесноком и лимоном, обжаривайте 20–60 сек., в зависимости от размера. Разложите кальмары на тарелки.

5. Энергично потрясите заправку в банке, чтобы она превратилась в эмульсию, полейте салат и сразу же подавайте.

Теплый салат со стейком и помидорами

Сытный салат, который заменит обед или ужин.

Теплый салат со стейком и помидорами

3–4 порции, приготовление: 30 мин.

Что нужно:

 • 1 стейк весом 220 г
 • 300 г помидоров черри на веточке
 • 150 г руколы
 • 1 красная крымская луковица
 • растительное масло
 • соль, свежемолотый черный перец

Для заправки:

 • 3–4 зубчика чеснока
 • 1 красный перец чили
 • 1 луковица шалота
 • 1 веточка тимьяна
 • 120 мл растительного масла

Что делать:

1. Натрите мясо солью, перцем и оливковым маслом. Поджарьте стейк на сковороде-гриль до степени прожарки medium (57–62 °С). Рядом со стейком обжарьте помидоры, сбрызнув их маслом.

2. Выложите стейк на доску, прикройте фольгой и дайте мясу отдохнуть 15 мин. Затем тонко нарежьте поперек волокон.

3. Лук нарежьте тонкими перьями. Выложите руколу на тарелки, сверху – лук, сбоку – помидоры и стейк.

4. Для заправки очистите чили, чеснок и шалот, нарежьте мелкими кубиками. Снимите листочки тимьяна с веточек. В небольшой кастрюльке доведите растительное масло до легкого дымка и вылейте на подготовленную смесь. Через 1 мин. полейте заправкой салат и подавайте.

Теплый салат с печенкой, зеленой фасолью и клюквой

С печенкой можно приготовить большое количество самых разнообразных салатов. Этот - самый витаминный салат с пченью.

Теплый салат с печенкой, зеленой фасолью и клюквой

4 порции, приготовление: 25 мин.

Что нужно:

 • 8–12 куриных, утиных или кроличьих печенок
 • 200 г свежей или 250 г замороженной зеленой фасоли
 • 50 г вяленой клюквы
 • 100 г молодого шпината
 • 4–5 редисок
 • 1 зубчик чеснока
 • 1 ст. л. сливочного масла
 • 4 ст. л. растительного масла
 • соль, свежемолотый черный перец

Для клюквенного винегрета:

 • 100 г клюквы
 • 1 средняя луковица шалота
 • 1 ст. л. уксуса
 • 2 ст. л. меда
 • 1 ст. л. горчицы с зернышками
 • 4–5 ст. л. оливкового масла

Что делать:

1. Для клюквенного винегрета прогрейте в кастрюльке клюкву с медом и уксусом до кипения, переложите в баночку с хорошо закрывающейся крышкой, закройте и остудите. Шалот мелко нарежьте. Добавьте в банку шалот и все остальные ингредиенты заправки, посолите, поперчите.

2. У печенки удалите прожилки, натрите печенку солью и перцем. В сковороде на небольшом огне нагрейте оливковое масло, положите печенку и томите на небольшом огне, часто переворачивая, 10 мин. Выложите в стоящее в миске сито, закройте фольгой, оставьте стекать.

3. Залейте фасоль кипятком на пару минут, откиньте на дуршлаг. Измельчите чеснок, прогрейте в сливочном масле, положите фасоль и прогрейте.

4. Тонко нарежьте редис, смешайте со шпинатом, разложите на тарелки. Сверху выложите фасоль и печенку. Энергично потрясите заправку в банке, чтобы она превратилась в эмульсию, полейте салат и сразу же подавайте.

Теплый салат из баклажанов в соусе терияки

Вместо кинзы в этом салате можно использовать листочки тархуна.

Теплый салат из баклажанов в соусе терияки

4 порции, приготовление: 25 мин.

Что нужно:

 • 3 крупных баклажана
 • 2 больших розовых помидора
 • 2 красные сладкие крымские луковицы
 • 2 см свежего корня имбиря
 • 4 зубчика чеснока
 • 1 небольшой пучок кинзы
 • 2–3 ст. л. соуса терияки
 • растительное масло
 • соль, свежемолотый черный перец

Что делать:

1. Очистите и мелкими кубиками нарежьте имбирь и чеснок. Красный лук очистите и нарежьте средними перьями.

2. Баклажаны нарежьте кубиками со стороной прмерно 2,5–3 см и порциями обжарьте на сильном огне в оливковом масле до мягкости. Готовые баклажаны складывайте в миску под крышку.

3. Когда все баклажаны будут готовы, полейте их соусом терияки, аккуратно перемешайте и оставьте в теплом месте.

4. В сковороде, где жарились баклажаны, очень быстро на максимальном огне обжарьте в оливковом масле лук, чеснок и имбирь, не дольше 1 мин.

5. Слегка остудите лук, чеснок и имбирь, смешайте с баклажанами, добавьте нарезанные кубиками помидоры и листочки кинзы, сразу же подавайте.

Теплый салат с жареным сыром, перцем и тыквой

Вместо тыквы вы можете использовать сладкий или обычный картофель.

Теплый салат с жареным сыром, перцем и тыквой

4 порции, приготовление: 35 мин.

Что нужно:

 • 300 г адыгейского сыра
 • 500 г тыквы
 • 1 большой красный сладкий перец
 • 50 г грецких орехов
 • 100 г салата корн
 • 2 ст. л. гранатового соуса наршараб
 • 1 ч. л. соевого соуса
 • 2 ст. л. тыквенного или оливкового масла
 • 2 ст. л. сливочного масла
 • соль, свежемолотый черный перец

Что делать:

1. Разогрейте духовку до 200 °С. Тыкву очистите и нарежьте пластами толщиной 2–2,5 см. Сладкий перец очистите и нарежьте толстой соломкой.

2. Сбрызните тыкву и перец 1 ст. л. масла, посолите, выложите на застеленный пергаментом противень и запеките до мягкости и румяной корочки, 15–20 мин., в зависимости от сорта. Затем нарежьте тыкву кусками поменьше.

3. Орехи порубите так, чтобы были мелкие и крупные кусочки. Для заправки смешайте гранатовый и соевый соус с оставшимся тыквенным маслом.

4. Сыр нарежьте кубиками со стороной 3 см и обжарьте в сливочном масле. Посолите и поперчите.

5. Выложите корн на тарелки, на него выложите теплые сыр, тыкву и перец. Полейте заправкой, посыпьте орехами и подавайте.

Теплый салат с хрустящим цыпленком, капустой и романо

 Для этого салат можно взять куриную грудку, но филе куриных бедрышек более сочное.

Теплый салат с хрустящим цыпленком, капустой и романо

4 порции, приотовление:40 мин.+ 2 ч.

Что нужно:

 • 6 филе бедрышек цыпленка
 • 300 г капусты
 • 4–6 листьев салата романо
 • 4–5 стеблей зеленого лука
 • соль, черный перец

Для соуса-маринада:

 • 150 мл сливок 30–38%
 • 1 луковица шалота
 • 3 зубчика чеснока
 • 3 см свежего корня имбиря
 • 0,5 ч. л. порошка карри

Для темпурного теста:

 • 1 большое яйцо СВ или С0
 • 90 г муки + еще немного
 • 2 ст. л. нежареного кунжута

Что делать:

1. Для соуса-маринада измельчите имбирь, чеснок и шалот, смешайте со сливками и карри. Курицу нарежьте кусочками, натрите солью и перцем, положите в маринад и поставьте в холодильник на 2 ч.

2. Нашинкуйте капусту, посолите и пожмите руками. Романо нарвите руками и выложите в глубокие тарелки. Тонко нарежьте зеленый лук.

3. Разогрейте масло для фритюра до 165 °С. Обсушите курицу на бумажных полотенцах и слегка присыпьте мукой.

4. Для теста влейте в миску 200 мл холодной воды и поставьте ее в морозильник за 30–40 мин. до приготовления. Добавьте слегка взбитое яйцо. Всыпьте муку с кунжутом и 3 кубика льда, перемешайте палочками – но чуть-чуть. В тесте должны оставаться комки.

5. Стряхивайте с курицы лишнюю муку, окунайте цеприготовление: 40 мин. + 2 ч ликом в тесто, стряхивайте лишнее и жарьте в масле до золотистого цвета теста. Готовые кусочки выкладывайте в сито, чтобы стекло масло. Доведите соус-маринад до кипения, варите 1–2 мин. Опустите в соус нашинкованную капусту, перемешайте, выложите на тарелки с салатом, посыпьте зеленым луком. Сверху выложите курицу. Сразу же подавайте.

джерело

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 19 - 25 жовтня 2020 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/82852 Астрологічно насичений тиждень. Більшість не зможуть виконати роботу у призначений строк, а поставлені зависокі вимоги та очікування щодо партнерів, викликатимуть лише роздратування, а також можуть призвести до конфліктів. Відпочинок article Sun, 18 Oct 2020 18:44:42 +0300 Погоджуватися на поступки у ці дні буде набагато вигідніше, ніж залишатися непохитним, це допоможе вирішити багато завдань. Напруженість протягом тижня провокує дратівливість, гру почуттів, тому в організмі можуть відбуватися психосоматичні зміни.

Овен (21.03—20.04). Ви навчитеся робити гроші з нічого, тільки не розумійте цю фразу буквально. Просто всі ваші ідеї люди почнуть сприймати як геніальні.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.
 
Телець (21.04—21.05). Більше мовчiть і не діліться планами. У вашому випадку вислiв «мовчання — золото» може спрацювати. У вихiднi вiдвiдайте батькiв.
Дні: спр. — 21; неспр. — 22.
 
Близнюки (22.05—21.06). Розумова праця принесе вам більше капіталів, ніж фізична робота. Тому вчіть мови, більше читайте і пробуйте себе в новій справі.
Дні: спр. — 21; неспр. — 22.
 
Рак (22.06—23.07). Декому з вас випаде шанс змінити професію, не пропустіть його. Вам надійдуть цікаві та вигідні пропозиції, деякі з них будуть від давніх друзів.
Дні: спр. — 23; неспр. — 24.
 
Лев (24.07—23.08). Друзi допоможуть розібратися в тонкощах нової справи, а вам залишиться лише одягнутися для солідності. Особисте життя також складеться непогано.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.
 
Діва (24.08—23.09). На цьому тижнi слово «нудьга» не для вас. Любовних пригод буде море, тільки постарайтеся іноді виринати й озиратися.
Дні: спр. — 21; неспр. — 22.
 
Терези (24.09—23.10). Вiдвiдайте салони краси та модні магазини. Однак у низці романів не пропустіть зустріч із єдиною і довгоочікуваною половинкою.
Дні: спр. — 23; неспр. — 24.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Поки всі діють за правилами, вашi дiї не завжди зрозумiлi, але важливий результат. У компаньйони краще брати перевiрених людей.
Дні: спр. — 19; неспр. — 20.
 
Стрілець (23.11—21.12). На горизонті може замаячити майбутній обранець, підготуйтеся до побачення, все має бути на висоті. Рiвних вам у питаннях зваблювання не знайдеться.
Дні: спр. — 21; неспр. — 23.
 
Козеріг (22.12—20.01). Ваше бажання здобути владу може здійснитися. Але не забудьте, що за блискучою мішурою з найкрасивіших кабінетів і довгоногих секретарок ховається наполеглива праця.
Дні: спр. — 24; неспр. — 25.
 
Водолій (21.01—19.02). Вам довiрятимуть найскладніші справи на підприємстві. Але не дозволяйте сідати вам на шию, зберігайте особистий простір.
Дні: спр. — 20; неспр. — 24.
 
Риби (20.02—20.03). У вас є всі шанси для того, щоб стати акулою бізнесу. Тільки постарайтеся сильно не кусатися і боріться з конкурентами законними методами.
Дні: спр. — 22; неспр. — 23.

Інша версія:

ОВЕН
Можете сміливо братися до виконання нового проєкту, особливо якщо він обіцяє гарний прибуток. Не варто ні з ким ділитися своїми планами. А от особисте життя спробуйте обговорити з друзями. Вони можуть дати пораду. У вихідні постарайтеся знайти час для неквапливої прогулянки в гарній компанії.

ТЕЛЕЦЬ
Настає вдалий період для укладання угод і проведення важливих переговорів. Імовірні також нові враження та знайомства. Постарайтеся все ж таки реально оцінити свої можливості й не звалювати на себе непосильний обсяг роботи. В іншому разі можна просто залишитися без вихідних.

БЛИЗНЮКИ
У погоні за справедливістю постарайтеся уникати конфліктів, вона переможе, але трохи пізніше, а ви поки що побережіть власні сили. Варто також довірити прийняття важливих рішень іншим. У вихідні не рекомендується бути надто відвертим, відкладіть на майбутнє бесіди на жалісливі теми.

РАК
Ви цілком успішно зараз упораєтеся з багатьма наболілими проблемами. Головне – не падати духом. Труднощі – це лиш тимчасове явище. Вам зараз, як повітря, необхідні комфортна атмосфера і турбота близьких людей, але все залежить тільки від вас. У вихідні вибирайтеся у гості.

ЛЕВ
Ви зможете успішно реалізувати свої плани, у вашій кар’єрі зараз наступив дуже відповідальний період. Постарайтеся свої емоції контролювати, не доводіть суперечки та розбіжності в поглядах до конфліктної ситуації. У вихідні влаштуйте генеральне прибирання вдома.

ДІВА
Імовірні професійний зліт і успіх, до того ж, навіть у зовсім різних галузях. Однак знайдуться й ті, хто вам позаздрить, тому, будь ласка, намагайтеся не хвалитися зараз своїми досягненнями. Уникайте також стресових ситуацій. У вихідні займіться благоустроєм свого житла.

ТЕРЕЗИ
Професійна сфера відніме багато сил і часу. Але за це можна чекати премію та підвищення зарплатні. Не розповідайте зайвого при спілкуванні з випадковими людьми. Мають відбутися приємні зустрічі з давніми друзями. У вихідні бажано знайти час для відпочинку і спілкування.

СКОРПІОН
Ви сміливо можете розширювати свій бізнес, але для успіху вам знадобиться талант дипломата. Він буде цінуватися більше, ніж принциповість. Постарайтеся не відмовляти в допомозі близьким, будьте готові й самі її запропонувати, якщо відчуєте, що нужденний соромиться вас попросити про це.

СТРІЛЕЦЬ
Ви будете залагоджувати проблеми на роботі або при спілкуванні з близькими. Не виключено, що вам доведеться мирити родичів або друзів. Однак, перш ніж діяти, варто все ретельно продумати та підготувати. У вихідні важливо нікуди не квапитися, а просто відпочити від усіх турбот.

КОЗЕРІГ
Не варто проявляти ініціативу і занадто багато брати на себе. Вам самі усе запропонують і усе дадуть. Можна чекати також на доленосну зустріч. Треба тільки опинитися в потрібному місці в потрібний час. У вихідні виявіть активність, але не в роботі, а у відпочинку та у розвагах.

ВОДОЛІЙ
Постарайтеся виявити витримку і дипломатичність. Розбіжності з колегами повинні бути врегульовані винятково в парламентських висловах. Важливо, щоб ніхто не затаїв на вас образу. Ви можете зав’язати безліч цікавих і корисних знайомств. У вихідні було б непогано, наприклад, піти в кіно.

РИБИ
Доведеться зосередитися на справах, не відволікаючись на щось стороннє. У вас виникне чимало цікавих ідей і планів. Але вам поки зарано думати про їхню реалізацію. Та все ж ви й далі збирайте інформацію на цікаві для вас теми, адже вона вам неодмінно придасться в майбутньому.

]]>
Погода на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/82851 Відпочинок article Sun, 18 Oct 2020 07:52:00 +0300

]]>
18 жовтня - День працівників харчової промисловості http://monitor.cn.ua/ua/rest/82850 День працівників харчової промисловості відзначають у третю неділю жовтня. Відпочинок article Sun, 18 Oct 2020 07:40:00 +0300 Свято День працівника харчової промисловості святкують в третій декаді жовтня. Вперше професійне свято День харчовика з’явилося у минулому столітті. Святкові заходи включають вшанування праці харчовиків та яскраві застілля.

Перелік святкових заходів на цей день звичайно ж не обмежується тільки святковими застіллями. Це скоріше кульмінація святкування. До Дня цього професійного свята в містах, сільгосп районах і на підприємствах на честь копіткої праці наших харчовиків готуються концерти, музичні вистави і різноманітні шоу, ярмарки, нагородження і заохочення видатних працівників виробництва, звучать полум’яні промови і влаштовують урочисті вечірки. Керівники профільних підприємств поспішають привітати своїх співробітників.

День працівників харчової промисловості було встановлено у 1966 році і він святкується у третю неділю жовтня. Відзначається в Україні щорічно згідно з Указом Президента України № 714/95 від 8 серпня 1995 року.

Підприємства харчової та переробної промисловості грають велику і провідну роль у питаннях забезпечення населення продовольчими товарами в усьому світі, оскільки турбота про хліб насущний завжди була однією з головних турбот людства. Нагадаємо, що в другій декаді жовтня, а саме 16 жовтня проводиться ще одна знакова подія політики міжнародного продовольчого забезпечення - Всесвітній день продовольства, який було засновано Генеральною Асамблеєю ООН. Він проходить з широкою міжнародною підтримкою в різних країнах, акцентуючи увагу на питаннях продовольчої безпеки і продовольства, як необхідної умови для життя, благополуччя і одного з основних прав людини.

Працівники харчової промисловості постійно покращують якість своєї продукції, розширюють доступний асортимент продуктів. Звичайно ж, умови розвитку харчової промисловості та економіки в кожній окремій країні різні, мають свою специфіку, однак досягнутий сучасний технологічний рівень виробництва харчової продукції дозволяє зберігати хороший результат навіть в екстримальних умовах.

В 2020 році День працівників харчової промисловості припадає на 18 жовтня.

]]>
18 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82849 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 18 Oct 2020 07:32:00 +0300 Волинець Наталія Іванівна
Радчук Таїсія Миколаївна
Романенко Микола Григорович
Самусенко Віктор Миколайович
Федорченко Оксана Пантеліївна
Яковенко Ольга Петрівна

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
17 жовтня - Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів http://monitor.cn.ua/ua/rest/82827 «Боротьба за ліквідацію бідності - один із головних моральних викликів нашого часу - не може залишатися метою одиниць; вона повинна стати покликанням для багатьох. Відпочинок article Sat, 17 Oct 2020 08:15:13 +0300 У цей Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності я закликаю всіх приєднатися до цієї боротьби. Разом ми можемо досягти реального і значного прогресу у справі ліквідації убогості ". (Витяг з послання Генерального секретаря ООН з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності, 17 жовтня 2006 року.)

Історія проведення Міжнародного дня боротьби з бідністю нерозривно пов’язана з датою 17 жовтня 1987 року. В той день більше ста тисяч чоловік зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де в 1948 році була підписана Загальна декларація прав людини, щоб віддати данину пам’яті жертв убогості, насильства і голоду. Присутні заявили, що убогість є порушенням прав людини, і підтвердили необхідність спільними зусиллями добиватися дотримання цих прав. Відповідні заяви накреслені на пам’ятному камені, який був відкритий в той день.

З тих пір люди самих різних станів, переконань і соціального походження щорічно збираються 17 жовтня, для того щоб підтвердити незмінність своєї позиції і продемонструвати солідарність з незаможними. Такі ж пам’ятні камені були встановлені у багатьох країнах світу, і вони є місцем зібрання для проведення Дня. Один такий камінь знаходиться в саду Центральних установ Організації Об’єднаних Націй, і саме біля нього проводиться урочиста церемонія, щорічно організована Секретаріатом Організації Об’єднаних Націй в Нью-Йорку.

Своєю резолюцією, прийнятою 22 грудня 1992 року, Генеральна Асамблея оголосила 17 жовтня Міжнародним днем боротьби за ліквідацію убогості і закликала всі держави присвячувати цей День пропаганді і проведенню, в залежності від специфіки країни, конкретних заходів, пов’язаних з ліквідацією злиднів та бідності.

В резолюції Асамблея закликала міжурядові і неурядові організації надавати країнам, на їх прохання, сприяння в організації національних заходів у зв’язку з проведенням Дня і просила Генерального секретаря вживати необхідних заходів в рамках наявних ресурсів для забезпечення успішного проведення Дня Організацією Об’єднаних Націй.

День 17 жовтня - це день, коли світ може активно привернути увагу до тягот і лих осіб, що живуть у злиднях, коли вони можуть привселюдно заявити про свої проблеми, і коли можна визнати, що незаможним належить головна роль у справі боротьби з убогістю.

З самого початку проведення Дня його найважливішою складовою частиною була участь в ньому самих представників бідних верств населення. Проведення Дня 17 жовтня свідчить також про прагнення людей, що живуть у злиднях, використовувати свій досвід і знання з метою сприяння викорінення бідності.

]]>
17 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82826 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 17 Oct 2020 08:11:50 +0300 Авдейко Володимир Тимофійович
Дмитренко Олег Миколайович
Коршун Віталій Петрович
Малик Василь Іванович
Петреченко Ірина Євгенівна
Тодоріко Федір Олексійович
Федоровська Людмила Василівна


Хочете, щоб про іменинників дізналися всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
16 жовтня - День Шефа (День Босса) http://monitor.cn.ua/ua/rest/82808 Напевно кожен з нас сподівається на те, щоб в його житті все було в порядку і мало хто замислюється, що будь-який порядок варто комусь цілком певних зусиль, відповідальності, організації та продуманих рішень. Відпочинок article Fri, 16 Oct 2020 06:55:00 +0300

16 жовтня - День Шефа (День Босса)

 
 
   

16.10.2019   07:49Агенцiя

Напевно кожен з нас сподівається на те, щоб в його житті все було в порядку і мало хто замислюється, що будь-який порядок варто комусь цілком певних зусиль, відповідальності, організації та продуманих рішень.

Не легко бути босом у своєму власному житті. Наскільки важко бути начальником і брати участь нехай лише в деяких аспектах життя підлеглих тобі людей? І нехай керівнику дано багато, але ж і питається з нього набагато більше, ніж з рядового службовця чи робітника. Та й самі підлеглі, як правило, в більшості випадків не без претензії по відношенню до свого начальства.

Всякий уряд Богом дано, - так написано в наймудрішої книзі всіх часів і народів, в Біблії. Шеф будь-якого рангу заслуговує поваги, навіть тільки тому, що покладає на себе цілком окреслений тягар постійних турбот і переживань, що вимагають грамотної координації та розширеного мислення. Від його рішень залежить не тільки він сам, але в першу чергу успіх справи, якою він займається, успіх його підлеглих. Є в цьому щось від того, що представляється нам моделлю, на якій стоїть все наше суспільство, моделлю сім’ї. Не дивно, що в народній культурі пострадянського простору шефів, босів і інших керівників деякі підлеглі інколи іменують «татами» і «мамами».

Не варто забувати і про те, що керівник будь-якого рангу - це не тільки покликання або призначення, але й професія. Причому професія, яка вимагає не тільки високої кваліфікації, досвіду і знань у своїй галузі, але й уміння неординарного мислення, сміливості, здатності до розумного вирішення здавалося б нерозв’язних завдань.

Одного разу, віддаючи данину поваги до праці свого начальника, у далекому 1958-му році, одна американська секретарка з міста Чікаго, Патриція Бейз Хароскі запропонувала заснувати нове професійне свято - День Боса (або День Шефа). Ініціатива була почута, і в 1962-му році влада штату Іллінойс затвердила це свято на офіційному рівні. Потім традиція була підхоплена багатьма іншими країнами і розповсюдилася по всьому світу.

У День Шефа підлеглі і колеги керівники традиційно нагадують один одному і самим собі, що професія керівника - часто робота без відпочинку, яка вимагає відповідальності за кожен крок, а Бос теж людина і його чи її нервова система ні чим не відрізняється від нервової системи кожного підлеглого. Він чи вона, хай іноді, але жадає до себе простої людської дружньої уваги. Не буде зайвим в цей День піднести своєму шефові якийсь, нехай символічний подарунок або листівку з позитивним настроєм, висловити щиру повагу, сказати теплі слова, залишивши критику на який-небудь інший день.

]]>
16 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82807 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 16 Oct 2020 06:48:00 +0300 Броварець Віктор Михайлович
Добриця Володимир Вікторович
Івашина Микола Іванович
Ісаченко Леонід Михайлович
Кудрявцева Людмила Петрівна
Марчук Ірина Петрівна
Підгорний Олександр Віталійович
Подтереба Світлана Сергіївна
Рудюк Дмитро Володимирович
Стешенко Олег Григорович
Шелковий Артем Валерійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
15 жовтня - Міжнародний день сільських жінок http://monitor.cn.ua/ua/rest/82788 Те, що лягає на плечі деяких наших жінок, то з чим вони інколи віртуозно справляються, приводить багатьох представників протилежної статі в почуття глибокого здивування і поваги. Це ми, як правило, розмірковуємо про представниць населення міських районів, а що говорити про жінок, яким випало щастя проживати поза міських зручностей і широкої інфраструктури? Відпочинок article Thu, 15 Oct 2020 07:55:00 +0300 У сільських районах нашої держави проживає близько 30-35% від загального числа населення, серед яких близько 50-60 % складають жінки. Найчастіше на їхні плечі лягають не тільки турботи про сім’ю і виховання підростаючого покоління, а й турботи по будинку, домашньому господарству, робота і безліч інших турбот, про які навіть і не підозрюють ті, хто проживає в містах, де за великим рахунком «все під рукою».

Враховуючи найважливішу роль сільських жінок та їх безцінний внесок у прискорення розвитку всієї економічної галузі і зокрема сільського господарства, забезпечення і підвищення продовольчої безпеки і благополуччя сільських регіонів, на 76-му пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН  відбулося 18-го грудня 2007-го року, було прийнято рішення офіційно оголосити 15-те жовтня Міжнародним днем сільських жінок і відзначати його щорічно, починаючи з 2008-го року. Резолюція A/RES/62/136.

У більшості сучасних країн і країн, що розвиваються, сільські жінки грають вирішальну і координуючу роль у вирощуванні продовольчих сільськогосподарських культур і в значній частині галузі сільськогосподарського виробництва, тваринництва, птахівництва. Вони не тільки забезпечують свої сім’ї продуктами, водою і енергоносіями, але також беруть активну участь у несільськогосподарської діяльності, що має величезне значення для забезпечення надійних засобів для існування та продовольчої безпеки своїх власних домашніх господарств. Їх турботи по догляду за дітьми, літніми людьми і навіть хворими, і немічними, гідні найглибшої поваги.

]]>
15 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82787 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 15 Oct 2020 07:47:00 +0300 Кезля Олександра Михайлівна
Кулініч Вікторія Йосипівна
Макаревич Наталія Іванівна
Матлашевська Олена Євгенівна
Мурач Борис Сергійович
Пригара Олександр Васильович
Пучка Ігор Вячеславович
Сорокін Валерій Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
14 жовтня - День захисника України (День захисників Вітчизни) http://monitor.cn.ua/ua/rest/82786 Свято День захисника України відзначається у другій декаді жовтня і є неробочим днем. Встановлено Указом Президента в 2014 році. Традиції святкування і святкові заходи Дня захисника України широко підтримуються по всій країні. Відпочинок article Wed, 14 Oct 2020 09:23:00 +0300 Назва цього популярного в народі свята говорить сама за себе. Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

Як свято, цей День прийшов на зміну не менш популярного колись всенародного Дня Червоної Армії. Радянська держава не «балувала» свій народ великою кількістю всіляких свят і пам’ятних дат. За великим рахунком керівництво намагалося обмежитися тільки специфічними святами, які ретельно намагалися пофарбувати в строгі політичні відтінки правлячої партії. Так було і з Днем Червоної Армії.

Характер загального народного свята, за даними проекту DilovaMova.com, цей День придбав, як День Народження Червоної Армії. Історично цьому передували події, що розгорнулися у палаючій бурі Першої Світової війни і революційних змін, які захлеснули відмираючу Російську Імперію. «Соціалістична вітчизна в небезпеці» - так було сформульовано опублікований 23-го лютого 1918-го року заклик Ради Народних Комісарів, датований 21-м лютого цього ж року. І дійсно, 18-го лютого 1918-го року турецькі та австро-німецькі війська, віроломно порушивши перемир’я, яку було укладено 15-го грудня 1917-го року з новою, тоді ще не цілком сприйманої всерйоз радянською владою, поспішили вторгнуться в Країну Рад. Була зроблена жорстка спроба окупації України, Прибалтики й Білорусії. Вже 21-го лютого німецькі війська, що складалися з 39-ти добре озброєних дивізій захопили Мінськ.

Без Армії, широкої народної підтримки і продуманої координації всіх зусиль було просто не можливо зберегти ні свої території, ні саму, нову соціалістичну державу. Захист Вітчизни - свята справа. Виснажений війнами і кривавим хаосом народ піднявся, знайшов у собі сили і встав на захист своєї Батьківщини. Супротивник був відкинутий.

Починаючи з 23-го лютого 1923-го за наказом чинної Реввійськради юної радянської держави щорічно стало проводитися свято Дня Червоної Армії. Після Другої Світової війни, в 1946-му році свято набуло нову назву - «День Радянської Армії і Військово-Морського Флоту».

Це був один з найулюбленіших і шанованих у народі свят. Народна самосвідомість завжди прагнула до підтримки добрих ініціатив, та вшанування захисників Вітчизни для народу стало однією з гарних славних традицій. Навіть нові реалії і розпад Могутньї Радянської держави не перекреслили цих традицій.

В наші дні День захисника Вітчизни зберігся в Росії, Киргизії і Придністров’ї, в Україні та Білорусії. У Російській Федерації цей День був закріплений у відповідності з новим законодавством, починаючи з 1995-го року. За рішенням Державної Думи Росії з 2002-го року це свято стало неробочим днем. З 2011-го року в Трудовий кодекс Російської Федерації були офіційно внесені відповідні зміни і навіть попередній робочий день 22-е лютого став на годину коротше. В Україні День захисників Вітчизни закріплений на підставі Указу Президента незалежної України № 202/99 від 23-го лютого 1999-го року в переліку пам’ятних дат і професійних свят.

Однак останні події початку 2014-го року і неоголошена війна Росії проти України змусили переглянути багато поглядів українського суспільства. Відповідно до Указу Президента України № 806/2014 від 14-го жовтня 2014-го року в Україні, з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості, встановлено нове свято - «День захисника України», яке тепер відзначається щорічно 14-го жовтня, в день одного з великих православних свят запорізьких козаків - «Козацька Покрова» («Покров Пресвятої Богородиці»). Цим же Указом визнається таким, що втратив чинність попередній Указ Президента України від 23-го лютого 1999-го №202.

З 5-го березня 2015-го року День захисника України став неробочим днем. За відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України №2187 в цілому проголосували 244 народних депутата Верховної Ради України.

]]>
14 жовтня - День Українського козацтва http://monitor.cn.ua/ua/rest/82785 Зародження і формування української народності відбулося в XII-XV ст. на основі південно-західної частини східнослов’янського населення, яке входило раніше до складу Київської Русі (IX-XII ст.). Відпочинок article Wed, 14 Oct 2020 09:11:00 +0300 На основі давньоруської народності сформувалися три східнослов’янські народи - український, російський і білоруський. Починаючи з XIII століття українці зазнали угорського, литовського, польського та молдавського завоювань. З кінця XV століття почалися набіги з татарських ханів, що затвердилися в Північному Причорномор’ї, які супроводжувалися масовим полоном і викраденням українців.

У XVI-XVII ст. в ході боротьби з іноземними завойовниками українська народність істотно консолідувалася. Найважливішу роль зіграло при цьому виникнення особливих військових формувань - козацтва (XV століття), яке створило державу (XVI століття) зі своєрідним республіканським ладом - Запорізьку Січ, яка стала політичним оплотом українців.

З початку відродження козацтва на Україні президентом України були підписані укази: «Про координаційну раду Українського козацтва», «Про національну програму розвитку Українського козацтва на 2002-2005 роки.» І, звичайно ж, «Про день Українського козацтва».

Важко переоцінити роль козацтва в історії українського народу.

]]>
14 жовтня – свято Покрови http://monitor.cn.ua/ua/rest/82784 14 жовтня, українці відзначають одне із найважливіших церковних свят – Покрову Пресвятої Богородиці. Відпочинок article Wed, 14 Oct 2020 08:54:00 +0300 Свято Покрови Пресвятої Богородиці Велике свято Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії святкується щороку 14 жовтня.

Встановлене воно на згадку про дивовижну появу Богоматері віруючим.

За переказами, відбулося це у 910 році в Константинополі. Столицю тримали в облозі полчища ворогів, готових у будь-який момент увірватися в місто. Жителі візантійської столиці зібралися в храмі й молили Богородицю про порятунок від нападників. Матір Божа з’явилася перед людьми, почала молитися Господу, а потім вкрила людей своїм покровом (омофором), захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих.

Покров Богородиці захистив місто від противника. А свято стало символом заступництва Матері Божої за всіх людей.

Його відзначають православні та греко-католики.

]]>
14 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82783 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 14 Oct 2020 08:40:00 +0300 Бубенець Олександр Валерійович
Бутко Сергій Володимирович
Іванченко Віктор Григорович
Клименок Антоніна Володимирівна
Панночка Микола Олексійович
Росік Михайло Федорович
Цирулін Максим Олександрович
Ходюк Валентина Григорівна
Шейко Надія Володимирівна
Юрченко Наталія Володимирівна
Якимець Анатолій Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
13 жовтня - Міжнародний день зменшення небезпеки лих http://monitor.cn.ua/ua/rest/82764 Вперше відзначався згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 1989 р. в рамках Міжнародного десятиліття щодо зменшення небезпеки стихійних лих (1990-1999). Відпочинок article Tue, 13 Oct 2020 07:57:00 +0300 У 1999 році Генеральна Асамблея вирішила продовжувати щорічно відзначати цю дату як Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих у другу середу жовтня в якості одного з інструментів, що сприяють формуванню глобальної культури зменшення небезпеки стихійних лих, включаючи запобігання стихійним лихам, пом’якшення їх наслідків та забезпечення готовності до них, що підкреслювалося в резолюції № A/RES/44/236.

Міжнародна стратегія по зменшенню небезпеки стихійних лих переслідує, перш за все, мету доведення до відома широкої громадськості важливості завдання запобігання та проведення роз’яснювальної роботи серед населення та громад, які найбільш схильні до небезпеки стати жертвою стихійних, екологічних та техногенних лих, щодо доступних засобів із запобігання переростання небезпек в катастрофи.

Кількість постраждалих від землетрусів, циклонів, повеней і засух стрімко зростає. За даними ООН, близько 250 тисяч чоловік стали в 2004 році жертвами стихійних лих. Це в три рази більше аналогічного показника 2003 року і майже в 10 разів більше, ніж у 2002 році.

Крім того, за повідомленням Міжнародної Федерації Червоного Хреста, цей показник втричі перевищує середньорічний показник за період з 1994 по 2003 роки.

У середньому в результаті стихійних лих гине 184 людини в день. Через урбанізацію світу число жертв буде рости. Мільйони життів можна було б врятувати, якби держави більше робили для попередження і скорочення ризиків стихійних лих.

Згодом, за рішенням Генеральної Асамблеї від 21-го грудня 2009-го року (резолюція № A/RES/64/200), датою святкування Дня стало 13-е жовтня, а назва змінилася на «Міжнародний день зменшення небезпеки лих». Мета Дня як і раніше полягає в підвищенні рівня інформованості населення щодо заходів зниження ризику життю та здоров’ю від стихійних природних явищ.

]]>
13 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82763 ВІТАЄМО Відпочинок article Tue, 13 Oct 2020 07:40:00 +0300 Божко Анатолій Федорович
Генба Наталія Олексіївна
Кузик Михайло Васильович
Мілюков Анатолій Іванович
Пряма Микола Андрійович
Смолко Олена Анатоліївна
Хілик Олег Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
12 жовтня - Всесвітній день боротьби з артритом http://monitor.cn.ua/ua/rest/82739 Всесвітній день боротьби з артритом проводиться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, відзначається щорічно 12 жовтня. Відпочинок article Mon, 12 Oct 2020 07:41:55 +0300 Мета Всесвітнього дня боротьби з артритом привернення уваги та інформованості широкої громадськості до проблем ревматологічних захворювань.

У наш час ревматологічні захворювання займають високі позиції в рейтингу причин захворюваності та інвалідності. Цьому недузі схильні не тільки літні, але і багато молодих людей, а також діти.

Артритом хворіє приблизно кожна сота людина. Біль, обмеження в русі, хронічна ниркова недостатність, висока інвалідизація - це те, що несе з собою артрит. Хвороби суглобів вимагають тривалого постійного медичного нагляду та лікування. Хворі гостро потребують реабілітації і соціальної адаптації.

Хоча причини розвитку артритів різноманітні, лікарі все одно рекомендують не нехтувати здоровим способом життя, в тому числі фізичними вправами і правильним харчуванням.

]]>
12 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82738 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 12 Oct 2020 07:38:50 +0300 Вініченко Віктор Михайлович
Дубінін Станіслав Владиславович
Карнабеда Олександр Валерійович
Корбач Роза Олексіївна
Кузьменко Ганна Володимирівна
Литовченко Валерій Олексійович
Майданський Ярослав Денисович
Мисан Валентина Миколаївна
Мохнач Сергій Вікторович
Шмаровоз Оксана Дмитрівна
Шпилька Юрій Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
П’ять міфів про мотивацію, що лише заважають досягти успіху http://monitor.cn.ua/ua/rest/82737 З настанням нового понеділка ми віримо що всі обіцянки, дані собі, будуть виконані і нарешті розпочнеться омріяне життя. Відпочинок article Sun, 11 Oct 2020 18:12:11 +0300 Проте вже в середу піддаємося ліні й повертаємося до старих звичок, відверто не розуміючи, чому нам так не вистачає терпіння довести розпочате до кінця. Вся біда може бути у вашій мотивації і неправильному її розумінні. Сьогодні розповідаємо про популярні міфи про мотивацію, які насправді лише стають перепоною на шляху до успіху.

Міф №1: «Я – красень»

Часто першим кроком до правильної мотивації називають правильний внутрішній настрій. Деякі психологи наполягають на тому, що любов до себе, усвідомлення свої цінності тощо приведуть до успіху й допоможуть реалізувати всі задуми. Але одних лише установок «Я – красень», «У мене все вийде» – замало. Потрібно розуміти, що успіху досягають не самовпевнені люди, у яких за спиною немає нічого, а ті, хто окрім впевненості, може похвалитися знаннями, підвищує свій досвід та покращує навички.

Міф №2: Візуалізація успіху

Карти бажань або просто списки цілей начебто мають «відправляти сигнали у Всесвіт» та стати головним мотивуючим фактором до досягнення успіху. Але візуалізація швидкого та легкого здійснення планів лише прирікає вас на невдачу. Адже такий метод показує кінцевий результат, ви не аналізуєте шлях, що приведе до такого результату, тому чекаєте виконання бажання від золотої рибки, а самі лінуєтеся ще більше. Такого висновку прийшли фахівці з Нью-Йоркського університету у своєму дослідженні.

Але користь від візуалізації взяти можливо, потрібно лише правильно розставити пріоритети. Наприклад, якщо ви прагнете отримати підвищення, не візуалізуйте себе у директорському кріслі, краще уявляйте, як ви підвищуєте свої знання, робите досягнення на теперішній посаді і лише тоді отримуєте підвищення.

Міф 3: Мотивація приходить від натхнення

Коли раптово накриває хвиля завзяття, то здається, що можна переробити все. Саме за такого приливу натхнення ви можете займатися у залі годинами, наготувати купу смаколиків для домашніх або вмить зробити всю потрібну роботу. Але натхнення не має нічого спільного з мотивацією. Воно не дає можливості досягати глобальних цілей, не працює на довготривалу перспективу та ним неможливо керувати.

Міф 4: Гроші та страх – кращі мотиватори

А ще кращий – страх втратити гроші, так може здатися спочатку. Коли людина хоче мати багато грошей і постійно про це думає, шукає роботу і здається, що вже досягла своєї цілі, як раптом розуміє, що це її зовсім не робить щасливою. Адже гроші – це не причина задоволеності життям, а її наслідок. Тому фінансова мотивація працює погано.

Те саме й стосується страху. Спочатку боязнь отримати штраф за невиконану роботу чи втратити посаду мобілізує вас та дає сили щось робити, але це короткотривалий ефект. Постійне очікування невдачі підриває ваші сили та психічне здоров’я. Тому для мотивації краще обирати заохочення, а не страх.

Міф 5: Потрібна лише сила волі

Ми вважаємо, що саме слабка воля стоїть на шляху до успіху на роботі, здорового способу життя чи здійсненню мрій, але це також міф. Виявляється, що сила волі не лише ніяк не допомагає мотивації, а й у тривалій перспективі – шкодить їй. Так, надмірні вольові зусилля протягом великого проміжку часу призводять до емоційного вигорання. А тут вже не хочеться робити навіть того, на що мотивації завжди вистачало. Якщо вам постійно доводиться напружувати свою волю, то, можливо, варто поміняти рід діяльності?

Психологи переконані, що для кожної людини мотивація різна і визначити її можна лише з досвідом, після помилок та успіхів. Але лише така мотивація буде працювати не короткий проміжок часу.

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: 5 рецептів картопляних пирогів http://monitor.cn.ua/ua/rest/82736 Ми звикли використовувати картоплю як начинку. Однак після певної обробки цим овочем можна замінити й тісто. У результаті у вас вийдуть ароматні картопляні пиріжки або пироги з різноманітними наповнювачами. Подавати їх можна як окрему страву або як доповнення до м’яса, овочів, риби, супів. Відпочинок article Sun, 11 Oct 2020 17:58:06 +0300 Рецепти картопляного пирога на будь-який смак

Готують картопляний пиріг із сирих або відварених коренеплодів, попередньо подрібнивши овочі на тертці, в блендері, зробивши з коренеплодів пюре. Смак майбутньої страви залежить від способу обробки. Випічка з тертої сирої картоплі буде соковитішою, а приготована з пюре — ситнішою.

Як зробити картопляний пиріг

Оскільки цей коренеплід відрізняється нейтральним смаком, він добре поєднується з різними видами продуктів, зокрема із солодкою начинкою. Та й консистенція такого роду основи не завжди важлива — часто достатньо «зв’язати» тісто яйцями і борошном.

Словом, готувати подібну випічку досить нескладно. Тому переходимо до головного — вивчаємо нижченаведені рецепти картопляного пирога і вибираємо, якою зі страв потішимо своїх близьких.

Картопляні пиріжки з грибами

 

kartoplyani-pyrizhky-pyrogy-5-apetytnyh-retseptiv5

Таку страву ще називають зразами. Подають їх до супів або окремо із соусами — сметанним, томатним, приготованим на основі майонезу. До речі, ці пиріжки однаково смачні в теплому і холодному вигляді. Гриби можна використовувати будь-які — печериці, гливи, лісові.

Інгредієнти

Набір продуктів розрахований на те, щоб зробити 15 порцій страви. На приготування зраз піде не більше години з чвертю.

Отже, вам знадобляться:

 • гриби — 300 г;
 • ріпчаста цибуля — 1 шт.;
 • картопля — 1 кг;
 • курячі яйця — 2 шт.;
 • зелена цибуля — 4–5 гілочок;
 • рослинна олія для смаження — приблизно 100 мл;
 • панірувальні сухарі — пів пачки;
 • сіль за смаком.

Покрокова інструкція

 1. У підсоленій воді варимо гриби. Якщо це печериці, то процес їх термічної обробки займе не більше 10 хвилин. Зваривши, зливаємо рідину, даємо грибам стекти.
 2. Поки готуються печериці, чистимо картоплю. Варимо її в підсоленій воді. За 20–30 хвилин зливаємо відвар, коренеплоди пропускаємо через м’ясорубку або подрібнюємо товкачем. У тепле (не гаряче!) пюре додаємо 1 яйце. Гарненько вимішуємо до однорідності.
 3. Гриби відправляємо на сковорідку, додавши до них нарізану дрібними кубиками ріпчасту цибулю. Коли все підрум’яниться, начинку подрібнюємо в комбайні, але не до однорідної маси. Додаємо порізані пір’я молодої цибулі, все перемішуємо, пробуємо на сіль.
 4. Розпочинаємо формування зраз. Знадобиться мисочка з холодною водою, а також блюдце (дошка) і широка тарілка. Руки змочуємо водою, беремо картопляне пюре. Формуємо з нього кульку, кладемо на блюдце і розплющуємо в коржик. У центр основи майбутньої страви викладаємо начинку (менше столової ложки), після чого формуємо пиріжок. Як тільки картопляне тісто починає прилипати до рук, занурюємо їх у воду. Сформовані зрази розкладаємо на порожній тарілці (її можна посипати борошном).
 5. Коли всі пиріжки будуть зроблені, в окремій мисці збиваємо друге яйце з 50 мл води. Ставимо сковорідку з олією на вогонь. Кожен зраз акуратно опускаємо в яєчну бовтанку. Після цього обвалюємо в сухарях і відправляємо на сковороду. Смажимо з двох боків до золотистого кольору, даємо трохи охолонути і починаємо дегустацію.

 

Пиріг з картопляним пюре і сиром

 

Приготування цієї простої страви до снаги навіть новачкам. По суті, це базовий рецепт. У такий пиріг можна додавати подрібнені копчені ковбаски, бекон, шпинат та іншу зелень. Навіть якщо ви будете експериментувати, час, який буде потрібен на приготування цього пирога, не зміниться. Щоб відварити картоплю, знадобиться десь півгодини, 60 хвилин піде на випікання.

kartoplyani-pyrizhky-pyrogy-5-apetytnyh-retseptiv3

Інгредієнти

Перед тим, як зробити картопляний пиріг з хрусткою скоринкою, підготуйте:

 • картоплю — 1 кг;
 • твердий сир — 200–250 г;
 • молоко — 100–125 мл;
 • вершкове масло — 30 г;
 • часник — 2 зубчики;
 • курячі яйця — 3 шт.;
 • панірувальні сухарі — 5–6 ст. л.;
 • сіль, перець, прянощі — за смаком.

Покрокова інструкція

 1. Вмикаємо духовку. Вона має розігрітися до 180 °С.
 2. Чистимо картоплю. Варимо в підсоленій воді. Робимо картопляне пюре, додаємо тепле молоко, вершкове масло і розмішуємо.
 3. Розбиваємо в мисочку яйця. Розбовтуємо і вводимо в пюре, швидко перемішуючи, щоб вони не згорнулися.
 4. На крупній тертці подрібнюємо сир. Кидаємо в пюре. Туди ж відправляємо перець, прянощі, пропущений через прес часник. Перемішуємо.
 5. Форму, в якій буде випікатися страва, щедро змащуємо вершковим маслом. Посипаємо дно і бортики сухарями. Викладаємо у форму пиріг. Верх розрівнюємо, посипаємо сухарями. Відправляємо пиріг у духовку на 1 годину. Дістаємо, даємо страві трохи охолонути, розрізаємо. Цю випічку можна подавати з різними соусами.

 

Картопляний пиріг з сиром

 

kartoplyani-pyrizhky-pyrogy-5-apetytnyh-retseptiv6

Якщо ви не хочете попередньо відварювати картоплю, можна зробити листковий пиріг. У такому разі смак коренеплоду буде дуже делікатним. Приготування цієї страви з урахуванням часу випікання займе приблизно 60 хвилин.

Інгредієнти

 • будь-який твердий сир — 150 г;
 • картопля — 500–600 г;
 • сметана — 200 мл;
 • курячі яйця — 2 шт.;
 • часник — 3 зубчики;
 • сіль, перець — за смаком.

Покрокова інструкція

 1. Вмикаємо духовку. Її необхідно розігріти до 200 °С.
 2. Чистимо картоплю.
 3. На великій тертці тремо сир, ділимо його на дві рівні частини. В першу видавлюємо через прес часник, додаємо сметану, одне яйце. Перемішуємо. Другу частину з’єднуємо тільки з яйцем.
 4. Очищену картоплю тремо на крупній тертці, злегка солимо, перчимо. З’єднуємо з першою частиною сиру, розмішуємо. Викладаємо у форму (її можна не змащувати), розрівнюємо.
 5. Зверху рівномірно розподіляємо сир з яйцем і відправляємо картопляний пиріг у розігріту духовку. За 30–40 хвилин дістаємо страву, даємо трохи охолонути і розпочинаємо дегустацію.

 

Відкритий пиріг з картоплею і фаршем

 

kartoplyani-pyrizhky-pyrogy-5-apetytnyh-retseptiv8

Якщо в попередніх рецептах ми обходилися без тіста в класичному розумінні, то в цьому випадку пропонуємо спробувати його картопляний варіант. Процес приготування апетитного пирога займе трохи більше години.

Інгредієнти

Для тіста знадобляться:

 • вершкове масло — 40 г;
 • картопля — 200–250 г;
 • куряче яйце — 1 шт.;
 • пшеничне борошно — 1 ст.;
 • сіль за смаком.

Для начинки (компоненти можна змінювати на свій смак) доведеться запастися:

 • курячим фаршем — 400 г;
 • великою ріпчастою цибулею –1 шт.;
 • курячими яйцями — 2 шт.;
 • сметаною — 2–3 ст. л.;
 • середніми помідорами — 2–3 шт.;
 • перцем, сіллю — за смаком;
 • твердим сиром — 120 г;
 • рослинним маслом для смаження.

Покрокова інструкція

 1. Вмикаємо духовку, вона має нагрітися до 200 °С.
 2. Чистимо картоплю, ставимо варитися, не забувши підсолити воду.
 3. Цибулю ріжемо кільцями, кидаємо на розігріту сковорідку разом з фаршем і обсмажуємо до готовності. Солимо і перчимо начинку.
 4. Відварену картоплю перетворюємо в пюре, зливаємо воду. Додаємо вершкове масло і розмішуємо. Всипаємо в пюре борошно. Замішуємо тісто. Основа має вийти еластичною. Розкачуємо тісто за величиною форми, в якій будемо випікати картопляний пиріг з м’ясною начинкою. Переміщуємо основу страви на змащене маслом деко. Робимо з тіста бортики.
 5. Зверху на основу пирога викладаємо фарш з цибулею, заливаємо сумішшю зі сметани і яєць. Помідори ріжемо кільцями. Розкладаємо їх по всій площі пирога. Завершуємо підготовчий етап — посипаємо страву натертим сиром. Він має рівномірно покрити помідори.
 6. Відправляємо пиріг у духову шафу хвилин на 40, дістаємо, розрізаємо, споживаємо і отримуємо задоволення!

 

Пиріг картопляний з м’ясом по-селянськи

 

kartoplyani-pyrizhky-pyrogy-5-apetytnyh-retseptiv7

Пропонуємо вам звернути увагу на ще один варіант картопляного тіста, з якого можна зробити чудовий закритий пиріг. Процес приготування разом з активними діями займе приблизно 1,5 години.

Інгредієнти

Щоб зробити тісто, підготуйте:

 • картоплю — 1 кг;
 • тепле молоко — 60 мл;
 • заморожене вершкове масло — 120 г;
 • борошно — 1–1,5 ст.;
 • яйця — 2 шт.;
 • сіль за смаком.

Для начинки знадобляться:

 • куряче філе — 350 г;
 • солодкий перець — 1 шт.;
 • ріпчаста цибуля — 1 шт.;
 • помідор — 1 шт.;
 • рослинна олія для обсмажування;
 • сіль, перець — за смаком.

Начинку «зв’яжемо» заливкою, зробленою з:

 • вершків — 100 мл;
 • яєць — 2 шт.;
 • молока — 80 мл;
 • солі — за смаком.

Покрокова інструкція

 1. Чистимо і варимо до готовності картоплю. Перетираємо в блендері, додавши тепле молоко, потім яйця. Поки пюре остигає, рубаємо ножем мерзле масло з борошном, з’єднуємо суміші, вимішуємо тісто. Відщипуємо 1/3 майбутньої основи і відправляємо в холодильник. Тісто, що залишилося, розгортаємо і поміщаємо у форму для випікання. Оскільки начинка ще не готова, деко з майбутньою основою пирога також відправляємо на холод.
 2. Вмикаємо духовку. Вона має прогрітися до 200 °С.
 3. Переходимо до приготування начинки. Філе ріжемо невеликими кубиками і кидаємо смажитися на сковорідку. Туди ж додаємо подрібнені цибулю, перець. Коли м’ясна маса з овочами підрум’яниться, відправляємо на сковорідку кубики томатів. Солимо і перчимо начинку. Вимикаємо і даємо охолонути.
 4. Усі інгредієнти заливки з’єднуємо, збовтуємо (збивати не потрібно!).
 5. Повертаємося до форми з тістом. Рівномірно викладаємо на неї начинку, заливаємо вершково-яєчною масою.
 6. Дістаємо з холодильника грудочку відкладеного тіста, розгортаємо, накриваємо ним пиріг. Защипуємо краї і відправляємо страву в духовку на 30–40 хвилин. Між начинкою/заливкою і верхнім шаром тіста можна додати потертий твердий сир. Тоді при нарізанні пирога він буде апетитно тягнутися і, звичайно ж, збагатить смак страви.
 7. Дістаємо випічку, даємо їй трохи охолонути, розрізаємо, подаємо на стіл і насолоджуємося простою і ситною їжею.

Смачного!

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 12 - 18 жовтня 2020 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/82735 13 жовтня Меркурій стає стаціонарним і готується перейти у фазу ретроградності з 14 жовтня до 3 листопада. Можливе психічне перенапруження внаслідок певних обставин, а це загрожує конфліктами. Не дозволяйте втягувати себе в будь-які суперечливі ситуації, витримка і терпіння допоможуть уникнути неприємностей. Відпочинок article Sun, 11 Oct 2020 17:49:52 +0300 13 – 15 жовтня рішення ділових і виробничих питань супроводжується особистим протистоянням, зіткненням думок та інтересів. Зросте прагнення до лідерства, активність у професійних і політичних справах, але результатом можуть стати негативні зміни у стосунках з керівництвом, колегами, компаньйонами.

Овен (21.03—20.04). Тиждень буде багатий на часті поїздки та ділові відрядження. Чекайте вигідних пропозицій вiд партнерiв щодо співпраці.
Дні: спр. — 12; неспр. — 13.
 
Телець (21.04—21.05). Не сумнівайтеся у своїх силах, навіть якщо доведеться працювати в новій галузі. Просто вивчіть відповідну літературу й трохи попрактикуйтесь.
Дні: спр. — 15; неспр. — 17.
 
Близнюки (22.05—21.06). Ви смiливо можете планувати важливі зустрічі та переговори. Завдяки дiловим якостям вдасться вмовити партнера пiдписати контракт.
Дні: спр. — 11; неспр. — 14.
 
Рак (22.06—23.07). Перевірте, скільки справжніх друзів у вас є, тiльки повiдомте всім, що ви на мілині. Не переживайте, адже в цій справі головне не кількість.
Дні: спр. — 12; неспр. — 14.
 
Лев (24.07—23.08). Не чекайте, поки хтось вирішить за вас, чим ви хочете займатися. Згадайте, про що ви мріяли кiлька років тому, і намагайтеся втiлити iдеї в життя.
Дні: спр. — 17; неспр. — 18.
 
Діва (24.08—23.09). Нарештi вдасться визначитися з професiєю, ви станете відмінним фахівцем у фiнансових справах. А вже якщо ви виберете творчу сферу, вам не буде рівних.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.
 
Терези (24.09—23.10). Попереду несподівані зустрічі, цікаві пропозиції. Ви зможете нарешті знайти добре оплачувану роботу. Смiливо берiться за будь-якi проєкти.
Дні: спр. — 13; неспр. — 14.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Ви занадто прискіпливі до своїх недоліків, переважно надуманих, а це відлякує потенційних кавалерів. Посміхніться, адже ви чарівні, і це безперечно.
Дні: спр. — 16; неспр. — 17.
 
Стрілець (23.11—21.12). Сприятливий перiод для укладання фiнансових угод. Важко буде відмовитися від привабливих пропозицій, які сипатимуться на вас немов із рогу достатку.
Дні: спр. — 11; неспр. — 12.
 
Козеріг (22.12—20.01). Деяким шанувальникам буде до душі ваша стрімкість, тому не дивуйтеся, коли звичайне запрошення в кафе обранець сприйме як пропозицію руки і серця.
Дні: спр. — 12; неспр. — 15.
 
Водолій (21.01—19.02). Ваш знак у багатьох асоціюватиметься з багатством. З’явиться чимало охочих позичити у вас гроші на неви­значений термін.
Дні: спр. — 13; неспр. — 14.
 
Риби (20.02—20.03). Ваш підприємницький талант здивує навіть найближчих друзів. Вони допоможуть вам у складній ситуації, сміливо можете взяти їх у свої компаньйони.
Дні: спр. — 15; неспр. — 16.

Інша версія:

Гороскоп для Овнів
Виникають непорозуміння у родині та в особистих стосунках через фінансові питання – розподіл бюджету, аліменти. Уникайте переговорів і нарад, відповідальних виступів, укладення угод і великих витрат. Багато хто не зможе виконати роботу в призначений строк, а зависокі вимоги та очікування щодо партнерів, найімовірніше, дратуватимуть. Необдумані дії та висловлювання приведуть до конфліктів і зіткнень. Не варто вступати в договірні угоди у ці дні. У цей період на вас позначаться колишні дії, хороші і погані.

Гороскоп для Тельців
Тиждень підходить майже для будь-якого виду ділової активності, головне, не поспішайте і не підганяйте партнерів ухвалювати рішення. Успішними будуть заплановані поїздки, отримання консультацій, спроби примирення з родичами і коханими. Можливі цікаві знайомства, встановлення різних контактів, завдяки чому ви зможете вирішити багато питань. Протягом тижня актуальні теми роботи, побутових проблем, здоров’я. Також вашої уваги вимагають домашні тварини. З’являється можливість ділової поїздки за кордон або у віддалені місця, проте краще не повідомляти оточенню свої плани.

Гороскоп для Близнюків
У вас відбудеться перезавантаження ритму життя, можете переглянути, чи у правильному напрямку рухаєтеся. Відчуваєте нервозність і дискомфорт через часті помилки на роботі, на деякі речі можете поглянути у зовсім іншому світлі. Змінюється ставлення до професії, оточення, партнерів. Зависока самооцінка і небажання пристосовуватися призводять до конфліктів з керівництвом. Може проявитися інтерес до досліджень, або ви потай від усіх почнете писати щоденник, аналізувати причинно-наслідковий зв’язок того, що відбувається навколо.

Гороскоп для Раків
Ймовірне повернення до забутої ідеї, старого творчого проекту, або ви знову почнете займатися хобі після тривалої перерви. Колишні кохані можуть нагадувати про себе різними способами. Також у цей період діти можуть зажадати вашої уваги, і тут краще не шукати нових рішень, а застосувати перевірені способи взаємодії та впливу. Протягом тижня дуже важливо робити паузи, перевіряти свої цілі і бажання, щоб не збитися з правильного курсу. Вам можуть запропонувати переглянути умови трудового договору – звертайте увагу на деталі, щоб не потрапити у невигідне становище.

Гороскоп для Левів
Ви можете виявити масу справ, які відкладали раніше: питання заробітку, професійні проблеми та успіхи, безпосередньо пов’язані з вашою репутацією, авторитетом. Комусь варто змінити напрямок діяльності, у когось мають бути посадові переміщення, через це відбудуться зміни у фінансовій сфері. Не поспішайте починати нову справу, переходити на нову роботу, інакше рівень доходу може помітно знизитися. Розмови часто будуть заплутаними, не конкретними, і можуть призводити до помилок.
 
Гороскоп для Дів
У цей період вам легко привернути до себе увагу, є всі можливості для того, щоб відновити давні стосунки. М’яка наполегливість допоможе домогтися бажаного, проявляєте ініціативу під час знайомства. Творчим людям варто використовувати цей період для інтенсивної усамітненої роботи. Виникають труднощі у порозумінні з оточенням. У цей період вам складно правильно висловити свої думки, постійно намагаєтеся знайти правильне слово, через що витрачаєте багато сил. Будьте обережнішими з новими ідеями і проектами, для починань час несприятливий, надалі вони можуть принести розчарування.
Гороскоп для Терезів

Слушна нагода, щоб завершити те, що потребує доопрацювання. Ви зможете відновити стосунки з людьми з минулого, якщо це для вас важливо. Можлива також зустріч зі спорідненою душею, яка залишить враження, що ви були знайомі ще у минулому житті. Вас спіткають проблеми, пов’язані із затримкою транспорту, запізненнями на зустрічі, постійно можуть зникати з поля зору важливі папери і документи. У рішенні фінансових труднощів можуть допомогти родичі, сусіди, друзі. Додаткові доходи може принести інтелектуальна праця, посередницька діяльність, поїздки.

Гороскоп для Скорпіонів
Період напруженої роботи, на вас звалюється багато завдань та обов’язків, які вимагають великої витрати сил. Через втому можуть проявлятися приховані хвороби. У цей час ви можете змінити роботу або займатися її пошуком. Активність зазвичай пов’язана з професійною діяльністю, обставини складаються сприятливо, аби взятися за справу, яку довго відкладали. Обставини можуть змусити вас провести реорганізацію на роботі, найняти працівників або, можливо, скоротити штат. Якщо ви – найманий працівник, то навколо вас відбуваються подібні зміни, ви можете стати суперечливою фігурою на роботі.

Гороскоп для Стрільців
Вам може захотітися переглянути характер ваших дій, або ж вас раптом потягне продемонструвати свої творчі здібності. Цей досвід підвищить вашу самооцінку, що поліпшить взаємини у романтичній сфері. Почуття у цей час інтенсивні, насичені, здатні вразити душу і перевернути життя. Посилюється ініціативність, практичність і конструктивне використання своєї сили та інтелекту, що дозволяє вирішити більшість проблем у взаєминах. Тиждень принесе багато приємних зустрічей, колишні партнери нагадають про себе. Не перебільшуйте свою значущість, стримуйте потреби висловлювати почуття агресивно та швидко.

Гороскоп для Козерогів
Вам захочеться щось змінити вдома. Використовуйте цей тижнеь для налагодженя гармонії у ваших романтичних стосунках. Можливий службовий роман, який може бути бурхливим, а плани на майбутнє – найоптимістичнішими і реальними. Сильне почуття може покласти початок новому періоду життя, розширити можливості для особистого розвитку. Але прояв ревнощів може зруйнувати стосунки, які нещодавно почалися.Дохід приносять подорожі, організація заходів, видавнича діяльность, наукова робота.

Гороскоп для Водоліїв
На роботі, в бізнесі та в стосунках з впливовими людьми потрібно бути обережнішими. Можуть траплятися непорозуміння під час переговорів з авторитетними фігурами, керівництвом, людьми з високим соціальним статусом або з представниками державних органів. Ваші інтелектуальні здібності можуть стати головним предметом загальної уваги у цей період. Можливо, потрібно буде висловити публічно свої ідеї, поділитися знаннями і навичками. Можливі новини щодо кар’єри і соціального статусу, або повернення на колишню роботу.

Гороскоп для Риб
Вірогідні розчарування, ви відчуєте обмеження, які стануть джерелом роздратування. Вони можуть стосуватися роботи, здоров’я, кохання, родини. Зосередившись на собі, своїх потребах і перспективах, ви зможете переглянути ідеї, переконання і знайти своє справжнє покликання, змінити ставлення до життя. Несприятливий час для роботи з документами, а тривалі проекти будуть зупинені. Якщо ви щось приховуєте, то ця інформація може відкритися багатьом. Ваші ідеї та методи стануть предметом уваги публіки, і це може перешкодити реалізації планів.

]]>
Погода на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/82734 Відпочинок article Sun, 11 Oct 2020 08:29:00 +0300

]]>
11 жовтня - Міжнародний день дівчаток http://monitor.cn.ua/ua/rest/82733 «І назвав Адам ім’я своїй жінці: Єва, бо вона була мати всього живого» , - книга Буття, 3-й розділ, вірш 20-й. Значення підростаючого покоління для часу теперішнього, найближчого майбутнього і довгострокової перспективи - дуже значно, якщо не сказати, що наші діти, це безперечно єдина цінність, завдяки якій зараз відбувається течія Життя на всій Землі. Відпочинок article Sun, 11 Oct 2020 08:15:00 +0300 Стадія розвитку сучасного суспільства досягла того моменту, коли ігнорувати увагу до елементарних людських цінностей стало практично неможливо і свідчень цьому досить багато. У столітті розвитку інформаційних технологій та вільного доступу до інформації, переважна більшість з легкістю змогла б прояснити стан справ у будь-якій сфері суспільного життя і багатьом з нас відомо, що далеко не в кожній з них спостерігаються позитивні тенденції. Одним з найбільш дієвих інструментів у подоланні негативних тенденцій є залучення широкої громадської уваги до існуючих проблем і питань, вирішення яких давно назріло і вимагає активної участі нашого соціуму в цілому.

Так, з ініціативи прогресивного міжнародного співтовариства, на 89-му пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН , що відбулося 19-го грудня 2011-го року, було прийнято рішення про заснування Міжнародного дня дівчаток, який тепер щорічно відзначається 11-го жовтня.

Здавалося б, у міжнародному календарі до цього моменту вже були присутні багато подій, які прямо або побічно присвячені проблемам дітей, підростаючого покоління та проблем жінок, насильства та жорстокого поводження з самими незахищеними верствами нашого суспільства.

Не можна залишати проблемам і шансу бути без уваги. Це важливо і це допомагає виробити відповідні підходи, адже крихітний світ дівчаток, як втім і світ будь-якої дитини, це те середовище, де формується і закладаються унікальні основи нашого дорослого світу, а він як відомо далекий від досконалості.

Щоб зберегти його - необхідна наша увага. Наша участь, турбота і наш захист. Розуміння і співпереживання. І наш власний світ стане трішки краще, світліше і набагато більш радіснішим.

]]>
11 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82732 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 11 Oct 2020 08:02:00 +0300 Альохін Едуард Володимирович
Бурий Михайло Григорович
Гайдар Наталія Олександрівна
Гaрус Сергій Володимирович
Іванько Анатолій Васильович
Коваленко Михайло Миколайович
Костенко Ірина Михайлівна
Ларченко Олександр Миколайович
Леонова Тетяна Анатоліївна
Мошко Майя Михайлівна
Панчоха Любов Іванівна
Проценко Сергій Жоржевич
Сусла Ярослава Сергіївна
Чечель Наталія Геннадіївна
Шадуйкіс Геннадій Володимирович
Ющенко Галина Євгеніївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров’я http://monitor.cn.ua/ua/rest/82713 Психічне здоров’я, за визначенням Всесвітньої організації здоров’я, це стан благополуччя, яке дає можливість кожній людині здійснювати власний потенціал, долати звичайні життєві стреси, плідно працювати, брати участь в суспільному житті. Відпочинок article Sat, 10 Oct 2020 08:25:00 +0300 Україна приєдналась до Європейської декларації з охорони психічного здоров’я, яку підписали Міністри охорони здоров’я - представники 52 країн під час роботи Європейської конференції «Охорона психічного здоров’я - проблеми та шляхи вирішення.»

Відомо, що близько половини всіх психічних розладів починається у віці до 14 років. Такі розлади , за оцінками експертів ВООЗ, відмічають в світі у п’ятої частини всіх дітей і підлітків.

У 2000 році в нашій країні вступив в дію Закон України «Про психіатричну допомогу», який регламентує надання психіатричної допомоги в рамках правових норм цивілізованих країн. Прийнято рішення про введення посад психологів в медичних закладах, в першу чергу-лікарнях швидкої допомоги, центрах медицини катастроф.

На цей час у Чернігівській області, як в цілому по Україні, зберігаються умови, що призводять до виникнення психічних розладів та захворювань. До них відносяться економічні проблеми, політичне протистояння, послаблення соціального захисту та освіти, насиченість життя стресами, безробіття, безпритульність, зловживання алкоголем, наркотиками. Проблема психічних захворювань відноситься до найбільш поширених причин зниження якості життя.

Згідно з даними ВООЗ близько 25% населення у світі тимчасово або постійно страждає від психічних розладів та хвороб: в Європі 27%, в Росії 15%, по Україні 2,5 %. Психічні недуги у 13% випадків призводять до виникнення ознак інвалідності і зменшують тривалість життя аж на 10 років. Низький показник психічних розладів по Україні говорить про високу «стигматизацію» суспільства. Наші громадяни за психіатричною допомогою звертаються пізно, на кінцевих стадіях захворювань, коли хворобу зупинити уже неможливо, інші пацієнти, що потребують психіатричної допомоги, не звертаються і, нажаль, не одержують кваліфіковану психіатричну й психотерапевтичну допомогу, тобто суспільство стикається тільки з видимою частиною айсбергу.

Важливим напрямком роботи психіатричної служби області є поліпшення якості життя пацієнтів, якого можна досягти лише спільними зусиллями. При діагностуванні шизофренії, депресії та інших психічних хвороб, треба проводити широке роз’яснення щодо ліквідації «стигматизації» в нашому суспільстві. В країнах Європи мати свого психолога, психотерапевта – правило життя. В українському суспільстві рідні повинні приховувати факт психічного захворювання, так як зіштовхуються з відгородженням суспільства від психічно хворих та їх нагальних потреб.

Під наглядом психіатрів Чернігівської області на сьогоднішній день знаходиться близько 30 тис. осіб з розладами психіки та поведінки, з них майже 8,5 тис. – мешканці міста Чернігова.

Стан психічного здоров’я є однією з важливих проблем, з якими стикається сьогодні Україна і кожна європейська країна. Відсоток різного роду психічних захворювань, що виникають в певні періоди, дуже високий у Європі. З 850 млн. чоловік, що проживають на території європейського регіону, близько 100 млн., за підрахунками ВООЗ, страждають на тривожні стани і депресії; більше 21 млн. чоловік страждають від наслідків алкогольної залежності; більше 7 млн. чоловік уражені хворобою Альцгеймера й інших форм слабоумства; більше 4 млн. чоловік - шизофренією; 4 млн. чоловік підвладні маніакально-депресивним станам; 4 млн. чоловік - розладам панічного типу. Нервові і психічні хвороби являють собою другу за величиною загрозу в Європі після серцево-судинних захворювань, вони є причиною в 19,5 % випадків непрацездатності. Тільки депресивні стани складають одну третину від загального тягаря хвороб і є причиною 6,2 % випадків непрацездатності.

На сьогодні в Україні досить поширені групи людей, які пережили різні екстремальні ситуації. Посттравматичні стресові розлади є однією з найпоширеніших та найбільш несприятливих за перебігом форм психічних порушень у осіб, які пережили ситуації, що загрожували їхньому життю, або життю близьких людей і, відповідно, займають центральне місце серед так званих пограничних психічних розладів. З урахуванням сучасної складної суспільно-політичної ситуації в Україні, а також розвитку екстремальних ситуацій ( терористичних актів, військових дій на сході України) проблема діагностики, лікування та відповідної реабілітації хворих на посттравматичні стресові розлади залишається надзвичайно актуальною. За прогнозом харківських науковців кількість хворих на посттравматичні стресові розлади в найближчий час становитиме 150-200 тис. чоловік, які потребуватимуть своєчасної кваліфікованої спеціалізованої допомоги

Згідно досліджень Дніпропетровської медичної академії МОЗ України після перебування в зоні АТО 25% військовослужбовців відмічають у себе підвищену агресивність ( солдати - 35%, офіцери - 17%, контрактники – 11%); 12% - нав’язливі спогади про травматичні події в зоні конфлікту і тривога за своїх «побратимів» ( солдати – 18%. офіцери - 6%, контрактники - 4%); 10% - жахливі сновидіння воєнної тематики ( офіцери і контрактники – 11%, солдати - 9%); 7% - потреба приймати участь у екстремальних, небезпечних для життя видах діяльності (солдати – 11%, офіцери – 6%). Набагато рідше ( в 2-3% випадків) військовослужбовці відмічали, що після перебування в зоні АТО у них з’явився головний біль, погіршилась пам'ять, вони стали регулярно вживати алкоголь і снодійне. Серед усіх досліджених тільки 26% військовослужбовців відмітили, що після перебування в зоні АТО ніяких змін в своєму психоемоційному стані вони не відмічають. Серед цих осіб домінують контрактники (41%), офіцери займають друге місце (28%), на третьому - солдати (18%).

Отримані дані переконливо доводять необхідність розробки диференційованих поетапних програм профілактики і корекції психічної дезадаптації для військовослужбовців і осіб, що перебували в зоні АТО.

З огляду на це, на виконання протокольного рішення Адміністрації Президента України від 16.09.2014 року та Наказу Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації №179 від 01.10.2014р. з метою надання спеціалізованої і реабілітаційної допомоги особам, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення на базі КЛПЗ «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» та КЛПЗ «Обласний госпіталь для інвалідів і ветеранів Великої Вітчизняної війни» створені центри психологічної реабілітації і лікування для учасників антитерористичної операції на 20 ліжок кожен. В Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні центр психологічної реабілітації і лікування для учасників АТО функціонує при відділенні №15 (Центр лікування психосоматичних розладів, неврозів, межових та кризових станів), де на сьогоднішній день проліковано 38 військовослужбовців, що прибули з зони АТО, та їх кількість постійно збільшується.

Кожен з нас може відчути на собі проблеми психічного характеру, тому дуже важливо докладати всіх зусиль для усунення чи ослаблення факторів, що підвищують ризик психічних зривів, таких наприклад, як військові дії, терористичні акти, бідність, безробіття, самітність, втрата ідентичності, безпорадність і безнадійність, коли нам здається, що ми не можемо хоч якось вплинути на навколишній світ.

Психічне здоров’я – це дуже цінний капітал будь-якого суспільства. Його слід захищати і зміцнювати, в той час, як епізоди психічного нездоров’я необхідно попереджувати і лікувати. Жодне суспільство, навіть найбідніше, не може дозволити собі не інвестувати в психічне здоров’я, саме тому будь-яка політика повинна аналізуватися з погляду її можливого впливу на психічне здоров’я суспільства.

]]>
10 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82712 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 10 Oct 2020 08:12:00 +0300 Атрошенко Жанна Григорівна
Бакшун Іван Миколайович
Ємець Ганна Петрівна
Касьяненко В’ячеслав Володимирович
Колмакова Марина Олександрівна
Куліда Василь Олександрович
Пучка Ігор В'ячеславович
Роговий Юрій Анатолійович
Шматок Микола Іванови
Шпакович Іван Авенірович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
9 жовтня - Всесвітній день пошти http://monitor.cn.ua/ua/rest/82690 Всесвітній день пошти - один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй. Проводиться за рішенням XIV конгресу Всесвітнього союзу поштовиків у день створення союзу в 1974 р. Відпочинок article Fri, 09 Oct 2020 07:55:00 +0300 9 жовтня 1874 у Швейцарії представниками 22 країн, був підписаний Бернський договір, що засновує підставу Генерального поштового союзу. У 1878 році союз змінив свою назву і став називатися Всесвітнім поштовим союзом. На сьогоднішній день ВПС налічує у своєму складі 189 країн. В усьому світі 9 жовтня відзначається як Всесвітній день пошти. Цей захід проводиться протягом тижня, що називається «Міжнародний тиждень листа».

За даними ВПС, «міжнародна пошта розмовляє 6800 мовами своїх клієнтів і є найдовшою у світі мережею фізичної доставки пошти. Вона призначена для забезпечення надійного, ефективного та економічного перевезення товарів та обміну ідеями. Пошта передає особисті думки друзів на великі відстані. Вона допомагає фірмам різного масштабу знаходити клієнтів і відповідати їх потребам ».

Сучасна пошта в багатьох промислово-розвинених державах активно працює в секторі логістики, поштово-банківських послуг, каталожної торгівлі та прямої поштової розсилки, активно розвиває інформаційні технології, гібридну пошту і електронну комерцію.

]]>
9 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82689 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 09 Oct 2020 07:46:00 +0300 Авер'янов Олег В'ячеславович
Прописвіт Олександр Дмитрович
Стрілець Ксенія Миколаївна
Трейтяк Віталій Олександрович
Ярова Алла Артурівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
8 жовтня - День юриста України http://monitor.cn.ua/ua/rest/82671 Фахівці правознавці, досконально знайомі з юридичними науками, чинним законодавством і маючи практичну діяльністю в області права, завжди були затребувані в цивілізованому суспільстві. Відпочинок article Thu, 08 Oct 2020 07:50:23 +0300 Причина гранично проста - цивілізоване суспільство прагне регулювати всі свої внутрішні і зовнішні взаємини, керуючись загальноприйнятими правилами, порядками і нормами - законами, а так як наша людська практика взаємин постійно зростає і досить багатогранна, то і законів, що регламентують їх потрібно все більше і більше. Розібратися в цьому всьому «порядку» простій, не пов’язаній з юриспруденцією людині, все частіше і частіше стає не під силу. На допомогу приходять кваліфіковані юристи.

Сучасна і незалежна Україна ще зовсім юна в правовому відношенні держава. Однак, неухильно дотримуючись основних принципів побудови цивілізованого суспільства, вона, підхопивши естафету минаючего правового поля колишнього Радянського Союзу, з величезною ретельністю прийнялася за формування нової правової бази своїх власних суспільних взаємовідносин.

Кілька підсумовуючи ці складні процеси, які в цивілізованому суспільстві мають постійні характер, адже наші реалії вимагають і постійного вдосконалення навіть вже розробленої і прийнятої законодавчої бази, Указом Президента України № 1022/97 від 16-го вересня 1997-го року, професія юриста в країні отримала в національному календарі і своє професійне свято - День юриста, що відзначається тепер в Україні 8-го жовтня.

Порядок в державі і благополуччя його громадян невід’ємно пов’язано з максимальним дотриманням і повагою прав і свобод людини. Це важке завдання для молодої держави, але від її вирішення залежить життєздатність будь-якого цивілізованої суспільства. Юристи і правознавці, покликані суспільством для вирішення цього завдання, щоденно стикаючись з найрізноманітнішими проблемами, твердо стоять на позиціях підвищення правової культури українських громадян різних верств населення.

Забезпечення правових гарантій на практиці вимагає не мало зусиль і ерудиції, гарної професійної кваліфікації та досвіду юридичної роботи.

]]>
8 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82670 ВІТАЄМО! Відпочинок article Thu, 08 Oct 2020 07:45:00 +0300 Афанасьєв Ігор Миколайович
Клановець Іван Васильович
Марухленко Олександр Іванович
Серновець Ліліана Анатоліївна
Шаманський Олександр Петрович
Шаповалов Ігор Олегович
Якушко Володимир Володимирович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
7 жовтня - Всесвітній день дій за гідну працю http://monitor.cn.ua/ua/rest/82649 Починаючи з 2008 року мільйони людей взяли участь у різноманітних профспілкових заходах з нагоди цього дня. Відпочинок article Wed, 07 Oct 2020 07:52:35 +0300 Гідна праця – це, перш за все, гідна своєчасна оплата праці, створення нових високотехнологічних робочих місць, захист прав працівників на вступ до профспілок та проведення колективних переговорів. Вона передбачає ліквідацію дискримінації, дитячої та примусової праці, створення системи соціального захисту для тих, хто не має роботи.

Гідна праця має зайняти центральне місце в політиці уряду з відновлення економічного зростання та побудови нової глобальної економіки, в якій люди поставлені на перше місце.

Цей день надає можливість привернути увагу до досягнень профспілок, надати публічної ваги профспілковим кампаніям та акціям за справедливість та солідарність.

Профспілки та їхні однодумці прийматимуть рішення щодо конкретної тематики своїх заходів відповідно до ситуації в своїх країнах, секторах та на робочих місцях.

]]>
7 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82648 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 07 Oct 2020 07:40:00 +0300 Киселиця Іван Михайлович
Клановець Іван Васильович
Миколаєнко Олег Іванович
Савенко Людмила Володимирівна
Харченко Володимир Іванович
Шаманський Олександр Петрович
Ярмоленко Тетяна Петрівна
Ясенчук Олександр Анатолійович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
6 жовтня - Всесвітній день охорони місць проживання (Всесвітній день середовища проживання) http://monitor.cn.ua/ua/rest/82631 День охорони місць проживання або Всесвітній день середовища проживання, відзначають у всьому світі сьогодні шостого жовтня. Відпочинок article Tue, 06 Oct 2020 06:51:29 +0300 Це свято було затверджено у 1979 році в рамках Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі.

Людина своєю діяльністю вже давно впливає на природу, змінюючи її. З кожним роком у світі все більше територій переходять до розряду сільгоспугідь, пасовищ, піддаються змінам у зв’язку зі зростанням міст, видобутком корисних копалин, будівництвом заводів та інших об’єктів народного господарства.

За 19 століть нашої ери на земній кулі зникло 150 видів ссавців, в основному великих, і 139 видів птахів. Кожен зниклий вид - дуже важка і непоправна втрата.

Людина навчилася дуже багато чого: вирвалася в космос, долетіла до Місяця, але вона не зможе знову створити тура або стеллерову корову. Все, що зникає в тваринному світі, - зникає назавжди.

]]>
6 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82630 ВІТАЄМО! Відпочинок article Tue, 06 Oct 2020 06:40:02 +0300 Бакшун Іван Миколайович
Берестовий Сергій Олексійович
Заліський Анатолій Андрійович
Колейко Володимир Миколайович
Мороз Марина Іванівна
Праута Олександра Станіславівна
Сипливець Людмила Сергіївна
Томілко Анатолій Олександрович
Шкуріна Людмила Григорівна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
5 жовтня - Всесвітній День вчителя http://monitor.cn.ua/ua/rest/82606 День учителя - професійне свято всіх працівників сфери освіти - був заснований в 1994 році. Відзначається щорічно в ознаменування річниці підписання Рекомендації ЮНЕСКО та Міжнародної організації праці щодо становища вчителів (UNESCOPRESSE, vol.4, no.17, p.9). Відпочинок article Mon, 05 Oct 2020 07:55:00 +0300 Запитайте у будь-якого батька, що він вважає найважливішим елементом навчання своєї дитини, і він напевно відповість: гарні вчителі. Тільки під умілим керівництвом хороших вчителів учні можуть ефективно використовувати нові технології та нові знання, які стрімко розвиваються і стають пріоритетними в навчальному процесі.

Викладачі займають центральне місце в будь-якому процесі, спрямованому на підвищення освітнього рівня, від них залежить, щоб люди навчилися мирно жити разом, і щоб світ позбавився від дискримінації. Саме тоді, коли потреба у вчителях особливо велика, прикро, що багато країн відчувають їх нестачу.

Сьогодні, у Всесвітній день вчителя, ми пропонуємо батькам і всім громадянам на хвилину замислитися про те, як змінив їхнє життя гарний учитель, пам’ять про якого вони зберегли. Що було б зараз з вами, якби цей учитель не зустрівся на вашому шляху, якщо б у нього не було стимулу і він припинив працювати вчителем?
Саме така ситуація спостерігається зараз у великому числі як багатих, так і бідних країн: масовий відтік вчителів, викликаний такими факторами, як скорочення бюджету для державної служби, відсутність нормальних умов роботи, майбутній вихід на пенсію літніх вчителів, стрес, виснаження фізичних і духовних сил , і в багатьох громадах - значна кількість вчителів, які померли від ВІЛ / СНІДу.

В результаті ми є свідками кризи, викликаної браком вчительських кадрів - згідно з оцінками, до 2015 р. буде потрібно в цілому 35 млн. нових вчителів початкових шкіл, майже стільки ж, скільки зараз їх налічується в початкій освіті. Без цих вчителів ми не зможемо досягти цілей в галузі розвитку на порозі тисячоліття, про свою прихильність яким заявили країни світу, особливо цілей забезпечення загальної початкової освіти і викорінювання крайньої убогості, для досягнення яких освіта має настільки важливе значення.

Громадськість часто виявляє байдужість до цієї кризи, якій в цілому не приділяється достатньої уваги, помилково вважаючи, що вчителем може бути будь-яка людина, яка щось знає про дітей, і що завжди можна знайти велику кількість людей, яких можна швидко навчити професії вчителя.

Керуючи роботою чотирьох установ системи Організації Об’єднаних Націй, які займаються багатьма аспектами освіти, ми можемо рішуче заявити, що без відповідної підготовки і підтримки навіть ми не вважаємо для себе можливим прийти в клас і організувати ефективне навчання.

]]>
5 жовтня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/82605 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 05 Oct 2020 07:43:00 +0300 Баглай Валентин Петрович
Гавриленко Тетяна Юріївна
Галушко Наталія Віталіївна
Коростиленко Юрій Олександрович
Логвиненко Тетяна Василівна
Максимченко Олена Михайлівна
Овсійко Олександр Анатолійович
Примак Ірина Іванівна
Серб Світлана Миколаївна


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Помилки у харчуванні, які можуть призвести до втрати волосся http://monitor.cn.ua/ua/rest/82603 Несбалансированная диета может повлиять на здоровье волос и ногтей. Відпочинок article Sun, 04 Oct 2020 18:28:54 +0300 Шесть диетических ошибок, которые могут быть причиной ломкости ногтей или выпадения волос.

Слишком много рыбы. Некоторые виды рыбы, такие как рыба-меч, скумбрия и разновидности тунца, содержат большое количество ртути. Употребление этой рыбы может привести к повышению уровня ртути в организме, что спровоцирует выпадение волос. Консервы из светлого тунца, лосося и креветок содержат меньше ртути.

Сладкие продукты. Сахар вреден для кожи, волос и ногтей. Употребление сладкого вызывает скачок сахара в крови. Поджелудочная железа вырабатывает больше инсулина при высоком уровне сахара. Это также повышает показатель андрогена - мужского гормона, который может вызвать сокращение волосяных фолликулов, как у женщин, так и у мужчин.

Диета с высоким гликемическим индексом. Некоторые продукты быстро перевариваются и усваиваются, что приводит к резкому повышению уровня сахара в крови. Их называют продуктами с высоким гликемическим индексом, они часто содержат много обработанных углеводов и сахаров. Исследования показали, что диета с высоким гликемическим индексом может повысить уровень андрогенов и привести к истончению волос. Реже употребляйте крахмалистый белый хлеб, макаронные изделия и пирожные.

Активное употребление витамина А. Этот витамин необходим для производства кожного сала на коже головы. Оно сохраняет волосы увлажненными и способствует циркуляции крови, укрепляя волосяные фолликулы для роста волос. Но в сверхвысоких дозах витамин А может привести к выпадению волос.

Слишком мало белка. Ломкость ногтей или выпадение волос возможны, если мы не будем получать достаточное количество белка. В этом есть смысл, поскольку волосы и ногти состоят из белка. Итак, включите в свой рацион продукты, богатые белком, такие как мясо, фасоль, тофу, шпинат и чечевица. Продукты, содержащие цистин - аминокислота, которая создает кератин, - например, свинина, брокколи, ростки пшеницы и красный перец, также могут принести пользу волосам и ногтям.

Дефицит цинка и железа. Эти маленькие белые пятнышки на ногтях могут быть не отложениями кальция, а признаком дефицита цинка. И цинк, и железо необходимы для образования кератина. Таким образом, недостаток этих питательных веществ может вызвать проблемы с волосами и ногтями. Оба минерала содержатся в красном мясе, некоторых морепродуктах и бобах.

джерело

]]>
П'ять корисних для здоров'я властивостей часнику http://monitor.cn.ua/ua/rest/82602 Часник – це обов’язковий інгредієнт величезної кількості страв. Він додає аромату та гостроти, допомагаючи зробити звичайну страву пікантною й апетитною. Однак, популярним його зробило не лише це, а і ряд корисних для здоров’я властивостей Відпочинок article Sun, 04 Oct 2020 18:15:49 +0300 Ось 5 причин почати вживати часник, якщо ви цього ще не робите:

Часник – це джерело поживних речовин. Один сирий зубчик часнику містить приблизно 14 калорій, 0,57 грама білка і приблизно 3 грами вуглеводів (для порівняння одна скибочка білого хліба має 34 грами вуглеводів). Крім того, часник містить вітамін С, селен, марганець та залізо. Звісно, з одного зубчика  часнику ви не одержите стільки поживних речовин, скільки, приміром, з тарілки салату. Та не варто починати одразу вживати багато часнику, одного-двох зубчиків на день буде цілком достатньо.

Часник допомагає зміцнити імунітет. Часник містить сполуки, що звуться аліцин та аліназа. Саме вони допомагають часнику зміцнювати імунну систему. Огляд, опублікований в 2015 році у журналі Immunology, показав, що часник стимулює такі імунні клітини, як макрофаги, лімфоцити та природні кілери. Також він допомагає запобігти застудам за допомогою своїх протимікробних та противірусних властивостей. Однак, фахівці зазначають, що доказів того, що сам лише часник може допомогти уникнути інфекцій, немає. Тому навіть якщо ви його вживаєте, потрібно регулярно мити руки і не торкатись зайвий раз обличчя.

Часник зменшує ризик розвитку деяких форм раку. Часник – це джерело фітохімікатів, які захищають клітини від пошкоджень. Це допомагає зменшити імовірність розвитку раку. Фітохімікати – це сполуки в овочах та фруктах, які пов’язують зі зниженням ризику хронічних захворювань. Існує ряд доказів , що фітохімічні сполуки, які містяться в часнику, можуть мати протираковий ефект. Зокрема, вони можуть допомогти зменшити імовірність раку шлунка та колоректального раку. Однак, для підтвердження цієї думки не вистачає великих досліджень, проведених на людях.

Часник покращує здоров’я серця. Дослідження 2019 року, опубліковане в журналі Experimental and Therapeutic Medicine, показало, що споживання двох капсул екстракту часнику на день протягом двох місяців може знизити артеріальний тиск і зменшити ригідність артерій у людей з гіпертонією. Крім того, у звіті 2013 року висловлюється припущення, що часник може зменшити вміст ліпідів у крові, а це означає зниження рівня холестерину, що також корисно для серця.

Часник допомагає збільшити витривалість. Ще у Давній Греції спортсмени їли часник, щоб поліпшити свої результати. Річ у тім, що часник виділяє оксид азоту, сполуку, яка розслаблює судини та знижує кров’яний тиск. Ця сполука часто виділяється під час бігу, щоб забезпечити більше кисню м’язам, які інтенсивно працюють. Втім, більшість досліджень, які це підтверджують, були проведені на тваринах, таких як миші та щурі. Для остаточних висновків щодо збільшення витривалості у людей доказів поки що бракує.

]]>
Смачні рецепти вихідног дня: лечо http://monitor.cn.ua/ua/rest/82601 Ми звикли, що лечо — домашня консервація, до традиційного складу якої обов’язково входять солодкий перець, багато томатного соку, хрустка маринована цибулька. Відпочинок article Sun, 04 Oct 2020 17:49:30 +0300 Насправді ж згадану назву носить овочева страва, звична для жителів більшості країн півдня та сходу Європи. Її подають як гарнір до м’яса або риби та навіть як окрему повноцінну їжу.

Український спеціалітет

Прийнято вважати, що цю страву винайшли в Угорщині. Либонь, це й так, але українці можуть по праву вважати консервоване лечо національним спеціалітетом. А ось, наприклад, у Німеччині рагу з помідорами, перцем і цибулею подають як гарнір до м’ясних сосисок. Відмінне поєднання!

Рекомендуємо вам восени заготовити кілька десятків баночок лечо на зиму, щоб у холодну пору року урізноманітнити повсякденне та святкове меню смачною консервацією, яка має дуже естетичний вигляд. Готувати домашнє лечо легко та швидко, а радість і задоволення, які принесе сім’ї кожна відкрита баночка, не передати жодними словами!

Класичний рецепт лечо з помідорами

Цей спосіб приготування — один із найбільш вдалих. Навіть ті, хто закривають лечо вперше, можуть не сумніватися: результат вас неодмінно потішить.

Щоб зробити велику порцію лечо за нижченаведеним рецептом, знадобиться 1,5 години.

Складові:
    5 кг болгарського перцю (можна брати зелений, але ми радимо використовувати червоний — він м’ясистіший і смачніший);
    2,5 кг стиглих м’яких помідорів без пошкоджень і гнилі;
    1 кг ріпчастої цибулі;
    1 склянка рафінованої соняшникової олії;
    1 склянка цукру-піску;
    2 ст. л. кам’яної солі;
    120 мл яблучного оцту.

Покрокова інструкція:

Робимо томатний сік із ретельно вимитих помідорів. Для цього використовуємо звичайну м’ясорубку (в такому разі краще масу додатково протерти через сито) або блендер.

Наливаємо сік у велику каструлю, ставимо її на маленький вогонь.

Подрібнюємо овочі. Цибулю — півкільцями, перець — довільною соломкою або кружечками. Можна скористатися кухонним комбайном, але ми рекомендуємо саме нарізування руками. Досвідчені господині стверджують, що так лечо виходить набагато смачнішим.

До помідорів, що закипають, додаємо подрібнені цибулю та перець. Вводимо в суміш цукор, сіль, рослинну олію.

Через 10 хвилин після закипання вливаємо оцет, варимо ще чверть години, помішуючи. Слідкуємо, щоб інгредієнти рівномірно проварилися й не прилипли до стінок каструлі.

Коли складові зваряться (обов’язково перевіряємо страву на цукор, сіль, кислоту, за необхідності коригуємо смак їжі), наповнюємо стерилізовані банки готовим лечо, закриваємо. Ставимо ємності догори ногами, закутуємо в ковдру, залишаємо остигати, переміщаємо в місце зберігання, уявляючи, як взимку будемо ласувати цим чудовим спеціалітетом.

Лечо з перцем, помідорами та рисом

Цей традиційний рецепт спеціалітету улюблений для багатьох українських господинь. Навчившись робити таку страву, спираючись на базову покрокову інструкцію, ви можете почати експериментувати та додавати в цю їжу кабачки, баклажани, огірки, гриби, зелень, часник, моркву.

Ми ж пропонуємо вам спробувати опанувати варіант класичного лечо, що має дуже незвичайний смак. Йдеться про страву, до складу якої входять не тільки овочі, але й рис. У результаті ви отримаєте повноцінний гарнір до м’яса або риби, що буде однаково смачним і в гарячому, і в холодному вигляді.Для початку радимо зробити невелику порцію такої смакоти (кілька баночок). Процес приготування забере приблизно 1 год. 45 хв.

Складові:
    2 кг помідорів;
    600 г ріпчастої цибулі;
    600 г моркви;
    2 кг солодкого перцю;
    400 г круглозернистого рису;
    200 мл рафінованої соняшникової олії;
    120 мл яблучного оцту;
    120 г цукру;
    4 ст. л. солі;
    1 головка часнику;
    пластівці чилі або гострий червоний перчик.

Покрокова інструкція

    Робимо пюре з помідорів так, як описано в наведеному вище рецепті.
    Моркву нарізуємо дрібною соломкою або тремо, цибулю січемо кубиками, перець подрібнюємо тонкою соломкою.
    Пюре з помідорів у каструлі ставимо на вогонь. Додаємо в нього рис, моркву, цибулю, перчик, цукор, сіль і олію.
    Через 10 хвилин після закипання вводимо в спеціалітет оцет, сіль і спеції.
    Кладемо в страву подрібнений часник. Даємо лечо покипіти ще кілька хвилин, ретельно вимішуємо.
    Розподіляємо спеціалітет по банках (не забуваючи їх перед цим стерилізувати), закриваємо, закутуємо, даємо охолонути в ковдрі, зберігаємо в прохолодному місці.

Готуйте апетитне яскраве лечо, яке взимку потішить вас і ваших близьких чудовим смаком і нагадає про теплі дні щедрої сені!

Смачного!

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 5 - 11 жовтня 2020 року http://monitor.cn.ua/ua/rest/82600 Критичний період для бізнесу, великомасштабних реформ у соціальній сфері, наукових досліджень. Можливе загострення військових конфліктів, активація незаконної діяльності та кримінальних груп. Несприятливі дні для змін, оновлень, спільної роботи або поїздок. Відкладіть фінансові справи та ухвалення важливих рішень до кращих часів. Відпочинок article Sun, 04 Oct 2020 17:44:04 +0300  Овен (21.03—20.04). Хоча гроші вас не дуже хвилюватимуть, їх усе одно буде багато. Ви вмiєте притягувати до себе капiтал. Повагу партнерiв вам забезпечено.
Дні: спр. — 8; неспр. — 9.
 
Телець (21.04—21.05). Ви краще впораєтеся з роботою, пов’язаною з творчістю. Малюйте, вишивайте, плетіть кошики. Все, що ви зробите, обов’язково виявиться потрібним.
Дні: спр. — 5; неспр. — 7.
 
Близнюки (22.05—21.06). Вам настільки нудно, що ви самі почнете шукати собі проблеми. Приємно здивують фiнансовi сюрпризи, тож ні в чому собі не відмовляйте.
Дні: спр. — 6; неспр. — 8.
 
Рак (22.06—23.07). Вiд розваг доведеться відмовитися, ваші близькі дещо втомилися розшукувати вас у нічних клубах і дорогих ресторанах. Час подумати про сім’ю.
Дні: спр. — 6; неспр. — 7.
 
Лев (24.07—23.08). Вам сподобається віддаватися коханню повністю й без залишку. Доля зведе з людиною, яка зможе підкорити ваше серце.
Дні: спр. — 7; неспр. — 9.
 
Діва (24.08—23.09). Ви будете чарівні, це позначиться на стосунках iз протилежною статтю. Але утримайтеся вiд непотрібних романів заради спортивного інтересу.
Дні: спр. — 5; неспр. — 6.
 
Терези (24.09—23.10). Багатьом захочеться поставити вас на п’єдестал. Але пам’ятайте, що знехтувані шанувальники можуть і нашкодити, тому не грайтеся чужими почуттями.
Дні: спр. — 7; неспр. — 8.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Ви досягнете успіху в любовних стосунках. Будьте уважнi у фiнансових питаннях i ретельно перевiряйте документи.
Дні: спр. — 9; неспр. — 11.
 
Стрілець (23.11—21.12)
. Ваші здібності підприємця значно зростуть. Подбайте про відкриття рахунку в банку. Знайдiть час для вiдвiдання батькiв.
Дні: спр. — 10; неспр. — 11.
 
Козеріг (22.12—20.01).
У вас можуть з’явитися додаткові обов’язки, але переживати не потрібно, просто активізуйтеся й здивуйте начальство своєю працездатністю.
Дні: спр. — 8; неспр. — 10.
 
Водолій (21.01—19.02). Ваші таланти швидко оцінять. Від вас потребуватимуть лише особистої присутності на роботі, а все інше зроблять колеги.
Дні: спр. — 6; неспр. — 8.
 
Риби (20.02—20.03). Було б добре перетягнути на свiй бiк кількох конкурентів — вони давно мріяли грати у вашій команді. Грошi бажано вигідно інвестувати.
Дні: спр. — 5; неспр. — 7.

Інша версія:

Гороскоп для Овнів

Імпульсивність, боротьба за трансформації на виробництві, у кар’єрі, бізнесі може привести до втрати стабільності. Невдалий час для вирішення проблем розподілу прибутку, податків, повернення боргів, а також спадщини та аліментів. Будьте обережні під час використання різної техніки, водіння транспорту,  дослідів та експериментів. Складний період для шлюбу та романтичних стосунків – можете все зруйнувати за один день.

Гороскоп для Тельців
Відносно спокійний період для вас. Зовнішній несприятливий фон не принесе серйозних неприємностей. Тиждень підходить для залагодження суспільних і фінансових справ, якщо вони були опрацьовані заздалегідь. Ви можете розраховувати на матеріальну допомогу, ідейну підтримку керівника, впливових осіб і покровителів, особливо серед представників протилежної статі. У вас може зав’язатися службовий роман. Можете розраховувати на отримання позики, успішне вирішення юридичних справ.

Гороскоп для Близнюків

Зайві нерви та дратівливість можуть привести до розриву вигідних і корисних зв’язків. Через власну неуважність можливі нещасні випадки. Виникають перешкоди у справах, складнощі під час спілкування з колегами і партнерами. Вірогідні затримки або відмови в отриманні інформації, а також товарів і послуг. Під час підписання документів або угод складно прийти до компромісу. З друзями та однодумцями виникають розбіжності, причиною яких може бути нестабільний емоційний стан.

Гороскоп для Раків
Період значних трансформацій у вашому житті. Події не залежать від вашої волі, а розвиваються під впливом обставин, великомасштабних політичних та економічних явищ. Виникають проблеми у стосунках на багатьох рівнях. Більшість представників знаку Рака зіткнуться з питаннями розподілу прибутку, володіння спільним капіталом, питаннями оподаткування, кредитів, повернення боргів, а також, ймовірно, спадщини або аліментів. Можливі зіткнення з активними, вольовими людьми, і ці стосунки на вас сильно вплинуть.

Гороскоп для Левів
Будьте обережні у громадських місцях, під час наукових експериментів, а також не намагайтеся суперечити законам. Критичний період для особистих та сімейних взаємин. Для інтелектуальної праці та налагодження контактів з близькими людьми період несприятливий. Краще залишити їх у спокої та не намагатися впливати на їх дії та думки. Багатьох неприємностей можна уникнути, якщо відкинути шаблони та загальноприйняті стандарти, використовувати креатив у роботі, зайнятися творчістю та самоосвітою.

Гороскоп для Дів
Підозрілість, похмурі думки та невеселі новини, заважають ефективній роботі та продуктивній співпраці. Добре, якщо у такий час поруч з вами опиниться мудра людина, загартована життєвими негараздами, яка поділиться своїм досвідом. Особисті стосунки можуть проходити випробування на міцність, часто причиною непорозумінь стають критичність і нестриманість у словах. У цей час вам властиві крайнощі в рішеннях та вчинках. Якщо правильно ставитися до ситуації, то можете якісно трансформувати взаємини.

Гороскоп для Терезів
Зростає вимогливість до партнера, критичність та дріб’язковість. Придушуються романтичні пориви, кохання псує меркантильність. Протиріччя заважають досягти гармонії, тому взаємини можуть зіпсуватися. Щоб подолати негативний вплив, варто об’єднатися з партнером для спільної справи. Це допоможе висловити свої почуття та інтереси, прийти до спільної думки у важких сімейних та особистих питаннях. Можливе нове приємне знайомство або зустріч з колишніми партнерами.

Гороскоп для Скорпіонів
Ви помічаєте недоліки навколишніх, частіше відволікаєтеся на сторонні речі, через що відбувається розпорошення інтелектуальної енергії, перевтома через зв’язки та контакти. Утриматеся від необачних висловлювань, менше критики та повчань в адресу партнерів і ви зможе зберегти хороші взаємини. Самовпевненість і наполегливість у вираженні своїх ідей та інтересів, може стати причиною конфліктів. Бійтеся необдуманих обіцянок.

Гороскоп для Стрільців
У цей період ви здатні на багато що, відповідно, від навколишніх очікуєте виконання обіцянок, а якщо цього не відбувається, то реакція може бути агресивною. Це може привести до втрати важливих ділових контактів. Необдумані дії або зависокі вимоги до партнера призведуть до конфліктів та зіткнень. Не варто вступати у договірні угоди в цей час, бо вони можуть бути фальшивими. Зависока самооцінка та відсутність здатності до пристосовування, приведуть до конфліктних поясненням з керівництвом.

Гороскоп для Козерогів
Не намагайтеся досягти своєї мети за допомогою сили. Вам необхідно буде проявити якомога більше дипломатії у стосунках з іншими людьми. Погоджуватися на поступки в ці дні буде набагато вигідніше, ніж залишатися непохитними. Завдяки цьому, власні ідеї зможете привести в дію та впритул наблизитися до реалізації своїх цілей. Ваші зусилля допоможуть налагодити гармонію у взаєминах. Захистіть себе від стресових ситуацій, бо можуть виникнути проблеми зі здоров’ям.

Гороскоп для Водоліїв

Колектив чи керівництво перекладають на вас деякі обов’язки, виконавши які, ви зможете просунутися кар’єрними сходами, отримати премію, нагороду чи хоча б похвалу. Але не ризикуйте своїм здоров’ям, відпочивайте, не беріть на себе більше, ніж ви можете виконати в умовах, які склалися. Інакше, через сильні перенавантаження старання не приведуть до бажаного результату. Протягом тижня виникають різні перешкоди, намічені зустрічі зриваються, тому все плануйте з великим запасом часу.

Гороскоп для Риб
Протягом тижня зможете вирішити важливі ділові питання, хоча конфліктні ситуації виникають частіше, ніж зазвичай. Відкиньте амбіції, звертайте увагу на чужу думку, і період виявиться для вас дуже продуктивним. Не складається ділове спілкування з представниками протилежної статі, тому, плануйте зустрічі, враховуючи всі чинники. Ви можете страждати через відсутність уваги з боку протилежної статі, тому несвідомо можете скинути негатив на ділового партнера. Завадити роботі може гонитва за задоволеннями, ризикуєте витратити свій бюджет.

]]>
4 жовтня - День працівників освіти http://monitor.cn.ua/ua/rest/82599 Свято День вчителя в Україні - День працівників освіти, відзначається у першу неділю жовтня. Встановлено Указом Президента України в 1994 році. Відпочинок article Sun, 04 Oct 2020 15:10:07 +0300 «Професійне Міжнародне свято працівників освіти було засновано ЮНЕСКО в 1994 році. Всесвітній день вчителя святкують 5 жовтня. В Україні День працівників освіти згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року відзначається в першу неділю жовтня »- інформує єдиний веб-портал органів виконавчої влади України.

Свято «День вчителя» в жовтні відзначають: в Узбекистані - 1 жовтня; в Пакистані спільно зі Світовим святом; на Шрі-Ланці - 6 жовтня; в Лаосі, Білорусі, Киргизстані, Латвії, Україні відзначається в першу неділю жовтня; Національний день освіти - свято Польщі відзначається 14 жовтня; День вчителя в Бразилії відзначається 15 жовтня; в Чилі відзначається 16 жовтня; в Австралії відзначають в останню п’ятницю в жовтні. Це далеко не повний список. Професійне свято вчителів поважають в усьому світі і кожній культурі. Наприклад, це свято вересня в Індії, Сінгапурі, Гонконзі і КНР, в Аргентині, в Гондурасі, в Брунеї, на Тайвані.

Проте, багато громадян України, які отримали освіту в той час, коли країна входила як республіка до складу СРСР, пам’ятають святкові букети айстр і хризантем, які вручали за традицією або з щирою подякою викладачам в День учителя. Білі фартухи і сорочки одягали в кінці першого тижня жовтня за указом Президії Верховної Ради СРСР від 29 вересня 1965 року.

«День вчителя - свято, яке залишається з нами назавжди» - затверджує урядовий портал.
Сьогодні в незалежній Україні майже 860 тисяч педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання, науково-педагогічних працівників і управлінців. Вони навчають і виховують понад мільйон дошкільнят, навчають більше п’яти мільйонів школярів, викладають майбутню спеціальність майже трьом мільйонам студентів країни.

В 2020 році Український День вчителя (День працівників освіти чи День освітянина) припадає на 4 жовтня.

]]>