Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Політика http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Про призначення О.Коваленка головою Срібнянської районної державної адміністрації. ДОКУМЕНТ http://monitor.cn.ua/ua/politics/79947 РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №363/2020-рп Політика article Wed, 27 May 2020 11:24:21 +0300 Призначити КОВАЛЕНКА Олександра Володимировича головою Срібнянської районної державної адміністрації Чернігівської області.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
26 травня 2020 року

]]>
Про призначення Ю.Заславського головою Козелецької районної державної адміністрації. ДОКУМЕНТ http://monitor.cn.ua/ua/politics/79946 РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №358/2020-рп Політика article Wed, 27 May 2020 11:23:22 +0300 Призначити ЗАСЛАВСЬКОГО Юрія Вікторовича головою Козелецької районної державної адміністрації Чернігівської області.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
26 травня 2020 року

]]>
Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк http://monitor.cn.ua/ua/politics/79943 Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко 26 травня представив активу Ріпкинського району нову очільницю Ріпкинської райдержадміністрації – Людмилу Позняк. Політика article Wed, 27 May 2020 10:11:20 +0300 Відповідне розпорядження №337 про її призначення підписав Президент України Володимир Зеленський 22 травня.

Андрій Прокопенко привітав новопризначену голову РДА, відзначивши її як досвідченого керівника, вимогливу до себе та підлеглих, принципову та відповідальну людину.

Побажав успіхів, мудрості та виваженості на новій відповідальній посаді.

Андрій Прокопенко висловив сподівання на злагоджену спільну роботу між райдержадміністрацією, районною радою та ОТГ, бо тільки разом можливо забезпечити значне економічне зростання.

Голова ОДА запевнив, що з боку облдержадміністрації Ріпкинська РДА завжди може розраховувати на підтримку ініціатив та розвиткових проєктів.

Людмила Позняк  народилася 1968 року у Миргородському районі Полтавської області.

У 2001 році закінчила Чернігівський державний технологічний університет за спеціальністю «облік і аудит» та здобула фах економіста.

У 2016 році закінчила Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая за спеціальністю «правознавство» та здобула фах спеціаліста з права.

З 1988 року до липня 1998 року працювала юристом на підприємствах Чернігівщини.

З липня 2000 року до лютого 2007 року перебувала на різних посадах у Новозаводському управлінні ПФУ м. Чернігів, останні два роки— перший заступник начальника.

З грудня 2007  до листопада  2015 року очолювала територіальну державну інспекцію з питань праці у Чернігівській області.

З листопада 2018 року до березня 2020 року — начальник відділу Головного територіального управління юстиції у Чернігівській обл.

З березня цього року і до призначення на посаду — керівник апарату Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області.

]]>
Про призначення Є.Соловйова головою Менської районної державної адміністрації. ДОКУМЕНТ http://monitor.cn.ua/ua/politics/79909 РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №348/2020-рп Політика article Mon, 25 May 2020 18:08:22 +0300 Призначити СОЛОВЙОВА Євгена Володимировича головою Менської районної державної адміністрації Чернігівської області.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
25 травня 2020 року

]]>
Про звільнення В.Щукіна з посади голови Менської районної державної адміністрації. ДОКУМЕНТ http://monitor.cn.ua/ua/politics/79908 РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №347/2020-рп Політика article Mon, 25 May 2020 18:05:57 +0300 Звільнити ЩУКІНА Валерія Миколайовича з посади голови Менської районної державної адміністрації Чернігівської області у зв'язку із закінченням строку повноважень Президента України.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
25 травня 2020 року

]]>
Про призначення О.Кісленко головою Прилуцької районної державної адміністрації. ДОКУМЕНТ http://monitor.cn.ua/ua/politics/79907 РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №346/2020-рп Політика article Mon, 25 May 2020 18:02:46 +0300 Призначити КІСЛЕНКО Олесю Олександрівну головою Прилуцької районної державної адміністрації Чернігівської області.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
25 травня 2020 року

]]>
Про призначення Д.Камка головою Городнянської районної державної адміністрації. ДОКУМЕНТ http://monitor.cn.ua/ua/politics/79906 РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №345/2020-рп Політика article Mon, 25 May 2020 18:02:14 +0300 Призначити КАМКА Дениса Миколайовича головою Городнянської районної державної адміністрації Чернігівської області.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
25 травня 2020 року

]]>
У Києві знайшли застреленим нардепа Валерія Давиденка http://monitor.cn.ua/ua/politics/79869 У столиці знайшли мертвим з простреленою головою народного депутата 8 та 9 скликань Валерія Давиденка. Джерело: Співрозмовник Української правди у правоохоронних органах. Політика article Sat, 23 May 2020 19:59:18 +0300 Поряд з тілом знайшли зброю. Наразі на місце події вже прибули правоохоронці, які з'ясовують деталі інциденту.

Давиденко у 2019 році був обраний до парламенту 9 скликання як безпартійний самовисуванець у 208 окрузі на Чернігівщині.

У грудні 2019 року став членом депутатської групи "Довіра". Працював у Комітеті з питань економічного розвитку.

https://www.pravda.com.ua/news/2020/05/23/7252919/

]]>
Завершилась двадцять третья сесія обласної ради сьомого скликання http://monitor.cn.ua/ua/politics/79855 Основні аспекти другого засідання травневої сесії обласної ради: газорозподільчі мережі і право добровільного об’єднання в ОТГ – громадам, гроші – місцевим бюджетам, дефолт в державі – геть!.. Політика article Sat, 23 May 2020 08:07:06 +0300 Саме такими червоними лініями можна окреслити параметри порядку денного чергового пленарного засідання травневої сесії обласної ради.

Відкриваючи другу частину двадцять третьої сесії обласної ради сьомого скликання, очільник представницької влади Чернігівщини Ігор Вдовенко наголосив, що в ході її першого пленарного засідання було затверджено більшісь запланованих рішень, які вже працюють на економіку та господарську сферу краю. Ті ж їх проєкти, до яких депутати висловили конкретні зауваження, були доопрацьовані та надійшли на повторне обговорення, а разом із ними – це добрих шість десятків нормативних документів, що лишилися в порядку денному діючої сесії. Отож перед народними обранцями постало невідкладне завдання - якнайоперативніше обговорити і затвердити всі, внесені на друге пленарне зібрання рішення.

Однак найпершим потрібно було розв'язати питання суто суспільно-політичного спрямування - біля будинку ради та у сесійній залі зібралося кілька десятків представників Авдіївської та Шаболтасівської сільських громад Сосницького району, які сьогодні прибули до Чернігова з проханням допомогти їм вирішити проблем з реформою місцевого самоврядування, а саме: щодо їх добровільного вибору приєднання до Понорницької ОТГ Коропського району, а не до Сосницької, як того вимагає влада і вже складений перспективний план.

Про те, що обласна рада пітримує вибір більшості жителів обох громад (в числі основних претензій – до Сосниці понад сорок кілометрів, а до Понорниці «рукою подати» - всього 7 тощо) засвідчили численні оплески членів, прибувшої до міста на Десні делегації. Депутати обласної ради погодились прийняти відповідне рішення та звернення до вищих ешелонів влади з вердиктом, що при створенні ОТГ головне - добровільний підхід, як це й передбаченно чинним правовим полем.

Додамо, що у своєму Зверненні до урядовців депутати врахували і пропозиції Покошицької, Деснянської, Крисківської, Розльотівської сільрад, Понорницької ОТГ Коропського району, Вихвостівської сільради Городнянщини, Озерянської громади Варвинщини, жителів Хмільницької ОТГ Чернігівського району, які виступають з категоричними вимогами врахування їх позиції, основаної на добровільності об'єднання громад. Як результат, народні обранці звернулися до вищої державної влади щодо повторного розгляду Перспективного плану формування ОТГ Чернігівщини із врахуванням всіх проблемних питань, які виникли в складному процесі об'єднання населених пунктів.

А далі розпочалося безпосереднє обговорення пленарного порядку денного. В числі перших депутати розглянули комплект проєктів, пов'язаних із управлінням комунальної власності сіл, селищ та міст Придесення. І, насамперед, затвердили Переліки об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, до складу яких увійшли відповідно з додатками до рішення: установи, заклади і підприємства; об'єкти нерухомого майна, а також транспортні засоби станом на 1 січня 2020 року. Заодно депутати визнали таким, що втратило чинність, рішення обласної ради від 7 грудня 2017 року № 52-11/VII «Про затвердження Переліків об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області».

Іншими рішеннями обласна рада прийняла пропозиції щодо передачі структурних підрозділів некомерційного підприємства «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» Чернігівської обласної ради - майнові комплекси колишніх Ніжинського та Прилуцького протитуберкульозних амбулаторно-поліклінічних центрів, які у зв'язку із реформуванням медичної галузі та різким зменшенням фінансування з 1 квітня 2020 року не використовується, у власність Ніжинської та Прилуцької міських громад. Отож при згоді із цією депутатською пропозицією місцеві ради отримають у власність зазначену нерухомість.

Ще одним рішенням «Про приватизацію майна колишніх закладів охорони здоров'я шляхом продажу на аукціоні» народні обранці включили до Переліку об'єктів спільної власності області, що підлягають приватизації із застосуванням конкурентного способу продажу – на аукціоні, без збереження профілю діяльності, кілька майнових комплексів сфери охорони здоров'я, які у зв'язку із реформуванням медичної галузі та різким зменшенням фінансування, починаючи з 1 квітня 2020 року використовуватися в системі закладів охорони здоров'я не будуть.

Окрім цих документів прийнято кілька інших рішень стосовно приватизації орендованого комунального майна, що підлягають приватизації шляхом продажу на аукціоні. Це, зокрема, стосується орендованого майна ТОВ «ГРАНО ДЕЛЛА ВИТА». Товариству надано право, за умови дотримання вимог чинного законодавства, викупити в майбутньому відремонтоване ним орендоване майно. Завдяки цьому, у подальшому, від приватизації вищезгаданих об'єктів комунальної власності до обласного бюджету може додатково надійти близько 1 млн грн.

Далі, після тривалої суперечки, депутати припинили юридичну особу–комунальний заклад «Батуринська спеціальна школа» Чернігівської обласної ради шляхом завершення її діяльності та створили комісію з ліквідації юридичної особи – комунального закладу «Батуринська спеціальна школа» Чернігівської обласної ради (одна з причин – значна незаповненість вихованцями).

А ось інше рішення «Про організацію господарської діяльності комунального некомерційного підприємства «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Чернігівської обласної ради та дитячого протитуберкульозного санаторію «Зелений гай» комунального некомерційного підприємства «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» Чернігівської обласної ради» навіть після повторного голосування депутати не підтримали. Головний їхній лейтмотив – потрібно зберегти оздоровчі дитячі санаторні заклади Придесення.

З метою приведення у відповідність до чинного законодавства типу закладів освіти, враховуючи вимоги Закону України «Про фахову передвищу освіту» та низку інших законодавчих актів, обласна рада вирішила перейменувати комунальні вищі навчальні заклади Чернігівської обласної ради: «Ніжинський коледж культури і мистецтв Марії Заньковецької» в комунальний заклад (КП) «Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької»; Чернігівський музичний коледж імені Л.М. Ревуцького» в КП «Чернігівський фаховий музичний коледж імені Л.М. Ревуцького»; Чернігівський базовий медичний коледж в КП «Чернігівський базовий фаховий медичний коледж»; Ніжинський медичний коледж у КП «Ніжинський фаховий медичний коледж»...

Прилуцьке медичне училище в КП «Прилуцький фаховий медичний коледж»; Новгород-Сіверське медичне училище - КП «Новгород-Сіверський фаховий медичний коледж», а Прилуцький гуманітарно-педагогічний коледж ім. І.Я.Франка у комунальний заклад «Прилуцький гуманітарно-педагогічний фаховий коледж імені Івана Франка».

Продовженнням розгляду питань комунального значення, яке хвилює не лише народних обранців, але й більшість населення, було обговорення проєкту рішення «Про повернення під контроль місцевих громад газотранспортних мереж, які знаходились в оперативному управлінні газового монополіста».

Спочатку прозвучало кілька голосів проти внесеного питання, але, чим далі, тим воно набуло переважної підтримки: не можна віддавати олігархам та їхнім послушникам матеріальні засоби, які створювалися за кошти місцевих підприємств, територіальних громад і приватників. Але, чомусь, газорозподільчі мережі опинилися в тих руках, які хочуть «здирати» зі всіх, хто все це добро спорудив, так звану абонементну плату за газорозподільчу мережу, навіть, незалежно від того, споживають домовласники «голубе паливо», чи ні.

Депутати прийняли Звернення до всіх органів місцевого самоврядування щодо повернення «викрадених» у громад газорозподільчих мереж у їх комунальну власність. В документі вони рекомендують «...розпочати процес повернення газових мереж під контроль місцевих громад... з метою недопущення будь-яких зловживань з боку влади та олігархів». Що і закріпили вищезгаданим рішенням.

А далі було прийнято ще близько десятка важливих звернень Чернігівської обласної ради до вищих органів державної влади із наболілих для Чернігівщини і всієї України питань. Зокрема:

-Звернення Чернігівської обласної ради до Президента України та Верховної Ради щодо запровадження ринку землі, де наголосили, що «Єдиним джерелом влади в Україні є народ і саме він має вирішувати ключові питання життя країни. Відкриття ринку землі матиме фундаментальні наслідки не лише для сучасного, а й для майбутнього покоління українців. Саме тому питання, яке визначає подальшу долю країни, має вирішуватися виключно на Всеукраїнському референдумі. З неприємністю констатуємо, що звернення до Уряду, Парламенту та Президента, які приймалися нашою місцевою радою були проігноровані, а скандальні законопроекти, попри супротив суспільства, нині розглядаються у Парламенті. З огляду на це, закликаємо Вас зняти з розгляду усі законопроекти про запровадження ринку землі в Україні та провести Всеукраїнський референдум».

- до Кабінету Міністрів України,народних депутатів України, обраних від Чернігівської області, щодо розрахунків за послуги розподілу природного газу (зважаючи на чисельні звернення мешканців та підприємців громади з вимогою про скасування Постанови НКРЕКП №2080 від 7 жовтня 2019 року «Про затвердження змін до деяких постанов НКРЕКП», яка (незважаючи на численні порушення чинного законодавства) визначає нереальний розрахунок тарифу на послуги розподілу природного газу);

- до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр міністра України, народних депутатів України, обраних від Чернігівщини, щодо недопущення дефолту в Україні (депутати Чернігівської обласної ради переконливо закликають керівництво країни до консолідації усіх демократичних сил з метою прийняття чітких, скоординованих та ефективних рішень для подальшого запобігання нагнітання соціальної напруги у суспільстві та унеможливлення розвитку держави за сценарієм дефолту...).

- до Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. щодо зменшення розміру грошової застави (Чернігівська обласна рада стурбована ситуацією, яка склалася у дискримінаційному підході, що встановлений Виборчим кодексом України до розміру грошової застави для кандидатів у міські голови у містах з кількістю виборців понад 90 тисяч та виборчих списків партій до місцевих рад (обласних та міських з кількістю виборців більше 90 тисяч);

-до Київського міського голови Кличка В.В. щодо присвоєння імені Героя України Левка Лук'яненка одній із вулиць у м.Києві;

– до Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О.,Прем'єр-міністра України Шмигаля Д.А.,голови парламентської фракції «Слуга народу»Арахамії Д.Г. та народних депутатів України, обраних від Чернігівщини, щодо негайного зупинення процесів законодавчого руйнування трудового законодавства і трудових прав, законодавства про гарантії діяльності професійних спілок, системи загальнообов'язкового державного соціального страхування та невідкладного початку тристороннього соціального діалогу щодо справедливої трудової реформи спільно з об'єднаннями профспілок і роботодавців у повній відповідності до Конституції України, міжнародних зобов'язань держави;

-до Президента України,Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров'я України та Національної служби здоров'я України щодо проблемних питань реформування сфери охорони здоров'я Чернігівської області (Відповідно до укладених з Національною службою здоров'я України договорів, протягом квітня-грудня 2020 року заклади охорони здоров'я області за надані медичні послуги можуть отримати 1366,0 млн грн, із яких обласні установи –528,3 млн грн. Проте цих коштів катастрофічно не вистачатиме для повноцінної роботи. В області очікується до кінця року вивільнення більше півтори тисячі медичних та півтисячі немедичних працівників...) тощо.

Прийнято також цілу низку господарських, кадрових, організаційних та інших важлививих рішень, які зроблять свій внесок в соціально-економічний розвиток Чернігівщини.

В роботі другого пленарного засідання взяли участь голова обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, заступники голови облдержадміністрації, керівники органів представницької та виконавчої влади Чернігівщини, представники громадськості та журналісти.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

]]>
Про призначення Л.Позняк головою Ріпкинської районної державної адміністрації. ДОКУМЕНТ http://monitor.cn.ua/ua/politics/79854 РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №337/2020-рп Політика article Sat, 23 May 2020 07:53:00 +0300 Призначити ПОЗНЯК Людмилу Володимирівну головою Ріпкинської районної державної адміністрації Чернігівської області.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
22 травня 2020 року

]]>
Про звільнення Г.Поляка з посади голови Ріпкинської районної державної адміністрації. ДОКУМЕНТ http://monitor.cn.ua/ua/politics/79853 РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №336/2020-рп Політика article Sat, 23 May 2020 07:51:49 +0300 Звільнити ПОЛЯКА Геннадія Вікторовича з посади голови Ріпкинської районної державної адміністрації Чернігівської області у зв’язку із закінченням строку повноважень Президента України.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
 
22 травня 2020 року

]]>
Уряд ухвалив рішення про послаблення карантину з 22 травня http://monitor.cn.ua/ua/politics/79813 В Україні вже почалося зниження динаміки захворюваності. Політика article Thu, 21 May 2020 09:01:11 +0300 Відповідно до рішення Уряду з 22 травня в тих регіонах, де епідеміологічні показники відповідають встановленим МОЗ критеріям щодо нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу (не більше 12 на 100 тисяч населення), кількості тестувань (не менше 12 на 100 тисяч населення) та наповненості ліжкомісць (не більше 50%) в лікарнях, відновлюється робота громадського транспорту. З 25 травня має бути відновлена робота метрополітену, а також дитячих садків.

«Міжобласні перевезення ми поки що не відкриваємо. Ми домовилися, що це буде на початку червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить це зробити. Наголошую, лише за умов, що в усіх областях епідеміологічна ситуація буде дозволяти. При цьому будуть локальні обмеження, рішення щодо яких будуть прийматися спільно з місцевою владою, щоб не експортувати вірус по цілій країні. Це і є модель адаптивного карантину», - зазначив Прем’єр-міністр.

Також Денис Шмигаль окремо наголосив, що питання відновлення рейсових авіаперевезень і відкриття аеропортів буде розглядатися після 15 червня, коли країни-партнери почнуть відкривати свої кордони. «Поки аеропорти наших країн-партнерів закриті. Ми ведемо діалог з авіаперевізниками, і поки є спільна позиція, що швидше 15 червня немає сенсу відкривати роботу аеропортів», - пояснив Глава Уряду.

]]>
Прем'єр-міністр: З 22 травня запрацює громадський транспорт, а з 25-го – дитячі садки http://monitor.cn.ua/ua/politics/79766 З 22 травня Україна буде переходити до адаптивного карантину, який передбачає поетапне пом'якшення карантинних обмежень. Про це заявив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі програми "Свобода слова". Політика article Tue, 19 May 2020 07:54:13 +0300 "Вже з 22 травня буде розглянуто питання переходу до другого етапу карантину, який включає низку пом'якшень. Ми дозволимо рух міського і приміського наземного транспорту, ми дозволимо проведення спортивних змагань без глядачів, ми також дозволимо роботу готелів, окрім хостелів, але не роботу ресторанів і басейнів у готелях. Також буде надана можливість проведення служб у храмах з розрахунку одна людина на 10 кв. м", - зазначив Прем'єр-міністр.

Він підкреслив, що з 25 травня Уряд планує дозволити роботу дитячих садочків, а також роботу метрополітену в тих містах, де буде дозволяти епідеміологічна ситуація. "Тут уже будемо працювати спільно з місцевою владою", - додав Денис Шмигаль.

Очільник Уряду пояснив, що модель адаптивного карантину – це модель, коли скасовуються обмеження, запроваджені на рівні держави, але при цьому Уряд працює спільно з місцевою владою, яка буде дивитися, чи відповідає епідеміологічна ситуація в регіоні критеріям Міністерства охорони здоров'я.

"Ми обрали три критерії: заповненість ліжкомісць, кількість зроблених тестів та кількість захворілих на 100 тис. населення. Якщо ці три параметри відповідають встановленим МОЗ, можемо рухатись від етапу до етапу. По мірі виконання цих трьох параметрів буде можливість робити заходи м'якшими або навпаки їх посилювати в тому або іншому регіоні", - пояснив Прем'єр-міністр.

За його словами, рішення про відповідний подальший перебіг карантину будуть прийматися на засіданні Уряду в середу. "Це буде другий етап пом'якшення карантинних заходів. Третій етап, якщо дозволятиме епідеміологічна ситуація, ми можемо запровадити з 1 червня", - заявив Денис Шмигаль.

Третій етап послаблень карантину, як повідомив Прем'єр-міністр, включатиме в себе початок навчальних заходів, відкриття спортзалів та фітнес-центрів (без басейнів) та відновлення міжобласних перевезень. Авіасполучення також може бути відновлено в червні. Але це, окрім ситуації із захворюваністю, також залежить від того, як авіасполучення будуть відкривати інші країни.

]]>
Пенсійний фонд України почав виплачувати проіндексовані пенсії http://monitor.cn.ua/ua/politics/79701 У травні цього року Пенсійним фондом України проведено індексацію пенсій переважній більшості пенсіонерів області. Політика article Fri, 15 May 2020 10:00:28 +0300 Більш докладно про перерахунки пенсій ми попросили розповісти  начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрія Юрченка.

- Юрію Дмитровичу, кому підвищили пенсійні виплати?

- В області автоматично (без особистих звернень) проведено перерахунок пенсій 283,6 тис. пенсіонерам. Із перерахованих пенсій розмір підвищено для 242,7 тис. пенсіонерів (79,3 % від загальної чисельності цивільних пенсіонерів). Середній розмір підвищення складає 200,38 грн.
Зокрема, чисельність пенсіонерів в області за розміром підвищення становить:
- 100 грн – 55 %
- від 100,01грн до 400 грн - 36,4 %
- від 400,01грн до 500 грн – 4,8 %
- від 500,01 грн до 700 грн – 1,9 %
- від 700,01 грн до 1000 грн – 1,3 %
- понад 1000 грн  - 0,6 %
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від
1 квітня 2020 року № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» Пенсійним фондом України проведено індексацію пенсій з 1 травня поточного року. Виплата проіндексованих пенсій проводиться з 4 травня 2020 року у встановлені пенсіонерам дати виплат шляхом зарахування на рахунки в банках або через АТ «Укрпошта». На підвищення пенсійних виплат пенсіонерам області додатково спрямовано 48,6 млн грн.
На підвищення з 1 травня цього року можуть розраховувати ті, хто отримує пенсії за віком, по інвалідності, з причин втрати годувальника, за вислугою років.
Нагадую, що для отримання перерахунків та доплат додатково звертатися до працівників Пенсійного фонду не потрібно. Гроші надійдуть на банківську картку, або ж їх доставлять  листоноші «Укрпошти».

- Як проводиться  індексація пенсій?

- Індексація пенсій проводиться з минулого року шляхом перерахунку раніше призначених пенсій.
При цьому враховується збільшений показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії. Відповідно постанови Уряду даний перерахунок в цьому році проведений з використанням коефіцієнта збільшення показника середньої зарплати для обчислення пенсії в розмірі 1,11. Це означає, що на 11% збільшено показник середньої зарплати, з урахуванням якого проведено відповідний перерахунок 01.03.2019 (4404,35 грн  х 11% =4888,83 грн).     
Під час обчислення пенсій чорнобильцям з 1 травня, відповідно до ст. 54  Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильскої катастрофи» у розмірі відшкодування фактичних збитків, враховується показник середньої заробітної плати збільшений з 01.03.2019 (1086,71 грн  х 11% = 1206,25 грн). Крім цього, враховується страховий стаж, розмір заробітної плати, середня заробітна платня за певні періоди і т.д.            
Коефіцієнти страхового стажу та коефіцієнти заробітку вираховуються органами Пенсійного фонду індивідуально для кожної людини.
ВАЖЛИВО 
Якщо ж навіть з урахуванням всіх надбавок та індексації розмір підвищення, в результаті перерахунку, не досягає 100 грн, пенсіонеру встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Також слід зазначити, що розмір пенсійних виплат у одержувачів пенсій, призначених згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які набули необхідного страхового стажу (35 років чоловіки та 30 років жінки), не може бути нижчим 2100 гривень.

- Хто не отримає підвищення?

Деякі категорії пенсіонерів не належить до тих, чиї пенсії індексують. Це переважна більшість осіб, які отримують пенсії за спеціальними законами (державні службовці та прирівняні до них особи, працівники прокуратури, колишні судді) за виключенням тих, у яких розмір пенсії за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»вищій ніж розмір за нормами спеціальних законів. Таким особам пенсія перераховується за матеріалами пенсійних справ з 1 травня цього року  (без особистого звернення). Підвищення не отримують пенсіонери, які одержують максимальні та мінімальні ( в т. ч. соціальні) пенсії, та ті, кому виплати вперше призначили у 2018, 2019 і 2020 роках.

]]>
Думки експертів про затверджений перспективний план Чернігівської області http://monitor.cn.ua/ua/politics/79678 Кабінет Міністрів України 13 травня затвердив перспективний план формування територій громад Чернігівщини, а також ще чотирьох областей: Волинської, Кіровоградської, Полтавської та Закарпатської. Отже, затверджені перспективні плани вже мають 17 областей. Політика article Thu, 14 May 2020 12:18:13 +0300 Згідно із затвердженим перспективним планом у Чернігівській області передбачається утворення 57 об’єднаних територіальних громад замість існуючих наразі 22 районів.

Як зазначають у Чернігівській ОДА, оскільки одна з умов об’єднання громад – відповідність перспективному плану, детально обговорювалася конфігурація кожної громади. Впродовж кінця січня – початку лютого цього року в ОДА провели понад 30 консультацій з представниками органів місцевого самоврядування різних рівнів. До обговорення долучились представники 80 місцевих рад області, голови ОТГ, депутати обласної та районних рад.

Яку оцінку затвердженому перспективному плану дають експерти та фахівці із децентралізації?

"Загалом вважаю, що Чернігівська ОДА провела дуже непогану роботу. Затвердження будь-якого перспективного плану - це вкрай непростий процес, де неможливо уникнути конфліктів, але треба їх мінімізувати. В Чернігівській області це вдалося. На мою суб'єктивну думку завдяки координації з міністерством, комітетом і фаховій роботі керівництва Чернігівської ОДА",- зазначив Віталій Безгін, народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. На його думку прийняття перспективного плану призведе до того, що після місцевих виборів всі будуть жити в громадах, з більшими ресурсами, повноваженнями, але і з більшою відповідальністю.

На думку Ірини Грозенко, виконавчого директора Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, голова постійної комісії обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції, затвердження перспективного плану дає можливість продовжувати реформу децентралізації та перейти до наступного етапу реформування. «Основне завдання зараз, після затвердження перспективного плану, реформувати субрегіональний рівень та прийти на місцеві вибори з новим адміністративно-територіальним устроєм», - наголосила вона.

Микола Силенко, консультант з бюджетних питань Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України, прокоментував: «У першу чергу, слід відмітити, що прийнятий перспективний план істотно прискорює завершення процесу формування базового рівня місцевого самоврядування – об’єднаних територіальних громад, які покриватимуть 100% території Чернігівської області. Це означає, що чергові місцеві вибори будуть проведені в усіх громадах, які будуть в рівних умовах. Уже завтра набуває чинності Закон 562-ІХ про «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад», і визначення адмінцентрів громад та затвердження їх територій здійснюватиметься на основі затвердженого Кабміном перспективного плану формування територій громад».  На думку експерта, серед позитивних моментів слід відмітити, що з 1 січня 2021 року всі громади базового рівня перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державою. Бюджетні трансферти (дотації і субвенції) для ОТГ будуть враховані при складанні проєкту державного бюджету на наступний рік. Не будуть виникати ситуації, коли на території району є школи, заклади культури або інші установи, але вони фінансуються із різних, часто «незрозумілих» для жителів громад джерел. Наприклад, сьогодні Смичинська ЗОШ фінансується з бюджету Городнянської ОТГ, а майже поряд Вихвостівська ЗОШ – з районного бюджету. З наступного року має бути єдиний підхід у цьому питанні. Зовсім скоро абсолютно всі утворені громади зможуть розпоряджатися своїми фінансовими ресурсами, матеріальними та іншими активами на свій розсуд, відповідно до потреб та можливостей.

«На мою думку, затвердження перспективного плану і створення 100% об’єднаних територіальних громад області запускає широкі можливості для остаточного вдосконалення адміністративно-територіального устрою і функціоналу місцевого самоврядування», - узагальнив Микола Силенко.

Нагадаємо, в Чернігівській області функціонують 50 ОТГ (13 міських, 19 селищних, 18 сільських). Вони покривають 65,8 % території області, де проживає половина її населення. Вже 376 місцевих рад із 569 (це кількість рад базового рівня на початок реформи) скористались правом на добровільне об’єднання. Проте ще 193 місцеві ради не ввійшли до складу жодної із ОТГ.
Згідно з прийнятими змінами до законодавства передбачається, що чергові місцеві вибори відбуватимуться на новій територіальній основі – відповідно до затверджених перспективних планів. Тож реформування базового рівня вийшло на завершальну стадію.
 

]]>
Уряд затвердив подані Мінрегіоном перспективні плани ще 5 областей. У Чернігівській області передбачено 57 ОТГ http://monitor.cn.ua/ua/politics/79665 13 травня Кабінет Міністрів України затвердив перспективні плани формування територій громад Волинської, Закарпатської, Кіровоградської, Полтавської та Чернігівської областей. Політика article Wed, 13 May 2020 16:37:25 +0300 Згідно з розпорядженнями, у Волинській області передбачено 53 спроможні (об’єднані) територіальні громади, у Закарпатській – 64, у Кіровоградській – 48, у Полтавській – 61, у Чернігівській – 57. Плани охоплюють 100% територій областей.

«Таким чином, станом на сьогодні маємо затвердженими перспективні плани вже  17 областей, де громади створені за принципом спроможності, що, насамперед, відповідає інтересам місцевого самоврядування та їх мешканців», – прокоментував прийняття розпоряджень Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Перспективні плани розроблено спільними зусиллями обласних державних адміністрацій, Мінрегіону, органів місцевого самоврядування, профільних асоціацій, народних депутатів і експертів. Вони відповідають критеріям Методики формування спроможних територіальних громад та положенням Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

]]>
Бійця з Чернігівщини нагороджено орденом "За мужність" (посмертно) http://monitor.cn.ua/ua/politics/79656 Старшого сержанта Володимира Черненка, уродженця села Мамекине Новгород-Сіверського району, за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Політика article Wed, 13 May 2020 11:19:25 +0300 Відповідний Указ Президент України Володимир Зеленський підписав сьогодні, 12 травня.

Володимир Черненко призваний на військову службу до лав Збройних Сил України 15 травня 2015 року, з 1 березня 2017 року перебував на військовій службі за контрактом.

Старший сержант 13-го батальйону 58-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ імені гетьмана Івана Виговського.

Загинув 3 березня 2020 року внаслідок снайперського вогню під час виконання бойового завдання у Луганській області.

]]>
Перший день 23 сесії обласної ради... http://monitor.cn.ua/ua/politics/79651 12 травня народні обранці заслухали прокурора Чернігівської області Андрія Парусова про результати діяльності упродовж 2019 року, який доповів про роботу підпорядкованих структурних підрозділів в боротьбі з криміналітетом та іншими порушеннями чинного законодавства на теренах регіону, відповів на запитання присутніх. Політика article Wed, 13 May 2020 08:37:00 +0300 Заодно депутутати прийняли рішення Про звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за 2019 рік.

Відповідно до частини 4 статті 80 Бюджетного кодексу України, керуючись пунктом 17 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада вирішила: Затвердити звіт про виконання обласного бюджету за 2019 рік: по доходах у сумі 5 580 553,9 тис. грн, у тому числі по доходах загального фонду обласного бюджету у сумі 4 921 067,6 тис. грн та по доходах спеціального фонду обласного бюджету у сумі 659 486,3 тис. грн; по видатках у сумі 5 650 675,7 тис. грн, у тому числі по видатках загального фонду обласного бюджету у сумі 4 809 890,0 тис. грн та по видатках спеціального фонду обласного бюджету у сумі 840 785,7 тис. грн. Також затвердили суми по кредитуванню та кредитуванню спеціального фонду.

На пленарному засіданні народні обранці також затвердили звіти про результати моніторингу та з оцінки результативності виконання Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року та Плану заходів з її реалізації у 2018-2020 роках за 2019 рік.

Як було зазначено, за результатами проведеного моніторингу, у 2019 році в рамках 3-х Програм, які відповідають стратегічним цілям розвитку області, реалізовувалось 57 технічних завдань на проекти регіонального розвитку, на які за рахунок усіх джерел фінансування було спрямовано 3,26 млрд грн. Зокрема, в рамках Програми 1 «Розвиток людського потенціалу» у 2019 році реалізовувались 29 технічних завдань на проекти регіонального розвитку із загальним обсягом фінансування у розмірі 2,75 млрд грн. А ось у рамках Програми 2 «Підвищення конкурентоспроможності області та забезпечення стійкого економічного зростання» реалізовано 21 технічне завдання з обсягом фінансування проектів 484,5 млн грн.

У рамках Програми 3 «Розвиток сільських територій» реалізовувалось 7 технічних завдань обсягом 28,7 млн грн, які були спрямовані на підвищення ефективності аграрного сектору, підтримку виробників екологічно чистих продуктів харчування, особистих селянських господарств, ферм сімейного типу, підвищення рівня благоустрою сільських населених пунктів...

Також було затверджено цілу низку обласних галузевих програмних документів. В числі перших із них народні обранці прийняли Програму забезпечення житлом учасників антитерористичної операції, операції Об'єднаних сил та членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб у Чернігівській області на 2020-2022 роки.

Мета прийняття такого важливого рішення - сприяння вирішенню житлових проблем учасників АТО/ООС та переселенців, з урахуванням обґрунтованих потреб і можливостей зазначених категорій громадян. В рішені також рекомендувано міським, селищним, сільським радам прийняти місцеві програми для придбання житла учасникам АТО/ООС, які перебувають на квартирному обліку, в межах фінансових ресурсів, у т.ч. на умовах співфінансування.

Цього ж пленарного дня народні обранці прийняли і ще один важливий програмний документ - обласну Програму реставрації пам'яток архітектури національного значення на території Чернігівської області на 2020-2022 роки. Вона розроблена на виконання вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини». Її головне завдання - розробка науково-проектної документації заради збереження в автентичному вигляді та недопущення подальшої руйнації на пам'ятках архітектури національного значення – Тріумфальній арці (м. Новгород-Сіверський), Георгіївській церкві (смт Седнів, Чернігівський р-н), Садиби «Покорщина» в смт Козелець, Палаці з двома флігелями (с. Качанівка, Ічнянський р-н), Церкві Іоанна Богослова (Іванівській церкві) (м. Ніжин). Виконання робіт, передбачених Програмою, сприятиме підвищенню рівня туристичної привабливості Сіверського краю.

Не менш важлива для збереження природи та економічно-екологічного потенціалу Придесення і прийнята сьогодні депутатами Програма протидії незаконним рубкам лісів та діяльності нелегальних деревообробних пунктів у Чернігівській області на 2020-2024 роки.

Як було наголошено, на сьогодні ситуація стосовно незаконних рубок на територіях лісового фонду, полезахисних лісосмуг, інших лісонасаджень, що склалася в області, потребує більш дієвого контролю з боку всіх органів виконавчої влади, зокрема контролюючих та правоохоронних. На жаль, наявність новітньої техніки та електронно-цифрових пристроїв дозволяють порушникам природоохоронного законодавства непомітно та безкарно проводити незаконні рубки навіть у темну пору доби. Для вивезення деревини застосовують потужну техніку, оснащену спеціальними пристроями та засобами, які дозволяють злочинцям бути мобільними та залишатися непоміченими. Як наслідок, область отримує збитки, а правопорушники уникають відповідальності.

За 2017-2019 роки сума розрахованих збитків, завдана лісовому господарству області в результаті незаконних рубок лісових насаджень склала майже 59 млн грн.

Слід відмітити, що мова йде лише про виявлені порушення природоохоронного законодавства.

Таким чином, в області існує потреба в удосконаленні методів та інструментів боротьби з незаконними рубками лісів і протидії незаконному обігу деревини.

Спеціальні засоби та обладнання, які використовуватимуться в рамках реалізації заходів Програми, сприятимуть підвищенню ефективності діяльності державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища області, представників лісової охорони постійних лісокористувачів Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

За сприяння зазначеної Програми буде задіяна сучасна спостерігальна техніка. В тому числі - безпілотники (квадрокоптери), фотопастки, GPS навігатори, прилади нічного бачення та інше обладнання, з допомогою яких можна оперативно виявляти випадки незаконних рубок лісових насаджень з точним визначенням координат відповідних ділянок і фотофіксацією правопорушень, ефективно координувати гасіння пожеж тощо. Та головне – всі злочинці отримають справедливу правову оцінку своїх кримінальних дій.

Депутати затвердили ще кілька десятків проектів рішень з різноманітних питань. Зокрема, прийняли рішення про внесення змін до Положення про обласні стипендії видатним діячам культури і мистецтв, членам обласних відділень Національних творчих спілок України, затвердженого рішенням обласної ради від 7 грудня 2017 року №19-11/VII, та до рішення обласної ради від 25 вересня 2019 року №15-19/VII «Про заснування обласної Премії імені Григорія Верьовки». Щодо останнього документа, то з метою популяризації народного мистецтва та імені Г.Г.Верьовки даним рішенням пропонується визначити умовою отримання премії прийняття участі лауреата в обласному фестивалі пісні і танцю імені Григорія Верьовки у смт Березна Менського району Чернігівської області. Фінансові видатки, пов'язані з виплатою премії, становлять 10,000 (десять тисяч) гривень у кожній із трьох номінацій...

Ще декілька десятків проектів рішень, які внесені на розгляд 23-ї сесії обласної ради сьомого скликання, будуть розглянуті на її другому пленарному засіданні, про яке буде оголошено додатково.

– Вдячний депутатам за конструктив та результативність. Серед сьогоднішніх рішень ради – прийняття важливих обласних програм, поданих на розгляд депутатів обласною державною адміністрацією, – зазначив Андрій Прокопенко.

Так, у найближчі три роки діятиме Програма забезпечення житлом учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб. Мета – інтеграція внутрішньо переміщених осіб у громади, вирішення житлових питань учасників бойових дій. Загальний обсяг коштів – 2,5 мільйона гривень.

Прийняли ще одне важливе рішення – внесли зміни до Регіональної програми розвитку автомобільних доріг. Завдяки цьому можна буде виготовити проектно-кошторисну документацію та залучити додаткові кошти з державного бюджету на будівництво доріг в області.

Затвердили ряд рішень у сфері екології та природокористування. Так, зокрема, розширюється мережа природно-заповідного фонду області. На території Прилуцького району створюється ландшафтний заказник «Засенкове». Ця територія є історичною та природною пам’яткою Прилуччини. У Ріпкинському районі – гідрологічний заказник «Верхній Болгач». А також ботанічні пам’ятки природи «Лизуноворуднянські дуби» та «Бурковщинський дуб». На території Козелецького району – орнітологічний заказник місцевого значення «Кулик».

Кошти будуть спрямовані для придбання технічних засобів для роботи держінспекторів з охорони навколишнього природного середовища. У тому числі, будуть закуплені квадрокоптери, тепловізори, прилади нічного бачення, планшети із програмним забезпеченням (для визначення системи координат, здійснення геолокації на місцевості) тощо.

Слід зазначити, що тільки за останні роки сума розрахованих збитків, завдана лісовому господарству області в результаті незаконних рубок лісових насаджень склала понад 58,6 мільйона гривень.

– Затверджено рішення про надання поворотної фінансової допомоги в сумі 4 мільйони гривень КП «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради. Це надасть можливість відновити діяльність КП «Ніжинрайагроліс» і сприятиме сталому функціонуванню лісогосподарської галузі, – зауважив Андрій Прокопенко. – Ряд не менш важливих питань депутати розглянуть уже наступного тижня – коли засідання обласної ради продовжиться після оголошеної перерви.

]]>
Роботу 23-ї сесії депутатський корпус облради розпочав засіданнями постійних комісій, продовжили під час засідання президії http://monitor.cn.ua/ua/politics/79644 Сьогодні із самого ранку депутати обласної ради взяли участь в обговоренні питань, запропонованих до розгляду на пленарному засіданні чергової сесії, під час засідань 10 профільних постійних комісій. Політика article Tue, 12 May 2020 19:27:35 +0300 Разом із відповідальними працівниками виконавчого апарату обласної ради та розробниками, які у разі необхідності надавали фахові  роз’яснення, коментували ключові показники, фінансові та юридичні аспекти проєктів рішень, депутати проаналізували та обговорили всі питання порядку денного.

Крім того на засіданнях постійних комісій обласної ради було також обговорено низку важливих профільних питань, прийнято відповідні рекомендації та висловлено зауваження до проєктів рішень.

За результатами засідань постійних комісій розглянуті проєкти рішень були в переважній більшості депутатами підтримані і внесені на голосування під час пленарного засідання двадцять третьої сесії обласної ради сьомого скликання.

Після завершення роботи постійних комісій голова обласної ради Ігор Вдовенко провів засідання президії обласної ради.

Члени президії, до складу якої входять перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, очільники постійних комісій, керівники депутатських фракцій і груп, разом із головою облдержадміністрації Андрієм Прокопенком проаналізували проєкт порядку денного двадцять третьої сесії обласної ради та попередньо узгодили напрацьовані перед цим постійними комісіями пропозиції, рекомендації та зауваження до переліку питань.

Після палких дискусій і тривалих обговорень окремих аспектів внесених на розгляд питань в цілому президія обласної ради затвердила запропонований порядок денний із певними змінами, доповненнями і зауваженнями.

Відтак на розгляд пленарного засідання сесії було винесено більше 100 питань, що стосуються звіту про виконання обласного бюджету за минулий рік, низку проектів рішень щодо екологічної безпеки та природокористування, охорони навколишнього природного середовища і збереження природно-заповідного фонду, раціонального використання природних ресурсів, надання спецдозволів, користування земельними ресурсами, розпорядження об’єктами комунальної власності, кадрових ріщень, затвердження нових та внесення змін до діючих обласних цільових програм, низки звернень до керівництва держави щодо актуальних соціально-економічних проблем.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

]]>
Уряд оприлюднив повний список карантинних послаблень та заборон http://monitor.cn.ua/ua/politics/79566 Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль оприлюднив повний список послаблень, які почнуть діяти на першому етапі виходу з карантину вже 11 травня. Політика article Fri, 08 May 2020 07:17:58 +0300 Що відкриють
    парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони;
    дитячі та спортивні майданчики на вулиці;
    літні майданчики просто неба в закладах громадського харчування;
    музеї, музеї просто неба та історико-культурні заповідники;
    стоматології;
    салони краси та перукарні;
    заклади побутового обслуговування.

Що дозволять
    діяльність закладів громадського харчування на винос (за умови, що об'єкт є оператором ринку харчових продуктів);
    торгівлю непродовольчими товарами в магазинах (зокрема в ТРЦ);
    тренування спортсменів національних збірних команд;
    діяльність адвокатів, нотаріусів, аудиторів, психологів;
    діяльність підприємств, які працюють у галузі засобів масової інформації;
    здійснення відео- та кінозйомок, репетицій в театрах, цирках, художніх та мистецьких колективах за умови участі до 50 осіб та без глядачів.

За яких умов відкриють

Роботу відповідних закладів дозволять винятково за умови дотримання протиепідемічних заходів.

Що залишається забороненим
    фудкорти та зони розваг у ТРЦ;
    кінотеатри та театри;
    метрополітен;
    громадський транспорт без спецпропусків;
    приміський, міжміський, внутрішньообласний та міжобласний транспорт;
    регулярне залізничне та авіасполучення;
    університети, школи, дитячі садочки;
    проведення масових заходів;
    переміщення групами більш ніж 2 особи, окрім супроводу дітей;
    перебування в громадських місцях без маски чи респіратора;
    перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років без супроводу дорослих;
    перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу;
    самовільно залишати місця обсервації або самоізоляції.

]]>
Земельний конфлікт у Бірківці під контролем обласної ради, Національної поліції та громадськості http://monitor.cn.ua/ua/politics/79549 На цьому заступник голови обласної ради акцентував увагу сьогодні під час чергової наради за участю представників села Бірківка Менського району, представників фермерського господарства «Сіверський край» та контролюючих органів. Політика article Thu, 07 May 2020 08:20:28 +0300 Жителі Бірківки звинуватили представників господарства у тому, що вони без згоди власників зробили зміну виду угідь з сіножатей на ріллю та обробили землю без відома власників. У свою чергу, представники «Сіверського краю» наполягали на законності своїх дій.

Як повідомив під час наради представник Головного управління Держгеокадастру в області, перевірка діяльності фермерського господарства «Сіверський край» на земельних паях села Бірківка показала, що їхніми діями щодо розорювання земельних ділянок з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та видом угідь сіножаті здійснено відхилення від затвердженого проекту землеустрою. Плюс до цього багато власників паїв виявили бажання розірвати договори оренди з даним господарством, оскільки воно самовільно змінило вид угідь з сіножатей на ріллю.

Отже, в ході наради вирішили наступне.

1. Рекомендувати «Сіверському краю» повністю припинити будь-яку діяльність у Бірківці до усунення усіх невідповідностей до чинного законодавства.

2. Головному управлінню Національній поліції провести увесь необхідний комплекс слідчих дій та забезпечити недопущення порушень прав пайовиків та законодавства України.

3. Головному управлінню Держгеокадастру в області здійснити повну перевірку вимог додержання законодавства у сферах використання та охорони земель щодо даних земельних ділянок.

4. Враховуючи непоодинокі схожі випадки в області, звернутися до голови обласної державної адміністрації Андрія Прокопенка з проханням провести термінову нараду для розгляду даних питань та якнайшвидшу перевірку стану справ на пасовищах області.

Як зауважив Арсен Дідур, дане питання буде знаходитися на контролі обласної ради, Нацполіції та громадськості, а заявників буде повідомлено за результатами перевірок.

Наталія Купрієнко

]]>
Уряд продовжив карантин до 22 травня, але ввів низку послаблень http://monitor.cn.ua/ua/politics/79494 Кабінет міністрів продовжив дію обмежувальних закладів до 22 травня, проте запровадив низку послаблень після 11 травня. Зокрема планується відкрити парки, сквери та зони відпочинку. Політика article Mon, 04 May 2020 13:42:59 +0300 Відповідне рішення було ухвалене під час засідання уряду.

За його прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, останні соцопитування показують, що більшість українців підтримують введення карантинних заходів і вважають їх оптимальними.

"Уряд у першу чергу зацікавлений, щоб якомога швидше запустити всі сфери економіки, які ми вимушені були призупинити через пандемію. У своїх рішеннях ми керуємося виключно даними наших профільних спеціалістів-вірусологів, епідеміологів, працівників кліничних лабораторій та аналітиків Академії наук України", - розповів він.

Прем'єр наголосив, що за їх розрахунками передчасне зняття карантину означає тисячі нових хворих. Зокрема, як і прогнозували у владі, напочатку травня є пік захворюванності, проте ситуація контрольована.

"Ми наближчаємося до так званого помірного плато, коли ситуація є рівною і немає різкого зростання. Ми рухаємося за оптимістичним прогнозом розвитку епідемії в Україні", - додав Шмигаль.

"Зараз, коли ми вийшли на фінішну пряму, головне не розслаблятися. З 11 травня ми починаємо зняття перших обмежень, як і передбачалося у нашому плані", - наголосив він.

За його словами, останніми днями представники Кабміну багато спілкувалися з підприємцями і розуміє запити бізнесу, тож склкали позачергове засідання завчасно, щоб дати бізнесу підготуватися до поступового виходу з карантину.

Пом'якшення, які планується зробити з 11 травня: відкриття парків, скверів, салонів краси, перукарень, але згідно з застереженнями, які розробили у МОЗ.

"Ми дозволимо роботу літніх майданчиків, кафе і ресторанів під відкритим небом", - додав очільник уряду.

Він наголосив на необхідності правильного виходити з карантину.

"Пом'якшення карантину не означає його зняття. Карантин буде продовжений до 22 травня", - сказав Шмигаль.

]]>
У Чернігові в квітні обнулили ставку єдиного податку для підприємців І та ІІ груп http://monitor.cn.ua/ua/politics/79436 У Чернігові ставка єдиного податку для підприємців І та ІІ груп зменшена на час карантину до нуля. Таке рішення за ініціативою чернігівського міського голови прийняте міською радою 30 квітня. Назва документа – «Про внесення змін до рішення міської ради від 30 січня 2015 року «Про місцеві податки»». Політика article Thu, 30 Apr 2020 16:08:13 +0300 Нульова ставка податку цим рішенням встановлена на період з 1 по 30 квітня цього року.

Норма стосується суб’єктів господарювання, які вимушено втратили економічну активність, робота яких передбачає приймання відвідувачів та заборонена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами).

Важливо! Для застосування вказаних вище ставок єдиного податку суб’єкту господарювання необхідно до 01.07.2020 подати заяву до податкового органу (ГУ ДПС у Чернігівській області) з обґрунтуванням та підтвердженням вимушеного припинення діяльності в період з 1 квітня по 30 квітня 2020 року із зазначенням місця та виду господарської діяльності. Відповідно до роз’яснення податківців, під час карантину таку заяву можна подати або в електронній формі з застосуванням ЄЦП, поштою або через спеціальну скриньку в приміщенні податкової.

Окрім того, цим же рішенням міської ради збільшені граничні обсяги доходу, які дають право суб’єктам господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності:

    - для першої групи платників єдиного податку обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 1 000 000 грн (до 2 квітня 2020 року було передбачено 300 000 грн);
    - для другої групи платників єдиного податку обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 5 000 000 грн (до 2 квітня 2020 року було передбачено 1 500 000 грн);
    - для третьої групи платників єдиного податку обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 7 000 000 грн (до 2 квітня 2020 року було передбачено 5 000 000 грн).

Дане рішення реалізує право, надане органам місцевого самоврядування Законом України від 30.03.2020 № 540-IХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”. Відповідно до нього, вони в порядку виключення одержали можливість затверджувати рішення щодо зменшення розмірів фіксованих ставок єдиного податку для платників єдиного податку І та ІІ груп у 2020 році за більш швидкою процедурою, без дотримання загальних термінів та регуляторних процедур, визначених законодавством.

Дане рішення спрямоване на підтримку малого бізнесу міста під час карантинних заборон – з тим, щоби він зберігся і зміг відновити свою роботу після їх завершення. Водночас, втрати міського бюджету міста Чернігова з єдиного податку для фізичних осіб – підприємців першої та другої груп складуть на місяць 4 431,2 тис. гривень.

***

На цій же сесії міська рада затвердила іншу пропозицію очільника міста – про звільнення підприємців-орендарів комунального майна, які вимушені були закритися на час карантину, на цей період також і від орендної плати.

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
"Ковбасна революція: хто з'їв моє м'ясо?" ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/79420 Стихійні акції протесту, які згодом назвали "Ковбасною революцією", прокотились Черніговом 30 років тому. Політика article Thu, 30 Apr 2020 08:50:42 +0300

Соціальний вибух почався у Чернігові 6 січня 1990 року з ДТП на перехресті вулиць Доценка та Рокоссовського. Тоді обкомівська «Волга» зіткнулася з автомобілем «Жигулі» прапорщика льотного училища. Перехожі, які зібрались на місці аварії, помітили у багажнику «Волги» дефіцитні продукти, до яких більшість містян не мали доступу. Так почалась хвиля протестів, що мала відлуння по всій Україні.

Команда UA: ЧЕРНІГІВ спробувала відтворити події 1990 року, зібрала враження очевидців та коментарі експертів, щоб всебічно дослідити «Ковбасну революцію», її причини та наслідки.

Що ж таке «Ковбасна революція?» - подія в ланцюжку тих, що привели Україну до Незалежності, або спалах на рівні шлункових емоцій? Висновки зможете зробити ви, якщо переглянете фільм «Ковбасна революція – хто з’їв моє м'ясо?»

Над фільмом працювали:
Іван Матвєєв – автор сценарію, режисер
Алла Скорик – співавторка, журналістка
Артем Шелковий – продюсер
Дмитро Руденкo – оператор
Дмитро Фальчевський – оператор
Микола Іванчик – режисер монтажу
Ігор Дерига - режисер монтажу
Оксана Слєсаревич – режисер монтажу
Артем Лобань – режисер монтажу
Денис Андрущенко – звукорежисер
Дмитро Степовик – фахівець із технічного забезпечення.

http://www.youtube.com/watch?v=0LU_LVWFwhg

]]>
Уряд підтримав відкриття ринків http://monitor.cn.ua/ua/politics/79414 Підставою для відкриття продуктових і аграрних ринків під час карантину буде рішення відповідного територіального органу Держпродспоживслужби про дотримання протиепідемічних вимог. Політика article Wed, 29 Apr 2020 15:46:38 +0300 Про це за результатами засідання уряду повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Робота продовольчих ринків під час пандемії має регламентуватися чіткими санітарними нормами. Сьогодні уряд підтримав критерії, розроблені МОЗ та Мінекономіки, які дають змогу ринкам відновити свою діяльність", - написав він у своєму Telegram.

Міністр розвитку економіки Ігор Петрашко додав, що завтра постанову опублікують в Урядовому кур'єрі, а це означатиме "фактичний рестарт роботи продовольчих ринків".

"При дотриманні санітарних норм, які були запропоновані головним санітарним лікарем МОЗ, в Україні відкриється 872 ринки", - сказав міністр.

Раніше президент Володимир Зеленський у зверненні до українців припустив, що ринки запрацюють з п'ятниці.


Вимоги до ринків

Раніше МОЗ оприлюднило вимоги до роботи ринків.
Зокрема, продавців та покупців будуть пускати на територію ринку лише за наявності маски та проходження температурного скринінгу.
На кожному вході чи в'їзді на ринок має бути антисептик, а присутність покупців вимірюється з розрахунку одна людина на 10 метрів квадратних.
Кожні три години мають дезінфікувати контактні поверхні, а в кінці робочого дня має проводитися прибирання та дезінфекція усіх приміщень.
Відстань між торговими ятками продавців має бути не меншою, аніж три метри. Між покупцем і продавцем має бути захисний екран.
Також продавці постійно мають інформувати відвідувачів щодо встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватись.
Порушників вимог будуть штрафувати.

]]>
Про звільнення В.Радібеди з посади голови Сновської районної державної адміністрації. ДОКУМЕНТ http://monitor.cn.ua/ua/politics/79408 РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №302/2020-рп Політика article Wed, 29 Apr 2020 10:36:37 +0300 Звільнити РАДІБЕДУ Валерія Васильовича з посади голови Сновської районної державної адміністрації Чернігівської області у зв'язку із закінченням строку повноважень Президента України.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
28 квітня 2020 року

]]>
Чернігівський міський голова про роботу ринків і послаблення карантинних заходів http://monitor.cn.ua/ua/politics/79404 Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час щотижневої розширеної наради в міській раді 28 квітня публічно звернувся до Уряду з пропозицією подивитися і, можливо, надати органам місцевого самоврядування в окремих регіонах, де є позитивна відмінність від епіцентрів зараження, право трохи пом’якшувати ситуацію з економікою. Політика article Wed, 29 Apr 2020 10:06:01 +0300 Він підкреслив, що це його суб’єктивна думка. Але зараз одні й ті самі обмежувальні заходи запроваджені як в Івано-Франківську, де більше тисячі хворих, так і в Чернігові, де їх одиниці.

- Ми позакривали ринки (їх вже п’ять разів закривали, відкривали – настрої в урядовців змінювалися постійно). Але в кінці кінців: на свіжому повітрі, при більш-менш дотриманні відстаней, усіх карантинних вимог, періодичній дезінфекції всього обладнання, невже вони небезпечніші за супермаркети? Хай не все буде ідеально, але відстань між людьми там точно більша. І ми розуміємо, що сьогодні ті гроші, які супермаркети віддали на COVID-19, роблячи велику послугу державі, вони «відбили» на цінах і на антиконкурентних заходах. То хіба це правильно? – запитав міський голова.

Владислав Атрошенко підкреслив: перше, що ми втрачаємо сьогодні – це сотні підприємців, які заробили би копійку і прогодували би свої сім’ї. Друге – цінову конкуренцію, бо продукція на ринках усе-таки дешевша ніж у магазинах. І третє – місцевих виробників, бо саме на ринках значно більший відсоток продукції місцевого виробництва. А це місцева економіка.

- Маючи трьох хворих ми закрили всі ринки і думаємо що молодці. А я переконаний: без нагальної потреби цього краще було не робити, - наголосив він. - Зважувати треба на життєві обставини і більше думати над прийняттям економічних рішень.

Міський голова додав, що на час запровадження обмежувальних заходів ще не було ясно, якою буде крива поширення інфекції в Україні. Тому, вочевидь, забороняли по максимуму. Але зараз, коли ситуацію вже видно краще і її можна оцінити в комплексі, пора потихеньку робити кроки з корекції обмежень. Причому для економіки ці кроки потрібні терміново, а не після 11 травня, вважає чернігівський міський голова.

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
При ОДА створена робоча група з вивчення ситуації щодо порушень вимог законодавства при здійсненні господарської діяльності в прибережних захисних смугах http://monitor.cn.ua/ua/politics/79403 На Чернігівщині фіксуються непоодинокі факти порушення законодавства при здійсненні господарської діяльності в прибережних захисних смугах. Відповідні звернення надходять від керівників громад. Політика article Wed, 29 Apr 2020 10:02:50 +0300 – Нині є загроза порушення балансу в екосистемах області через незаконне розорювання луків, колишніх сіножатей в заплавах річок, створення у річкових долинах чи в ярах сміттєзвалищ тощо, – зазначив голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко. – Ситуація потребує втручання. Доручив профільному заступнику Олександру Савченку розробити конкретний план дій з вирішення цього проблемного питання.

Відповідно до цього доручення при Чернігівській ОДА створена робоча група з вивчення ситуації щодо порушень вимог Водного кодексу України та Земельного кодексу України при здійсненні господарської діяльності в прибережних захисних смугах на території області.

До її роботи долучені структурні підрозділи ОДА, представники Держекоінспекції, Держгеокадастру, Деснянського басейнового управління водних ресурсів.

– Із наступного тижня члени робочої групи виїжджатимуть безпосередньо на місця, де виникають проблемні питання. Задача – проконтролювати дотримання суб’єктами господарювання вимог Водного та Земельного кодексів при здійсненні господарської діяльності. Матеріали перевірок і виявлених порушень направлятимуться до правоохоронних органів для відповідного реагування, – повідомив Андрій Прокопенко.

Шановні жителі області! У разі фактів незаконного здійснення господарської діяльності в прибережних захисних смугах – надавайте інформацію до Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, тел. (0462) 67-48-72.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Начальником Управління регіонального розвитку та інфраструктури Чернігівської ОДА призначено Богдана Кривенка http://monitor.cn.ua/ua/politics/79371 Управління регіонального розвитку та інфраструктури Чернігівської облдержадміністрації з 24 квітня очолив Богдан Кривенко. Відповідне розпорядження напередодні, 23 квітня, підписав голова ОДА Андрій Прокопенко за погодженням з Міністерством розвитку громад та територій України. Політика article Mon, 27 Apr 2020 15:33:58 +0300 Богдан Кривенко родом з Чернігова. Має дві вищі освіти: менеджер-економіст (спеціальність здобув у приватному вищому навчальному закладі «Європейський університет», 2009 рік) та інженер-будівельник (Чернігівський національний технологічний університет, 2018 рік).

До призначення на посаду начальника Управління регіонального розвитку та інфраструктури ОДА займав керівні посади в приватних комерційних структурах.

Нагадаємо: розпорядженням голови облдержадміністрації від 27 лютого цього року Управління промисловості, транспорту і зв’язку ОДА перейменовано в Управління регіонального розвитку та інфраструктури ОДА.

Відповідно до Положення, основним завданням Управління є забезпечення реалізації на території Чернігівської області:
– державної регіональної політики в частині використання субвенцій розвитку;
– державної інвестиційної політики;
– державної політики щодо підтримки добровільного об’єднання територіальних громад та адміністративно-територіального устрою.

]]>
Соціальний захист найвразливіших категорій безробітних посилено http://monitor.cn.ua/ua/politics/79312 Розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, на період карантину підвищено з 650 грн до 1000 грн. Політика article Fri, 24 Apr 2020 10:31:19 +0300 Таке збільшення передбачено постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 08.04.2020 № 217, яка набула чинності 18 квітня 2020 року.

Постанова застосовується з початку оголошення карантину, тобто з 12 березня, та діятиме протягом 30 календарних днів після закінчення карантину.

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю підвищено до 1000 гривень для:
- тих, хто протягом 12 місяців, що передували реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж менше 6 місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин (наприклад, за прогул);
- молоді, яка закінчила або припинила навчання в середньому та вищому навчальному закладі, звільнилася зі строкової військової служби і яка потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце;
- внутрішньо переміщених осіб, які документально не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.

Усім безробітним, які стали на облік у період карантину і отримують допомогу в мінімальному розмірі (650 грн.), допомога буде автоматично перерахована з першого дня реєстрації у службі зайнятості.

Нагадуємо також, що в період карантину реєстрація безробітних здійснюється з першого дня подання відповідної заяви до центрів зайнятості.Виплата допомоги по безробіттю теж призначається з першого дня реєстрації.

Водночас служба зайнятості наголошує, що її пріоритетним завданням залишається працевлаштування безробітних та забезпечення кваліфікованими кадрами роботодавців, які шукають персонал. Кожен, хто хоче і готовий працювати, і в нинішніх умовах отримає всебічну підтримку служби зайнятості.                  

Обласний центр зайнятості

]]>
Чернігівські кладовища закриті для відвідувань http://monitor.cn.ua/ua/politics/79307 На вимогу Головного санітарного лікаря України та відповідно до прийнятого 23 квітня рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій аналогічна міська комісія також прийняла рішення про закриття кладовищ у м. Чернігові. Політика article Fri, 24 Apr 2020 09:16:44 +0300 Рішення набирає чинності невідкладно і діятиме до того часу, поки не буде відмінене наступним рішенням комісії.

Доступ на кладовища в цей період буде тільки для здійснення поховання померлих, за умови проведення ритуальних обрядів з дотриманням протиепідемічних правил.

Церковні служби у кладовищенському храмі в цей період будуть проводитися, але без присутності прихожан.

Довідково: всього в Чернігові 12 кладовищ, серед яких міське кладовище «Яцево» - найбільше. Там майже 107 тисяч поховань, воно є одним з найбільших діючих кладовищ в Україні. Минулого року за два поминальних дні його відвідало близько 270 тисяч людей.

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Кабмін встановив на час карантину регулювання цін на продукти та медтовари http://monitor.cn.ua/ua/politics/79276 Кабінет міністрів встановив на час карантину державне регулювання цін шляхом декларування цін на 10 продуктових товарів і 20 засобів індивідуального захисту, а також на лікарські засоби і понад 10 видів антисептиків. Політика article Wed, 22 Apr 2020 20:01:21 +0300 Відповідне рішення уряд ухвалив із доопрацюванням на засіданні в середу.

Спочатку до переліку ліків, ціни на які мали підлягати декларуванню, було включено сім препаратів, проте в одноденний термін Міністерство охорони здоров'я має доопрацювати цей список з урахуванням переліку лікарських засобів, включених до протоколів лікування COVID-19.

Як свідчить проект відповідної постанови у порядку денному урядового засідання в середу, до переліку соціально значимих товарів уряд вніс гречку, цукор, пшеничне борошно вищого ґатунку, макаронні вироби (вермішель із борошна вищого ґатунку), пастеризоване молоко в плівці жирністю 2,5%, житньо-пшеничний хліб, яйця категорії С1, тушку курячу, мінеральну воду без газу, вершкове масло жирністю 72,5%.

Згідно з проектом постанови пропонується запровадити декларування змін роздрібних цін у разі їх зміни від рівня на дату набуття чинності зазначеним рішенням. Зокрема, задекларувати підвищення цін у разі набуття чинності проектом постанови необхідно буде за 30 днів, якщо ціна підвищується на 15% і більше, за 15 днів - у разі підвищення на 10-15%, за три дні - в разі підвищення на 5-10%.

Окрім того, пропонується встановити декларування на такі антисептики та дезінфекційні засоби, як хлогексидин, етанол, повідон-йод, кишеньковий спиртовий антисептик для рук тощо.

Із засобів індивідуального захисту до переліку пропонується включити одноразову медичну шапочку, медичну маску, медичні рукавички стерильні та нестерильні, одноразові бахіли, медичний бинт тощо.

Згідно з проектом постанови, вона має набути чинності через десять днів після її опублікування й діятиме до закінчення карантину.

]]>
Україна продовжує карантин до 11 травня http://monitor.cn.ua/ua/politics/79273 Пік захворюваності на COVID-19 очікується на початку травня. Політика article Wed, 22 Apr 2020 13:39:23 +0300 Карантин в Україні буде продовжено до 11 травня. Про це на засіданні уряду заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, Україна ще не пройшла пік захворюваності на коронавірус, і він може наступити на початку травня.

"Виходячи з цього, ми сьогодні приймемо рішення про продовження карантину до 11 травня", - заявив Шмигаль.

Він додав, що за розрахунками Академії наук, пік очікується в проміжку між 3 і 8 травня.

]]>
Про звільнення В.Кучерини з посади голови Бобровицької районної державної адміністрації. ДОКУМЕНТ http://monitor.cn.ua/ua/politics/79264 РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №291/2020-рп Політика article Wed, 22 Apr 2020 09:33:22 +0300 Звільнити КУЧЕРИНУ Василя Миколайовича з посади голови Бобровицької районної державної адміністрації Чернігівської області у зв'язку із закінченням строку повноважень Президента України.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
21 квітня 2020 року

]]>
В області заборонили діяльність роздрібних продовольчих ринків http://monitor.cn.ua/ua/politics/79214 Рішення вступає у силу невідкладно. Політика article Sat, 18 Apr 2020 22:52:20 +0300 18 квітня обласна комісія з питань ТБ та НС прийняла жорстке рішення про повну заборону функціонування роздрібних продовольчих ринків до покращення епідемічної ситуації.

Контроль за виконанням рішення покладено на Головне управління Держпродспоживслужби в області та Головне управління Нацполіції в області.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА

]]>
Голова ОДА офіційно представив громаді нову очільницю Талалаївської РДА Маргариту Зубову http://monitor.cn.ua/ua/politics/79182 16 квітня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив активу Талалаївського району нову голову райдержадміністрації Маргариту Зубову. Відповідне розпорядження про її призначення підписав Президент України Володимир Зеленський 14 квітня. Політика article Fri, 17 Apr 2020 10:24:29 +0300 Голова ОДА охарактеризував Маргариту Зубову як професійного економіста, компетентного та досвідченого керівника. Побажав успіхів, мудрості та виваженості на новій відповідальній посаді.

Основні завдання, які Андрій Прокопенко поставив перед новим керівником: сприяння розвитку бізнесу, створення нових робочих місць, забезпечення соціальних програм. Головне – нова якість життя жителів району.

Голова ОДА запевнив у підтримці ініціатив Талалаївської РДА з боку облдержадміністрації.

У зв’язку із загрозами поширення коронавірусу Андрій Прокопенко наголосив на забезпеченні в районі максимальних обмежувальних заходів під час Великодніх свят.
 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Андрій Прокопенко офіційно представив голову Бахмацької РДА Світлану Мельник http://monitor.cn.ua/ua/politics/79179 Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко 16 квітня представив колективу Бахмацького району нову очільницю райдержадміністрації – Світлану Мельник. Політика article Fri, 17 Apr 2020 09:47:41 +0300 Відповідне розпорядження про її призначення підписав Президент України Володимир Зеленський 14 квітня.

Андрій Прокопенко привітав новопризначену голову РДА, відзначивши її як професійного фінансиста. Побажав успіхів на новій відповідальній посаді та висловив переконання, що значний досвід керівництва в органах виконавчої влади Світлани Мельник дозволять ефективно розвивати довірений їй район.

Голова ОДА запевнив, що з боку облдержадміністрації Бахмацька РДА завжди може розраховувати на підтримку ініціатив та розвиткових проєктів.

Головне завдання – якість життя людей. Тож влада має бути відкритою і прозорою, орієнтованою для вирішення питань жителів району.

Зважаючи на нинішню ситуацію з поширенням світом і Україною коронавірусної інфекції, Андрій Прокопенко наголосив на вжитті в районі у період Великодніх свят максимальних обмежувальних заходів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Чотири райони замість 22-х: якою буде нова модель адмінтерустрою Чернігівської області http://monitor.cn.ua/ua/politics/79151 Процес формування нових районів/повітів вийшов на фінішну пряму. Політика article Thu, 16 Apr 2020 09:58:48 +0300 Підготовка до чергових місцевих виборів, що заплановані на жовтень 2020 року, передбачає стовідсоткове завершення формування громад - базовий рівень, формуються органи місцевого самоврядування, та утворення нових районів/повітів - субрегіональний рівень, формуються місцеві органи державної влади. Такий крок є логічним продовженням децентралізації та виявом довіри місцевому самоврядуванню з боку держави.

Існуюча модель районів (а їх у Чернігівській області 22) залишилася у спадок від попередньої держави та ілюструє централізований метод управління.

Після вивчення ситуації, численних дебатів та консультацій упродовж останніх двох років Чернігівщина вийшла на наступний формат: чотири райони в межах області. Три з них будуть з центрами у Чернігові, Ніжині та Прилуках, четвертий район об’єднає північні території (близько 158 тисяч населення).

При формуванні такого устрою враховувались основні критерії, зокрема кількість населення у новому районі/повіті не менше 150 тисяч осіб, цілісність території. Також враховані наявні логістичні можливості, а також доступність мешканців до нових райцентрів (в середньому радіус - 60 кілометрів).

- Районний рівень створюється як той, на якому передбачається присутність державних органів влади, і, в принципі, очікується, що мешканцям не доведеться часто відвідувати новий районний цент для спілкування з органами влади. Основні послуги для громадян зосереджені на рівні територіальних громад (освіта, житлово-комунальне господарство, первинна ланка охорони здоров’я та інші). Також на рівні громади надаватиметься повний комплекс адмінпослуг через ЦНАПи та їх філії по селах, - коментує перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний. - Власне районний рівень - це рівень, пов'язаний з державним управлінням самими територіями. У перспективі тут передбачається діяльність префекта як представника держави.

Презентуючи учасникам засідання проєкт адміністративно-територіального устрою Чернігівської області, були звучені методичні рекомендації щодо критеріїв формування районів та визначення їхніх адміністративних центрів. Оскільки проектом Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України» визначено, що район є адміністративно-територіальною одиницею субрегіонального рівня, що складається з громад, загальна чисельність населення яких становить не менше ніж 150 тисяч жителів. У гірській місцевості та/або на територіях із щільністю населення менше середньої щільності населення відповідної області, загальна чисельність населення району не повинна становити менше ніж 100 тисяч жителів, якщо площа такого району перевищує середню площу району по області.

Відповідно до цього названо кілька моделей оновлення адміністративно-територіального устрою регіону та поділу на чотири райони. У дискусії стосовно майбутнього територіального устрою та кількості районів виступаючі акцентували увагу на необхідності враховувати у процесі реформування специфіку Чернігівської області, де на значній території відмічається невелика щільність проживання населення. Присутні зауважували, що потрібно враховувати фінансово-економічні механізми, аби не допустити дисбалансу територій, а при визначенні адміністративного центру району треба брати до уваги історичні та ментальні особливості, адже зміни запроваджуються не на рік чи два, а мають бути ефективними упродовж десятиліть. Реформування має завершитися створенням спроможних адміністративно-територіальних одиниць базового рівня – громад, формуванням нових субрегіональних адміністративних одиниць – районів та перерозподілом повноважень між органами державної влади і місцевим самоврядуванням.

Прозвучали нарікання щодо відсутності цілісного бачення та невизначеності розподілу повноважень у процесі реформування.

Депутати обласної ради висловлювали думки про те, що завершення реформи місцевого самоврядування, оновлення адміністративно-територіального поділу регіону та формування органів виконавчої і представницької влади з новими повноваженнями має на меті покращення демографічної ситуації, соціально-економічного рівня та життя громадян в цілому.

Прозвучали пропозиції Міністерству розвитку громад та територій України врахувати рекомендації профільної постійної комісії обласної ради та утворити в області 7 районів: Бахмацький, Козелецький, Прилуцький, Ніжинський, Новгород-Сіверський, Менський, Чернігівський.

Крім того, зазначалося, що для реформування субрегіонального рівня Чернігівської області необхідно провести фінансово-економічні розрахунки та порівняти доцільність утворення чотирьох, шести або семи районів.

Голова обласної ради Ігор Вдовенко зазначив, що запитань більше, ніж відповідей. На його думку, утворення в області 4 районів запропоновано з метою економії коштів, проте враховуючи низку чинників і, зокрема, кількість жителів Чернігівщини та щільність населення, треба порушувати клопотання про збільшення кількості районів в області та відстоювати інтереси регіону.

До кінця цього тижня пропозиції щодо формування районів будуть надіслані до Міністерства розвитку громад та територій України.

]]>
Про призначення М.Зубової головою Талалаївської районної державної адміністрації. ДОКУМЕНТ http://monitor.cn.ua/ua/politics/79127 РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №270/2020-рп Політика article Wed, 15 Apr 2020 09:10:53 +0300 Призначити ЗУБОВУ Маргариту Володимирівну головою Талалаївської районної державної адміністрації Чернігівської області.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
14 квітня 2020 року

]]>
Про призначення С.Мельник головою Бахмацької районної державної адміністрації. ДОКУМЕНТ http://monitor.cn.ua/ua/politics/79126 РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №269/2020-рп Політика article Wed, 15 Apr 2020 09:09:59 +0300 Призначити МЕЛЬНИК Світлану Петрівну головою Бахмацької районної державної адміністрації Чернігівської області.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
14 квітня 2020 року

]]>
Верховна Рада підвищила штрафи за підпал сухостою у 18 разів http://monitor.cn.ua/ua/politics/79097 "За" проголосували 328 народних депутатів. Політика article Mon, 13 Apr 2020 17:04:38 +0300 Верховна Рада України прийняла законопроект №2339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)».

Прийнятий проект закону суттєво підвищує розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.

Згідно із законом, штраф за забруднення повітря становить від 30 тис. 600 грн до 61 тис. 200 грн або обмеженням волі терміном до трьох років.

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91 тис. 800 грн до 153 тис. грн.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 тис. 500 до 4 тис. 590 грн і на посадових осіб - від 4 тис. 590 грн до 15 тис. 300 грн. Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - штраф від 4 тис. 500 грн до 15 тис. 300 грн для громадян та від 10 тис. 710 грн до 18 тис. 360 грн.

Випалювання стерні, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища - карається штрафом від 3 тис. 60 грн до 6 тис. 120 грн для громадян та 15 тис. 300 до 21 тис. 420 грн для посадових осіб.

Якщо ті ж дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду - від 6 тис. 120 до 12 тис. 240 грн.

]]>
Відбулося представлення новопризначеного голови Корюківської РДА http://monitor.cn.ua/ua/politics/79088 11 квітня голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко представив активу Корюківського району новопризначеного голову Корюківської районної державної адміністрації Володимира Полубня. Політика article Mon, 13 Apr 2020 10:34:20 +0300 Відмітивши знання і досвід молодого голови, Андрій Прокопенко побажав Володимиру Полубню успіхів на посаді та плідної праці.
Голова Корюківської районної ради Віктор Чернуха та Корюківський міський голова Ратан Ахмедов завірили новопризначеного голову у підтримці з їх боку, як посадових осіб та очолюваних ними органів всіх ініціатив  райдержадміністрації, які направлені на благо та розбудову Корюківщини.

Президент України Володимир Зеленський своїм розпорядженням 9 квітня призначив Володимира Полубня головою Корюківської районної державної адміністрації.

Володимир Полубень народився 1986 року у селі Снов’янка Чернігівського району Чернігівської області.
У 2009 році закінчив Чернігівський державний педагогічний університет ім. Т. Г. Шевченка та отримав кваліфікацію вчителя трудового навчання і основ інформатики.
У 2009–2012 роках викладав у Стольненській ЗОШ Менського району.
У 2013–2015 роках — провідний спеціаліст Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Чернігівській області. У 2015 році працював інженером з комп’ютерних систем ПАТ «Слов’янські шпалери-КФТП» .
З грудня 2015 по листопад 2016 — помічник-консультант народного депутата України.
З 20 грудня 2016 року і до призначення – заступник голови Корюківської районної державної адміністрації.

]]>
"Антиколомойський закон": Поляков подав більше правок, ніж "ЄС" і "Голос" разом взяті за весь час в Раді http://monitor.cn.ua/ua/politics/79066 Комітет виборців порівняв кількість правок, поданих окремими народними депутатами до так званого антиколомойського закону, із показниками окремих фракцій. Політика article Sat, 11 Apr 2020 14:05:32 +0300 Так, найбільше правок до проекту закону №2571-д подав позафракційний Антон Поляков - 6033. Це більше, ніж всі депутати «Європейської солідарності» та «Голосу» разом взяті за весь час роботи у Верховній Раді – 5 862 правок (із них ЄС – 2567, «Голос» - 3295). А. Поляков також подав у шість разів більше правок, ніж всі позафракційні депутати – 960 проти 6033.

При цьому А. Поляков не є членом профільного комітету з цього питання, а працює в Комітеті з питань антикорупційної політики. Це ж стосується й більшості інших депутатів, які подали рекордну кількість правок. Так, Віктор Бондар (1,9 тис. правок, співголова групи «За майбутнє») є членом Комітету з питань транспорту та інфраструктури, Дмитро Чорний (1,7 тис. правок, «Слуга Народу») і Олег Дунда (1,6 тис. правок, «Слуга Народу») - Комітету з питань організації державної влади та місцевого самоврядування, Сергій Демченко (1,4 тис. правок, «Слуга Народу») – Комітету з питань правової політики.

Загалом із 7 депутатів, які подали найбільше правок, лише 2 є членами профільного комітету з питань фінансів (Ольга Василевська-Смаглюк та О. Дубінський, які раніше працювали журналістами на телеканалі 1+1).

За даними веб-сайту ВР в А. Полякова – загальна середня освіта.

«Більшість депутатів, які заспамили так званий антиколомойський закон тисячами поправок, складно назвати фахівцями в банківській сфері. Як правило, вони працюють в інших Комітетах ВР, не мають відповідної фінансової чи економічної освіти, не подавали законопроектів щодо діяльності банків раніше. Навіть, якщо поправки до закону розробляють помічники, відповідальність за їх зміст несе народний депутат, який повинен мати розуміння щодо тих речей, які він пропонує змінити в законі», - заявив голова КВУ Олексій Кошель.
«Складається враження, що перебування окремих депутатів у стінах ВР зводиться виключно до лобіювання конкретних рішень у досить вузькій сфері. В результаті деякі депутати включаються в роботу лише тоді, коли той чи інший законопроект прямо зачіпає інтереси певної групи осіб», - підсумував Кошель.

Комітет виборців України

]]>
Обсервація та самоізоляція: з точки зору закону http://monitor.cn.ua/ua/politics/79060 Пропоную розібрати рішення Кабміну в частині вжиття заходів із обсервації та самоізоляції громадян. Що про них каже закон та чи відповідають такі вимоги уряду Конституції. Політика article Sat, 11 Apr 2020 11:02:56 +0300 Почнемо із найпоширенішого запитання: чому саме уряд впроваджує обмежувальні заходи?

Такі повноваження уряду закріплені на законодавчому рівні.

Зокрема, в Законі «Про захист населення від інфекційних хвороб»закріплено право Кабінету Міністрів України встановлювати та відміняти карантин. Вводити тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов’язки, що покладаються на них.

Нормами Кодексу цивільного захисту України закріплені досить широкі повноваження КМУ, як вищого органу виконавчої влади, у забезпеченні цивільного захисту населення, зокрема запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, обсервації та карантину.

Статтею 30 ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров’я»визначено, що, у разі загрози виникнення або поширення епідемічних захворювань, Кабінетом Міністрів України у порядку, встановленому законом, можуть запроваджуватися особливі умови і режими, зокрема, пересування і перевезення на всій території України або в окремих її місцевостях, спрямовані на запобігання поширенню та ліквідацію цих захворювань.


Примусова обсервація та самоізоляція громадян?

Уряд прийняв постанову № 241 від 29.03.2020 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211», якою встановив обмежувальні заходи щодо обов’язкової обсервації та самоізоляції громадян у певних випадках.

Так, було встановлено, що особи, які мали контакт із хворим коронавірусом або хворіють на зазначену хворобу та не потребують госпіталізації, є особами, що потребують самоізоляції. Лікуючий лікар такого хворого визначає строк його самоізоляції та осіб, які потребують самоізоляції внаслідок контакту з хворим. Самоізольовані особи зобов’язані утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають, утриматися від відвідування громадських місць. Дозволяється відвідування, у невідкладних випадках, місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, виробами медичного призначення та закладів охорони здоров’я, за умови використання засобів індивідуального захисту та дотримання відстані не менш як 1,5 метра.

Обов’язкову обсервацію встановлено для осіб, які відвідували країни/регіони із місцевою передачею вірусу в громаді, бо такі особи віднесені до тих, хто мав контакт з хворим на зазначену хворобу, і підлягають обов’язковій обсервації (ізоляції) протягом 14 днів після перетину державного кордону у спеціалізованих закладах, які визначаються Київською міською та обласними державними адміністраціями.


Що таке обсервація та ізоляція?


Як медичний термін «обсервація» – це комплекс обмежувальних і протиепідемічних заходів, спрямованих на локалізацію і ліквідацію осередку інфекційних захворювань (система заходів спрямованих на попередження поширення інфекційних хвороб).

Ізоляція в медицині (епідеміології) – заходи, які полягають в роз’єднанні з оточуючими епідемічно небезпечних осіб (інфекційних хворих, осіб, у яких передбачається інфекційне захворювання, а при карантинних інфекціях – носіїв їх збудників, а також осіб, які перебували у спілкуванні з хворими).


Чи відповідають рішення уряду про встановлення примусової обсервації та самоізоляції Конституції?

Згідно ст. 63 Конституції України, конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень.

Разом з тим, на сьогоднішній день в Україні не введено воєнного або надзвичайного стану. Введений режим надзвичайної ситуації, але його не слід плутати з надзвичайним станом, оскільки він не має наслідків обмеження конституційних прав громадян.

З наведеного можливо зробити висновок щодо незаконності дій уряду по запровадженню примусової обсервації (ізоляції) за відсутності для цього необхідних конституційних умов – воєнного чи надзвичайного стану.


Щодо моральної складової примусової обсервації та самоізоляції

На жаль, право не завжди досконале, не завжди рішення уповноважених органів відповідають принципу верховенства права (закону). Впевнений, що юридична спільнота відреагує на дії та рішення Уряду, та прогнозую, що з цього приводу буде подано чимало різного роду скарг та позовів до суду.

Але не варто забувати, про моральну складову обсервації та самоізоляції.

У даному контексті варто нагадати, що кожна людина має обов’язки перед суспільством (ст. 23 Конституції України).

Якщо говорити про моральний обов’язок людини перед суспільством у контексті дії карантину, то обсервація та самоізоляція – це складний, але вкрай необхідний захід для забезпечення збереження здоров’я та життя близьких та оточуючих.

]]>
Про призначення В.Полубня головою Корюківської районної державної адміністрації. ДОКУМЕНТ http://monitor.cn.ua/ua/politics/79045 РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №250/2020-рп Політика article Fri, 10 Apr 2020 12:32:38 +0300 Призначити ПОЛУБНЯ Володимира Володимировича головою Корюківської районної державної адміністрації Чернігівської області.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
9 квітня 2020 року

]]>
Збільшено граничний обсяг доходу, що дає право застосовувати спрощену систему оподаткування http://monitor.cn.ua/ua/politics/79030 Закон № 540-IX набрав чинності 02.04.2020 року. Політика article Fri, 10 Apr 2020 08:43:41 +0300 Законом України від 30 березня 2020 року № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)» внесено зміни для спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

В залежності від групи, збільшено граничний обсяг доходу, що дає право застосовувати спрощену систему оподаткування:
- для першої групи з 300000 гривень до 1000000 гривень,
- для другої групи з 1500000 гривень до 5000000гривень,
- для третьої групи з 5000000 гривень до 7000000 гривень.

Сектор комунікацій Головного управління  ДПС у Чернігівській області

]]>
Кабмін знову змінив правила карантину – кому дозволили працювати http://monitor.cn.ua/ua/politics/79014 Кабінет Міністрів України під час свого засідання 8 квітня схвалив зміни до постанови про карантинні обмеження для боротьби з поширенням коронавірусу. Про внесені зміни прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив у своєму телеграм-каналі. Політика article Thu, 09 Apr 2020 09:22:07 +0300 Під час карантину можна працювати:
    об'єктам поштової діяльності і кур'єрським службам;
    будівельникам;
    об'єктам зі збирання та заготівлі відходів;
    хімчисткам;
    закладам торгівлі будівельними матеріалами.

Також є зміни і щодо самоізоляції. Її не потребують певні категорії громадян, старші за 60 років.
Йдеться про такі категорії:
    держслужбовці;
    депутати всіх рівнів;
    міські голови;
    судді;
    військовослужбовці;
    особи, які здійснюють заходи, пов'язані з недопущенням поширення COVID-19;
    ті, хто забезпечує життєдіяльність певних підприємств.

]]>
Не допустити спалаху епідемії коронавірусу після Великодня - завдання церкви, держави і самих вірян http://monitor.cn.ua/ua/politics/79010 Про те, як уникнути поширення COVID – 19 під час Великодніх свят, говорили під час наради в облдержадміністрації, яку провів 8 квітня заступник голови ОДА Андрій Подорван. Політика article Thu, 09 Apr 2020 08:42:01 +0300 Представники християнських релігійних громад області запевнили, що закликають вірян бути обачними, дотримуватись соціальних дистанцій, не порушувати карантинних обмежень та залишатися вдома за найменших ознак захворювання. Однак до цих закликів дослухаються не всі — люди продовжують відвідувати храми. Тож є небезпідставні побоювання, що під час Страсної седмиці та, тим більше, Великоднього богослужіння скупчення людей у храмах та біля них може становити загрозу для здоров’я людей.

— Усі разом: настоятелі храмів, представники влади та правоохоронних органів маємо донести до людей усвідомлення небезпеки, — зазначив Андрій Подорван. — Кожна людина повинна відчувати відповідальність не лише за своє власне життя, а й за життя своїх близьких та рідних. Адже відсоток випадків, коли людина переносить інфекцію безсимптомно, досить великий.

Заступник голови облдержадміністрації акцентував, що, впроваджуючи карантинні обмеження, держава має на меті, перш за все, збереження життя і здоров’я своїх громадян. При цьому в Україні робиться все, щоб Великодні свята минули не лише радісно, а й безпечно. Трансляцію святкових богослужінь буде організовано на кількох загальнодержавних каналах.

В області, за словами Андрія Подорвана, також ведеться підготовка до прямої трансляції на місцевих телеканалах служб із найбільших чернігівських храмів. Тож всеношну можна подивитися, не виходячи з оселі, тим більше, що й служителі Церкви благословляють на молитву вдома.

Люди, які Великодньої ночі приходили до церкви тільки, щоб освятити кошик зі святковою їжею, також можуть не поспішати до храму. На нараді досягнуто попередньої домовленості про те, що паски будуть освячені на хлібозаводах, у пекарнях та магазинах, де вони і продаватимуться.

Заступник начальника обласного управління поліції Сергій Ігнатьєв наголосив на необхідності виконання вимог постанови КМУ № 211, якою запроваджено обмежувальні заходи для протидії коронавірусу. Нею, зокрема, заборонене перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора та переміщення групою людей більш ніж дві особи.

Тож іти до церкви компанією цьогоріч не слід, як не варто й відзначати свято у парках, скверах, зонах відпочинку, лісопаркових та прибережних зонах. Поліція стежитиме за дотриманням вимог урядової постанови та відповідно каратиме порушників.

— Цьогорічний Великдень доцільно провести вдома, у колі сім’ї, не наражаючи на небезпеку себе та своїх рідних, — закликав Андрій Подорван — Інакше всі наші 4-тижневі спільні зусилля з дотримання карантину та обмежень, які дуже дорого обходяться громадянам та державі, будуть марними.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
До уваги платників податку на майно http://monitor.cn.ua/ua/politics/79007 Законом України від 30.03.2020 № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» було внесено зміни до Підрозділу 10. «Інші перехідні положення» Податкового кодексу України в частині податку на майно. Політика article Thu, 09 Apr 2020 08:00:24 +0300 Відповідно до внесених змін не нараховується та не сплачується  плата за землю (земельний податок та орендна плата за землі державної і комунальної власності) та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у частині нежитлової нерухомості), за період з 1 березня по 31 березня 2020 року.
 
Платники, які подали уточнюючі податкові декларації з плати за землю та податкові декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  щодо зменшення податкового зобов'язання за квітень 2020 року, зобов’язані відновити нарахування за квітень 2020 року шляхом подання відповідних уточнюючих декларацій не пізніше 30 квітня 2020 року.

Звертаємо Вашу увагу, що податкові зобов’язання за квітень 2020 року із зазначених платежів необхідно сплатити у терміни, визначені Податковим кодексом України.

Сектор комунікацій Головного управління ДПС у Чернігівській області

]]>
Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років http://monitor.cn.ua/ua/politics/78998 Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому детально відповідаємо на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи. Політика article Wed, 08 Apr 2020 14:20:02 +0300 Чи можна людям 60 років та більше виходити на вулицю?

Люди від 60 років зараз мають перебувати вдома. Також вони мають утримуватися від контактів з іншими особами, окрім тих, з якими вони спільно проживають.

Люди поважного віку є в групі підвищеного ризику, відтак — потребують самоізоляції у визначеному ними місці. Згідно зі статистикою ВООЗ, 95% жертв коронавірусу в Європі були віком понад 60 років.

Якщо я самотня людина похилого віку, в якої немає можливості купити продукти та ліки. Що мені робити?

Людям, що перебувають на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини, аптеки та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Вони так само мають дотримуватися масочного режиму та мати при собі посвідчення особи.

Крім того, у вас є можливість звернутися до Управління (відділу) соціального захисту населення за місцем проживання. Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід. Це, зокрема, стосується придбання та доставки продуктів харчування та ліків соціальними працівниками.

Хто і як буде контролювати вихід людей похилого віку на вулицю?

Частоту виходу на вулицю контролює сама людина за умови дотримання рекомендацій, але робити це якомога рідше та планувати закупівлі на якнайдовший часовий період. А наявність документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції чи обсервації, а також чи не порушила вона дозволену відстань у 2 км від визначеного місця самоізоляції. Контроль за дотриманням цих правил здійснюють структурні підрозділи МВС.

Я пенсіонер. Як я зможу оплатити комунальні послуги?

Оплатити житлово-комунальні послуги можна дистанційно — через існуючі онлайн сервіси.

Крім того, найближчими днями Урядом буде прийнято рішення щодо можливості оплати житлово-комунальних послуг через уповноважені банки та Укрпошту. Громадяни, які отримують пенсії та грошові допомоги через банківські установи, зможуть дистанційно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Для цього вони мають зареєструється у системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на «гарячу» лінію банку і надати інформацію про перелік ЖКП, які бажають оплатити дистанційно, та необхідні дані для оплати послуг з їх рахунків.

Одержувачі пенсій та грошових допомог також зможуть оплачувати житлово-комунальних послуги безпосередньо у листоноші під час отримання пенсії та грошової допомоги, або замовивши відповідну послугу, зокрема, телефоном.

Якщо мені більше 60 років, і в мене з’явились симптоми коронавірусоної хвороби. Що мені робити?


Якщо у вас є сімейний лікар — телефонуйте йому (номер телефону можна знайти в декларації, на сайті лікарні, або зателефонувати в реєстратуру своєї лікарні і запитати там).

Не йдіть до нього і не сидіть в черзі на прийом. Якщо у вас висока температура, ускладнене дихання, кашель, інші симптоми, а до сімейного лікаря додзвонитися не виходить або у вас не підписана декларація — викликайте швидку (103) або телефонуйте на «гарячу» лінію 1545 і залиште контактну інформацію про себе.

Там же вам дадуть пораду, якому лікарю з найближчої лікарні можна телефонувати.

Якщо мені більше 60 років, але я працюючий пенсіонер. Чи можу я ходити на роботу?

Залишатися вдома мають усі особи, які досягли 60-річного віку. Виключення можуть бути в тому разі, якщо ви працюєте на підприємствах критичної інфраструктури та здійснюєте заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19 і не можете працювати віддалено. Тоді ви маєте неухильно дотримуватися рекомендацій по масочному режиму, соціальній дистанції в 1,5 метра, наявності посвідчення особи та посвідки з місця роботи. У всіх інших випадках ваш роботодавець має перевести вас у режим віддаленої роботи у визначеному вами місці самоізоляції або надати відпустку на період дії карантину.

Що таке об’єкти критичної інфраструктури?


До об’єктів критичної інфраструктури можуть бути віднесені підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які:
1) провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах;
2) надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема, у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я;
3) є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;
4) включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
5) є об’єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.

Тобто це всі ті структури державної, комунальної чи приватної форми власності, бездіяльність яких призведе до суттєвих втрат для життєдіяльності країни.

Як я захищений від звільнення, якщо мені більше 60 років?

Відповідно до законодавства, звільнення у період дії карантину заборонено. Працівник може претендувати на відпустки — оплачувану або без збереження заробітної плати, або на дистанційну роботу. Якщо вас відправили у неоплачувану відпустку (простій), то держава планує оплачувати вам 2/3 тарифної ставки окладу на період карантину.

Якщо мені більше 60 років, чи можу я їздити на власному авто на дачу чи до іншого місця самоізоляції?

Рекомендовано вибрати одне місце ізоляції і не змінювати його до 24 квітня. Однак, якщо ви вирішите разово поїхати на дачу приватним авто, бо вибрали саме її місцем ізоляції — ви можете це зробити.
 

]]>