Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Політика http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 17 кандидатів боротимуться за мандат на довиборах до парламенту в 208-му окрузі http://monitor.cn.ua/ua/politics/82526 ЦВК завершила реєстрацію кандидатів у народні депутати на довиборах до Верховної Ради, що відбудуться у 208 одномандатному виборчому окрузі на Чернігівщині. Політика article Wed, 30 Sep 2020 18:51:29 +0300 Як повідомляє пресслужба ЦВК, 25 жовтня  за перемогу на проміжних виборах боротимуться 17 претендентів:

Олексій Оскера,

Михайло Побігай,

Сергій Суханов,

Іван Донець,

Олег Ляшко,

Віталій Чорний,

Василь Крутчак,

Анатолій Григорович Гунько,

Анатолій Миколайович Гунько,

Володимир Василевич,

Іван Симоненко,

Михайло Цісельський,

Ігор Гунько,

Владлена Каплін,

Віктор Карпович,

Денис Нечепорук,

Володимир Нечіпоренко.

]]>
Довибори на нашому 208 окрузі з кожним днем стають все більш "радикальними" http://monitor.cn.ua/ua/politics/82502 Вже зрозуміло, що чесно боротися за перемогу мої опоненти не те що не збиралися, а навіть і не думали. Політика article Tue, 29 Sep 2020 14:49:02 +0300 І не лише я, Анатолій Григорович Гунько, як кандидат у народні депутати України, піддаюся постійним нападкам та використанню проти мене чорних технологій. Весь час у напруженні вся моя родина та команда, бо екс-політики готові гризти та знищувати все на своєму шляху до влади. Ми продовжуємо давати цим посіпакам адекватну відсіч та впевнено крокуємо до перемоги.

Маю повідомити, що Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації кандидатом в народні депутаті Людмилі Олексіївні Давиденко, вдові народного депутата Валерія Давиденка, який трагічно загинув у травні цього року. З сумом та прикрістю зазначаю це, адже причиною стала технічна помилка, яка аж ніяк не залежала від дій Людмили Олексіївни і про яку вона взагалі нічого не знала. Навіть більше, в ЦВК надійшла заява, більша схожа на донос, в якій точно зазначені дані про, наголошую, технічну помилку у документах. Цим співпадінням «глибокої поінформованості» третіх осіб мали би зацікавитись не лише в ЦВК, а й в відповідних органах на предмет махінації та втручання у виборчий процес, умисне спотворення даних. Але реакції від поліції немає.

Нагадаю, що вже є зареєстровані два клони-«двійники» проти мене і відмова в реєстрації вдові Давиденко. З огляду на це можна стверджувати, що нічого випадкового під час перегонів не буває. І супроти всіх рейтингових кандидатів на окрузі розгорнута повномасштабна брудна війна технологій, підстав та «чорнухи». До всього того, «радикали» додали і  свої зв’язки з правоохоронцями, що наче крізь пальці дивляться на махінації опонентів. 

Щоб досягти мети ми маємо об’єднати зусилля та разом боротися за спільну перемогу!

Я пропоную об’єднатися всім чесним кандидатам, проти яких «старі політики» застосовують брудні методи. Лише так ми демократично відстоїмо вибір наших земляків та не дамо спотворити результати голосування.

Бо об’єднуватись треба не навколо особистості – а навколо спільної програми.

Адже в нас одна спільна мета – це добробут та процвітання рідної Сіверщини.

Маємо разом сформувати широку та ґрунтовну програму розвитку нашого округу. Я хочу аби всі точки зору, пропозиції та задуми знайшли відображення в спільних діях заради добробуту та процвітання Сіверщини.  Гуртуємось, друзі, навколо ідей та змін для округу.

Саме об’єднання стане однією із запорук чесного проведення виборчої кампанії. Якщо ж кампанія починається так «радикально»,  то й надалі можна очікувати будь-якого перебігу подій. До речі, як і протягом місяця, так і в день голосування, адже з методами цих хлопців ми добре знайомі, а також добре знаємо, як їм пече повернутись під купол парламенту. Це надзвичайне бажання таке глибинне, що схематозники-опоненти навіть зробили це офіційним слоганом своєї кампанії. Але вони отримають достойну відповідь від наших мешканців, коли за кандидата-популіста-радикала виборці не дадуть голосів, бо не вірять професійним брехунам та клоунам з політичного цирку.

]]>
На Чернігівщині спостерігачі ОПОРИ відвідали майже всі партійні конференції із висування кандидатів http://monitor.cn.ua/ua/politics/82497 Протягом 17-20 вересня осередки партійних організацій провели в області конференції, під час яких відбулося висування кандидатів у депутати різних рівнів рад, а також кандидатів на посади міських, сільських та селищних голів. Політика article Tue, 29 Sep 2020 12:45:00 +0300 Представники Громадянської мережі ОПОРА побували на цих заходах, проте з відвідуванням деяких виникли складнощі.
Не потрапили представники ОПОРИ на конференцію партії «Рідний дім». У відкритих джерелах була відсутня інформація про конференцію та акредитацію. Спостерігачі ОПОРИ отримали інформацію про строки акредитації та час проведення заходу лише о 7:00 ранку в день конференції.

«Опозиційна платформа – За життя» вчасно повідомила ТВК, але повідомлення про реєстрацію й акредитацію журналістів було оприлюднено в сторінці партії 15 вересня о 20:12, за день до конференції, де акредитація тривала до 15 вересня.

Представники ОПОРИ телефонували Вадиму Антошину, як контактній особі, вказаній в повідомленні партії «Опозиційна платформа – За життя», щодо акредитації журналістів, проте їм повідомили, що не готові акредитувати, а на всі питання готові відповісти після конференції.
«У нас же акредитація до 15 числа. Дивіться, ми опублікуємо всю інформацію, що буде, у відповідності до законодавства, у всіх ЗМІ, які зареєструвалися.Я можу вам особисто дати інтерв’ю після конференції і відповісти на будь-які ваші питання, окрім образливих та інтимних (ред. укр.)», – коментує ситуацію Вадим Антошин, контактна особа, яка несла відповідальність за акредитацію журналістів. Проте, відповіді на запитання, чому інформацію опублікували день в день ввечері ОПОРА так і не отримала.

Конференцію Чернігівської обласної організації політичної партії «Слуга народу» було організовано 18 вересня в Заміському СПА-готелі «ШішкiNN» з метою висування кандидатів в депутати Чернігівської обласної ради, районних, сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів на території Чернігівської області на чергових та перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. Жодних заборон щодо присутності спостерігачів ОПОРИ не було. Під час конференції озвучили списки кандидатів від «Слуги народу» на виборах до обласної ради та Чернігівської міської ради. Список кандидатів партії «Слуга народу» до обласної ради очолила голова Козелецької громади Олена Дмитренко, а перший номер списку до Чернігівської міської ради та кандидат на посаду міського голови – підприємець Юрій Тарасовець.

Найменша кількість документів для акредитації та відсутність проблем при реєстрації були на конференції Чернігівської територіальної організації політичної партії «Європейська Солідарність», що відбулась 17 вересня в ресторані «Колиба». Спостерігачі ОПОРИ не зафіксували оприлюднення інформації про конференцію в ЗМІ, але на офіційній Facebook-сторінці партії була створена подія з офіційною інформацією й механізмом акредитації. Конференція мала вигляд презентації обласного списку кандидатів, а також вибіркових кандидатів у ради різного рівня та міських, сільських, селищних голів. Кандидатка на посаду міського голови Чернігова та перша в списку до Чернігівської міської ради – Марина Рейко, редакторка журналу «Еспресо». Список до Чернігівської обласної ради очолив голова обласної організації партії Олександр Мисник.

Обласна організація партії  «Наш край» 17 вересня провела конференцію в Заміському СПА-готелі «ШішкiNN». Заборон на присутність не було, а на офіційному сайті партії повідомлення з’явилося 14 вересня. На Чернігівщині партія висуває більше 1500 кандидатів у депутати рад різних рівнів и 47 кандидатів на посади міських, сільських та селищних голів. На посаду Чернігівського міського голови «Наш край» висунув Олександра Соколова, а також 42 кандидата в депутати Чернігівської міської ради.

Партійна конференція Чернігівської обласної організації ВО «Батьківщина» відбулась 17 вересня в офісі партії – вул. 1-ї Гвардійської Армії, 39а. Акредитація була доступною, хоча пакет документів вимагали завеликий: ксерокопію паспорта, ксерокопію диплома, редакційне завдання, посвідчення, дві фотографії. Перед початком конференції представники партії перевіряли документи і реєстрували учасників, при цьому лише після реєстрації вони отримували мандати для голосування. На посаду міського голови Чернігова презентували кандидатку Ольгу Заїку – директорку Чернігівського Хлібокомбінату №2. Список до Чернігівської обласної ради очолив Сергій Панченко.

Територіальна організація Радикальної партії Олега Ляшка провела конференцію 20 вересня в сквері Богдана Хмельницького, через що захід був доступним для всіх охочих. Про місце, час, механізм акредитації представники ОПОРИ дізналися через особисті дзвінки до представників офісу партії, проблем із акредитацію особисто у спостерігача ОПОРИ не виникало. На посаду Чернігівського міського голови вирішили не висувати кандидатів, а список до Чернігівської міської ради очолив Дмитро Блауш, а до обласної – Василь Амельченко.

Чернігівська обласна організація «За майбутнє» провела партійну конференцію 20 вересня в ресторанному комплексі «Градецький». Факту розміщення інформації про дату, час та місце конференції із висування кандидатів у ЗМІ регіону представники ОПОРИ не зафіксували. Але на сайті партійної організації була вся детальна інформація щодо місця, часу та механізму акредитації. Презентували топових кандидатів – на посаду міських голів Чернігова та Ніжина, основні команди, які йдуть до різних рад. Після першої презентаційної частини усі учасники вирушили пішою ходою в центр міста, на центральну площу. Як сказав голова партії Олександр Кодола, для створення відео ролика. Так, на посаду міського голови Чернігова презентували Антона Полякова, а голова обласної організації партії Олександр Кодола презентований кандидатом на посаду міського голови Ніжина. Список кандидатів до Чернігівської міської ради очолила Людмила Бабічева, а до обласної – Арсен Дідур.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 21 Виборчого кодексу України виборчий процес кожних виборів, передбачених цим Кодексом, здійснюється на засадах публічності і відкритості виборчого процесу, усіх його процедур з урахуванням обмежень, встановлених законом, належного інформування виборців та інших суб'єктів виборчого процесу.

Відповідно до частин 3 та 4 статті 218 Виборчого кодексу України повідомлення про час і місце проведення зборів, конференції організації партії з метою висування кандидатів у депутати, порядок акредитації на таких зборах, конференції представників засобів масової інформації, визначений його організаторами, не пізніш як за п'ять днів до дня проведення зборів, конференції розміщується на офіційному вебсайті організації партії, а у разі його відсутності − на офіційному вебсайті партії. Про дату, час і місце проведення зборів, конференції з метою висування кандидатів організація партії повідомляє також засоби масової інформації. Порядок акредитації представників засобів масової інформації на таких зборах, конференції визначає організатор заходу.

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області

]]>
"Зворотний відлік. Місцеві". ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/82484 Чернігів та Миколаїв: «місцеві господарники» та політична боротьба – «Зворотний відлік. Місцеві». Політика article Mon, 28 Sep 2020 23:11:52 +0300

«Зворотний відлік. Місцеві» – сезон політичного токшоу Суспільного з ведучими Мирославою Барчук та Павлом Казаріним. Головна тема ефірів цієї осені — місцеві вибори в Україні, які відбудуться 25 жовтня.

Гості та експерти токшоу поговорять про два регіони – Чернігівщину та Миколаївщину, а саме про те, які обіцянки дають кандидати і наскільки реально їх виконати, хто з «місцевих господарників» сподобається виборцям найбільше та які коаліції з обраних депутатів можуть утворитися в оновлених місцевих радах.

До студії токшоу запрошено гостей від різних політичних сил з Чернігова: Юрій Тарасовець, кандидат на посаду Чернігівського міського голови, «Слуга народу»; Олександр Соколов, кандидат на посаду Чернігівського міського голови міста, «Наш край», Антон Поляков, кандидат на посаду міського голови міста, політична партія «За майбутнє», Вадим Антошин, кандидат на посаду міського голови Чернігова від партії «Опозиційна платформа – за життя».

http://www.youtube.com/watch?v=SttOJ2DPbYg

]]>
Співпраця з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH http://monitor.cn.ua/ua/politics/82474 25 вересня перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний провів в режимі онлайн зустріч по обговоренню можливих напрямів співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH в рамках нового проєкту у сферах надання медичних та соціальних послуг, діяльності центрів надання адміністративних послуг задля сталого розвитку громад. Політика article Mon, 28 Sep 2020 11:41:38 +0300 Від обласної державної адміністрації у зустрічі взяли участь також заступник голови облдержадміністрації Олександр Савченко, керівники Департаментів розвитку економіки та сільського господарства, соціального захисту населення, Управління охорони здоров’я облдержадміністрації.         

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH представляв проєктний директор GIZ Майк МАТТЕС, а також відповідальні з планування проєктної діяльності GIZ та консультанти.

Сторони обговорили широке коло питань щодо діяльності мережі центрів надання адміністративних послуг, надання медичних та соціальних послуг,  досягнення належної якості та доступності зазначених послуг, підвищення спроможності соціальних інституцій та  висловили зацікавленість у співпраці в рамках нового проєкту.

Відділ зовнішніх зносин, ЗЕД та міжрегіонального співробітництва Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської ОДА

]]>
Віталій Безгін: Пан Зуєв був набагато переконливіший ніж пан Сова. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/82464 Це стосувалося обрання центром нового районування Мени чи Корюківки. Політика article Mon, 28 Sep 2020 11:01:15 +0300

16 представників засобів масової інформації з Дніпропетровської, Кіровоградської, Чернігівської та Харківської областей зустрілися з народний депутатом України Віталієм Безгіним в Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Народний депутат відповідав на питання журналістів про нову конфігурацію районів та громад, повноваження місцевих державних адміністрацій, закони для продовження децентралізації.

http://www.youtube.com/watch?v=W3Hg0hrxFrA

]]>
Поліція затримала вже друге авто, що перевозило газети з "чорним піаром" http://monitor.cn.ua/ua/politics/82456 Надвечір 25 вересня співробітники Управління карного розшуку, роти поліції особливого призначення та Управління патрульної поліції в селі Киселівка під Черніговом зупинили перевізників «чорного піару». Політика article Mon, 28 Sep 2020 08:11:29 +0300 На місце події одразу виїхала слідчо-оперативна група Чернігівського районного відділення поліції. Правоохоронці встановили, що за кермом автомобіля BMW з європейськими номерними знаками перебував чернігівець 1983 року народження.

За оперативною інформацією поліцейських, ця автівка упродовж останніх декількох днів побувала в ряді районів Чернігівщини, які входять до одномандатного виборчого округу №208. В усіх випадках її візити супроводжувалися поширенням газет з ознаками чорного піару проти одного з кандидатів у народні депутати.

На момент затримання автомобіль був завантажений такими ж газетами, що не містять відомостей про тираж та видавця або відповідального за випуск.

Друковану продукцію було долучено до матеріалів провадження, відкритого раніше за частиною 2 статті 160 Кримінального провадження -  пропозиція, обіцянка або надання виборцю неправомірної вигоди.

Таке правопорушення карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на строк від двох до шести років.

Нагадаємо, що вчора у Бахмачі поліція виявила молодиків, які поширювали «чорний піар».

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Тренуємось заповнювати бюлетень. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/82436 Громадянська мережа ОПОРА. Політика article Sat, 26 Sep 2020 13:35:10 +0300

Побачивши новий формат бюлетеня, виборець може розгубитись під час його заповнення.

У цьому відео показуємо, як правильно заповнювати поля у бюлетені, аби ваш голос був зарахований.

http://www.youtube.com/watch?v=OKrJrI30VMc

]]>
Хто в ОПЗЖ господар: Медведчук поставив крапку в конфлікті і особисто вибрав кандидата в мери Миколаєва - Кіквідзе http://monitor.cn.ua/ua/politics/82425 У Миколаївській області в партії «Опозиційна платформа - За життя» склалася конфліктна ситуація через двох кандидатів в мери міста. Політика article Sat, 26 Sep 2020 09:19:43 +0300 За одного з них активно виступала група Бойко-Льовочкіна, іншого підтримував голова політради партії Віктор Медведчук. У підсумку він поставив крапку, показавши таким чином однопартійцям, хто насправді керує політсилою. Про це в своєму блозі розповів політичний оглядач Кирило Кіквідзе.

Як стало відомо, за кілька місяців до старту офіційної виборчої кампанії в Миколаєві найбільш імовірним кандидатом на вибори мера називали екс-нардепа від депутатської групи «Відродження» Артема Іллюка, за якого активно агітувала група Бойка-Льовочкіна. Юрій Бойко, на своїй сторінці в соцмережах відкрито заявляв, що Іллюк буде кандидатом від ОПЗЖ, і відкрито з'являвся на публічних заходах разом з ним.

Але у серпні ситуація змінилася після приїзду нардепа, близького соратника Віктора Медведчука і голови облорганізації ОПЗЖ Юрія Загороднього, який заявив, що у Медведчука є своя кандидатура - Владислав Чайка, син екс-мера Миколаєва. Крім того, як пише НВ, в області почався перегляд партійних списків ОПЗЖ на виборах в міськ- та облради.

«Внутріпартійна боротьба привела до того, що напередодні подачі документів на головному партійному сайті ОПЗЖ з'явилися дві новини - одна про висунення Іллюка в мери від міської організації ОПЗЖ, друга - про висунення Чайки, від обласної організації", - повідомляють журналісти, відзначаючи, що до внутріпартійного конфлікту групи Льовочкіна-Бойка залучили підконтрольний ЗМІ.

Зокрема, про висунення Іллюка з'явився матеріал на сайті «Подробности», який власне Льовочкіну і належить. А в новинній програмі на телеканалі «Інтер» Левочкіна-Фірташа, сюжети про висунення Іллюка були не тільки 23 вересня, але і 24 вересня, коли вже здали документи на реєстрацію Чайки.

«Про що це говорить? Про те, що Льовочкін-Бойко-Фірташ з останніх сил намагалися протягнути свою креатуру. Але останнє слово було за Медведчуком. І від ОПЗЖ в мери Миколаєва піде Владислав Чайка, креатура Віктора Медведчука. Таким чином, ми ще раз побачили, хто реально приймає рішення в ОПЗЖ. Групі Льовочкіна-Бойка в просуванні своїх протеже не допоміг навіть Фірташ з його медіа-ресурсами», - пише Кіквідзе.
 

]]>
У Чернігові напередодні Дня міста політичні партії роздавали лампочки та катали виборців на повітряній кулі http://monitor.cn.ua/ua/politics/82409 Напередодні Дня міста, яке цього року в Чернігові не святкуватимуть через COVID-19, активізувались політичні партії. Представники партій проводили масові заходи, свята для дітей, роздавали повітряні кульки, залучали до участі у програмі енергоефективності й катали на повітряній кулі, вимірювали температуру тіла та рівень кисню у крові. Найактивніше зустрічалась символіка партій «Рідний Дім» та «За Майбутнє». Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ. Політика article Fri, 25 Sep 2020 08:55:15 +0300 Раніше місцеві організації партій провели конференції та висунули кандидатів до відповідних рад й на посади міських голів.

Так, представники політичної сили «Рідний Дім» Владислав Кухар (по вулиці Івана Мазепи 11 та прилеглих будинків) та Віталій Гриць (по вулиці Старобілоуська 61)провели зустрічі з мешканцями будинків в Чернігові, про що повідомили на власних сторінках в соціальній мережі Facebook. Під час цих зустрічей діти отримали повітряні кульки, а дорослі – можливість поспілкуватись з кандидатами від політичної сили.

Ще одна кандидатка політичної сили «Рідний Дім» Юлія Лобачева організувала свято в Березовому Гаю Чернігова для дорослих і дітей, під час якого проводився безкоштовний  майстер клас з флористики та інші розваги для дітей.«Для того щоб звільнити час для батьків і щоб вони могли поспілкуватись та озвучити проблеми району, які запишуть та передадуть команді «Рідного Дому» та Владиславу Атрошенко», – зауважила під час свята Юля Лобачева, на якому були присутні спостерігачі ОПОРИ.

В мікрорайоні Рем Завод в Чернігові волонтери партії «За Майбутнє» ходили «від дверей до дверей» та пропонували мешканцям підписати договір на участь у програмі енергозбереження від команди Антона Полякова, за інформацією учасників програми. В договорі необхідно вказати ПІБ та власний телефон, після цього можна отримати дві енергоефективні LED лампочки, коробки від яких брендовані партійною символікою «За Майбутнє» та зображенням самого Антона Полякова та представника по мікрорайону від команди Володимира Іщенка.

Окрім цього волонтери збирали інформацію з приводу того, що турбує потенційних виборців та фіксували відповіді у друкованій формі. Більше того вони попередили, що найближчим часом отримувачу ламп мав подзвонити Володимир Іщенко та запросити на зустріч з кандидатом, під час якої можна отримати ще дві лампи. В результаті до очевидця, реального учасника програми зателефонували представники партії для проведення «опитування», із запису розмови: «Вы получили лампочки? Вам нужнаматериальнаяпомощь на питание, лечениеили оплату коммунальных услуг».
ОПОРА телефонувала за коментарем Антону Полякову, проте він сказав, що зайнятий, тому на питання відповідав представник народного депутата України Антона Полякова – Дмитро Зенін:
ОПОРА телефонувала за коментарем Антону Полякову, проте він сказав, що зайнятий, тому на питання відповідав представник народного депутата України Антона Полякова – ДмитроЗенін: «(ред. укр.) Ми не є на сьогоднішній день ще в статусі зареєстрованих кандидатів, поки що ми не є учасниками виборчого процесу. Це програма (програма енергоефективності, ред.), яка реалізовується народним депутатом України. Програма  заміни приборів освітлення на енергоефективні, безоплатна, для всіх, хто не має можливості придбати енергоефективні лампи (ред.). Нічого вони не повинні (робити для участі, ред.), кожен просто підписує угоду на участь в програмі, люди особисто мають прийняти рішення чи вони є учасниками програми чи ні. Якщо говорити з позиції  ОПОРИ чи є це порушенням законодавства – це не є порушенням. А якщо говорити, як вона буде реалізована в виборчому процесі, то теж не буде ніякого порушення, оскільки вартість надаваної продукції буде меншою, ніж той який дозволений законодавством».

Відтак, Виборчий кодекс передбачає, що політична партія стає суб’єктом виборчого процесу з моменту висування кандидатів на відповідних виборах (пункту 3 частини 1 статті 22), а передвиборну агітацію може розпочати наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (частини 1 статті 52).
Завершення політичної активності вікенду стало катання на повітряній кулі, організоване політичною партією «Рідний Дім». Таку можливість отримали ті хто взяв участь у конкурсі до Дня Міста від політичної партії на сторінці Facebook, де і публіковали переможців, визначених на random.org. (фото зі сторінки партії у Facebook). А у сам День Міста Чернігова жителям надходили дзвінки з вітаннями від партії «Рідний Дім», з номерів телефону +38044 (кодом міста Києва).

В цей же час у місті Ніжин у палатці брендованої логотипом та слоганом політичної партії «За Майбутнє» проводили вимірювання температури та рівня кисню в організмі.

Згідно з календарним планом, що міститься у додатку до Постанови ЦВК №163 від 8 серпня 2020 року, офіційно виборчий процес на місцевих виборах розпочався 5 вересня 2020 року – за 50 днів до дня голосування, відповідно до частин 1, 5 статті 195 Виборчого кодексу України.
Відповідно до частин 1 та 3 статті 52 цього Кодексу передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Передвиборна агітація у період виборчого процесу поза строками, встановленими у цій статті, забороняється.
Більше того, частина 4 статті 51 Кодексу передбачає, що передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів виборчих фондів кандидатів, партій (організацій партій) – суб’єктів виборчого процесу, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Нагадаємо, що згідно зчастиною 1 статті 51 Виборчого кодексу України передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандитата, організацію партії - суб'єктів виборчого процесу. Формами передвиборної агітації є розміщення друкованих агітаційних матеріалів чи політичної реклами на носіях зовнішньої реклами (п. 6 ч. 1 ст. 51 Виборчого кодексу України), розповсюдження виборчих листівок, плакатів та інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації (п. 5 ч. 1 ст. 51 Кодексу), а також встановлення агітаційних наметів (п. 9 ч. 1 ст. 51 Кодексу).  До передвиборної агітації також належить використання символіки (гімну, прапора, розпізнавального знака, девізу) або логотипів партії - суб’єкта відповідного виборчого процесу, використання передвиборних слоганів, гасел кандидатів, партій (організацій партій) – суб’єктів відповідного виборчого процесу (ч. 5  ст. 51 Виборчого кодексу України).

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області

]]>
ОПОРА фіксує матеріали з ознаками чорного піару на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/politics/82394 З моменту офіційного старту виборчої кампанії на Чернігівщині спостерігачі ОПОРИ зафіксували друковані інформаційні матеріали, дописи та ілюстрації онлайн з ознаками «чорного піару». Політика article Thu, 24 Sep 2020 14:34:14 +0300 Газети з інформацією, яка носить ознаки чорного піару розповсюдили по подвір’ях місцевих мешканців в смт Срібне Чернігівської області, про щоповідомили спостерігачі ОПОРИ.

Інформують друковані матеріалипро випадки шахрайства, «витончені зловживання» та приватизацію приватних земель, що пов’язують з – Олегом Дмитренко, якого 20 вересня під час обласної конференції політичної партії «За Майбутнє» було висунуто кандидатом до Прилуцької міської ради, як лідера Прилуцької команди. Нагадаємо, раніше Олег Дмитренко був депутатом Верховної Ради 8 скликання по 210 округу (до меж якого входить смт Срібне) від політичної партії Блок Петра Порошенка «Солідарність». Також Олег Дмитренко є співзасновником СТОВ ( СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ )«Батьківщина», яке теж розташоване на території Срібного.
«До поліції не звертався, бо на жаль не вірю в те, що наші правоохоронні органи зможуть щось довести. Нехай краще шукають вбивць, насильників та крадіїв для розкриття більш тяжких злочинів. А мої опоненти краще б витрачали кошти на добрі справи ніж на ці ганебні пасквілі», – коментує ситуацію представнику ОПОРИ Олег Дмитренко.

Друковане видання з матеріалами та ілюстраціями образливого характеру, наприклад зображення з написом: «Вордолженсидеть в тюрьме!» разом з фото потенційного кандидата та зображенням гратів, яку розкидали по подвір’ях, не містить жодних вихідних даних за якими б можна було ідентифікувати видавця або замовника. Про даний факт вже відомо поліції. Олександр Комлик – тимчасово виконуючий обов’язки заступника начальника Головного Управління Національної поліції в Чернігівській області в коментарі ОПОРІ зазначив, що по даному випадку ведеться  перевірка й інформацію додано до Єдиного Обліку. А ні сам Олег Дмитренко, ані його представники до поліції не звертались.

Представникам ОПОРИ вдалось отримати примірник даного видання, та коментар місцевої мешканка пані Наталії, яка побажала не називати прізвища, але зазначила: «Оці газети розкидали не місцеві. В нас тут по вулиці багато хазяйств де давно ніхто не живе, і місцеві про це знають. А ті хто це робив і на ті хазяйства теж газети кидали, і в поштові скриньки в усі, а ними мало хто користується».

На початку вересня спостерігачі ОПОРИ фіксували білборди з написами «Падіння Царька. Чернігів 2020» без інформації про те, яка це політична сила чи хто розмістив білборд. Проте вже протягом минулих тижнів з’явились дописи на сторінці Stax.News у Facebook, які містять безліч постів з ознаками «чорного піару» та згадки цього білборду, пов’язуючи це зі зміною нинішнього міського голови, однак не вказуючи, хто є замовниками такого повідомлення. Більшість дописів сторінки направлені на нинішнього голову міста Чернігова Владислава Атрошенка та його партію «Рідний Дім». У дописах намагаються пов’язати діяльність міського голови з розкраданням міського бюджету при виконанні робіт із заміни асфальтного покриття, ліквідації шкіл 10 і 23 в місті Чернігові, додаючи ілюстрації того самого білборду та фото нинішнього міського голови.
Не оминула Facebookгрупа і діяльність ще одного кандидата та політичну партію – «За Майбутнє» і лідера партії Антона Полякова. Інформація щодо лідера партії «За Майбутнє» направлена на критику їх програми з енергоефективності, за якою бажаючі містяни можуть отримати два безкоштовні лампи. Відтак допис містить наступний слоган: «Кому не вистачить лампочок, Шаріков світитиме власним ліхтарем», та фото Антона Полякова, яке містить домальоване підбите око.

Окрім цієї сторінки, дописи з ознаками чорного піару проти голови міста Чернігова Владислава Атрошенка та його партії «Рідний Дім» були помічені в групі «Черниговский Борщ». Один із дописів зроблений за аналогією представлення результатів своєї роботи на посту міського голови – з результатами до та після, та містить фото до і після ремонту дороги, на якому кількість стоячої води зменшилась не суттєво та текст: «Чомусь не всі «добрі справи» потрапляють на борди партії «Рідний Дім». Наступна ілюстрація порівнює суми бюджетів будівництва дитячих садочків в містах Чернігові та Хмельницькому та містить допис: «Рідний дім не обкрадають!».
(21.09-2020_Chernihivshchyna_ OPORA_ chornij_piar_9)
(21.09-2020_Chernihivshchyna_ OPORA_ chornij_piar_10)
Дописи в групі Facebook Новини Борзнянщини містять характеристики чорного піару щодо представників політичної партії «Наш край». Дописи містять інформацію щодоНорикової Любові, нинішньої голови Височанської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області, яку було обрано в 2015 році від політичної партії «Наш край». Також згадують Горбащенко Віктора – головуБорзнянської районної ради та Грозенко Ірини –депутата Чернігівської обласної ради. Пости містять матеріали, щодо намагання підкупу виборців й відсутності реальних результатів роботи в Борзнянській

ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 1 статті 51 Виборчого кодексу України передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата, партію (організацію партії) - суб’єктів виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України. А згідно з частиною 1 статті 52 Виборчого кодексу України передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

Відтак, згідно з частиною 5 статті 57 Виборчого кодексу України, забороняється поширення завідомо неправдивих відомостей про кандидата, партію (організацію партії) – суб’єктів виборчого процесу.

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області

]]>
Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/politics/82374 З моменту офіційного старту виборчої кампанії 5 вересня спостерігачі ОПОРИ фіксували випадки пошкодження політичної реклами на Чернігівщині, а саме 3 білборди заляпані фарбою та розмальований сітілайт виявили представники ОПОРИ в місті Чернігові. Політика article Wed, 23 Sep 2020 12:32:16 +0300 Так, залили чорноюфарбою білборд представника політичної партії «За майбутнє» Антона Полякова поблизу магазину «Сіверський» за адресою вул. Рокоссовського 35.

ОПОРА намагалась взяти коментар у народного депутата, але Антон Поляков на дзвінки не відповів.

Ще один білборд з політичною рекламою партії «Перемога Пальчевського» біля Чернігівського вищого професійного училища №15 за адресою вул. Кільцева, 20, було залито зеленою рідиною, схожою на зеленку.

Червоною фарбою залили білборд партії «За життя» біля магазину Електрон по вул. Рокосовського в Чернігові. «Ну навіщо поліція. Я розумію, що це хуліганство. В нас вже декілька разів били вікна в офісі. До поліції звертатися не будемо (ред. укр.)», – коментує ситуацію голова Чернігівської регіональної організації «За життя» Віталій Голець

Сітілайт від партії «Європейська Солідарність» в центрі міста розмалювали чорним маркером:

Станом на сьогодні за інформацією спостерігачів ОПОРИ всі білборди замінено на нові.

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА

 

]]>
Ахметов через Ляшка хоче посилити вплив у Верховній Раді? http://monitor.cn.ua/ua/politics/82273 Олег Ляшко – один із найвідданіших представників інтересів олігарха Ріната Ахметова, якого той хоче повернути до Верховної Ради. Політика article Fri, 18 Sep 2020 17:20:16 +0300 Про це розповів у своєму відеосюжеті блогер Ярослав Бондаренко.

За його даними, Ахметов на базі фракції "Батьківщини" формує свою команду у Верховній Раді. І хоче посилити її Ляшком. Саме тому, за словами Бондаренка, Тимошенко зустрічалася з Ляшком у ресторані, а нардеп від "Батьківщини" Валентин Наливайченко виступав на його підтримку.

Бондаренко також нагадав, що останнім часом Ляшко у своєму маєтку, що займає понад 60 соток землі, в Козині вирішив збудувати велику альтанку та чотири нові господарські споруди. Ляшко, додає блогер, влаштував собі "натуральне Межигір'я на 78 гектарах заповідної землі урочища Бабка".

 

gazeta.ua

]]>
2773 виборці змінили виборчу адресу на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/politics/82269 Станом на 16 вересня 1265 людини з Чернігівщини обрали місцем фактичного проживання й голосування інші регіони, 991 – змінили виборчу адресу в межах області, а 517 – голосуватимуть у регіоні. Політика article Fri, 18 Sep 2020 11:25:23 +0300 Загальна кількість виборців, які скористалися процедурою зміни виборчої адресищодо Чернігівщині за весь період – 2739, що становить лише 1.51% загальної кількості звернень серед усіх регіонів. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Згідно з даними Державного реєстру виборцівза весь період зміни виборчої адреси 1265 виборців (що становить 45.6% звернень по Чернігівщині), які проживають за межами Чернігівської області, але зареєстровані в межах області використали своє право голосувати на місцевих виборах в інших областях і змінили виборчу адресу.

Окрім цього, 517 виборців (18.6% звернень по Чернігівщині) звернулись до Державного реєстру виборців та змінили виборчу адресу на адресу в Чернігівській області та матимуть можливість голосувати на Чернігівщині.

Ще 991 виборець (35.7% звернень по Чернігівщині) змінив свою адресу в межах Чернігівської області. Відтак, кількість звернень щодо зміни виборчої адреси в Чернігівській області становить лише 1.51% від загальної кількості звернень.

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області

]]>
Кабмін погодив звільнення Прокопенка з посади голови Чернігівської ОДА http://monitor.cn.ua/ua/politics/82226 Кабінет Міністрів України погодив звільнення Андрія Прокопенка з посади голови Чернігівської обласної державної адміністрації (ОДА), повідомив представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан. Політика article Wed, 16 Sep 2020 15:21:33 +0300 Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу.

"На сьогоднішньому засіданні Кабмін ухвалив низку кадрових рішень. Погодив звільнення (проектом указу президента України) Прокопенка Андрія Леонідовича з посади голови Чернігівської обласної державної адміністрації (за згодою сторін)", - написав Мокан на сторінці у Facebook.

]]>
Заміни в складі ТВК Чернігівщини: 89 ротацій від 33 партій http://monitor.cn.ua/ua/politics/82221 Станом на 10 вересня в складі територіальних виборчих комісій, які здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів в Чернігівській області, відбулося 89 замін. Політика article Wed, 16 Sep 2020 12:49:19 +0300 Як свідчить аналіз ОПОРИ, найбільше своїх представників у ТВК змінили партії «Європейська Солідарність» та«Слуга Народу».

Постановою №172 від 10 серпня Центральна виборча комісія сформувала в Чернігівській області 22 територіальних виборчих комісій. Після цього, станом на 10 вересня, склад ТВК в Чернігівській області змінювався ще 9 разів: відповідно до постанов ЦВК № 179 від 14 серпня 2020 року, №183 від 18 серпня 2020 року, №191 від 20 серпня 2020 року, №198 від 21 серпня 2020 року, №202 від 25 серпня 2020 року, №207 від 28 серпня 2020 року, №216 від 1 вересня 2020 року, №230 від 4 вересня 2020 року  та №239 від 8 вересня 2020 року.

Відтак, з початку створення ТВК і дотепер, у комісіях області відбулося 89 замін від 33 партій. Підставою для усіх замін стало внесення подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії.
Заміни відбулися вусіх 22 ТВК утворенихЦентральною виборчою комісією.  Найчастіше міняли своїх представників сім партій: «Європейська Солідарність» (10 замін), «Слуга Народу» (8 замін), «Голос», «Успішна Україна», «Партія Шарія»; «Захисників Вітчизни» та  «Всеукраїнський народний союз» (по 5 замін кожна).
(15-09-Chernihivshchyna_Zaminy_v_skladi_TVK_diahrama top 7 partij_1)

Серед інших партій ситуація виглядає наступним чином: «За майбутнє», «Вимагаємо змін» та «Опозиційний блок» замінили по 4 представники; «Час змін» та «Свідома нація» здійснили по три заміни; «Патріоти Волині», «Країна», «Нова політика», «Республіка», «Зелена планета», «Україна славетна» та «Соціалістична партія» – по дві заміни; «Стабільність та справедливість», «Блок Геннадія Чекіти «За справедливість», «Громадянський рух «Спільна Справа», Українська морська партія Сергія Ківалова, «Народ», Радикальна партія, «Батьківщина», Партія Пенсіонерів України, «Солідарність жінок України», Всеукраїнське об’єднання Громадський контроль, «Республіканська партія України», «Рівне разом», Всеукраїнське політичне об’єднання «Єдина Родина» та «Віче» –  по одній заміні.

Однією з причин дострокового припинення повноважень члена відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії відповідно до пункту 2 частини 4 статті 208 Виборчого кодексу України, є внесення подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії.

Більше того, відповідно до зазначеної статті, повноваження членів ТВК припиняються достроково і з інших причин: у зв’язку з особистою заявою про складення повноважень члена комісії; припиненням його громадянства України; вибуттям на період до дня виборів за межі відповідної адміністративно-територіальної одиниці, що унеможливлює виконання обов’язків члена комісії; реєстрацією його кандидатом у депутати місцевої ради, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови; реєстрацією його довіреною особою кандидата в депутати або кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови; відмовою від складення присяги члена комісії; порушенням присяги члена виборчої комісії, що виявилося як систематичне невиконання покладених на нього обов’язків, засвідчене не менш як двома рішеннями з цього приводу виборчої комісії, до складу якої він входить; систематичним невиконанням покладених на нього обов’язків або одноразовим грубим порушенням ним законодавства України про місцеві вибори, що встановлено рішенням суду або рішеннями виборчої комісії, яка утворила відповідну комісію (сформувала її склад), двома і більше неявками на засідання виборчої комісії без поважних причин або неявкою на засідання виборчої комісії у день голосування; набранням щодо нього законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення; набуттям ним членства в іншій виборчій комісії будь-якого рівня, що здійснює підготовку та проведення місцевих виборів; визнанням його судом недієздатним або безвісно відсутнім; виявленням обставин, що позбавляють особу права входити до складу виборчої комісії; його смертю або оголошення його померлим.

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області

]]>
На Чернігівщині утворили 91 виборчий округ без порушень та у встановлені строки http://monitor.cn.ua/ua/politics/82202 На Чернігівщині утворено 91 виборчих округів. З них 7 сформовані Обласною ТВК, 18 – міськими комісіями, 28 – районними і 38 – селищними. Політика article Tue, 15 Sep 2020 11:25:04 +0300 Процедури відбулися вчасно, із дотриманням кворуму без встановлених порушень, згідно з інформацією спостерігачів ОПОРИ.

Процедура  утворення округів  мала розпочатися 5 вересня, після офіційного початку виборчого процесу, згідно з Постановою Центральної виборчої комісії «Про Роз’яснення щодо утворення виборчих округів для організації і проведення місцевих виборів»від 28 серпня 2020 року № 204.

Громадянська мережа ОПОРА відвідала засідання обласної, Чернігівської міської та усіх районних ТВК в Чернігівській області та провела моніторинг їхньої роботи.

Виборчі округи та виборчі дільниці є складовими системи територіальної організації відповідних місцевих виборів. Так, відповідно до вищезгаданої постанови, територіальні та багатомандатні виборчі округи для організації та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, сільських, селищних рад (виборчі округи) утворюються відповідною територіальною виборчою комісією, яка встановлює результати виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради (далі - вибори депутатів місцевих рад).

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області

 

]]>
Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов представив керівника Чернігівської обласної прокуратури – Сергія Василину http://monitor.cn.ua/ua/politics/82185 14 вересня Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов представив колективу новопризначеного керівника Чернігівської обласної прокуратури – Сергія Василину. Політика article Mon, 14 Sep 2020 17:04:30 +0300 Звертаючись до присутніх, заступник Генерального прокурора зазначив, що новий очільник відомства  зарекомендував себе як досвідчений прокурор та керівник. Також він привітав прокурорів Чернігівщини з успішним складанням тестів та проходженням співбесід, що відбувалися в рамках реформи регіональних прокуратур. «Ваше головне завдання на сьогодні – забезпечення злагодженої роботи нової прокуратури як ключової ланки органів правопорядку. Відкритість, чесність і ефективність в захисті закону – це те, на що зараз є найбільший запит суспільства», - наголосив він.

Сергій Василина, у свою чергу, подякував за довіру і запевнив, що дотримання законності та повага до прав і свобод громадян буде пріоритетом в його діяльності.

«Будемо досягати підвищення рівня законності та правопорядку в регіоні. Передусім, за рахунок ефективної координації діяльності правоохоронних органів. Щоб жоден факт порушення Закону не залишився поза нашою увагою», – додав він.

Довідково: Сергій Олександрович Василина закінчив Національну юридичну академію України імені Я. Мудрого. В органах прокуратури працює з 2003 року. За цей час обіймав керівні посади в прокуратурах Донецької, Кіровоградської та Запорізької областей.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

]]>
Заява правління Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України. ДОКУМЕНТ http://monitor.cn.ua/ua/politics/82143 Правління Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України дуже стурбоване повідомленням з Прилук про напад групи осіб на телеканал «Прилуки». Політика article Sat, 12 Sep 2020 17:06:49 +0300 За інформацією керівниці телеканалу Ірини Павлютіної, до приміщення телеканалу вдерлися кілька невідомих осіб, які проводили зйомку та погрожували журналістам. Унаслідок конфлікту одна з журналісток потрапила до лікарні.

Керівництво телеканалу звернулося за захистом до поліції.

Правління ЧОО НСЖУ з цього приводу наголошує: якими б не були причини конфлікту, ніхто не може вдаватися до тиску на журналістів, а тим більше до подібних силових методів. Це не тільки позиція журналістської спільноти, але й норми чинного законодавства. Будь-які суперечності мають вирішуватися виключно у правовому полі.

Особливо це актуально зараз, коли розпочався виборчий процес і деякі політики використовуватимуть методи психологічного та навіть фізичного тиску на журналістів, щоб приховувати правду або таким чином домагатися вигідного їм висвітлення подій. Правління ЧОО НСЖУ наголошує, що наша організація оперативно реагуватиме на подібні випадки, надаватиме їм максимального публічного розголосу і захищатиме права спілчан та журналістів загалом.

Що стосується ганебного нападу на телеканал «Прилуки», то ми рішуче засуджуємо подібні методи. Сподіваємося, що правоохоронні органи проведуть швидке й ефективне розслідування цього інциденту, яке завершиться справедливим судовим рішенням.

Чернігівська обласна організація Національної спілки журналістів України звертається до всіх колег із закликом проявляти солідарність та спільними зусиллями захищати професійні права журналістів.

Чернігівська обласна організація Національної спілки журналістів України

]]>
Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко подав у відставку. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/82142 Відповідне відеозвернення він розмістив на своїй сторінці у Facebook. Політика article Sat, 12 Sep 2020 17:03:30 +0300

Дослівно:

"Я подав заяву про відставку з посади голови Чернігівської ОДА.
Основна причина – це те, що я фактично позбавлений впливу на кадрову політику та формування складу кандидатів до обласної ради.

Голова ОДА без своїх депутатів в обласній раді – це слабкий голова ОДА, який не зможе реалізовувати стратегію розвитку регіону.
А без цього моя робота не має сенсу.
Знаєте, є таке прислів’я: “У злагоді і малі справи ростуть, а без злагоди і великі руйнуються”. Будь-який конфлікт він шкодить обом сторонам, а в нашому випадку – він може шкодити Президенту та нашій політичній силі. Тому я не буду його поглиблювати.
Дякую всім за спільну роботу!"
 

 

]]>
ОПОРА та поліція про хід вмборчих перегонів. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/82130 11 вересня у пресцентрі "Чернігівський вибір" відбулася пресконференція на тему «Початок виборчої кампанії на Чернігівщині». Політика article Sat, 12 Sep 2020 11:27:56 +0300

Організатор заходу –Громадянська мережа ОПОРА.

Спікери розповіли про випадки дочасної агітації, використання чорного піару на Чернігівщині, формування територіальних виборчих комісій та виборчих округів.

http://www.youtube.com/watch?v=253x54L7Xx4

]]>
В Чернігові проігнорували звітування перед виборцями 32 депутати міськради http://monitor.cn.ua/ua/politics/82118 В Чернігові презентували практики звітування, що використовують депутати Чернігівської міської ради. Політика article Fri, 11 Sep 2020 13:56:00 +0300 За 4-й рік повноважень прозвітували всього 9із 42 депутатівЧернігівської міської ради.Всі вони оприлюднили власні звіти на сайті міської ради.Із нихтроє депутатів провели публічне звітування. Решта розмістили свій звіт у відкритомудоступі – на сайті міської ради» - розповіла Тетяна Романова, виконавчий директор ГО «Агенція міських ініціатив».

Громадська організація «Агенція міських ініціатив» вже декілька років відстежує те, як депутати звітують передвиборцями. Була відзначена тенденція до щорічного зменшення кількості тихдепутатів, які оприлюднюють власні річні звіти. Якщо за перший-другий рік діяльності відзвітували одиниці депутатів, то на четвертому році таких виявилосьтрохи більше, але все ж таки далеко не всі депутати.

Експерти Агенції міських ініціатив проаналізували сайт Чернігівської міської ради на предмет наявності персональних звітів обранців. Більшість із місцевих депутатів не звітувала взагалі і тільки 4 депутатів звітували щорічно протягом 3х років: Віктор Тарасов (фракція «Демальянс»), Ірина Березинець (фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Сергій Вакуленко та Володимир Козир (фракція «Наш край»). Їх звіти є за 2017, 2018 та 2019 роки. Натомість інформація щодо звітування за 2016 рік на сайті по всім депутатам відсутня.

Також за 3 роки замість 4 є колективний звіт фракції «Об’єднання Самопоміч» — за 2016, 2018 та 2019 роки.
Двічі звітувався ВячеславЛетута (фракція «Блок Петра Порошенка») та позафракційний депутат Сергій Кирієнко – за 2017 та 2019 роки. Звіт за один рік подав Андрій Дериземля (фракція «Блок Петра Порошенка»), Лариса Кадіна (фракція «Батьківщина») – за 2017 рік. А Олександр Тимошенко (фракція «Об’єднання Самопоміч») та Роман Старіков (фракція «Блок Петра Порошенка») прозвітувались тільки за 2019 рік.

Віталій Козирев (фракція «Об’єднання Самопоміч») став депутатом лише у 2020 році, тому звітів про його роботу на сайті ради ще немає.

Тобто за 2017 рік відзвітувалось 8 депутатів: Лариса Кадіна, ВячеслаЛетута, Андрій Дериземля, Віктор Тарасов, Сергій Вакуленко, Володимир Козир, Ірина Березинець  та Сергій Кирієнко. За 2018 рік – всього 4 депутатів: Сергій Вакуленко, Володимир Козир, Віктор Тарасов та Ірина Березинець.

Лідером за кількістю звітів став 2019 рік, адже в цьому році за депутатську діяльність відзвітувалось аж 9 депутатів Чернігівської міської ради: Ірина Березинець, Сергій Вакуленко, Віктор Іванченко, Володимир Козир, Вячеслав Летута, Роман Старіков, Віктор Тарасов, Олександр Тимошенко, Сергій Кирієнко. Серед них тільки троє провели публічне звітування, тобто звітування відбулось на відкритій зустрічі з громадянами. До числа таких депутатів потрапив Олександр Тимошенко, Сергій Вакуленко та Володимир Козир.
Всього в Чернігівській міській раді налічується 42 депутати.

«У своїх звітах депутати приділяють значну увагу зверненнямгромадян, ремонтам доріг та будинків, встановленню майданчиків та лавочок. Разом з тим, депутати майже не згадують про свою роботу під час пленарних засідань, засідань постійних комісій, хід виконання рішень ради та свою участь в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень ради та її органів. Звіти переважно лаконічні, містять лише цифри та загальні тези про те, на що була спрямована діяльність депутата. У звітах переважно не зазначається, як прийняті радою рішення були реалізовані на практиці, як вони вплинули на розвиток міста, якою була особиста участь депутата у прийнятті тих чи інших рішень (участь у голосуваннях). Також, депутати не звітують про використання коштів депутатського фонду»,- сказала Тетяна Романова.

За словами експертів Агенції міських ініціатив, вони звертались до депутатів з пропозиціями провести он-лайн звітування в соціальних мережах під час карантину. Проте, депутати некористались таким досить ефективним на сьогоднішній день ресурсом.

Окрім цієї інформації, спікерка оголосила про старт кампанії «Вимагаємо звіту». В межах ініціативи планується збір думок небайдужих громадян, щоб повідомити депутатів міської ради про свою зацікавленість в звіті з їх роботи.

]]>
Хто №1 від "Слуг народу" в облраду? ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/82099 Павло Халімон про місцеві вибори... Політика article Thu, 10 Sep 2020 21:40:55 +0300

http://www.youtube.com/watch?v=E99IDnd_z-A

]]>
Сьогодні – останній день, коли можна змінити виборчу адресу... http://monitor.cn.ua/ua/politics/82092 ... і проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня за місцем фактичного проживання. Політика article Thu, 10 Sep 2020 11:09:25 +0300 Заявку можна подати онлайн або ж особисто принести свої документи у місцевий відділ ведення Державного реєстру виборців.

Станом на 8 вересня процедурою скористались 51503 українця. 23903 з них зробили це за допомогою електронного Кабінету виборця. До місцевого відділу ДРВ напряму звернулись 27600 громадян.

Ще є час подати заявку та змінити виборчу адресу.

]]>
На Чернігівщині продовжується реалізація Проєкту "EMERGENCY" http://monitor.cn.ua/ua/politics/82069 8 вересня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів координаційну нараду з питань реалізації Проєкту Президента України «EMERGENCY». Політика article Wed, 09 Sep 2020 12:22:22 +0300 Участь у нараді взяли участь заступники голови ОДА Віталій Загайний та Олександр Савченко, начальник Управління капітального будівництва ОДА Богдан Кривенко, заступниця начальника Управління охорони здоров’я ОДА Алла Здор, керівники опорних лікарень, представники підрядних організацій та проєктанти.

У форматі запитання-відповіді обговорили ряд нагальних питань.

В рамках програми передбачено капітально відремонтувати приймальні відділення екстреної допомоги 9 опорних лікарень області. Це Чернігівська обласна лікарня, Чернігівська міська лікарня №2, міські медзаклади Ніжина та Прилук, районні лікарні Козельця, Бобровиці, Корюківки, Бахмача та Новгород-Сіверського. На їх модернізацію заплановано спрямувати 72 млн грн.

- По всім об’єктам завершили виготовлення ПКД, отримали позитивні експертні висновки. Роботи розпочалися у семи лікарнях. Ще у двох районних лікарнях - Бобровицькій та Корюківській - триває процес закупівлі послуг. Прописали рекомендації та технічне завдання для кожного медзакладу згідно вимог загальноукраїнського брендбуку. Передали проєктантам для вивчення і доопрацювання деталей, - прокоментував хід робіт Андрій Прокопенко.

Особливу увагу сконцентрували на дотриманні єдиних стандартів. Це стосується як кольорової гами, так і змісту елементів брендування, параметрів вивісок, логотипу тощо. Обов’язково мають бути враховані інклюзивні та інші нормативні вимоги для забезпечення самостійного переміщення людей з обмеженими можливостями.

У кожному приймальному відділенні буде встановлено сучасне медичне обладнання. Міністерство охорони здоров’я України взяло на себе функцію визначити перелік необхідної апаратури і централізовано її придбати.

- Управління охорони здоров’я має оперативно доопрацювати ряд питань, зокрема, щодо специфікації обладнання з профільним Міністерством. Всі роботи мають бути виконані якісно і в строк, - підсумував нараду голова ОДА.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
У Чернігові на 20 локаціях встановлять тимчасові стенди для передвиборчої агітації http://monitor.cn.ua/ua/politics/82040 У Чернігові визначені місця для встановлення тимчасових стендів для розміщення матеріалів передвиборної агітації на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. Політика article Tue, 08 Sep 2020 10:26:13 +0300 Стенди встановлюватимуться за такими адресами:

Деснянський район м.Чернігова:
    Проспект Миру, 23 біля музично-драматичного театру;
    Проспект Миру, 49, біля торгового центру;
    Проспект Миру, 89, біля відділення зв'язку №5 (на зупинці);
    Проспект Миру, 194/2, біля магазину "Квартал";
    Вул. Льотна, 17-а, біля гастроному;
    Проспект Перемоги, 104, біля магазину "Прогрес";
    Вул. Шевченка, 61, біля стадіону ім. Ю. О. Гагаріна;
    Вул. Рокоссовського, 10, на перехресті з вул. Захисників України;
    Вул. Доценка, 19, біля магазину “Союз”;
    Вул. 1-го Травня, 168, біля поліклініки міської лікарні №2.

Новозаводський район м.Чернігова:
    Вул. Івана Мазепи, 23, біля комунального підприємства "Міський палац культури імені В'ячеслава Радченка " Чернігівської міської ради;
    Вул. Текстильників, 11-а, біля магазину "Квартал";
    Привокзальна площа, біля залізничного вокзалу;
    Проспект Перемоги, 54, біля магазину "Квартал";
    Вул. Івана Богуна, 40, біля магазину "Союз";
    Вул. Толстого, 100, біля зупинки громадського транспорту;
    Вул. Любецька, 19, біля магазину "Любеч";
    Вул. Козацька, 22а, біля магазину "АТБ";
    Вул. Красносільського, 71, біля магазину "СеДаМ";
    Проспект Перемоги, 80, біля центрального ринку.

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
На Чернігівщині визначені територіальні виборчі округи з чергових виборів депутатів обласної ради http://monitor.cn.ua/ua/politics/82028 6 вересня відбулося засідання Чернігівської обласної територіальної виборчої комісії. Політика article Mon, 07 Sep 2020 14:17:49 +0300 З 5 вересня Центральна виборча комісія оголосила початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня 2020 року.

Згідно з нормами чинного Виборчого кодексу України та Календарним планом основних організаційних заходів з підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року до 6 вересня включно передбачено утворення територіальних виборчих округів з виборів депутатів обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше).

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 196, частин другої, третьої статті 197, частин першої, третьої, четвертої, сьомої статті 201, пункту 2 частини другої статті 206, Виборчого кодексу України, постанов Центральної виборчої комісії від 28 серпня 2020 року №204 «Про роз'яснення щодо утворення виборчих округів для організації і проведення місцевих виборів», від 25 серпня 2020 року №200 «Про порядок інформування Центральної виборчої комісії про перебіг виборчого процесу місцевих виборів», керуючись статтями 36, 37 Виборчого кодексу України  своєю постановою ОВК визначила і утворила 7 територіальних виборчих округів з чергових виборів депутатів обласної ради.За інформацією Чернігівської обласної територіальної виборчої комісії

]]>
COVID-19, старт навчального процесу, "Велике будівництво" та економічні показники - основні питання пресбрифінгу голови ОДА. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/82019 4 вересня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів пресбрифінг за підсумками роботи Чернігівської ОДА у серпні 2020 року. Політика article Mon, 07 Sep 2020 12:26:00 +0300

Боротьба з COVID-19 та його наслідками

Найбільш актуальна тема - ситуація по захворюваності на COVID-19 в області.

- Останнім часом значно збільшилась кількість нових випадків і, нажаль, зростання продовжується. Сумарно у серпні виявлено більше випадків, ніж за всі попередні місяці - 1075. Найбільше хворих у Чернігові, Ніжині, Прилуках і Бобровицькому районі, - повідомив Андрій Прокопенко. І додав, що за рішенням Державної комісії ТЕБ та НС з 7 вересня Бобровицький район віднесений до «червоної» карантинної зони. Відповідно тут максимально посиляться карантинні обмеження.

За весь час пандемії в області зафіксовано 2372 випадків інфікування на COVID-19. Одужали 1079 людини. 997 людей – на амбулаторному лікуванні, 248 – госпіталізовані. На жаль, 48 випадків мали летальний наслідок.

Очільник області також розповів про заходи, які проводяться для протидії розповсюдженню хвороби.

- Загалом проведено близько 40 тисяч тестувань - 27 тис. ПЛР- та 12 тис. ІФА-тестів. Виходимо на 700-800 тестів на добу. В серпні додатково верифіковані дві лікарні – Чернігівська обласна і Прилуцька міська. Ще 5 медзакладів працюють над цією процедурою, - поінформував Андрій Прокопенко.

Він повідомив, що усі медзаклади першої хвилі повною мірою забезпечені необхідним обладнанням, а персонал лікарень засобами захисту.

- З цього тижня запускаємо дві лікарні другої хвилі для надання допомоги важко хворим пацієнтам. Це – Бобровицька райлікарня, де розгорнемо 18 ліжкомісць і Чернігівська міська лікарня №3 - 55 ліжкомісць. Сумарно для лікування COVID-19 розгорнуто 502 ліжка, - розповів голова ОДА.

Старт нового навчального року

Далі Андрій Прокопенко перейшов до другого, не менш важливого питання – початок нового навчального року.

- Для успішного старту вжито всіх заходів щодо підготовки шкіл та навчального процесу. Цьогоріч передбачено виділити з держбюджету субвенції на суму 92,3 млн грн. Кошти підуть на придбання сучасних меблів, комп’ютерного обладнання для початкової школи. У 30 школах модернізуємо харчоблоки. Облаштуємо 5 СТЕМ-лабораторій та 21 кабінет з різних предметів, придбання 13 шкільних автобусів. 4 школи отримають фінансування в рамках програми «Спроможна школа для кращих результатів», - прокоментував посадовець.

Нагадаємо, загалом до 462 шкіл області пішли 96 тисяч учнів, з них 9 тисяч першокласників. 1 вересня голова ОДА взяв участь у відкритті Носівської школи №5. Це перша новозбудована школа в області з 2012 року.

Реалізація програми Президента України «Велике будівництво»

За словами Андрія Прокопенка, роботи виконуються планомірно та ритмічно.

Програмою «Велике будівництво» охоплено 15 об’єктів - 5 шкіл, 5 садочків, 5 спортивних об’єктів. Середній показник виконання проєктів 82%. Загальна сума інвестицій складає 106 млн грн. Більша частина фінансується за кошти ДФРР.

Ще один напрямок «Великого будівництва» - ремонт доріг.

- За державні кошти відремонтуємо близько 300 км автошляхів області. Найбільший проєкт - ділянка, що сполучає Ніжин та Прилуки протяжністю майже 75 км. Наразі виконано понад 40% робіт, - поінформував Андрій Прокопенко. - Також програмою передбачено відновлення доріг на 52 ділянках автошляхів місцевого значення та ремонт 5 мостів. 20 об’єктів вже завершені. За графіком усі дорожні роботи завершимо до 15 жовтня 2020 року.

Далі спікер розказав про модернізацію приймальних відділень 9 лікарень в рамках Президентської програми «EMERGENCY».

- На облаштування відділень екстреної медичної допомоги буде спрямовано понад 100 млн гривень. Ремонтні роботи вже стартували на 7 об’єктах, - повідомив Андрій Прокопенко.

Проєкт розроблявся з урахуванням кращих іноземних практик. Всі об'єкти будуть зроблені за єдиним стандартом. Це стосується як оформлення інтер’єру приміщень, так і переліку високотехнологічного медичного обладнання. Застосування навігаційних елементів, освітлення, мнемосхем, інфографіки дозволить пацієнтам простіше орієнтуватися у просторі. Дотримані інклюзивні вимоги.

Достойні медичні послуги на сільських територіях

Що стосується будівництва амбулаторій сімейної медицини, то в серпні в області відкрили 2 амбулаторії – у с. Салтикова Дівиця Куликівської ОТГ та в с. Тур’я Сновської ОТГ.

За словами голови ОДА, ще 11 амбулаторій готові до введення в експлуатацію. Шість мають ступінь готовності від 85 до 50%. Їх відкриття заплановано на вересень. На двох – роботи тривають. Здача в експлуатацію відбудеться до середини жовтня.

- Кожна амбулаторія забезпечується необхідним обладнанням для діагностики та лікування пацієнтів відповідно до вимог табелю оснащення. Також для кожної передбачений автомобіль марки «Renault Duster» для виїзду лікарів на виклики до тяжкохворих пацієнтів, - зауважив він.

Економічні показники регіону

Останнім питанням, озвученим на пресбрифінгу, стала ситуація в економічній сфері.

- Чернігівщина – у трійці областей-лідерів за найбільшим зростанням обороту роздрібної торгівлі. За січень-липень 2020 року оборот перевищив майже 12 млрд гривень. Це 3 місце в Україні. Збільшення - на 9,3% проти аналогічного періоду 2019 року, - поінформував Андрій Прокопенко.

Щодо збільшення експорту товарів, то за результатами І півріччя 2020 року експорт збільшився до 380,3 млн дол. США. Приблизно на 1% більше ніж торік. На фоні падіння загальноукраїнського показника на 6,4% Чернігівщина демонструє позитивну динаміку.

Голова ОДА зауважив, що майже у 4 рази збільшився обсяг продажу жирів та олій, в 1,6 раза – виробів з чорних металів, приріст продажу текстильних матеріалів – на 42,8%, машин та обладнання – на 16,9%, паперу та картону – на 12%, деревини та виробів з неї – на 5,4%.

Зустрічі з послами щодо співпраці

З метою розширення ринків збуту продукції вітчизняних виробників Чернігівська ОДА активно проводить зустрічі з Послами іноземних держав. Зокрема, в серпні відбулася зустріч з Послом Королівства Бельгія, а 3 вересня – з Послом Малайзії.

- Малайзія є харчовим нетто-імпортером - виробляє продуктів харчування набагато менше, ніж споживає. Тож є велика зацікавленість в імпорті з України ягід, фруктів, гороху, зернових. Запропонували розглянути можливість купувати у чернігівських виробників зернові за прямими контрактами, - повідомив посадовець.

Сільське господарство та впорядкування земельних питань

Також Андрій Прокопенко озвучив досягнення у сфері сільського господарства.

- Область на 1 місці в Україні за площею посівів жита – 23,6 тис. га або 137% до 2019 року. А також за площами промислового вирощування картоплі – майже 5 тис. га або близько 118% до попереднього року, - розказав голова ОДА. І додав, що в цьому році посіяно понад 566 тис. га кукурудзи  - це найбільший показник за історію області.

Окремо торкнувся теми створення нових робочих місць. Так, упродовж січня-червня чистий приріст нових робочих місць склав 2183 робочих місця. Традиційно найбільш активними в цьому плані є ФОПи – 75% від загальної кількості.

Серед іншого, Чернігівська ОДА зробила суттєвий крок по впорядкуванню земельних питань.

- Вперше за 5 років проведемо інвентаризацію земель. Дотепер в ОДА не було реєстру сформованих земельних ділянок промислового призначення. Це відкривало шлях до різного роду зловживань, - наголосив Андрій Прокопенко. - Ми вже провели відкриті торги по інвентаризації земель несільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів на загальну площу 10,4 тис. га. Сюди увійдуть землі промисловості, лісові масиви, водний фонд, землі природно-заповідного фонду і культурної спадщини.

На завершення голова ОДА подякував журналістам за змістовну зустріч.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Відео: "Чернігівський монтор" http://www.youtube.com/watch?v=vLFszFVtNDU

]]>
В Україні офіційно стартував виборчий процес http://monitor.cn.ua/ua/politics/81995 З сьогоднішнього дня офіційно стартує виборчий процес. Обирати місцеву владу українці будуть 25 жовтня. Політика article Sat, 05 Sep 2020 12:55:00 +0300 Завтра буде останній день, коли партії можуть подати до ЦВК копії рішень про участь місцевих осередків у виборах. Проте реєстрація кандидатів буде з 15 по 24 вересня.

Партії матимуть 10 днів для того, щоб висунути і подати до окружних комісій документи для реєстрації власних кандидатів.

Ці вибори будуть відбуватись за новим законодавством та в умовах нового адміністративно-територіального устрою. Прийшовши на дільницю громадяни будуть голосувати за міського (сільського або селищного) голову, депутатів до місцевої, районної та обласної ради.

]]>
Обговорення та прогнози старту виборчої кампанії на Чернігівщині. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/81974 Третього вересня у експертне обговорення та прогнози старту виборчої кампанії на Чернігівщині у прес-центрі "Чернігівський вибір". Політика article Fri, 04 Sep 2020 11:14:16 +0300

Обговорили питання:
1. Особливості початку виборчої кампанії в Чернігівський області.
2. Які з політичних партій можуть не набрати 5% до обласної ради та районних рад і чому?
3. 208 округ: які особливості доведеться враховувати під час проведення місцевої кампанії?
4. Стратегія "мерських" виборів у Чернігові: другий тур і всі проти одного?

http://www.youtube.com/watch?v=JdmA2uJKjfc

http://www.youtube.com/watch?v=kv0fQHjA18A

]]>
Місцеві вибори близько: як виконує обіцянки мер Чернігова Владислав Атрошенко http://monitor.cn.ua/ua/politics/81909 25 жовтня 2020 року українці обиратимуть місцеву владу, в тому числі й нових мерів. «Слово і діло» розбиралося, хто вже заявив про свої амбіції балотуватися на посаду міського голови Чернігова або проявив політичну активність у цьому напрямі. Також пропонуємо подивитися, як виконує обіцянки мер Чернігова. Політика article Tue, 01 Sep 2020 12:19:46 +0300

Владислав Атрошенко на посаді мера Чернігова з 4 грудня 2015 року. За цей час він дав 72 обіцянки (включаючи передвиборчі програмні), з яких виконав 42 (58 % ), провалив – 11 (15%) і ще 19 (27 %) має реалізувати.

Майже за п’ять років каденції Атрошенко дав 72 обіцянки, з яких виконав 42, провалив – 11 і ще 19 має реалізувати.
Зображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Мер Чернігова виконав передвибочу обіцянку впровадити програму підвищення енергоефективності «Гроші чернігівців повинні залишатися у місті». У червні 2016 року між Держенергоефективность та містом було підписано Меморандум про партнерство щодо запровадження енергосервісу.

Міськрада затвердила програму відшкодування кредитів, отриманих ОСББ на впровадження енергоефективних заходів у житловому фонді Чернігова; проведено оснащення 443 багатоквартирних житлових будинків засобами обліку холодної води та лічильниками обліку тепла.

З травня 2017 року в Чернігові почав роботу німецький проект «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях». На підвищення енергоефективності бюджетних об’єктів міста виділили 53,4 млн грн. Також в місті встановили нове обладнання та відремонтували старе на КП «Чернігівводоканал».

Окрім того у 2018 році проведено ремонт п’яти котлоагрегатів, проведено капітальний ремонт теплових мереж протяжністю 1,15 км.

У 2019 році лічильниками тепла були оснащені всі багатоповерхівки, де є технічна можливість щодо їх встановлення (90% від всіх житлових будівель підключених до теплових мереж).

Однак незважаючи на активне впровадження енергозбереження Атрошенко провалив свою передвиборчу програмну обіцянку знизити вартість опалення житлових будинків Чернігова.

Як повідомили «Слову і ділу» в міськраді, тарифи на послуги з централізованого опалення для населення протягом жовтня 2015 року – липня 2016 року не зменшувалися. Разом з тим, для споживачів, які встановили індивідуальні системи автономного опалення у багатоквартирних будинках чи квартирні лічильники спожитої теплової енергії, за лютий 2016 року були виставлені рахунки за опалення місць загального користування будинків на 40-47 % менші, ніж за січень 2016 року.

Станом на 23 березня 2018 року в місті залишались високі тарифи на опалення.

«Високі тарифи це є наслідок не ефективної роботи орендаря. В першу чергу ТЕЦ, які за приблизно 15 років не зробили достатніх інвестицій на переобладнання в першу чергу котлів, які є надзвичайно низького ККД», – заявив Атрошенко під час свого звіту.

Нічого не змінилось й на початку листопада 2019 року, вартість опалення житлових будинків не зменшувалась.

Не виконав мер Чернігова обіцянку кожного року виділяти по 100 тис. грн власних коштів на потреби спілки воїнів АТО. Спочатку, мер, як і обіцяв виділив обіцяну суму у липні 2017 року. Однак потім він надав 39 тис. 550 грн для потреб військовослужбовців, які беруть безпосередню участь в операції Об'єднаних сил (ООС) вже у січні 2019 року. Кошти витрачались за погодженням та під контролем Ради ветеранів АТО при Чернігівській міській раді.

За інформацією міської ради від 30 квітня 2020 року через зміни в керівництві та структурі громадської ради заявок на отримання коштів не надходило. Загалом після 2017 року кошти у розмірі 100 грн не надавалися.

Провалив Атрошенко обіцянку завершити всі роботи стосовно реалізації проекту «пам'ятник захисникам України» за 2017-2018 роки. У цей період роботи взагалі не проводилися. 16 липня 2019 року міськрада оголосила конкурс на кращу проєктну пропозицію щодо спорудження меморіалу, але першої премії не здобула жодна робота.

Як і обіцяв Атрошенко у своїй передвиборчій програмі, в Чернігові запровадили електронний квиток та єдиний квиток на всі види транспорту міста. 15 січня 2019 року Ощадбанк та Visa запустили у міському транспорті Чернігова систему оплати проїзду за допомогою картки. Відтепер проїзд можна оплатити банківською карткою, Apple Pay та Google Pay.

Впорався мер із обіцянкою встановити в місцях масового скупчення людей близько 250 камер відеоспостереження для контролю за громадським порядком та зменшенням випадків вандалізму. У липні 2017 року у системі ГУ Нацполіції області працювала 161 камера відеоспостереження. Проект «Мережа Безпеки» профінансований коштом бюджетів місцевих громад, а реалізований працівниками Управління інформаційної підтримки та координації поліції «102» спільно з цивільними фахівцями.

Станом на 25 січня 2018 року об’єднано сигнали з 238 камер відеоспостереження області, з яких 59 у обласному центрі. Загальний обсяг фінансових ресурсів впродовж 3-х років, необхідних для виконання програми, складав 42 350 тис. грн з міського бюджету. Протягом 2019 року в місті встановили 76 камер відеоспостереження.

Як і більшість мерів обласних центрів, Атрошенко також обіцяв побудувати сміттєпереробний завод у Чернігові. Зробив він це ще 5 років тому, коли балотувався. Як і більшість мерів, швидше за все цю обіцянку Атрошенко не виконає.

У 2016 році найкращим варіантом вважалося облаштування сортувальної лінії. Влада почала шукати інвестора. Через два роки під час звіту міський голова повідомив, що питання стосовно будівництва заводу зависло і потрібні законодавчі зміни.

Минулого року Владислав Атрошенко сказав, що проєкт можна реалізувати, якщо буде сформовано державний спецфонд з податків на виробників упаковок та пластику, або коштом зеленого тарифу.

Також у планах мера – створити в Чернігові технологічний парк з логістикою, запровадити систему «Розумне місто», реконструювати залізничний вокзал та залучити державні кошти для реконструкції Антонієвих печер.

https://www.slovoidilo.ua/2020/09/01/infografika/polityka/miscevi-vybory-yak-vykonuye-obicyanky-mer-chernihova-vladyslav-atroshenko

]]>
Представники яких партій отримали найбільше керівних посад Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/politics/81851 24 селищні та 17 сільських виборчих комісій створено на Чернігівщині. Найбільше керівних посад серед Голів ТВК отримали– Партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» та «Солідарність жінок України», серед заступників – Партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» та серед секретарів – «Європейська солідарність». Політика article Sat, 29 Aug 2020 09:50:53 +0300 Представники ОПОРИ проаналізували розподіл керівних посад у новостворених виборчих комісій.

Нагадаємо, що вже 5 вересня офіційно стартує виборчий процес і наразі йде активна підготовка до його початку. Районні виборчі комісії утворили  сільські та селищні виборчі комісії, після чого відбулись засідання та проведено розподіл керівних посад  шляхом  жеребкування. Варто зазначити що жеребкування проходило спокійно та з дотриманням норм законодавства.

Жеребкування в Ніжинській районній ТВК

(27-08-2020-Chernihivshchyna_zerebkyvannia_Nizhynsʹka rayonna TVK)
(27-08-2020-Chernihivshchyna_zerebkyvannia_Nizhynsʹka rayonna TVK_1)

Жеребкування в Чернігівській міській ТВК

(27-08-2020-Chernihivshchyna_zerebkyvannia_Chernihivsʹka misʹka TVK)

Відтак, до 20 серпня районні організації політичних партій, або у разі їх відсутності у структурі відповідної політичної партії – обласна організація цієї політичної партії,  мали можливість вносити до районної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу сільських, селищних  виборчих комісій у відповідному районі та до 25 серпня комісії мали бути сформовані.

Ключові посади в утворених комісіях поділили між собою представники наступних партій:

№ з/п

Назва політичної партії

Голова ТВК

Заступник голови ТВК

Секретар ТВК

1

«Опозиційна платформа – За життя»

2

4

3

3

Партія «Відродження»

2

0

1

4

«Рідний дім»

2

2

0

5

Партія «Віче»

1

1

1

6

Радикальна партія

1

2

0

7

«Наш край»

1

3

1

8

«Європейська солідарність»

4

4

7

10

«Слуга народу»

6

6

6

11

Партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»

7

7

4

12

«За майбутнє»

1

1

2

13

Партія «Трибунал»

0

0

3

14

Партія «Солідарність жінок України»

7

2

2

15

Партія «Вимагаємо змін»

0

1

0

16

Партія «Український дім»

0

0

1

17

Партія «Україна славетна»

0

1

0

18

Партія Зелених України

1

2

0

20

Партія захисників Вітчизни

1

0

2

21

Партія «Твоя Україна»

1

0

0

23

Партія «Влада народу»

0

0

1

24

Партія «Час змін»

0

1

1

25

Республіканська партія України

Ряд депутатів Чернігівської міської ради зробили оголошення про перехід до інших депутатських груп http://monitor.cn.ua/ua/politics/81807 27 серпня на початку засідання 55-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання чернігівський міський голова Владислав Атрошенко повідомив, що від депутатів фракції партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" надійшло звернення, у якому повідомляються про вихід кількох депутатів із фракції цієї партії в міській раді. Політика article Thu, 27 Aug 2020 12:11:25 +0300 Про це заявили Андрій Дериземля, Інна Левченко, Наталія Малець, Роман Старіков.

Від імені цих депутатів на сесії виступив Андрій Дериземля, який проінформував про їх вступ у міжфракційну депутатську групу партії «Рідний дім» і підтримку Владислава Атрошенка як кандидата на посаду чернігівського міського голови на майбутніх місцевих виборах.

- Я впевнений, що ті зміни, які відбуваються у нашому місті, бачать усі чернігівці. Тож я хочу, щоб такі зміни відбувалися і в області, і в Україні, - підкреслив Андрій Дериземля.

Попередньо про своє рішення та його обґрунтування ці депутати розповіли на брифінгу, що відбувся перед початком сесії міської ради.

Також на цьому пленарному засіданні міської ради депутат Максим Черненок оголосив про створення в ній нової депутатської групи «Слуга народу». До складу цієї групи увійшли депутати міськради Максим Черненок, Ганна Якубова, Володимир Козир, Сергій Вакуленко, Микола Носко.

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]> Уряд подовжив адаптивний карантин до 31 жовтня http://monitor.cn.ua/ua/politics/81800 Адаптивний карантин в Україні подовжено до 31 жовтня. Таке рішення Кабінет Міністрів ухвалив 26 серпня. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зауважив, що документ передбачає посилення низки обмежувальних заходів. Політика article Thu, 27 Aug 2020 09:25:58 +0300 «Карантин в Україні подовжується до 31 жовтня 2020 року. Також посилюються обмежувальні заходи на території регіонів. Це пов’язано з різким зростанням кількості випадків коронавірусної хвороби. Нам необхідно зрозуміти, що всі ми опинилися в новій реальності і вона диктує нові правила та необхідність суворо дотримуватися заходів безпеки», — заявив очільник МОЗ.

Зокрема, за словами Міністра, в регіонах із «зеленим» рівнем епідемічної небезпеки буде заборонено проведення дискотек, роботу нічних клубів, діяльність закладів громадського харчування з організації дозвілля, а також проведення концертів (крім тих, що проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності).

Максим Степанов також зазначив, що документ дає органам місцевого самоврядування право на доступ до даних електронного сервісу «Дій вдома» — для поточного контролю осіб, що підлягають самоізоляції або обсервації, та осіб, які порушили правила карантину.

Міністерство охорони здоров'я

]]>
Розпочинається виборчий процес проміжних виборів народного депутата України в ОВО № 208 http://monitor.cn.ua/ua/politics/81783 26 серпня розпочинається виборчий процес проміжних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 208 (Чернігівська область), призначених Комісією на неділю, 25 жовтня 2020 року. Політика article Wed, 26 Aug 2020 10:28:40 +0300 Загалом за попередніми підрахунками (станом на 26 серпня) у цих виборах зможуть взяти участь понад 127 тисяч виборців. Голосування відбуватиметься на 199 виборчих дільницях, з яких 192 – звичайні та 7 – спеціальні.

20 серпня Комісія затвердила Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення зазначених виборів.

Відповідно до Календарного плану, зокрема, передбачається:


– з 27 серпня до 14 вересня включно відбуватиметься висування кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі (ОВО) політичними партіями;

– з 27 серпня до 24 вересня включно відбуватиметься висування кандидатів у народні депутати України в ОВО шляхом самовисування;

– з 27 серпня до 24 вересня включно – подання документів до Центральної виборчої комісії (ЦВК) для реєстрації кандидатів у депутати;

– до 1 вересня включно – внесення до ЦВК подання щодо кандидатур до складу окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України ОВО на паперових носіях та в електронному вигляді;

– до 4 вересня включно – утворення окружної виборчої комісії;

– до 4 вересня включно – звернення до ЦВК громадських організацій з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів під час виборів;

– до 29 вересня включно – закінчення реєстрації кандидатів у депутати;

– до 30 вересня включно – затвердження форми, кольору і тексту виборчого бюлетеня для голосування в ОВО;

– до 14 жовтня включно – прийняття ЦВК рішення про скасування реєстрації кандидата в депутати в разі його звернення із письмовою заявою про відмову балотуватися або звернення партії про скасування рішення щодо реєстрації кандидата в депутати (відповідні звернення можуть подаватися до 12 жовтня включно);

– до 17 жовтня включно – забезпечення виготовлення у централізованому порядку на підставі договору, укладеного між ЦВК і державним поліграфічним підприємством, виборчих бюлетенів;

– до 17 жовтня включно – подання до ЦВК пропозицій щодо реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій;

– до 19 жовтня включно – прийняття рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій;

– о 24 годині 23 жовтня – закінчення передвиборної агітації;

– до 9 листопада включно – встановлення результатів виборів.

Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату ЦВК

]]>
Які політичні партії активізували політичну рекламу на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/politics/81781 До офіційного старту виборчої компанії залишається ще декілька тижнів, проте на вулицях Чернігівщини розміщено безліч біл-бордів, котрі містять інформацію про політичні партії. Політика article Wed, 26 Aug 2020 09:57:00 +0300 Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала, які ж партії збільшили присутність своєї політичної реклами.

Задовго до визначеного законодавством терміну, щодо початку виборчих кампаній, політичні партії активізували розміщення політичної реклами на вулицях Чернігівщини. Відповідні дії, хоч і не визначені формально як порушення вимог українського законодавства, проте нівелює принцип рівних можливостей.

“Ми можемо спостерігати у більшості регіонах України сплеск активності політичної реклами. Таким чином партії намагаються максимально використати час до офіційного старту виборчого процесу та збільшити впізнаваність партійної символіки і здобути максимальну прихильність виборців. Про те нагадуємо, що  відповідно до ч.9 ст.17 ЗУ "Про Політичні партії в Україні" політична партія в тому числі її місцеві організації, які набули статусу юридичної особи, зобов'язані щоквартально подавати в Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру шляхом його заповнення на офіційному сайті НАЗК.”, – зазначає  Радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Костянтин Куценко.

В області можна побачити біл-борди з наступними слоганами:
1. Європейська Солідарність – «З незалежністю не жартують», «Європейська Солідарність»;
2. Слуга Народу – «Зе! місцеві. Слуга народу», «Україна – це ти!»;
«Зе!» – «Чернігів обирає нового мера»;
3. Політична партія «Перемога Пальчевського» – Перемога Пальчевського. Об’єднуйтесь! Palchevskуі.win»;
4. Партія «Рідний Дім» не тільки розмістила біл-борди, але і проводить масові заходи, відтак протягом серпня відбулись заходи у містах Ніжин, Прилуки, Сновськ та Ріпки. Анонси про заплановане на 29 серпня родинне свято в Чернігові, були виявлені на дошках оголошення в одному з мікрорайонів міста.
Варто звернути увагу, що заходи відбувались без дотримання карантинних вимог. 

«Рідний Дім» – «Рідний Дім. Політична Парія. Партія громад Чернігівщини»;
«Рідний Дім» – «Рідний Дім. Продовжимо добрі справи!»;
5. Політична партія «За майбутнє» – «З днем незалежності Україно!»;
6. Партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – «Батьківщина. Всеукраїнське об’єднання», «Ми сильні духом! Нашу волю не зламати!», «З повагою, депутат міської ради Іван Бакшун», «З днем незалежності України».

ОПОРА нагадує, офіційно виборчий процес на місцевих виборах розпочинається 5 вересня 2020 року – за 50 днів до дня голосування, відповідно до ч. 1, 5 ст. 195 Виборчого кодексу України, згідно з календарним планом, що міститься у додатку до Постанови ЦВК №163 від 8 серпня 2020 року.
Відтак, згідно з часиною 53 Виборчого кодексу України, кандидат, партія (організація партії) – суб’єкти виборчого процесу можуть на власний розсуд виготовляти матеріали передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів свого виборчого фонду. Кандидат, партія (організація партії) – суб’єкт виборчого процесу можуть також виготовляти друковані матеріали передвиборної агітації з використанням обладнання, що їм належить. Всі відомості, що містяться у таких матеріалах, повинні відповідати вимогам законодавства.

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області
 

]]>
Рада ухвалила закон про підвищення мінімальної зарплати http://monitor.cn.ua/ua/politics/81765 Мінімалку підвищили на 5,86%. Політика article Tue, 25 Aug 2020 12:22:52 +0300 Верховна Рада ухвалила президентський законопроект №3963 “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”. За документ у першому читанні проголосували 326. За закон в цілому проголосували 295 парламентарів.

“Основною метою законопроекту є підвищення у поточному році розміру мінімальної заробітної плати та визначення обсягів ресурсів для фінансового забезпечення реалізації відповідної пропозиції”, - йдеться у пояснювальній записці.

Зокрема законопроект передбачає підвищення з 1 вересня мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень за місяць. У пояснювальній записці вказано, що це на 5,86% більше від нинішньої мінімалки.

“Водночас з метою збереження співвідношення між розмірами посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (ЄТС) та мінімальною заробітною платою, що склалося у поточному році, передбачено збільшення видатків на підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС та встановлення його у розмірі 2 225 гривень (підвищення складе 5,86 відсотка)”, - вказано у пояснювальній записці.

5 серпня у Верховній Раді зареєстрували законопроект, ініційований президентом Володимиром Зеленським про підвищення мінімальної зарплати в Україні.

Реальна заробітна плата в Україні в червні 2020 року проти червня 2019 року збільшилася на 4,8%, а  травня 2020 року - на 9,5%, повідомила Державна служба статистики.

]]>
Про проміжні вибори народного депутата у Чернігівській області (виборчий округ #208) http://monitor.cn.ua/ua/politics/81683 У зв’язку зі смертю народного депутата Валерія Давиденка ЦВК 5 червня призначила проміжні вибори народного депутата у окрузі #208 на 25 жовтня 2020 року. Політика article Thu, 20 Aug 2020 18:04:29 +0300 Комісія визначила, що виборчий процес вказаних виборів починається за 60 днів до дня виборів.

Тобто, 26 серпня.

Також на засіданні затвердили Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення цих виборів.

Центральна виборча комісія

]]>
Ігор Москаленко звернув увагу на необхідності участі профспілок у виборчій кампанії http://monitor.cn.ua/ua/politics/81676 19 серпня відбувся пленум обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України. Політика article Thu, 20 Aug 2020 11:25:48 +0300 У заході взяв участь голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ігор Москаленко. Очільник Федерації привітав учасників пленуму, доповів про проблемні питання в профспілковому русі, зокрема про стан розгляду ганебного та антисоціального законопроєкту №2681 " Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)".

Окремо Ігор Москаленко звернув увагу на необхідності участі профспілок у виборчій кампанії 2020 шляхом делегування представників профспілок до списків політичних партій які сповідують профспілкову ідеологію з метою подальшого висування до органів місцевого самоврядування всіх рівнів.

Федерація профспілкових організацій Чернігівської області

]]>
"Вектори децентралізації: про завдання та подальші кроки". ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/81651 Районні державні адміністрації нових районів треба створити до грудня поточного року. Новообрані районні ради у листопаді проведуть перші сесії, а вже в грудні потрібно буде затверджувати районні бюджети, вирішувати інші питання, які залишаться у компетенції районів. Тому до того моменту мають бути створені районні державні адміністрації, яким, за Конституцією, районні ради мають делегувати більшість своїх повноважень. Політика article Wed, 19 Aug 2020 10:15:37 +0300

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час відкритого брифінку у Чернігові «Вектори децентралізації: про завдання та подальші кроки».

«Створення нових РДА - складне, але дуже важливе завдання, виконати яке спільно з Парламентом маємо швидко, щоб з нового року в країні функціонувала якісно нова система органів місцевої влади. Очікуємо, що вже восени Верховна Рада уповноважить Уряд створювати місцеві державні адміністрації, а також прийме нову редакцію закону про місцеві державні адміністрації, проект якого разом з проектами інших важливих для продовження децентралізації рішень, вже оприлюднені для обговорення та пропозицій, - сказав В’ячеслав Негода.

Він нагадав, що головна ідея, закладена у розроблених фахівцями міністерства та експертами змінах до законодавства, відповідає загальній філософії реформи - основні повноваження місцевого самоврядування та ресурси для їх виконання треба передати найближче до людей – у громади і саме там має вирішуватися більшість питань з надання послуг та питань організації життєвого простору для людей. Усі 1470 новостворених громад повинні стати повністю незалежними від районного рівня, зможуть самостійно надавати усі послуги і нести відповідальність за свої рішення чи бездіяльність.

«Законопроекти, які ми сьогодні обговорюємо, треба прийняти до кінця цього року: розподілити повноваження та ресурси між державною владою та місцевим самоврядуванням, а також між органами місцевого самоврядування різних рівнів. Тільки після цього зможемо говорити про початок великої децентралізації, яка охопить кожне село і місто в Україні», - сказав В’ячеслав Негода.

http://www.youtube.com/watch?v=PgxySl5cX9w

]]>
Перші засідання обласної та районних ТВК на Чернігівщині: чому комісії працюватимуть безкоштовно http://monitor.cn.ua/ua/politics/81567 Безкоштовно працюватимуть комісії протягом серпня за пропозицією ЦВК. Що про це думають члени комісій, та як забезпечити роботу без фінансування дізнавались представники ОПОРИ під час засідань 12 серпня. Політика article Sat, 15 Aug 2020 11:23:22 +0300 Громадянська мережа ОПОРА відвідала перші засідання Чернігівської обласної, міської та п’яти районних комісій. Усі комісії мали кворум, члени прийняли присягу та розпочали обговорення діяльності.Прикрою новиною для комісій став лист від ЦВК, в якому повідомлялось, що усі члени комісій, які мали працювати на платній основі, не зможуть отримати кошти до початку виборчого процесу.
 
Коментує ситуацію заступник голови Чернігівської обласної виборчої комісії Євгеній Артеменко: «Коментар в мене тільки один, ніколи такого не було. Не можуть люди працювати безкоштовно. Сама по собі комісія, стежить зазаконністю виконаннязавдань ЦВК, ми ж це розуміємо. Ми виконуємо постанови та закони ЦВК, для тогощоб виборчий процес пройшов правильно, без помилок. І основне наше завдання, щоб виборець мав змогу вільно та спокійноміг висловити своє волевиявлення, ц саме головне. Для цього існує держава та комісія, яка має забезпечити це все, але на жаль так влаштований світ, що без грошей не можливо прожити. Кошти ж виділені, чому центральна комісія поставила усіх в таку ситуацію, і створила комісії та календарний план початку роботи, з 12 числа, вимагає щоб календарний план виконувався, і закон виконувався, і немає фінансового забезпечення. Ми ж не можемо працювати без залучених працівників. Адже ЦВК не працює без технічних працівників, і не працює безкоштовно до 5 вересня, а для нас виходить , що ми маємо займатись усім на добровільних засадах безкоштовно. Ми члени комісії знали куди ми йдемо і ми писализаяву, нас ніхто не змушував. На ніхто не обіцяв золоті гори, і це наш вибір. Але технічні працівники це основа основ, я ж не комп’ютерник і не зможу підключити мережу, для якої необхідно пройти навчання та отримати дозвіл. Я не можу бути тим самим бухгалтером, і не можу затвердити календарний план, який вимагають від нас у п’ятиденний термін для всіх. Тоді требамене навчити, провести навчання, щоби я отримав хочаб ази, я готовий приїхати навіть за власний кошт. Той самий юрист, який має працювати. Ось така ситуація. І як ми будемо з неї виходити?».

Варто звернути увагу, що згідно зВиборчим кодексом України, а саме частини сьомої статті 203«Порядок формування складу територіальних виборчих комісій»не пізніше 20 серпня має відбутись внесення до міських (у містах з районним поділом, крім міста Києва) виборчих комісій подання щодо кандидатур до складу районних у місті виборчих комісій. До цього ж часу має відбутись внесення до районної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу сільських, селищних виборчих комісій у відповідному районі. Жеребкування щодо включення кандидатур до складу районних у місті виборчих комісій має бути проведене до 25 серпня.

Більше того, комісії мають повідомити міські виборчі комісії про місцезнаходженняприміщень для районних у місті виборчих комісій, згідно з першим пунктом, частини першої статті 211 Виборчого кодексу України «Матеріально-технічне забезпечення підготовки і проведення місцевих виборів». Сформувати склад районних у місті виборчих комісій, та складсільських, селищних виборчих комісій у відповідному районі комісії повинні, згідно з частиною сьомою статті 203 Виборчого кодексу України, пунктів 3, 6 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства».

«Відповідно до змін до Виборчого кодексу від 16 липня 2020 року формування територіальних виборчих комісій винесено за межі виборчого процесу. Відповідно до календарного плану місцевих виборів до початку виборчого процесу ТВК повинні зареєструвати комісію як юридичну особу, районні ТВК повинні утворити сільські селищні комісії, а міські ТВК відповідно районні в містах (крім міста Києва) ТВК, провести підготовчу роботу щодо формування виборчих округів. Всі ці дії вимагають залучення як членів комісії, які працюють на платній основі так і залучених спеціалістів та експертів, зокрема системного адміністратора та діловода. Рішення щодо формування сільських, селищних, районних в місті виборчих комісій можеоскаржуватися в судах, що вимагатиме залучення комісією юриста. Таким чином відсутність передбаченого фінансування роботи ТВК до 5 вересня може стати серйозним викликом для належної організації виборчого процесу,» - зазначила старша радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба.

Всі перелічені вище процедури вимагають активної роботи комісії.При цьому, без наявності фінансування, члени комісії не готові витрачати свій час та ресурси, про щоповідомили представники Чернігівської обласної виборчої комісії. Через що, за пропозицією представниці ТВК ВалентиниСураєвої, внесли на порядок денний та проголосували за рішення звернутись до органів місцевого самоврядування з проханням допомогти у вирішенні технічних питань.

Пані Сураєва стверджує, що це не вирішить проблему кадрового забезпечення, особливо це стосується технічного персоналу. Більшість членів комісії її підтримала. Також було прийнято рішення звернутись до ЦВК за роз’ясненням, як комісії діяти у такій ситуації. Про наявність листа йшла мова і в інших комісіях.

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області

]]>
Під кордоном із Росією демонтовано комуністичну символіку http://monitor.cn.ua/ua/politics/81564 13 серпня у селі Жадове Семенівського району прибрано з публічного простору комуністичну символіку. Політика article Sat, 15 Aug 2020 10:55:20 +0300 У центрі села, яке знаходиться неподалік від українсько-російського державного кордону, біля Будинку культури був постамент із написом «Ленин». Представник громадськості повідомив Український інститут національної пам’яті про цей факт.

Загальновідомо, що Володимир Ленін (Ульянов), що обіймав протягом 1917-1923 рр. найвищі державні та партійні посади, спочатку у Радянській Росії, а потім у СРСР, не тільки теоретично обстоював можливість та необхідність застосування політичних репресій та терору, а безпосередньо сам причетний до організації та здійснення державного терору. Як посадова особа він приймав участь в ухваленні та підписував відповідні нормативні документи (декрети), які легітимізували та «узаконювали» застосування таких політичних репресій та терору органами державної влади. Також Український народ пам’ятає, що в 1917-1920 роках саме В. Ленін був одним із головних організаторів агресії радянської Росії проти Української Народної Республіки.

Напис було оперативно ліквідовано після роз’яснення центральним органом виконавчої влади керівництву сільської ради сутності порушення підпункту ґ пункту 4 частини 1 статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО ТА АКТУАЛЬНО?

Неухильне виконання Закону демонструє, що ми крок за кроком будуємо правову державу.
Кожний новий факт очищення публічного простору від комуністичної символіки показує, що Україна вшановує пам’ять мільйонів жертв комуністичного тоталітарного режиму, категорично засуджує усі прояви агресії проти незалежних держав, державного терору, порушення прав і свобод громадян як у минулому, так і в наш час.

Сергій Бутко, Український інститут національної пам’яті

]]>
Пресконференція на тему: збереження санаторію "Пролісок". ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/81559 Депутати обласної ради виступає проти закриття цього закладу. Політика article Sat, 15 Aug 2020 10:08:15 +0300

На це є ряд причин:
Санаторій «Пролісок» – єдиний на Чернігівщині, де дітки шкільного віку проходять оздоровлення
В закладі працюють десятки людей, дехто віддав йому понад 30 років життя. Після закриття люди опиняться на вулиці.
Будь-яка зупинка роботи санаторію по суті приведе до його знищення. А особливо без опалення в зимовий період.

Якщо за тиждень позиція керівника ОДА не зміниться, то депутатський корпус обласної ради планкє зібратися на позачергову сесію для висловлення недовіри Андрію Прокопенку.

http://www.youtube.com/watch?v=yY5rsMjAGOA

]]>
Центральна виборча комісія призначила вибори до районних рад http://monitor.cn.ua/ua/politics/81551 Постанову підтримали усі члени Комісії. Політика article Fri, 14 Aug 2020 18:56:57 +0300 Центральна виборча комісія призначила вибори до районних рад

Вибори відбудуться 25 жовтня 2020 року разом з виборами депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

ЦВК призначила вибори до районних рад по усій території України, крім Криму та районів, що знаходяться на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей).

13 серпня Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування роз’яснив, що Центральна виборча комісія має підстави і повноваження призначати вибори до районних рад новостворених районів.

]]>
Чи можливі демократичні та чесні місцеві вибори на Чернігівщині? ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/81493 Якими будуть місцеві вибори 2020 на Чернігівщині, які основні загрози та ризики існують для волевиявлення громадян, якими будуть покарання за порушення виборчої таємниці та пошкодження бюлетеню обговорили експерти у прес-центрі "Чернігівський вибір". Політика article Wed, 12 Aug 2020 11:01:12 +0300

Відкриваючи засідання, політичний оглядач Юрій Паперний зазначив, що ефективна профілактика порушень під час виборчої кампанії та в день голосування може забезпечити проведення прозорих та демократичних виборів.

- Електоральна демократія, відповідальність за порушення згідно з новим виборчим законодавством та аналіз правоохоронної системи, як індикатора виборів наразі є актуальними питаннями для обговорення в експертному середовищі, - зазначив Паперний.

Координаторка спостереження за виборами громадянської мережі "ОПОРА"  в Чернігівській області Наталія Висіканець розповіла про ризики та проблемні питання, які можуть суттєво вплинути на процес проведення прозорих виборів та їх результати.

- Недостатня інформаційна підтримка виборців, певне обмеження можливостей самовисування, монополія партій можуть значно вплинути на перебіг виборчого процесу - зазначила Наталія Висіканець, додавши, що подолати бар'єр у 25% людині, яка тільки починає свій політичний шлях, буде складно.

Заступник голови Ради адвокатів Чернігівської області Микола Торбєєв наголосив, що однією з проблем підготовки до виборчого процесу є питання виборів до районних рад, адже строки оголошення вже пропущені.

- Щодо нового узагальненого Виборчого кодексу, то він проходить першу апробацію. Цей етап містить в собі недоліки і неточності, які істотним чином впливають на прозорість та чесність проведення виборчого процесу. Будь-яке право, яким зараз володіє громадянин України в рамках виборчого процесу і будь-яка перешкода в реалізації цього права є вже фактично порушенням, - підкреслив Микола Торбєєв.

Начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в області Анатолій Будьонов повідомив, що до Кодексу про адміністративні правопорушення було внесено зміни у дві статті і додано три нових.
- З’явилася стаття про публічне розголошення виборцем результатів в приміщенні для голосування. Згідно з нею, у правоохоронців з'являється можливість в рамках чинного законодавства документувати цей вид адміністративного правопорушення, за яке передбачено штраф від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За пошкодження, приховування та знищення свого виборчого бюлетеня для голосування або винесення його за межі приміщення для голосування передбачено штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, - розповів Анатолій Будьонов.

Олена Рогова, громадська омбудсменка Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області, висловила прохання до правоохоронців залучати працівників до навчань з метою підготовки документів на якіснішому рівні.
- Громадянська мережа «ОПОРА» наполягає над реалізації принципу невідворотності покарання. Ми готові долучитися до навчань представників правоохоронних органів і надамо всю необхідну допомогу задля якісного і прозорого проведення виборів-2020, - наголосила Олена Рогова.

Робота правоохоронної системи у період виборчої кампанії є певною мірою одним з індикаторів демократичності виборів. Але не тільки політична воля правоохоронців тут є головною вимогою. Не менш проблематичною є на сьогодні і якість законотворчості. На жаль, прийнятий Виборчий кодекс не закрив багато питань. І, саме спільними зусиллями профільних громадських організацій, органів влади, експертного середовища можливо ефективне вирішення викликів виборчої кампанії. І такі експертні обговорення сприяють тому, щоб місцеві вибори пройшли конструктивно та без порушень.

http://www.youtube.com/watch?v=XChNG2WgwQA

Стрім: Олег Головатенко

]]>
ЦВК призначила на 25 жовтня перші вибори депутатів та голів різних рівнів у 24 регіонах http://monitor.cn.ua/ua/politics/81449 8 серпня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, під час якого Комісія призначила на неділю, 25 жовтня 2020 року, 1441 перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в усіх 24 областях України. Політика article Mon, 10 Aug 2020 11:00:22 +0300 Рішення прийняте Комісією на підставі Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року “Про утворення та ліквідацію районів”, розпоряджень Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад.

Також Комісія врахувала інформацію щодо переліку місцевих рад, надану Міністерством розвитку громад та територій України листом від 6 серпня 2020 року відповідно до постанови ЦВК від 28 липня 2020 року № 148 “Про форми переліків місцевих рад із зазначенням адміністративно-територіальних одиниць, що входять до їх складу”.

Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії

]]>
Пресбрифінг голови Чернігівської ОДА Андрія Прокопенка. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/politics/81267 Головні тези: Політика article Sat, 01 Aug 2020 10:41:55 +0300

Маємо позитивну динаміку за кількістю тестувань - 38,56 на 100 тисяч населення (має бути не менше 24). Починаючи з березня, Чернігівський обласний лабораторний центр провів 17,8 тис. ПЛР-тестів. За червень-липень - понад 9,3 тисячі ІФА тестів.
Загалом - 27,1 тисячі тестів.
За кошти обласного бюджету закуплено 6720 ІФА тестів на суму 225 тис. грн, які розподілені по медзакладах.

Щодо фінансування заходів з протидії коронавірусу
Загалом з місцевих бюджетів Чернігівської області спрямовано 178,34 млн грн
Область достатньою мірою забезпечена обладнанням та розхідними матеріалами. Сформовано місячний запас засобів захисту для медперсоналу.

Як і було заплановано, до військових формувань відправлено 561 особу.
Чернігівщина стала першою областю, яка запровадила 100% ПЛР-тестування військовозобов’язаних на коронавірус. Завдяки цьому завчасно виявили чотирьох інфікованих і запобігли поширенню хвороби у військових частинах. Загалом протестовано близько 600 призовників.

Зважаючи на сплеск захворюваності, що спостерігається в останні дні на Чернігівщині, посилимо контроль за ситуацією і протиепідемічні заходи.

Реалізація програми Президента України «Велике будівництво»

Ритмічно продовжуємо будувати нові та реконструювати наявні об’єкти соціальної та спортивної інфраструктури. Це - 5 шкіл, 5 садочків, 5 стадіонів. Загалом на програму передбачено спрямувати 106 мільйонів гривень.

Один зі знакових об’єктів – Носівська школа № 5. Перша новозбудована школа, яка буде введена в експлуатацію, починаючи з 2012 року. Її почали будувати у 1989 році. Втім остаточно завершити вдалося лише у 2020-му, коли школу внесли до переліку об’єктів «Великого будівництва». Отже, з 1 вересня діти Носівки та району зможуть отримувати знання в новій сучасній школі.

⭐️ На початку тижня мав робочу зустріч з Президентом України. Доповів про виконання доручень за результатами поїздки Глави держави на Чернігівщину 10 червня. Обговорили також питання роботи правоохоронних органів.

Цього року збудуємо 21 лабораторію. З них 14 - вже на фінальній стадії і готуються до відкриття.
Ще одна – у Високому - отримує документи з ДАБІ та вводиться в експлуатацію в липні.
4 амбулаторії: у Салтиковій Дівиці, Кобижчі, Тростянці та Плисках - здаємо в експлуатацію у серпні.

Роботи на 9 об’єктах вийшли на завершальну стадію і відкриються у вересні.
⭐️ Новозбудовані амбулаторії сучасні, комфортні, збудовані з урахуванням вимог доступності та інклюзивності.
Оснащені усім необхідним обладнанням для діагностики та лікування пацієнтів. До кожної передбачено автомобіль «Renault Duster» для виїзду до тяжкохворих пацієнтів.

Дев’ять опорних лікарень області: Чернігівська обласна лікарня, Бахмацька, Бобровицька, Козелецька, Корюківська та Новгород-Сіверська районні лікарні, міські медзаклади Ніжина, Прилук та Чернігівська лікарня №2, є учасниками проєкту Президента України EMERGENCY. Окрім будівельних робіт, медзаклади забезпечимо сучасним високоточним обладнанням, що значно покращить діагностику та надання медпослуг пацієнтам. Роботи по всім об’єктам мають бути завершені в жовтні.

7️⃣ Ремонт автошляхів
У цьому році маємо амбітні плани відновлення доріг.
⭐️ Буде відремонтовано 300 км автошляхів.

Для порівняння: у 2019 році було відремонтовано близько 70 км доріг. У 2018 році близько 112 км доріг.

Вперше за останні 50 років ремонтується дорога Ніжин - Прилуки. Підрядник вже приступив до робіт у Прилуцькому районі - влаштовано близько 9 км вирівнюючого шару та розпочато ремонт двох мостів.

Буде реалізований 61 проєкт ремонтних робіт на дорогах загального користування місцевого значення та комунальних автошляхах. Загальна протяжність ділянок - близько 126 кілометрів. Роботи фінансуються коштом державного дорожнього фонду на суму 591 мільйон гривень.

Область поступово виходить на нормальний режим роботи. Про це свідчать як економічні показники, так і ринок праці.

Завдяки відкриттю нового бізнесу або розширення штату діючих компаній, вдалося забезпечити позитивний баланс з створення робочих місць - реальний приріст склав 1875 нових робочих місць.

Всі райони області розпочали жнивну компанію. Станом на 30 липня зі 100 тис. га або 41% прогнозованих площ зібрали понад 456 тис. тонн зерна. Середній показник урожайності ранніх зернових та зернобобових становить 45,2 ц/га, що на 0,8 ц/га більше за показник 2019 року.
Лідери з намолоту: Чернігівський, Прилуцький та Носівський райони. Тут вже намолотили 41,6 тис. тонн, 33,16 тис. тонн та 31,5 тис. тонн відповідно.

http://www.youtube.com/watch?v=qhyD7_9weiQ

]]>
Завершився призов на строкову військову службу до Збройних Сил України http://monitor.cn.ua/ua/politics/81219 Ось і завершився незвичний призов на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань «Весна-літо 2020». Політика article Thu, 30 Jul 2020 08:20:49 +0300 Цей призов, як всі знають, вперше проходив в незвичних умовах – під час проведення в країні карантинних заходів, пов’язаних із гострою респіраторною хворобою COVID-19.

Якщо сказати, що цьогорічний призов був доволі складний – нічого не сказати. Літня призовна кампанія проводилась в умовах карантинних заходів і, не маючі певного попереднього досвіду, всі зусилля особового складу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки області було спрямовано не лише на виконання планових завдань, а й недопущення зараження на COVID-19 безпосередньо призовників та посадових осіб районних (міських) ТЦК та СП, адміністрації обласного збірного пункту.

З цією метою 100% юнаків прибували до Чернігова лише після проведення тестування медичними працівниками регіональних лікарень і ми можемо ствердно заявити – «фактів виявлення цієї підступної хвороби в командах призовників на обласному збірному пункті не зафіксовано». Це відбулось завдяки наполегливої праці медичних працівників, які за час призовної кампанії виявили в районах області чотири особи із позитивним тестом на COVID-19, за що від нас слова щирої вдячності людям у білих халатах.

Завдяки плідній співпраці обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки із відповідними районними ТЦК та СП, обласною і районними державними адміністраціями планове завдання вищого керівництва України Чернігівською областю успішно виконано на 100%.

Кращі сини Чернігівщини, справжні чоловіки та молоді патріоти держави гідно та почесно були направлені в відповідні військові навчальні центри.

Так, до Збройних Сил України направлено– 289 хлопців, до Національної гвардії України – 175;
до Державної спеціальної служба транспорту – 43 та до Державної прикордонної служби України – 54 призовника відповідно.

Серед кращих ТЦК та СП області, які мають найвищі кількісно-якісні показники – це Бобровицький, Городнянський, Ічнянський, Козелецький, Носівіський, Сновський і Сосницький територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Відділ морально-психологічного забезпечення та зв'язків з громадськістю

]]>
Поліцію Чернігівщини очолив Володимир Нідзельський http://monitor.cn.ua/ua/politics/81210 29 липня заступник голови Національної поліції України Олег Козловський представив нового керівника особовому складу Головного управління Національної поліції в Чернігівській області. Політика article Wed, 29 Jul 2020 13:35:49 +0300 Заступник глави Нацполіції подякував попередньому керівнику главку Чернігівщини Едуарду Альохіну за професіоналізм в роботі, а також відзначив ефективну роботу Володимира Нідзельського на попередніх посадах.

Олег Козловський повідомив, що новий керівник має довід роботи в регіоні – протягом року він обіймав посаду начальника Управління захисту економіки в Чернігівській області. Останнім часом перебував на посаді начальника управління стратегічних розслідувань в Київській області.

Володимир Нідзельський родом з Черкащини. Має дві вищі освіти: у 2008 році закінчив Київський національний університет внутрішніх справ, у 2009 році – Академію управління МВС України.

Службі в органах поліції віддав 17 років, має чималий досвід оперативної служби та роботи на керівних посадах.  Свою службову діяльність починав з посади оперуповноваженого відділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю Солом’янського районного управління в Києві.

Новопризначений очільник поліції Чернігівщини запевнив, що він відкритий до співпраці зі ЗМІ та населенням області.

– Для мене велика честь очолити ГУНП в Чернігівській області. Висловлюю велику подяку нашому керівництву – Міністру внутрішніх справ та Голові Національної поліції України за надану мені таку можливість.  Водночас, я усвідомлюю, яку велику відповідальність сьогодні беру на себе, – сказав Володимир Нідзельський. – Шановні колеги, наш основний обов’язок працювати так, щоб довіра населення до поліцейських тільки зростала. Наша робота буде побудована таким чином, щоб кожен громадянин області відчував себе в повній безпеці.

Едуарда Альохіна переведено до центрального органу управління Нацполіції. Він подякував особовому складу за щоденну працю та побажав успіхів Володимиру Нідзельському.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Чернігів: анонімна фірма будує в центрі міста скейт-парк, тендер по якому буде через два тижні http://monitor.cn.ua/ua/politics/81187 Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради оголосило на 6 серпня проведення повторного тендеру на влаштування скейт-парку очікуваною вартістю 5,63 млн грн. Але будівельні роботи на місці об’єкта активно вже ведуться. Політика article Tue, 28 Jul 2020 10:46:33 +0300 Управління ЖКГ планує замовити влаштування скейт-парку по просп. Миру від вул. Івана Мазепи до вул. С. Русової в м. Чернігів. Перший тендер на ці роботи було оголошено на початку липня, але  але вже 18 липня його скасували, бо в ньому взяла участь лише одна компанія ТОВ «УТБ-Інжиніринг».

Другий тендер Управління оголосило 20 липня, торги по ньому заплановані на 6 серпня. Очікувана вартість робіт – 5,63 млн грн.

Але місці майбутнього об’єкта йдуть будівельні роботи з підготовки двох майданчиків під скейт-парк. На одному з них уже повністю залито бетон, а на іншому поки лише засипано гравій.

За словами виконроба, який не представився сам та не розповів, яку компанію-підрядника представляє, роботи з облаштування скейт-парку мають завершити приблизно до 20 серпня.

Начальник управління ЖКГ Ярослав Куц також не зміг пояснити, що за фірма працює на місці майбутнього скейт-парку, бо жодного договору на ці роботи не було підписано.

Схожа схема з початком робіт на об’єкті до оголошення переможця в тендері в Чернігові не нова. Раніше схожа ситуація була з облаштуванням громадських зупинок. Восени 2018 року невідомі будівельники встановили п’ять зупинкових комплексів до того часу, коли оголосили переможця відповідного тендера. Тоді голова ГО «Ініціатива» Павло Пущенко розказав ЗМІ пояснення ситуації управлінням ЖКГ. Нібито підрядник встановлює ці зупинки до початку аукціону на свій страх і ризик, потім якщо цей підрядник перемагає в тендері, то йому просто це зараховується як виконана робота, якщо ж ні, то доводиться демонтувати зупинку за свій кошт.

http://nashigroshi.org/2020/07/28/anonimna-firma-buduie-v-tsentri-mista-skeyt-park-tender-po-iakomu-bude-cherez-dva-tyzhni/

]]>