Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ В гостях у безробітних - відома травниця http://monitor.cn.ua/ua/style/69740 15 лютого фахівці Варвинської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятостіпровели черговий захід в рамках проекту "Збережемо традиції предків" - семінар для жінок "Лікарські рослини для нашого здоров’я». Стиль article Mon, 18 Feb 2019 12:02:35 +0200  

Цього разу з безробітними зустрілася відома в районі, та й далеко за його межами,травниця,  лікар-фітотерапевт, кандидата медичних наук Алла Борщ.  
Траволікуванням Алла Андріївна займається близько 24 років. Закінчила Прилуцьке медучилище, працювала завідувачкою ФАПу, після чого навчалася в інституті Асоціації народної та нетрадиційної медицини. А сьогодні жінка має фітоцентр, власні схеми лікування різних складних захворювань. У своїй практиці Алла Борщ використовує понад 150 авторських препаратів, розроблених на основі  свіжої сировини та фітозборів, які  підбирає відповідно до наявності біологічно активних речовин, де кожна рослина доповнює іншу за своєю дією.

Про те, як почалося захоплення травами, вона розповіла безробітним жінкам. – Велику роль у моєму житті відіграло те, що я люблю навчатись чомусь новому, постійно пізнаючи якісь науки й отримуючи нові знання. Лікар переконана, що трави, заготовлені власноруч, мають більшу силу, ніж аптечні. Тому ті, хтознається на цьому, щороку заготовляють свіжі збори.
– Важливо, щоб усі трави були нового річного циклу. Я починаю збирати трави з ранньої весни й роблю це до глибокої осені. Тоді взимку вони наповнені енергією літа й мають набагато більше цілющих властивостей, ніж торішні чи позаторішні, – стверджує Алла Андріївна.

Вже більше 20 років жінка збирає цілющі рослини у лісах і вирощує на 2 га землі. Тим, хто хоче самостійно навчитися заготовляти трави для власного дому, вона радитьперш за все не лінуватися, а починаючи з ранньої весни, зайнятися їх збором. Крім того, 80% корисних рослин можна вирощувати у себе біля дому, наприклад,  материнку, нагідки, ромашку, лілію, горицвіт, буквицю, дельфіній, садову руту, рожу, волошку. Також слід отримати певні знання про рослини, аби знати, як їх вживати.

Фахівці ж служби зайнятості, у свою чергу, орієнтували безробітних жінок на самозайнятість, адже збір лікарських трав може бути хорошим способом додаткового заробітку або ж основним заняттям. Цілющі трави можна вирощувати на своїй ділянці або збирати на природі. Із запашних трав і квітів можна складати чаї, робити настоянки, набивати ними ароматні подушечки – саше або в’язати банні віники. До того ж, збір і реалізація лікарських рослин – бізнес, що не вимагає фінансових вкладень. Лікарські збори охоче закуповують підприємства, що спеціалізуються на виготовленні косметичних засобів і фармацевтичних препаратів, аптеки, цілителі, які займаються народною медициною, приватні особи. Частооголошення про придбання цілющих трав можна зустріти в газетах або в інтернеті.
Від травниці учасники заходу отримали найпростіший рецепт чаю від симптомів холодної зими – це сумішіван-чаю, листя суниці, чебрецю, шавлії, м'яти та звіробою.

- Насправді ми живемо у світі ліків: вони у вигляді незчисленної кількості рослин повсюди оточують нас. І для тих, хто навчиться розуміти їхню мову, відкриються секрети збереження здоров’я та довголіття, - так вчили нас наші предки, так говорить Алла Борщ.


Cвітлана Шеремет

]]>
Як заробляти гроші на старих газетах, тепер знають безробітні http://monitor.cn.ua/ua/style/69237 У рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків» у Варвинській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості для безробітних жінок відбувся семінар «Жінка на ринку праці» за участю місцевої майстрині Світлани Шведюк, яка виготовляє корисні та гарні побутові речі... з газет та журналів. Захоплюється майстриня плетінням з паперової лози. Стиль article Tue, 29 Jan 2019 11:16:05 +0200
За її словами, це один з найдешевших і приємних видів рукоділля. Адже сировину для роботи неважко знайти у власній поштовій скриньці, яка регулярно поповнюється друкованою рекламною продукцією та іншими безкоштовними виданнями. З такого паперу можна зробити багато красивих речей, які, до того ж, стануть у нагоді в господарстві. Це різноманітні кошики, підноси, скриньки, обрамлення для фотографій, підставки під тарілки, вази, кашпо і навіть прикраси на ялинку. Не варто боятися, що вони розваляться. Покриті декількома шарами клею, фарби, лаку вироби стають досить міцними.

Спочатку приємні хатні дрібнички Світлана виготовляла для себе, потім на подарунки друзям, нині працює на замовлення.

«Плести настільки просто і захоплююче, що навчитися цьому може будь-яка людина, незважаючи на стать і вік, – сказала Світлана Шведюк. – Спробуйте самі і залучайте до заняття своїх рідних. Ви буде в захваті і від процесу виготовлення, і від зробленого власноруч виробу».

Безробітні дізналися, які матеріали та інструменти потрібні для роботи, та ознайомилися з різними техніками плетіння.

Водночас фахівці служби зайнятості зазначили, що будь-яке захоплення можна перетворити у власний бізнес. Хендмейд зараз користується шаленою популярністю. Як виявилося, чимало жінок із задоволенням вишивають, плетуть бісером, а от про ідею заробляти на цьому гроші обіцяли подумати.


Валентина Федусь

]]>
Жінка на ринку праці… http://monitor.cn.ua/ua/style/68069 Тематичні семінари під такою назвою пропонує безробітним жінкам служба зайнятості. Фахівці прагнуть не лише «озброїти» їх учасників необхідною інформацією, яка допоможе в пошуках роботи, а й підтримати представниць прекрасної статі психологічно, підвищити їх мотивацію до праці та самореалізації. Отож і заняття організовують нетрадиційно, створюючи теплу доброзичливу атмосферу. Стиль article Thu, 06 Dec 2018 08:25:37 +0200 Днями такий захід відбувся у Варвинській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості. За словами директора філії О.Кугут, серед зареєстрованих протягом січня-листопада поточного року безробітних майже 50% складають жінки, більшість з яких (32% або 114 осіб) отримали роботу.
На семінарі, в першу чергу йшлося про шляхи пошуку роботи, послуги служби зайнятості щодо сприяння працевлаштуванню, зокрема шляхом професійної підготовки, підвищення кваліфікації за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Корисною була й інформація для жінок, які планують поїхати на заробітки за кордон.

Начальник Варвинського бюро правової допомоги Ю.Коваленко зупинилася на законодавчих аспектах у сфері зайнятості жінок, додаткових соціальних гарантіях для цієї категорії громадян. Йшлося про переваги при прийнятті на роботу та звільненні, умови надання відпусток, направлення у відрядження, залучення до надурочних робіт у вихідні дні та у нічний час.Мали місце й актуальні питання сімейного права, зокрема щодо змін до законодавства України про захист права дітей на належне утримання (аліменти).

Директор Центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді Т. Козловаакцентувала увагу присутніх на проблемі торгівлі людьми. Жертвами цього явища найчастіше стають саме представниці слабкої статі. Говорили про форми та методи вербування, експлуатації людини, небезпечні стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти.

Жінки дізналися й про таку соціальну послугу, як патронат над дітьми.
«Сім’я патронатного вихователя – це не тільки можливість врятувати сім’ю, яка опинилася в складних життєвих обставинах, але й можливість вирішення проблеми власного працевлаштування з достойною грошовою винагородою», - наголосила Т.Козлова. Патронатний вихователь за свою роботу, яку виконує за договором, отримує грошове забезпечення у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Також патронатний вихователь отримує соціальну допомогу на кожну влаштовану в сім’ю дитину.

Насамкінець зустрічі набезробітних жінок чекав приємний сюрприз, який підготували фахівці служби зайнятості. Це – виставка виробів ручної роботи,які останнім часом вважаються ексклюзивними і високо цінуються на ринку. На думку О.Кугут, найпростіший підробіток для жінок – виготовлення різноманітних речей своїми руками. Це може не лише приносити кошти, а й задоволення.

На заході свої роботи презентувалимісцеві майстрині, зокрема Т.Сидоренко - квіти з фоамірану, Н.Малишова – обереги, Л.Козлова - вироби з бісеру та в’язані речі.Своїм захопленням з безробітними жінками також поділилася присутня на зустрічі Ю.Коваленко, яка у вільний від основної роботи час майстерно вишиває картини та рушники.


Світлана Шеремет

]]>
Вогнеборці ліквідували пожежу житлового будинку http://monitor.cn.ua/ua/style/67750 22 листопада о 06:45 до Служби порятунку "101" у Варвинському районі надійшло повідомлення про виникнення пожежі у житловому будинку в с. Гнідинці по вул. Довженка. Стиль article Sat, 24 Nov 2018 09:13:31 +0200 На місце пригоди оперативно було залучено відділення 11-го Державного пожежно-рятувального посту смт Варва. Вогнеборці о 07:12 пожежу локалізували, а о 10:20 остаточно ліквідували в ході чого врятували від знищення вогнем житловий будинок та розташовану поруч споруду господарського призначення.

Причиною виникнення пожежі послужило порушення правил пожежної безпеки при експлуатації господарем нагрівальної печі.

Вогнем частково знищено перекриття на площі 25 м. кв., пошкоджено перекриття та стіни житлового будинку. Загиблих та травмованих немає.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Голова обласної ради з робочою поїздкою відвідав Варвинський район http://monitor.cn.ua/ua/style/67694 20 листопада голова обласної ради Ігор Вдовенко взяв участь у роботі чергової вісімнадцятої сесії районної ради сьомого скликання, яку провів її очільник Петро Бакуменко. Стиль article Wed, 21 Nov 2018 09:12:57 +0200 На пленарному засіданні також були присутні голова районної державної адміністрації Любов Доля, керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

На початку засідання голова районної ради Петро Бакуменко відзвітув про свою діяльність та роботу районної ради за період з грудня 2017 по листопад 2018 року. У своєму виступі він наголосив, що всі позитивні напрацювання і досягнення в діяльності районної влади вдалося одержати завдяки виваженій співпраці депутатів усіх рівнів, виконавчого апарату районної ради, взаєморозумінню та взаємодії з райдержадміністрацією, очільниками громад, керівниками підприємств, установ та організацій, осередків політичних партій та громадських формувань.

Також депутати заслухали інформацію керівника Прилуцької місцевої прокуратури Богдана Зарічанського про результати діяльності на території Варвинського району за 10 місяців 2018 року.

За інформацією місцевої прокуратури, рівень злочинності на території Варвинського району у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року зменшився. Упродовж 10 місяців 2017 року до ЄРДР внесено відомості про вчинення 279 кримінальних правопорушень, в поточному році – 179. Із зареєстрованих 445 кримінальних правопорушень (266 кримінальних проваджень минулих років), Варвинським відділом Прилуцької місцевої прокуратури до суду направлено 33 кримінальні провадження з обвинувальним актом, з них з угодою про визнання винуватості – 5, з угодою про примирення також 5.

Надалі депутати розглянули спільні розпорядження голови районної державної адміністрації та голови районної ради в міжсесійний період, звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців 2018 року та ухвалили зміни до районного бюджету на 2018 рік, які представила на розгляд депутатів начальник фінансового управління районної державної адміністрації Оксана Гмиря.

Депутати заслухали інформацію про виконання Цільової програми територіальної оборони, мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов'язаних із виконанням військового обов'язку, призовом громадян України на строкову військову службу, військову службу за контрактом та військову службу в резерві до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2017-2018 роки, районної Програми «Цукровий діабет на 2016-2018 роки», районної цільової соціальної Програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018», районної Програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2017 -2018 роки.

Одним із важливих питань сьогоднішнього засідання було затвердження передавального акту, статуту та програми фінансової підтримки комунального закладу охорони здоров'я «Центр первинної медико-санітарної допомоги Варвинського району у зв'язку із реорганізацією у комунальне некомерційне підприємство «Варвинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Варвинської районної ради Чернігівської області.

Наступний блок питань стосувався управління комунальним майном, що належить до спільної власності територіальних громад сіл та селища Варвинського району, зокрема, питання добудови об'єкта незавершеного будівництва 30-ти квартирного житлового будинку по вул. Шевченка, 83 в смт Варва, за кошти Міжнародного Виконавчого Комітету (Ізраїль, Швеція).

Одностайно депутати підтримали питання щодо затвердження технічної документації по визначенню нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів згідно з повноваженнями, передбаченими статтею 23 Закону України «Про оцінку земель».

Депутати також схвалили звернення до Президента України щодо скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення та звернення до народних депутатів щодо законопроекту №9277 про зміну меж районів Чернігівської області.

Після розгляду питань порядку денного народні обранці мали можливість поспілкуватися із головою обласної ради Ігорем Вдовенком щодо перспектив розвитку місцевого самоврядування на Чернігівщині та, зокрема, у Варвинському районі. Жваве обговорення серед депутатів та очільників громад викликали питання освітньої та медичної реформ, наповнення місцевих бюджетів та фінансової підтримки громад.

На завершення пленарного засідання голова обласної ради вручив почесні грамоти обласної ради до Дня працівників освіти і науки України директору Мармизівської ЗОШ І ст., депутату районної ради Сокол Світлані Василівні, директору Богданівської ЗОШ І ст. Клямі Людмилі Михайлівні. До Дня працівників сільського господарства почесну грамоту обласної ради отримав директор ТОВ «Гнідинці-Агро», депутат районної ради Бойко Микола Іванович.

За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток культури і мистецтва на Варвинщині, високий професіоналізм та з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва почесну грамоту районної ради отримала завідуюча Дащенківським сільським клубом Давиденко Тетяна Володимирівна.


Виконавчий апарат Варвинської районної ради

]]>
Притягнуто до адміністративної відповідальності колишнього працівника військового комісаріату за порушення вимог фінансового контролю http://monitor.cn.ua/ua/style/66940 За участі місцевої прокуратури Варвинським районним судом Чернігівської області колишнього головного спеціаліста Варвинського районного військового комісаріату Чернігівської області притягнуто до відповідальності за порушення вимог фінансового контролю. Стиль article Mon, 22 Oct 2018 08:46:09 +0300 Прокурором у суді доведено, що працівник військового комісаріату під час припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави, несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік та декларацію, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями при звільненні.

За наслідками судового розгляду правопорушника визнано винуватим  у вчинені правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю) та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн.).

]]>
Представники громад Чернігівщини дізнавалися як працює виконавчий апарат Варвинської ОТГ http://monitor.cn.ua/ua/style/66166 19 вересня відбувся навчальний візит в межах програми «Маршрути успіхів» на тему «Організація роботи виконавчого апарату Варвинської об’єднаної територіальної громади». Стиль article Thu, 20 Sep 2018 11:36:11 +0300 Представники громад Чернігівської області мали змогу поспілкуватися з колегами та ознайомитися з усіма проблемними питаннями, що виникають у роботі.

Під час візиту присутні відвідали об’єкти на яких ведуться ремонті роботи: Центр надання адміністративних послуг; комунальний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів «Варвинський ліцей № 1»; комунальний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів «Варвинський ліцей № 2»; комунальний заклад дошкільної освіти «Джерельце»; комунальний заклад дошкільної освіти «Казка».

В межах зустрічі присутні ознайомилися зі змінами та досягненнями громади після об’єднання.


ПУЛЬС Децентралізаційний марафон

]]>
Щодо спалаху ГКІ в с.Дащенки Варвинського району. Офіційно http://monitor.cn.ua/ua/style/65146 Державна установа «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» повідомляє про спалах гострої кишкової інфекції в с.Дащенки Варвинського району. Стиль article Mon, 06 Aug 2018 14:41:37 +0300 03.08.2018 року до інфекційного стаціонару Варвинської ЦРЛ госпіталізовано 5 осіб (в т.ч. 1 дитина віком до 14 років), з діагнозом: Сальмонельозна інфекція ?, гастроентероколіт?, середнього ступеню тяжкості.

В ході епідрозслідування встановлено, що 01.08.2018 року на поминальному обіді в с.Дащенки перебувало 29 осіб. 01.08.2018 року 3 особи госпіталізовані до інфекційного стаціонару Пирятинської ЦРЛ Полтавської області, 03.08.2018 року 1 особа госпіталізована до інфекційного відділення Прилуцької ЦМЛ; ще 2 особи госпіталізовані 04.08 та 05.08.2018 року інфекційного стаціонару Варвинської ЦРЛ.

Всі контактні опитані про стан здоров"я та проінформовані про симптоми захворювання.

Фахівцями Державної установи «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» проводиться комплекс протиепідемічних заходів з локалізації та ліквідації вогнища, також проведені заключні дезінфекції.

Ситуація з цього питання знаходиться на контролі ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України».

]]>
Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом продажу фейкового моторолера http://monitor.cn.ua/ua/style/63814 Чергове звернення з приводу Інтернет-шахрайства зареєстроване на Чернігівщині. Стиль article Fri, 08 Jun 2018 07:41:18 +0300 До варвинських правоохоронців звернулася 45-річна жителька райцентру. Вона повідомила поліцейським, що знайшла у Інтернеті оголошення про продаж моторолера.

Зателефонувала продавцеві, домовилася про деталі угоди. Але головною умовою продавця була повна передоплата товару. Не замислюючись над наслідками, потерпіла перерахувала на картку афериста 9300 гривень.

Як тільки гроші потрапили на рахунок шахрая, його телефон одразу перестав відповідати, а оголошення про продаж трактору з мережі одразу ж було видалено. Ошукана покупниця звернулася по допомогу до поліції.

Інформація про подію внесена в Єдиний реєстр досудових розслідувань за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Поліція вкотре нагадує громадянам про існуючу схему Інтернет-шахрайства: аферист виставляє на сайт товар нібито для продажу й пропонує здійснити його передоплату або перерахувати хоча б завдаток. Після того, як покупець перераховує гроші, зникає і оголошення про продаж товару, і перестає відповідати контактний телефон шахрая.

Щоб убезпечити себе від таких неприємностей треба:
- користуватися виключно перевіреними Інтернет-магазинами;
- використовувати тільки післяплату: отримав товар – заплатив гроші, ніяких передплат чи завдатків.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом продажу фейкового моторолера http://monitor.cn.ua/ua/style/63765 Чергове звернення з приводу Інтернет-шахрайства зареєстроване на Чернігівщині. Стиль article Wed, 06 Jun 2018 08:19:47 +0300 До варвинських правоохоронців звернулася 45-річна жителька райцентру. Вона повідомила поліцейським, що знайшла у Інтернеті оголошення про продаж моторолера. Зателефонувала продавцеві, домовилася про деталі угоди. Але головною умовою продавця була повна передоплата товару. Не замислюючись над наслідками, потерпіла перерахувала на картку афериста 9300 гривень. Як тільки гроші потрапили на рахунок шахрая, його телефон одразу перестав відповідати, а оголошення про продаж трактору з мережі одразу ж було видалено. Ошукана покупниця звернулася по допомогу до поліції.

Інформація про подію внесена в Єдиний реєстр досудових розслідувань за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Поліція вкотре нагадує громадянам про існуючу схему Інтернет-шахрайства: аферист виставляє на сайт товар нібито для продажу й пропонує здійснити його передоплату або перерахувати хоча б завдаток. Після того, як покупець перераховує гроші, зникає і оголошення про продаж товару, і перестає відповідати контактний телефон шахрая.

Щоб убезпечити себе від таких неприємностей треба:
- користуватися виключно перевіреними Інтернет-магазинами;
- використовувати тільки післяплату: отримав товар – заплатив гроші, ніяких передплат чи завдатків.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
За прокурорського втручання попереджено незаконне відчуження 2 га землі вартістю 43 млн. грн. http://monitor.cn.ua/ua/style/63517 Варвинським відділом Прилуцької місцевої прокуратури в межах реалізації представницьких повноважень відреаговано на порушення вимог законодавства при розпорядженні землями історико-культурного призначення. Стиль article Sat, 26 May 2018 12:18:31 +0300 Як встановлено, у 2011 році одним із товариств придбано нежитлові будівлі та споруди, розташовані на території однієї із сільських рад Варвинського району. У подальшому рішенням цієї ради суб’єкту господарювання надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою для відведення вказаної земельної ділянки площею 2 га для обслуговування нежитлових будівель та споруд.

При цьому, 1 га придбаної землі сформовано за рахунок земель історичного поселення «Журавка-Захід», яке наказом Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації  віднесено до об’єктів культурної спадщини.
Реагуючи на порушення вимог закону, Прилуцькою місцевою прокуратурою скеровано до Чернігівського окружного адміністративного суду позов про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування.

05.04.2018  судом винесено рішення про задоволення позовних вимог прокурора у повному обсязі, яке набрало законної сили.

22.05.2018 органом місцевого самоврядування рішення суду виконано. Земельна ділянка зарахована до земель запасу сільської ради.

Завдяки прокурорського втручання попереджено незаконне відчуження 2 га землі вартістю 43 млн. грн.


Варвинський відділ Прилуцької місцевої прокуратури

]]>
Судом притягнуто до відповідальності особу уповноважену на виконання функцій держави за порушення вимог фінансового контролю http://monitor.cn.ua/ua/style/63501 За участі Прилуцької місцевої прокуратури Варвинським районним судом Чернігівської області колишнього завідувача сектору Варвинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області притягнуто до відповідальності за порушення вимог фінансового контролю. Стиль article Sat, 26 May 2018 08:50:15 +0300 У суді прокурором доведено, що колишнім завідувачем сектору Варвинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, будучи суб’єктом, на якого поширюються вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані, а саме про факт отримання доходу у вигляді земельної ділянки вартістю, що перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року.

За наслідками судового розгляду правопорушника визнано винуватим  у вчинені правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог вимог фінансового контролю), та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 грн.

]]>
Знову шахраї видають себе за податківців… тепер уже у Варві http://monitor.cn.ua/ua/style/63478 Цього місяця неабияк активізувалися шахраї, що видають себе за податківців. Стиль article Fri, 25 May 2018 07:22:48 +0300 Цього разу до відділу внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Чернігівській області ГУ ДФС у Чернігівській області надійшла інформація, що телефонують підприємцям смт. Варва.

Дзвінки надходять з телефонних номерів: (095) 731-58-62, (066) 260-87-02. Невідомі особи представляються начальником Варвинського відділення Прилуцької ОДПІ і вимагають надати грошові кошти шляхом зарахування на картковий рахунок № 5167 4910 1602 0447, відкритий у відділенні Ощадбанку на ім’я Бобилева О.Л.

Звертаємо увагу, що це шахрайство!!!
Якщо вам надійшов такий дзвінок, то будь ласка перевірте інформацію, зателефонувавши до відділу внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Чернігівській області ГУ ДФС у Чернігівській області за номером (0462) 668-522.
Цим ви вбережете не тільки себе, а й інших підприємців області.


Відділ організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області

]]>
За замах на вбивство односельця та крадіжку речей винуватого засуджено до 10 років позбавлення волі http://monitor.cn.ua/ua/style/63044 За принципової позиції прокуратури вироком Прилуцького міськрайонного суду місцевого жителя визнано винуватим у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України (закінчений замах на умисне вбивство), ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло). Стиль article Tue, 08 May 2018 11:44:49 +0300 У судовому засіданні прокурором доведено, що обвинувачений, знаходячись у місці проживання знайомого у смт. Варва, у ході сварки на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, бажаючи настання смерті наніс потерпілому шість ударів сокирою в різні частини голови, чим спричинив внутрішньо-черепну травму, чисельні переломи скроневої кістки, крововиливи у головний мозок, які відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень, за ознакою небезпеки для життя.
   
Від отриманих тілесних ушкоджень потерпілий втратив свідомість та, впавши на землю, перестав подавати ознаки життя. Вважаючи, що він виконав всі дії для умисного протиправного заподіяння смерті, обвинувачений перестав наносити удари сокирою, вважаючи що потерпілий помер.
   
Однак, обвинувачений не довів злочинний умисел, направлений на протиправне заподіяння смерті односельцю, до кінця з причин, які не залежали від його волі, оскільки внаслідок отриманих тілесних ушкоджень потерпілий залишився живий.
   
У подальшому, обвинувачений викрав з будинку мобільний телефон та 1,5 тис. грн. грошових коштів, які використав.
   
Врахувавши позицію прокурора щодо суспільної небезпеки злочинів, те що обвинувачений неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, суд остаточно, із застосуванням ч. 1 ст. 70 КК України, призначив покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.
   
Також з обвинуваченого стягнуто 120000 грн. в рахунок відшкодування заподіяної матеріальної та моральної шкоди.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Судом задоволено позов прокурора про скасування рішення органу місцевого самоврядування про передачу 2 га земель історико-культурного призначення http://monitor.cn.ua/ua/style/62600 Прилуцькою місцевою прокуратурою в межах реалізації представницьких повноважень відреаговано на порушення вимог законодавства при розпорядженні землями історико-культурного призначення. Стиль article Thu, 19 Apr 2018 07:53:03 +0300 Як встановлено, у 2011 році одним із товариств придбано нежитлові будівлі та споруди, розташовані на території Журавської сільської ради Варвинського району. У подальшому рішенням цієї ради суб’єкту господарювання надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою для відведення вказаної земельної ділянки площею 2 га вартістю 1,1 млн. грн. для обслуговування нежитлових будівель та споруд.

Як з’ясувалося, 1 га придбаної землі сформовано за рахунок земель історичного поселення «Журавка-Захід», яке наказом Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації  віднесено до об’єктів культурної спадщини.

Втім, у порушення вимог ст. 186-1 Земельного кодексу України, за відсутності висновку уповноваженого органу контролю у сфері охорони культурної спадщини, сільською радою погоджено проект землеустрою щодо відведення землі об’єкту культурної спадщини.

Реагуючи на порушення вимог закону, місцева прокуратура звернулася до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування.

Дослідивши надані сторонами докази, судом 05.04.2018 винесено рішення про задоволення позовних вимог прокурора у повному обсязі.

Робота з цих питань триває.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
На Чернігівщині створену ще одну ОТГ - Озерянську http://monitor.cn.ua/ua/politics/61743 Днями голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч підписав розпорядження (№ 123 від 12.03.2018), яким затвердив висновок щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень про добровільне об’єднання територіальних громад. Політика article Wed, 14 Mar 2018 15:41:14 +0200 Отже, на Чернігівщині створено ще одну сільську ОТГ —  Озерянську. Вона об’єднала Озерянську, Брагинцівську, Кухарську, Мармизівську сільські ради Варвинського району.

Нагадаємо, наразі в області функціонує 37 ОТГ.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Прокуратура в судовому порядку ініціює повернення 2 га землі, із яких половина - землі історико-культурного призначення http://monitor.cn.ua/ua/style/60660 Прилуцькою місцевою прокуратурою в межах реалізації представницьких повноважень відредаговано на порушення вимог законодавства при використанні земель історико-культурного призначення. Стиль article Mon, 29 Jan 2018 07:14:09 +0200 Як встановлено, у 2011 році одним із товариств на прилюдних торгах  придбано нежитлові будівлі та споруди, розташовані на території Журавської сільської ради Варвинського району. 

У подальшому рішенням цієї ради суб’єкту господарювання надано дозвіл на про даж та розроблення проекту землеустрою для відведення вказаної земельної ділянки площею 2 га вартістю 1,1 млн грн для обслуговування нежитлових будівель та споруд.

Однак,  як з’ясувалося, 1 га придбаної землі складає історичне поселення «Журавка-Захід», яке наказом Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації  віднесено до переліку об’єктів культурної спадщини. 

Втім, у порушення вимог ст. 186-1 Земельного кодексу України, за відсутності висновку уповноваженого органу контролю у сфері охорони культурної спадщини, сільською радою погоджено проект землеустрою щодо відведення (у зв’язку із викупом) землі культурної спадщини.

Реагуючи на порушення вимог закону, місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування.  

Розгляд цивільної справи за позовом прокурора триває.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Рятувальники проводять профілактично-роз’яснювальні рейди та інструктажі з любителями зимової риболовлі http://monitor.cn.ua/ua/style/60344 16 січня з метою запобігання виникненню нещасних випадків на водоймах взимку, фахівці Варвинського районного сектору Управління ДСНС України у Чернігівській області провели профілактично-роз'яснювальний рейд з любителями зимової риболовлі на озерах, що у райцентрі Варва та біля с. Світличне. Стиль article Tue, 16 Jan 2018 12:21:35 +0200 Під час спілкування рятувальники нагадали громадянам правила безпечного перебування на льоду, наголосили на необхідності мати з собою засоби зв'язку й порятунку, а також тепло вдягатися аби уникнути обмороження та зігріватися теплим чаєм.

Крім того, фахівці ДСНС розповіли, як необхідно діяти у разі провалу під кригу, надання невідкладної допомоги у критичній ситуації, а також надали рибалкам тематичні листівки з короткими інструкціями безпечного перебування на водоймах взимку.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
У Варві побудували каналізаційну насосну станцію http://monitor.cn.ua/ua/style/58761 Споруда знаходиться в центральній частині селища Варва. У розробці врахували перспективи розвитку мікрорайону та задоволення потреб жителів, зокрема - водовідведення. Стиль article Fri, 10 Nov 2017 12:59:53 +0200 Побудували не лише вуличну систему водовідведення, а ще й каналізаційну насосну станцію для подальшого перекачування стічних вод мікрорайону в каналізаційну мережу міста.

Роботи виконані за підтримки Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації в межах виконання заходів Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки. За кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища проведено будівництво підземної камери каналізаційної насосної станції з технологічним обладнанням, два колодязі із збірного залізобетону, каналізаційний напірний колектор з поліетиленових труб, переходи під автомобільними дорогами (відкритим способом), модульну будівлю насосної станції та енергопостачання каналізаційної насосної станції. На зазначені роботи виділено понад 529  тисяч гривень.

Виконання зазначених робіт дало змогу значно підвищити надійність роботи системи централізованого водовідведення та поліпшити умови життя мешканців мікрорайону.
 

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Інтернет-шахрайка надурила сумчанку, а гроші зняла на Варвинщині http://monitor.cn.ua/ua/style/58510 На Сумщині 37-річна жінка планувала купити мікрохвильову піч, але після перерахування грошей на картку псевдопродавця товар так і не отримала. Стиль article Wed, 01 Nov 2017 12:57:39 +0200 Поліцейські встановили, що гроші були зняті з банкомата на Варвинщині.

31 жовтня до поліції звернулася мешканка Сум, яка знайшла в Інтернеті вживану мікрохвильовку та вирішила її придбати. Сконтактувавшись із продавцем, дізналася реквізити для передплати та перерахувала 500 гривень на банківську картку.

Тільки-но кошти надійшли на банківську картку, псевдопродавець зник. Жінка не відповідала на дзвінки та не відправила товар до Сум. Трохи згодом гроші з цієї картки було знято в одному з сіл Варвинського району.

Інформацію за згаданим фактом було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 кримінального кодексу України (шахрайство) - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. Триває досудове розслідування.

Поліція радить розраховуватися з інтернет-продавцями виключно після отримання товару. Це вбереже ваші гроші й не дасть шахраям змоги вас обдурити.

]]>
Смертельне отруєння грибами http://monitor.cn.ua/ua/style/58092 В дитячій лікарні «ОХМАДИТ» внаслідок отруєння блідою поганкою померла десятирічна дитина з с. Журавка Варвинського району. Стиль article Sat, 14 Oct 2017 11:36:01 +0300 Нагадуємо, що це вже другий смертельний випадок, пов'язаний із вживанням дикорослими грибами.

Станом на 13.10.2017 року в області дикорослими грибами отруїлося 17 осіб, двоє дітей померли.

]]>
Поліція встановила зловмисника, який поцупив агрохімікатів більше ніж на 90 тисяч гривень http://monitor.cn.ua/ua/style/57715 У Варвинському районі кримінальна поліція вирахувала особу, причетну до викрадення з сільгосптовариства препаратів для оброблення зернових. Викрадене повернуто власнику. Стиль article Fri, 29 Sep 2017 11:27:28 +0300 27 вересня по допомогу до Варвинського відділення поліції звернувся представник сільгосптоваритсва, що упродовж вересня невстановлена особа з зернотоку підприємства викрала більше ста літрів препаратів для оброблення зернових. Хімікати були розфасовані у п’ятилітрові флакони. Аграрії оцінили свої збитки у 92 тисячі гривень.

В ході оперативно-розшукових заходів оперативники кримінальної поліції Варвинського відділення поліції ГУНП в Чернігівській області встановили, що крадіжку скоїв робітник цього ж агропідприємства.

Чоловік у скоєному зізнався та надав правдиві свідчення. Викрадене вилучено та повернуто власнику.

Інформація про подію внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому) - карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Рятувальники провели профілактичний рейд та роз'яснювальні заходи серед громадян приватного житлового сектору http://monitor.cn.ua/ua/style/57280 12 вересня співробітники Управління ДСНС України у Чернігівській області спільно з фахівцями Варвинського районного підрозділу провели профілактичний рейд та роз'яснювальну роботу серед мешканців житлового сектору села Світличне Варвинського району. Стиль article Wed, 13 Sep 2017 07:59:39 +0300 Під час профілактичного заходу рятувальники розповіли господарям помешкань про факти пожеж, що мали місце на Чернігівщині, їх основні причини та наслідки, довели правила безпечної поведінки у побуті.

Крім того, надзвичайники наголошували громадянам про недопустимість спалювання сміття і залишків сухої рослинності та застерігали проявляти обережність у поводженні з вогнем під час перебування на відкритих територіях та лісових масивах.

Для більш детального ознайомлення із заходами безпеки, рятувальники вручили профілактичні пам'ятки й листівки, а батькам наголосили про небезпеку дитячого травматизму внаслідок залишення малечі без відповідного нагляду.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Ризик – справа благородна http://monitor.cn.ua/ua/style/57174 Державна служба зайнятості сприяє безробітним у започаткуванні власної справи, надаючи їм шанс розпочати нову сторінку в житті, самореалізуватися та стати успішними. Стиль article Fri, 08 Sep 2017 11:16:24 +0300 Бажаючим відкрити власну справу надається організаційна, правова та фінансова підтримка, допомога у виборі бізнес-ідеї та складанні бізнес-плану, організовується навчання з основ підприємницької діяльності. Завдяки цьому чимало шукачів роботи стали успішними підприємцями.

Серед них колишня безробітна Оксана Прудяк з Варви. Свого часу жінці довелося «скуштувати» безробіття, проте вона не змирилася зі скрутним становищем, а стала наполегливо та активно шукати вихід. За порадою фахівців Варвинського районного центру зайнятості Оксана вирішила спробувати себе у бізнесі. Стартом на шляху до власної справи стали семінари з орієнтації на підприємницьку діяльність, потім було навчання на курсах цільового призначення «Основи малого підприємництва» та успішний захист бізнес-плану «Роздрібна торгівля».

Підприємниця згадує, що коштів на започаткування та розвиток власної справи було малувато, проте це не зупинило її. Велике бажання досягти мети і наполеглива праця стали головною рушійною силою в житті відчайдушної жінки. Олена навела лад в орендованому приміщенні, закупила товар і почала працювати. Відтоді минуло вже 12 років.

Бажаючим відкрити бізнес підприємниця радить добре оцінити всі плюси і мінуси обраного виду діяльності, зважити на конкуренцію, бути наполегливими та цілеспрямованими, любити свою роботу, не зупинятися на досягнутому та вірити в успіх. А щодо щастя, то щасливою є та людина, яка займається улюбленою справою, живе в гармонії з собою і оточуючими завдяки правильно розставленим пріоритетам. Наразі Оксана Іванівна почувається щасливою. Вона ризикнула, і ризик виправдав себе. Тому фахівці служби зайнятості бажають всім підприємцям витримки, оптимізму, невичерпної наснаги, оригінальних ідей та креативних рішень.


Варвинський РЦЗ

]]>
На одну патронатну сім’ю більше http://monitor.cn.ua/ua/style/57158 Сім’я Віктора Роговського з Варвинського району стала першою в Чернігівській області сім’єю патронатного вихователя. Стиль article Thu, 07 Sep 2017 15:16:34 +0300 Послуга сімейного патронат – це комплексна соціальна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування та визначення форм її влаштування.

Щоб стати патронатними вихователями, Віктор та Світлана Роговські пройшли навчання в м. Києві за відповідною програмою.

А 22-23 серпня у смт. Варва відбулися тренінгові заняття міждисциплінарної команди з підтримки патронату у громаді. До складу такої команди входять спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, закладів освіти, охорони здоров’я, управлінь праці і соціального захисту населення, ювенальної поліції. Така команда створюється для підтримки сім’ї патронатного вихователя , а її головним завданнями є узгодження дій щодо забезпечення найкращих інтересів дитини та подолання складних життєвих обставин, в які потрапила дитина та її сім’я.

Наразі, до новоствореної патронатної сім’ї влаштовано дитину. Така форма сімейного догляду та виховання є кращою альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі.

На сьогодні по Україні створено 12 сімей патронатних вихователів, в них виховувалось понад 100 дітей, з них: 32 дитини було повернуто до біологічних сімей, 32 усиновлено громадянами України, 10 влаштовано під опіку, 18 - в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Проект «Сімейний патронат» здійснює МБО «Партнертсво «Кожній дитині» спільно із Міністерством соціальної політики України.

]]>
Прокуратура вимагає повернення у державну власність 10 га землі, переданої в оренду поза передбаченої законодавством процедури земельних торгів http://monitor.cn.ua/ua/style/56973 Питання дотримання вимог законодавства органами державної влади та місцевого самоврядування при розпорядженні земельними ділянками державної форми власності перебуває на постійному контролі органів прокуратури області. Стиль article Thu, 31 Aug 2017 07:43:43 +0300 Так, реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді прокуратурою встановлено, що в лютому поточного року рішенням сесії однієї із сільських рад на території Варвинського району товариству передано 10 га землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, про що між органом місцевого самоврядування та суб’єктом господарювання укладено відповідні угоди.

Водночас такі дії свідчать, що дійсний намір суб’єктів правовідносин спрямовувався на одержання земель державної власності в оренду поза передбаченої законодавством процедури земельних торгів.

Принципово реагуючи на виявлені порушення  прокурор звернувся до господарського суду області з вимогою скасувати розпорядчі рішення органу місцевого самоврядування та визнати договори оренди недійсними з одночасним скасуванням їх державної реєстрації

Розгляд справи в суді триває.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Вогнеборці провели тактико-спеціальні навчання на території Варвинської районної гімназії http://monitor.cn.ua/ua/style/56820 22 серпня вогнеборці Варвинського району Управління ДСНС України у Чернігівській області провели тактико-спеціальні навчання з ліквідації умовної пожежі на території районної гімназії. Стиль article Wed, 23 Aug 2017 07:43:28 +0300 За легендою, внаслідок загоряння в одному з кабінетів та щільного задимлення приміщень, утворилася загроза персоналу навчального закладу.

За викликом до місця події прибули відділення вогнеборців 11-го державного пожежно-рятувального посту та 20-ої державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Чернігівській області. Рятувальники відключили будівлю від енергопостачання, провели безпечну евакуацію персоналу та загасили умовну пожежу.

Під час навчань рятувальники більш детально ознайомилися із оперативно-тактичною характеристикою, особливостями зовнішнього та внутрішнього протипожежного водопостачання об'єкту. На завершення заходу співробітники ДСНС провели для персоналу практичне заняття щодо дій у разі виникнення пожежі, а також використання первинних засобів пожежогасіння.

У навчаннях було задіяно 12 чоловік особового складу та 2 одиниці спеціальної техніки Управління ДСНС України у Чернігівській області.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Прокурор області Володимир Комашко провів особистий прийом громадян у смт Варва http://monitor.cn.ua/ua/style/56720 17 серпня прокурор області Володимир Комашко провів особистий прийом громадян у смт Варва, які звернулися із заявами щодо відновлення їх конституційних прав, що, на їх думку, були порушені. Стиль article Sat, 19 Aug 2017 07:42:30 +0300 Незважаючи, що органи прокуратури законодавчо позбавлені функції нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами (загального нагляду) та нагляду за дотриманням законодавства про звернення, громадяни й надалі продовжують звертатися на особистий прийом до прокурора з питань, що вже не віднесено до компетенції прокуратури.

Зокрема, на прийом до прокурора звернулося 8 громадян щодо порушень житлового, пенсійного, антикорупційного законодавства, а також здійснення досудового розслідування у кримінальних провадженнях, прийнятих процесуальних рішень, строків слідства тощо.

Місцевим жителям надано вичерпні відповіді, а також роз’яснено повноваження органів прокуратури в умовах сьогодення та порядок розгляду скарг згідно з вимогами кримінального процесуального законодавства.

Нагадуємо, що керівництво прокуратури області особливу увагу приділяє особистому прийому громадян як у прокуратурі області, так і в регіоні їх проживання.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Була проведена рейдова перевірка місць зберігання та збирання зернових http://monitor.cn.ua/ua/style/56098 21 липня фахівцями Варвинського районного сектору УДСНС України у Чернігівській області спільно з працівниками відділу агропромислового розвитку Варвинської райдержадміністрації була проведена рейдова перевірка місць зберігання та збирання зернових сільськогосподарських підприємств району. Стиль article Sat, 22 Jul 2017 12:31:56 +0300 У ТОВ «Прогрес» с. Гнідинці рятувальники відзначили достатньо високий рівень готовності господарства до збиральної кампанії, зокрема проведена робота щодо забезпечення первинними засобами пожежогасіння та необхідним протипожежним інвентарем зернозбиральної та автотракторної техніки.

Крім того, на полі, де тривають жнива, постійно чергує дві одиниці техніки, пристосованої для цілей пожежогасіння.

У ході перевірки надзвичайники провели профілактичні бесіди та протипожежні інструктажі з працівниками господарств, а також вручили їм пам'ятки щодо дотримання заходів пожежної безпеки під час збиральної компанії.

УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Від бісеринки до шедевру http://monitor.cn.ua/ua/culture/55672 У рамках культурно-просвітницького проекту Чернігівської обласної служби зайнятості «Збережемо традиції предків» у Варвинському районному центрі зайнятості відбувся семінар "Україна вишивана" за участю місцевої майстрині Інни Матухно, яка захоплюється бісероплетінням. Культура article Mon, 03 Jul 2017 16:11:05 +0300 Демонструючи рукотворні шедеври з бісеру, гостя розповіла про себе і своє хобі. Вона ознайомила учасниць заходу з історією бісероплетіння та сучасними особливостями цього ремесла, різними техніками та способи їх застосування у виготовленні прикрас (намист, браслетів, кулонів, кольє, сережок), а також поділилася власними секретами роботи з цим тендітним матеріалом.

«Зараз вишивка і плетіння бісером доволі популярні. Щоправда, ці захоплення – затратна справа, проте згодом вони можуть стати й прибутковими, - сказала вона. - Для мене бісероплетіння - це те, що я роблю з величезним задоволенням у вільний час. Цим я можу займатися годинами».

Безробітні того дня мали змогу оглянути не лише вироби з бісеру, а й вишиванки інших майстринь. Дивлячись на всю цю рукотворну красу, учасниці щиро захоплювалися терпінням і наполегливістю їх творців, адже ця робота вимагає багато часу та кропіткої праці, але приносить шалене задоволення.

]]>
Є чимало родин, які своїм прикладом доводять, що сімейний бізнес дорівнює успіху http://monitor.cn.ua/ua/economics/55532 Яким повинен бути ідеальний бізнес-партнер? Напевно, окрім професіоналізму, працелюбства та надійності, він повинен щиро, як і власник, вболівати за успіх. Економіка article Mon, 26 Jun 2017 13:03:01 +0300 А хто ж може перевершити в цьому прагненні рідну людину? Хоча є бізнесмени, які категорично відмовляються працювати з родичами. Втім є чимало родин, які своїм прикладом доводять, що сімейний бізнес дорівнює успіху. Одна з таких – варвинська родина Дирявко, чоловік і дружина в якій завжди разом: як в житті, так і на роботі.

Перший крок до бізнесу зробив чоловік Олександр. Одного дня зрозумівши, що нестерпно хоче якогось іншого життя для себе і своєї родини; прагне отримати новий досвід, який міг би передати дітям; зробити щось своє, значиме, що допоможе реалізувати накопичений потенціал, здійснити давню мрію, дасть можливість пишатися собою та стати прикладом для рідних. Так народилася власна справа по ремонту комп’ютерів і периферійного устаткування.

Залишившись без роботи, за прикладом чоловіка та, заручившись його підтримкою, подалася в бізнес і дружина Ірина. Вона вирішила не стояти на обліку в центрі зайнятості, а скористалася для старту одноразовою виплатою допомоги по безробіттю. Вид діяльності обрала такий як і в чоловіка. Відтоді у них сімейний бізнес.

Жінка за професією бухгалтер, за плечима мала досвід роботи менеджером з логістики. Каже: «Я швидко зрозуміла, що у бізнесі будь-який досвід стане у нагоді, будь-які знання підуть на користь. Особливо цінний досвід роботи з людьми, уміння домовлятися та налагоджувати конструктивні ділові відносини».

Найважчим був перший місяць підприємницької діяльності, було боязко, незвично, потрібно було швидко навчатися бути комерсантом. Допомогли цільові курси, які пройшла за направленням служби зайнятості.

Плече підставив і чоловік: допомагав з оформленням, складанням договорів з клієнтами, придбанням технічного обладнання. Згадує: згодом ми так і розподілили функції - чоловік відповідає за стратегічний розвиток нашого бізнесу, залучення клієнтів, а дружина – за ведення документації, фінанси та матеріально-технічне забезпечення. За 10 років ми пройшли шлях від відкриття приватного підприємства до створення бренду сервісної компанії UST.

Наразі UST - це знак якісногосервісу. На сьогоднішній день сфера діяльності нашої компанії значно ширша, ніж просто ремонт комп\'ютерної та побутової техніки. Ми створюємо та реалізуємо проекти з відеонагляду та систем безпеки, комплексної автоматизації підприємств та GPS навігації. Наразі працюємо над впровадженням альтернативних технологій по енергозбереженню.

Плануємо встановлення сонячних батарей та їх сервісне обслуговування. Ми слідкуємо за трендами ринку та впроваджуємо в наш бізнес ті послуги, які затребувані у наших земляків.

Серед партнерів підприємців Дирявко – районний центр зайнятості, до якого вони звертаються вже в якості роботодавців і отримують вагому допомогу. Йдеться про підбір кадрів, фінансову підтримку на створення додаткових робочих місць тощо.


Олена Кугут, директор Варвинського районного центру зайнятості

]]>
У розпорядження держави повернеться водний об’єкт площею 3,7 га http://monitor.cn.ua/ua/style/55333 Рішенням суду від 14.06.2017 із незаконного користування приватної особи державі повернеться 3,7 га землі водного фонду у Варвинському районі. Стиль article Mon, 19 Jun 2017 07:51:04 +0300 Підставою звернення прокурора до суду став виявлений факт використання земельної ділянки для рибогосподарських потреб з порушенням вимог земельного та водного законодавства.

Як з’ясовано, у 2005 році між Варвинською райдержадміністрацією та фізичною особою було укладено договір оренди земельної ділянки водного фонду площею 3,7 га, без права передачі права користування цим об’єктом іншій особі.   

Водночас, незважаючи на умови договору, в 2013 році без погодження з розпорядником землі водний об’єкт було передано іншому користувачу в суборенду.

Суд, погодившись із позицією прокурора про незаконність передачі в суборенду земельної ділянки, задовольнив позов у повному обсязі та зобов’язав  повернути землю водного фонду в розпорядження держави.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Прокуратура звернулася до суду з позовом про визнання недійсним договору суборенди земельної ділянки водного фонду площею 3,8 га http://monitor.cn.ua/ua/style/54590 Реалізуючи надані законом повноваження представництва інтересів держави в суді прокуратурою області виявлено факт надання земельної ділянки для рибогосподарських потреб з порушенням вимог земельного та водного законодавства. Стиль article Mon, 22 May 2017 07:54:22 +0300 Встановлено, що Варвинською районною державною адміністрацією у 2005 році з фізичною особою укладено договір оренди про передачу в строкове платне користування земельної ділянки водного фонду площею 3,8 га, яка знаходиться на території Калиновицької сільської ради без права передачі в суборенду третім особам.

Разом із тим, користувач земельної ділянки без погодження з орендодавцем – Варвинською райдержадміністрацією у порушення вимог Закону України «Про аквакультуру» передав право користування водним об’єктом іншій фізичній особі.

З метою відновлення порушених інтересів держави прокуратура звернулася з позовом до суду про визнання договору суборенди недійсним.

Наразі розгляд справи судом першої інстанції триває.
   

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Вогнеборці отримали нове аварійно-рятувальне обладнання http://monitor.cn.ua/ua/style/54587 18 травня рятувальники Варвинського районного сектору Управління ДСНС України у Чернігівській області отримали нове аварійно-рятувальне обладнання. Стиль article Mon, 22 May 2017 07:46:32 +0300 Зокрема, завдяки фінансуванню “Програми забезпечення пожежної безпеки на території Варвинського району на 2016-2020 роки”, співпраці рятувальників з райдержадміністрацією та районною радою, за рахунок коштів районного бюджету було придбано та передано комплект гідравлічного аварійно-рятувального обладнання а саме: рюкзак-розтискач VARIO SPS 360L та насос DPH 4018-SA з парою шлангів. Дане обладнання буде використовуватись фахівцями ДСНС під час ліквідації наслідків пожеж, надзвичайних подій, а також допомоги населенню в різних ситуаціях.

Керівництво Управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області висловило представникам органів влади слова вдячності за підтримку та допомогу в розвитку та вдосконаленню матеріально-технічної бази підрозділу.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Рятувальники провели навчання на газопереробному заводі http://monitor.cn.ua/ua/style/54284 10 травня на Гнідинцівському газопереробному заводі ПАТ "Укрнафта", що в райцентрі Варва проведені тактико-спеціальні навчання щодо оперативного реагування сил і засобів підрозділів 5-го Державного пожежно-рятувального загону У ДСНС України у Чернігівській області на надзвичайні ситуації та пожежі на об’єктах нафтогазовидобувної промисловості. Стиль article Thu, 11 May 2017 07:53:52 +0300 Згідно тактичного задуму, внаслідок розгерметизації цистерни відбулося розтікання та займання легкої фракції. Оперативно до місця виклику прибули сили та засоби 22-ї Державної пожежно-рятувальної частини.

Після оцінки обстановки, був оголошений підвищений номер виклику, розпочато охолодження цистерни, що горить та сусідніх цистерн, а також підготовку до проведення пінної атаки.

З метою координації взаємодії залучених до гасіння пожежі підрозділів і служб об’єкту був створений оперативний штаб.
Всього на навчаннях було задіяно 9 одиниць спеціальної техніки та 35 чоловік особового складу.  

Завершилися тактико-спеціальні навчання підбиттям підсумків. Т.в.о. начальника загону підполковник служби цивільного захисту В’ячеслав Кучеренко зазначив, що особовий склад підпорядкованих підрозділів з поставленим завданням впорався добре, рятувальники діяли оперативно та професійно, мета навчань досягнута.


У ДСНС України у Чернігівській області

]]>
Рятувальники провели спеціальні навчання з ліквідації пожеж на об'єктах нафтогазовидобувного комплексу http://monitor.cn.ua/ua/style/53863 У період з 19 по 20 квітня на території Спеціального авіаційного загону ДСНС України, що дислокується у м. Ніжині проводилися навчально-методичні збори керівного складу територіальних органів та підрозділів ДСНС України. Стиль article Mon, 24 Apr 2017 07:42:02 +0300 Під час теоретичної частини учасників зборів ознайомили з досвідом роботи зведеного загону оперативно-рятувальної служби Чернігівської області щодо гасіння масштабних пожеж на об'єктах нафтогазовидобувного комплексу, які мали місце у 90-х роках на Гнідинцівському газопереробному заводі, а також газових свердловинах Мільківського і Скороходівського газових родовищ у Прилуцькому й Талалаївському районах.

21 квітня у рамках зборів відбувся другий практичний етап — спеціальне навчання з ліквідації пожеж на об’єктах нафтогазовидобувного комплексу. 

Проводилися вони на полігоні психологічної підготовки пожежників 5-го Державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Чернігівській області, що у с. Світличне Варвинського району. У даних навчаннях взяли участь керівний склад ДСНС України, територіальних підрозділів, особовий склад Чернігівського та Полтавського гарнізонів оперативно-рятувальної служби, а також викладацький склад і курсанти Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля.

Слід зазначити, що полігон де проходили тренування, був збудований з метою підготовки особового складу до дій за призначенням, адже видобуток нафти і газу, який на Півдні Чернігівщини було розпочато ще у 1959 році, створює підвищену пожежну небезпеку для населення і територій.

В ході практичної частини спеціальних навчань проводилося гасіння полум’я у відкритому резервуарі з нафтопродуктами, який має площу близько 1000 кв.м., на технологічних установках по переробці газу й стабілізації нафти, а також з ліквідації горіння потужного газового фонтану. На вищезазначених етапах також набували досвід роботи з пожежно-рятувальним обладнанням курсанти Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля. Також з метою координації дій наземних сил і засобів управління у надзвичайних ситуаціях залучено особовий склад та вертоліт МІ-8 МТ спеціального авіаційного загону ДСНС України.

Загалом у навчаннях взяли участь близько 300 чоловік особового складу та понад 20 одиниць пожежно-рятувальної та спеціальної техніки. Всі підрозділи відпрацювали поставлені завдання на високому професійному рівні, оперативно та злагоджено. Кожний з рятувальників продемонстрував витривалість, сміливість, рішучість, чіткість дій та високий рівень підготовки.


У ДСНС України у Чернігівській області

]]>
Піротехніки ДСНС України знищили 2 артилерійські снаряди часів Другої світової війни http://monitor.cn.ua/ua/style/53559 10 квітня о 18:57 до Служби порятунку "101" у Варвинському районі надійшло повідомлення про те, що на відкритій території неподалік села Світличне місцеві жителі виявили 2 предмети, схожі за ознаками на вибухонебезпечні. Стиль article Wed, 12 Apr 2017 07:44:10 +0300 Ними виявилися артилерійські снаряди калібром 37 мм часів Другої світової війни. Небезпечне місце було взято під охорону співробітники Національної поліції.
   
11 квітня на місце пригоди прибули фахівці групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС України в Чернігівській області.

Під час обстеження прилеглої території інших небезпечних предметів не було виявлено.

Артилерійські снаряди спецавтомобілем були вивезені у безпечне місце за межами населеного пункту та о 14:00 знищені.                  

УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Поліція затримала чоловіка, який забив до смерті свого суперника http://monitor.cn.ua/ua/style/53367 Поліцейські Варвинського відділення поліції відкрили кримінальне провадження проти чоловіка, який, заступившись за колишню співмешканку, голіруч забив її кривдника на смерть. Стиль article Wed, 05 Apr 2017 16:35:13 +0300 Про виявлення трупа 39-річного жителя одного з сіл Варвинського району до поліції повідомила вранці 4 квітня сама власниця помешкання, де напередодні уночі сталася трагедія. Жінка пояснила, що покійний гостював у неї та разом із господинею вживав алкогольні напої.

Прибувши на місце злочину, поліцейські виявили тіло потерпілого з численними тілесними ушкодженнями. За висновками медпрацівників, у загиблого виявлено закриту черепно-мозкову травму з масивним субарахноїдальним крововиливом, переламані майже всі ребра. Синці та садна вкривали практично все тіло.

Під час спілкування з власницею помешкання поліцейські швидко встановили картину злочину. Виявляється, гість завітав до 25-річної жінки напередодні увечері. Після тривалого застілля господиня та гість добряче посварилися, чоловік почав погрожувати фізичною розправою. Налякана жінка серед ночі вискочила з будинку і побігла до свого колишнього співмешканця, який мешкав неподалік, на цій же вулиці. Вона розповіла «колишньому» про кривдника та попросила захистити. 44-річний чоловік вирушив розбиратися, та «перестарався».

Наразі інформацію про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та відрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого). Дана стаття передбачає від семи до десяти років позбавлення волі. Підозрюваного, згідно ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, затримано до ізолятора тимчасового тримання. Йому оголошено про підозру.

Триває досудове розслідування.

 
Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Рятувальники вивільнили постраждалого у ДТП водія рейсового автобуса http://monitor.cn.ua/ua/style/51342 18 січня о 08:50 у райцентрі Варва на перехресті вулиць Пилипенка та Героїв Крут сталася дорожньо-транспортна пригода за участі рейсового автобуса «ПАЗ» сполученням Прилуки - Іванківці, автомобіля ГАЗ, що перевозив хлібно-булочні вироби та легкового автомобіля ВАЗ 2110. Стиль article Thu, 19 Jan 2017 12:34:18 +0200 В результаті зіткнення 41-річний водій рейсового автобусу отримав тілесні ушкодження лівої нижньої кінцівки, у пасажирки рейсового автобуса, 1982 року народження, перелам кісток носу, закрита черепна травма, у водія вантажного автомобіля, 1971 року народження, закрита черепно-мозкова травма.

Усіх постраждалих доставлено до Варвинської центральної районної лікарні для надання подальшої медичної допомоги.

Для деблокування та вивільнення затиснутого в кабіні рейсового автобуса водія залучалося відділення 12-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Прилуки на аварійно-рятувальному автомобілі у складі 4 чоловік особового складу та відділення 11-го державного пожежно-рятувального посту  смт Варва у складі 4 чоловік особового складу та 1-ї одиниці спецтехніки.

]]>
Прокуратурою забезпечено комплексне реагування на порушення при використанні та відчуженні захисних споруд цивільного захисту населення http://monitor.cn.ua/ua/style/50411 Органами прокуратури області вивчається питання дотримання вимог законодавства у сфері схоронності споруд цивільного захисту населення на території області. Стиль article Fri, 09 Dec 2016 07:42:43 +0200 Аналізом можливих порушень виявлено, що на балансі однієї із сільських рад Варвинського району знаходиться протирадіаційне укриття, яке згідно з висновками спеціалістів не в повній мірі є готовим для прийняття осіб у разі застосування засобів ураження. На вимогу представників Держаної служби з надзвичайних ситуацій органом місцевого самоврядування відповідних заходів не вжито.

Зважаючи, що встановлене порушення завдає шкоди обороноздатності держави та ставить під загрозу захист цивільного населення, Прилуцька місцева прокуратура звернулася до суду з вимогою зобов’язати орган місцевого самоврядування привести протирадіаційне укриття у придатний для використання за цільовим призначенням стан.

З огляду на актуальність вказаного питання прокуратурою області у поточному році за результатами виявлених порушень у цій сфері розпочато 3 кримінальні провадження, заявлено 12 позовів до суду про приведення споруд цивільного захисту у придатний для використання стан.

]]>
На Варвинщині встановлено пам’ятний знак Захисникам України http://monitor.cn.ua/ua/style/48992 В історії нашої Батьківщини є багато подій і дат, які засвідчують мужність, героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі. Стиль article Mon, 17 Oct 2016 17:31:08 +0300 14 жовтня – одна з таких дат. Цього дня наша країна відзначає свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, а віднедавна й День захисника України.

Поєднання цих трьох свят є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників України та проявом поваги народу до них.
З цієї нагоди 13 жовтня у Варві на алеї Героїв Слави відкрито пам’ятний знак Захисникам України «Воїнам світла присвячуємо».
Під час церемонії відкриття відбувся мітинг-реквієм за участю керівників району, територіальних громад, трудових колективів підприємств, установ, організацій, громадських, релігійних організацій, учнівської молоді.

Біля пам’ятного знака несли варту воїни, учасники АТО.

Учні тримали свічки пам’яті, портрети загиблих воїнів-земляків та розповідали про них. Цього дня тут згадували імена Героїв – уродженців Варвинщини: В’ячеслава Носенка, Віктора Мельника, Олега Прудяка, Ігора Козленка, Олександра Потія.

З Днем захисника України учасників заходу привітала голова Варвинської райдержадміністрації Любов Доля.

Вона також низько вклонилася матерям, діти яких поклали своє життя на алтар свободи, в ім’я демократичної, європейської держави, матерям, чиї сини на Сході України гідно несуть бойову варту, захищаючи її цілісність і недоторканість.

Зі щирими словами вдячності очільниця району звернулася до волонтерів «за покликанням душі» – Віктора Борсука, Володимира Рокочого, Яни Борщ, Павла Сліпченка. Любов Доля подякувала за допомогу всім, хто долучився до збору коштів для пам’ятного знака Захисникам України. Зокрема, згадала депутата обласної ради Сергія Гайдая, керівників сільськогосподарських та промислових підприємств ТОВ «Журавка», ЗАТ «Прогрес», СТОВ «Дружба-Нова», Гнідинцівського ГПЗ. Побажала всім миру та спокою на рідній землі.

Зі святом Дня захисника України присутніх привітав голова районної Спілки воїнів АТО «Оса» Олександр Литка.

У церемонії відкриття взяли участь матері загиблих воїнів АТО В’ячеслава Носенка та Віктора Мельника.

Пам’ять загиблих Героїв вшанували хвилиною мовчання та салютом.
Настоятель церкви Пресвятої Богородиці отець Георгій освятив пам’ятний знак Захисникам України. Церковний хор своїм молитовним співом торкнувся кожної душі.

]]>
Прокуратура вимагає стягнути збитки, заподіяні забрудненням земель http://monitor.cn.ua/ua/style/46921 Прокуратурою області звертається постійна увага на дотримання вимог законодавства про охорону земель. За наявності підстав невідкладно вживаються заходи представницького реагування з метою відшкодування заподіяних збитків. Стиль article Mon, 25 Jul 2016 16:35:51 +0300 Так, органами державного контролю встановлено факт забруднення земель одним із суб’єктів господарювання, що діяв на території Варвинського району та діяльність якого пов’язана з вирощуванням худоби.

Внаслідок неналежної організації гноєсховища відбулося забруднення сусідньої земельної ділянки (за висновками фахівців – у пробах ґрунту виявлено перевищення показників амонію майже в 30 разів) та створено ризик забруднення підземних водоносних горизонтів.

Суб’єктом господарювання добровільно сплачено штраф, водночас шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону земель, що склала понад 30 тис грн, так і не була відшкодована.

З метою забезпечення повноти відшкодування збитків, Прилуцькою місцевою прокуратурою заявлено відповідний позов до господарського суду Чернігівської області.

Варто зазначити, що загалом у сфері охорони навколишнього природного середовища з початку року прокурорами подано позовів на суму 1,2 мільйони гривень, з яких 18 позовів на суму понад 700 тис. грн.. судами вже розглянуто та задоволено, реально відшкодовано коштів на суму понад 500 тис грн.

]]>
Про об’єднання громад – на розширеній нараді у селищі Варва http://monitor.cn.ua/ua/politics/46431 Селищний та сільські голови 15-ти територіальних громад Варвинщини вчора разом з першим заступником голови ОДА Леонідом Сахневичем та представниками відповідних структурних підрозділів обговорювали перспективи децентралізації в районі. Політика article Fri, 08 Jul 2016 10:44:59 +0300 Зазначали про фінансове забезпечення добровільно об’єднаних громад; формування освітніх округів та створення опорних шкіл; реформування медичної галузі. Йшла мова і про порядок підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення.

Втім основний акцент залишається незмінним — об’єднанні громади мають бути спроможними.

— ОТГ безумовно отримує багато можливостей, втім не варто забувати і про виклики. Наразі триває процес законодавчого врегулювання чималої кількості нюансів, що дещо гальмують процес реформування, — зазначив Леонід Сахневич.

На цьому ж наголошував і директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Федір Фесюн.

]]>
Дебошир, щоб утекти від поліції, викрав "швидку" http://monitor.cn.ua/ua/style/46352 У Варві п’яний чолов’яга міцної статури примусив водія «швидкої допомоги» покинути салон, а сам поїхав у напрямку дачного масиву. Стиль article Tue, 05 Jul 2016 15:56:55 +0300 До чергової частини Варвинського відділення поліції ГУНП в Чернігівській області надійшло повідомлення про сімейний скандал.

За вказаною адресою направилася слідчо-оперативна група поліції. На місці правоохоронці чоловіка не застали. Як з’ясувалося, п’яний чоловік приходив до своєї колишньої дружини, влаштував у неї безлад, побив її, але втік, як тільки почув, що жінка телефонує до поліції.
Скандаліст пішов по вулиці, де металевим відром трощив усі припарковані автівки, які зустрічав по дорозі. Постраждалі автовласники тут же звернулися по допомогу до поліції. Правоохоронці прибули протягом лічених хвилин.

Побачивши за собою погоню, хуліган вибіг на паралельну вулицю, де стояла карета «швидкої допомоги». Зловмисник був чоловіком міцної статури, зростом під два метри, тому без проблем примусив водія вийти з-за керма, а сам завів «швидку» та поїхав у напрямку дачного масиву.

Аби затримати викрадача автівки, був введений план «Перехоплення». Свідки вказали поліції куди поїхав «УАЗ», то ж одна група правоохоронців направилася в погоню за утікачем, а друга прочісувала прилеглу місцевість.

Невдовзі поліція затримала зловмисника на території дачного масиву за райцентром, транспортний засіб механічних пошкоджень не зазнав. Після витверезіння чоловік не зміг згадати обставин, за яких він угнав «швидку».

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом) – максимальна санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Вирішується питання про відкриття кримінального провадження за нанесення жінці тілесних ушкоджень та хуліганство. Чоловік затриманий і поміщений в ізолятор тимчасового тримання в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Триває досудове розслідування.

]]>
За апеляцією прокурора скасовано вирок у зв’язку з м’якістю призначеного покарання http://monitor.cn.ua/ua/style/46079 Апеляційним судом області 23.06.2016 задоволено скаргу прокуратури та скасовано вирок Варвинського районного суду у зв’язку з м’якістю призначеного покарання. Стиль article Fri, 24 Jun 2016 07:30:21 +0300 Районним судом обвинуваченого визнано винуватим у тому, що він у листопаді 2015 року на вантажному автомобілі з напівпричепом, виїхавши з території поля, намагався викрасти щойно змолочене зерно кукурудзи загальною вагою  понад 36 тон на суму майже 130 тис грн, яке належить СТОВ «Дружба-Нова». Однак не довів свій злочинний намір до кінця з причин, що не залежали від його волі, оскільки був затриманий працівниками поліції.

Судом за цей злочин обвинуваченому призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі та звільнено від відбування покарання з іспитовим строком  2 роки.

Апеляційний суд погодився з позицією прокуратури області щодо безпідставного звільнення обвинуваченого від відбування покарання, скасував вирок районного суду та ухвалив новий, яким засудив обвинуваченого за  ч. 2  ст. 15, ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі.

]]>
Вогнеборці ліквідували пожежу легкового автомобіля http://monitor.cn.ua/ua/style/45109 17 травня о 22:45 до Служби порятунку «101» у Варвинському районі надійшло повідомлення про пожежу легкового автомобіля ВАЗ-21093, що виникла на автодорозі Варва-Гнідинці. Стиль article Thu, 19 May 2016 07:26:47 +0300 Оперативно на місце події прибули рятувальники 11-го пожежно-рятувального посту у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці спеціальної техніки. За допомогою пінного пожежного ствола вогнеборці о 22:54 локалізували, а о 23:05 остаточно ліквідували загоряння.

Як з'ясувалося в ході розслідування, пожежа у моторному відсіку автомобіля виникла під час руху транспортного засобу. 26-річна його власниця та її чоловік до приїзду рятувальників намагалися загасити пожежу вогнегасником. Ймовірною причиною виникнення загоряння послужило коротке замикання електромережі. Вогнем знищено салон та моторний відсік автомобіля.

Слід зазначити, що з початку року в Чернігівській області виникло 34 пожежі на транспорті, з них 25 саме по причині несправності електромереж. Інформуючи про зазначені факти, Управління ДСНС у Чернігівській області звертає увагу водіїв та власників транспортних засобів на утриманні в належному безпечному стані систем електрогосподарства.

]]>
На реконструкції школи чиновники привласнили бюджетні гроші http://monitor.cn.ua/ua/style/44080 Співробітники Служби безпеки України викрили факт привласнення бюджетних коштів, виділених на реконструкцію школи у Варвинському районі. Стиль article Mon, 11 Apr 2016 07:43:40 +0300 Тендер на проведення ремонтних робіт у навчальному закладі виграла київська комерційна установа. Відповідно до укладеної угоди на рахунок фірми було перераховано понад два мільйони гривень з державного бюджету.

Співробітники спецслужби спільно з Держфінінспекцією встановили, що менеджмент фірми, за змовою з чиновниками, вніс до звітної документації завищені дані про вартість низки робіт.

Внаслідок цього кошторис ремонту штучно зріс на майже чотириста тисяч гривень.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 364 та ст. 366 Кримінального кодексу України.

Тривають оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації корупційної оборудки.

]]>
Професійна державна служба має бути максимально поза політикою і будуватися за європейськими стандартами http://monitor.cn.ua/ua/education/43871 Для державних службовців місцевих органів державної виконавчої влади, посадових осіб органів місцевого самоврядування Варвинського району проведено виїзний семінар-тренінг на тему: «Основні засади реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування». Освіта article Sat, 02 Apr 2016 11:55:54 +0300 У відкритті та роботі семінару-тренінгу взяв участь Філоненко Олександр Іванович – керівник апарату Варвинської районної державної адміністрації, який акцентував увагу на тому, що новий Закону України «Про державну службу» за один день не може зробити країну багатою, державу – ефективною, а громадянина – задоволеним. Однак принципи, закладені в основу цього закону, – деполітизація державної служби, її чітка керованість, справедлива система оцінювання праці чиновника і запобігання конфлікту інтересів – дають підстави говорити про перший крок Української держави до суттєвого поліпшення власної ефективності управління.

Під час розгляду основних аспектів Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 р. №889,  Підгайний Петро Михайлович – заступник директора  Центру, у своєму виступі зазначив, що із впровадженням цього закону в України з’являться цілком конкретні шанси створити по-справжньому професійний, політично нейтральний і стабільний державний апарат. Стане можливим знов зробити професію державного службовця престижною, вивести на новий рівень якість послуг, що надаються державою громадянам, бізнесу і самим політикам, а також повернути довіру громадян до своєї держави. Адже саме від розуміння та компетенції державного службовця і залежить великою мірою, наскільки швидко буде реалізовано наші шанси на нове, європейське, майбутнє.

Учасники семінару ознайомилися із затвердженим 25 березня ц.р. Кабінетом Міністрів України першим пакетом нормативно-правових актів, необхідних для впровадження з 1 травня ц.р. нової редакції Закону України «Про державну службу», серед них, зокрема, три проекти законів та ряд постанов, якими затверджено Порядок проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, Положення про комісію з питань вищого корпусу державної служби, Порядок обчислення стажу державної служби та Порядок відкликання державного службовця із щорічної відпустки тощо.

У рамках цього навчання Степанов Павло Анатолійович – начальник відділу ресурсного забезпечення розвитку територій та з питань державного сектору економіки Департаменту економічного розвитку обласної державної адміністрації розповів учасникам семінару, розпорядникам бюджетних коштів про новації та проблемні питання у сфері державних закупівель, а також про сутність та механізми проведення електронних державних закупівель.

Так, зокрема, він зупинився на тому, що відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»” пропонується регулювати закупівлі, що здійснюються від 50 тис. гривень до порогів застосування процедур закупівель, що сприятиме прозорості використання бюджетних коштів. Також говорив, що запровадження системи електронних закупівель та електронної системи оскарження підвищить рівень конкуренції у сфері державних закупівель та знизить рівень корупції. Акцентував увагу присутніх на тому, що переведення процедур закупівлі в електронний формат забезпечить швидкий обмін документами та інформацією, розкриття всіх пропозицій учасників після завершення аукціону у відкритих торгах, створить модель електронних закупівель за участю держави та приватного бізнесу тощо.

]]>
Протягом трьох діб поліція розкрила розбійний напад http://monitor.cn.ua/ua/style/41995 Поліцейські Варвинського відділення Прилуцького відділу поліції спільно з оперативниками з Головного управління Національної поліції в Чернігівській області протягом трьох діб встановили та затримали розбійника, який за тисячу гривень мало не вбив свого колишнього колегу. Стиль article Tue, 26 Jan 2016 10:20:46 +0200 Як розповів начальник Варвинського відділення Прилуцького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області підполковник поліції Олександр Каліш, в ніч з 21 на 22 січня до відділення поліції надійшло повідомлення з райлікарні про те, на лікування доставили потерпілого з рубаними ранами голови.

19-річний потерпілий був охоронником на місцевому сільськогосподарському підприємстві. На місце пригоди одразу ж виїхали слідчо-оперативна група, керівництво Варвинського відділення та Прилуцького відділу поліції, міжрайонної прокуратури. Пізніше до них приєдналися і два досвідчені оперативники з кримінальної поліції Головного управління Національної поліції в області.

Оглядом місця події та опитуванням робітників підприємства було встановлено, що серед ночі до будинку охорони приходив хтось сторонній. Але, як пояснили свідки, цей сторонній спокійно підійшов до сторожового пса, і той, не те щоб гавкати, а навіть лащився до нього. Отже - хтось із нинішніх або колишніх працівників.

Опитавши всіх працівників в сільськогосподарському підприємстві, які в ту ніч працювали в нічну зміну, переглянувши та проаналізувавши документи фірми щодо прийому та звільнення працівників протягом останніх місяців, поліцейські вийшли на колишнього працівника, жителя Прилук, раніше неодноразово судимого, який працював охоронником на цьому ж підприємстві та зовсім нещодавно звільнився. Почалися пошуки підозрюваного.

Наприкінці третьої доби пошуків на одній з орендованих квартир в Прилуках, підозрюваного було затримано та доставлено до Варвинського відділення поліції. 37-річний прилучанин, раніше судимий за крадіжки та пограбування, зізнався у скоєному та дав правдиві свідчення. Майже одночасно оперативники знайшли та вилучили з ломбарду мобільний телефон потерпілого.

Причину сварки підозрюваний пояснив банальною особистою неприязню до потерпілого та корисливими мотивами - спокусився на телефон і тисячу гривень. Наразі інформацію про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 4 ст. 187 Кримінального кодексу України (розбій, спрямований на заволодіння майном, поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень) - карається позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років із конфіскацією майна.

Підозрюваного в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Досудове розслідування триває.
 

]]>
В ДТП травмувалась 8-місячна дитина http://monitor.cn.ua/ua/style/41640 11 січня близько 12:30 45-річний мешканець смт.Варва керуючи автомобілем «Mitsubishi Pajero», рухаючись по вул. Пилипенка в смт.Варва на заокругленні дороги виїхав на зустрічну смугу руху, внаслідок чого допустив зіткнення з автомобілем ЗАЗ «FORZA» під керуванням 30-річного місцевого мешканця. Стиль article Tue, 12 Jan 2016 14:27:16 +0200 В результаті дорожньо-траснпортної пригоди пасажир автомобіля ЗАЗ  8-місячний син водія Дамір, який знаходився на руках у дружини водія, яка перебувала на передньому пасажирському сидінні отримав тілесні ушкодження.

Шановні водії, згідно п.21.11 Правил дорожнього руху забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку.

Діти є найбільш незахищеними пасажирами у автокатастрофах. Останнім часом доволі часто можна бачити, що дитина їде, зручно влаштувавшись на руках у батьків. Саме таке перевезення вважається найнебезпечнішим, тому що при різкому гальмуванні зі швидкістю 50 км/год вага дитини зростає приблизно у 30 разів. У цей момент утримати маленького пасажира від різкого удару об переднє сидіння або вітрове скло практично неможливо.

Найбільш оптимальним варіантом для захисту дитини є установка в автомобілі спеціального дитячого крісла.

Шановні водії, зважте на ці застереження. Життя та здоров’я наших дітей залежить від кожного з нас.

]]>