Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ В Салтиковій Дівиці розпочали будівництво сучасної лікарської амбулаторії http://monitor.cn.ua/ua/style/69566 7 лютого в Салтиковій Дівиці на території лікарської амбулаторії розпочали будівництво сучасної лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Будівництво проводиться за рахунок коштів державного бюджету в рамках програми «Сільська медицина». Стиль article Mon, 11 Feb 2019 09:15:00 +0200

Загальна вартість проекту 6 млн 389 тис. грн, в тому числі, співфінансування із селищного бюджету – 621 413 грн.

Замовником робіт є Управління капітального будівництва облдержадміністрації, виконавцем будівництва – ТОВ «Фенікс +».
Очікуваний термін завершення робіт – вересень 2019 року.

Теперішньому приміщенню Салтиково-Дівицької лікарської амбулаторії більше ста років і воно вже давно знаходиться в аварійному стані.

Завдяки державній програмі «Сільська медицина» ще цього року жителі села матимуть можливість отримувати якісні медичні послуги у просторому світлому і сучасному медичному закладі.


Куликівська селищна рада

]]>
Чернігівський рибоохоронний патруль в Куликівському районі викрив порушення зі збитками 12,7 тис. грн. http://monitor.cn.ua/ua/style/68771 Чернігівським рибоохоронним патрулем, спільно з працівниками Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, в ході проведення рибоохоронного рейду водоймами Куликівського району 09.01.2019 на озері поблизу с.Салтикова Дівиця затримано чоловіка з чотирма зяберними сітками. Стиль article Thu, 10 Jan 2019 09:40:26 +0200

Правопорушником виявився місцевий житель, який в протизаконний спосіб виловив 11,2 кг риби: щука – 5 шт., плітка –73 шт., лящ – 1 шт., синець – 51 шт., білизна –1 шт.

У браконьєра вилучено заборонені знаряддя лову та незаконно добутий «улов», за який доведеться сплатити 12665 грн., як за завдані збитки рибному господарству України.

Крім того, санкція статті ст.249 Кримінального Кодексу України, за дане правопорушення, передбачає покарання штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

Складений протокол про адміністративне правопорушення за ч.4. ст.85 КУпАПбуде направлений до Куликівськогорайонного суду Чернігівської області для притягнення правопорушника до відповідальності згідно чинного законодавства.

]]>
У Куликівській громаді обговорили план розвитку освітньої мережі http://monitor.cn.ua/ua/education/68569 Експерти громадської організації «Центр Доброчин» провели обговорення Плану реформування освітньої мережі Куликівської ОТГ Чернігівської області на круглому столі 28 грудня. Освіта article Sat, 29 Dec 2018 10:02:10 +0200

Серед основних напрямків реформування було визначено наступні пріоритети:
•    Забезпечення рівноправного доступу дітей до якісної освіти,
•    Забезпечення рівних матеріально-технічних умов навчання учнів всіх населених пунктів,
•    Мінімізація неефективного використання коштів місцевого бюджету на освітню сферу,
•    Мінімізація неефективного утримання приміщень, в яких перебувають навчальні заклади,
•    Забезпечення рівних умови праці для педагогічного персоналу шкіл ОТГ, зокрема, в частині навантаження та матеріально-технічних умов роботи.

Тільки завдяки реформи освітньої мережі можна забезпечити однаковий доступ до якісної середньої освіти усім жителям громади. Тому важливо розробити стратегічний план розвитку освітньої мережі, із чітким прорахунком спроможності громади її утримувати у майбутньому.

Учасники також розглянули варіант, за яким система освіти в ОТГ залишається без змін. В такому разі можливо очікувати наступні наслідки:
•    По-перше, належна якість освіти буде забезпечуватись переважно в одному селищному закладі.
•    По-друге, продовжиться неефективне витрачання коштів місцевого бюджету.

Це може мати критичні наслідки, оскільки щороку зменшується державна допомога ОТГ, відповідно у найближчій перспективі громади мають розраховувати лише на власні ресурси. Бюджетом витрачаються значні кошти на утримання неефективної освітньої мережі, за якої на навчання дітей в напівпорожніх приміщеннях виділяється значний фінансовий ресурс. А це може підірвати стійкий розвиток та фінансову стабільність громади.

Учасники зустрічі погодилися, що потрібно робити спільні перші кроки для нарощування потенціалу освітнього простору всієї громади, брати спільну відповідальність та впроваджувати плани в життя.

Діяльність проходить в рамках проекту «Децентралізація: реформування освіти на місцевому рівні», який реалізує громадська організація Центр «Доброчин» у 5 пілотних областях – Чернігівській, Волинській, Херсонській, Одеській та Луганській завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні.

]]>
Вогнеборці ліквідували загоряння автомобіля http://monitor.cn.ua/ua/style/68228 11 грудня о 23:43 до Служби порятунку "101" у Куликівському районі надійшло повідомлення про пожежу автомобіля "Toyta Camry", що знаходилась у районному центрі по вулиці Миру біля будинку № 49. Стиль article Thu, 13 Dec 2018 07:35:13 +0200 Оперативно за викликом на місце події прибув черговий караул 8-го Державного пожежно-рятувального посту УДСНС України у Чернігівській області у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці спеціальної техніки.

За допомогою пінного пожежного ствола вогнеборці о 23:55 локалізували, а о 00:10 остаточно ліквідували загоряння.

Внаслідок пожежі вогнем знищено моторний відсік, пошкоджено кузов автомобіля.

Ймовірно, причиною виникнення пожежі послужив підпал. По даному факту правоохоронним органами проводиться розслідування.
 

УДСНС України у Чернігівській області
 

]]>
Громадяни долучаються до реалізації реформи освіти в Куликівській громаді http://monitor.cn.ua/ua/education/67892 Експерти Центру «Доброчин» та батьки школярів Куликівської громади говорили про важливість якості навчання дітей на інформаційній зустрічі в селі Дрімайлівка 28 листопада. Освіта article Thu, 29 Nov 2018 09:18:12 +0200 Для забезпечення якості потрібно розуміти як ефективного управляти освітою у громаді і що потрібно самій громаді. Протягом декілька місяців експерти збирали дані та аналізувати ситуацію, що склалася в громаді - наскільки спроможні навчальні бази, які штати вчителів, наскільки управлінський персонал здатний належно виконувати завдання, тощо.

За результатами аналізу було складено Сценарій реформування освіти в громаді, який наразі активно обговорюється з усіма зацікавленими сторонами – владою, вчителями і батьками.

Зустріч проходила у форматі діалогу. Найбільше і батьків, і вчителів, цікавило чи є майбутнє у Дрімайлівської школи і як їх дітям забезпечити якісну освіту. І щоб вчителям було гарантовано місце працевлаштування, і батьки були заспокоєні, що в навчальному закладі підтримуються високі стандарти навчання і випускники будуть конкурентоспроможні у майбутньому.

Учасники також жваво обговорювали такі питання як - скільки опорних шкіл потрібно громаді, на базі яких шкіл вони мають бути розташовані, чи бути філією опорної школи вигідно для вчителів і учнів, чи зручно буде організовано підвіз учнів до шкіл, і як саме обрати який варіант розвитку освітньої мережі є найбільш прийнятним для громади?

Ефективна комунікація і залучення громади до реформування освіти насправді складні завдання, але вони є надзвичайно важливими для врахування інтересів всіх сторін і запобігання конфліктів в майбутньому.  Громада, яка розуміє та підтримує реформу освіти і не тільки, бере на себе частину відповідальності за її результати.


Долучайтесь та слідкуйте за новинами у відкритій групі ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ = САМООРГАНІЗАЦІЯ https://www.facebook.com/groups/samoorg2015/, а також на публічній сторінці ГО «Центр Доброчин»  https://www.facebook.com/Dobrochyn/ в соціальній мережі Facebook.

Проект проходить завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Децентралізація: реформування освіти на місцевому рівні».

]]>
Куликівська громада створює передумови для підвищення якості освіти http://monitor.cn.ua/ua/education/67540 Директорам Куликівської селищної ОТГ було запропоновано поставити кому, там, де вони вважають за потрібне в реченні «Шкільна мережа: ОПТИМІЗУВАТИ НЕ МОЖНА ЗАЛИШИТИ ЯК Є». А для того, щоб розібратися у потенціалі освіти в територіальній громаді, визначитися з першочерговими завданнями у реалізації реформи та потенційними загрозами на її шляху і було організовано інформаційну зустріч експертами громадської організації «Центр Доброчин» 14 листопада. Освіта article Thu, 15 Nov 2018 10:31:00 +0200 Питання розглядалися доволі складні і неоднозначні:
•    Як, на Вашу думку, забезпечити повноцінну освіту усім дітям територіальної громади?
•    Вчитель бажає зберегти своє робоче місце, що він і керівники повинні для цього робити?
•    На що спроможний Ваш навчальний заклад?
•    Чи готовий він на сьогодні до впровадження шкільної реформи?
•    Які, на Вашу думку, головні перепони в оптимізації освітньої мережі ОТГ?

Практично кожний керівник навчального закладу знаходив потрібні йому відповіді. Ще над більшим виникла потреба поміркувати.

Серед нагальних питань розвитку освітянської галузі в об’єднаній територіальній громаді - створення опорних шкіл, зміцнення потрібної матеріальної бази і більш чітке окреслення стандартів освіти.

Учасники зустрічі погодилися, що потрібно вже зараз робити відповідні кроки, щоб освітянська галузь Куліківщини не пасла задніх.

]]>
Викрадача велосипедів засуджено до реальної міри покарання http://monitor.cn.ua/ua/style/67502 Прокурором доведено у суді вину 44-річного жителя смт Куликівка, який обвинувачувався у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 185 (крадіжка вчинена повторно), ч. 3 ст. 185 (крадіжка поєднана з проникненням), ч. 2 ст. 190 (шахрайство, вчинене повторно), ч. 1 ст. 310 КК України (незаконний посів та незаконне вирощування конопель). Стиль article Wed, 14 Nov 2018 07:37:00 +0200 Як було встановлено, раніше судимий за злочини проти власності чоловік, упродовж 2018 року скоїв 10 крадіжок, при цьому викрав вісім велосипедів та одним заволодів шахрайським способом.

Крім цього, зловмисник займався посівом та вирощуванням рослин коноплі для власного вживання.

Вказані злочини обвинуваченим вчинені в період невідбутої частини покарання при умовно-достроковому звільненні.

Відтак, за вчинені злочини його засуджено до 4 років 6 місяців позбавлення волі.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
До власності громади Куликівського району повернуто земельну ділянку вартістю більше 2 млн. грн. http://monitor.cn.ua/ua/style/67385 Куликівським відділом місцевої прокуратури, здійснюючи представницьку функцію, виявлено порушення законів щодо використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення, переданих в постійне користування навчальним закладам. Стиль article Fri, 09 Nov 2018 07:49:24 +0200 Встановлено, що Державному професійно-технічному навчальному закладу  «Куликівський професійний аграрний ліцей» на праві постійного користуванні належить земельна ділянка площею 100 га, для ведення учбового господарства на території Куликівського району, нормативно грошова оцінка вказаної земельної ділянки з урахуванням середньої обласної грошової оцінки, становить 2375848 грн.

В свою чергу, між Державним професійно-технічним навчальним закладом «Куликівський професійний аграрний ліцей» та Селянським фермерським господарством «Колос» укладено договір про спільну діяльність, який не відповідає вимогам законодавства.
   
З метою захисту інтересів громади Куликівського району місцевою прокуратурою пред’явлено позовну заяву про визнання недійсним вказаного договору та повернення землі.

Особа, що допустила порушення законодавства, не чекаючи рішення Господарського суду Чернігівської області добровільно повернула земельну ділянку.


Чернігівська місцева прокуратура

]]>
Чернігівський рибоохоронний патруль викрив правопорушення зі збитками 10,8 тис.грн. http://monitor.cn.ua/ua/style/67253 У правопорушників вилучено сітку «бредень» та рибу в кількості: карась сріблястий – 3 шт., щука – 31 шт., лин – 1 шт., плітка – 2 шт. Стиль article Sat, 03 Nov 2018 10:20:01 +0200 Чернігівським рибоохоронним патрулем спільно з працівниками Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, в ході рибоохоронного рейду водоймами Куликівського району 01.11.2018, на озері поблизу с. Авдіївка затримано двох чоловіків,  які здійснювали лов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову риби – сіткою «бредень».

Чоловіки виявились мешканцями смт. Куликівка. 

Збитки завдані рибному господарству по даному факту склали 10880 грн.

Складені протоколи про адміністративне правопорушення будуть направлені до Куликівського районного суду для притягнення правопорушників до відповідальності згідно чинного законодавства.

]]>
Поліцейські затримали викрадача молоковоза http://monitor.cn.ua/ua/style/66790 Поліцейські групи реагування патрульної поліції Куликівського відділення поліції за допомогою небайдужих громадян «по гарячих слідах» затримали викрадача молоковоза. Стиль article Tue, 16 Oct 2018 08:05:52 +0300 До Куликівського відділення поліції, що на Чернігівщині, звернувся житель одного з сіл району. Він повідомив правоохоронцям, що невідома особа викрала його автомобіль марки «Газ-53», на якому транспортується молоко. Доки водій ходив по хліб в магазин, злодій скористався його відсутністю та викрав машину.

Поліцейські негайно розпочали пошуки зловмисника та викраденої автівки. Опитавши очевидців кримінального правопорушення, правоохоронці вирахували напрямок руху автомобіля. Через деякий час поліцейські за селом знайшли і покинутий молоковоз, а згодом затримали і викрадача. Ним виявився односелець водія, раніше судимий 37-річний нероба.

В порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України чоловіка затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

За даним фактом відомості внесено в єдиний реєстр досудових розслідувань за ознаками ч.1 статті 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом) – карається штрафом від однієї тисячі до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Затримали серійних дубокрадів http://monitor.cn.ua/ua/style/66730 Втікали від правоохоронців та опиралися затриманню. У ніч з 11 на 12 жовтня поблизу Куликівки лісова охорона ДП «Ніжинське лісове господарство» спільно з правоохоронцями впіймали УАЗ, навантажений краденими дубами. Стиль article Sat, 13 Oct 2018 10:20:59 +0300 Після нетривалого переслідування, одного зі злочинців вдалося затримати. Спочатку той опирався затриманню та погрожував правоохоронцям, опісля – здав співучасників. Підозрювані неодноразово потрапляли в поле зору лісової охорони як серійні крадії дубів.

Близько 12 години ночі учасник рейдової бригади лісової охорони ДП «Ніжинське лісове господарство» Святослав Заєць почув звук бензопили. Сумніву в тому, що це лісокради не було!

«Звук доносився з діброви, розташованої між Куликівкою та селом Буди, з державного лісового фонду Дроздівського лісництва, - розповідає лісовий охоронець. – Було прийнято рішення викликати підкріплення з числа місцевих лісівників та правоохоронців».

Лісокрадів чекали не довго. Як тільки зловмисники зрозуміли, що потрапили в засідку, вони спробували втекти кукурудзяним полем. Після тривалого переслідування, УАЗ без номерів, навантажений дубами, вдалося зупинити. Двоє чоловіків вибігли з авто і спробували накивати п’ятами. Одного з них затримали, інший сховався в кукурудзі.

За словами лісівників, підозрюваний всіляко опирався затриманню і не шкодував погроз на адресу лісівників і правоохоронців. Вже у відділку, чоловік, зрозумівши чим можуть обернутися його нічні пригоди, вказав ще на двох спільників, один із них залишився в лісі, а інший сховався в кукурудзі. Всі троє чоловіків неодноразово потрапляли в поле зору лісової охорони. Зловмисники спеціалізуються на крадіжці дубів – дерева пиляють в лісосмугах та на території державного лісового фонду в Куликівському і Чернігівському районах. Наразі транспорт і лісову продукцію зловмисників правоохоронці конфіскували. Лісівники підраховують збитки, а в поліції думають над кваліфікацією справи.

Нагадаємо, шостого вересня 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо збереження українських лісів і запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». Законотворці посилили відповідальність за незаконну вирубку дерев, суттєво збільшивши штрафи для «чорних лісорубів». Так, у двадцять разів збільшено відповідальність для тих осіб, які шляхом нелегальної рубки завдають суттєвої шкоди державі.


За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

]]>
У Куликівці з'явився сучасний спортивний майданчик http://monitor.cn.ua/ua/sport/66704 11 жовтня в селищі Куликівка на території загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулося урочисте відкриття спортивного майданчика зі штучним покриттям. Спорт article Fri, 12 Oct 2018 10:14:59 +0300 Проект реалізовано за програмою «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України», відповідно до якої 50% коштів виділено з державного бюджету, а 50% - з районного. Загальна сума - 1 млн 499 тисяч гривень, з яких  749,5 тисяч з державного бюджету.

З нагоди такого спортивного дійства біля Куликівської загальноосвітньої школи зібрались учні та вчителі, кращі футбольні команди району і, звісно, почесні гості.

Привітати учнів з визначною подією в житті школи та району завітали директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації Ніна Лемеш, голова Куликівської районної державної адміністрації Олексій Ракоїд, заступник голови районної ради Юрій Крепосний, Куликівський селищний голова Наталія Халімон та інші.

Ніна Лемеш у своєму виступі зазначила, що відкриття спортивного майданчику є знаковою подією для селища та району. Повідомила, що в області уже відкрито 11 таких спортивних майданчиків.

Кращі футбольні команди району отримали право увійти до стадіону першим.
 

За інформацією Куликівської райдержадміністрації

]]>
Арсен Дідур: Реконструкція очисних споруд в смт Куликівка має проводитися згідно із затвердженим графіком http://monitor.cn.ua/ua/style/65355 На цьому заступник голови обласної ради акцентував увагу під час вже другої виїзної наради на об’єкт. Стиль article Wed, 15 Aug 2018 12:49:01 +0300 Нагадаємо, що на початку місяця до Чернігівської обласної ради звернулись представники Куликівської громади, яких не задовольняють терміни та стан якості виконаних будівельних робіт, що проводить ТОВ «Будспец».

Роботи по реконструкції очисних споруд в смт Куликівка розпочато в 2015 році. На їх виконання з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області протягом 2015-2017 років профінансовано 5134,66 тис. грн. В поточному році з цього ж фонду передбачено виділення ще 1973,4 тис.грн.

 У ході зустрічі з представником замовника було опрацьовано план заходів щодо активізації проведення робіт та визначено графік їх виконання. Контроль за виконанням робіт здійснює замовник, а саме Управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації.

Згідно з графіком  завершити будівельно-монтажні роботи планується в кінці вересня поточного року, після чого підрядник одразу повинен приступити до  виконання пуско-налагоджувальних робіт.

]]>
Стан реконструкції очисних споруд у Куликівці не задовольняє ні владу, ні громаду http://monitor.cn.ua/ua/style/65188 З жовтня 2015 року в смт Куликівка проводяться роботи по реконструкції очисних споруд, на які з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено майже 7,5 мільйони гривень. Стиль article Wed, 08 Aug 2018 12:58:26 +0300 Проте, наразі ні стан якості виконаних будівельних робіт, які проводить ТОВ «Будспец», ні терміни їх виконання не задовольняють громаду селища.

7 серпня у відповідь на звернення Куликівської селищної ради заступник голови обласної ради Арсен Дідур разом депутатом обласної ради Віктором Трушом, представниками місцевого самоврядування та відповідних обласних і районних служб виїхав безпосередньо на місце проведення робіт.

Як виявилося, зрушень в ході будівництва об'єкту, який має бути зданий в експлуатацію у вересні, практично не відбувається. За словами Арсена Дідура, враховуючи екологічну та соціальну важливість даного питання та стурбованість куликівської громади, за виконанням робіт буде посилено контроль та проведено перевірку будівництва.

– Щоб ні в якому разу не перетворити реконструкцію очисних споруд у довгобуд, цю проблему будемо досконало вивчати і виводити з глухого кута із залученням усіх контролюючих органів та жорстким контролем за роботами на об'єкті, - підкреслив посадовець.


Наталія Купрієнко

]]>
За вбивство – вісім років один місяць позбавлення волі http://monitor.cn.ua/ua/style/65166 Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч.1 ст. 115 КК України (умисне вбивство). Стиль article Tue, 07 Aug 2018 12:24:22 +0300 Прокурором у суді доведено вину зловмисника, який  18.03.2018 перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, знаходячись в одній з кімнат будинку по вул. Пирогова, в смт. Куликівка, Куликівського району, Чернігівської області, з метою умисного вбивства потерпілої, наніс їй однин удар лезом ножа в область серця, чим спричинив останній тілесні ушкодження у вигляді проникаючого колото-різаного порання грудної клітини, з ушкодженням серця від яких потерпіла померла на місці події.
   
Вироком суду зловмисника  засуджено до покарання у виді 8 років 1 місяця позбавлення волі.
   
На даний час, прокурором готується апеляційна скарга на вирок суду  першої інстанції у зв’язку з м’якістю призначеного судом покарання.


За інформацією Чернігівської місцевої прокуратири

]]>
Піротехніки ДСНС вилучили та знищили артилерійський снаряд калібром 122 мм http://monitor.cn.ua/ua/style/65071 2 серпня об 11:20 групою піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення У ДСНС України у Чернігівській області в спеціально відведеному місці знищено артилерійський снаряд калібром 122 мм. Стиль article Fri, 03 Aug 2018 07:30:00 +0300 Небезпечний предмет виявлено 1 серпня о 17:05 під час проведення земляних робіт на узбіччі автошляху Чернігів-Пирятин Куликівського району та одразу був взятий під охорону співробітниками Національної поліції.

Піротехніки ДСНС, які прибули за викликом, ідентифікували небезпечну знахідку, як артилерійський снаряд калібром 122 мм часів минулих війн. Після обстеження прилеглої території інших боєприпасів не виявлено.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Куликівська ОТГ: залучення інвесторів, розвиток економіки та створення комфортних умов для населення http://monitor.cn.ua/ua/economics/64425 Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», продовжує розповідати історії становлення та розвитку громад нашої області. Економіка article Wed, 04 Jul 2018 12:18:56 +0300 В першу чергу, сподіваємося, ці історії надихнуть на об’єднання тих, хто ще сумнівається або в роздумах. А по-друге, хочемо довести скептикам, що реформа децентралізації дає нове дихання сільським територіям та допомагає їх розвивати.

 

Цього разу мова піде про Куликівську об’єднану громаду, яка була створена у лютому, а вибори відбулися 29 жовтня 2017 року. Про перші успіхи громади читайте далі.

Останні півроку для Куликівської об’єднаної територіальної громади були непростими. Адже після перших виборів у жовтні минулого року потрібно було налагодити адміністративну роботу, визначитися з перспективними напрямками розвитку, написати десятки проектів, розробити план соціально-економічного розвитку, зрозуміти, що можна оптимізувати, а що  почекає…

Молода, але амбітна

Громада об’єднала практично весь Куликівський район, лише село Смолянка увійшло до Олишівської ОТГ. Практично тут спрацював принцип «один район – одна громада». На території проживає майже 16 тисяч населення. Головою виборці обрали Наталію Халімон, яка раніше очолювала район.

«В громаді збережена вся інфраструктура району, територія компактна, гарне транспортне сполучення з обласним центром і столицею держави. Це той випадок, коли перетворення району на ОТГ спрацювало в плюс і підсилює її», - таку характеристику об’єднанню дають експерти Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Починаючи з 2018 року, громада перейшла на прямі відносини з державним бюджетом. За словами Лариси Авжи, начальника фінансового відділу Куликівської селищної ради, суттєвого збільшення доходів не відбулося. «У 2018 році маємо отримати власних надходжень п’ятдесят мільйонів гривень: 50% - це ПДФО, решта - місцеві податки і збори. Основна частка місцевих податків - це надходження від оренди землі.  І ця цифра збільшилася. Станом на 1 травня цього року ми вже отримали більше п’яти мільйонів гривень цього податку», - розповідає пані Авжи.

Серед пріоритетів 2018 року – реконструкція вуличного освітлення, водопостачання та водовідведення, ремонт доріг, благоустрій територій.  На всі ці напрямки вже подані проекти до обласної державної адміністрації. Найближчим часом громада має отримати державну субвенцію на розвиток інфраструктури ОТГ у розмірі 7 млн. 816 тис. грн.

Взагалі, Куликівська громада має намір розвиватися у всіх сферах гармонійно та приділяти увагу і старим, і малим. Але серед основних напрямків виділяє розвиток економіки та залучення інвестицій. І це при тому, що на території громади працюють два потужні сільськогосподарські підприємства. «Наразі найголовніше завдання для громади - навчитися заробляти додаткові кошти. Тільки тоді, коли громада навчиться сама заробляти гроші, почнуться зміни», - підкреслює Наталія Халімон, Куликівський селищний голова. На її думку на території не вистачає міні цеху макаронних виробів, міні-пекарні, птахоферми. А борошно для виробників вже може постачати місцева мукомельня. Підприємці могли постачати продукти у школи, садочки, лікарні. У них був би стабільний прибуток і гроші б залишалися у громаді. Тобто існував би «замкнений цикл» виробництва.

Сьогодні в Куликівській  ОТГ виготовляють власними силами автобусні зупинки. Собівартість однієї зупинки складає шість тисяч гривень, тоді як вартість готовою більша щонайменше у чотири рази. «Вже виготовлено 10 зупинок  для потреб громади. Це дає можливість економити кошти, а в перспективі і заробляти їх. Місцеві підприємці виготовляють дитячі майданчики. Для порівняння - собівартість одного майданчика - 10-12 тис грн, придбати готовий пропонують за 40 тис грн», - розповідає Наталія Халімон.

За словами Віктора Труша, керівника ФГ «Колос», депутата обласної ради та надійного партнера Куликівської громади, важливо створювати робочі місця. Він розповідає, що під час зустрічей із жителями сіл визначають якого бізнесу не вистачає на їх територіях. Так у Ковчині з’явилися перукар і швачка, у селі Горбове – перукар і манікюрниця. Ще в одному селі виявили бажання відкрити птахофабрику.

«Громада готова підтримати будь-які ініціативи, які сприятимуть розвитку її спроможності та створенню комфортних умов для жителів», - підкреслює Наталія Халімон.

Японські інвестиції, перемога комунальників та співпраця з U-LEAD

Розробкою стратегічного плану розвитку тут займаються свідомо і завзято. Так само як і з написанням проектів. У громаді переконані, що кількість проектів переходить в якість, а тому подають заявки у всі відомі фонди та установи. Є ініціативи, реалізацію яких починав район. А завершує і доводить до ладу громада.

Минулого року куликівська школа взяла участь у конкурсі японського посольства. «За рахунок грантових коштів зробили ремонт даху, замінили вікна та двері, виконали термомодернізацію приміщення початкової школи. Представники посольства приїздили двічі, перевіряли, фотографували. Я тоді ще була головою районної ради, давала гарантії. Ми для цього проекту і громадську організацію залучили, і інвесторів. В результаті отримали проект на 70 тисяч доларів плюс співфінансування громади», - розповідає Наталія Халімон. Цей проект став поштовхом і до ще одного проекту – приміщення старших класів цієї школи відремонтує громада власним коштом.

Також вдалося виграти у конкурсі, який проводив Державний фонд регіонального розвитку. Проект «Створення сприятливих умов для самодостатньої діяльності комунального підприємства «Куликівське ВУЖКГ Куликівської селищної ради» загальною вартістю трохи  більше восьми мільйонів отримав підтримку. В результаті придбають спецтехніку для цього підприємства: сміттєвоз, сміттєві контейнери, трактор з причепом, бульдозер, ескаватор/погрузчик, каток, машину-дробилку для подріблення деревини, тракторну косарку, мікроавтобус.

Куликівська громада стала однією із шести громад Чернігівщини, які мають можливість отримати фінансування Програми «U-LEAD з Європою» на модернізацію Центру надання адміністративних послуг. 14 червня експертна група на чолі з регіональним координатором Програми Ольгою Калініченко вперше відвідала Куликівську ОТГ. Під час зустрічі обговорили дорожню карту співпраці Програми “U-LEAD з Європою” та Куликівської ОТГ, обговорили  наміри  та  конкретні заходи щодо участі обох сторін у проекті.  Представники Програми оглянули приміщення, де розміщуватиметься модернізований ЦНАП, познайомилися з фахівцями відділу ЦНАП виконкому селищної ради, вивчили демографічні та географічні особливості Куликівської ОТГ, перевірили відповідність поданої заявки реальному стану справ у громаді. «Співучасть сторін відбуватиметься наступним чином: Куликівська селищна рада надає приміщення та забезпечує його ремонт, відповідно до вимог проекту,  Програма “U-LEAD з Європою” забезпечує  новий ЦНАП меблями, комп’ютерною технікою, ліцензованим програмним забезпеченням, іншим необхідним обладнанням, проводить навчання персоналу ЦНАП. Новий ЦНАП має працювати за принципом єдиного вікна, що в рази має підвищити якість обслуговування громадян і  кардинально змінити ситему надання адміністративних послуг населенню. Розглядається і можливість відкриття віддалених робочих місць ЦНАПу в 4-х селах ОТГ з кількістю населення близько тисячі мешканців», – зазначає Наталія Халімон.

І громада продовжує писати проекти та шукати інвесторів.

На думку депутата обласної ради Арсена Дідура, Куликівська громада на правильному шляху: вони дбають про економічний розвиток та проводять інвентаризацію територій, об’єктів, детально вивчають власні можливості, сильні та слабкі сторони. «Важливо, щоб на території громади був створений сприятливий інвестиційний клімат, щоб працював і розвивався бізнес. Тому що без підприємства, без розвитку економіки у громад немає шансів на успіх. У нас вважають, що проблеми людей має вирішувати держава. Але насправді їх має вирішувати бюджет – це робочі місця, сплата податків. Економіка – це бізнес. Для нього треба створити умови – відремонтувати дороги, зробити комунікації та інфраструктуру, спростити дозвільну систему», - вважає він.

Культура, освіта, спорт та медицина – такі проблемні, такі дорогі гаманцю і серцю

Куликівська об’єднана територіальна громада активно підтримує  розвиток аматорського мистецтва та творчих колективів громади. Як зазначає Наталія Халімон, аматори народної сцени Куликівщини заслуговують на те, щоб їх підтримували: «Якщо люди, стомлені після роботи, маючи господарство та городи, знаходять час прийти у будинок культури на репетиції, а потім ще і з концертами виступати, це потрібно підтримувати, що наша громада і робить».

Громада активно підтримує культурні традиції, які були на її території. У червні пройшов сьомий мандрівний фестиваль «Народні скарби Куликівського краю», який щороку проводиться у іншому населеному пункті громади. У 2018 – творчі колективи Куликівщини приймало село Бакланова Муравейка. До свята мистецтва відремонтували сільській клуб за рахунок громади і звичайно всі витрати на проведення свята ОТГ взяла на себе.

Які зміни відбулися у освітній та медичній сфера ще говорити зарано. Адже освітні та медичні заклади саме зараз перебувають в процесі передачі та переформатування.

«У нас оптимальна мережа освіти. На сьогодні ми не ставимо за мету шукати економію коштів на закритті шкіл», - зазначають у селищній раді. То медична система такого оптимізму не викликає. В першу чергу не вистачає медичних працівників. І щоб бути конкурентною у залученні лікаря на сільські території, громада придбала дві службові квартири. По-друге, вирішили зберегти всю систему ФАПів і ФП. Звичайно, що це потребує мінімум півтора мільйона гривень на утримання із бюджету громади. «Без ФАПу і медсестри залишити село, щоб люди чекали лікаря один раз на тиждень, ми не можемо. У селах проживає населення, в основному, пенсійного віку і медичний працівник має бути. Громада взяла на себе таку відповідальність. Ми збережемо всю медичну мережу», - розповідає Наталія Халімон.

Замість висновків

 «Про наші результати говорити ще зарано. Ми тільки будуємо свою ОТГ. Але я думаю, що порядок ми вже почали наводити. Встановлюємо освітлення, водогін, відновлюємо інфраструктуру», - розповідає Олeксандр Крaвченко, в.о. старости села Дроздівка. За його словами найбільшою проблемою сільських територій є зменшення населення. Молодь їде із села до Чернігова, Києва або за кордон у пошуку роботи, кращого життя. Сьогодні у Дроздівці проживає 712 чоловік, а у 1913 – більше п’яти з половиною тисяч. «Щоб повернути молодь у село в першу чергу потрібна робота, якої у нас в селі практично немає, щоб люди могли заробляти кошти і жити достойно. Для пенсіонерів у нас всі умови. Є і ФАП, і магазини», - зазначає він.

Куликівська громада має всі шанси стати самодостатньою і успішною територією з розвинутою інфраструктурою і реальною економікою. Синергія співпраці місцевого самоврядування з підприємцями, активні та ініціативні громадяни, гарні природні умови – все це є запорукою успіху об’єднання. Звичайно, що зміни не відбуваються за один день, але крок за кроком, проект за проектом відбуватимуться перетворення. І Куликівська громада стане цікавою та конкурентною для молодих фахівців, підприємців та інвесторів. І життя повернеться у модернізовані та відновлені сільські території.

 Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

 

]]>
Піротехніки ДСНС знищили артилерійський снаряд калібром 100 мм http://monitor.cn.ua/ua/style/64020 15 червня о 12:20 фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищено артилерійський снаряд калібром 100 мм часів Другої світової війни. Стиль article Sat, 16 Jun 2018 12:06:40 +0300 Вибухонебезпечний предмет неподалік с. Веселе Куликівського району напередодні виявив місцевий житель під час робіт на пасіці. Про небезпечну знахідку чоловік одразу сповістив  рятувальників.

Піротехніки ДСНС, які прибули на місце пригоди під час обстеження прилеглої території інших боєприпасів не виявили.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
У річці потонув 62-річний чоловік http://monitor.cn.ua/ua/style/63757 Нехтування застереженнями рятувальників щодо необхідності дотримання громадянами правил безпечної поведінки під час відпочинку біля водойм призвело до того, що ще до початку купального сезону на водних об’єктах Чернігівщини потонуло 25 осіб, з яких 2 дітей. Стиль article Tue, 05 Jun 2018 13:12:05 +0300 Черговий трагічний випадок трапився 4 травня в с. Ковчин Куликівського району у р. Ковчинка під час риболовлі за обставин, які з'ясовують правоохоронні органи, потонув місцевий 62-річний мешканець.

Його тіло підняли з води працівники  Чернігівської обласної рятувально-водолазної станції.


УДСНС у Чернігівській області

]]>
Піротехніки ДСНС підняли з водойми та знищили артилерійський снаряд http://monitor.cn.ua/ua/style/62950 3 травня о 17:00 групою піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС України у Чернігівській області піднято з дна водойми та знищено артилерійський снаряд калібром 76 мм часів Другої світової війни. Стиль article Sat, 05 May 2018 08:21:14 +0300 Вибухонебезпечний предмет в ставку, що неподалік районного центру Куликівка виявив місцевий рибалка.

Чоловік про знахідку одразу повідомив рятувальників, до прибуття яких, небезпечне місце охороняли співробітники Національної поліції.

При обстеженні дна водойми та прилеглої водної території піротехніки ДСНС інших вибухонебезпечних предметів не виявили.
                                                                                                                                           

УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Вода забрала життя двох дітей http://monitor.cn.ua/ua/style/62553 По факту трагічного випадку правоохоронними органами проводиться розслідування. Стиль article Tue, 17 Apr 2018 15:19:55 +0300 16 квітня о 18:00 до Служби порятунку "101" у Куликівському районі надійшло повідомлення про те, що у с. Дрімайлівка місцевими жителями виявлено та піднято на поверхню з двометрової низини заповненою водою тіла двох братів, 2008 та 2012 р. народження.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Прокуратура звернулася з позовом про визнання незаконним рішення, прийнятого з порушенням антикорупційного законодавства http://monitor.cn.ua/ua/style/62383 Реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді та керуючись вимогами ст. 67 Закону України «Про запобігання корупції», прокуратурою в судовому порядку оскаржено рішення сесії однієї з селищних рад Куликівського району про встановлення секретарю цієї ради надбавки до посадового окладу. Стиль article Tue, 10 Apr 2018 08:13:35 +0300 Зверненню прокурора з позовом до суду передувало ухвалення Куликівським районним судом постанови, яка набрала законної сили, про визнання секретаря селищної ради винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП з накладенням штрафу.

Доведено, що депутат, як суб’єкт відповідальності за корупційні правопорушення, не виконала покладені на неї обов’язки щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, оскільки була присутня на засіданні сесії селищної ради та спільно з іншими депутатами голосувала за прийняття оскаржуваного рішення.

Рішенням суду від 23.03.2018 незаконний розпорядчий документ, прийнятий з порушенням вимог Закону України «Про запобігання корупції», скасовано.

Довідково: відповідно до ст. 67 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти, рішення, видані (прийняті) з порушенням вимог цього закону, підлягають скасуванню органом або посадовою особою, уповноваженою на прийняття чи скасування відповідних актів, рішень, або можуть бути визнані незаконними в судовому порядку за заявою заінтересованої фізичної особи, об'єднання громадян, юридичної особи, прокурора, органу державної влади, зокрема Національного агентства, органу місцевого самоврядування.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Поліція оперативно затримала шахраїв http://monitor.cn.ua/ua/style/62077 Куликівська поліція затримала шахрайок, які увійшли в довіру до 45-річного чоловіка та виманили у нього гривни та євро. Стиль article Tue, 27 Mar 2018 07:27:39 +0300 До Куликівської поліції звернувся чоловік, який втратив гроші через свою надмірну довірливість. Незнайома жінка та її супутник переконали співрозмовника, що на нього наведено порчу, яку треба негайно зняти. Після недовгого спілкування, під приводом зняття порчі, незваним гостям вдалося забрати тисячу гривень та 20 євро. Зробивши чорну справу, незнайомці сіли в автівку радянського виробництва та поїхали у невідомому напрямку.

У ході оперативно-розшукових заходів по «гарячих слідах» поліцейські затримали автомобіль зловмисників у сусідньому районі. Всередині перебували ті люди, що підозрюються у вчиненні шахрайства. При собі вони мали видурені у заявника гроші. Ці особи раніше не мали проблем із законом, однак і роботи у них теж не було. У скоєному підозрювані зізнались та надали правдиві свідчення.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, що карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Поліція перевіряє підозрюваних в шахрайстві на скоєння аналогічних злочинів на території Чернігівщини.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Поліція розкрила вбивство у Куликівці http://monitor.cn.ua/ua/style/61896 Правоохоронці затримали раніше судимого чоловіка, який в ході розпитття алкоголю штиркнув свою співмешканкою ножем у груди. Жінка померла. Стиль article Tue, 20 Mar 2018 12:24:24 +0200 18 березня до поліції надійшло повідомлення про виявлення тіла місцевої жительки із слідами насильницької смерті.

На місце події негайно прибула слідчо-оперативна група Куликівського відділення поліції ГУНП в Чернігівській області. Оглядаючи тіло, експерт виявив в районі серця колоту рану.

Раніше судимий співмешканець зізнався, що напередодні він випивав оковиту разом з жінкою та посварився. Взяв у руки кухонний ніж та вдарив нею жінку в груди, після чого ліг спати.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України (вбивство) - карається позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років.

Лиходій затриманий в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

 

]]>
Шість багатодітних родин Куликівщини отримали подарунки http://monitor.cn.ua/ua/style/60906 6 лютого, з робочим візитом директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Ніна Лемеш перебувала в Куликівському районі. Стиль article Wed, 07 Feb 2018 14:58:13 +0200 В Куликівській райдержадміністрації шість багатодітних родин району отримали подарунки за кошти обласного бюджету. Це родини Колько Ірини Миколаївни, Ічанської Марини Іванівни, Бушко Олени Сергіївни з Жуківки, Ткаченко Людмили Борисівни з Виблів, Глузд Наталії Володимирівни з Ковчина та Сенченко Антоніни Василівни із Салтикової Дівиці. В кожній з цих родин виховують по п'ятеро діток.

Від імені обласної і районної влади теплими словами привітали родин директор Департаменту Ніна Лемеш, голова райдержадміністрації Олексій Ракоїд та заступник голови районної ради Юрій Крепосний.

Сертифікати на отримання двоярусних ліжок для дитячої кімнати отримали родини Колько, Ічанська, Сенченко, Ткаченко та Глузд . Власне самі ліжка будуть доправлені родинам упродовж двох днів 6-7 лютого. Родина Бушко ортимала в подарунок п'ять комплектів постільної білизни.

Всі подарунки придбані за кошти обласного бюджету в рамках Комплексної обласної програми підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2020 року.

]]>
Спілкування за допомогою блогу, як один із засобів комунікації великої територіальної громади на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/style/60551 Інформувати жителів громади про діяльність органів місцевого самоврядування можна по-різному. Одні створюють власні інформаційні бюлетені або сайти, відкривають сторінки у соціальній мережі Фейсбук. Інші укладають угоди на висвітлення із комунальними газетами. Треті, взагалі, ігнорують процес комунікацій, аргументуючи тим, що «люди і так все бачать». Стиль article Wed, 24 Jan 2018 15:15:32 +0200 А дехто із голів новостворених об'єднаних громад озброюється сучасними засобами комунікацій і починає вести свою блогерську колонку. Здається ресурс офіційний, але блогерська колонка дозволяє бути більш відкритим, доступним, оперативним і… більш неформальним. Тобто дійсно ближчим до людей.

Наталія Миколаївна Халімон – голова Куликівської громади обрала саме такий спосіб комунікацій з населенням. На офіційному ресурсі керівниця започаткувала власний блог під назвою «Колонка голови ОТГ». В ній вона системно інформує читачів про свою діяльність, роботу депутатів та події, що, на її думку, змінюють життя громади.

Так, у січневій публікації згадується про дві важливі події у житті громади.

По-перше, спільно з Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми «U-LEAD з Європою», розпочато роботу над стратегічним планом розвитку Куликівської громади.
А по-друге, проект «Створення сприятливих умов для самодостатньої діяльності комунального підприємства «Куликівське ВУЖКГ Куликівської селищної ради» загальною вартістю 8 млн. 79 тис. грн. отримав підтримку Державного фонду регіонального розвитку. В результаті буде куплено спецтехніку: сміттєвоз, 200 сміттєвих контейнерів, трактор з причепом, бульдозер, ескаватор/погрузчик, каток, пристрій для подріблення деревини, тракторну косарку, мікроавтобус, які могли б використовуватися для надання послуг жителям ОТГ.

Додамо, що така форма комунікацій спрямована насамперед на відносно молодих мешканців громади і,  насамперед сприятиме залученню до спільних справ великої територіальної громади Чернігівщини, яка об’єднує майже цілий район.


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

]]>
Рятувальники ДСНС врятували з крижаної води водойми 17-річного юнака http://monitor.cn.ua/ua/style/60273 11 січня о 23:24 до Служби порятунку "101" у Куликівському районі надійшло повідомлення про те, що у районному центрі по вул. Набережній під кригу озера Сільське провалився і тоне 17-річний юнак. Стиль article Sat, 13 Jan 2018 10:00:12 +0200 Про подію повідомив рятувальників його знайомий, який разом з потерпілим переходив тонкою кригою водойми, також провалився, проте зміг самостійно вибратися з крижаної води.

За викликом до місця події прибуло відділення 8-го Державного пожежно-рятувального підрозділу у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці спеціальної техніки. На той момент юнак перебував у крижаній воді близько 15 хвилин на відстані понад 25 метрів від берега.

Для порятунку постраждалого начальник караулу капітан служби цивільного захисту Артем Пінчук обв'язав себе мотузкою, повзком по тонкому льоду дістався до потерпілого і за допомоги драбини-палки витягнув його на берег.

Рятувальники надали хлопчині першу допомогу та доставили до Куликівської центральної районної лікарні. Після обстеження медичними працівниками 17-річного В'ячеслава відпустили додому.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Прокурор області Володимир Комашко провів особистий прийом громадян у смт Куликівка http://monitor.cn.ua/ua/style/60124 2 січня жителі Куликівського району мали нагоду звернутися до прокурора області Володимира Комашка з питань, що входять до компетенції органів прокуратури, під час його особистого виїзного прийому за місцем розташування Куликівського відділу Чернігівської місцевої прокуратури. Стиль article Thu, 04 Jan 2018 07:34:41 +0200 Зокрема, громадяни зверталися до прокурора щодо неналежного, на їх думку, здійснення досудового розслідування у кримінальних провадженнях, а також розгляду звернень органами поліції, з питань земельних відносин тощо.

Прокурор області під час особистого спілкування громадянам зазначив, що всі заяви будуть ретельно вивчені, за результатами їх розгляду прийняті законні та обґрунтовані рішення.

З питань, які не належать до компетенції органів прокуратури, надано роз’яснення щодо порядку їх вирішення.


Довідково: 

У 2017 році на прийом до прокурорів звернулися понад 2 тисячі громадян.
З графіком виїзних приймалень, а також розкладом прийому громадян у прокуратурі Чернігівської області та іншою інформацією щодо прийому звернень можна ознайомитись у розділі «Приймальня громадян» на офіційному веб-сайті прокуратури області: http://chrg.gp.gov.ua/ua/timetable.html.



Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
У Куликівці зняли карантин http://monitor.cn.ua/ua/style/59715 З території свинокомплексу селянського фермерського господарства «Колос» у селищі Куликівка зняли карантин щодо африканської чуми свиней. Стиль article Sat, 16 Dec 2017 09:06:55 +0200 Відповідне рішення прийняла Державна надзвичайна протиепізоотична комісія (ДНПК) при Куликівській райдержадміністрації.

На сьогодні тут проведені всі необхідні заходи, передбачені діючою Інструкцією з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней та Планом заходів щодо профілактики, недопущення, поширення та ліквідації захворювання на африканську чуму свиней.


За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області

]]>
Під час ліквідації пожежі вогнеборці врятували 94-річну жінку http://monitor.cn.ua/ua/style/59055 20 листопада о 13:44 до Служби порятунку "101" у Куликівському районі надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку у селі Орлівка. Стиль article Wed, 22 Nov 2017 07:05:00 +0200 За викликом до місця пригоди оперативно прибуло відділення 8-го державного пожежно-рятувального посту у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці спеціальної техніки.

На той момент будівлю заповнили їдкі небезпечні продукти горіння.

Рятувальники в апаратах захисту органів дихання і зору в одній з кімнат відшукали 94-річну власницю помешкання, вивели постраждалу з небезпечної зони та передали медичним працівникам.

Надзвичайники пожежу о 15:05 локалізували, а о 16:00 остаточно ліквідували. Вогнем пошкоджено речі домашнього вжитку господарки.

Ймовірною причиною виникнення пожежі послужило необережне поводження з вогнем власниці будинку.

Рятувальники ДСНС України звертаються до громадян з наполегливим проханням дотримуватись правил пожежної безпеки у побуті та проявляти обережність у поводженні з вогнем, іншими небезпечними предметами.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Прокуратура через суд домоглася забезпечити належне збереження ландшафтного заказника площею 1,4 тис га http://monitor.cn.ua/ua/style/58448 З метою забезпечення законного використання об’єктів природно-заповідного фонду Чернігівська місцева прокуратура звернулася до суду з позовом про визнання протиправною бездіяльності органу місцевого самоврядування щодо непроведення робіт з винесення та закріплення меж ландшафтного заказника місцевого значення «Демінка», площею 1,4 тис га, який згідно з охоронним зобов’язанням у 2001 році передано під охорону Авдіївській сільській раді Куликівського району. Стиль article Mon, 30 Oct 2017 07:59:00 +0200 З’ясовано, що з моменту утворення у 1995 році вказаного об’єкта природно-заповідного фонду, у порушення вимог Земельного кодексу України, законів України «Про природно-заповідний фонд України» та «Про землеустрій» його межі в натурі не встановлено, що фактично унеможливлює збереження природного різноманіття ландшафтів, охорони довкілля, підтримання екологічного балансу, а також позбавляє належним чином виконувати охоронні зобов’язання та визначити розмір завданої шкоди внаслідок їх неправомірного використання.

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 17.10.2017 позов прокурора задоволено у повному обсязі та зобов’язано орган місцевого самоврядування забезпечити проведення робіт з винесення та закріплення меж об’єкта природно-заповідного фонду.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Новий випадок АЧС у Куликівці http://monitor.cn.ua/ua/style/57788 Згідно результатів дослідження патологічного матеріалу, доставленого до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, у двох пробах патологічного матеріалу відібраного від 2-х загиблих свиноматок, що належали СФГ «Колос» виявлено ДНК-вірус африканської чуми свиней. Стиль article Mon, 02 Oct 2017 11:35:07 +0300 Наказом Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області створено комісію для проведення епізоотичного розслідування та вжиття заходів щодо недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Детальна інформація про результати епізоотичного розслідування буде повідомлена невідкладно після його проведення.

Наразі проводиться епізоотичне розслідування даного випадку та готуються матеріали до проведення засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Куликівській районній державній адміністрації, розробляється план заходів та проводяться організаційні заходи по ліквідації та недопущення розповсюдження вірусу африканської чуми свиней.


Прес-служба ГУ ДПСС в Чернігівській області

]]>
Поліція затримала браконьєрів, які завдали збитків рибному господарству більше ніж на 27 тисяч гривень http://monitor.cn.ua/ua/style/57497 Під час спільного рейду інспектори сектору водної поліції Чернігівського відділу поліції та працівники рибоохоронного патруля в Куликівському районі затримали зловмисників, які здійснювали лов риби забороненим знаряддям. Стиль article Wed, 20 Sep 2017 11:10:42 +0300 Двоє жителів району на болоті біля села бреднем виловили 24 кіло рибу. Рейдувальники зафіксували факт порушення та викликали на місце події слідчо-оперативну групу Куликівського відділення поліції ГУНП в Чернігівській області.

Поліція виявила та вилучила у браконьєрів заборонене знаряддя лову – бредень та свіжовиловлену рибу. Зловмисники здобули 288 карасів, 1270 ротанів та 3 щуки. Збитки, нанесені рибному господарству, оцінюються в 27,5 тисяч гривень.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 249 кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду) - карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

]]>
Повідомлено про підозру колишньому керівнику сільськогосподарського підприємства http://monitor.cn.ua/ua/style/57481 Під процесуальним керівництвом прокуратури Чернігівської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом самовільного зайняття особливо цінних земель, що завдало значної шкоди інтересам держави. Стиль article Wed, 20 Sep 2017 07:50:39 +0300 Як встановлено слідством, керівник одного із товариств самовільно використовував на території Куликівського району 22,6 га землі історико-культурного призначення для вирощування сільськогосподарських культур.

Внаслідок таких дій заподіяно шкоду державним інтересам на суму понад 138 тис грн.

Наразі директору сільськогосподарського підприємства повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України (самовільне зайняття особливо цінних земель).

В рамках кримінального провадження органом досудового розслідування накладено арешт на самовільно зайняту земельну ділянку та посіви сільськогосподарських культур. Заподіяні державі збитки відшкодовано шляхом реалізації зібраного вражаю.

Слідство триває.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Поліція виявила плантацію конопель http://monitor.cn.ua/ua/style/56902 В ході перевірки оперативної інформації в одному з сіл Куликівського району на городі 60-річного місцевого жителя поліцейські виявили акуратно оброблену ділянку з елітними стеблами рослин, зовні схожих на коноплі. Рослини вилучено та направлено на експертизу. Стиль article Mon, 28 Aug 2017 07:53:30 +0300 За даним фактом розпочато кримінальне провадження.

До Куликівського відділення поліції надійшла інформація, що житель одного з сіл району на своїй присадибній ділянці культивує коноплі. Для перевірки на місце було відправлено дільничних офіцерів поліції, які і виявили за вказано адресою у господарстві 60-річного місцевого жителя ділянку добре доглянутих рослин. До садиби пенсіонера прибула слідчо-оперативна група Куликівського відділення поліції.

Правоохоронці нарахували зо два десятки рослин, які були вилучені та направлені на експертизу до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС в Чернігівській області.

За вказаним фактом відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України (незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від ста до п'ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п'ятдесяти рослин), що передбачає або штраф від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

Досудове розслідування триває


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
317 прапорів - національний рекорд встановили в Авдіївці http://monitor.cn.ua/ua/style/56845 317 прапорів – по одному на кожній хаті в селі – в Авдіївці Куликівського району вирішили показати всій країні, що таке патріотизм. Таким чином тут відсвяткували День Державного Прапора та встановили національний рекорд – найбільша кількість прапорів у межах одного села. Стиль article Wed, 23 Aug 2017 18:31:43 +0300 Представники Реєстру рекордів два рази замовляли експертизу, аби впевнитися, що в Україні таких досягнень більше немає. Виявилося, що Авдіївка в цьому плані дійсно унікальна. Тож рекорд офіційно зафіксовано, сертифікат вручено.

Урочистості з нагоди свята відбулися біля будівлі сільської ради. Піднятий тут прапор освятив благочинний Катерининського храму в Чернігові, військовий капелан Євген Орда. Справжню ціну синьо-жовтого стягу як символу свободи і перемоги знає не з чуток – уже сотню разів їздив до зони АТО. Ініціативу авдіїївців підтримує.

Право підняти найголовніший у селі прапор надали учаснику АТО Володимиру Антоненку та його сестрі Валентині – ровесниці Української Незалежності.

Ініціативу з прапорами підтримав кожен житель села, враженнями охоче діляться і найстарші, і наймолодші авдіївці.

Авдіїівський сільський голова Валерій Корявець каже, організувати і прослідкувати, щоб на кожній будівлі був прапор, — дуже велика відповідальність. Та все вдалося завдяки односельцям.

Авдіївці розпочали таку патріотичну ініціативу рекордом і далі передають естафету. Під час святкування Дня Незалежності в Куликівці буде вручено по одному прапору кожній з 16-ти громад району, згодом – кожному району Чернігівщини. Далі рекордсмени планують передати синьо-жовті стяги кожній області України.

 
Чернігівська регіональна дирекція НСТУ "Сівер-центр"

]]>
Чернігівський рибоохоронний патруль зафіксував порушення на майже на 17 ти.с грн. http://monitor.cn.ua/ua/style/56722 16.08.2017 року Чернігівським рибоохоронним патрулем було затримано грубого порушника правил рибальства, який завдав збитків на суму 16 847 грн. Стиль article Sat, 19 Aug 2017 08:28:00 +0300 Громадянин здійснював вилов за допомогою 7 зяберних сіток та виловив рибу у кількості: синець – 193 екз., плоскирка – 3 екз., плітка – 4 екз., загальною вагою 14,4 кг. Інцидент стався на р. Десна біля с. ХибалівкаКуликівського району.

На порушника складено протокол за ч.4 ст.85 КУпАП. Матеріали направлені до Куликівсього районного суду для притягнення порушника до відповідальності.

Якщо Ви помітили факти незаконного вилучення водних біоресурсів, прохання повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію 0-800-50-52-50 або на телефони «гарячої» лінії Чернігівського рибоохоронного патруля: 0991121344; (0462) 937557.

]]>
Поліція затримала наркомана, який намагався вбити людину http://monitor.cn.ua/ua/style/56557 Співробітники Куликівського відділення поліції Чернігівщини затримали 19-річного місцевого жителя, який під дією наркотиків вчинив криваву різанину та мало не вбив односельця перед очима малолітніх дітей потерпілого. Стиль article Sat, 12 Aug 2017 08:12:47 +0300 Молодик перебував у стані наркотичного сп’яніння та нині стверджує, що не усвідомлював своїх дій. Просто якийсь голос всередині нашіптував йому, що він має вбити людину. Підкорившись цій вимозі, наркоман у пошуках жертви увійшов до будинку односельця. Там йому під руки втрапив кухонний ніж. Вже озброєний, зловмисник забіг у кімнату, де відпочивав 49-річний господар будинку.

Трьом малолітнім дітям він сказав, щоб ті викликали поліцію, адже він просто зараз буде вбивати їхнього батька. Молодий хлопець почав завдавати потерпілому хаотичні удари ножем. У процесі боротьби навіть вдарив господаря помешкання табуреткою по голові. Однак, чоловік усе одно зміг втекти від нападника.

Уся родина вибігла на двір, але зловмисник не втрачав надії довершити «чорну справу» та погнався за жертвою. Так вони пробігли ледь не кілометр, аж поки злодій не знесилився та не викинув ніж у траву.

Тим часом очевидці подій викликали поліцію. На місце кривавої різанини одразу приїхали група реагування патрульної поліції та слідчо-оперативна група Куликівського відділення поліції. Господаря помешкання ушпиталено, а злочинця — затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та поміщено до ізолятору тимчасового тримання.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України (вбивство) — карається позбавленням волі на строк від семи до п’ятнадцяти років.

Триває досудове розслідування.

]]>
Свято у доброму родинному колі http://monitor.cn.ua/ua/style/56459 5 серпня жителі Дроздівки Куликівського районі святкували День села – щиро, сердечно, яскраво. Стиль article Mon, 07 Aug 2017 12:13:44 +0300 На свято завітали заступник голови обласної ради Арсен Дідур, депутат обласної ради Віктор Труш, голова Куликівської районної ради Наталія Халімон та Дроздівський сільський голова Олександр Кравченко.

Без перебільшення це – особливе свято, що пов’язує минуле, сьогодення та майбутнє, а також об’єднує тих людей, чиєю працею воно створювалось і розвивається нині.

Вітаючи присутніх, Арсен Дідур підкреслив: якщо немає села – немає України.

– А ті, кого люди обрали представляти їхні інтереси у вищих ешелонах влади, повинні пам’ятати, завдяки кому вони займають свої посади, і повноцінно працювати на благо громади. Адже саме покращення якості життя та добробуту людей – основний орієнтир соціальних ініціатив, проголошених державою, - зауважив заступник голови обласної ради.

Жителі Дроздівки добре знають Арсена Дідура: минулої каденції в обласній раді він відгукнувся на прохання людей щодо проведенння водогону. Нині вони разом із депутатом обласної ради Віктором Трушом долучилися до роботи по впорядкуванню парку і озера Близниця у центрі села, на благоустрій яких за їхнього сприяння з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено значні кошти.


Радник заступника голови обласної ради Наталія Купрієнко

]]>
Поліція знищила плантацію коноплі на присадибній ділянці http://monitor.cn.ua/ua/style/56000 В рамках оперативно-профілактичної операції «Мак-2017» правоохоронці виявили посів у понад триста рослин коноплі, які зять вирощував на городі у тещі. Стиль article Tue, 18 Jul 2017 10:27:40 +0300 Плантацію схожих на коноплю рослин на присадибній ділянці одного з сіл району помітив дільничний офіцер поліції. Однак власниця помешкання одразу почала запевняти поліцейських, що поле коноплі – це витівки її зятя. Вилучені рослини направлені на експертизу.

Виявилося, що заповзятий названий родич мешкає в іншому районі, а наркотичне поле з 332 стебел коноплі вирішив сховати подалі від поліцейських очей – на сільському городі. Мовляв, там шукати точно не будуть.

Однак, не так сталося як гадалося, бо у рамках проведення операції «Мак-2017» під особливим контролем правоохоронців перебувають саме присадибні та дачні ділянки, на яких порушники закону зазвичай і вирощують мак та коноплю.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 310 Кримінального кодексу України (незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від ста до п'ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п'ятдесяти рослин) - карається штрафом від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
 

]]>
Рятувальники провели рейд щодо безпечного відпочинку людей на водоймах http://monitor.cn.ua/ua/rest/55993 17 липня фахівцями Куликівського районного сектору Управління ДСНС України у Чернігівській області проведено рейдове відпрацювання місць масового відпочинку громадян на річці Десна, що біля с. Салтикова Дівиця. Відпочинок article Tue, 18 Jul 2017 07:33:35 +0300 В ході проведення профілактично-роз'яснювальної роботи рятувальники нагадали відпочивальникам правила безпечної поведінки біля водойм, розповіли про недопустимість купання у стані алкогольного сп'яніння та місцях, не визначених для відпочинку органами виконавчої влади через те, що вони не відповідають вимогам безпеки.

Під час спілкування з громадянами надзвичайники роздавали профілактичні листівки з основними правилами безпеки та алгоритмом дій по наданню першої невідкладної допомоги потопаючим, а також навели сумну статистику й основні причини загибелі людей на водних об’єктах.

З батьками рятувальники провели бесіди щодо недопустимості залишення дітей без нагляду та необхідності контролю за розвагами малечі.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Село Горбове Куликівського району відзначило своє 450-річчя http://monitor.cn.ua/ua/rest/55981 15 липня на мальовничому озері Ледань відбулося свято: село Горбове відзначало поважну дату – 450-річчя з дня створення. Відпочинок article Mon, 17 Jul 2017 12:20:21 +0300 Захід зібрав широку аудиторію від найменших до найстаріших мешканців Куликівщини, адже розділити з горбівчанами свято з’їхалися й жителі багатьох сусідніх сіл.

А подивитися й справді було на що: гостей зустрічали експонати шкільного авіамодельного гуртка, фотоальбом «Історія села: події і постаті», художня виставка, вироби майстрів рукоділля, святкова безпрограшна лотерея тощо.

Без подарунків не залишилися й переможці та призери конкурсів: на найкращого риболова, оригінальний нетрадиційний букет та найсмачнішу страву на вогні. Усім жителям села та гостям свята присвятили концертно-віншувальну програму від місцевих аматорів та творчих друзів із району «Гучний ювілей у щасливих людей».

Історія та сучасність цього унікального села – яскравий приклад того, як люди люблять свою землю, шанують пам’ять предків та дбають про нащадків.

Щасливим сьогоденням Горбове завдячує активним, працьовитим і творчим людям, які своєю активною життєвою позицією, громадською та професійною діяльністю забезпечують розвиток села.

За словами Горбівського сільського голови, активної та невтомної Оксани Трикашної, усі успіхи Горбового – то не лише її заслуга, а й усіх небайдужих жителів громади й активістів.

Щоденна робота очільника громади та активістів націлена на одночасне вирішення багатьох нагальних питань. Нині - це проведення швидкісного інтернету, буріння двох свердловин та завершення усіх робіт із водопостачання, проведення вуличного освітлення. У подальших планах – нові проекти та заходи з благоустрою рідного села.

А справжньою родзинкою свята став виступ артистів кінно-трюкового театру «Соколиний хутір» з Ічнянщини.


Наталія Купрієнко

]]>
Ріпак дозрів. Жнивуємо http://monitor.cn.ua/ua/economics/55869 У Куликівському районі стартували жнива. У СФГ «Колос» почали збирати озимий ріпак. За процесом спостерігали перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич та директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Юрій Павлішен. Також владці оглянули поля з іншими культурами. Економіка article Wed, 12 Jul 2017 08:58:25 +0300 Зазначене господарство використовує більше 10 тисяч гектарів землі, в тому числі близько 8 тисяч - ріллі. Вирощує зернові, технічні та кормові культури, які частково використовує для власних потреб та реалізує іншим споживачам.

Цьогоріч підприємство посіяло 1742 гектари озимих зернових культур та 2888 гектарів ярих. Збільшується частка використання органічних та мінеральних добрив, у сівозміну запроваджуються сидеральні культури. «Колос» може похвалитися і потужною сільськогосподарською технікою.

Наразі реалізується інвестиційний проект з будівництва потужного зернового господарства на базі колишнього льонозаводу. Уже встановлено 80-ти тонні ваги, побудовано 2 зерносклади та один у стадії завершення, закінчується монтаж сушарки на соломі.

- Облдержадміністрація робить все можливе, аби стимулювати підприємців і допомагати їм знаходити нові ринки збуту. Адже сільгоспвиробництво є потужною складовою економіки регіону, - зазначив Леонід Сахневич.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Активісти спіймали браконьєрів-лісорубів http://monitor.cn.ua/ua/style/55656 У ніч з п’ятниці на суботу громадські інспектори екологічної інспекції з Ніжина та лісники провели операцію внаслідок якої були спіймані браконьєрів, які на території Куликівського та Чернігівського районів знівечили за ради легких грошей 27 дубів. Стиль article Mon, 03 Jul 2017 08:11:16 +0300 Це найбільша порубка за останні 10 років. Їх затримали «на гарячому» після нічної погоні, вилучили знаряддя злочину -- бензопилку.

Злочинців доставлено в Куликівській райвідділок. Державі нанесено збиток більше ніж на четверту міліона гривень. Приємно, що працівники поліції вчасно відреагували на виклик та при затриманні виявили професіоналізм.

Браконьєри 1996, 1995, та 1994 років народження, двоє з них вже судимі за крадіжку лісу, по двох відкрито кримінальне провадження. Підчас затримання по відношенню до працівників поліції поводили себе надзвичайно зухвало.

Лише після профілактичної бесіди з активістами злочинці заспокоїлися. заспокійливих заходів: стали чемними та вихованими і погодилися якнайшвидше поїхати до відділка.

-- «Цинічність браконьєрів полягає в тому, --- зазначає активіст  Олександр Максимець, -- полягала в тому що все дерево їм не потрібно. Їм треба лише 2-3 метра, ті що від корня, а решту просто залишають. така деревина просто на 1500 грн дорожча за 1 м кубічний ніж звичайна.

Засліплені шаленою наживою, браконьєри пиляючи дуби витолочили пшениці більше ніж змогли б з'їсти за все життя.

Можливо, хтось зможе надати інформацію (анонімно) про цих осіб? З ким "працюють", на яку пилораму везуть деревину, де ховають автівку (УАЗ, бортовий)».


Олександр Ясенчук

]]>
Чернігівські бібліотекарки вчаться лідерству http://monitor.cn.ua/ua/education/55439 19-21 червня на запрошення голови громадської організації "Спілка жінок Куликівщини" відбулася міжрегіональна школа жіночого лідерства "Жінка-фактор розвитку місцевої громади". Освіта article Thu, 22 Jun 2017 13:07:29 +0300 До навчання долучилися громадські активістки з Чернігова, Куликівки та Рівного.

Дуже цікавими виявилися презентації жінок-бізнес-леді, які вже досягли певних висот у своїй діяльності та жінок-громадських діячок. Чудові тренінги від досвідченого Володимира Ковальчука, неперевершеної Еліни Кац, справжньої жінки-лідерки Світлани Задорожної.

Під час тренінгів підіймалися питання з ґендерної тематики, розвитку лідерських якостей, іміджу жінки-професіоналки, ролі жінок в об'єднанні громад на місцях, стратегічного планування, проведення кампаній громадського лобіювання, пошуку та залучення коштів, формування команди однодумців, взаємодії з місцевою владою і громадою та ЗМІ тощо.

Навчання виявилося дуже цікавим, інформативним і пізнавальним. Воно сприяло поглянути на себе збоку, по-новому, крізь призму обміну досвідом та спілкування з іншими учасницями-колегами. Допомогло усвідомити, що робота жінок в громадському секторі є дуже важливою, адже крім таких важливих якостей жінки-лідера, як організованість, відповідальність і працелюбність, жінкам притаманне милосердя. Захопили приклади жінок, які вміло поєднують кар'єру, громадську роботу та роль турботливої матері і дружини поза роботою. Це насправді захоплює та надихає!

Три чудові дні промайнули дуже швидко, адже з навчанням організатори вміло поєднали і культурне дозвілля. Відбулася екскурсія історичними пам'ятками Чернігова. Також учасниці завітали на гостину до Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, де директор бібліотеки, голова ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" Інна Аліференко презентувала діяльність організації. А ще незабутні враження залишив візит до Куликівщини: мальовничого та неймовірно гостинного краю.

Організатор заходу ГО "Спілка жінок Куликівщини", у рамках проекту "Українська регіональна платформа громадських ініціатив".


Олена Попович, учасниця ГО "Чернігівське обласне відділення УБА"

]]>
Відбувся мандрівний фольклорний фестиваль "Народні скарби Куликівського краю" http://monitor.cn.ua/ua/culture/55223 Цьогоріч традиційний районний відкритий мандрівний фольклорний фестиваль «Народні скарби Куликівського краю» відбувся у селі Вершинова Муравійка. Культура article Wed, 14 Jun 2017 09:15:08 +0300 Господарі фестивалю на чолі із сільським головою Людмилою Андрієнко доклали чимало зусиль та провели велику підготовчу роботу, аби прийняти творчі колективи із кожного населеного пункту району.

Перед початком програми глядачів та учасників фестивалю у фойє будинку культури чекала виставка майстрів декоративно-вжиткового мистецтва села, а глядацький зал був переповнений від охочих подивитися концертну програму та аматорів сцени.
Відкрили фестиваль голова районної ради Наталія Халімон, заступник голови райдержадміністрації Олена Баглай та сільський голова Людмила Андрієнко.

До вітальних слів приєдналися представник депутата обласної ради Віктора Труша Володимир Повозник та предствник депутата обласної ради Арсена Дідура Катерина Буй.

Фестивально-конкурсна програма тривала понад три години, в ній взяли участь більше тридцяти фольклорних колективів, ансамблів народної пісні , виконавців малих форм та солістів.

Виступи аматорів сцени оцінювали знані в області працівники культури: Заслужений працівник культури, керівник народного аматорського фольклорного колектив "Криниці" Сосницького СБК Ганна Кузьменко, хормейстер народного хору "Десна" та керівник народного аматорського хору М.Коцюбинського будинку культури Олексій Лактін, старший викладач та керівник оркестру народних інструментів Куликівської ДМШ Володимир Пустовіт.

Усі учасники концерту та майстри декоритивно-вжиткового мистецтва отримали дипломи за участь та дипломи першого, другого та третього ступенів у окремих категоріях.

Доречно назвати лауреатів фестивалю, які нагороджені дипломами першого ступеня:
- народний аматорський хор "Льонок" Куликіського РБК,
- народний аматорський ансамбль народної пісні "Веселинка" Куликівського РБК,
- Галина Повжик, солістка Горбівського СБК,
- вокальне тріо Надія Вовк, Ганна Денисенко, Ангеліна Коваленко С.Дівицького СБК,
- вокальний дует Надія Пищур, Надія Печена Грабівського будинку фольклору,
- народні музики Жуківського СБК,
- фольклорний колектив "Дивосвіт" дроздівського СБК.

Гран-прі фестивалю члени журі одноголосно присвоїли народному аматорському фольклорному колективу "Оберіг" Смолянського будинку культури!

Гостем свята був народний аматорський хор "Барвінок" Пісківського будинку культури Чернігівського району під керівництвом Марії Волкової.

Організатори фестивалю дуже вдячні усім, хто вже вшосте представляє свої творчі надбання, висловлюють упевненість у тому, що фестиваль гідно представляє таланти Куликівщини та виконує важливу місію збереження і відродження народного мистецтва нашого краю.

http://www.cult.gov.ua/news/vidbuvsja_mandrivnij_folklornij_festival_narodni_skarbi_kulikivskogo_kraju/2017-06-06-8046

]]>
Триває рослідування кримінального провадження за фактом самовільного зайняття 23 га землі історико-культурного призначення http://monitor.cn.ua/ua/style/55023 Органами прокуратури області проводяться системні вивчення законності використання суб’єктами господарювання земель державної форми власності. Стиль article Wed, 07 Jun 2017 07:57:16 +0300 Встановлено, що одним із сільськогосподарських товариств в адміністративних межах Куликівського району в загальному масиві із орендованими землями пайового фонду самовільно використовується для вирощування сільськогосподарських культур 23 га земель історико-культурного призначення.

За розрахунками контролюючих органів, вказаними  діями державним інтересам спричинено майже 140 тис грн збитків.

Відомості за вказаним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 197-1 КК України (самовільне зайняття земельної ділянки). Проведення подальшого розслідування доручено органам Національної поліції.  

Наразі тривають слідчі дії. Встановлюються обставини вчиненого кримінального правопорушення.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Децентралізацію та спільний розвиток території обговорювали в Куликівці http://monitor.cn.ua/ua/style/54943 31 травня сільські голови, представники Куликівської селищної та районної рад обговорювали поточні питання децентралізації та спільного розвитку в рамках однойменного семінару. Стиль article Sat, 03 Jun 2017 09:37:18 +0300 Учасники навчання з громади, яка знаходиться в процесі об'єднання, формували проблеми та виклики, з якими вони зіткнуться у недалекому майбутньому.

Серед них називалися труднощі в наданні соціальних послуг, ремонті доріг, благоустрою території, інформаційному забезпеченні й відсутності веб-сайтів, проблеми в організації дозвілля молоді та забезпечення правопорядку тощо. Учасники спільними зусиллями шукали шляхи вирішення цих проблем, аналізували відповідний наявний потенціал в громадах.

Також учасників семінару цікавили питання служби в органах місцевого самоврядування, новели в законодавстві, європейський досвід реформування тощо.

Організатори навчання Куликівська селищна рада, Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації, Сіверський інститут регіональних досліджень та Корпус Миру США.

]]>
Чернігівський "Колос" провів фінальні змагання з футболу http://monitor.cn.ua/ua/sport/54842 28 травня на селищному стадіоні «Колос» смт.Куликівка пройшли фінальні змагання з футболу по програмі XXIV-х обласних сільських спортивних ігор Чернігівщини 2017 серед районних організацій фізкультурно-спортивного товариства «Колос» АПК України, команд -переможниць зональних змагань - Бахмацької, Ічнянської, Корюківської і Ріпкинської районних організацій товариства «Колос». Спорт article Tue, 30 May 2017 08:49:30 +0300 У першому півфіналі перемогу у Ріпкинського району здобула команда Корюківського району з рахунком 2:0. У другому півфіналі з рахунком 1:0 футболісти з Ічнянського району виграли у Бобровицького району.

За третє місце зустрічались команди Бобровицького та Ріпкинського районів, перемогу разом із бронзовими медалями здобули футболісти із Бобровиці (на фото) з рахунком 1:0. У фіналі перемогу з рахунком 2:0 і золоті медалі здобули Корюківські футболісти над командою із Ічнянського району, які були нагороджені срібними медалями.
Команда-переможець змагань була нагороджена пам’ятним кубком та грамотою обласної організації ФСТ «Колос».

Гравці команд, які зайняли I-III місця, були нагороджені грамотами обласної організації ФСТ «Колос» та медалями Відділення НОК в Чернігівській області.

Загалом у зональних та фінальних змаганнях прийняло участь 18 команд з 14 районів із загальною кількістю учасників 270 спортсменів.

Переможець першості обласної організації ФСТ «Колос» буде представляти Чернігівську область у Всеукраїнських змаганнях.

]]>
Піротехніки ДСНС знищили 7 мінометних мін часів минулих війн http://monitor.cn.ua/ua/style/54239 8 травня фахівці групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищили 6 мінометних мін калібром 50 мм часів минулих війн. Стиль article Tue, 09 May 2017 08:13:26 +0300 Вибухонебезпечні предмети напередодні випадково виявили двоє молодих людей на березі притоки річки Смолянка біля мосту на автодорозі Чернігів-Ніжин.

Люди негайно повідомили про небезпечну знахідку в Службу порятунку "101". Правоохоронці до прибуття фахівців ДСНС охороняли небезпечне місце.

При обстеженні прилеглої території додатково було виявлено ще одну мінометну міну калібром 120 мм часів минулих війн.

Рятувальники спецавтомобілем транспортували боєприпаси у визначене безпечне місце та о 10 годині 40 хвилин знищили шляхом контрольованого підриву.


У ДСНС України у Чернігівській області

]]>