Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 31-річний чоловік постане перед судом за вбивство співмешканки http://monitor.cn.ua/ua/style/68748 За процесуального керівництва Семенівського відділу Менської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування стосовно 31-річного чоловіка, обвинуваченого в умисному протиправному заподіянні смерті іншій особі, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України. Стиль article Wed, 09 Jan 2019 09:16:48 +0200 Як з’ясувалося, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин до своєї співмешканки, обвинувачений, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, взяв у руку кухонний ніж та умисно завдав ним один удар у груди потерпілої.

Від масивної крововтрати жінка померла в реанімаційному відділенні Семенівської центральної районної лікарні.

Наразі обвинувальний акт у кримінальному провадженні направлено до суду.

Довідково: за вчинене зловмиснику загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 15 років.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Олександр Мисник на Семенівщині: Найближчим часом відвідаю всі віддалені райони області http://monitor.cn.ua/ua/politics/68686 3 січня голова Чернігівської облдержадміністрації здійснив робочу поїздку до прикордонного Семенівського району — одного з найвіддаленіших на Чернігівщині. Політика article Fri, 04 Jan 2019 12:30:11 +0200

Під час зустрічі з керівництвом району та об’єднаної територіальної громади, керівниками структурних підрозділів РДА, виконавчих органів Семенівської міської ради та депутатами місцевих рад голова ОДА наголосив на необхідності динамічної реалізації реформ Президента України та Уряду, зокрема децентралізації повноважень влади.

— Переконаний, що жителі Семенівської ОТГ оцінили переваги реформи децентралізації. Тут будують водогони, відновлюють вуличне освітлення, ремонтують заклади соціальної сфери, зводять житло для медиків — це тільки початок змін. Важливо зберегти позитивну динаміку процесів, — зазначив Олександр Мисник. — Особлива увага — відновленню інфраструктури, зокрема оновленню автошляхів. Адже із 312 кілометрів доріг в районі більше половини потребують капітального ремонту. Особисто я сприятиму, аби державні кошти, передбачені на утримання місцевих доріг, а для Семенівки це майже 3 мільйони гривень, громада змогла витратити не на дрібні поточні ремонти, а на будівництво дороги в новому мікрорайоні.

Також обговорили нагальні проблеми району. Акцентував голова ОДА на важливості перспективного планування:

— За роки незалежності у нас ще не було глобальної стратегії розвитку. Нарешті ми дійшли до цього. Кожна громада має розробити на найближчі три роки чіткий план дій, реалізація якого дасть реальний поштовх подальшому розвитку території.

Вітаючи присутніх із прийдешніми святами, Олександр Мисник нагадав про знакову подію для всіх вірян країни — створення автокефальної Православної Церкви України, визнаної світовим православ’ям.

— Хоча ця подія в першу чергу стосується вірян, вона надзвичайно важлива для подальшого розвитку нашої країни, її становлення як незалежної, вільної, сильної держави, яка остаточно визначилася з проєвропейським вектором розвитку, — акцентував голова ОДА.

Принагідно Олександр Мисник ознайомився з робою відділень Семенівської центральної районної лікарні, матеріально-технічним забезпеченням місцевої гімназії та впровадженням у ній концепції Нової української школи.

Варто зазначити, що згаданий навчальний заклад за останні роки значно оновив матеріально-технічну базу. У 2017 році за рахунок освітньої субвенції з держбюджету тут з’явилися новий комп'ютерний клас, лінгафонний кабінет та сучасний кабінет хімії і біології. За рахунок коштів місцевого бюджету та за підтримки громади відремонтовано дах будівлі і 5 кабінетів.

Також голова ОДА оглянув приміщення, де планують розмістити сучасний спорткомплекс для дітей і молоді. Проект реконструкції закладу презентований на конкурсі Державного фонду регіонального розвитку.

Перебуваючи у Семенівці, Олександр Мисник взяв участь у святковому новорічно-різдвяному заході для дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей, учасників АТО/ООС «Новорічна інтермедія зі Святим Миколаєм». Вітаючи дітлахів зі святами, голова ОДА вручив їм солодкі подарунки.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
На Чернігівщині розпочав роботу новий відділ прикордонної служби "Леонівка" http://monitor.cn.ua/ua/style/68380 Чернігівський прикордонний загін зробив черговий крок на шляху посилення безпеки та удосконалення охорони державного кордону. 18 грудня на Семенівщині відбулося відкриття реконструйованого відділу прикордонної служби «Леонівка». Стиль article Wed, 19 Dec 2018 07:24:00 +0200

Привітати охоронців передніх рубежів нашої держави, жителів всієї прикордонної Чернігівщини із знаменною подією завітали голова обласної ради Ігор Вдовенко, голова Державної прикордонної служби України генерал-полковника Петро Цигикал, начальник Північного регіонального управління, генерал-майор Валерій Курніков, начальник Чернігівського прикордонного загону, полковник Сергій Тиркалов.

Ігор Вдовенко відзначив, що надійність та захищеність кордонів сьогодні, в умовах оголошення воєнного стану, набуває першочергового значення для нашого Сіверського краю, що безпосередньо межує з державою, яка наразі веде агресивну військову політику проти України.

Як відомо, Чернігівщина має 224 із 459 км державного кордону спільного з Росією. За словами голови обласної ради, такі реалії вимагають від прикордонників запровадження нових більш ефективних підходів та стандартів несення служби в умовах реальної загрози безпеці на північних теренах України.

-Переконаний, що відкриваючи такі оновлені підрозділи, ми робимо значний внесок не лише у процес модернізації та удосконалення системи охорони державних рубежів, зміцнення безпеки та порядку на кордоні, а й сприяємо більш комфортному несенню служби працівниками прикордонної служби, - зауважив керівник та наголосив, що тільки укомплектована та забезпечена сучасною спеціальною технікою Державна прикордонна служба зможе дати надійну відсіч будь-яким агресивним зазіханням та провокаціям ворога.

Користуючись нагодою Ігор Вдовенко висловив вдячність всім, хто нині сумлінно і самовіддано виконує почесний конституційний обов’язок, забезпечуючи безпеку, недоторканність кордонів нашої Батьківщини і не на словах, а на ділі підтверджує справжній професіоналізм та любов до України.

Привітав прикордонників Чернігівщини і Петро Цигикал та зазначив, що Україна вже майже п’ять років протистоїть серйозним викликам у сфері прикордонної безпеки. Тому у рамках урядового плану відбувається модернізація охорони кордону, нарощується оборонна спроможність та здійснюється розбудова інфраструктури, щоб посилити кордон та створити належні умови служби для його захисників.

Очільник прикордонного відомства подякував за всебічну підтримку та допомогу уряду, керівництву області та органам місцевого самоврядування, а також висловив слова вдячності будівельникам, які безпосередньо виконували роботу з оновлення прикордонного відділу, військовослужбовці якого несуть службу на передньому краї з агресором.

- Перебуваючи сьогодні на території оновленого відділу «Леонівка» маємо можливість переконатися, що підрозділ відповідає усім стандартам сучасного прикордонного менеджменту. А його інфраструктура і технічне забезпечення дозволяють ефективно прикрити один із загрозливих напрямків, - сказав Петро Цигикал.

Голова Держприкордонслужби також відмітив, що українські прикордонники вже мають достатньо досвіду протистояння агресору. Адже через горнило неоголошеної війни пройшли  майже 500 прикордонників Чернігівського загону, 12 з них – військовослужбовці цього підрозділу. Чотирьох нагороджено державними нагородами, а загалом керівництвом держави відзначено 856 прикордонників. На жаль, 70 військовослужбовців поклали своє життя за незалежність України.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять усіх загиблих воїнів, які віддали життя, захищаючи державні рубежі, мир і спокій на українській землі.

Завершив свій виступ очільник прикордонного відомства врученням відомчих заохочувальних відзнак військовослужбовцям Чернігівщини.

На успішну і спокійну службу охоронців кордону благословив секретар Чернігівської єпархії Української православної церкви Київського патріархату, протоієрей Роман Кіник. Священнослужитель також освятив приміщення та будівлі відділу прикордонної служби.

Після виступів та нагородження Ігор Вдовенко та Петро Цигикал перерізали символічну стрічку, давши своєрідний офіційний старт роботі відділу прикордонної служби «Леонівка». Після цього почесні гості оглянули приміщення, де проходитимуть будні та відпочинок прикордонників: клас підготовки персоналу, кабінет начальника підрозділу,спальне приміщення та кімнату для занять спортом.

У ході ремонтних робіт відновлено основну будівлю з урахуванням сучасних енергозберігаючих технологій, побудовано бокси для зберігання техніки, вольєри для службових тварин, котельню, складські та облаштовано інші необхідні приміщення. На будівництво комплексу споруд та реконструкцію будівель витрачено 19 мільйонів гривень.

Після цього учасники заходу оглянули територію відділу прикордонної служби, виставку озброєння і техніки, побували на території кінологічного містечка та на завершення поспілкувались із пресою під час брифінгу.

]]>
Триває серія тренінгів із партисипативної розробки стратегій розвитку громад http://monitor.cn.ua/ua/education/67367 7 листопада експерти проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування – впровадження партисипативної моделі стратегічного планування в громадах Північної, Центральної і Західної України» Томаш Чубара (Польща, Фундація розвитку місцевої демократії – FRDL) та Микола Силенко (Україна, Сіверський інститут) зустрілися з робочою групою Семенівської громади. Освіта article Thu, 08 Nov 2018 08:45:00 +0200 Розпочалася вона з живого прикладу партисипації – презентації результатів конкурсу дитячого малюнку – якою громада буде за кілька років. Тренери наголосили – без участі мешканців громади у визначенні пріоритетів розвитку стратегія перетворюється на документ, що лежить на полиці та який час від часу показують потенційним донорам.

Сам факт залучення до розробки є корисним як владі, так і громадянам – зрештою, це питання її рейтингу та поваги один до одного, відчуття власного значення, що притаманно кожній людині. Стратегія – це завжди вибір, часом – складний, який дуже часто передбачає зменшення долі соціальних витрат та користь економіки (аби було за що утримувати соціальну).

Зробити його можна лише в тому разі, якщо влада користується довірою своїх земляків, а без партисипації (тобто участі в розробці максимально широкого представництва) досягнути її неможливо. Тим більше під час визначення так званих «точок росту», що дозволять громаді збільшити свої можливості та ресурси. Якими вони будуть – засвідчить текст стратегії.


НГО Сіверський Інститут Регіональних Досліджень

]]>
Ув’язнений на 13 років за позбавлення життя 19-річної дівчини http://monitor.cn.ua/ua/style/67220 Прокурор довів у суді вину зловмисника, який обвинувачувався в умисному вбивстві особи (ч. 1 ст. 115 КК України). Стиль article Fri, 02 Nov 2018 07:46:04 +0200 Подія трапилась цьогоріч, у травні, у Семенівському районі.

Як з’ясувалось, обвинувачений на грунті раптово виниклого конфлікту взяв камінь та умисно завдав потерпілій не менше 8 ударів по голові, після цього наніс ще декілька ударів по тілу. Від отриманих тілесних ушкоджень дівчина померла на місці події.

З метою укриття вчиненого ним злочину закопав тіло померлої на території одного з господарств в с. Миколаївка Семенівського району.

Вироком колегії суддів Менського районного суду чоловіка визнано винуватим та засуджено до 13 років позбавлення волі.

До вступу вироку в законну силу обвинувачений перебуватиме під вартою.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Під час пожежі загинув 55-річний чоловік http://monitor.cn.ua/ua/style/66813 15 жовтня о 09:14 до Служби порятунку "101" у Семенівському районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку по вул. Лісній у с. Машево. Стиль article Wed, 17 Oct 2018 08:12:40 +0300 До місця пригоди з районного центру прибуло два відділення 11-ї Державної пожежно-рятувальної частини УДСНС України у Чернігівській області.

Вогнеборці о 09:50 локалізували та о 12:00 остаточно ліквідували пожежу.

Під час гасіння пожежі рятувальники виявили тіло 55-річного співмешканця господарки помешкання.

Вогнем знищено покрівлю та перекриття, пошкоджено стіни житлового будинку.
   
За попередньою інформацією, причиною пожежі стала необережність загиблого під час паління.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Освітяни Семенівської ОТГ вдосконалювали свої знання та навички http://monitor.cn.ua/ua/education/66304 Для керівників освітніх закладів Семенівської міської ради пройшов тренінг «Шляхи удосконалення надання освітніх послуг в ОТГ». Освіта article Wed, 26 Sep 2018 14:20:03 +0300 Навчання організували Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону, та Семенівська міська рада.

"Експерти Чернігівського ЦРМС протягом останніх місяців проводили системну роботу щодо надання консультативної допомоги в прийнятті рішень стосовно реалізації повноважень тим ОТГ, які на той час не прийняли заклади освіти у власність територіальної громади. На сьогодні всі ОТГ Чернігівщини завершили цей процес і ми запланували цілу низку заходів щодо розвитку їх спроможності управляти закладами освіти в умовах реформування цієї сфери, адже децентралізація та ефективне управління має надати школі реальну автономію", - зазначила Ніна Подколзіна.

За її словами під час навчання учасники працювали за принципами нової української школи: "відкритість, партнерство, залучення до спільної діяльності, командна робота та необмежена свобода творчості і ніяких оцінок".

Зазначимо, що найближчим часом відбудеться тренінг для педагогів та методистів Деснянської об'єднаної громади.


Чернігівський ЦРМС

]]>
Поліція розслідує вбивство через необережність, коли на полюванні брат застрелив брата http://monitor.cn.ua/ua/style/65914 Поліція розслідує нещасний випадок загибелі жителя Семенівки. Чоловік отримав смертельне поранення в груди, коли перебував на полюванні разом із братом. Стиль article Tue, 11 Sep 2018 07:53:51 +0300 9 вересня до поліції надійшло повідомлення про загибель на полюванні жителя Семенівки. Увечері медики виїжджали до лісу поблизу райцентру на виклик про вогнепальне поранення чоловіка в область серця. Медики госпіталізували постраждалого, але той під час доставлення до лікарні помер.

Слідчо-оперативна група Семенівського відділення поліції встановила, що вогнепальне поранення в область серця, від якого чоловік помер, жителю Семенівки під час полювання завдав його брат.

Родич з необережності здійснив випадковий постріл із зареєстрованої  гладкоствольної мисливської рушниці калібру 12 мм. Чоловік у скоєному зізнався та надав правдиві свідчення, рушницю вилучено.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 119 Кримінального кодексу України (вбивство через необережність) - карається обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Завершено розслідування кримінального провадження за фактом вбивства жінки http://monitor.cn.ua/ua/style/65105 Під процесуальним керівництвом прокуратури області завершено досудове розслідування кримінального провадження за фактом умисного протиправного заподіяння смерті жінці, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство). Стиль article Sat, 04 Aug 2018 10:42:22 +0300 Установлено, що у травні поточного року обвинувачений, знаходячись у с. Миколаївка, Семенівського району у стані алкогольного сп’яніння, на ґрунті раптово виниклих особистих неприязних відносин вступив у словесний конфлікт із знайомою жінкою, у ході якого у чоловіка виник умисел на вбивство.
   
З метою реалізації злочинного умислу,  правопорушник завдав каменем не менше 8 ударів по голові потерпілої та не менше 7 ударів руками по тулубу.
   
У результаті отримання забійних ран голови та обличчя, відкритої черепно-мозкової травми, переламів кісток склепіння, крововиливів та забоїв головного мозку, закритої травми живота, розриву печінки, переламу ребер жінка померла на місці. 
   
Наразі досудове розслідування відносно правопорушника завершено, обвинувальний акт направлено до суду для розгляду по суті.
   

Довідково: санкція ч. 1 ст. 115 КК України передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років.


Прес-служба  прокуратури Чернігівської області

]]>
Апеляційним судом винесено остаточне рішення за фактом доведення людини до самогубства http://monitor.cn.ua/ua/style/64101 Новгород–Сіверським районним судом визнано винними у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 126 та ч.3 ст.353 КК України мешканців Семенівського району «Б» та «К» та призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі кожному. Стиль article Tue, 19 Jun 2018 13:18:10 +0300 Зокрема, громадянин «Б» спільно з громадянином «К», шляхом жорстокого поводження та неоднократного застосування фізичного та психологічного насильства примушували громадянина «С» до виконання цивільно – правового зобовязання, а саме виконання договору позики, чим спричинили інші тяжкі наслідки, а саме до скоєння самогубства громадянина «С».

Так, в кінці травня 2016 року, точної дати слідством не встановлено громадянин «Б», перебуваючи в м. Новгород-Сіверський Чернігівської області, дав громадянину «С» в борг гроші в сумі 500 грн. з домовленістю про повернення ним тієї ж суми при можливості в найближчий час.

Також, на початку липня 2016 року, точної дати слідством не встановлено, громадянин «К», перебуваючи у м. Києві, дав громадянину «С» в борг гроші в сумі 500 грн. та мобільний телефон марки «Nokia Е51», з домовленістю про повернення ним тієї ж суми грошей та телефону при можливості в найближчий час.

Однак, громадянин «С», через скрутне матеріальне становище в подальшому не зміг повернути громадянам «Б» та «К» позичені ним грошові кошти та мобільний телефон.
       
Починаючи з кінця липня 2016 року, як по телефону, так і особисто, громадяни «К» та «Б», стали вимагати погашення боргу громадянином «С».

Вказані дії громадян «Б» та «К» супроводжувалися вимаганням від громадянина «С» взяти гроші в кредит, систематичними образами його особи, нецензурною лайкою, нанесенням тілесних ушкоджень, а також погрозою їх застосування.

Не витримавши жорстокого поводження, шантажу, систематичного приниження людської гідності, а також будучи неспроможним знайти гроші громадянин «С» 3 вересня 2016 року, у вечірній час, перебуваючи у сараї господарства за місцем проживання, маючи намір померти, що виник в результаті протиправних дій вказаних громадян, вчинив самогубство через повішення в петлі, залишивши передсмертну записку.

Згідно ухвали апеляційного суду Чернігівської області вирок районного суду залишено без змін.


За інформацією Менської місцевої прокуратури

]]>
Про патріотичне виховання у прикордонні http://monitor.cn.ua/ua/education/64009 Виїзне засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при облдержадміністрації відбулося 14 червня у Семенівському районі. Освіта article Sat, 16 Jun 2018 07:47:20 +0300 До її роботи долучилися члени Координаційної ради при Семенівській райдержадміністрації та голови координаційних рад прикордонних районів Чернігівщини.

Учасники засідання поклали квіти до розміщеної на будівлі Семенівської гімназії № 2 меморіальної дошки загиблому учаснику АТО Ігорю Кистерному.

Оголошуючи на початку засідання хвилину мовчання в пам’ять про загиблих чотири роки тому десантників 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади, заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова, зазначила:

— Подвиг Героїв має спонукати нас до активних дій, об’єднання зусиль, спрямованих на національно-патріотичне виховання, насамперед, дітей та молоді!

Про реалізацію концепції національно-патріотичного виховання на Семенівщині розповів методист відділу освіти Семенівської міської ради Іван Курпас.

Раїса Шанська, представник громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» детально зупинилася на досвіді проведення виставкової експозиції «Сіверщина. Блокпост пам’яті». Вона закликала присутніх активно використовувати їх досвід та залучати до патріотичного виховання учасників АТО.

Результати соціологічного дослідження суспільно-політичного та фінансово-економічного становища молоді у Чернігівській області презентував Дмитро Гапоненко з громадської організації «Асоціація регіональних засобів масової інформації». Опитування тривало протягом квітня 2018 року і було здійснене за фінансової підтримки Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації. Його дані засвідчили високий рівень патріотичних настроїв серед молодих людей. Разом з тим, значний відсоток юнаків та дівчат прагнуть змін у сфері державної молодіжної політики.

Наталія Романова висловила слова щирої подяки громадським організаціям, що активно долучились до акції на підтримку незаконно ув’язненого бранця Кремля Олега Сенцова, продемонструвавши всьому світові солідарність з ув’язненим режисером.

Члени координаційної ради поспілкувалися також з учасниками «Військово-патріотичної гри», присвяченої 100-річчю початку національно-визвольних змагань в Україні. Гру організувала Сосницька районна молодіжна громадська організація Спортивний клуб «Анти» за підтримки Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

У рамках проекту для 60 учасників з різних районів Чернігівщини будуть проведені історичні лекції, заняття з основ надання першої медичної допомоги в екстремальних ситуаціях, індивідуальної тактики, зброєзнавства, топографії, тактики легкої піхоти для малих підрозділів, топографії, саперної справи тощо.

Також учасники наради переглянули показові виступи учасників Семенівського районного осередку Чернігівської обласної федерації Хортингу спортивного клубу «Клейнод».

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Хутірна медицина Семенівської ОТГ. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/style/63899 Наша команда проїхала 400 км. дорогами Семенівщини, щоб дізнатися, як проходить медична реформа у найбільшій за площею об’єднаній територіальній громаді Чернігівщини. Як кампанія «Лікар для кожної сім’ї» впливає на роботу місцевих лікарів? Як проходить фінансування медицини в громаді? Стиль article Mon, 11 Jun 2018 13:11:43 +0300 Семенівська громада утворилася наприкінці 2017 року. Із того часу вся первинна ланка медицини знаходиться в її комунальній власності.
Зараз на території ОТГ знаходиться 5 амбулаторій (4 з яких належать їхній громаді, і 1 – Холминській ОТГ) та 23 ФАПи. Із всіх фельдшерсько-акушерських пунктів 17 є малопотужними, тобто кількість мешканців у радіусі 7 км. сягає менше 300 чоловік. Таїса Іваненко, головна лікарка первинного ЦНМСД, розповіла, що вони планують об’єднувати 2 малопотужних ФАПи в 1.Хоча проблема не тільки в малій кількості пацієнтів, а й у нестачі медпрацівників та фінансів на утримання таких установ.

«Субвенцію держава повинна була дати на 6 місяців, тому що йде реформа. По факту, її вистачило на 3 місяці», – говорить Сергій Деденко, голова Семенівської ОТГ. На первинку з державного бюджету виділили 2 млн. 445 тис. грн. Цих грошей виявилося недостатньо: 1 млн. 646 тис. грн. довелося дофінансовувати з місцевого бюджету, з яким у Семенівській громаді й так великі проблеми. Громаді не вистачає 8 млн. грн. для того, щоб до кінця року виплатити заробітну плату з бюджету ОТГ.

Розпочалася кампанія «Лікар для кожної сім’ї» 2 квітня 2018 року. Населення Семенівщини почало укладати декларації з місцевими медиками. Наразі близько 5300 чоловік (із 17000 зареєстрованих в ОТГ) визначились у кого б вони хотіли лікуватися. Зараз медичні заклади громади налічують 9 лікарів загальної практики, із них 2 педіатри.

Для зареєстрованого населення Семенівщини такої кількості медиків буде цілком достатньо, але проживає на території тергромади людей менше, ніж зазначено на паперах. То чи потрібна така кількість лікарів, чи, можливо, з цією роботою справиться й менший колектив медиків, буде зрозуміло наприкінці року. Це покаже загальна кількість підписаних декларацій, для укладання яких лікарі повинні кожного свого пацієнта ввести в електронну систему. Від кількості укладених декларацій залежить фінансування медичної галузі Семенівської ОТГ.

Самі ж працівники лікарень говорять, що після цієї реформи у роботі сільської медицини майже нічого не змінилося. «Ми називалися раніше  терапевтами, але ми були сімейними лікарями з 1985 року, так і залишились» – розповідає Ганна Короткова. Вона працює сімейним лікарем в Погорільській  амбулаторії 33 роки.

Перший етап реформування медицини стосується зміни системи фінансування, саме тому на практичну частину вона впливає  опосередковано.

Громадське.СN та Ксенія Заворотна

http://www.youtube.com/watch?v=P9UDX_2hrOU

 

]]>
Поліцейські за допомогою поліграфу розкрили вбивство, замасковане під нещасний випадок http://monitor.cn.ua/ua/style/63295 Поліцейські управління карного розшуку ГУНП в Чернігівській області за допомогою поліграфу розкрили вбивство 65-річного жителя Семенівського району, замасковане родичкою вбитого під нещасний випадок. Стиль article Fri, 18 May 2018 08:02:16 +0300 Наприкінці квітня до чергової частини Семенівського відділення поліції надійшло повідомлення з центральної районної лікарні, що у власному будинку помер 65-річний мешканець одного з сіл району.

На місце події виїхала слідчо-оперативна група поліції. Дружина померлого пояснила правоохоронцям, що її чоловік з власної необережності перечепився та впав грудьми на серп. Поранений, він зміг прийти додому, але потім знепритомнів та помер.

Подальший розтин не заперечив представлену картину події та припущення щодо можливої причини смерті потерпілого. На версії нещасного випадка дуже наполягала і вдова покійного. Проте оперативники продовжували відпрацьовувати усі обставини цієї події. Провівши комплекс оперативно-розшукових заходів, опитавши мешканців села, правоохоронці отримали інформацію, що до смерті чоловіка може бути причетна його дружина.

Після повторного опитування з використання поліграфу жінка зізналася, що увечері в ході конфлікту з чоловіком ударила його ножем у груди А потім, злякавшись, усе представила як нещасний випадок.

Відомості за даним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України «умисне вбивство» – карається позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років. Жінці повідомлено про підозру. Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Суд задовольнив позови прокурора про відшкодування 55 тис. грн. збитків, заподіяних самовільним зайняттям земель http://monitor.cn.ua/ua/style/62786 Органами прокуратури області проводиться системна робота, спрямована на захист економічних інтересів держави у сфері використання земель. Стиль article Thu, 26 Apr 2018 08:29:10 +0300 Так, за результатами проведених в порядку здійснення представницької діяльності вивчень дотримання вимог земельного законодавства, встановлено факти самовільного зайняття двома суб’єктами господарювання майже 50 га сільгоспугідь в межах Семенівського району.
   
Зазначені землі державної власності використовувалися для вирощування сільськогосподарських культур без укладання договорів оренди землі та, відповідно, безоплатно.
   
На усунення порушень прокурором вжито заходів представницького реагування: до обох суб’єктів господарювання заявлено позови про стягнення заподіяних збитків на загальну суму 55 тис. грн.
   
Господарським судом Чернігівської області позовні вимоги прокурора визнано обґрунтованими, позови задоволено у повному обсязі.
Робота з вказаних питань триває.


Пресс-служба прокуратури Чернігівської області

 

]]>
Поліція повторно затримала зловмисницю, на рахунку якої три десятки шахрайств http://monitor.cn.ua/ua/style/62277 Інтернет-шахрайка з Семенівки, яку вирахували поліцейські, обдурила три десятки українців з різних областей держави, пропонуючи купити віртуальний набір посуду. Стиль article Wed, 04 Apr 2018 11:40:12 +0300 Оперативники Семенівського відділення поліції ГУНП в Чернігівській області вдруге затримали підозрювану у скоєнні 30 інтернет-шахрайств. Жителька райцентру придумала просту, але ефективну схему видурювання грошей – розмістила на сайті оголошень повідомлення про продаж набору посуду за «акційною» ціною і вимагала за неіснуючий товар передоплату. Коли отримувала гроші (від однієї до п’яти тисяч гривень), переставала виходити на зв'язок із клієнтом.

Минулого року поліція викрила спритницю і справа дійшла до суду, але восени жінка підпала під амністію.

Цей поворот долі вона використала для того, щоб знову взятися за старе і взимку почала розміщати такі ж оголошення про продаж неіснуючого посуду.

Про ступінь зухвалості шахрайки говорить хоча б той факт, що для отримання грошей від обдурених клієнтів спритниця використовувала банківську картку своєї дитини, на яку нараховувалася допомога. Був у зловмисниці і свій «пунктик» - вона не хотіла мати справи із покупцями з рідної Чернігівщини.

Коли до поліції почала надходити інформація про чергові випадки Інтернет-шахрайств, оперативники одразу упізнали знайомий «почерк» лиходійки. Жінка у скоєному зізналася та надала правдиві свідчення, з її слів, йдеться про три десятки обдурених українців з різних областей держави.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому) - карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
На Семенівщині затримано злочинця-порушника http://monitor.cn.ua/ua/style/61114 На ділянці відділу прикордонної служби «Семенівка» прикордонним нарядом за допомогою розшукової собаки виявлено та затримано порушника кордону, який незаконно перетнув державний кордон з Російської Федерації. Стиль article Fri, 16 Feb 2018 07:59:20 +0200 Затриманим виявився невідомий чоловік кавказської зовнішності, який не мав при собі жодних документів і в ході співбесіди заявив, що він є громадянином Вірменії і розшукується в Росії за скоєння кримінального правопорушення.


Помічник начальника прикордонного загону - начальник прес-служби підполковник О. Дудко

]]>
Семенівські лісівники занепокоєні долею лісгоспу http://monitor.cn.ua/ua/politics/59118 На засіданні Кабінету Міністрів України 15.11.2017 р. схвалено проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року. Політика article Fri, 24 Nov 2017 12:20:09 +0200 Ліси України є об'єктом права власності українського народу і тому їх подальший розвиток і реформування системи управління лісовим господарством повинні бути підтримані у суспільстві, але ж  даний проект був прийнятий  таємно, без обговорення.

Виходячи з того, що зазначено у повідомленнях ЗМІ, документ, прийнятий   Кабміном, передбачає кардинальну зміну системи управління та створення якоїсь всеукраїнської  окремої структури (акціонерної компанії)  з корпоративними правами, що буде мати незворотні наслідки для України - можлива приватизація лісів, монополізація лісосировинних ресурсів та банкрутство переважно місцевого деревообробного сектору.

Спроби  взяти під свій контроль  державні лісові ресурси  робились  не одноразово..  Зараз,  після спроб майже дворічної  дескридитації  лісогосподарських підприємств  в ЗМІ обвинувачуючи їх в «незаконних рубках»  тощо,  розпочалась  спроба  переробити систему управління лісовим господарством в країні, яка  на наш погляд  має кінцеву мету - ліквідація державних лісогосподарських підприємств,  в т.ч. Семенівського  держлісгоспу та  перерозподіл коштів  від продажу  лісових ресурсів.  Дані дії  можуть спричинити значні негативні наслідки для екології та економіки держави та місцевих громад  Семенівського району.

Така передача повноважень надання лісів для ведення лісогосподарського господарства з місцевого на центральний рівень протирічить загальнодержавній реформі децентралізації та призведе  до поглиблення проблем лісового господарства, а саме:
-       ліквідується штат працівників в лісогосподарських підприємств, що сприятиме соціальної напрузі;
-       значно скоротяться податки в місцеві бюджети;
-       втрата кваліфікованих фахівців на місцях унеможливить проведення лісовідновлення, охорони лісів від пожеж, проведення санітарно-оздоровчих заходів, лісопатологічне обстеження насаджень, моніторинг лісів тощо.

Колектив працівників державного підприємства  «Семенівське лісове господарство»  стурбований ситуацією, яка склалася на даний час. Так, 17 листопада,  було звернення  групи  народних депутатів до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням не допустити реалізації Стратегії реформування лісового господарства, ухваленої Кабміном 15 листопада 2017 року.  20 листопада терміново було скликано засідання профкому лісгоспу.  У всіх підрозділах пройшли збори трудових колективів, відбулась позачергова профспілкова конференція. Працівники лісгоспу висловили категоричне несприйняття даної « Стратегії».

21 листопада відбулись збори активу в обласному комітеті профспілки працівників лісового господарства з вимогою відмінити рішення уряду. А 23 листопада представники всіх держлісгоспів України зібралися на з'їзд у Київ. Вимога одна - не допустити прийняття «Стратегії» в даній редакції. Не допустити ліквідації держлісгоспів.

В разі неприйняття даних вимог, лісівники залишають за собою право на проведення акцій  громадської непокори в різних проявах.

Ми дуже довго мовчали. Подальша доля наших лісів, людей які віддають всі сили для їх збереження та примноження, спонукають нас застосовувати різні методи боротьби за існування підприємства.

Звертаємось до органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та громадських організацій не залишатись байдужими до ситуації, яка склалась.


Прес-служба ДП «Семенівський лісгосп»

]]>
Прокуратура вимагає відшкодувати збитки, заподіяні самовільним використанням 100 га земель http://monitor.cn.ua/ua/style/58924 Органами прокуратури області проводиться системна, спрямована на захист економічних інтересів держави у сфері використання земель. Стиль article Fri, 17 Nov 2017 07:56:38 +0200 Прокурорами встановлено непоодинокі випадки, коли землекористувачі, не укладаючи договорів оренди, використовують сільськогосподарські угіддя у своїй діяльності, не сплачуючи коштів до відповідного місцевого бюджету.

Так, за результатами проведених в порядку здійснення представницької діяльності вивчень дотримання вимог земельного законодавства, встановлено факти самовільного зайняття трьома суб’єктами господарювання майже 100 га сільгоспугідь в межах Семенівського району.    

Ці землі підприємці використовували для вирощування сільськогосподарських культур (соняшнику, гречки, озимої пшениці) без укладання договорів оренди землі.

На усунення порушень прокурором вжито заходів представницького реагування.  Зокрема, до кожного із трьох суб’єктів господарювання заявлено позови про стягнення заподіяних збитків на загальну суму понад 110 тис грн.

Наразі розгляд справ триває.  

Такі порушення і надалі залишатимуться в полі зору прокурорів з метою вжиття до винних осіб відповідних заходів як цивільно-правового так і кримінально-правового характеру.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
За позовом прокуратури державі повернуто 6,5 га землі водного фонду http://monitor.cn.ua/ua/style/58886 Прокуратурою Чернігівської області в межах реалізації представницьких повноважень встановлено порушення вимог законодавства при використанні земель водного фонду на території Янжулівської сільської ради Семенівського району. Стиль article Wed, 15 Nov 2017 17:58:00 +0200 Як з’ясовано, у 2007 році Семенівською районною державною адміністрацією на підставі договору оренди фізичній особі надано у користування для рибогосподарських потреб 6,5 га землі водного фонду, що знаходиться у басейні річки загальнодержавного значення.

Водночас угоду укладено з порушенням вимог Земельного кодексу України, оскільки не розроблено та не затверджено нормативно-грошової оцінка земельної ділянки, що є основою для визначення розміру орендної плати.

Реагуючи на виявлені порушення та діючи на захист інтересів держави,  прокуратура звернулась до суду з вимогами визнати недійсними договір оренди землі, а також повернути ділянку її власнику.

Зважаючи на відмову в задоволенні позову судом першої інстанції, прокурором  правову позицію  доведено у  апеляційному суді  Чернігівської області, яким вимоги прокуратури підтримано та позов задоволено.

На сьогодні рішення суду виконано та земельну ділянку водного фонду  відповідно до акту прийому передачі повернуто з незаконного користування у розпорядження держави.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Семенівська ОТГ: після виборів - навчання http://monitor.cn.ua/ua/education/58725 8 листопада для представників Семенівської об'єднаної територіальної громади був проведений семінар на тему «Ефективне функціонування ОТГ: основні засади та практичні поради». Освіта article Thu, 09 Nov 2017 10:36:38 +0200 Організатором заходу виступив Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування за підтримки програми U-LEAD.

29 жовтня у Семенівській об’єднаній територіальній громаді відбулися перші вибори голови та депутатського корпусу. До складу громади увійшли 14 сільських та селищних рад, що практично складає весь Семенівській район. Одна селищна рада приєдналася до сусідньої Холминської громади, а три інші поки що визначаються. З трьох кандидатів на посаду голови громади переміг діючий голова Семенівської райдержадміністрації Сергій Деденко. Він отримав 47% підтримки громадян.

На семінар зібралися новобрані депутати, представники діючої районної ради, сільські голови, які після першої сесії будуть виконувати обов’язки старост, представники комунальних підприємств. Тренінг проводили Ірина Кудрик, директорка Чернігівського ЦРМС, та Людмила Чабак, радниця з питань децентралізації.

Вони роз’яснювали питання організації та проведення першої сесії в громаді з новим головою та депутатським корпусом. Особливо багато приділяли питанням регламенту, організації діяльності ради та постійних депутатських комісій. Як формувати виконавчий комітету та структури виконавчих органів ради ОТГ. Більш детально тренерки зупинилися на питаннях реорганізації рад, кадрових питаннях, а також на правових аспектах процесу реорганізації органів місцевого самоврядування.

Директорка Чернігівського ЦРМС Ірина Кудрик зазначила: «Після виборів 29 жовтня у 14 об’єднаних територіальних громадах області мають працювати новообрані голови, депутатський корпус. Їх повноваження починаються не з моменту обрання, а відповідно до закону після проведення першої сесії. Це засідання є доволі складною процедурою, підготовка до нього потребує значних знань і серйозної взаємодії учасників процесу». За її  словами основне завдання тренінгів, які проводяться Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування за підтримки програми U-LEAD, дати максимум інформації новообраним депутатам та головам, щоб підготувати їх до ефективної роботи в нових умовах. А також запропонувати необхідний алгоритм.

У свою чергу голова новоствореної Семенівської ОТГ Сергій Деденко подякував гостям з Чернігова за проведений тренінг та пообіцяв застосовувати набуті знання у практичної роботі.

Тренінг для Семенівської громади – це один із серії заходів, які організовуються Чернігівським ЦРМС для об'єданих громад області.

Стельмах Оксана

]]>
Поліція затримала підозрюваного у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень жителю Семенівки http://monitor.cn.ua/ua/style/58635 В Семенівці поліція затримала парубка, який завдав своєму знайомому тяжких тілесних ушкоджень, від яких той помер. Стиль article Mon, 06 Nov 2017 07:35:31 +0200 3 листопада до поліції надійшло повідомлення про виявлення в одному з помешкань Семенівки тіла місцевого жителя з тілесними ушкодженнями кримінального характеру. На місце події прибула слідчо-оперативна група Семенівського відділення поліції ГУНП в Чернігівській області.

Згодом судмедекспертиза причиною смерті загиблого назвала набряк головного мозку та численні переломи ребер.

Оперативники опитали сусідів та можливих свідків, провели подворові обходи та ідентифікувала всіх учасників гучного застілля. В подальшому кримінальна поліція встановила, що тілесні ушкодження потерпілому під час розпиття алкогольних напоїв та раптово виниклого конфлікту на ґрунті неприязних відносин завдав раніше судимий житель Семенівки.

Парубок побив чоловіка руками й ногами по голові і тулубу. Підозрюваний у скоєному зізнався та надав правдиві свідчення. Семенівським районним судом йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого) - карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
На кордоні затримано наркокур’єра http://monitor.cn.ua/ua/style/58410 Прикордонний наряд відділу прикордонної служби «Леонівка» в ході реалізації оперативної інформації, у взаємодії зі співробітниками СБУ, при спробі порушення державного кордону до Росії затримав громадянина України К. Стиль article Sat, 28 Oct 2017 08:46:22 +0300 Правопорушник не мав при собі жодних документів. В ході його огляду правоохоронцями виявлено пакет з наркотичною речовиною рослинного походження вагою близько 1 кілограму.

Про факт виявлення наркотичної речовини направлено повідомлення про кримінальне правопорушення за статтею 305 Кримінального Кодексу України «Контрабанда наркотичних засобів».


Помічник начальника прикордонного загону - начальник прес-служби підполковник О.В. Дудко

]]>
Вогнеборці ліквідували пожежу, причиною якої послужила необережність при палінні господаря http://monitor.cn.ua/ua/style/57118 5 вересня о 04:36 до Служби порятунку "101" у Семенівському районі надійшло повідомлення про пожежу в одному з приватних житлових будинків, що у райцентрі Семенівка по вул. Приозерній. Стиль article Wed, 06 Sep 2017 07:45:40 +0300 На місце пригоди оперативно прибуло відділення 11-ої державної пожежно-рятувальної частини. На той момент в будівлі спостерігалося щільне задимлення, а в одній із кімнат відбувалося інтенсивне горіння.

Вогнеборці у апаратах захисту органів дихання та зору о 04:51 пожежу локалізували, а о 05:05 остаточно ліквідували та не допустили поширення полум’я на інші кімнати оселі.

Причиною пожежі послужила необережність при палінні 47-річного господаря помешкання. Вогнем знищено диван, пошкоджено речі домашнього вжитку, стіни та підлогу.

До ліквідації пожежі залучалось 5 чоловік особового складу та 1 одиниця техніки.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Рятувальники здійснили профілактичний рейд у місцях збирання зернових http://monitor.cn.ua/ua/style/56762 З метою профілактики пожеж під час жнив, 18 серпня фахівцями Семенівського районного сектору Управління ДСНС України у Чернігівській області було здійснено профілактично-роз'яснювальний рейд місцями збирання зернових на території сільськогосподарського товариства "Світанок" в с. Жадове. Стиль article Mon, 21 Aug 2017 07:42:49 +0300 Рятувальники поспілкувалися із задіяними на жнивах аграріями, керівництвом сільгосптовариства, провели з ними протипожежні інструктажі, оглянули наявність та відповідність вимогам правил пожежної безпеки зернозбиральної та задіяної техніки й агрегатів, забезпеченість її первинними засобами пожежогасіння та протипожежним інвентарем.

Фахівці районної Служби порятунку "101" нагадали про недопустимість використання відкритого вогню і паління у місцях збирання зернових, а для більш детального ознайомлення із заходами пожежної безпеки під час жнив надали аграріям профілактичні листівки й пам'ятки.


У ДСНС України у Чернігівській області

]]>
На Семенівщині заохочують медпрацівників працювати в районі http://monitor.cn.ua/ua/style/56612 Днями голова Семенівської райдержадміністрації Сергій Деденко вручив ключі та ордер на право проживання у службовій квартирі молодому спеціалісту — лікарю-педіатру Аллі Романовській, яка приїхала на Семенівщину цього літа. Стиль article Mon, 14 Aug 2017 17:00:45 +0300 Це вже друга квартира, передана цьогоріч лікарям району.

Місцеві керівники переконані: для залучення медичних працівників необхідно надати їм певні соціальні гарантії, в першу чергу — житло. Тож у Семенівському районі діє Програма забезпечення житлом медичних працівників закладів охорони здоров’я на 2015-2017 роки.

— Ми ставимо за мету, що квартира має здаватися в такому стані, щоб людина могла заселитись і повноцінно там мешкати, — зазначив Сергій Деденко. — Важливо надавати житло молодим спеціалістам, які приїжджають працювати на Семенівщину. Аби вони залишались у нас, для них треба створити належні умови.

До слова, допомагають у ремонті житла місцеві підприємці та депутати.

Кожному новопризначеному лікарю з місцевого бюджету виплачуються підйомні кошти, цьогоріч - по 20 тисяч гривень. Їх вже отримали чотири медпрацівники.


За інформацією Семенівської районної державної адміністрації

]]>
Перевищення цезію-137 в грибах http://monitor.cn.ua/ua/style/56468 Шановні жителі міста Чернігова та області! Стиль article Mon, 07 Aug 2017 16:09:33 +0300 В рамках виконання «Плану моніторингових досліджень об'єктів навколишнього середовища» фахівцями радіологічної лабораторії, в зразку грибів, зібраних у селі Карповичі Семенівського району, було виявлено перевищення вмісту радіонукліду Cs137.

При нормі 500Бк/кг, в дослідженому зразку визначено 749 Бк/кг.

Досліджувалась суміш грибів, яка складалася з підберезовиків, сироїжок, маслюків.

Наголошуємо: збираючи продукти лісу будьте пильними та обережними - вибирайте для збору грибів та ягід лише перевірені місця.

Для того, щоб впевнитися в безпечності зібраних ягід та грибів, Ви можете звернутися до радіологічної лабораторії ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою м.Чернігів, вул. Любецька, 11-а.

]]>
Набрав законної сили вирок, яким винного за скоєння восьми епізодів злочинів проти власності та незаконне заволодіння транспортним засобом http://monitor.cn.ua/ua/style/56407 Колегія апеляційного суду області погодилася з вироком районного суду, яким у березні поточного року жителя м. Семенівка за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 2, 3 ст. 185 (крадіжка, вчинена повторно з проникненням), ч. 2 ст. 289 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом) засуджено до 5 років позбавлення волі без конфіскації майна. Стиль article Sat, 05 Aug 2017 08:42:18 +0300 У судовому засіданні прокурором спростовано доводи апеляційної скарги обвинуваченого та захисника щодо суворості призначеного покарання та невірної кваліфікації дій.

Прокурором доведено, що суд першої інстанції при ухваленні вироку уже врахував ступінь тяжкості вчинених злочинів, дані про особу, пом’якшуючі й обтяжуючі покарання обставини та вірно кваліфікував дії обвинуваченого

Апеляційний суд підтвердив обґрунтованість та справедливість призначеного покарання, у зв’язку з чим вирок набрав законної сили.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
За позовом прокуратури орендаря зобов’язано повернути державі майже 6,5 га землі водного фонду http://monitor.cn.ua/ua/style/56297 Прокуратурою області у межах реалізації представницьких повноважень виявлено порушення при передачі ще у 2007 році фізичній особі земельної ділянки із розташованим на ній водним об’єктом площею майже 6,5 га для рибогосподарських потреб на території Янжулівської сільської ради Семенівського району. Стиль article Mon, 31 Jul 2017 10:06:05 +0300 Встановлено, що землю передано без проведення її нормативно-грошової оцінки, що призвели до неправильного розрахунку орендних платежів та не надходження у визначеному законодавством розмірів коштів до бюджету.

Діючи на захист інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогами визнати договір оренди землі недійсним.

Рішенням суду позицію прокуратури підтримано та позов задоволено.

Відтак завдяки вжитим прокуратурою заходам земельна ділянка водного фонду площею майже 6,5 га підлягає поверненню у користування держави.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Семенівською районною державною адміністрацією створено службу громадських інспекторів з благоустрою. http://monitor.cn.ua/ua/style/55774 Семенівською районною державною адміністрацією створено службу громадських інспекторів з благоустрою. Стиль article Fri, 07 Jul 2017 15:52:24 +0300 Нелегко зрушити з місця питання благоустрою, навіть у такому невеличкому містечку. Але, мало-помалу, у Семенівці в цьому напрямку є зрушення. Питання контролю за благоустроєм - справа важлива і потрібна
 
Протягом першого півріччя поточного року Семенівська районна державна адміністрація проводила пошук громадських активістів, які б погодилися взяти на себе функцію контролю за дотриманням правил благоустрою в населених пунктах району.
 
"Всі семенівці знають, що в місті діють правила з благоустрою, які зобов’язують нас дотримуватись певних вимог – від дотримання тиші у відведені години до заборони спалювання сміття. Такі ж правила діють і в багатьох населених пунктах району. За всі ці і багато інших порушень, мають право складати протоколи дільничні інспектори поліції, але їх на район тільки троє. І за весь минулий рік таких протоколів було складено лише два. Тобто фактично контролювати цей напрям роботи було нікому. Наразі, мною було прийнято розпорядження про призначення інспекторами шістьох мешканців Семенівки. В селах району, нажаль, таких активістів не знайшлося. Приємно, що серед інспекторів є депутати районної та міської рад", - каже голова Семенівської РДА Сергій Деденко.
 
Основним завданням громадських інспекторів є профілактика правопорушень у сфері благоустрою та роз’яснення законодавства населенню.
 
"Всі ми бачимо, як восени та весною наше місто перетворюється на один великий палаючий костер, в якому згорає опале листя, інші відходи та сміття. І ніхто з нас не задумується, що в повітря виділяються канцерогенні сполуки, а ще бензопірен, діоксини та інша гидота, які є причиною захворювання на рак. Цим повітрям дихаємо і ми, і наші діти", - продовжує Сергій Іванович.
 
Роз’яснити населенню, що цього не можна робити – і є завданням громадських інспекторів з благоустрою
 
Також вони наділені правом складати протоколи за статтею 152 КУпАП (порушення правил благоустрою).
Діяльність громадських інспекторів спрямована на підвищення правової свідомості наших громадян, а також на те, щоб наша громада мешкала в більш охайному середовищі, в чистоті і безпеці.


http://semenovka.at.ua/news/na_semenivshhini_stvoreno_sluzhbu_gromadskikh_inspektoriv_z_blagoustroju/2017-07-07-1965

]]>
На пожежі загинула 76-річна господиня будинку http://monitor.cn.ua/ua/style/54229 6 травня о 10:47 до Служби порятунку "101" у Семенівському районі Чернігівської області надійшло повідомлення про пожежу в одному з приватних житлових будинків, що у райцентрі по вул. Кавказькій. Стиль article Mon, 08 May 2017 09:44:06 +0300 На місце пригоди прибуло відділення 11-ї державної пожежно-рятувальної частини. На момент їх прибуття полум'я вже була охоплена одна із кімнат житлового будинку.

Оперативними діями пожежу о 10:47 було локалізовано, а о 10:50 ліквідовано. Нажаль, в ході ліквідації було виявлено обгоріле тіло 76-річної господарки будинку.

В ході розслідування причини та обставин виникнення пожежі встановлено, що загоряння сталося через надмірне перегрівання опалювальної груби. Як з’ясувалося, господарі на грубі повісили ковер він почав тліти, а згодом і зайнявся.

Всього на гасіння пожежі було задіяне 1 одиниця спеціальної техніки та 4 чоловіка особового складу.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Під час пожежі житлового будинку загинув 44-річний чоловік http://monitor.cn.ua/ua/style/54173 4 травня об 11:43 до Служби порятунку "101" у Семенівському районі Чернігівської області надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку по вулиці Пряма, 172, що в райцентрі. Стиль article Sat, 06 May 2017 07:47:01 +0300 За викликом оперативно до місця пригоди прибуло два відділення 11-ї державної пожежно-рятувальної частини у складі 6 чоловік особового складу та 2 одиниць спеціальної техніки. На момент їх прибуття в будинку спостерігалося щільне задимлення, горіла підлога на площі 2 м.кв. та речі домашнього вжитку.

Рятувальники в апаратах захисту органів дихання та зору об 11:57 займання локалізували, а о 12:45 - остаточно ліквідували. Під час гасіння пожежі в одній із кімнат помешкання на підлозі вогнеборцями було виявлено тіло чоловіка без ознак життя. Ним виявився 44-річний син господарки будинку. Ймовірною причиною пожежі стало необережність під час паління загиблого.

Рятувальники Управління ДСНС України у Чернігівській області вкотре застерігають: щоб уникнути пожежі, й тим самим вберегти своє та життя оточуючих Вас людей, будьте обережні при поводженні з вогнем. Не допускайте паління у помешканнях, особливо перебуваючи в нетверезому стані. Ретельно гасіть недопалки та сірники.


У ДСНС України у Чернігівській області

]]>
Через необережність під час паління одна людина загинула, ще одну врятовано http://monitor.cn.ua/ua/style/54158 4 травня об 11:43 до Служби порятунку "101" у Семенівському районі надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку по вулиці Пряма, 172, що в райцентрі. Стиль article Fri, 05 May 2017 11:54:56 +0300 За викликом оперативно до місця пригоди прибуло два відділення 11-ї державної пожежно-рятувальної частини. На момент їх прибуття в будівлі спостерігалося щільне задимлення. Рятувальники в апаратах захисту органів дихання та зору об 11:57 займання локалізували, а о 12:45 - остаточно ліквідували. Під час гасіння пожежі в одній із кімнат помешкання на підлозі вогнеборцями було виявлено тіло чоловіка без ознак життя. Ним виявився 44-річний син господарки будинку. Вогнем знищено домашні речі.
   
Того ж дня о 15:10 рятувальники 24-ї державної пожежно-рятувальної частини У ДСНС в області ліквідували пожежу житлового будинку по вулиці  Горького, 10 у м. Борзна. Під час гасіння пожежі вогнеборці врятували 52-річну господарку будинку, яка надихалась продуктами горіння та знепритомніла. Рятувальники винесли жінку у безпечне місце та передали її медичним працівникам, проте від госпіталізації вона відмовилась. Вогнем знищено покрівлю та перекриття будинку по всій площі, пошкоджено домашні речі.    
   
Всього до ліквідації пожеж залучалось 13 чоловік особового складу та 4 одиниці спеціальної техніки.
   
Причиною пожеж в обох випадках послужила необережність громадян під час паління.
   
Рятувальники Управління ДСНС України у Чернігівській області вкотре застерігають: щоб уникнути пожежі, й тим самим вберегти своє та життя оточуючих Вас людей, будьте обережні при поводженні з вогнем. Не допускайте паління у ліжку, особливо перебуваючи в нетверезому стані. Ретельно гасіть недопалки та сірники.


У ДСНС України у Чернігівській області

]]>
Посадові особи місцевого самоврядування вивчали новий Закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування" http://monitor.cn.ua/ua/education/53831 Центр підвищення кваліфікації кадрів для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів виконавчої влади, інших категорій слухачів за визначенням Семенівського району провів виїзний семінар-тренінг «Основні засади реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування України». Освіта article Sat, 22 Apr 2017 12:36:53 +0300 Під час семінару присутні ознайомилися з основними аспектами нового Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»; ознайомилися із підзаконними нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України та Нацдержслужби України щодо практичних питань проходження служби в органах місцевого самоврядування відповідно до вимог закону про службу в органах місцевого самоврядування.

Посадовці цікавились, яка розрахункова величина застосовуватиметься при визначенні розмірів посадових окладів службовців місцевого самоврядування (прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року, чи мінімальна заробітна плата), надбавкою за ранг та вислугу років тощо.

Проводили семінар Підгайний Петро Михайлович – заступник директора центру, магістр державної служби та Дубок Валентин Петрович – заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у м. Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях, магістр державного управління.

У роботі семінару взяли участь Сергій Іванович Деденко – голова Семенівської районної державної адміністрації, Єрьома Сергій Анатолійович – заступник голови Семенівської районної ради.

]]>
Семінар з питань децентралізації в Семенівці http://monitor.cn.ua/ua/anons/52805 Анонси article Fri, 17 Mar 2017 10:00:00 +0200 Семінар-тренінг «Процес децентралізації та спільний розвиток території» відбудеться в Семенівці 17 березня. 

Мова йтиме про сприйняття спільного розвитку, оцінку та визначення його пріоритетів; залучення зовнішніх джерел фінансування для розвитку територій та формування бюджету об’єднаної територіальної громади. Також слухачі ознайомляться з здобутками та викликами реформи децентралізації на Чернігівщині, обговорять процес об’єднання громад.

Захід проводиться для посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів, інших категорій слухачів.

Початок семінару – 10.00.

Місце проведення – Семенівська міська рада.

]]>
Прокурор області Володимир Комашко провів особистий прийом громадян у місті Семенівка http://monitor.cn.ua/ua/style/52641 Прокурор області Володимир Комашко провів виїзний прийом громадян у Семенівському відділі Менської місцевої прокуратури. Стиль article Fri, 10 Mar 2017 07:41:35 +0200 На прийом до прокурора звернулися 7 громадян з питань, що  здебільшого стосувалися здійснення досудового розслідування у кримінальних провадженнях, зокрема щодо прийнятих процесуальних рішень, строків слідства та з інших.

Під час особистого спілкування з громадянами прокурор області зазначив, що всі заяви будуть ретельно вивчені, за результатами їх розгляду прийняті законні та обґрунтовані рішення. З окремих питань надано роз’яснення законодавства.

Керівництвом прокуратури області й надалі плануються виїзні прийоми громадян в інші райони Чернігівщини.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Рятувальники роз’яснюють правила безпечної поведінки в побуті http://monitor.cn.ua/ua/style/52267 Чернігівські рятувальники продовжують спілкуватися та нагадувати громадянам основні правила безпечної поведінки в побуті. Стиль article Thu, 23 Feb 2017 07:37:38 +0200 Так, з метою попередження виникнення пожеж, випадків загибелі і травмування людей на них, 22 лютого рятувальники здійснили профілактичне відпрацювання приватного житлового сектору громадян у м. Семенівка.

До даного заходу також були залучені працівники служби у справах дітей районної державної адміністрації та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Основна увага приділялася особам, які належать до підвищеної групи ризику, а саме: самотнім особам похилого віку, багатодітним сім’ям та особам, що зловживають спиртним напоями.

Під час спілкування працівники Семенівського районного сектору УДСНС України у Чернігівській області роз'яснювали громадянам основні норми та правила пожежної безпеки під час використання електрообігрівачів, електропобутових і газових приладів, а також під час користування приладами пічного опаленням.

Окремо співробітники Служби порятунку зупинилися на актуальних зимових небезпеках для життя та здоров’я. Людей застерегли щодо тонкої криги на водоймах, а також обморожень і переохолоджень. На всі запитання, що виникали в громадян фахівці надали кваліфіковані відповіді. А для того, щоб важлива інформація краще запам’яталася, громадянам роздали тематичні пам’ятки та листівки.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
В прикордонні вилучили набої для автомата http://monitor.cn.ua/ua/style/52114 Прикордонним нарядом відділу прикордонної служби «Леонівка», в ході реалізації оперативної інформації неподалік с. Архипівка Семенівського району затримано жителя одного з сіл цього ж району, який в пакеті переміщував 39 набоїв до автомату Калашнікова калібру 5,45 мм. Стиль article Fri, 17 Feb 2017 07:41:47 +0200 В діях затриманого вбачаються ознаки злочину передбаченого статтею 263 Кримінального Кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами», про що сповіщено співробітників Семенівського відділення Національної поліції.  
 

Помічник начальника прикордонного загону - начальник прес-служби підполковник О.В.Дудко

]]>
Із думкою про майбутнє: створення ОТГ та покращення умов життя і навчання дітям http://monitor.cn.ua/ua/politics/51579 На Семенівщині отримували подарунки та говорили про формування об’єднаної територіальної громади. Політика article Sat, 28 Jan 2017 12:24:05 +0200 З робочим візитом у районі перебував заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко. Разом з представниками місцевої влади він поспілкувався з очільниками сільських рад щодо реалізації реформи децентралізації.

Мова йшла про переваги та фінансові стимули при добровільному об'єднанні.

- Процес добровільного об’єднання територіальних громад — неминучий для сільських рад, які хочуть розвиватись, — зазначив заступник голови облдержадміністрації. — Це можливість удосконалити місцеву інфраструктуру та соціальну сферу, впроваджувати заходи з енергозбереження.

Учасники засідання висловили готовність створити одну ОТГ з центром у Семенівці.

Цього ж дня Сергій Сергієнко передав багатодітним родинам сертифікати на отримання двоярусних ліжок.

Меблі отримали сім’ї Світлани Назарової із Семенівки, у якій виховується семеро дітей, та Людмили Любарець із села Жадове, де п’ятеро діток.

Основним доходом родин є соціальна допомога, тому такий подарунок їм був дуже необхідний.

- Я з задоволенням вручаю вам сертифікати на двоярусні ліжка, які вже доставлені в район. Упевнений — підтримка багатодітних сімей в області буде продовжуватись,— зазначив заступник голови ОДА.

Малечі також передали солодкі подарунки.

На нових комп’ютерах відтепер працюватимуть в опорній Семенівській гімназії № 2.

Комплект техніки (13 одиниць) з ліцензійними програмним забезпеченням Сергій Сергієнко передав навчальному закладу у рамках дії угоди між Урядами України та Китайської Народної Республіки. Вартість однієї одиниці комплекту — понад 12 тисяч гривень.

Варто зауважити, що до цього, один комп’ютер у гімназії був розрахований на 24 учні.

]]>
Семенівська міська рада ініціює об’єднання громади http://monitor.cn.ua/ua/politics/50723 Семенівська міська рада ініціює об’єднання територіальних громад Семенівської міської ради та сільських рад Семенівського району в Семенівську об’єднану територіальну громаду з центром в місті. Політика article Mon, 19 Dec 2016 17:36:38 +0200 Добровільне об’єднання територіальних громад Семенівської міської ради та 17 сільських рад Семенівського району, а саме:
Семенівської міської ради у складі м. Семенівка та с. Кути Другі, Архіпівської сільської ради у складі с. Архипівка, с. Заря, с. Леонівка; Галаганівської сільської ради у складі с. Галаганівка, с. Гремячка; Жадівської сільської ради у складі с. Жадове, с. Вільхівка, с. Довжик, с. Єршов, с. Іваніне, с. Селище, с. Турове; Янжулівської сільської ради у складі с. Янжулівка, с. Покровське; Іванівської сільської ради у складі с. Іванівка, с. Зелений Гай, с. Іванпуть, с. Кривуша, с. Марс, с. Ракути, с. Східне; Карповицької сільської ради у складі с. Карповичі, с. Гаті, с. Красні Лози, с. Набережне; Костобобрівської сільської ради у складі с. Костобобрів, с. Сергіїівське; Машівської сільської ради у складі с. Машеве, с. Ферубки; Миколаївської сільської ради у складі с. Миколаївка, с. Залізний Міст; Орликівської сільської ради у складі с. Орликівка, с. Баранівка, с. Блешня, с. Мхи, с. Першотравневе; Олександрівської сільської ради у складі с. Олександрівка, с. Газопровідне, с. Зелена Роща, с. Карасі, с. Криульки, с. Максимихине, с. Угли, с. Фроли; Погорільської сільської ради у складі с. Погорільці, с. Лосівка, с. Тополівка; Старогутківської сільської ради у складі с. Стара Гутка, с. Вільшанка, с. Жаданівка, с. Лосівочка, с. Шведчина; Тимоновицької сільської ради у складі с. Тимоновичі, с. Заріччя, с. Калинівське, с. Медведівка, с. Брониви, с. Луб»яне, с. Чорнозем; Хотіївської сільської ради у складі с. Хотіївка, с. Кринички, с. Лісківщина, с. Прогрес, с. Березовий Гай; Чорнорізької сільської ради у складі с. Чорний Ріг, с. Бобрик Другий, с. Козилівщина, с. Лубня; Радомської сільської ради у складі с. Радомка, с. Березова Роща в  Семенівську міську об’єднану територіальну громаду з центром в місті Семенівка.

 

]]>
Рятувальники проводять роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі http://monitor.cn.ua/ua/education/50220 Лише нещодавно на водоймах Чернігівщини, переважно ставках і озерах, з'явилася крига, а з нею і любителі зимової риболовлі. Проте, коливання температури повітря аж ніяк не додають міцності льоду. Освіта article Fri, 02 Dec 2016 12:42:21 +0200 З метою профілактики трагічних випадків на водних об'єктах, 1 грудня фахівці Семенівського районного сектору Управління ДСНС у Чернігівській області провели профілактичний захід з рибалками на озері "Козакеве", що на околиці районного центру.

Перш за все, було роз’яснено небезпеку ходіння по тонкому льоду чи перебування поблизу відкритої води, а також до чого може призвести скупчення рибалок на одному місці та пробивання поряд із собою багатьох лунок.

Крім того, рятувальники радили рибалкам мати з собою елементарні засоби порятунку, не вживати алкоголю, оскільки той знижує відчуття небезпеки, розповіли правила надання допомоги у екстрених випадках та вручили тематичні листівки з питань безпеки перебування на льоду.

]]>
Прикордонники затримали росіянина без документів http://monitor.cn.ua/ua/style/50103 Учора прикордонний наряд відділу «Леонівка» Чернігівського загону затримав 36-річного громадянина Росії. Стиль article Mon, 28 Nov 2016 17:25:29 +0200 Невідомого охоронці кордону зупинили на напрямку с. Леонівка Семенівського району. У чоловіка не було при собі документів, а в ході подальшої перевірки з’ясувалося, що в грудні 2015 року цей громадянин за порушення правил перебування в Україні був притягнутий до адміністративної відповідальності за статтею 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Після цього його було примусово повернуто до Росії та заборонено в’їзд на територію України протягом 3 наступних років.

Наразі за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 204-1 «Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України» на правопорушника складено відповідний протокол.

Документи по затриманню направлено на розгляд суду для притягнення його до відповідальності.

]]>
За 15 кілометрів від російського кордону вшанували жертв Голодомору http://monitor.cn.ua/ua/style/50042 26 листопада, у невеличкому райцентрі Семенівка, найпівнічнішому з усіх районних центрів України, пройшли заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів. Стиль article Sat, 26 Nov 2016 18:37:55 +0200 Учасники заходу вшанували пам’ять мільйонів українців, замучених голодом. Схилити голову перед жертвами голоду-геноциду разом з жителями територіальної громади прийшли заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова та голова обласної ради Ігор Вдовенко.

Тоді, у далеких 1932-1933-му, жертвами страшної політичної волі тоталітарних правителів стали мільйони наших співвітчизників.

Понад 360 тисяч з них — наші земляки–чернігівці. На сумнозвісні «чорні дошки» були занесені 4 райони Чернігівщини, повністю або частково — 4 міста, 20 селищ і сіл, 4 МТС. А це означало, що пощади не буде нікому — звідти безжально вигребуть усе до останньої зернини, до останньої картоплини.

Не оминула біда і Семенівський район. Зараз неможливо встановити повні списки загиблих під час Голодомору людей. Хоча, навіть те, що ми знаємо, вражає своєю жорстокістю. Наприклад, тільки у цьому невеличкому поліському районі встановлено імена 324-х жертв Голодомору: 76 – у Семенівці, 46 – у Жадовому, 29 – у Машевому, 24 – у Радомці, 23 – у Янжулівці, по 15 – у Погорільцях та Хотіївці, трохи менше в інших селах.

Звертаючись до земляків, голова обласної ради Ігор Вдовенко відзначив, що голодомор був ретельно спланованою проти українців акцією, що мала ліквідувати основу нації, зруйнувати незалежні селянські господарства, морально зламати народ та унеможливити його протистояння жорстокій тоталітарній владі.

За словами посадовця, це був страшний період для наших співвітчизників, коли у мирний час на родючих українських чорноземах, які ще донедавна так щедро радували врожаями, де працювали і жили селяни-трударі, почали масово вимирати люди, зникали цілі села.

Символічно, що, незважаючи на всі заборони радянської тоталітарної системи, на сьогоднішнє повне заперечення владою Росії самого факту голодомору, скорботні заходи проходять саме тут. За кілька кілометрів від російського кордону. А значить пам’ять українців незнищенна, вона жива, вона житиме вічно. На цьому наголосила у своєму виступі Наталія Романова. Крім того, вона закликала вшанувати жертв геноциду хвилиною мовчання.

Представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко розповів, що селяни на Семенівщині активно опиралися колективізації, противилися людоненависницькій більшовицькій політиці. Як результат — увесь район у квітні 1933 року занесений радянською владою на т. зв. «чорну дошку».

Учасники скорботного мітингу поклали квіти до пам’ятного хреста жертвам голодоморів, що на місцевому кладовищі. І запалили поминальні лампадки як символи мільйонів невинних душ, закатованих голодом.

Місцевий священик Української православної церкви Київського патріархату отець Максим відправив заупокійну літію.

]]>
Жителя Семенівщини затримали біля кордону з обрізом http://monitor.cn.ua/ua/style/49921 В суботу, прикордонний наряд відділу прикордонної служби «Семенівка» поблизу с. Тимоновичі Семенівського району здійснював контроль за дотриманням прикордонного режиму в прикордонній смузі. Стиль article Tue, 22 Nov 2016 09:34:25 +0200 Опівдні наряд зупинив для перевірки документів 50-річного місцевого жителя.

З документами у нього виявилося все в порядку, а ось із згортком, що перебував у нього під верхнім одягом, все виявилося набагато складніше.

Коли згорток розкрили, то в ньому виявили обріз мисливської рушниці «Іж-18» 20-калібру.

Враховуючи те, що в діях цього громадянина присутні ознаки злочину передбаченого статтею 263 Кримінального Кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами», його разом з обрізом передали співробітникам Семенівського відділення Національної поліції, якими і провадитимуться подальші слідчі дії.

]]>
Три багатодітні сім’ї з Семенівського району отримали нетелей http://monitor.cn.ua/ua/style/49525 Родини Тетяни Зими та Олени Шабалін із села Жадове та Валентини Грибулі з села Хотіївка Семенівського району отримали в подарунок нетелей. Стиль article Mon, 07 Nov 2016 13:29:07 +0200 Вони стали переможцями конкурсу серед багатодітних сімей, які виховують п’ять і більше дітей до 18-ти років.

Конкурс проведено в рамках обласної та районної Програм передачі нетелей багатодітним сім'ям, які проживають в сільській місцевості Чернігівської області, на 2016-2020 роки.

Договір про закупівлю нетелей заключено з ТОВ «Нове життя» (село Галаганівка), яке є племрепродуктором з розведення молочної Симентальської породи великої рогатої худоби.

Представники багатодітних сімей, які отримали право на отримання нетеля, самостійно обрали тварин та сподіваються, що корівки стануть доброю підмогою їхнім родинам.

Як повідомлялося раніше, 40 багатодітних сімей Чернігівщини цьогоріч отримають нетелі за кошти з обласного бюджету.

]]>
"Зміни в земельному законодавстві України" - http://monitor.cn.ua/ua/education/49283 Семінар під такою назвою 26 жовтня провів Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів виконавчої влади у Семенівському районі. Освіта article Sat, 29 Oct 2016 10:50:07 +0300 Відкрив навчання голова районної державної адміністрації Сергій Деденко. Також був присутній на семінарі заступник голови районної ради Сергій Єрьома.

Під час тренінгу слухачі розглянули такі важливі теми: реалізація права власності громадян на землю, механізми відведення, продаж земельних ділянок, оренда земель як складова розвитку товарних земельних відносин і соціального захисту громадян.

Значну увагу було приділено актуальному на сьогоднішній день питанню – землі для учасників АТО.

Проводив навчання заступник начальника управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області Ігор Пузан.

]]>
Голова обласної ради Ігор Вдовенко побував з робочим візитом в Семенівці http://monitor.cn.ua/ua/politics/49104 20 жовтня голова обласної ради Ігор Вдовенко взяв участь у роботі 7 сесії Семенівської районної ради сьомого скликання. Політика article Fri, 21 Oct 2016 14:55:45 +0300 Провів пленарне засідання очільник районної ради Василь Малкович.

Робота сесії розпочалася з розгляду питання «Про хід виконання рішення районної ради № 106 від 22 вересня 2016 року «Про Звернення районної ради до обласної ради щодо встановлення законності прийняття Чернігівською обласною радою рішення про припинення права користування землями лісового фонду правонаступниками сільськогосподарських підприємств Семенівського району», яке, за пропозицією головуючого, було внесене до порядку денного додатково.

Виступаючи по першому питанню, голова районної ради Василь Малкович відмітив, що надана інформація обласної ради не задовольняє депутатів та звернувся до голови обласної ради Ігоря Вдовенка із проханням висловити свою думку з приводу повернення лісів місцевим громадам.

У своєму виступі очільник обласної ради зазначив, що вбачає у діях районної ради долю популізму. – Нещодавно ми проводили загальні збори місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Ради Чернігівщини», де були надані детальні юридичні роз'яснення щодо цього питання, – підкреслив керівник.

Ігор Вдовенко на сучасному етапі не бачить шляхів як у рамках законодавчого поля надати право користування лісами територіальним громадам. А передачу ДП «Семенівкарайагролісгоп» районній раді - органу, який в подальшому після реалізації реформи децентралізації буде ліквідовано, голова обласної ради вважає недоцільним.

Натомість, Ігор Вдовенко запевнив депутатів що Звернення районної ради з порушених питань буде розглянуто на черговій сесії обласної ради.

Під час діалогу очільник обласної ради також розповів про актуальність та переваги добровільного об'єднання територіальних громад.

У своїх виступах депутати районної ради порушили перед керівником обласного представницького органу низку проблемних питань регіону: надання статусу юридичної особи ДП «Ірванцівський торфозавод», ремонт дороги до села Янжулівка, значну нестачу коштів в районних бюджетах, недосконалість формульних розрахунків на освітню та медичну субвенції.

Народні обранці наголошували на недоліках, які виникають у разі об'єднання територіальних громад та при реформуванні медичної галузі.

Враховуючи думку мешканців району, депутати звернулись до голови обласної ради з проханням сприяти у вирішенні питання створення Корюківського медичного центру, так як у районі є проблеми із транспортним забезпеченням, а відстань до закладу охорони здоров'я у м. Мена дуже велика.

Після тривалого обговорення і дискусій, голова обласної ради Ігор Вдовенко виконав приємну місію: за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та активну депутатську діяльність нагородив Почесною грамотою і відзнакою обласної ради депутата районної ради Володимира Самойленка.

Під час засідання депутати також заслухали начальника фінансового управління районної державної адміністрації Євгенії Мірошник та затвердили звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців 2016 року.

Далі депутати внесли зміни до рішення районної ради від 25 грудня 2015 року «Про районний бюджет на 2016 рік».

За поданням районної державної адміністрації з метою забезпечення мобілізаційної підготовки та проведення часткової мобілізації, визначення та достатнього забезпечення на території району заходів комплектування Збройних Сил України, інших військових формувань призовними та мобілізаційними ресурсами, вирішення питань військового обліку людських та транспортних ресурсів, соціальної підтримки мобілізованих до Збройних Сил громадян, учасників антитерористичної операції і членів їх сімей народні обранці затвердили районну Програму забезпечення мобілізаційної підготовки, мобілізації та соціального захисту мобілізованих до лав Збройних Сил України та інших військових формувань і членів їх сімей на 2017 рік.

У рамках проведення оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів району депутати своїм рішенням припинили діяльність юридичної особи Жовтневої загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів шляхом її реорганізації (приєднання у статусі філії Семенівської гімназії №2) із 1 січня 2017 року.

Крім того, депутати розглянули блок земельних питань та прийняли низку актуальних для успішного розвитку району рішень.

]]>
Трьох наркокур’єрів засуджено до 8 років позбавлення волі http://monitor.cn.ua/ua/style/49072 Семенівський районний суд засудив трьох зловмисників, які налагодили контрабанду наркотиків з території Російської Федерації. Стиль article Thu, 20 Oct 2016 13:06:53 +0300 Оперативники СБУ затримали наркокур’єрів у січні ц.р. під час переправлення через кордон України 1,5 кг канабісу.

Засуджені вже мали конфлікти із законом та раніше притягувалися до відповідальності за скоєння інших злочинів.

Вироком суду наркоділків визнано винними за ч. 2 ст. 305 та ч. 2 ст. 309 Кримінального кодексу України.

Кожному з них призначено покарання у вигляді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

]]>
Хід досудового розслідування за фактом дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася в Семенівці, перебуває на контролі прокуратури http://monitor.cn.ua/ua/style/48849 Прокуратурою області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася в листопаді 2015 року в м. Семенівці, внаслідок якої загинув пішохід (ч. 2 ст. 286 КК України). Стиль article Tue, 11 Oct 2016 07:47:09 +0300 Під час досудового розслідування водій автомобіля у своїх поясненнях повідомив, що видимість йому обмежував зустрічний транспортний засіб, після роз’їзду з яким він побачив пішохода, при цьому, хоча і застосував робоче гальмування, однак наїзду уникнути не вдалося. 

З метою встановлення фактичних даних про обставини ДТП, очевидців події, перевірки доводів водія, в ході слідства слідчим допитано, як свідків 30 осіб, призначено та проведено 7 судових експертиз.

Згідно з висновком судової автотехнічної експертизи за умов, вказаних водієм, він не мав технічної можливості, шляхом своєчасного застосування екстреного гальмування, уникнути наїзду на пішохода.

У процесуального керівника виникли сумніви в об’єктивності висновку експерта, у зв’язку з чим слідчому надано в порядку ст. 36 КПК України додаткові вказівки, у яких вказано на проведення комплексу слідчих дій, спрямованих на всебічне, повне і об’єктивне дослідження обставин вказаної ДТП.

Водночас з урахуванням обставин вчиненого злочину, характеру, механізму  та виду тілесних ушкоджень потерпілого процесуальним керівником  ініційовано проведення повторних слідчих експериментів. Призначені комплексна судово-медична, автотехнічна та за необхідності  буде призначено й комісійну експертизи.

Хід слідства перебуває на контролі прокуратури області.

]]>
В прикордоні наряд затримав наркокур’єра http://monitor.cn.ua/ua/style/48675 Вчора ввечері, прикордонний наряд відділу прикордонної служби «Семенівка», в ході реалізації оперативної інформації, на автомобільній дорозі м. Семенівка – с. Янжулівка затримав 57-річного місцевого жителя, який велосипедом перевозив кущі коноплі загальною вагою 1,5 кг. Стиль article Tue, 04 Oct 2016 12:30:08 +0300 В діях затриманого вбачаються ознаки злочину передбаченого статтею 309 Кримінального Кодексу України, про що повідомлено Семенівське відділення Національної поліції, а пізніше і передано самого правопорушника разом з речовими доказами.

]]>
На Чернігівщині поліція оперативно затримала молодика, який зарізав опонента під час конфлікту http://monitor.cn.ua/ua/style/48410 Поліцейські Семенівського відділення поліції ГУНП в Чернігівській області відкрили кримінальне провадження за фактом вбивства жителя одного з сіл району. Стиль article Fri, 23 Sep 2016 12:13:34 +0300 О пів на десяту вечора до чергової частини Семенівського відділення поліції надійшло повідомлення з райлікарні про те, що в медичному закладі помер щойно доставлений 35-річний чоловік. У потерпілого було діагностовано проникаюче ножове поранення живота з пошкодженням внутрішніх органів.

До місця, звідки доправили пораненого, виїхала кримінальна поліція та слідчо-оперативна група відділення, а також дільничний інспектори поліції. На місці, де сталася різанина, правоохоронці встановили, що загиблий вступив у словесну перепалку з перехожим, що проходив повз його подвір'я. Конфлікт швидко переріс у бійку, в ході якої невідомий зловмисник і вдарив господаря двору ножем у живіт.

Підозрюваного одразу було вирахувано та затримано. Ним виявився 20-річний мешканець сусіднього села, який приходив у гості до знайомої. Поліцейським він опору не чинив та у всьому зізнався. З місця події вилучені речові докази, які беззаперечно свідчать про скоєння злочину.

Наразі, за даним фактом поліцією відкрито кримінальне провадження згідно ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство), що карається позбавленням волі на строк від 7 до 15 років. Триває досудове розслідування.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>