Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Агенцiя http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Відкриття авторської фотовиставки Олени Куннової http://monitor.cn.ua/ua/anons/99792 Анонси article Thu, 02 May 2024 00:00:00 +0300 Запрошуємо до ЦБ ім. М.М. Коцюбинського

]]>
Лекція Світлани Безпалої "Дюк Еллінгтон. Творчий портрет" (до Міжнародного дня джазу) http://monitor.cn.ua/ua/anons/99791 Анонси article Tue, 30 Apr 2024 00:00:00 +0300 Запрошуємо до ЦБ ім. М.М. Коцюбинського

]]>
Брейн-ринг до 1000-ліття Чернігівського князівства http://monitor.cn.ua/ua/anons/99790 Анонси article Mon, 29 Apr 2024 00:00:00 +0300  Запрошуємо до ЦБ ім. М.М. Коцюбинського

 

]]>
Майстер-клас та лекція «Бароковий контр-данс». http://monitor.cn.ua/ua/anons/99786 Анонси article Sat, 27 Apr 2024 00:00:00 +0300 Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана запрошує відвідати майстер-клас та лекцію «Бароковий контр-данс».
Музика, захоплююча оповідь дослідниці Ганни Гороженко та елегантні па від студії історичного танцю «Joyssance».
Заходи відбудуть 27  та  28 квітня  у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана.

Довідки за вказаним номером телефону 050-7221911 (Telegram, WhatsApp, Viber).

 

]]>
Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну http://monitor.cn.ua/ua/style/99807 На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків. Стиль article Fri, 26 Apr 2024 15:41:08 +0300 Про стан поводження з ними розповіла сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА директорка Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Наталія Грудницька.

Спікерка зазначила, що згадана цифра неточна, адже наразі відсутня відповідна методика обрахунку. Крім того, в прикордонних громадах (приміром, Городнянській, Новгород-Сіверській, Семенівській та Сновській) через постійні обстріли таких відходів додається чи не щодня.

Наразі вони розміщуються на території 21 територіальної громади області.

Алгоритм проведення робіт з обліку, збирання, перевезення, сортування, зберігання, оброблення і утилізації відходів та відповідні повноваження місцевих органів влади визначено у постанові КМУ від 27 вересня 2022 року № 1073. Зокрема, відходи від руйнувань можуть бути використані повторно. Приміром, як сировина для укріплення ґрунтових і лісових доріг, виробництва бетону, щебенево-піщаних сумішей тощо.

    «Відходи від руйнувань мають бути розміщені на існуючих полігонах (якщо їхня потужність це дозволяє) або у визначених місцях тимчасового зберігання. Це спеціально обладнані або пристосовані земельні ділянки, де можна зберігати такі відходи протягом періоду воєнного стану та одного року з дня його скасування, – розповіла Наталія Грудницька. – Визначають та формують ці земельні ділянки органи місцевого самоврядування. Вони ж подають відповідний пакет документів з клопотанням до обласної військової адміністрації, яка своїм розпорядження визначає певну земельну ділянку як місце тимчасового зберігання».

На сьогодні, відповідно до звернень місцевих органів самоврядування, в області визначено три місця тимчасового зберігання відходів від руйнувань на території Киселівської (2 ділянки) та Іванівської сільських рад (1 ділянка).

    «На жаль, до цього часу Чернігівською міською радою не відведена земельна ділянка для тимчасового зберігання відходів від руйнувань. Але роботи щодо формування такої ділянки розпочаті», – зауважила спікерка.

Демонтаж пошкоджених або зруйнованих будівель проводиться як самостійно сільськими радами, так і за кошти міжнародних організацій.

Так, на сьогодні в рамках Програми розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки уряду Японії та Європейського Союзу реалізуються проєкти «Сприяння безпеці людей в Україні шляхом реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною» та «Підтримка якнайшвидшого відновлення у місцевостях України, що постраждали від війни».

Ці ініціативи втілюються в декількох областях, в тому числі й на території п’яти громад Чернігівщини – Чернігівської міської, Киїнської, Новобілоуської, Киселівської та Іванівської.

На сьогодні коштом міжнародних організацій розібрано та вивезено на паспортизовані місця видалення відходів та місця тимчасового зберігання відходів від руйнувань майже 22,4 тисячі тонн сміття. Майже завершено такі роботи на території Іванівської ТГ, Киселівської та Киїнської. Новобілоуська громада роботи з демонтажу та вивезення відходів від руйнувань виконала практично в повному обсязі без залучення підрядних організацій ПРООН. У Чернігові роботи поки не розпочаті через відсутність визначеного місця тимчасового зберігання відходів від руйнувань.

Допомагають міжнародні партнери і з необхідною технікою. Так, у межах Програми розвитку ООН за фінансової підтримки уряду Японії та ЄС у квітні шість громад області отримали 17 сміттєвозів, 4 самоскиди та 8 одиниць різної важкої техніки.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови http://monitor.cn.ua/ua/style/99806 Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини. Стиль article Fri, 26 Apr 2024 15:29:25 +0300 Навчання відбуватиметься за спеціалізованою програмою, що охоплює термінологію та теми, необхідні для комунікації з іноземними колегами та покращення розмовної англійської українських рятувальників.

За словами директорки освітнього онлайн-простору Вікторії Захарової, Гончаренко центр вже має досвід навчання працівників ДСНС у різних регіонах: пілотні заняття розпочались ще наприкінці 2023 року.

«Працівники ДСНС вже успішно вивчають англійську мову в наших центрах у Рівному та Нетішині, що на Хмельниччині. А нещодавно ми запустили окремий онлайн-курс для команди ДСНС Херсонської області. Тож наші викладачі чітко розуміють і ключові запити рятувальників, і особливості навчальної програми», — ділиться Вікторія Захарова.

Вона також наголосила, що на першому етапі онлайн-курсів для ДСНС команда проєкту пропонує долучитися до підготовки відразу за трьома рівнями: рre-A1, А1 та А2.

«Ми готові формувати навчальні групи і для окремих регіонів, і просто для всіх працівників ДСНС, які прагнуть підтягнути свої знання англійської. Хочете вивчати мову цілим управлінням? Без проблем. Прагнете долучитися до колег з інших міст чи регіонів? Легко! Наша мета — допомогти покращити розмовну англійську та познайомити рятувальників із профільною лексикою. Тобто зробити все можливе, аби в разі спілкування з іноземними колегами працівники ДСНС не турбувалися про мовні бар’єри», — діляться в освітньому центрі.

Аби долучитися до онлайн-курсу англійської для працівників ДСНС, достатньо заповнити коротку форму за цим посиланням. Формування навчальних груп розпочнеться у травні, але реєстрація на курс залишатиметься відкритою безстроково, аби охопити якомога більшу кількість рятувальників.

Графік та періодичність занять будуть розраховані, зважаючи на завантаженість службовців ДСНС, а пропущені через роботу заняття студенти-рятувальники зможуть переглянути в записі.

Додамо, Гончаренко центр – найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована у 2021 році. Головна ціль проєкту – надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього. Важлива складова проєкту – платформа Гончаренко Центр. Online, що пропонує безкоштовні уроки англійської для всіх охочих.
 

]]>
Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу http://monitor.cn.ua/ua/style/99805 Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності. Стиль article Fri, 26 Apr 2024 15:25:34 +0300  Чергова офлайн зустріч представників влади, служби зайнятості, соціальних партнерів, місцевих роботодавців, внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій за «круглими столом» відбулася в Борзнянській міській раді. Йшлося про можливості та послуги для переселенців та ветеранів війни.

За словами директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник, адаптуватися на сучасному ринку праці та працевлаштуватись цим категоріям громадян допоможе низка безкоштовних сервісів та послуг, серед них: підбір роботи, залучення до тимчасової зайнятості, навчання новим професіям, зокрема шляхом надання ваучера, гранти на створення або розвиток власної справи тощо. Для роботодавців діють компенсаційні програми за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій та за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю.

Як працюється сільгоспвиробникам в умовах воєнного стану і чи створюють вони нові робочі місця, фахівцям служби зайнятості розповів керівник ТОВ «Борзнаагроптахопродукт» Іван Іваній – успішний аграрій, чиє ім’я відоме далеко за межами Борзнянщини. За його словами, основним видом діяльності підприємства є виробництво борошномельно-круп’яної продукції, а це - борошно, пшоно, пшенична, кукурудзяна, гречана, ячнева, перлова крупи. «Борзнаагроптахопродукт» також виготовляє олію, комбікорми для птиці, розводить птицю та продає підрощений молодняк (курчат м'ясо-молочної породи та бройлерів), надає послуги з переробки зернових культур, заготовляє та реалізує дрова населенню. Незважаючи на нинішній скрутний та неспокійний час, підприємство продовжує працювати, виробляти українську продукцію і створювати нові робочі місця, забезпечуючи роботою місцевих жителів. Так, цього року за сприяння служби зайнятості на ТОВ «Борзнаагроптахопродукт» було працевлаштовано трьох безробітних апаратниками круп'яного виробництва.

Є запитання? Звертайтеся на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування http://monitor.cn.ua/ua/style/99804 Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність. Стиль article Fri, 26 Apr 2024 09:56:55 +0300 30 березня 2023 року знімальній групі місцевого телеканалу “Дитинець” бізнесмен та екскандидат у депутати Сергій Берестовий зламав камеру та перешкоджав проводити зйомку.

І хоча чернігівська поліція одразу в день нападу відкрила кримінальне провадження за статтею перешкоджання законній професійній діяльності журналістів (171 стаття Кримінального кодексу, частина 1), перспективи притягнення до відповідальності за цей інцидент стають все примарнішими.

Коротка передісторія

30 березня 2023 року в Чернігові мало відбутися засідання сесії міської ради, але не всі  депутати ради зібрались на це засідання.

Журналісти телеканалу “Дитинець” намагалися взяти коментар у одного з  депутатів міської ради від “Слуги народу” Юрія Тарасовця через його відсутність на засіданні сесії. В цей час Тарасовець разом із Сергієм Берестовим знаходилися в одному з кафе в центрі міста. У момент, коли журналісти намагалися взяти коментар в Юрія Тарасовця, той почав тікати від журналістів, а Сергій Берестовий почав  погрожувати та пошкодив камеру журналістів. При цьому свої дії Берестовий пояснював тим, що він фізична особа і не хоче, щоб його знімали.

Одразу після інциденту журналісти написали заяву до поліції.

Кримінальне провадження відкрили одразу, але слідчі дії результату не дають

За словами редакторки телеканалу “Дитинець” Ірини Ломонос, за цей рік розслідування майже не зрушило з місця. Частину важливих слідчих дій представники поліції виконували  лише після клопотань та скарг потерпілих на дії слідства.

Ломонос каже, що через суд доводилося примушувати поліцію, наприклад, проводити психолого-лінгвістичну експертизи аудіозапису, на якому чітко чути погрози на адресу оператора телеканалу.

 “Найбільш кричущим, на нашу думку, є той факт, що ні одразу після подій, ні пізніше (до проведення технічної експертизи), ні зараз (після клопотань потерпілого) не була здійснена дактилоскопічна експертиза пошкоджених деталей та самої камери”, - розповіла ІМІ редакторка телеканалу. 

Поліція складу злочину не бачить. Суд зобов'язав подивитися краще

31 січня 2024 року дізнавачка відділу дізнання Чернігівського РУП Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Вікторія Казанник, яка веде справу ухвалила постанову про закриття кримінального провадження. Справу закрили з формулюванням, що в діях Берестового Сергія Олексійовича відсутній склад кримінального правопорушення за статтею 171 п.1 Кримінального кодексу України, буцім-то він не усвідомлював, що погрожував та завдавав фізичного насилля саме журналісту (хоча на аудіофайлі зафіксований момент, коли оператор представляється працівником «Дитинця»).

Журналісти подали скаргу на постанову Казанник до Деснянського районного суду міста Чернігова. 12 лютого суд ухвалив рішення на користь журналістів.

“Прийнята за результатами досудового розслідування постанова про закриття кримінального провадження є передчасною, прийнятою без всебічного, повного та об'єктивного дослідження обставин справи, а тому підлягає скасуванню” -  йдеться в рішенні суду.

Юридична підтримка ІМІ редакції телеканалу

Юристи Інституту масової інформції допомагають редакції телеканалу “Дитинець” добитися справедливості в цій справі. Після того як розслідування відновили, правоохоронцями ставиться під сумнів діяльність оператора телеканалу в якості законної журналістської діяльності. Потенційний підозрюваний намагається довести, що не розумів, що здійснює напад на журналістів. Тож, редакція звернулася до ІМІ за роз'ясненнями. Отримане від  Інституту масової інформації роз'яснення було долучено до справи.

Також редакція звернулася до Чернігівської окружної прокуратури зі скаргою на бездіяльність представників поліції в цій справі, але отримали відповідь оскаржувати дії чи бездіяльність поліції в суді. 

За словами Ірини Ломанос, на початок квітня 2024 року редакція отримала постанову від поліції, в якій їм відмовили в проведенні слідчих дій: дактилоскопічної експертизи, фоноскопічної експертизи аудіо і відео записів.

Тож питання, чи проведуть правоохоронці всі ті слідчі дії, які чомусь не проводилися протягом року, залишається відкритим.

Позиція поліції

У пресслужбі Чернігівського обласного управління поліції у коментарі ІМІ щодо розслідування справи “Дитинця”  коротко повідомили, що “наразі проводяться слідчі дії, досудове розслідування в кримінальному провадженні триває”.

Щодо загалом ситуації із розслідуваннями журналіських справ у Чернігівській області, то тенденція залишається незмінною - більшість з них закриваються за відсутністю складу злочину.  Так, за даними облуправління поліції, наданими на запит ІМІ, з 2022 року і по теперішній час поліція проводила досудове розслідування у 9 кримінальних провадженнях по фактах перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Сім з них закрили закриття у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, по двом справам розслідування ще триває .

У поліції також повідомили, що по жодній зі справ нікому не було повідомлено про підозру.  

Відзначимо, що і в 2020 - 2021 роках,  за даними ІМІ, всі справи за журналістськими статтями поліція Чернігівської області закривала з формулюванням “через відсутність складу злочину”. 

Раніше в чернігівській поліції пояснювали закриття кримінальних проваджень різною оцінкою інцидентів з боку самих журналістів і правоохоронців. Більшість таких проваджень закривається, оскільки журналісти, які подавали заяви, оцінюють дії проти них як перешкоджання діяльності представників ЗМІ, але під час перевірки поліцією, проведення слідчих дій такі факти не підтверджуються, наголошували в ГУНП в Чернігівській області. 

Павло Пущенко, регіональний представник Інституту масової інформації в Чернігівській області

Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО ”Інститут масової інформації” та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

]]>
Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею http://monitor.cn.ua/ua/style/99803 У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею. Стиль article Fri, 26 Apr 2024 09:43:14 +0300  
 Відповідні рішення погодили на виконавчому комітеті Чернігівської міської ради 24 квітня.

– Три рішення ми приймаємо. Перше – даємо дозвіл на перерахування коштів на КП «ЧТУ», для того, щоб вони розрахувалися з підприємством за виготовлення тролейбусів. Друге – вносимо зміни до мережі маршрутів міського електричного транспорту. Третє, щоб на цьому маршруті застосувався однаковий тариф, враховуючи, що будемо окрім тролейбусів додавати туди ще й автобуси, – пояснив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.
Маршрут № 1 «Діагностичний центр – мікрорайон «Шерстянка» обслуговуватимуть тролейбуси з автономним запасом ходу. Вони курсуватимуть з інтервалом руху у 20 хвилин. Чотири машини придбали коштом міського бюджету у місцевого виробника.

– Щоб зробити 20-хвилинний інтервал, чотирьох тролейбусів недостатньо, тому буде залучатися і автобусний склад. Але тариф буде однаковий на всьому маршруті, незалежно від виду транспорту, – говорить Ломако. – Вважаю, це важливий маршрут для міста. З'єднання Шерстянки та Подусівки з центром та Бобровицею, значно покращить транспортне забезпечення наших мешканців.

За схемою руху цього тролейбусного маршруту буде також облаштовано зупинки громадського транспорту, там, де їх немає. Цим питанням вже займається управління ЖКГ.

Маршрут запрацює як тільки будуть виконані роботи з організації місць для безпечної висадки (посадки) пасажирів зі встановленням відповідних знаків, та за погодження патрульної поліції.

Схема руху тролейбусного маршруту №1 «Діагностичний центр – мікрорайон «Шерстянка»
Від кінцевої зупинки «Діагностичний центр»: вул. Шевченка, вул. В. Тарновського, вул. Гетьмана Полуботка, вул. П’ятницька, вул. Київська, вул. І. Мазепи, вул. Любецька, вул. Ріпкинська, вул. Тероборони, вул. Дніпровська, вул. Попова, вул. Ціолковського, вул. Д. Самоквасова, вул. Текстильників до кінцевої зупинки «Мікрорайон Шерстянка» в прямому напрямку.

Та в зворотному напрямку: від кінцевої зупинки «Мікрорайон Шерстянка»: вул. Попова, вул. Дніпровська, вул. Тероборони, вул. Ріпкинська, вул. Любецька, вул. І. Мазепи, просп. Миру, просп. Перемоги, вул. О. Молодчого, вул. Шевченка до кінцевої зупинки «Діагностичний центр».

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Станція технічного обслуговування "GARAGE" у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/style/99802 Завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту єРобота тисячі українців вже здійснили свої мрії про власний бізнес. Ми радіємо кожній новій підприємницькій ініціативі і пишаємося кожним грантером. Стиль article Fri, 26 Apr 2024 09:38:57 +0300 Станція технічного обслуговування "GARAGE" у Чернігові - це сімейний бізнес родини Прокопенків. Павло та Олена започаткували його ще у  2017 році, до справи долучився і їх син Роман. Аби відновити та продовжувати свій бізнес після повномасштабного вторгнення, всі вони скористалися грантовою програмою – кошти спрямували на розвиток.
Сьогодні "GARAGE" - це сучасна, з новітнім обладнанням станція технічного обслуговування, яка пропонує широкий спектр послуг власникам авто – від шиномонтажу  до ремонту ходової, двигунів, систем кондиціонування, електрообладнання тощо.
Та головною фішкою свого бізнесу підприємці вважають токарно-реставраційний цех, який наразі не має рівних у регіоні. Тут  можуть як відновлювати, так і  виготовляти практично всі деталі вузлів та агрегатів. І це стосується не тільки автомобілів, а будь-якого обладнання, що дуже важливо в наш час, коли такі замовники як медзаклади, військові, аграрії не можуть собі дозволити довго чекати потрібних запчастин.
Олена розповідає:  «Сьогодні бувають випадки, коли неможливо купити ту чи іншу деталь, або доводиться чекати на її доставку по декілька тижнів. Проте іноді це питання стосується безпосередньо життя людей, бо автомобілі екстрених служб не можуть простоювати. Ми ще не забули, як було при COVID, коли лікарням привезли кисневі апарати, а для їх підключення потрібні були перехідники, яких в Україні просто не було. Тоді наші токарі працювали ночами, щоб якнайшвидше їх виготовити. Як це не банально звучить, але ми розуміли, що наші деталі рятують життя».

Якщо ви також мрієте про свій власний бізнес, але не знаєте, з чого почати, звертайтеся до регіонального офісу «Зроблено в Україні», який діє на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м.Чернігів, вул.Коцюбинського,40).
 Ми допоможемо вам зробити перший крок у напрямку до мрії.

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/99801 Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 2 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали. Стиль article Fri, 26 Apr 2024 09:23:02 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

3 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району.

3 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Луб’яне Новгород-Сіверського району.

2 вибухи із ствольної артилерії біля н.п. Карповичі Новгород-Сіверського району.

1 вибух з міномету 82 мм по населеному пункту Семенівської ТГ Новгород-Сіверського району. Внаслідок обстрілу  пошкоджено дві приватні будівлі.

3 вибухи  ВОГ-17, скинутих з БПЛА біля н.п. Містки Корюківського району.

1 вибух НАР з гелікоптера біля н.п. Заріччя Новгород-Сіверського району.

6 вибухів із ствольної артилерії біля н.п. Грем’яч Новгород-Сіверського району.

10 вибухів з міномету 120 мм по населеному пункту Семенівської ТГ Новгород-Сіверського району. Внаслідок обстрілу  пошкоджено будинок

12 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Сеньківка Чернігівського району.

6 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Пльохів Корюківського району.

Про інші втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення – 1 :

За технологічними причинами частково знеструмлена 1 ЛЕП 10 кВ, 11 трансформаторних  підстанцій, 2 населені пункти на території Ніжинського району. Без електропостачання залишаються 600 абонентів.
 Внаслідок бойових дій знеструмлені 10 ЛЕП 10 кВ (з них 8 частково),  49 трансформаторних підстанцій, 24 населені пункти (з них 5 частково). Без електропостачання залишається 1281 абонент.
Дорожньо-транспортні пригоди – 2 :
- в м. Ніжині о 09 год. 25 хв. 25 квітня водій автомобіля «ЗАЗ LANOS» здійснив зіткнення з велосипедисткою. В результаті ДТП велосипедистка отримала тілесні ушкодження та була госпіталізована  до КНП  «Ніжинська центральна міська лікарня».
- в м. Прилуки на пішохідному переході о 10 год. 18 хв. 25 квітня водій автомобіля «Ауді А6» здійснив наїзд на  пішохода. В результаті ДТП пішохід отримала тілесні ушкодження та була доставлена до КНП «Прилуцька центральна міська лікарня».
 

Пожежі – 2 :

    пожежі в житловому секторі –1 :
  -  с. Корольча Чернігівського району  (Любецька ТГ) по вул. Л. Українки, 30 о 20 год. 25 квітня сталася пожежа господарчої будівлі (7х10 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено майно. Причина пожежі - коротке замикання електромережі.

інші пожежі –1 :

  - в  м. Чернігові по вул. Пухова, 140 о 05 год. 49 хв. 25 квітня сталася пожежа апарату для приготування кави (0,8х2 м, металевий). Вогнем пошкоджено кавовий апарат. Причина пожежі встановлюються.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 12 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 6 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено - 52815 ВНП).

На р. Дніпро вище с. Дніпровське та на ділянці р. Десна «с-ще Макошине –  с. Морівськ» спостерігаються  підвищення  рівнів води весняної повені  з добовою інтенсивністю 1-5 см.

    
Небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:
р. Дніпро
с-ще Радуль (Ріпкинська ТГ), Чернігівського району - перелито проїжджу частину вул. Новікова (ділянка довжиною до 80 м, глибина до 48 см).  Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

р. Десна                                                                                                       
Новгород-Сіверська ТГ Новгород-Сіверського району - через затоплення під'їзних шляхів до понтонних мостів через р. Десна та р. Віть (ділянки довжиною до 70 м, рівень води до 102 см), тимчасово припинено пряме транспортне сполучення з 3 населеними пунктами громади (с. Бирине, с. Прокопівка,  с. Підгірне);

 Коропська ТГ Новгород-Сіверського району - внаслідок затоплення ґрунтової дороги Короп - Лиса Гора (ділянка довжиною до 20 м, рівень води до 20 см), ускладнене транспортне сполучення з с. Лиса Гора;

с-ще Короп (Коропська ТГ) Новгород-Сіверського району - перелито  проїжджу частину вул. Лугової (ділянка довжиною до 20 м, глибина до 16 см). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано;

Сосницька ТГ Корюківського району - призупинено функціонування паромної переправи у напрямку с. Пекарів, с. Кнути, с. Костирів, с. Синютин;

Сосницька ТГ Корюківського району - внаслідок затоплення автодороги місцевого значення Сосниця-Шаповалівка (ділянка довжиною до 40 м, глибина до 45 см), порушене пряме транспортне сполучення з 6 населеними пунктами громади (с. Велике Устя, с. Долинське, с. Бутівка, с. Старобутівка, с. Бондарівка,                с. Польове);

с. Мале Устя (Сосницька ТГ) Корюківського району - перелито  проїжджу частину вул. Лугової (ділянка довжиною до 20 м, глибина до 48 см). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано;

с. Якличі (Сосницька ТГ) Корюківського району  - перелито  проїжджу частину вул. Придеснянської (ділянка довжиною до 15 м, глибина до 55 см). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

 Спільно з органами місцевої влади біля м. Новгород-Сіверський створено та функціонує мобільний пост для надання допомоги населенню (від ГУ ДСНС в області залучені 1 чоловік особового складу, 1 човен). Протягом доби надано допомогу 25 особам (з початку робіт - 1094 особам, з них 83 дитини).

   Попередження про небезпечні гідрологічні явища (НГЯ) та процеси на водних об’єктах Чернігівської області:
25-30 квітня на р. Дніпро в межах Чернігівської області утримуватиметься затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл  водами р. Сож та р. Дніпро у Чернігівському районі (II рівень небезпеки – помаранчевий).

            Внаслідок  продовження підвищення рівнів  води  та утримання їх на високих позначках, на р. Десна та її притоці р. Снов триватиме  затоплення заплавних територій та доріг на заплаві з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському та Ніжинському районах (І рівень небезпеки – жовтий);  у Корюківському та Чернігівському районах області  (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

Радіаційний фон:

 На території області радіаційний фон зареєстровано в межах   11-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин –  12 мкр/год., Прилуки –13 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 14 мкр/год, Семенівка – 14 мкр/год., Сновськ – 13 мкр/год.

 
Прогноз погоди:
За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 25 квітня по 20 годину 26 квітня очікується хмарна погода з проясненнями, місцями невеликий короткочасний дощ, подекуди гроза. Вітер північно-західний 5-10 м/с. Температура по області вночі 6-11º, вдень 16-21º тепла.

По м. Чернігову очікується хмарна погода з проясненнями, без істотних опадів. Вітер північно-західний 5-10 м/с. Температура вночі 8-10º, вдень 17-19º тепла.

]]>
Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні http://monitor.cn.ua/ua/style/99800 Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року. Стиль article Fri, 26 Apr 2024 09:11:33 +0300 Зараз триває процедура з визначення підрядника, який має виконати асфальтування на зазначеній ділянці, після чого проїзд буде відкрито.

– Тендер уже відбувся, завершується оскарження. Якщо погодні умови дозволять, то наступного тижня підрядник заходить на Любецьку. Для того, щоб виконати роботи і відкрити рух, треба близько трьох тижнів. Якщо швидше закінчать, ми із задоволенням приймемо рішення і відкриємо вулицю раніше, – повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

Нагадаємо, у зв’язку зі значною зношеністю мережі та пошкодженнями, завданими під час бойових дій, у минулому році виконувалася реконструкція водопроводу по вул. Любецькій.

Перша ділянка – від вул. Івана Мазепи до Ріпкінської – була повністю відкрита для проїзду наприкінці листопада. У зв’язку з погодними умовами, відновлення пошкодженого покриття на ділянці від вул. Ріпкинської до Широкої  перенесли на весну 2024 року.

Пресслужба Чернігівської міської ради за повідомленням управління ЖКГ ЧМР
Головне фото КП «Чернігівводоканал»

]]>
Міжнародні донори розглядають можливість створення на Чернігівщині сучасного закладу пластично-реконструктивної хірургії та загальної реабілітації http://monitor.cn.ua/ua/style/99799 Над проєктом створення клініки пластично-реконструктивної хірургії та загальної реабілітації працює Благодійний фонд «Місія солідарності». Стиль article Fri, 26 Apr 2024 08:17:12 +0300  Наразі вже обрано та орендовано приміщення, яке підходить під основні критерії донорів – це приміщення вже непрацюючої лікарні у Михайло-Коцюбинській громаді. З пошуком благодійному фонду допомогла Агенція регіонального розвитку області.

У планах – надання безоплатних реконструктивних і косметичних послуг, фізичної реабілітації постраждалим від війни. Звернутися за допомогою можна буде і до кваліфікованих психологів.

Сьогодні ж представники «Місії солідарності» з командою ОВА обговорили, як спільними зусиллями втілити ініціативу в життя.

    «Ми сприятимемо максимально швидкій реалізації проєкту. Тим паче, ми вже бачимо від вас певні кроки та реальний потенціал. А реабілітація та лікування жителів Чернігівщини і, зокрема, ветеранів війни – це наше пріоритетне завдання», – наголосив Іван Ващенко, заступник голови ОДА.

За словами Поліни Кручиніної, директорки благодійного фонду, організація допомагає всім, хто постраждав від війни: як військовим, так і цивільним.

    «До реалізації проєкту ми залучаємо кошти іноземних організацій. Наш головний хірург Антоніо Торо вже отримав лізенцію на медичну діяльність в Україні. Ще 7 іноземних хірургів, які спеціалізуються на реконструкційній сфері та мають великий досвід у цьому, виявили бажання працювати в клініці. Наразі вони працюють над отриманням ліцензії. Антоніо Торо буде постійно на місці, можливо ще  хтось із лікарів. Інші ж хірурги будуть приїжджати на планові операції», – пояснює Поліна Кручиніна.

Інна Чистенко, радниця начальника ОВА, координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», запропонувала Фонду співпрацювати у сфері психологічної реабілітації.

    «Якщо у вас є спеціалісти, які надають якісні послуги такого характеру, то їх дані можна внести до сервісу «Швидкодопомога». Там можна знайти інформацію про надавачів соціально-психологічних послуг. А також ці спеціалісти можуть долучитися до проєкту «Відновлення» для ветеранів та їхніх родин», – зазначила психологиня.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
26 квітня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/99798 ДЕНЬ 793 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 793 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 26 Apr 2024 08:13:52 +0300 26 квітня відзначають Всесвітній день інтелектуальної власності.

В Україні та світі - Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу.

В Ізраїлі - День пам'яті воїнів, у Вірменії - День прикордонника, в Італії - День пам'яті Маріанської Богоматері 1467 року, у США - Національний день дітей і домашніх тварин, День кренделя, в Данії та Гренландії - Великий молитовний день.

Православна церква вшановує пам'ять Василя Амасійського.

Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу

Аварія на ЧАЕС - найбільша в історії катастрофа в ядерній енергетиці, яка забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології. Безліч радіоактивних речовин було викинуто в атмосферу, що призвело до евакуації понад 100 тисяч жителів із найближчих населених пунктів.

За даними Міжнародної програми Всесвітньої організації охорони здоров’я у ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи брали участь 600 тис. людей і серед них – весь персонал Чорнобильської АЕС.

У грудні 2016 року Генасамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про Чорнобильську катастрофу. З 2017 року документи, стосовно Чорнобильської аварії, занесено до міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО "Пам'ять світу".

Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф

Встановлено Генасамблеєю ООН у грудні 2003 року.

Цей день важливий для пам'яті всіх жертв радіаційних аварій, а також для підвищення обізнаності про ризики, пов'язані з використанням радіації. Він також слугує нагадуванням про необхідність підтримки постраждалих і продовження досліджень у сфері радіаційної безпеки.

Міжнародний день інтелектуальної власності

Цього дня, 50 років тому, почала діяти Конвенція, на основі якої було засновано Всесвітню організацію інтелектуальної власності (WIPO).

Ще цього дня:

1945 - Україна входить до складу ООН як засновник;

1962 - Запуск у космос англо-американського супутника "Ariel", перший в історії міжнародний об'єкт у космосі;

1965 - У Києві вперше виходить в ефір радіостанція "Промінь";

1979 - У Брюховицькому лісі під Львовом знайшли повішеним працівниками КДБ Володимира Івасюка;

1986 - Вибухнув четвертий реактор ЧАЕС, сумарна радіація викинутих у повітря ізотопів становила 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж під час вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році;

1989 - Під час мітингу пам'яті жертв Чорнобиля у Львові вперше замайоріли синьо-жовті прапори;

1999 - Комп'ютерний вірус "Чорнобиль" пошкодив, за різними оцінками, до пів мільйона комп'ютерів у всьому світі;

2000 - Президент України Леонід Кучма заявив, що Чорнобильську АЕС буде закрито до кінця 2000 року;

2001 - ВОІВ встановила Всесвітній день інтелектуальної власності.

Церковне свято

Святий Василій Амасійський був єпископом Амасії, столиці Понту і брав участь в Анкирському Соборі 314 року та Новокесарійському Соборі 320 року. За наказом імператора Ліцинія Василія ув'язнили.

На домагання принести жертву поганським божкам Василій виголосив сильну промову на захист християнства. За наказом імператора йому відрубали голову, а потім разом із тілом кинули у море. Знайшли святі мощі, які мали приємний запах, поблизу Синопії. Бог чудесним способом знову злучив голову з тілом, тільки залишився на шиї слід від меча. Мощі св. Василія перевезли до Амасії і поклали в збудованій ним церкві.

Іменини: Василь, Іван, Нестор, Микола, Петро, Степан, Ян.

]]>
Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК http://monitor.cn.ua/ua/style/99797 У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами. Стиль article Thu, 25 Apr 2024 15:38:27 +0300  Йому інкримінують статті 114-1 ККУ (Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань).

Цю інформацію Суспільному повідомили джерела в правоохоронних органах.

Чоловіка звати Григорій, він має свій YouTube-канал, на якому понад вісім тисяч підписників. За вісім років існування каналу (він створений у березні 2016 року) там опубліковано 872 відео.

Блогера затримали за висловлювання у ролику, який з'явився дев'ять місяців тому — 21 липня 2023 року. Там він "вчить", як чинити опір ТЦК за допомогою "підручних засобів" — молотка, каменів, піску, бензину, арматури, перцю, солі та лимонної кислоти, називаючи це "навчальним посібником". Відео набрало 27 тисяч переглядів.

А ролик з "детальною інструкцією", як боронитися від працівників ТЦК заточеною монетою, яку Григорій носить із собою на ключах, оприлюднений 25 серпня 2023 року, набрав 10 тисяч переглядів.

Чоловіка затримали в порядку статті 615 КПК (Особливий режим кримінального провадження в умовах воєнного стану). Запобіжний захід обиратимуть 26 квітня.

Максимальна санкція статті передбачає позбавлення волі на вісім років.

Суспільне звернулося до управління в СБУ області та чекає від них на офіційний коментар.

Також Суспільне готове висвітлити позицію затриманого в наступних публікаціях.

]]>
На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками http://monitor.cn.ua/ua/style/99796 Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання. Стиль article Thu, 25 Apr 2024 15:28:25 +0300 У процесі реалізації отриманої оперативної інформації співробітники кримінальної поліції встановили, що зловмисник систематично збуває уроздріб наркотики рослинного походження.

Поліцейські провели низку оперативних заходів, в ході яких задокументували ряд фактів протиправної діяльності фігуранта.

Під час проведення санкціонованого обшуку його помешкання, поліцейські виявили та вилучили суху подрібнену речовину рослинного походження схожу на канабіс та інші речові докази.

Усе вилучене направлено на експертні дослідження.

Поліцейські затримали зловмисника у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та помістили його до ізолятору тимчасового тримання.

Наразі слідчі поліції здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за фактами неодноразового незаконного збуту наркотичних засобів (частина 2 статті 307 Кримінального кодексу України). Вона передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 6 до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Прилуцька окружна прокуратура.

Триває досудове розслідування.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради http://monitor.cn.ua/ua/education/99795 Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей Освіта article Thu, 25 Apr 2024 15:23:11 +0300 Сьогодні ж до обговорення цього чутливого для колективу та місцевої влади питання долучилися заступник голови облдержадміністрації Жанна Шерстюк, Сновський міський голова Олександр Медведьов та депутати обласної ради: начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Юрій Музика, Ігор Вдовенко та Олександр Якубін.

Під час наради наголошувалось, що процес формування оптимальної мережі закладів освіти, які розташовані на території Чернігівської області, необхідної для надання високоякісних освітніх послуг кожній дитині, з урахуванням використання наявних ресурсів, модернізації мережі, а також забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на виховання і розвиток у сімейному середовищі та реалізації ними права на інклюзивну освіту передбачає скорочення певної кількості закладів інтернатного типу Чернігівщини.

Учасники зустрічі висловили власне бачення щодо доцільності продовження функціонування Сновської гімназії. При цьому наводилось обґрунтування як на користь ліквідації зазначеного закладу, враховуючи оцінку потреб здобувачів освіти, наповнення гімназії та аналіз зв’язків освітньої установи з місцевою громадою, так і контраргументи на підтримку його подальшої роботи в інтересах дітей та збереження колективу і існуючої матеріальної бази .

Консультації щодо пошуку найбільш оптимального варіанту розв’язання даного питання тривають.
Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
 

]]>
Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів http://monitor.cn.ua/ua/style/99794 16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України. Стиль article Thu, 25 Apr 2024 15:20:02 +0300 Окрім делегації з Чернігова у заході взяли участь представники 11 муніципалітетів України, котрі реалізують місцеві ініціативи в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)», а також представники UNDP в Україні та Асоціації міст України.

Мета тренінгу – посилити спроможність посадових осіб муніципалітетів і комунальних підприємств у формуванні партнерства між органами місцевого самоврядування, бізнес-спільнотою та громадським сектором, а також органами виконавчої влади. Таке партнерство стане потужною основою для побудови сприятливого бізнес-середовища та спільної проєктної діяльності.

Тренінг є частиною комплексної навчальної програми, розробленої Асоціацією міст України у межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), яка сприятиме зміцненню спроможності цільових муніципалітетів та розвитку потенціалу місцевих команд реалізувати проєкти з економічного відновлення у партнерстві з бізнесом та іншими зацікавленими сторонами.

Під час першого тренінгу представники громад детальніше дізнались про міжмуніципальне міжнародне партнерство як окремий інструмент успішної участі у грантових конкурсах.

Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України, під час вітального слова проінформував про SRER, анонсував складову другої частини Навчальної програми, спрямованої на зміцнення спроможності громад, розробленої Асоціацією міст України та сформованої на запит громад.

– Важливо, щоб на фінальному етапі реалізації Проєкту у 12 цільових муніципалітетах була створена інфраструктура для ефективної діяльності бізнесу, яка приноситиме користь і бізнес-середовищу, й усій громаді, а також завдяки опанованій Навчальній програмі проєктні команди вже матимуть необхідні навички для реалізації наступних ініціатив. Після успішної реалізації місцевих ініціатив Асоціація міст України буде реплікувати цей досвід серед інших муніципалітетів України й завжди готова підтримувати громади, – наголосив виконавчий директор Асоціації міст України.

Мустафа Саіт-Аметов, керівник Програми з розвитку регіонів UNDP в Україні, звернувся до учасників:

– Хочу подякувати нашим партнерам — Асоціації міст України — за цей чудовий навчальний курс. Дуже приємно бачити такий високий рівень ентузіазму та зацікавленості серед його учасників. Цей курс зміг дати муніципалітетам-учасникам проєкту SRER знання, що необхідні для виконання місцевих ініціатив з урахуванням усіх вимог та відповідно до найвищих стандартів. Це дозволить муніципалітетам упевнено досягати поставлених цілей та забезпечить якісні результати, що принесуть користь громадам-учасницям та водночас будуть позитивними прикладами для інших.

Данило Кінь, науковий співробітник ДП «НДІГК», експерт з просторового планування, представив комплексний план просторового розвитку території громади, зокрема зосередив увагу на складових та процедурі розроблення.

Оксана Цифуляк, представниця електронного майданчика АТ «Прозорро.Продажі», дала рекомендації щодо використання земельних аукціонів, які є ефективними інструментами задля залучення землекористувачів та збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Вона поділилась інформацією про нові інструменти з удосконалення реалізації прав щодо управління об’єктами комунальної власності та нюанси підготовки лотів в оренду і на приватизацію через електронні торги. Також представила кращі практики в управлінні комунальним майном.

Тетяна Медвецька, експертка з місцевого самоврядування південних територій Проєкту, розповіла про правові засади просторового планування територій громад та вплив глобалізації на планування розвитку громад. Вона зазначила про те, як ефективно врегулювати земельні відносини у населених пунктах, та надала інформацію про адаптацію законодавства у сфері розпорядження земельними ресурсами громад до норм європейського законодавства.

Медвецька також презентувала ключові засади законодавства України про комунальну власність та розповіла про форми та методи її управління.

Віталія Повісьмак-Євмина, експертка з місцевого самоврядування східних територій Проєкту, зазначила роль взаємодії зацікавлених сторін у формуванні та реалізації публічної політики на місцевому рівні, представила інструменти та методи організації взаємодії між органами місцевого самоврядування, виконавчої влади, бізнесом та громадськими організаціями. Вона розповіла про засади антикорупційної політики у місцевому самоврядуванні, презентувала її стратегію та поділилась результатами впровадження антикорупційних інструментів.

Тетяна Мельник, експертка з питань відновлення муніципальної інфраструктури Асоціації міст України, розповіла учасникам про сутність та планування відновлення територіальних громад.

У межах дводенного тренінгу представники муніципалітетів відвідали й ознайомились з практикою організації роботи «VCENTRI HUB: Голосіїв» та «VCENTRI HUB: Оболонь».

«VCENTRI HUB» — відкритий громадський простір, у якому інститути громадянського суспільства мають змогу безкоштовно проводити воркшопи, тренінги, семінари та інші публічні заходи. Відкритий простір створений на базі КНП «Центр комунікації», пристосований для людей з інвалідністю та орієнтований на громадські організації, які мають бажання долучитись до стратегічно важливих питань міста.

Мирослава Смірнова, депутатка Київської міської ради, директорка Департаменту суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації, виступила з вітальним словом, розповіла про мережу громадських просторів та підкреслила ефективність функціонування таких майданчиків.

Дмитро Рубан, перший заступник директора Департаменту суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації, детально ознайомив з діяльністю «VCENTRI HUB», зокрема поділився практичними моментами у діяльності громадських просторів.

Поради від фахівців з «VCENTRI HUB» стали дуже корисними і цінними для представників 12 цільових муніципалітетів, адже в рамках проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), громади створюють у себе на місцях схожі простори.

Учасники заходу висловили вдячність Асоціації міст України та команді UNDP в Україні за підтримку громад, відзначили велику цінність проєкту SRER для кожного муніципалітету, для відновлення всієї України та за можливість обміну досвідом і отримання нових знань.

Після завершення тренінгу Олександр Слобожан та Мустафа Саіт-Аметов вручили представникам 12 муніципалітетів сертифікати про успішне завершення Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів з реалізації заходів з відновлення та розвитку економічного потенціалу на місцевому рівні, яку розробила Асоціація міст України.


Нагадаємо, що Асоціація міст України є одним із партнерів проєкту SRER, який сприяє зміцненню спроможності муніципалітетів та місцевих проєктних команд в Україні. Окрім згаданої вище навчальної програми, Асоціація міст України надає консультативну та технічну підтримку муніципалітетам та партнерам проєкту на всіх етапах реалізації ініціатив (впровадження, моніторинг та звітування), а також після успішного втілення проєктів поширить ці кращі практики серед інших громад.

Проєкт SRER фінансується Урядом Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та впроваджується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні. Він фокусується на підтримці швидкого відновлення економіки громад, зокрема, через відбудову й покращення інфраструктури, що має важливе значення до розвитку бізнесу, насамперед – малого та середнього.

Цей матеріал створено Чернігівською міською радою в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що реалізується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Думки, висновки чи рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам/-кам та упорядникам/-цям і не обов’язково відображають погляди уряду Німеччини, GIZ, UNDP або інших агенцій ООН.

Фоторепортаж  Дмитрія Корчака/UNDP
 

]]>
У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців http://monitor.cn.ua/ua/style/99793 Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства. Стиль article Thu, 25 Apr 2024 15:15:01 +0300
Слідство встановило, що посадовці інспекційної діяльності з метою особистого збагачення налагодили корупційну схему вимагання та одержання хабарів з місцевих підприємців. Чиновники створювали штучні умови для проведення перевірок приватних підприємств. Надалі вони повідомляли керівнику підприємства, що за певну суму хабаря він може уникнути перевірки та накладання штрафу за порушення промислової безпеки і трудового законодавства.

24 квітня поліцейські викрили двох посадовців одразу після одержання ними чергового «траншу» – 20 000 гривень.

Поліція затримала підозрюваних у хабарництві в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Слідчі обласної поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури розслідують кримінальне провадження за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання фігурантам запобіжного заходу.

За прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/99789 Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Стиль article Thu, 25 Apr 2024 09:55:10 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

11 вибухів зі ствольної артилерії біля с. Хотіївка Новгород-Сіверського району.

2 вибухи з міномету 120 мм біля с. Клюси  Корюківського району.

8 вибухів з міномету 120 мм біля  с. Леонівка  Новгород-Сіверського району.

3 вибухи з міномету 120 мм біля с. Хрінівка Корюківського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення:

За технологічними причинами знеструмлені 4 ЛЕП 10 кВ (з них 2 частково), 24 трансформаторні підстанції, 2 населених пункти на території Корюківського та Чернігівського районів. Без електропостачання залишаються 252 абоненти.

Внаслідок бойових дій знеструмлені 10 ЛЕП 10 кВ (з них 8 частково), 49 трансформаторних підстанцій, 24 населені пункти (з них 5 частково). Без електропостачання залишається 1281 абонент.

Дорожньо-транспортні пригоди – 1:

В м. Чернігові на регульованому пішохідному переході біля будинку №35 по вул. Івана Мазепи о 10 год. 51 хв. 24 квітня водій автомобіля  марки «ВАЗ 2109» під час руху на червоне світло світлофора здійснив наїзд на жінку-пішохода. Внаслідок пригоди жінка отримала травми та була госпіталізована до нейрохірургичного відділення Чернігівської обласної лікарні.

Пожежі в житловому секторі – 3:

- в с. Липове Прилуцького району (Талалаївська ТГ)  в господарстві по провулку Арсієнка, 4 о 17 год. 32 хв. 24 квітня сталася пожежа в житловому будинку (7х10 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено конструктивні елементи димаря. Причина - порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей;

-  в  с. Вороб’їв  Чернігівського  району  (Любецька ТГ) в  господарстві по    вул. Центральній, 100 о 21 год. 07 хв. 24 квітня сталася пожежа господарської будівлі (4х10 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю, пошкоджено окремі конструктивні елементи стін. Причина встановлюється;

- в селищі Мала Дівиця Прилуцького району  (Малодівицька ТГ) в господарстві по вул. Івана Франка, 25 о 22 год. 29 хв. 24 квітня сталася пожежа господарської будівлі (4х8 м, стіни із ракушняка, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю, пошкоджено майно. Причина встановлюється.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 14 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 6 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено - 52810 ВНП).

На р. Дніпро вище с. Дніпровське та на ділянці р. Десна «с-ще Макошине – с. Морівськ» спостерігаються  підвищення  рівнів води весняної повені  з добовою інтенсивністю 1-7 см.

Небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:

Внаслідок коливання рівнів води на річках області, спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки на окремих ділянках:

р. Дніпро

- у селищі Радуль Чернігівського району (Ріпкинська ТГ) перелито проїжджу частину вул. Новікова (ділянка довжиною до 80 м, глибина до 48 см).  Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

р. Десна                                                                                                       

на території Новгород-Сіверського району:

- внаслідок затоплення під'їзних шляхів до понтонних мостів через р. Десна та р. Віть, (ділянки довжиною до 70 м, рівень води до 111 см), тимчасово припинено пряме транспортне сполучення з 3 населеними пунктами Новгород-Сіверської ТГ (с. Бирине, с. Прокопівка, с. Підгірне);

- у Коропській ТГ внаслідок затоплення ґрунтової дороги Короп - Лиса Гора (ділянка довжиною до 20 м, рівень води до 20 см), ускладнене транспортне сполучення з с. Лиса Гора;

- в селищі Короп Коропської ТГ перелито  проїжджу частину вул. Лугової (ділянка довжиною до 20 м, глибина до 16 см). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

Біля м. Новгород-Сіверський створено мобільний пост для надання допомоги населенню. Протягом доби надано допомогу 16 особам (з початку робіт - 1069 особам, з них 83 дитини).

на території Сосницької ТГ Корюківського району:

- призупинено функціонування паромної переправи у напрямку с. Пекарів, с. Кнути, с. Костирів, с. Синютин;

- внаслідок затоплення автодороги місцевого значення Сосниця-Шаповалівка (ділянка довжиною до 40 м, глибина до 40 см) порушене пряме транспортне сполучення з 6 населеними пунктами громади (с. Велике Устя, с. Долинське, с. Бутівка, с. Старобутівка, с. Бондарівка, с. Польове);

- в с. Мале Устя перелито  проїжджу частину вул. Лугової (ділянка довжиною до 20 м, глибина до 43 см). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано;

- в с. Якличі перелито проїжджу частину вул. Придеснянська (ділянка довжиною до 15 м, глибина до 53 см). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

Попередження про небезпечні гідрологічні явища (НГЯ) та процеси на водних об’єктах Чернігівської області:

24-30 квітня на р. Дніпро в межах Чернігівської області утримуватиметься затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл  водами р. Сож та р. Дніпро у Чернігівському районі (II рівень небезпеки – помаранчевий).

Внаслідок  продовження підвищення рівнів  води  та утримання їх на високих позначках, на р. Десна та її притоці р. Снов триватиме  затоплення заплавних територій та доріг на заплаві з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському та Ніжинському районах (І рівень небезпеки – жовтий);  у Корюківському та Чернігівському районах області (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 13 мкр/год., Ніжин –  14 мкр/год., Прилуки – 13 мкр/год., Остер – 13 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год., Семенівка – 14 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 24 квітня по 20 годину 25 квітня очікується мінлива хмарність, вночі місцями невеликий дощ, вдень без опадів,  вночі та вранці туман. Вітер південно-західний 5-10 м/с. Температура вночі 5-10º, вдень 17-22º тепла.

По м. Чернігову очікується температура вночі 6-8º, вдень 18-20º тепла.

]]>
Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни http://monitor.cn.ua/ua/style/99788 Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну. Стиль article Thu, 25 Apr 2024 09:51:35 +0300 Перебування в безпечному просторі, створеному фахівцями, та підтримуюче спілкування допоможуть учасникам групи проявити власні почуття, знайти сили чекати та вірити.
Якщо ви відчуваєте постійне хвилювання за рідних людей, стрес, тривогу, страх  через війну — віднайти сили легше пережити складний період допоможуть кваліфіковані психологи.
Зустрічі групи відбуватимуться онлайн. Групова робота – це 10 зустрічей сталою групою (10–14 осіб) раз на тиждень — у четвер, о 19:00. Тривалість зустрічі – 1,5–2 години.
Відбір учасників групи здійснюватимуть психологи за результатами індивідуальних консультацій, які триватимуть одну годину і передбачають знайомство, стабілізацію психологічного стану та роботу над проблемами, про які людина не готова говорити на загал. Зареєструватися на консультацію можна за посиланням: https://cutt.ly/jw5fui4Q

Цей проєкт став можливим завдяки програмі Український Фонд Швидкого Реагування IREX яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.

]]>
25 квітня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/99787 ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 25 Apr 2024 08:47:56 +0300 25 квітня відзначають Міжнародний день фінансової незалежності, День дочки, День ДНК, Міжнародний день делегата, Міжнародний день дівчат в інформаційно-комунікаційних технологіях, Всесвітній день боротьби з малярією, Всесвітній день пінгвінів.

Православна церква вшановує пам'ять святого Марка.

Міжнародний день фінансової незалежності

Подія присвячена інформуванню людей про важливість фінансової незалежності та кроки, необхідні для її досягнення. Цей день надихає всіх, хто прагне забезпечити своє фінансове майбутнє, пропагуючи освіту, планування та дії на шляху до фінансової свободи.

День ДНК

Щорічно 25 квітня в різних країнах світу відзначають Міжнародний День ДНК, на знак визнання важливості генетики і наукових досягнень, зроблених у цій сфері.

25 квітня 1953 року в журналі Nature вчені Джеймс Вотсон і Френсіс Крік спільно з Морісом Вілкінсом і Розалінд Франклін опублікували результати дослідження структури молекули ДНК.

Рівно 50 років по тому, 25 квітня 2003 року, було оголошено, що проєкт із розшифрування генома людини близький до завершення. Визначення структури людських генів - важливий крок для розвитку охорони здоров'я.

Всесвітній день боротьби з малярією

Заснований Всесвітньою організацією охорони здоров'я на 60-й сесії в травні 2007 року. Присвячений пропаганді глобальних зусиль щодо забезпечення ефективної боротьби проти малярії.

Малярія - група інфекційних захворювань, що передаються людині під час укусів одного з видів комарів Anopheles. Із понад 400 різних видів комарів Anopheles близько 30 видів є переносниками малярії.

Всесвітній день пінгвінів

Дата святкування припадає на період, коли відбувається міграція пінгвінів на материк з метою спарювання і висиджування яєць.

Пінгвіни - це сімейство птахів, що не літають, але добре вміють плавати. Найбільше розселення пінгвінів знаходиться в Антарктиці, харчуються птахи дрібними морепродуктами.

Метою Всесвітнього дня пінгвінів є привернення уваги людства до важливості збереження пінгвінів як тваринного виду, наголошування на загрозі зникнення пінгвінів, яка певною мірою пов'язана з людською діяльністю, залучення різних організацій до подолання проблеми.

Ще цього дня:

1901 - У штаті Нью-Йорк уперше у світі запроваджують автомобільні номери;

1926 - Відбувся дебют першої машини Алф'єро Мазераті - "Тіро 26", за кермом якої сидів сам конструктор, він виграв змагання в Тарга-Флоріо (Італія);

1940 - Жінки провінції Квебек отримують право голосу на виборах;

1941 - Гітлер наказує розпочати операцію "Меркурій" (захоплення Криту);

1953 - Створено Київське вище інженерне радіотехнічне училище ППО (КВІРТУ ППО);

1994 - Указом президента України створено Національну раду з питань телебачення і радіомовлення;

1997 - Через помилку програмістів у Флориді, світова мережа Інтернет зазнає найбільшого збою в історії;

2008 - У Нью-Йорку в штаб-квартирі ООН проходить міжнародна конференція з нагоди 22-х роковин Чорнобильської катастрофи.

Церковне свято

Марк був першим Олександрійським єпископом і вважається засновником Олександрійського патріархату і Коптської церкви. Народився в Юдеї, Римської імперії, і походив із левитського роду.

Його первісне єврейське ім'я було Йоган (Іоанн), до якого було додано римське ім'я Марк.

Він працював помічником у місіях апостолів Павла і Петра, і за наказом останнього склав власне Євангеліє. Згадується в Діях апостолів і посланнях апостола Павла. За традицією Марк був присутній під час арешту Ісуса в Гетсиманському саду як юнак, що втік голим після того, як воїни схопили його.

Після смерті апостолів Петра і Павла Марк проповідував у Єгипті і заснував Олександрійську Церкву. Його мощі були перевезені до Венеції після ісламського завоювання Єгипту. Шанується всіма християнськими церквами. В іконографії зображується поруч із левом, який є його символом.

Іменини: Василь, Давид, Іоанн, Марфа, Марія, Сергій.

]]>
Персональна виставка Олексія Крюка "Через тернії вічності" http://monitor.cn.ua/ua/anons/99774 Анонси article Thu, 25 Apr 2024 00:00:00 +0300 Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана запрошує відвідати персональну виставку Олексія Крюка «Через тернії вічності», присвячену 80-річному ювілею автора.
Олексій Олексійович народився на Дніпропетровщині, у 1975 році закінчив Київський художній інститут, де педагогами з фаху були Віталій Шостя, Тимофій Лящук. Цього ж року отримав направлення до міста Чернігів – художником живописцем. Пізніше став членом Національної спілки художників України з 1986 року.
Митець квапиться відтворити плинну мить і робить це дуже майстерно, дослухаючись до власних думок. Любов, Віра, Пошук, Істина – теми, які повсякчас хвилювали, хвилюють і хвилюватимуть людство. На виставці представлено 18 робіт, виконаних у техніках олії та пастелі.
Приходьте на відкриття,щоб поспілкуватися з художником та першими насолодитися виставкою.
Відкриття відбудеться 25 квітня 2024 року  у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана.

Довідки за вказаним номером телефону 050-7221911 (Telegram, WhatsApp, Viber).
Запрошуємо представників ЗМІ.
 

]]>
365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти http://monitor.cn.ua/ua/style/99785 «До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження». Стиль article Wed, 24 Apr 2024 18:11:10 +0300 Наслідки: знищено 3,52 га підстілки лісу та лісових насаджень, 328,27 га сухої трави, пошкоджено більше 12 тонн коренів дерев, 11 житлових та господарських будівель.

Нехтування правилами пожежної безпеки, необережність, людська недбалість, навмисне випалювання сухої трави – основні причини виникнення надзвичайних ситуацій.

    «Тому працівники управління постійно проводять рейдові перевірки. З початку року їх – 426, а за фактами виявлених порушень складено 416 протоколів на понад 730 тисяч гривень», – наголошує спікер.

Ефективним інструментом при виявленні порушень пожежної безпеки є і використання дронів з дозволу військових (наразі 33 вильоти).

Як в області протидіють виникненню таких надзвичайних ситуацій – поінформував Сергій Болдирев, директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА.

    «Наразі затверджений комплексний план заходів обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади щодо протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у весняно-літній період 2024 року. Також постійно проводиться моніторинг пожежної обстановки в природних екосистемах області. Є необхідні матеріальні, технічні засоби для гасіння пожеж, запаси пального», – сказав спікер.

Крім того, встановлено 39 спостережних веж та обладнано 37 телевізійних систем спостереження. А це значно скорочує термін виявлення пожежі та реагування на надзвичайну ситуацію.

    «Втім, ситуацію ускладнює те, що для гасіння пожеж ми не можемо наразі використовувати авіацію. А значна територія лісових угідь замінована, – зауважив Сергій Болдирев. – Тому вкотре нагадую, що в області продовжує діяти заборона на відвідування лісів там, де велися бойові дії».

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ http://monitor.cn.ua/ua/economics/99784 Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям. Економіка article Wed, 24 Apr 2024 18:08:26 +0300 Мікро- та малий бізнес, якому завдано пошкоджень внаслідок ракетних ударів по місту 17 квітня, може долучитися до програми і отримати грант на відновлення.

24 квітня у Чернігівській міській раді відбулася зустріч за участі начальниці відділу міжнародних відносин та інвестицій Наталії Хольченкової, представниць організації МОМ та чернігівських підприємців.

Після подій 17 квітня міською радою проведено роботу із залучення міжнародних організацій для допомоги постраждалим. Приватні особи могли отримати підтримку в Єдиному центрі допомоги, в якому з цією метою об'єднали близько десяти організацій, які надавали грошову, юридичну, психологічну допомоги, а також будматеріали.

Про підтримку підприємців досягнуто домовленостей з МОМ. Сьогодні під час зустрічі представниці ораганізації розповіли про особливості участі в згаданій вище програмі, зокрема, що отримати грант бізнес може на відновлення пошкодженого, включаючи ремонтні роботи та заміну обладнання.

Попередньо представниці МОМ проведуть візуальне обстеження бізнесу та пошкодженого майна, після чого прийматиметься рішення  про включення бізнесу в цю програму. Сума наданого гранту буде  ґрунтуватися на зазначених пошкодженнях.

Представники пошкодженого бізнесу можуть звертатися за інформацією стосовно участі в програмі МОМ до відділу міжнародних відносин та інвестицій Чернігівської міської ради протягом 24-25 квітня 2024 року, за номером телефону (0462) 67-61-40.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним http://monitor.cn.ua/ua/style/99783 Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем. Стиль article Wed, 24 Apr 2024 18:03:39 +0300  Правоохоронці з’ясували, що військовослужбовці рф силоміць затягнули мирного чоловіка до приміщення магазину. Там його били та тортурами намагалися вивідати інформацію про можливу співпрацю з військовослужбовцями Збройних сил України та дізнатися їх місце дислокації на території села.

Слідчі спеціалізованого відділу Головного управління Нацполіції у Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за частиною ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 КК України. (жорстоке поводження з цивільним населенням). Обвинувальний акт скеровано до суду.

Чернігівський районний суд виніс рішення засудити російських військових до 11 років ув’язнення.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка http://monitor.cn.ua/ua/sport/99782 Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км. Спорт article Wed, 24 Apr 2024 18:01:22 +0300 Днями з нагоди ювілею здобуття першої в історії Чернігівщини олімпійської медалі за ініціативи першого заступника голови обласної ради, очільниці відділення Національного олімпійського комітету України в Чернігівській області Ніни Лемеш відбулася зустріч заслуженого майстра спорту з лижних гонок, чемпіона світу Олександра Батюка із спортивною спільнотою регіону.

Відкриваючи захід, Ніна Лемеш зазначила:

– Сьогоднішнє спілкування – це своєрідний майстер-клас від знаного сіверського спортсмена, де, я переконана, ми почуємо не тільки про цікавий досвід участі у змаганнях, а й захоплюючі спортивні історії. Окрім того, ми маємо змогу на власні очі побачити олімпійську медаль, якій вже 40 років. Ця відзнака є не лише історичною, а й стартовою, адже багато в чому відкрила перспективи для розвитку лижного спорту Чернігівщини.

Аби відчути атмосферу змагань, учасники зустрічі переглянули архівне відео лижної естафети Зимових Олімпійських ігор 1984 року за участю Олександра Батюка.

Знані атлети, керівники спортивних шкіл області, молодь із великим інтересом слухали спогади знаного земляка про підготовку та участь у зимових Олімпійських іграх 1984 року, а також цікаві епізоди за лаштунками цих змагань.

Відповідаючи на запитання аудиторії, Олександр Батюк розповів про те, що спочатку у його полі зору був бокс, але потім доля привела в лижний спорт. Він поділився спогадами про те, як проходила підготовка спортсменів у радянські часи і ставлення тодішньої влади до українських атлетів під час відбору для участі у міжнародних змаганнях. Як зазначалося, після розпаду СРСР українським спортсменам стало простіше розвиватись і виходити на світові турніри.

Під час зустрічі присутні згадували, як розбудовувалась Чернігівська лижна база і проходили тренування у ті часи.

Цікавими для аудиторії були розповіді про традиції спортсменів перед гонкою, особливості підготовки до олімпійських стартів, спілкування із учасниками змагань з інших країн.

Відповідаючи на запитання: яка відзнака є найціннішою у кар’єрі, Олександр Батюк зауважив, що для будь–якого атлета олімпійська медаль є вершиною спортивної майстерності. Однак разом із тим відзначив, що участь у чемпіонатах світу для нього особисто була значно складнішою в професійному плані і вимагала подвійної самовіддачі.

Користуючись нагодою, Ніна Лемеш та Олександр Батюк подякували керівникам спортивних шкіл області за результативну роботу, а також спортсменам Чернігівщини, які за підсумками 20023 року здобули призові місця на різноманітних змаганнях і їх тренерам, та на знак вдячності вручили відзнаки НОК України та обласної ради.

 

Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
 

]]>
На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій http://monitor.cn.ua/ua/style/99781 Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад. Стиль article Wed, 24 Apr 2024 11:39:10 +0300 У відкритті поліцейської станції в м. Остер Чернігівського району взяв участь начальник Головного управління Нацполіції у Чернігівській області Іван Іщенко, начальник Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус, представники місцевої влади та мешканці громади.

– Мешканцям прикордонної Чернігівщини вкрай важливо почуватися захищеними та знати, що цілодобово поруч є офіцер поліції, який може прийти на допомогу у будь-якій ситуації. ПОГ – це той, хто живе життям своєї громади та служить людям під гаслом «Я тут!». Спільно з органами місцевого самоврядування ми створюємо безпекове середовище та умови для комфортного життя громадян. Відкриття дев’яти поліцейських станцій в області – важливий крок у цьому напрямку. Дякую кожному за підтримку в реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади»! – сказав керівник обласної поліції Іван Іщенко.

Проєкт Поліцейський офіцер громади (ПОГ) реалізується Національною поліцією України за підтримки міжнародних партнерів у тісній співпраці з територіальними громадами. Мета проєкту – покращити поліцейський сервіс шляхом наближення поліції до людей.

– Безпека людей – понад усе. І наразі, коли в країні триває війна, утримувати порядок у відносному тилу дуже важливо. Проєкт «Поліцейський офіцер громади» – дуже з цим допомагає. Від сьогодні із своїм «шерифом» і Остерська громада, з чим і вітаю усіх жителів. Дякую причетним до реалізації ініціативи. Вагому справу зроблено, – зауважив В’ячеслав Чаус.

Поліцейський офіцер Остерської громади – Олександр Приходько. Капітан поліції пройшов відповідне навчання за американською системою та 24/7 буде оберігати спокій 6300 місцевих мешканців.

За плідну співпрацю з органами та підрозділами поліції Чернігівщини в рамках проєкту «Поліцейський офіцер громади» начальник обласної поліції вручив подяку Остерському міському голові Леоніду Мисливцю.

Поліцейська станція в Острі знаходиться за адресою: вулиця Героїв 66-ї бригади, 32-Б.

Поліцейські офіцери громад віднині несуть службу на поліцейських станціях, які запрацювали також в Кіптівській (с. Прогрес, вул. Наукова, 1-А), Новобілоуській (с. Старий Білоус, вул. Шкільна, 11-А), Малодівицькій (с. Мала Дівиця, вул. Слобідська, 12), Варвинській (м. Варва, вул. Пилипенка, 3), Гончарівській (сел. Гончарівське, Танкістів, 1), Парафіївській (с. Парафіївка, вул. Мазепи 11-А), Талалаївській (с. Талалаївка, вул. Вокзальна, 5) та Ічнянській (м. Ічня, вул. Вокзальна, 1) територіальних громадах.

У Кіптівській громаді Чернігівського району Іван Іщенко та В’ячеслав Чаус представили мешканцям громади поліцейського офіцера – Андрія Лісковича – та оглянули приміщення поліцейської станції.

За підтримки та коштом громад поліцейські станції оснащені всім необхідним для швидкого реагування на звернення громадян й профілактики правопорушень на території обслуговування. Для ефективного обслуговування населених пунктів громади придбали для своїх «шерифів» автомобілі.

Нині на Чернігівщині проєктом охоплено 21 громаду, в яких працює 24 ПОГа.

Продовжуємо служити і захищати заради перемоги!

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці? http://monitor.cn.ua/ua/style/99780 А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу. Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи. Стиль article Wed, 24 Apr 2024 11:35:02 +0300 За інформацією Громадської організації “Доступно UA” більшість пошуківців з інвалідністю навіть не розглядають оголошення, якщо там не вказано, що роботодавець готовий взяти такого фахівця на роботу.

Роботодавець же, зі свого боку, часто не готовий створити інклюзивні умови. Адже побоюється додаткових фінансових витрат, або йому банально бракує знань про те, як облаштувати робоче місце для такого працівника.

Але давайте розвіювати ці стереотипи.

Як залучити фахівців з інвалідністю до ринку праці?

У серпні 2023 року Міністерство економіки разом із Державною службою зайнятості запровадили програму, за якою роботодавець, який працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця.

Про які суми йдеться? Це до 106,5 тис. грн якщо ми говоримо про осіб з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн - за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.

Як отримати компенсацію?

Роботодавець має облаштувати робоче місце для фахівця з інвалідністю впродовж 90 днів з моменту працевлаштування. Далі він подає заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості або через портал Дія та додає копії необхідних документів. Розгляд справи займає 10 робочих днів. У разі позитивного рішення, протягом 5 днів кошти надійдуть на рахунок роботодавця. Погодьтеся, десь стільки ж займає офіційне працевлаштування.

Що можна купити?

Перелік допоміжних засобів досить великий. За інформацією Державної служби зайнятості, частіше за все компенсацію брали для облаштування робочого місця спеціалізованими меблями та фурнітурою, поручнями, для придбання офісних крісел з регулятором висоти сидіння та положення спинки, комп’ютерів та ноутбуків із вбудованими пристроями захисту очей, телефонів, навушників тощо.

Програма має на меті зруйнувати стереотип про те, що для того, щоб облаштувати інклюзивне робоче місце потрібно багато зусиль і часу. У більшості випадків паперова робота займає усього кілька тижнів, а працівнику для роботи може бути достатньо придбати спеціальний стілець, прилаштувати додаткові ручки чи прибрати поріг.

Чому це важливо для країни?

Це питання стало особливо важливим після початку повномасштабного вторгнення, коли внаслідок військових дій збільшилася кількість людей з інвалідністю як серед військових, так і серед цивільних. І більшість з них до отримання поранення були на ринку праці і, вочевидь, мають бажання повернутися до роботи.

- Нині більшість фахівців з інвалідністю залишаються осторонь ринку праці, хоча можуть його підсилити, - говорить Тетяна Бережна, заступниця Міністра економіки. - Зараз роботодавець бореться за кожного працівника, адже частина пішла служити, хтось вимушено переїхав закордон. Ще більшою потреба у робітниках буде під час відбудови країни. Наше завдання - змінити свідомість українських роботодавців та працівників з інвалідністю. Аби на співбесіді і робітник, і фахівець чітко знали про таку опцію від держави, а інвалідність ні в якому разі не ставала перешкодою для роботи.

А ще ця програма - інвестиція в загальну інклюзивність підприємств, додає Тетяна Бережна. Адже робітник з інвалідністю може змінити місце роботи, а створені умови - залишаться. Міністерство економіки розраховує, що через певний час, завдяки програмі компенсації, більшість українських підприємств будуть інклюзивними.

Чи вистачить коштів?

Цього року в бюджет країни закладені кошти на облаштування 10 тисяч робочих місць. З початку дії програми (*дані на 1.04.2024 по Україні) компенсацію отримали 248 роботодавців за облаштування робочих місць для 267 працівників. З них 22 працівників з першою групою інвалідності на суму 16,2 млн грн. Зокрема, в 2024 році за цією програмою вже було профінансовано 12,5 млн грн.

Що можу зробити я?

Розкажіть цю інформацію своєму роботодавцеві. Якщо ж ви керуєте компанією чи здійснюєте найм робітників, розгляньте цю програму як спосіб підсилення свого штату. А ще зробіть репост цієї статті у ваших соцмережах, аби якомога більше українських фахівців з інвалідністю дізналися про таку можливість.

 

]]>
10 модульних укриттів планують встановити поруч із зупинками громадського транспорту http://monitor.cn.ua/ua/style/99779 Про це повідомив під час загальноміської наради 23 квітня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Зараз у місті вже є шість таких захисних споруд і їх кількість збільшать коштом міського бюджету до 16. Стиль article Wed, 24 Apr 2024 11:31:30 +0300 Ломако зауважив, що також треба вирішити питання із доступом до цих укриттів і розглянути варіант встановлення на вхідних дверях замків, які б автоматично відчинялися у випадку повітряної тривоги.

–  Я розчарувався у цих укриттях, коли побув у Дніпрі і подивився, що там всередині. Не хочу публічно про це говорити, але ви можете здогадатися, що там відбувається. По суті, це громадський туалет. Перш, ніж  встановлювати ці укриття, і у шести вже встановлених, потрібно зробити там автоматичні замки, які відкриватимуть укриття тільки під час тривоги за допомогою картки. Крім того, їх треба налаштувати так, щоб вони працювали коли немає світла та інтернету, – сказав під час наради в.о. міського голови.

Крім того, в.о. міського голови доручив начальникам ЖЕКів та керівникам ОСББ визначити укриття в багатоквартирних будинках, якими постійно користуються люди і там також поставити подібні замки, які б відчинялися автоматично у випадку повітряної тривоги. А в подальшому обладнати такими замками двері у всіх підвалах.

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері http://monitor.cn.ua/ua/style/99778 Житель Корюківського району за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність. Йому загрожує до двох років позбавлення волі. Стиль article Wed, 24 Apr 2024 11:28:37 +0300 Протягом декількох місяців до Корюківського райвідділу надходили повідомлення від 65-річної мешканки одного з сіл Корюківщини зі скаргами на поведінку сина відносно неї. За словами жінки, чоловік висловлювався в її адресу нецензурною лайкою, ображав та принижував.

Потерпіла навіть змушена була змінити місце проживання, адже через постійний психологічний тиск та приниження не могла почувати себе з безпеці.

На кожне звернення жінки правоохоронці реагували: складали на порушника протоколи за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (вчинення домашнього насильства).

Окрім цього, поліцейські виносили термінові заборонні приписи, які передбачали заборону в будь-який спосіб контактувати з потерпілою. Однак чоловік продовжував свої протиправні дії.

Слідчий Корюківського районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Корюківської окружної прокуратури повідомив кривднику про підозру за статтею 126-1 Кримінального кодексу України (домашнє насильство).

Санкція статті передбачає покарання від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин громадських робіт, арешт на строк до шести місяців, до п’яти років обмеження волі або позбавлення волі до двох років.

Поліція закликає громадян: ви потерпаєте від насильства в сім’ї або стали його свідком – обов’язково звертайтеся до поліції. Ми завжди готові прийти на допомогу коли ваші життя та здоров’я в небезпеці.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/99777 Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі. Стиль article Wed, 24 Apr 2024 11:26:50 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

3 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Баранівка Новгород-Сіверського району.

2 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Грем’яч Новгород-Сіверського району.

4 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Грем’яч Новгород-Сіверського району.

4 вибухи з міномету 82 мм біля н.п. Клюси Корюківського району.

3 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Луб’яне Новгород-Сіверського району.

3 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Грем’яч Новгород-Сіверського району.

8 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Баранівка Новгород-Сіверського району.

5 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Прогрес Новгород-Сіверського району.

10 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Медведівка Новгород-Сіверського району.

5 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Прогрес Новгород-Сіверського району.

6 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Луб’яне Новгород-Сіверського району.

2 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Грем’яч Новгород-Сіверського району.

2 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Красний Хутір Новгород-Сіверського району.

2 вибухи пристрій скинутий з дрону біля н.п. Бучки Новгород-Сіверського району

20 вибухів  з РСЗВ "Град" біля  н.п. Вороб'ївка Новгород-Сіверського району.

4 вибухи  НУРС з СУ-25 біля н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району.

4 вибухи з міномету 82 мм біля н.п. Клюси Корюківського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Ситуація на мережах життєзабезпечення:

Внаслідок бойових дій знеструмлені 10 ЛЕП 10 кВ (з них 8 частково), 24 населені пункти (з них 5 частково), 49 трансформаторних підстанцій. Без електропостачання залишаються 1281 абонент.

Пожежі –3 :

пожежі в житловому секторі – 1:

- в с. Мала Кошелівка  Ніжинського району (Вертіївська ТГ) по вул. Шевченка, 71 о 10 год. 46 хв. 23 квітня сталася пожежа житлового будинку (7х8 м, стіни дерев`яні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено внутрішнє облицювання стіни на площі 8 кв. м та перекриття на площі 6 кв. м. Причина – коротке замикання електромережі.

пожежі сухої трави та сміття – 1:

- біля с. Воробʼївка Новгород-Сіверського району (Новгород-Сіверська ТГ) о 19 год. 51 хв. 23 квітня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 1 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал. Збиток встановлюється.

пожежа- 1:

- в м. Чернігові по вул. Урочище Святе о 21 год. 08 хв. 23 квітня сталася пожежа господарчої будівлі (2,5х2,5 м, стіни цегляні, покрівля дерев`яна). Вогнем знищено будівлю та сміття на площі 5 кв.м. Причина – потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 13 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 17 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено - 52804 ВНП).

На р. Дніпро вище с. Дніпровське та на ділянці р. Десна «с-ще Макошине –  с. Морівськ» спостерігаються  підвищення  рівнів води весняної повені  з добовою інтенсивністю 1-8 см.

Небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:

Через коливання рівнів води на річках області, спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки на окремих ділянках:

р. Дніпро

с-ще Радуль (Ріпкинська ТГ) Чернігівського району - перелито  проїжджу частину вул. Новікова (ділянка довжиною до 80 м, глибина до 47 см), ускладнене транспортне сполучення з 28 домоволодіннями. Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

р. Десна                                                                                                       

Новгород-Сіверська ТГ Новгород-Сіверського району - через затоплення під'їзних шляхів до понтонних мостів через р. Десна та р. Віть (ділянки довжиною
до 70 м, рівень води до 102 см), тимчасово припинено пряме транспортне сполучення з 3 населеними пунктами громади (с. Бирине, с. Підгірне, с. Прокопівка).

Коропська ТГ Новгород-Сіверського району - через затоплення ґрунтової дороги Короп - Лиса Гора (ділянка довжиною до 20 м, рівень води до 20 см), ускладнене транспортне сполучення з с. Лиса Гора.

с-ще Короп (Коропська ТГ) Новгород-Сіверського району - перелито  проїжджу частину вул. Лугова (ділянка довжиною до 20 м, глибина до 16 см), ускладнене транспортне сполучення з 21 домоволодінням. Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

Сосницька ТГ Корюківського району - в зв’язку з підняттям рівня води в річці Десна порушено поромне сполучення між смт Сосниця та населеними пунктами Сосницької селищної ради (с. Пекарів, с. Кнути, с. Костирів, с. Синютин).

Сосницька ТГ Корюківського району - перелито ділянку автомобільної дороги Т-25-21 Сосниця-Шаповалівка (ділянка довжиною до 40 м, глибина до 40 см), порушено транспортне сполучення між с. Мале Устя та мостом через
р. Десна у напрямку с. Велике Устя (с. Велике Устя, с. Долинське, с. Бутівка,
с. Бондарівка, с. Старобутівка, с. Польове).

с. Мале Устя  (Сосницька ТГ) Корюківського району - перелита частина дороги по вул. Луговій (ділянка довжиною до 20 м, глибина до 40 см), внаслідок чого ускладнене транспортне сполучення з 15 домоволодіннями (мешкає 20 осіб). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового призначення не зареєстровано.

с. Якличі (Сосницька ТГ) Корюківського району - перелита частина дороги по вул. Придеснянській (ділянка довжиною до 15 м, глибина до 50 см), внаслідок чого ускладнене транспортне сполучення з 4 домоволодіннями (мешкає 7 осіб). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового призначення не зареєстровано.

Спільно з органами місцевої влади в м. Новгород-Сіверський створено та функціонує мобільний пост для надання допомоги населенню (від ГУ ДСНС в області залучені 1 чоловік особового складу, 1 човен). Протягом доби надано допомогу 25 особам (з початку робіт - 1053 особам, з них 83 дитини).

Попередження про небезпечні гідрологічні явища (НГЯ) та процеси на водних об’єктах Чернігівської області:

23-30 квітня на р. Дніпро в межах Чернігівської області утримуватиметься затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл  водами р. Сож та р. Дніпро у Чернігівському районі (II рівень небезпеки – помаранчевий).

Внаслідок  продовження підвищення рівнів  води  та утримання їх на високих позначках, на р. Десна та її притоці р. Снов триватиме  затоплення заплавних територій та доріг на заплаві з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському та Ніжинському районах (І рівень небезпеки – жовтий);  у Корюківському та Чернігівському районах області (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 13 мкр/год., Ніжин – 14 мкр/год., Прилуки – 10 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 12 мкр/год, Семенівка – 13 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 23 квітня по 20 годину 24 квітня очікується хмарна погода з проясненнями, вночі місцями невеликий дощ, вдень дощ, місцями гроза. Вітер східний 7-12 м/с, вдень місцями пориви 15-20 м/с. Температура по області вночі 3-8º, вдень 9-14º тепла.

По м. Чернігову очікується хмарна погода з проясненнями, вночі без істотних опадів, вдень дощ. Вітер східний 7-12 м/с. Температура вночі 6-8º, вдень 12-14º тепла.

]]>
24 квітня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/99776 ДЕНЬ 791 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 791 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 24 Apr 2024 11:21:50 +0300 24 квітня відзначають Міжнародний день солідарності молоді, Міжнародний день багатосторонності та дипломатії заради миру, Міжнародний день секретаря, Всесвітній день захисту лабораторних тварин, Всесвітній тиждень імунізації, День водопровідника.

Православна церква вшановує пам'ять святого Сави та 70 воїнів.

Міжнародний день солідарності молоді

За рішенням Всесвітньої федерації демократичної молоді щороку 24 квітня відзначають Міжнародний день солідарності. Вперше свято відзначили в 1957 році, а дата для проведення Дня була приурочена до заключного засідання Бандунгської конференції країн Азії та Африки у 1955 році.

Міжнародний день багатосторонності та дипломатії в ім'я миру

Міжнародний день багатосторонності та дипломатії в ім'я миру започатковано резолюцією Генасамблеї ООН у грудні 2018 року.

Покликаний згуртувати суспільство, показати очевидні переваги дипломатичних способів вирішення конфліктів, а також зворотний бік процесу врегулювання, пов'язаний із кровопролиттям, безневинними жертвами, розрухою та позбавленнями – як наслідок відмови від можливості сісти за стіл переговорів та спроб вирішити спірні проблемні питання за допомогою сили.

Міжнародний день секретаря

Міжнародний день секретаря чи День професійних адміністративних працівників почали відзначати США 1952 року. За деякими оцінками, ця професія належить до п'ятірки найбільш популярних у світі.

Традиційно проходить у рамах Тижня професійних адміністративних працівників, який також став у США традиційним, і відзначається щорічно в середу останнього повного тижня квітня. Його мета — подякувати всім адміністративним працівникам за той позитивний внесок, який вони вносять у роботу офісів у всьому світі, та наголосити на ролі їхньої професії для будь-якого сектору сучасної економіки.

Нині це свято відзначають не лише секретарі, а й усі, від кого залежить робота офісу — це помічники директора, офісменеджери, асистенти, референти, спічрайтери, стенографісти, а також фахівці, які ведуть діловодство, що асистують президентам та керівникам фірм. підприємств.

Всесвітній день захисту лабораторних тварин

Заснований Міжнародною Асоціацією проти експериментів на тваринах у 1979 році та підтриманий ООН.

Спочатку прихильниками Дня були зоозахисні організації у низці країн, а сьогодні вже в усьому світі активно розвивається рух проти вівісекції (експериментів та дослідів над лабораторними тваринами), який підтримують активісти різних громадських та зоозахисних організацій.

Вибір дати присвячений дню народження лорда Г'ю Даудінга – відомого борця за права тварин та противника вівісекції.

Ще цього дня:

1900 - Вийшла друком книга Зигмунда Фрейда "Тлумачення снів";

1915 - Османська влада починає масові арешти і депортацію вірменської інтелігенції Константинополя. Згодом цей день стане днем вшанування пам'яті жертв геноциду вірмен;

1916 - Початок "Великоднього повстання" ірландців проти британського панування;

1919 - Створено галерею мистецтв у Торонто;

1920 - Уряди Польщі та УНР уклали угоду про військову допомогу;

1949 – У Києві урочисто відкрито літературно-мистецький музей Тараса Шевченка;

1949 - В Англії скасовано обмеження продажу цукерок, запровадженого під час війни;

1950 - Трансйорданія перейменована в Йорданське Хашимітське Королівство;

1952 - В Онтаріо вперше нафтопроводом надійшла нафта з провінції Альберта (Канада);

1953 - Англійська королева Єлизавета II надала лицарський титул Вінстону Черчиллю;

1957 – На Державній нараді КНР Мао Цзедун заявив: "Не треба читати багато книг";

1962 - У США здійснено першу телетрансляцію з тихоокеанського узбережжя на атлантичне - телесигнал з Каліфорнії було передано через перший експериментальний телесупутник "Eco-1" і прийнято в Массачусетсі;

1968 – Маврикій став членом ООН;

1970 – КНР запустила свій перший штучний супутник Землі "Dong Fang Hong 1";

1981 - Представлений перший персональний комп'ютер IBM;

1984 - У Сан-Франциско компанія Apple анонсувала портативний комп'ютер Apple II вагою 6 кілограмів та розміром із валізу. Однак гасло "Apple II - назавжди", під яким проводилася рекламна кампанія, виявилося далеким від дійсності - через 5 років Apple II було знято з виробництва;

1985 – Верховний Суд Канади визнав законною роботу магазинів у неділю;

1987 - У Перській затоці американський флот уперше у світі використав дельфінів задля військової мети;

1996 - Палестинська Національна Рада проголосувала за виключення із програмних документів Організації Визволення Палестини (ОВП) положень, які закликали до збройної боротьби з Ізраїлем аж до повного знищення його як держави;

1997 – Нижня палата японського парламенту проголосувала за дозвіл проводити в країні операції з пересадки серця;

1999 — На засіданні у Вашингтоні Рада НАТО прийняла нову стратегічну концепцію, яка дозволяє використовувати збройні сили блоку для запобігання порушенням прав людини в Європі;

2000 - Поблизу мису Тарханкут протикорабельна крилата ракета, запущена з російської берегової установки, влучила в український теплохід "Павло Верещагін", який опинився в зоні бойових стрільб Чорноморського флоту;

2004 – США скасували економічні санкції, накладені на Лівію 18 років тому. Це своєрідна винагорода за відмову лівійського керівництва від розробки зброї масового ураження;

2004 - Віталій Кличко у бою з Корі Сандерсом завоював вакантний титул чемпіона світу з боксу у надважкій вазі за версією WBC;

2005 – Інавгурація папи Бенедикта XVI;

2006 - Вчинено теракти в єгипетському курорті Дахаб.

Церковне свято

День пам'яті святого Сави та 70 воїнів

Сава Стратилат – ранній християнський священномученик 3-го століття. Походив із готського племені. Завдяки своїй хоробрості досяг високого чину воєводи-стратилата і служив у імператора Авреліана. З юних років Сава був християнином і ревно дотримувався заповідей Христа, допомагав бідним, відвідував християн у в'язницях. Отримав від Бога дар творити чудеса, іменем Христа зцілював хворих, виганяв бісів. Коли імператор дізнався, що його воєначальник – християнин, зажадав від нього зречення. Тоді мученик зняв з себе військовий пояс і сказав, що ніколи не зречеться своєї віри. Після різних тортур, які святий Сава мужньо переніс, його у 272 році втопили у річці Тібр. Бачачи його муки, у Христа повірили 70 воїнів, яких одразу ж стратили.

Іменини: Олексій, Валентин, Єлизавета, Леонтій, Станіслав, Хома, Людмила

]]>
Зустріч з відомим чернігівським фотографом Віктором Кошмалом та презентація фотовиставки світлин переможців обласних та Всеукраїнських фотоконкурсів http://monitor.cn.ua/ua/anons/99766 Анонси article Wed, 24 Apr 2024 00:00:00 +0300 Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана запрошує на зустріч з відомим чернігівським фотографом та презентацію фотовиставки світлин переможців обласних та Всеукраїнських фотоконкурсів,членів дитячої фотостудії «ПОШУК» під керівництвом Віктора Кошмала Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді переможців обласних та Всеукраїнських конкурсів спортивної фотографії НОК УКРАЇНИ в номінації «Діти (до 16 років)».
Захід відбудеться у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана.
Довідки за вказаним номером телефону 050-7221911

]]>
На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу http://monitor.cn.ua/ua/style/99775 Слідчі Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури оголосили про підозру двом зловмисникам, які за попередньою змовою випиляли у лісосмузі Ічнянської громади дерев на понад 100 тисяч гривень. Стиль article Tue, 23 Apr 2024 17:35:19 +0300 У ході досудового розслідування поліцейські встановили, що 40-річний місцевий житель організував злочинну схему та залучив до неї свого знайомого. У результаті спільники здійснили самовільну незаконну порубку дерев породи клен. На місці події зловмисники розпилювали дерева на колоди та навантажували їх до автомобіля для подальшої реалізації лісопродукції.

Своїми діями зловмисники заподіяли шкоду довкіллю та спричинили збитки Ічнянській територіальній громаді на 100 тисяч гривень.

Поліцейські повідомили зловмисникам про підозру у скоєнні злочину, передбаченого частиною 4 статті 246 Кримінального кодексу України (незаконна порубка лісу, що спричинила тяжкі наслідки). Карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

Досудове розслідування триває.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області
 

]]>
Масажі, лімфодренаж, індивідуальна робота з психологами та багато іншого можуть отримати чернігівські військові, ветерани та члени їхніх родин http://monitor.cn.ua/ua/style/99773 Зазвичай після закінчення терміну лікування у закладах охорони здоров’я військовослужбовці та ветерани, як правило, потребують певного відновлення. Стиль article Tue, 23 Apr 2024 17:25:19 +0300 Так, вже п’ять років функціонує на Чернігівщині Центр ветеранів війни, основна мета якого є психологічна підтримка та реабілітація як військових та ветеранів, так і членів їхніх родин та сімей загиблих армійців.
- З поміж іншого у нас великий спектр послуг, зокрема це консультування та психологічна діагностика і супровід, психологічна просвіта та інформування, адаптація і відновлення сімейних стосунків. Поряд з цим великою популярністю у нас користуються послуги з фізичної реабілітації, такі як масаж, лімфодренаж, та лікувальна фізкультура тощо, - каже заступник директора Чернігівського центру ветеранів війни Олександр Нетреба.
Варто зазначити, що лише у 2023 році представниками Центру було надано близько 10 800 послуг, з них 3 500 – послуги з психологічної реабілітації, решта соціальна та фізична реабілітація.
Ветерани та військові, як правило, звертаються до установи після проходження терміну свого лікування та МСЕКу. Для самих військових відвідування таких процедур є досить корисним.
-     Дуже себе гарно почуваю після відвідування таких процедур завдяки професійності спеціалістів Центру, - ділиться враженнями військовослужбовець Артем.
Левову частку звернень армійців до Центру складають заняття  з фізичної реабілітації і безпосередньо масажу.
-     Загалом нервове напруження у військових знімається легким розслаблюючим масажем спини. Проблема остеохондрозу не поодинока Ходять до мене на масаж і позайматися у залах на тренажерах і дружини та батьки військових за потребою. Був у мене навіть такий випадок, коли приходив офіцер, у якого права робоча кінцівка лишилася без пальців, а ліву хотіли ампутувати. Водночас було пошкоджено передпліччя та кисть руки. За допомогою масажу та суглобової гімнастики впродовж місяця ми відновили дієздатність його робочої кисті руки. Приходять до мене хлопці після важких поранень, у одного з них була симптоматика як після інсульту, проте ми його відновили. До речі, після масажу військові краще йдуть на контакт з психологом, - ділиться враженнями фізичний реабілітолог Тетяна.
 Соціальна робота не менш важливий напрямок роботи фахівців Центру. Тут є дуже важливим надання всебічної інформації про роботу закладу та оформлення відповідних документів.
Оксана прийшла до Центру як клієнт, у нею під участі в бойових діях зник без вісти чоловік, згодом залишилася там і наразі працює фахівцем з соціальної роботи.
-  З нами досить плідно співпрацюють такі організації як Чернігівський ляльковий та молодіжний театр. Майже кожні вихідні вони нами виділяють безкоштовні квитки на свої вистави для військових та членів сімей. Проводимо ми і групові заняття серед родин як загиблих бійців так і тих, хто наразі проходить службу, залучаємо до таких занять і наших психологів. На майбутнє хочемо розширити кількість закладів дозвілля, які співпрацюватимуть з нами, - розповіла Оксана.
Як повідомляють у Чернігівському центрі ветеранів війни, - аби скористатися послугами установи необхідно лише мати паспорт з реєстрацією у Чернігівській області, ідентифікаційний код, пільгове посвідчення заявника або довідку участі в бойових діях та документ, що підтверджує спорідненість (свідоцтво про народження дитини, шлюб тощо).
-  Коли до нас потрапляють ветерани, ми їх зустрічаємо, з’ясовуємо потреби, консультуємо, перенаправляємо до певного спеціаліста. Водночас і вивчаємо потреби через телефонну лінію підтримки. Тож намагаємося постійно проводити різноманітні майстер-класи. З минулого року у нас стартував проєкт «Відновлення» для родин ветеранів за ініціативи Чернігівської ОВА та благодійного фонду «Карітас», - каже завідувачка відділення соціального супроводу ветеранів війни Анна Ворона.  
 Серед послуг Центру досить важливе значення відіграє  пресотерапія на лімфодренажному апараті.
-  Він сприяє відтоку лімфи, за рахунок цього відбувається виведення зайвої рідини з організму та токсидів, знімаються набряки ніг.  Поруч з цим ми проводимо ручний або лімфодренажний масаж. Це також сприяє співпраці масажистів, реабілітологів та психологів, - зазначає масажист Наталія.
Важливу роль у відновленні воїнів, що повертаються з фронту відіграють психологи  Чернігівського центру ветеранів війни.
 -  Ми проводимо з військовими та членами родин консультування психоедукацію, діагностику, психотерапію. Переважна більшість наших відвідувачів звертаються з наслідками посттравматичного стресового розладу. Водночас ми проводимо групові заняття і з дружинами та батьками воїнів щодо особистостей спілкування. І головне – ми можемо багато уваги приділяти цим питанням, - зауважила психолог Ірина.
Керівництво Центру закликає усіх ветеранів та військових Чернігівщини не залишати свої проблеми в глухому куті, а в разі потреби звертатися на «гарячу лінію» підтримки за номером телефону 073-00-50-750. Також можна звернутися сюди і з відповідною заявою або направленням задля отримання відповідних послуг. На майбутнє представники Центру планують розширити спектр своїх послуг, зокрема це встановлення флоат-камери. Проте певною проблематикою наразі є  розміщення представників Центру.

Ігор Березинський, військовий журналіст (фото та відео автора)
 

]]>
За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини http://monitor.cn.ua/ua/style/99772 За матеріалами Служби безпеки України до 15 років позбавлення волі заочно засуджено організаторку псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини. Стиль article Tue, 23 Apr 2024 15:18:36 +0300 Мова йде про 47-річну мешканку м. Антрацит Олену Колпакову, яка добровільно пішла на співпрацю з органами окупаційної адміністрації.

Слідчими СБУ встановлено, що під час проведення незаконного референдуму у вересні 2022 року зрадниця виконувала вказівки представників так званої «лнр» щодо організації проведення голосування на одній з виборчих дільниць.

Зокрема колаборантка координувала роботу «виборчої комісії», а також забезпечувала надання фейковому плебісциту вигляду законності та «достовірності» підрахунку голосів.

На підставі зібраних слідчими СБУ доказів суд визнав колаборантку винною за  ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч. 5 ст.111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.  

Їй призначено покарання – 15 років позбавлення волі.

Наразі зрадниця перебуває на тимчасово окупованій території сходу України.

Співробітники Служби безпеки вживають комплексні заходи для притягнення її до відповідальності.

Досудове розслідування злочину проводилось співробітниками Управління СБ України в Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.
 

]]>
Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну http://monitor.cn.ua/ua/style/99771 Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 36-річного місцевого жителя в придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин (ч.ч.1, 2 ст.307 КК України). Стиль article Tue, 23 Apr 2024 15:16:15 +0300     Так, чоловіка визнано винним у тому, що упродовж грудня 2023 року та січня 2024 року він неодноразово придбавав психотропну речовину – амфетамін з метою його подальшого розповсюдження на території м.Чернігова.
    В ході досудового розслідування правоохоронними органами зафіксовано декілька фактів збуту обвинуваченим амфетаміну місцевим жителям.
    За результатами судового розгляду та оцінки наданих прокурором доказів, Новозаводським районним судом м.Чернігова засудженому призначено покарання у виді 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.


За інформацією Чернігівської окружної прокуратури
 

]]>
На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію http://monitor.cn.ua/ua/style/99770 Загальноміську нараду цього вівторка почали з обговорення ліквідації наслідків ракетних ударів, яких завдали військові російської федерації по Чернігову 17 квітня. Стиль article Tue, 23 Apr 2024 15:13:11 +0300 Внаслідок цієї терористичної атаки загинуло 18 осіб, ще 90 отримали травми різного ступеня, з них 23 зараз знаходяться на стаціонарному лікуванні у медзакладах Чернігова.

Пошкоджено будівлю восьмиповерхового готелю, КНП «Чернігівська центральна районна лікарня», корпус НУ «Чернігівська політехніка», об'єкт КП «Чернігівводоканал», близько 60 транспортних засобів. А також 28 житлових будинків, там переважно повилітали вікна.  КП «ЖЕК-10» та волонтери допомогли із їх тимчасовим закриттям OSB-плитами та плівкою.

Олександр Ломако зазначив, що міські ЖЕКи мають поновити свої запаси цих будматеріалів, які потрібні для швидкого реагування на можливі аналогічні ситуації в майбутньому.

Зараз представники міжнародних організацій працюють з власниками квартир, допомагатимуть з відновленням вікон. Нагадаємо, що також у місті діє Програма надання часткової компенсації мешканцям з категорії соціально незахищених, понесених на відновлення знищених та пошкоджених вікон у багатоквартирних житлових будинках.

Один двоповерховий будинок на 16 квартир зараз огороджують парканом. Після візуального огляду цієї будівлі прийнято рішення про відселення мешканців. Буде замовлено обстеження будинку, повідомив в.о. начальника Управління ЖКГ ЧМР Андрій Черненко.

    – Одним парканом питання не вирішимо, потрібно більш чітко контролювати ситуацію. Треба попросити Мунварту і поліцію патрулювати там. Існує дуже великий ризик травмувань, – говорить в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

 Серед пошкодженого міського майна також і дві зупинки громадського транспорту, одна знищена, а в іншій потрібно замінити скло. Стосовно тролейбусних мереж, то пошкодження були незначні.  Їх швидко усунули та відновили рух електричного громадського транспорту.

 Також пошкоджено заклади освіти: дві школи та два дитсадка.

    – Пошкодження попередньо є незначними. Якщо брати по садочкам, то пошкоджено вікна, старі рами. Тобто, там, де було встановлено нові вікна, то вони витримали. І фактично, це підтверджує ще раз те, що бажано робити комплексне відновлення, а не точкове. На сьогодні ми шукаємо для відновлювальних робіт, у першу чергу, позабюджетні кошти, і у є вже певні напрацювання,  – повідомив начальник управління освіти ЧМР Василь Білогура.

В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако вкотре подякував всім, хто допомагав постраждалим і працює над ліквідацією наслідків.

    – Всім співробітникам КП «ЖЕК-10», «Муніципальна варта», «АТП-2528», «Шкільне» та тим, хто допомагав постраждалим та ліквідовував наслідки, велика подяка. Всі відпрацювали добре, – сказав Ломако.  

А також звернув увагу на минулорічний досвід реагування влади різних рівнів на ракетні атак рф. Після удару по драмтеатру, міська влада займалася ліквідацією наслідків, а обласна виділила фінансову допомогу постраждалим та родинам загиблим.

– Традиційно у нас склалися такі відносини, коли місто бере на себе затрати з відновлення житла та інфраструктури, а область (так в минулому році склалося), обласна адміністрація, брала на себе матеріальну допомогу людям, які постраждали, плюс родинам загиблих. Розумію, що після трагедії 19.08.2023, коли «прилетіло» до драмтеатру, обласним чиновникам дуже хотілося швидше якось згладити відчуття провини – вони за лічені дні прийняли зміни до програми і надали людям матеріальну допомогу (компенсацію з бюджету області), але не має бути подвійних стандартів, там було відчуття провини, тут немає. Тиждень вже пройшов, люди постраждали і там, і тут, якщо там давали підтримку, то, вважаю, і тут треба розглянути і з обласного бюджету надати підтримку. Думаю це було б справедливо, – сказав під час наради в.о. міського голови Чернігова.

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
«Ваш родич потрапив у біду»: на Прилуччині пенсіонерка повірила шахраям та втратила 30 тисяч гривень http://monitor.cn.ua/ua/style/99769 Поліцейські закликають громадян бути обережними у телефонних розмовах з незнайомцями та не поспішати виконувати їх вказівок пов’язаних з переведенням коштів. Стиль article Tue, 23 Apr 2024 11:01:33 +0300 21 квітня  по допомогу до поліції звернулась мешканка міста Ічня. 68-річна жінка розповіла поліцейським, що їй зателефонували з невідомого номера. Незнайомець повідомив, що її онука сильно вдарила дитину дверима в магазині, в результаті чого постраждалу помістили до реанімації.

Для залагодження конфлікту пенсіонерку попросили терміново перерахувати кошти в сумі 30 тисяч гривень.

Лише після переведення коштів заявниця зателефонувала своїй онуці та дізналась, що з нею все гаразд. Зрозумівши, що її ошукали, вона звернулась до поліції.

За цим фактом поліцейські розслідують кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Правоохоронці звертаються до громадян: будьте пильними й обережними при спілкуванні із незнайомцями, не поспішайте виконувати їхні умови і прохання, одразу телефонуйте своїм родичам або на спецлінію «102». Обов`язково розкажіть своїм близьким родичам (особливо старшому поколінню) про існування такого роду шахрайств, аби уберегти їх від зловмисників.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
25-річчя Академічного симфонічного оркестру “Філармонія” http://monitor.cn.ua/ua/culture/99768 “Любов до гармонії” — це не просто смисл слова “філармонія”. Це, певним чином, спосіб існування, який визначає сутність музичного колективу. Культура article Tue, 23 Apr 2024 10:39:21 +0300 Навесні 1999-го року новостворений чернігівський симфонічний оркестр виступив вперше — і не деінде, а у Національному палаці “Україна”. Так 25 років тому почалася історія Академічного симфонічного оркестру “Філармонія”, який створив і яким донині керує заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач. Чвертьвіковий ювілей оркестр відзначив великою двочасною концертною програмою на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру.


25 років тому “Філармонія” складалася передусім з молодих музикантів. Вже тоді вони разом зі своїм диригентом керувалися гаслом “Тільки краще!”. За чверть століття було підготовлено безліч різноманітних концертних програм. За честь грати з оркестром під орудою Миколи Сукача вважали і вважають, без перебільшення, сотні солістів, диригентів і колективів світу. З оркестром “Філармонія” виступали капела “Думка”, Микола Сук, Олег Криса, Анатолій Баженов, Фудзіко Хеммінг, Девід Андре, Чіє Савада... Микола Сукач диригував такими відомими колективами як симфонічний оркестр Національної опери України, Національний симфонічний оркестр України, симфонічний оркестр Національної філармонії України. Творча мапа “Філармонії” — це, власне, весь світ: від Японії до США, від сходу до заходу.
Великий ювілейний концерт Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” розпочав з вшанування жертв тієї страшної війни, яку зараз веде проти загарбників український народ. Микола Сукач нагадав глядачам основні віхи в історії колективу, яким він керує. І підкреслив головне: “Якби не прихильність глядачів, якби не їх бажання душею відгукуватися на роботу оркестру, мабуть, не все б в нас склалося. Тож дяка всім, хто поділяє з нами почуття, які ми намагаємося донести своєю музикою!”.
Привітали оркестр з ювілеєм колеги, друзі, почесні гості.
У першому відділенні програми прозвучали “Влтава” Бедржиха Сметани, Увертюра до опери “Севільський цирульник” Джоаккіно Россіні, Увертюра до оперети Франца фон Зуппе “Легка кавалерія”, “Танок диявола” Йозефа Хельмесбергера (молодшого). І, що дуже символічно, — твори Сергія Борткевича: частини Концерту для скрипки з оркестром тв. 22 (соліст — народний артист України, лауреат Шевченківської премії Анатолій Баженов) і Симфонії №1 ре мажор “Моя Батьківщина”. Ім’я і творчість видатного композитора повернув мистецькому світу саме художній керівник та головний диригент оркестру “Філармонія” Микола Сукач. Диригували оркестром у першому відділенні разом з очільником колективу начальник військового оркестру військово-музичного центру Сухопутних військ ЗСУ Роман Павлів та другий диригент оркестру, заслужений артист України Андрій Шевчуковський.
У другому відділенні концерту була виконана Симфонія №1 Йоганнеса Брамса — шедевр, який, за словами Миколи Сукача, втілив всю гаму людських почуттів.
З ювілеєм!

 


Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм
 

]]>
Безпека, захист та ситуація на кордоні. Сергій Деденко назвав основні питання для прикордонних громад http://monitor.cn.ua/ua/style/99767 Громади України, які межують з Російською Федерацією, наразі потребують вирішення низки питань. Серед них безпекове середовище, захист обʼєктів енергетики та майбутнє двадцятикілометрової зони. Стиль article Tue, 23 Apr 2024 09:34:40 +0300 Про це повідомив міський голова Семенівки Сергій Деденко.

    «Багато питань під час війни. Безпекове середовище, захист обʼєктів енергетики, розвиток регіонів. Як представника прикордонної громади, мене цікавить майбутнє 20-кілометрової зони, бо я живу на кордоні з ворогом. Сподіваємося, що нам вектор руху намітять. Куди ми рухаємося, що робити з людьми і як взагалі держава бачить кордон України», – підкреслив він.

Також Сергій Деденко окреслив теми, які є ключовими саме для Семенівки. Зокрема, це безпека та евакуація населення, забезпечення необхідних умов проживання та майбутнього розвитку.

На думку міського голови Семенівки, майданчик Конгресу сприяє не лише комунікації між представниками органів влади різних рівнів, але й вирішенню актуальних питань.

    «Дуже важлива комунікація між органами самоврядування і державною владою. Ми бачимо, що вона є, діалог відбувається. І для нас, представників органів місцевого самоврядування, це дуже важливо. Можна поставити питання, які цікавлять міських голів, громади, зокрема прикордонні, яку я представляю. А також озвучувати і розв’язувати актуальні проблеми, які нас цікавлять саме як органи місцевого самоврядування», – зазначив Сергій Деденко.

Офіційний вебсайт Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України
 

]]>
Чернігівські поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності http://monitor.cn.ua/ua/style/99765 Поліцейські відділу реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління викрили 45-річного водія позашляховика, який керував транспортом у нетверезому стані. Стиль article Tue, 23 Apr 2024 09:23:16 +0300 За відмову від складання адміністративних матеріалів правопорушник пропонував поліцейським неправомірну вигоду в сумі 10 тисяч гривень.

21 квітня під час патрулювання автошляху у селі Старий Білоус увагу групи реагування патрульної поліції привернув позашляховик «Volkswagen Touareg», що рухався вночі та порушував комендантську годину. Поліцейські зупинили автівку та побачили, що водій має явні ознаки алкогольного сп’яніння.

Поліцейські запропонували водієві пройти огляд на стан сп’яніння, натомість чоловік спробував уникнути відповідальності. Він почав пропонувати патрульним 10 тисяч гривень неправомірної вигоди за не притягнення його до відповідповідальності.

Правоохоронці відмовились від незаконної пропозиції водія та повідомили, що його дії мають ознаки кримінального правопорушення. Це зафіксувала бодікамера поліцейського.

На місце події вони викликали слідчо-оперативну групу поліції.

Слідчий Чернігівського райуправління поліції розпочав кримінальне провадження за частиною 1 статті 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Її максимальна санкція – до 4 років позбавлення волі.

Стосовно правопорушника поліцейські також склали адміністративні матеріали за керування транспортним засобом особою, яка перебуває у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння (ч.1 статті 130 КУпАП).

Таким чином, чоловік понесе і адміністративну, і кримінальну відповідальність.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
«Працевлаштування переселенців та ветеранів війни – один із пріоритетів роботи служби зайнятості» http://monitor.cn.ua/ua/style/99764 Так на «круглому столі», що відбувся днями в Бобровицькій міській раді, сказав заступник директора – начальник управління матеріально-технічного забезпечення та закупівель Чернігівського обласного центру зайнятості Вячеслав Бєлогура. Стиль article Tue, 23 Apr 2024 09:22:06 +0300
 Участь у заході взяли в.о. міського голови Геннадій Іванюк, представники служби зайнятості, громадських організацій, соціальні партнери, роботодавці, а також учасники бойових дій та переселенці.

Присутніх поінформували про низку активних програм, що реалізує служба зайнятості, задля оперативного працевлаштування шукачів роботи, а саме:

– організація професійного навчання для зареєстрованих безробітних з метою здобуття затребуваної на ринку праці професії чи підвищення кваліфікації. Для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни діє програма безкоштовної професійно-технічної освіти в ЦПТО ДСЗ;

-  можливість отримання ваучера на навчання для певних категорій громадян, не зареєстрованих у службі зайнятості як безробітні, зокрема і учасників бойових дій та переселенців;

- гранти на створення або розвиток власної справи. За програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн, а за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» – від 250 тис. до 1 млн. гривень в залежності від кількості створених робочих місць.

Також було обговорено компенсаційні програми для роботодавців, зокрема, за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій та за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю.

Крім того, фахівці служби зайнятості відвідали ТОВ «Земля і Воля» - потужне сільськогосподарське підприємство Чернігівщини. Розташоване воно в Бобровиці, але працює на територіях багатьох територіальних громад. Спеціалізується на виробництві та переробці рослинницької і тваринницької продукції, будівництві та капітальному ремонті виробничих і житлових об’єктів. Підприємство забезпечує роботою та стабільною зарплатнею майже 1300 жителів області.

Є запитання? Звертайтеся на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/99763 Протягом минулої доби зареєстровано 2 пожежі. Стиль article Tue, 23 Apr 2024 09:13:22 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

2 вибухи з міномета 120 мм. біля н.п. Хрінівка Корюківського району;.
1 вибух з міномета 120 мм біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району;
2 вибухи з міномета 120 мм біля н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району;
3 вибухи НУРС з літака біля н.п. Красний Хутір Новгород-Сіверського району;
10 вибухів з міномета 120 мм біля н.п. Блешня Новгород-Сіверського району;
8 вибухів з міномета 120 мм біля н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району.
Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Ситуації на мережах життєзабезпечення:
Внаслідок бойових дій знеструмлені 10 ЛЕП 10 кВ (з них 8 частково), 24 населені пункти (з них 5 частково), 49 трансформаторних підстанцій. Без електропостачання залишається 1281 абонент.

Хід ліквідації аварійної ситуації на мережах життєзабезпечення:
Силами АТ «Чернігівобленерго» (11 бригад, 12 од. техніки) о 15 год. 22 квітня відновлене електропостачання мешканцям 9 населених пунктів, яке було порушене в ніч на 22 квітня внаслідок погіршення погодних умов (дощ, гроза, пориви сильного вітру).

Пожежі в житловому секторі – 2:

- в с. Рудьківка Ніжинського району (Бобровицька ТГ) по провулку Вишневому, 10 о 07 год. 15 хв. 22 квітня сталася пожежа господарчої будівлі (3х10 м, стіни дерев`яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю на площі 20 кв.м, стіни на площі 30 кв.м та пошкоджено стіни на площі 12 кв.м, покрівлю на площі 10 кв. м, 2 скутери. Причина встановлюється;

  - в с. Черняхівка Ніжинського району (Вертіївська ТГ) по вул. Мирній, 7 о   17 год. 20 хв. 22 квітня сталася пожежа господарчої будівлі (4х10 м, стіни дерев`яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено стіну на площі 1 кв.м, речі домашнього вжитку (матрац), пошкоджено стіни на площі 1,5 кв.м. Причина  - пустощі дітей з вогнем.

Виявлення та знешкодження боєприпасів:

Піротехнічні підрозділи 9 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 7 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено -  52787 ВНП).

На р. Дніпро  та на ділянці р. Десна «с-ще Макошине – с. Морівськ» спостерігаються підвищення  рівнів води весняної повені з добовою інтенсивністю 1-12 см.

На р. Десна біля с. Розльоти 18-21 квітня сформувався пік весняної повені з відміткою 740 см над нулем поста (загальне підняття рівнів води з 04.04.24р. складає 140 см)

    Небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:

р. Дніпро:

- с-ще Радуль (Ріпкинська ТГ) Чернігівського району - перелито  проїжджу частину вул. Новікова (ділянка довжиною до 80 м, глибина до 46 см), ускладнене транспортне сполучення з 28 домоволодіннями. Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

р. Десна:

- Новгород-Сіверська ТГ Новгород-Сіверського району - внаслідок затоплення під'їзних шляхів до понтонних мостів через р. Десна та р. Віть (ділянки довжиною до 70 м, рівень води до 102 см), тимчасово припинено пряме транспортне сполучення з 3 населеними пунктами громади (с. Бирине, с. Підгірне, с. Прокопівка).

- Коропська ТГ Новгород-Сіверського району - внаслідок затоплення ґрунтової дороги Короп - Лиса Гора (ділянка довжиною до 20 м, рівень води до 20 см), ускладнене транспортне сполучення з с. Лиса Гора.

- с-ще Короп (Коропська ТГ) Новгород-Сіверського району - перелито  проїжджу частину вул. Лугова (ділянка довжиною до 20 м, глибина до 16 см), ускладнене транспортне сполучення з 21 домоволодінням. Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

В м. Новгород-Сіверський створено та функціонує мобільний пост для надання допомоги населенню (від ГУ ДСНС в області залучені 1 чоловік особового складу, 1 човен). Протягом доби надано допомогу 20 особам (з початку робіт - 1028 особам, з них 83 дитини).

Попередження про небезпечні гідрологічні явища (НГЯ) та процеси на водних об’єктах Чернігівської області:

22-23 квітня на р. Дніпро в межах Чернігівської області утримуватиметься затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл  водами  р. Сож та р. Дніпро у Чернігівському районі (II рівень небезпеки – помаранчевий).

На р. Десна  внаслідок  утримання  високих  рівнів  води  та  їх підвищення  на ділянці р. Десна вище  м. Чернігова  триватиме затоплення заплавних територій та доріг на заплаві  з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському, Чернігівському  районах області (I рівень небезпеки – жовтий).

Радіаційний фон:

 На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 12-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 14 мкр/год., Покошичі – 12 мкр/год, Семенівка – 14 мкр/год., Сновськ – 12 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години  22 квітня по 20 годину 23 квітня очікується хмарна погода з проясненнями, без істотних опадів. Вітер західний 5-10 м/с. Температура по області вночі 3-8º, вдень 9-14º тепла.

 По м. Чернігову очікується хмарна погода з проясненнями, без істотних опадів. Вітер західний 5-10 м/с. Температура вночі 5-7º, вдень 11-13º тепла.

]]>
Завдали мільйонних збитків сфері оборони: на Чернігівщині слідчі поліції повідомили про підозру організованому злочинному угрупованню http://monitor.cn.ua/ua/style/99762 Поліцейські викрили керівників квартирно-експлуатаційного відділу одного з військових гарнізонів Чернігівщини, які організували схему привласнення бюджетних коштів на закупівлі матеріальних цінностей для військових частин за завищеними цінами. Стиль article Tue, 23 Apr 2024 09:11:00 +0300  Внаслідок незаконних дій організованого злочинного угруповання сфера оброни зазнала мільйонних збитків.

Слідчі Головного управління Нацполіції в Чернігівській області у взаємодії з оперативниками регіонального Управління стратегічних розслідувань встановили, що начальник паливної групи та начальник паливного складу разом зі спільником – приватним підприємцем – організували та реалізували злочинну схему на заготівлі твердого палива (дров).

Зловмисники діяли у складі організованої групи та виконували кожному відведену роль. Вони підробили офіційні документи, зокрема товаро-транспортні накладні та видаткові накладні про поставку дров. Фактично ж, дрова поставлені не були, а бюджетні кошти перераховувались на рахунки підприємця.

В результаті протизаконних дій організованого злочинного угруповання безпідставна переплата коштів з бюджету за паливо перевищила 1 мільйон 628 тисяч гривень.

Також слідство встановило, що начальник цього квартирно-експлуатаційного відділу здійснив закупівлю дров за завищеними цінами. Внаслідок незаконних дій посадовця втрати бюджету, спрямованого на оборону, перевищили 2 мільйони 640 тисяч гривень. Військовому чиновнику вже повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем, вчиненому з метою одержання неправомірної вигоди для іншої особи, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам (ч. 2 статті 364 Кримінального кодексу України).

Також слідчі поліції Чернігівщини за погодженням з прокурором Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомили про підозри членам ОЗГ.

Начальнику начальнику паливного складу та начальнику паливної групи військового гарнізону повідомлені підозри:

у службовому підробленні (ч.1 статті 366 ККУ);

у привласненні, розтраті майна, вчиненому у складі організованої групи (ч. 5 статті 191 ККУ).

Приватного підприємця підозрюють у підробленні офіційних документів (ч. 3 статті 358 ККУ) та у привласненні, розтраті майна, вчиненому у складі організованої групи (ч. 5 статті 191 ККУ).

За найтяжчою зі статтей зловмисниками загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Нині поліція перевіряє інших посадовців на причетність до злочинної діяльності організованої групи.

Досудове розслідування триває.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
23 квітня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/99761 ДЕНЬ 790 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 790 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 23 Apr 2024 09:06:47 +0300 23 квітня відзначають Всесвітній день книжок та авторського права, Всесвітній тиждень безпеки дорожнього руху, День водія шкільного автобуса, День змін або День шансу, Міжнародний день іспанської мови, Міжнародний день англійської мови, Міжнародний день творця.

В Україні - День психолога, у Туреччині - День Національного суверенітету, в Ізраїлі - Йом Ха-Зікарон - День пам'яті воїнів, загиблих у війнах Ізраїлю, День кавалерії і День геодезиста в Аргентині, День книжки в Канаді, День медичного статистика в Перу, День німецького пива в Німеччині, День Сан-Хорхе або Святого Георгія в Каталонії, Іспанії та Андоррі (присвячений Дню книжок), День бібліотекаря в Колумбії, День військово-морського флоту Китаю, у США - День героїв Конфедерації, у Шрі-Ланці - День повного місяця, День святого Георгія у Великій Британії, Канаді, Ньюфаундленді.

Православна церква вшановує пам'ять святого Георгія.

Всеукраїнський день психолога

Психологія - це наука, що вивчає людську поведінку, психіку та психічні процеси. Саме психологи допомагають врятувати людину від самогубства, апатії, депресії, а ще роблять усе, щоб налагодити її взаємини з іншими. Як науку психологію засновано в XIX столітті. Офіційною датою її становлення вважається 1879 рік, коли Вільгельм Вундт відкрив першу психологічну лабораторію.

Всесвітній день книг та авторського права

Свято створене ЮНЕСКО 1995 року, на що надихнула іспанська традиція святкування дня покровителя Каталонії, святого Георгія. Є легенда, яка розповідає, що він зміг врятувати країну від страшного дракона, якому люди приносили в жертву своїх дітей. На тому місці, де святий Георгій убив дракона, вилилася його кров і виріс кущ червоних троянд. Святий зірвав із куща одну квіточку і подарував дівчині, яку мали принести в жертву дракону того дня. У 1920-х роках один підприємець запропонував обмінювати одну квітку на одну книгу. Таким чином, йому вдалося збільшити свій продаж.

День водія шкільного автобуса

Професійне свято, яке має на меті відзначити важливу і дуже відповідальну працю водіїв шкільних автобусів. Ця робота вимагає міцної нервової системи, швидкої реакції, акуратності, уважності, вміння спілкуватися з дітьми.

Міжнародний день іспанської мови

Дату обрали на честь великого іспанського літературного класика Мігеля де Сервантеса, який написав знаменитий твір "Дон Кіхот". Свято засноване ООН у лютому 2010 року. Головна мета цього дня полягає в тому, щоб закликати людство до багатомовності, підвищити інтерес до вивчення мови. Мігель Сервантес помер 22 квітня 1616 року.

Міжнародний день англійської мови

Дату обрали на честь дня народження і смерті Вільяма Шекспіра, який був відомим драматургом, поетом і актором, а пізніше став національним англійським символом. Подію було створено Організацією Об'єднаних Націй у лютому 2010 року.

Ще цього дня:

1907 - Джек Лондон вирушив у навколосвітню подорож на двощогловому судні;

1928 - Верховний Суд Канади ухвалив рішення, що жінки не є "персонами" (фізичними особами);

1932 - На батьківщині Вільяма Шекспіра місті Стретфорд-на-Ейвоні відкрився Королівський Шекспірівський театр, який регулярно проводить шекспірівські фестивалі;

1942 - У відповідь на руйнування британською авіацією німецького порту Любек, здійснене 28 березня з метою "підняття бойового духу британських льотчиків", німецьке командування розпочало так звані "рейди Бедекера" та завдало бомбового удару по "середньовічних центрах Британії", що призвело до загибелі понад тисячі мирних мешканців у Йорку, Норріджі та Ексетері й знищення низки пам'яток архітектури;

1948 - Ізраїльські війська під час арабсько-ізраїльської війни відбили у палестинців морський порт Хайфу;

1954 - У НБА запроваджено правило 24 секунд, протягом яких команда, що володіє м'ячем, повинна виконати кидок по кільцю;

1959 - Створено Спілку журналістів України;

1962 - У США запущено космічну станцію "Ranger-4", яка 26 квітня 1962 року досягла поверхні Місяця;

1975 - У Києві відкрився Музей книги і друкарства України (до липня 2000 р. - Державний музей книги і друкарства України; заснований 1972 року);

1991 - Парламент України ухвалив закон про свободу совісті;

1992 - У Пекіні відкрито найбільший ресторан світової мережі "Макдональдс" (на 700 місць);

1996 - На згадку померлих цього дня 1616 року письменників світового масштабу Мігеля Сервантеса, Вільяма Шекспіра та Інки Гарсіласо де ла Веги, які померли 1616 року, ЮНЕСКО оголосила 23 квітня Всесвітнім днем книги;

2005 - В YouTube було опубліковано перше відео з назвою "Я в зоопарку";

2007 - У багатьох країнах світу за ініціативою ООН розпочався глобальний тиждень безпеки дорожнього руху

2014 - Засновано 2-й батальйон спеціального призначення НГУ "Донбас"

Церковне свято

Юрій (Георгій) Побідоносець або святий Юрій (Георгій) - римський воїн із Каппадокії часів імператора Діоклетіана, християнський мученик і святий.

Син римського офіцера Гіротонія та його дружини християнки Поліхронії. Був гвардійцем і сподвижником римського імператора Діоклетіана. Під час гонінь на християн втратив усі посади. Мужньо прийняв смерть, відмовившись зректися своєї віри в Ісуса Христа.

У середньовічній "Золотій легенді" постає як еталон лицаря, переможець дракона. У європейському живописі зображувався у вигляді воїна-вершника, зазвичай хрестоносця, що вбиває змія списом. Знаком святого став Хрест святого Георгія. Шанувався в християнстві як патрон воїнів; вважався покровителем військових правлячих родів (імператорів, королів, князів), лицарства, зокрема хрестоносців. В українській традиції був патроном Руси, Київщини, Галичини, Володимира, Львова, Білої Церкви, козацтва, українського війська тощо. На честь святого названо Собор святого Юра у Львові.

Іменини: Юрій, Олександра, Анатолій.

]]>
Віддавав накази на утримання людей в підвалі Ягіднянської школи в якості «живого щита» – судитимуть російського командира http://monitor.cn.ua/ua/style/99760 Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця рф, командира зведеного підрозділу за фактами віддання наказів та порушення законів і звичаїв війни (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України). Стиль article Mon, 22 Apr 2024 17:22:00 +0300 За даними слідства, капітан зс рф з позивним «Клен», перебуваючи в тимчасово зайнятому с. Ягідне Чернігівського району, керував діями та віддав відповідні накази підлеглим військовослужбовцям рф щодо утримання в підвалі Ягіднянської школи в якості «живого щита» 369 людей, серед яких  69 неповнолітніх. Таким чином, місцеві мешканці використовувались для прикриття командного пункту від можливих наступальних дій з боку Збройних Сил України.
Через нелюдські умови утримання та ненадання необхідної медичної допомоги померло 10 цивільних осіб.
Окрім того, зазначений командир також особисто вчиняв незаконні дій стосовно потерпілих, насильно заганяв людей до підвалу школи, погрожував їм вбивством.
Спеціальне досудове розслідування та оперативний супровід здійснювались підрозділами Управління СБУ в Чернігівській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

]]>
“Весняні ритми” духового оркестру http://monitor.cn.ua/ua/culture/99759 “Весняними ритмами” порадував глядачів духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру. 21 квітня 2024 року публіка змогла сповна насолодитися новою концертною програмою оркестру під такою назвою. Культура article Mon, 22 Apr 2024 16:30:06 +0300 Самобутність, характер, натхнення — це проєкт “Весняні ритми”. До нього увійшли твори вітчизняних та зарубіжних авторів, сповнені піднесеності і, разом з тим, душевної чуттєвості.


“Сама музика єднає нас задля Великої Перемоги”, — кажуть артисти духового оркестру. Тон концерту задав твір художнього керівника та головного диригента оркестру, заслуженого діяча мистецтв України Анатолія Ткачука “Поліська весна”. У концертній програмі прозвучали, зокрема, композиції Олександра Білаша, Ігоря Поклада, Генрі Манчіні, Ігоря Шамо. І багато авторських творів та обробок Анатолія Ткачука — “Фантазія на теми українських пісень”, “Ой, під вишнею”, “Концертна полька”...
У концерті “Весняні ритми” взяли участь солісти обласного філармонійного центру — заслужений артист України Сергій Сулімовський, Марина Коваленко, Яна Сидоренко. Провів концерт Сергій Сидоренко.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм
 

]]>
У Чернігівській області 10 закладів надають медичну допомогу при інсульті http://monitor.cn.ua/ua/style/99758 Допомога при гострому мозковому інсульті входить до Програми медичних гарантій, пацієнт із підозрою на інсульт безоплатно отримує всю необхідну діагностику, а у разі підтвердження діагнозу – лікування. У Чернігівській області допомогу при інсульті надають 10 закладів, які мають договір з Національною службою здоров’я України. Стиль article Mon, 22 Apr 2024 12:36:10 +0300 “Від початку 2024 року 1195 жителів Чернігівщини, в яких діагностували гострий мозковий інсульт, отримали допомогу в межах Програми медичних гарантій. Людину з підозрою на гострий мозковий інсульт бригада екстреної медичної допомоги має доставити в найближчий медзаклад, який уклав договір з НСЗУ. Наявність договору із Національною службою здоров’я України за пакетом “Медична допомога при гострому мозковому інсульті” означає, що лікарня відповідає усім необхідним вимогам для надання медичної допомоги при інсульті. Такі лікарні мають забезпечити пацієнтам за місцем надання медичної допомоги цілодобове безоплатне проведення нейровізуалізації СКТ головного мозку включно з СКТ-ангіографією та/або МРТ головного мозку включно з неконтрастною МР-ангіографією, необхідні пацієнту інші інструментальні та лабораторні дослідження, консультації вузьких фахівців та за потреби провести відповідні ендоваскулярні та/чи нейрохірургічні втручання ”, – повідомила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

 

За лікування інсульту НСЗУ сплачує медичним закладам:

  • 131 472 грн – за надання медичної допомоги із застосуванням ендоваскулярних втручань;

  • 62 565 грн – за надання медичної допомоги із застосуванням тромболітичної терапії;

  • 15 643 грн – за надання медичної допомоги без застосування ендоваскулярних втручань або тромболітичної терапії.

 

Договір з Національною службою здоров’я України за пакетом “Медична допомога при гострому мозковому інсульті” у 2024 році мають 4 лікарні у Чернігові: Чернігівська обласна лікарня, Чернігівська міська лікарня №2, Чернігівська міська лікарня №3, Чернігівська центральна районна лікарня, а також медичні заклади у Бахмачі, Корюківці, Мені, Ніжині, Новгороді-Сіверському, Прилуках.

 

Які послуги надаються безоплатно:

  • первинний огляд пацієнтів невропатологом та/або нейрохірургом у кабінеті нейровізуалізації або в приймальному відділенні/відділенні екстреної (невідкладної) медичної допомоги;  

  • невідкладна нейровізуалізація (КТ чи МРТ) не пізніше 60 хвилин після звернення (доставлення машиною ЕМД) пацієнта до лікарні; 

  • проведення лабораторних (клінічний аналіз та біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз та ін.) та інструментальних СКТ, МРТ, ЕКГ, УЗД тощо) досліджень в режимі 24/7;

  • системна тромболітична терапія (при ішемічному інсульті);

  • при необхідності проведення або термінове транспортування пацієнтів до лікарні, в якій можуть проводити ендоваскулярні нейроінтервенційні втручання або нейрохірургічні втручання;

  • своєчасне проведення седації, анестезії та знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;

  • динамічне спостереження за функцією ковтання;

  • консультації інших лікарів при потребі та обов’язково консультація логопеда або терапевта мови та мовлення у перші 72 годин після госпіталізації; 

  • цілодобове лікарське спостереження та медсестринський догляд;

  • надання медичної допомоги в умовах палати таабо відділення інтенсивної терапії;

  • забезпечення ліками, зокрема, для тромболітичної терапії, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів;

  • надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду та направлення пацієнтів для отримання послуг з реабілітації у післягострому реабілітаційному періоді та ін.

 

Знайти медичний заклад, законтрактований з НСЗУ на надання медичної допомоги при інсульті, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг. Необхідно обрати область (Чернігівська) та групу послуг (Медична допомога при гострому мозковому інсульті). Адресу та контакти найближчих медзакладів можна також дізнатися в оператора контакт-центру за номером 16-77.

 

Більше про безоплатні медичні послуги – в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw5buw0b.

]]>