Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Анонси http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Книжкові Купідони запрошують на святкування Дня святого Валентина до бібліотеки ім. М. Коцюбинського. (Княжа 22) http://monitor.cn.ua/ua/anons/95928 Анонси article Tue, 14 Feb 2023 17:00:00 +0200 Презентація книги Дар'ї Бурої "Чернігів. Чотирикутник єдності" http://monitor.cn.ua/ua/anons/95915 Анонси article Fri, 10 Feb 2023 16:00:00 +0200 Книга Дар'ї Бурої "Чернігів. Чотирикутник єдності" - це репортаж про події лютого-березня минулого року, написаний зі слів очевидців та учасників подій, як військових, так і цивільних. Книга щойно вийшла у видавництві Фоліо, українською та англійською мовами.

Дар'я Бура - львівська журналістка, авторка Фоліо, співавторка книги "Лютий лютий 2022. Свідчення про перші дні вторгнення". На презентацію також запрошені герої книги - чернігівці, які розповіли свої історії перебування в місті під час облоги.

Презентація відбудеться 10 лютого о 16:00 у бібліотеці ім. М. Коцюбинського, вул. Княжа, 22.

Презентація відбудеться за сприяння ЧМГО "Світанок" та волонтерського об'єднання "Балсанка"

Управління культури та туризму Чернігівської міської ради

]]>
Онлайн-дискусія "Реєстр зруйнованого та пошкодженого майна як ключовий інструмент збору даних" http://monitor.cn.ua/ua/anons/95925 Анонси article Wed, 08 Feb 2023 12:00:00 +0200 8 лютого о 12:00 ГО "Антикорупційний штаб" проведе онлайн-дискусію "Реєстр зруйнованого та пошкодженого майна як ключовий інструмент збору даних". 


Учасники:

• Олексій Орловський, директор програми "Демократична практика" Міжнародного фонду «Відродження»

• Азархіна Олександра, заступниця Міністра громад, територій та інфраструктури України

• Михайло Корнєєв, керівник з розвитку відкритих даних при Міністерстві цифрової трансформації

• Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України

• Костянтин Коротич, начальник технічного-аналітичного відділу Департаменту житлово-комунального господарства Харківської міської ради


Модератор:

 

Сергій Миткалик, голова правління ГО "Антикорупційний штаб"


На сьогодні в Україні дані про руйнування внаслідок повномасштабної війни акумулюються на трьох різних платформах:

- Реєстр зруйнованого та пошкодженого майна (Мінінфраструктури);

- Gis-портал (Мінрегіон);

- Державна електронна система обліку руйнувань (ОП). 

Однак жодна з платформ досі не працює належним чином. На переконання громадськості, лише Реєстр зруйнованого та пошкодженого майна може забезпечити прозору відбудову за умови повного або часткового відкриття даних.Попередня реєстрація:

https://forms.gle/aQWyhsMXJXtiMSq49


Захід відбудеться на платформі ZOOM в рамках проєкту: “Прозоре відновлення зруйнованих об’єктів за допомогою Карти відновлення”, що реалізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

]]>
Музейна зустріч «Катерининська церква у Чернігові — символ мужності і незламності міста» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95889 Анонси article Sun, 05 Feb 2023 11:00:00 +0200 5 лютого, у неділю, об 11.00 у приміщенні Колегіуму, на Валу, відбудеться музейна зустріч «Катерининська церква у Чернігові — символ мужності і незламності міста». Захід проводиться у рамках просвітницького проєкту «Чернігів стародавній запрошує…».

Вже давно візитівкою старовинного Чернігова стала Катерининська церква — струнка, біла й ошатна споруда на високому пагорбі при в’їзді до міста з боку Києва, що одразу привертає увагу людей своїм чітким силуетом і пружними позолоченими банями. Вона споруджена на початку ХVІІІ ст. поблизу фортечних мурів, пройшла від свого освячення до наших днів періоди і козацької слави у ХVІІІ ст., і занепаду та закриття в часи радянської влади; кілька разів за цей період змінювався її зовнішній вигляд. Але найважчим в історії церкви стало ХХ століття, адже у 30-х рр. з неї вилучено культове майно та дзвони, храм був закритий, і лише більше ніж через 75 років у ньому знову залунала молитва.

Молодша наукова співробітниця науково-просвітницького відділу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Ірина Бугера розкаже про трьохсотрічну історію Катерининської церкви, зведення якої дослідники пов’язують з діяльністю представників козацько-старшинського роду Лизогубів.

До зустрічі запрошуються усі, хто цікавиться минулим України та міста Чернігова.
Вхід безплатний.

Джерело: "
Чернігів стародавній"

]]>
Безкоштовний тренінг з мінної безпеки http://monitor.cn.ua/ua/anons/95866 Анонси article Sat, 04 Feb 2023 13:00:00 +0200

 

Триває реєстрація мешканців Киїнської територіальної громади на безкоштовний тренінг з мінної безпеки

4 лютого відбудеться безкоштовний тренінг з мінної безпеки для мешканців Киїнської територіальної громади. Щоб взяти участь у навчанні, потрібно заповнити реєстраційну форму тут.

Навчання організовує громадська організація “Агенція міських ініціатив”. Заняття проведе сертифікований “Червоним Хрестом” тренер з мінної безпеки Олексій Харченко.

У лютому-березні аналогічні тренінги відбудуться у Чернігові, Новоселівській, Киселівській, Іванівській та Новобасанській громадах.

 

 

]]>
Презентація Концепції розвитку велосипедної інфраструктури у Ніжинській ТГ http://monitor.cn.ua/ua/anons/95811 Анонси article Tue, 31 Jan 2023 11:00:00 +0200 31 січня, об 11:00 у великій залі виконавчого комітету Ніжинської міської ради відбудеться презентація Концепції розвитку велосипедної інфраструктури у Ніжинській ТГ.
Запрошуємо депутатський корпус Ніжинської міської ради, Молодіжну раду, а також представників робочої групи з розвитку велоінфраструктури у Ніжинській ТГ ознайомитися зі стратегічними документами, що були напрацьовані експертами проєкту та представниками громади.
Дякуємо, що ви з нами. Адже нам по дорозі
Ніжин Інвестиційний

Відбудеться презентація Концепції розвитку велосипедної інфраструктури у Ніжинській ТГ. | Ніжинська міська рада

https://nizhynrada.gov.ua/news/novini/vidbudetsya-prezentaciya-koncepciji-rozvitku-velosipednoji-infrastrukturi-u-nizhinskiy-tg31 січня, об 11:00 у великій залі виконавчого комітету Ніжинської міської ради відбудеться презентація Концепції розвитку велосипедної інфраструктури у Ніжинській ТГ.
Запрошуємо депутатський корпус Ніжинської міської ради, Молодіжну раду, а також представників робочої групи з розвитку велоінфраструктури у Ніжинській ТГ ознайомитися зі стратегічними документами, що були напрацьовані експертами проєкту та представниками громади.
Дякуємо, що ви з нами. Адже нам по дорозі
Ніжин Інвестиційний

31 січня, об 11:00 у великій залі виконавчого комітету Ніжинської міської ради відбудеться презентація Концепції розвитку велосипедної інфраструктури у Ніжинській ТГ.
Запрошуємо депутатський корпус Ніжинської міської ради, Молодіжну раду, а також представників робочої групи з розвитку велоінфраструктури у Ніжинській ТГ ознайомитися зі стратегічними документами, що були напрацьовані експертами проєкту та представниками громади.
Ніжин Інвестиційний

]]>
Відкриття виставки за підсумками проєкту «This Place» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95799 Анонси article Thu, 26 Jan 2023 15:00:00 +0200 Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана запрошує на відкриття виставки за підсумками проєкту «This Place» (VAHA HUB). Грантовий проєкт реалізовано Чернігівським «Art and Media Hub» (Художній музей Галагана, ГО «Молодіжний драматичний театр «АмаТеа» та Приватна кіностудія) у партнерстві з хабами з Порто (Португалія) та Діярбакира (Туреччина). Підґрунтям для співпраці став політичний та історичний контекст трьох держав, які мають схожі тематичні фокуси – історії переміщених осіб. Це – курди в Туреччині, внутрішньо переміщені особи в Україні та жителі неєвропейського походження в Португалії.

Як один з результатів проєкту з боку партнерів на виставці представлена серія фотографій під назвою Nonexistent / Inessistent (Те, чого не існує), автор – Бедран Текін, Діярбакир, Туреччина.

Виставка репрезентує світлини з образами представників дискримінованих суспільних груп, створені засобами художньої фотографії, у авторській манері.

Відкриття 26 січня 2022 року о 15-00 у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана (м. Чернігів, вул. Музейна, 6, мистецький простір «ПідВал»).

Довідки за номером телефону 050-7221911 (Telegram, WhatsApp, Viber).

Також відкриття буде доступне на сторінці музею https://www.facebook.com/galaganmuseum.art/.

#galagan_art_museum
Ми надихаємо!

]]>
Презентація книги «Нескорена Чернігівщина: реальні історії війни» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95798 Анонси article Tue, 24 Jan 2023 11:00:00 +0200
Презентація книги у Чернігові.
В культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» (вул. Шевченка, 9) у вівторок, 24 січня, відбудеться презентація книги «Нескорена Чернігівщина: реальні історії війни».
Початок – 11.00.
Вхід вільний.
Кожен бажаючий може придбати книгу і поставити питання авторам.
]]>
Концертна програма «В ЄДНОСТІ НАША СИЛА» до Дня Соборності України http://monitor.cn.ua/ua/anons/95725 Анонси article Sun, 22 Jan 2023 16:00:00 +0200 22 січня 2023 року о 16:00 запрошуємо на театралізовану концертну програму «В ЄДНОСТІ НАША СИЛА» з нагоди відзначення Дня Соборності України.

В тематичній концертній програмі солісти, артисти балету та оркестру театру виконуватимуть сучасні твори українських авторів, присвячені боротьбі українського народу за свободу і Незалежність.

Квитки можна придбати в касі драмтеатру та онлайн:
https://bit.ly/ticketsboxtheatre

#ДеньСоборності #ChernihivTheatre

]]>
Зустріч в рамках проєкту «Зміцнення соціальної̈ згуртованості та заснування суспільного договору у постраждалій від війни Чернігівській області» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95742 Анонси article Tue, 17 Jan 2023 13:00:00 +0200 У складних умовах сьогодення особливо важливої цінності для життя кожної громади набуває взаєморозуміння та підтримка одне одного.  В той самий час тривалий стрес, спричинений непростими випробуваннями, підвищує рівень конфліктності, часом підштовхує до поляризації, протистояння, що згодом послаблює громаду і заважає прийняттю спільних корисних рішень.

👉Запрошуємо вас на зустрічі, які відбудуться в КМЦ "Інтермеццо"  за адресою вул. Шевченка, 9, м. Чернігів

✅16 січня 2023 року о 13.00
✅17 січня 2023 року о 10.00 перша зустріч та о 13.00 друга зустріч

👍Ми будемо раді почути Ваш досвід і дізнатися Вашу думку.

👉Запитання до учасників:
🔰 Від яких викликів / проблем громада Чернігова потерпає сьогодні найбільше?
🔰 Як ці виклики / проблеми впливають на вас, на громаду?
🔰 Що, на Вашу думку, потрібно зробити, щоб їх вирішити?

👉У листопаді 2022 р. в Україні розпочався проєкт «Зміцнення соціальної̈ згуртованості та заснування суспільного договору у постраждалій̆ від війни Чернігівській області», у якому співпрацюють міжнародна миробудівна організація ПАКС (Нідерланди), Український центр “Простір Гідності” (Київ), громадська організація «Центр Доброчин» та Український Інститут Національної Пам’яті (УІНП) за фінансової підтримки МАТРА-Нідерланди.

👉Одним з напрямків проєкту є сприяння збільшенню довіри та укріплення взаємодії всередині громад. Інженери Порозуміння, спеціалісти-практики з діалогової роботи, залучаються до роботи у Чернігівській та Городнянській та громадах. Планується проведення зустрічей, підготовка та проведення громадських обговорень з актуальних тем, що визначатимуться в кожній громаді.  

Перші зустрічі відбудуться вже 16-19 січня 2023 р.
#socialcohesion #Chernihiv

]]>
Зустріч в рамках проєкту «Зміцнення соціальної̈ згуртованості та заснування суспільного договору у постраждалій від війни Чернігівській області» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95743 Анонси article Tue, 17 Jan 2023 10:00:00 +0200 У складних умовах сьогодення особливо важливої цінності для життя кожної громади набуває взаєморозуміння та підтримка одне одного.  В той самий час тривалий стрес, спричинений непростими випробуваннями, підвищує рівень конфліктності, часом підштовхує до поляризації, протистояння, що згодом послаблює громаду і заважає прийняттю спільних корисних рішень.

👉Запрошуємо вас на зустрічі, які відбудуться в КМЦ "Інтермеццо"  за адресою вул. Шевченка, 9, м. Чернігів

✅16 січня 2023 року о 13.00
✅17 січня 2023 року о 10.00 перша зустріч та о 13.00 друга зустріч

👍Ми будемо раді почути Ваш досвід і дізнатися Вашу думку.

👉Запитання до учасників:
🔰 Від яких викликів / проблем громада Чернігова потерпає сьогодні найбільше?
🔰 Як ці виклики / проблеми впливають на вас, на громаду?
🔰 Що, на Вашу думку, потрібно зробити, щоб їх вирішити?

👉У листопаді 2022 р. в Україні розпочався проєкт «Зміцнення соціальної̈ згуртованості та заснування суспільного договору у постраждалій̆ від війни Чернігівській області», у якому співпрацюють міжнародна миробудівна організація ПАКС (Нідерланди), Український центр “Простір Гідності” (Київ), громадська організація «Центр Доброчин» та Український Інститут Національної Пам’яті (УІНП) за фінансової підтримки МАТРА-Нідерланди.

👉Одним з напрямків проєкту є сприяння збільшенню довіри та укріплення взаємодії всередині громад. Інженери Порозуміння, спеціалісти-практики з діалогової роботи, залучаються до роботи у Чернігівській та Городнянській та громадах. Планується проведення зустрічей, підготовка та проведення громадських обговорень з актуальних тем, що визначатимуться в кожній громаді.  

Перші зустрічі відбудуться вже 16-19 січня 2023 р.
#socialcohesion #Chernihiv

]]>
Зустріч в рамках проєкту «Зміцнення соціальної̈ згуртованості та заснування суспільного договору у постраждалій від війни Чернігівській області» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95741 Анонси article Mon, 16 Jan 2023 13:00:00 +0200 У складних умовах сьогодення особливо важливої цінності для життя кожної громади набуває взаєморозуміння та підтримка одне одного.  В той самий час тривалий стрес, спричинений непростими випробуваннями, підвищує рівень конфліктності, часом підштовхує до поляризації, протистояння, що згодом послаблює громаду і заважає прийняттю спільних корисних рішень.

👉Запрошуємо вас на зустрічі, які відбудуться в КМЦ "Інтермеццо"  за адресою вул. Шевченка, 9, м. Чернігів

✅16 січня 2023 року о 13.00
✅17 січня 2023 року о 10.00 перша зустріч та о 13.00 друга зустріч

👍Ми будемо раді почути Ваш досвід і дізнатися Вашу думку.

👉Запитання до учасників:
🔰 Від яких викликів / проблем громада Чернігова потерпає сьогодні найбільше?
🔰 Як ці виклики / проблеми впливають на вас, на громаду?
🔰 Що, на Вашу думку, потрібно зробити, щоб їх вирішити?

👉У листопаді 2022 р. в Україні розпочався проєкт «Зміцнення соціальної̈ згуртованості та заснування суспільного договору у постраждалій̆ від війни Чернігівській області», у якому співпрацюють міжнародна миробудівна організація ПАКС (Нідерланди), Український центр “Простір Гідності” (Київ), громадська організація «Центр Доброчин» та Український Інститут Національної Пам’яті (УІНП) за фінансової підтримки МАТРА-Нідерланди.

👉Одним з напрямків проєкту є сприяння збільшенню довіри та укріплення взаємодії всередині громад. Інженери Порозуміння, спеціалісти-практики з діалогової роботи, залучаються до роботи у Чернігівській та Городнянській та громадах. Планується проведення зустрічей, підготовка та проведення громадських обговорень з актуальних тем, що визначатимуться в кожній громаді.  

Перші зустрічі відбудуться вже 16-19 січня 2023 р.
#socialcohesion #Chernihiv

]]>
Презентація робіт переможців конкурсу образотворчого мистецтва «Святкові зимові розваги» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95653 Анонси article Fri, 06 Jan 2023 14:00:00 +0200 Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана запрошує на виставку за результатами Відкритого міського конкурсу образотворчого мистецтва «Святкові зимові розваги».

6 січня 2023 року відбудеться презентація робіт переможців конкурсу у приміщенні музею. Організатори конкурсу: управління культури та туризму Чернігівської міської ради та КЗПМО «Чернігівська дитяча художня школа».

У конкурсі взяли участь учні 5-ти мистецьких шкіл міста та області. До експозиції виставки робіт переможців конкурсу увійшло 45 учнівських робіт, а саме на сюжети зимових розваг: катання на лижах та санчатах, гра в сніжки, зустріч Святого Миколая, радість від чарівних подарунків, колядування, щедрування, зимові прогулянки лісом, годування тварин і птахів.

Відкриття виставки о 14.00 у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана (вул. Музейна, 6, відділ сучасного мистецтва).

Гарний настрій створюватимуть не лише твори переможців конкурсу, але й творчі номери учнів музичної школи №2 ім. Євгена Богословського.
Довідки за вказаним номером телефону 050-7221911 (Telegram, WhatsApp, Viber).
Також відкриття буде доступне онлайн на нашій сторінці https://www.facebook.com/galaganmuseum.art/.

#galagan_art_museum
Ми надихаємо!

]]>
Відкриття виставки творів Олександра Бєлозора «З розумом» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95645 Анонси article Thu, 05 Jan 2023 15:00:00 +0200 Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана запрошує на відкриття виставки творів Олександра Бєлозора «З розумом» (графіка, живопис) у межах мистецького проєкту «Краяни», яка до ювілею художника ретроспективно у контексті сучасного живопису репрезентує твори, створені ним, та які мають не тільки художню, а й глибоку ціннісну, світоглядну значимість.

Загальна тематика робіт різноманітна – просякнута любов’ю до рідної землі, щирим замилуванням красою природи; філософськими роздумами над життям суспільства; події, що відбуваються в Україні після 2013 року.

Відкриття 05 січня 2022 року о 15-00 у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана (м. Чернігів, вул. Музейна, 6, відділ сучасного мистецтва).

Довідки за вказаним номером телефону 050-7221911 (Telegram, WhatsApp, Viber).
Також відкриття буде доступне онлайн на нашій сторінці https://www.facebook.com/galaganmuseum.art/.

#galagan_art_museum
Ми надихаємо!

]]>
Відкриття ювілейної виставки картин ЧНАОХ "Деснянська палітра" http://monitor.cn.ua/ua/anons/95558 Анонси article Wed, 21 Dec 2022 12:00:00 +0200 21 грудня (середа) о 12:00 в читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбудеться відкриття ювілейної виставки картин ЧНАОХ "Деснянська палітра" до 40-річчя з часу заснування.
  ВАЖЛИВО! У разі оголошення ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ проведення заходу призупиняється. Гості і працівники бібліотеки прямують до найближчого укриття (просп. Миру, 35, 35а, 35б).
За додатковою інформацією звертатися:
Катерина Мехеда, провідна бібліотекарка відділу мистецтв, тел. (0462) 67-61-97

]]>
Презентація благодійного проєкту для україських дітей “UNITY for children” http://monitor.cn.ua/ua/anons/95534 Анонси article Sun, 18 Dec 2022 15:00:00 +0200 Благодійний арт-захід для дітей, що постраждали від війни:
• діти, котрі не виїзжали з міста під час наступу,
• діти Військових,
• діти, які втратили житло,
• діти, які вимушено переселені до Чернігова - ВПО
На жаль, сьогодні українські діти знайомі з війною не через мультфільми або книги. Вони зустрілись з нею віч-на-віч, хоч як би ми не хотіли захистити їх. Замкненість, нічні страхіття, лякаючі сюжети малюнків та розповідей - це найменші свідчення того, що війна безповоротно вплинула на них та змінила їхні життя. Більшість з цих дітей вже не вірить в казки, але ми знаємо, як допомогти їм побачити добро, відновити своє дитинство та повернути дитячі мрії.


🚩 Що? Благодійний арт-захід для дітей 7-17 років, які постраждали від повномасштабного вторгнення росії.
🚩 Коли? 18 грудня
🚩 Де? Художній музей Галагана / Galagan Art Museum - Chernihiv, Ukraine, за адресою Музейна, 6

Коротка програма:
13:00-14:30 – мистецькі майстер-класи для дітей
15:00-16:00 – презентація благодійного проєкту для україських дітей “UNITY for children” та картини-історії дітей, на яку запрошуються всі охочі жителі Чернігова, що хочуть вплинути на життя дітей Чернігівщини та ВПО.
Протягом презентації благодійного проєкту ви матимете можливість придбати ляльки-мотанки, листівки, пазли, чашки та іншу сувенірну продукцію з дитячими ілюстраціями. Усі вилучені з продажів кошти будуть спрямовані на допомогу діткам, що постраждали від війни.
Запрошуємо Вас підтримати наших дітей сьогодні для їх щасливого майбутнього.

Джерело

]]>
Благодійний арт-захід для дітей, що постраждали від війни http://monitor.cn.ua/ua/anons/95533 Анонси article Sun, 18 Dec 2022 13:00:00 +0200 Благодійний арт-захід для дітей, що постраждали від війни:
• діти, котрі не виїзжали з міста під час наступу,
• діти військових,
• діти, які втратили житло,
• діти, які вимушено переселені до Чернігова - ВПО

На жаль, сьогодні українські діти знайомі з війною не через мультфільми або книги. Вони зустрілись з нею віч-на-віч, хоч як би ми не хотіли захистити їх. Замкненість, нічні страхіття, лякаючі сюжети малюнків та розповідей - це найменші свідчення того, що війна безповоротно вплинула на них та змінила їхні життя. Більшість з цих дітей вже не вірить в казки, але ми знаємо, як допомогти їм побачити добро, відновити своє дитинство та повернути дитячі мрії.

🚩 Що? Благодійний арт-захід для дітей 7-17 років, які постраждали від повномасштабного вторгнення росії.
🚩 Коли? 18 грудня
🚩 Де? Художній музей Галагана / Galagan Art Museum - Chernihiv, Ukraine, за адресою Музейна, 6

Коротка програма:
13:00-14:30 – мистецькі майстер-класи для дітей
15:00-16:00 – презентація благодійного проєкту для україських дітей “UNITY for children” та картини-історії дітей, на яку запрошуються всі охочі жителі Чернігова, що хочуть вплинути на життя дітей Чернігівщини та ВПО.
Протягом презентації благодійного проєкту ви матимете можливість придбати ляльки-мотанки, листівки, пазли, чашки та іншу сувенірну продукцію з дитячими ілюстраціями. Усі вилучені з продажів кошти будуть спрямовані на допомогу діткам, що постраждали від війни.
Запрошуємо Вас підтримати наших дітей сьогодні для їх щасливого майбутнього.

джерело

]]>
Презентація книги "Сутінки людських душ. Gluhonimi. Історія життя" Надії Яременко http://monitor.cn.ua/ua/anons/95506 Анонси article Sat, 17 Dec 2022 14:00:00 +0200

  17 грудня (субота) о 14.00 запрошуємо до читальної зали Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка на презентацію книги Надії Яременко "Сутінки людських душ. Gluhonimi. Історія життя".

  Надія Яременко – авторка збірок "Наші читачі – відомі лікарі Чернігівщини" (2008), "Відомі лікарі Чернігівщини" (2003, 2014) та ін. З 2002-го до 2022 року була директором Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки. Нині – завідувачка "Медичної філії" Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.

  Книга "Сутінки людських душ. Gluhonimi. Історія життя" наповнена драматизмом, внутрішнім болем, філософськими роздумами, крутими психологічними поворотами; змальовує долі різних прошарків людей та вплив політичних подій буремних 80-х і кривавих 90-х на їхнє життя.

ВАЖЛИВО! У разі оголошення ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ проведення заходу призупиняється. Гості і працівники бібліотеки прямують до найближчого укриття (просп. Миру, 35, 35а, 35б).

За додатковою інформацією звертатися: Надія Заваліна, головна бібліотекарка відділу документів із гуманітарних наук, тел. (0462) 67-61-97

]]>
Презентація і редакції концепція розвитку велосипедної інфраструктури Варвинської селищної територіальної громади http://monitor.cn.ua/ua/anons/95513 Анонси article Fri, 16 Dec 2022 12:00:00 +0200 Запрошуємо всіх охочих на презентацію І редакції Концепції розвитку велосипедної інфраструктури Варвинської селищної територіальної громади. Документ розробляється у рамках проєкту Go Bike Chernihiv проєктною командою Bike City consulting спільно з ГО "Агенція міських ініціатив", ГО "Еко Місто" та Варвинською селищною радою.

Захід відбудеться онлайн у п'ятницю, 16 грудня, о 12.00 за наявності світла та у разі відсутності повітряної тривоги. Після презентації буде доступний її запис. Спікер - Альбертас Тамашаускас.

Посилання на презентацію у Zoom:
https://us04web.zoom.us/j/71251764426?pwd=6iWtdS7CaeMSYbG5POh9sYQJFgBmVj.1

]]>
Круглий стіл в рамках проєкту «Мир у цифровий час» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95445 Анонси article Tue, 06 Dec 2022 14:00:00 +0200 6 грудня 2022 року о 14.00 в Національному університеті «Чернігівська політехніка» відбудеться круглий стіл присвячений підбиттю підсумків міжнародного проєкту «Програма з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні «Мир у цифровий час» в Чернігівській області.

Програма реалізується Національним університетом «Чернігівська політехніка» та громадською організацією «Центр гендерної освіти» за підтримки громадської організації «Фундація прав людини», Інституту міжнародних культурних зв’язків (IФA) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. Проєкт спрямований на розвиток діалогу шляхом посилення блогерства і громадського лідерства задля подолання наслідків війни шляхом об’єднання зусиль лідерів громад з різних областей України в єдину платформу

Захід пройде у змішаному форматі. Якщо Ви хочете приєднатися до заходу оффлайн, зверніться будь ласка до координаторки проєкту
Наталії Шакун.

Онлайн приєднатися до заходу можна на zoom-платформі за посиланням https://us05web.zoom.us/j/3072624680?pwd=amQxU2psV2VWeWh5ZnhWTmRRYnpNQT09,
ідентифікатор конференції: 307 262 4680, код доступу: 2VBqGq

Запрошуються громадські активісти, представники органів місцевої влади, ЗМІ, внутрішньо переміщені особи, викладачі, студенти.

]]>
Святкування Дня Волонтера http://monitor.cn.ua/ua/anons/95408 Анонси article Mon, 05 Dec 2022 11:00:06 +0200 Волонтерський Гончаренко центр запрошує журналістів на святкування Дня Волонтера.

- На свято у нашому просторі зберуться ті, хто щодня за покликом серця допомагає захисникам, переселенцям, малозахищеним жителям нашої країни та усім, хто потребує підтримки. До нас прийдуть ті, хто збирають тонни гуманітарки, відвозять її під обстрілами на фронт, лікують, реабілітують, рятують, навчають, шиють форму, готують смаколики, проводять психологічні тренінги та роблять звичайні дива не покладаючи рук, - зазначають в анонсі.

Під час заходу буде можливість поспілкуватися із волонтерами Чернігова та поставити їм будь-які запитання.

Святкування відбудеться 5 грудня об 11.00

Телефон: 063-236-18-03 Олександр

 

]]>
Домашнє насильство в умовах війни: як отримати захист http://monitor.cn.ua/ua/anons/95357 Анонси article Tue, 29 Nov 2022 11:00:00 +0200 Попри повномасштабну війну, розпочату РФ на території України 24 лютого 2022 року, проблема домашнього насильства не стає менш важливою. Війна, як і будь-яка екстремальна ситуація, лише загострює проблеми людей, які були й до цього. Зокрема, це стосується насильства в сім'ях. Домашнє насильство під час війни – це поширене явище, яке стає ще небезпечнішим, ніж у мирний час. Людям, які зазнали такого насильства нині, складніше знайти вихід: вони часто обмежені у пересуванні, їм немає у кого попросити про допомогу, вони ще більше залежать від кривдників фізично й матеріально.
Якщо хочете почути поради, як отримати захист від домашнього насильства під час війни, приєднуйтеся до нас 29 листопада об 11.00 (Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка, читальний зал). Захід відбуватиметься у межах Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".
Розглянемо такі питання:
- Запобігання та протидія домашньому насильству.
- Діяльність мобільної бригади, соціально-психологічна допомога постраждалим від домашнього насильства в Чернігові.
- Створення та функціонування спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства у Варвинській селищній територіальній громаді.
- Дотримання прав людини Національною поліцією України.
Також до вашої уваги буде представлена відеопрезентація до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" (віртуальна інформ-хвилинка).
Організатори заходу: Департамент сім'ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА, Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, громадська організація "Спілка жінок Чернігівщини".
ВАЖЛИВО! У разі оголошення ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ проведення заходу призупиняється. Гості і працівники бібліотеки прямують до найближчого укриття (просп. Миру, 35, 35а, 35б).

За додатковою інформацією звертатися:
Надія Заваліна, головний бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук,
тел. (0462) 67-61-97

]]>
26 листопада запали свічку в пам’ять жертв голодоморів в Україні http://monitor.cn.ua/ua/anons/95356 Анонси article Sat, 26 Nov 2022 16:00:00 +0200 26 листопада закликаємо запалити свічку на підвіконні Вашого дому в пам’ять жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років, як вияв скорботи за вбитими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

У цей день о 16:00 долучайтеся до Загальнонаціональної хвилини мовчання.

Через дев’ять десятиліть після Голодомору-геноциду проти українців знову застосовують методи геноциду. Майже дев’ять місяців повномасштабної війни засвідчили: здійснюючи вторгнення, Росія має на меті знищити українську націю як таку. Знищити українську ідентичність, культуру, мову. Для цього окупанти вбивають і депортують українців, застосовують ракетний терор проти цивільного населення, руйнують міста, спалюють українські книжки.

Геноциди і Сталіна, і Путіна спрямовані на те, щоб подолати опір українців, провчити непокірних, виховати лояльність та перетворити тих, хто залишиться, на «радянських/російських» людей, тобто рабів.

Сьогодні українці мають власну державу та армію. І завдяки цьому успішно протистоять путінському геноциду.

ПАМ’ЯТАЄМО. ЄДНАЄМОСЯ. ПЕРЕМОЖЕМО!

]]>
Інтенсив «Фандрейзинг для бізнесу» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95292 Анонси article Thu, 24 Nov 2022 09:30:00 +0200 Інтенсив «Фандрейзинг для бізнесу» для 40 українських підприємців та підприємниць від Агенції регіонального розвитку Чернігівської області спільно з Міжнародною організацією з міграції.

Бажаєте розвиватися та масштабувати свою справу попри усі виклики?
«Фандрейзинг для бізнесу» — це 6 годин інтенсиву з провідними спікерами для мікро, малого та середнього бізнесу, де українські підприємці та підприємниці зможуть прокачати свої навички та завести нові бізнес-знайомства.
24 листопада 2022 року, початок о 9:30. Тривалість до 16:00
Агенція регіонального розвитку Чернігівської області (м. Чернігів вул. Преображенська 12)

Реєстрація за посиланням https://forms.office.com/r/yzNdHBtbpW


]]>
Вебінар щодо створення Ради ВПО при Чернігівській ОВА http://monitor.cn.ua/ua/anons/95268 Анонси article Fri, 18 Nov 2022 16:00:00 +0200 Регіональна команда проєкту Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез" запрошує на вебінар, на якому буде обговорюватися ініціатива по створенню Ради ВПО при Чернігівській ОВА

📌 Тож, якщо ви представник чи представниця органу влади, громадської організації чи благодійного фонду, що опікуються внутрішньо переміщеними особами, волонтер чи волонтерка, які допомагають цій категорії населення, чи з інших причин вам цікава тема рад ВПО, приєднуйтеся.

📌 Під час заходу будуть говорити про:
- важливість створення Ради ВПО на Чернігівщині;
- суть та мету цього консультативно-дорадчого органу;
- мобілізацію громади через створення Ради ВПО;
- інструменти Ради ВПО для підтримки людей з числа внутрішньо переміщених осіб;
- механізм створення Ради ВПО та формування ініціативної групи.

Дата події: 18 листопада 2022 року (середа) о 16:00 на платформі Zoom. ❗❗

 Щоб отримати посилання на захід, будь ласка, заповніть коротку реєстраційну форму за цим посиланням:
https://forms.gle/rNMMNzgEuL2M4Z8Q7

]]>
Відкриття виставки Ольги Гайдамаки "Осоння" http://monitor.cn.ua/ua/anons/95259 Анонси article Fri, 18 Nov 2022 15:00:00 +0200 Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана запрошує на відкриття виставки Ольги Гайдамаки "Осоння" (живопис, графіка, цифрове мистецтво (м. Київ))

Ольга Гайдамака народилася в 1990 році в Києві. Базову художню освіту отримала в київській школі мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. Закінчила Київський Національний Університет Технологій та Дизайну за спеціальністю "конструктор одягу".

Роботи Ольги - про українську традиційну культуру: її містичну обрядовість, вірування, обереги, надзвичайну красу вишиваних костюмів та багатство головних уборів.

Ольга Гайдамака - учасниця нещодавно презентованого в музеї альбому творів сучасних українських художниць Invicta.

Роботи знаходяться в приватних колекціях України, Канади та США.

Відкриття 18 листопада 2022 року о 15-00 у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана (м. Чернігів, вул. Музейна, 6, відділ сучасного мистецтва).

Довідки за вказаним номером телефону 050-7221911 (Telegram, WhatsApp, Viber).

Також відкриття буде доступне онлайн на нашій сторінці https://www.facebook.com/galaganmuseum.art/.

#galagan_art_museum
Ми надихаємо!

]]>
Обговорення "Відкрий Україну" http://monitor.cn.ua/ua/anons/95267 Анонси article Wed, 16 Nov 2022 12:00:00 +0200 ЧОМГО "Світанок" запрошує вас на зустріч із письменниками Іваном Андрусяком і Світланою Поваляєвою.
Подія розпочнеться о 13:00 в приміщенні Чернігівської агенції регіонального розвитку (вул. Преображенська, 12; 2й поверх).
Вхід вільний ❤️
Нагадуємо, що 16 жовтня Український ПЕН оголосив збір книжок на підтримку Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва, будівля якої зазнала пошкоджень внаслідок російських бомбардувань в березні цього року 📚
Протягом 4 тижнів десятки людей і організацій передавали книжки для бібліотеки. Дякуємо всім, хто долучився до збору.
Сьогодні команда Українського ПЕН їде в Чернігів, де передасть зібрані книжки бібліотеці.

]]>
Відомий урбаніст розкаже як виглядатимуть українські повоєнні міста http://monitor.cn.ua/ua/anons/95166 Анонси article Thu, 10 Nov 2022 18:00:00 +0200 Деякі населені пункти України зруйновані майже повністю: у селі Горенка Київської області руйнування досягають 77%, в Ірпені – 71%. Про всі пошкодження інфраструктури у Маріуполі та на інших окупованих територіях України достеменно невідомо. Чи всі ці міста та села потрібно відбудовувати такими, якими вони були раніше? Що потрібно відновлювати, а які руйнування залишати у якості пам’яті про війну?

Про те, як варто відбудувати українські міста після війни, розповість український урбаніст Олександр Шевченко під час відкритої онлайн-лекції “Де програмують майбутнє українських міст і громад?”, що відбудеться 10 листопада о 18:00. Олександр заснував агенцію просторого розвитку Zvidsy та проєкт зі сталого відновлення України ReStart Ukraine. Також він консультує з питань містобудування Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), агентства ООН та онлайн-курс з урбаністики від STEM is FEM.

Під час лекції спікер поділиться власним поглядом на те, як українські міста будуть переходити з поточної моделі містобудування на повоєнну, а також як вирішити старі та нові виклики. Зокрема, лектор буде розповідати про проблематику “теплових островів”, які утворюються через дефіцит озеленення, затоплення прибережних населених пунктів та інші проблеми, і як їх вирішувати.

Це перша подія з серії відкритих лекцій навчального онлайн-курсу з урбаністики, який за підтримки програми “Мріємо та діємо” реалізовує ГО STEM is FEM. Організація була створена за ініціативи Founding Partner Roosh Сергія Токарєва, щоб популяризувати STEM-фах серед дівчат.

До цієї події та наступних відкритих лекцій можуть долучитись всі охочі, попередньо зареєструвавшись за посиланням.

“Наразі в Україні багато зруйнованих будівель, просторів. І вже зараз нам потрібно думати, що ми з ними будемо робити: руйнувати, реставрувати чи залишати, як є. Закордоном та в Україні є така практика, коли після воєнних дій у будівлях спеціально лишають сліди від куль – щоб наступні покоління пам’ятали. Але всі ці рішення, звісно, залежать від нашого суспільства. Тому ми організовуємо ці лекції – щоб якомога більше людей могли задуматись та, можливо, згодом доєднатись до повоєнної відбудови України,” – розповідає координаторка STEM is FEM Єлізавета Коренко.

За анонсами проєкту можна слідкувати на сторінках STEM is FEM у соцмережах: Facebook та Instagram.
Освітній онлайн-курс з урбаністики втілюється в рамках програми “Мріємо та діємо”, яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

]]>
Відкриття виставки ескізів муралу представлених на конкурс до Дня Збройних Сил України http://monitor.cn.ua/ua/anons/95218 Анонси article Thu, 10 Nov 2022 15:00:00 +0200 Чернігівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки спільно з Департаментом  культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації і Чернігівським обласним художнім музеєм імені Григорія Галагана оголосили конкурс ескізів муралу до Дня захисників та захисниць  України. Робота переможця, яка вшановуватиме ЗСУ та відображатиме героїчну оборону України прикрасить одну з будівель нашого міста.

Конкурс ескізів муралу тривав до 12 жовтня. На заклик відгукнулись художники з Чернігова, Івано-Франківська, Львова, Черкас та інших міст України. Конкурсні роботи виконані в різних мистецьких техніках живопис, цифрові ілюстрації на графічному планшеті, замальовки простим олівцем, але їх об’єднує спільна тема – зображення подвигу захисників міста Чернігова.

10 листопада 2022 року о 15-00 у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана (м. Чернігів, вул. Музейна, 6, відділ сучасного мистецтва) відбудеться відкриття виставки ескізів муралу представлених на конкурс до Дня Збройних Сил України.

Довідки за вказаним номером телефону 050-7221911 (Telegram, WhatsApp, Viber).
Також виставка буде доступна онлайн на нашій сторінці https://www.facebook.com/galaganmuseum.art/.

#galagan_art_museum
Ми надихаємо!

]]>
Презентація альбому “INVICTA” http://monitor.cn.ua/ua/anons/95165 Анонси article Wed, 09 Nov 2022 15:00:00 +0200 9 листопада 2022 року у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана (м. Чернігів, вул. Музейна, 6) відбудеться презентація альбому “INVICTA”.

Це проєкт київського видавництва Salutis та Художнього музею Галагана.

Invicta – це особисті історії 27 українських художниць та їхні картини, створені в перші 111 днів широкомасштабного вторгнення. Серед учасниць – дві чернігівські художниці – Олена Саченко та Лілія Ібрагімова.

Альбом укладено та підписано до друку в липні 2022 року. Це – історія війни в її реальному часі...

У зв'язку з обставинами воєнного стану просимо, за можливості, повідомити про присутність за вказаним телефоном.

Початок о 15:00
Довідки за телефоном 050-7221911 (Telegram, WhatsApp, Viber), або на сторінці музею https://www.facebook.com/galaganmuseum.art/.
Також презентація буде доступна онлайн на нашій сторінці.
Долучитися онлайн: Презентація альбому творів українських художниць «Invicta» («Нескорена»).
Середа, 9 листопада · 15:00 – 15:50
Інформація для приєднання до зустрічі Google Meet

Посилання на відеодзвінок: https://meet.google.com/kpz-vwft-pmz

#galagan_art_museum
Ми надихаємо!

]]>
Вебінар "Компенсації збитків за пошкодження об’єктів ВДЕ" http://monitor.cn.ua/ua/anons/95203 Анонси article Wed, 09 Nov 2022 14:00:00 +0200 Масові ракетні обстріли енергетичної інфраструктури України спричинили серйозні проблеми із електропостачанням як для бізнесу, що продовжує працювати у часи війни, так і для побутових споживачів. За даними Уряду, станом на листопад зруйновано близько 40% українських електростанцій.


Подія на сайті Коаліції "Енергетичний перехід"

Подія у Facebook


У складній ситуації опинилися також об'єкти відновлюваної енергетики – від початку війни зруйнованими або окупованими є близько 30% потужностей сонячної генерації, близько 90% – вітрової.


Усе це призвело до дефіциту електроенергії, що супроводжується плановими відключеннями електрики та закликами до українців якомога більше економити. Під питанням також робота великої кількості об'єктів бюджетної сфери (школи, садочки, лікарні, центри надання адміністративних послуг тощо).


Поки держава вирішує питання ремонтів пошкодженої енергетичної інфраструктури, органи місцевого самоврядування та бізнес уже зараз можуть шукати й впроваджувати оперативні рішення щодо власного енергозабезпечення. Однією із доступних опцій є встановлення автономних електростанцій, тобто комплексного обладнання сонячної енергетики із системою накопичення енергії переважно для власних потреб об'єктів.


Більше про відновлення та будівництво автономних СЕС поговоримо на вебінарі «Компенсації збитків за пошкодження об’єктів ВДЕ».


Основні питання:

- Стан справ у сфері сонячної енергетики України станом на листопад 2022 року.

- Варіанти підтримки об’єктів ВДЕ, що були пошкоджені – досвід інших країн.

- Поради для тих хто встановлює об’єкти ВДЕ: страхування, фонди компенсації, особливості монтажу тощо.Спікери:

- Артем Семенишин, виконавчий директор «Асоціації сонячної енергетики України»;

- Ольга Савченко, голова правового комітету «Асоціації сонячної енергетики України».


Модератор:

Дмитро Сакалюк, експерт ГО «Екоклуб» і коаліції «Енергетичний перехід»

Дата проведення: 9 листопада о 14:00.


Реєстрація за посиланням: https://forms.office.com/r/BCj06rthXE


Захід буде корисним: представникам органів місцевого самоврядування, комунальних установ та закладів, державних підприємств, представникам центральних органів влади, експертам у галузі енергетики та клімату та журналістам.


Тривалість вебінару – 1.30 год.


Контакти для додаткової інформації: Наталія Литвин, n.lytvyn@ecoclubrivne.org, тел. +380989256472.


Вебінар відбудеться у межах проєкту "Адвокація механізмів підтримки ВДЕ-генерації в умовах війни" за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ та "Формування структурних змін у вугільних регіонах України", що реалізується у співпраці із DRA e.V. та за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.


Марія Доманська, медіа-координаторка 

Коаліції "Енергетичний перехід"]]>
Всеукраїнський диктант Національної єдності http://monitor.cn.ua/ua/anons/95215 Анонси article Wed, 09 Nov 2022 11:00:00 +0200 У середу 9 листопада у День української писемності та мови відбудеться Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності-2022.

Розпочнеться диктант об 11:00. Авторкою тексту є українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

Як зазначається у повідомленні, долучитися до участі в диктанті можна у будь-якому зручному форматі – трансляції на радіо, телеканалі та діджитал-платформах:

    в ефірі Українське радіо та Радіо Культура;
    в ефірі телеканалу Суспільне Культура;
    на сторінці ФБ Суспільне Новини, ютуб-каналі Українського радіо та Суспільне Новини;
    у додатку suspilne.radio або Дія.

Текст диктанту буде оприлюднено 11 листопада.

]]>
Круглий стіл «Нові можливості для жінок – еколого-економічний потенціал лісосмуг, самозаліснених та некультивованих земель» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95178 Анонси article Wed, 09 Nov 2022 09:00:00 +0200 FAО ООН та Асоціація сільських, селищних та об’єднаних громад України спільно реалізовує проект в Україні «Нові можливості для жінок – еколого-економічний потенціал лісосмуг, самозаліснених, та інших необроблених (занедбаних) природних територій».

Метою проекту є підтримка громад Сумської, Київської та Чернігівської областей у частині ефективного використання природно-ресурсного потенціалу лісосмуг, самозаліснених та інших неокультурених (занедбаних) природних територій, таким чином заохотити цільові групи вразливі під час війни в Україні до створення робочих місць, сприяти самозайнятості жінок і розвитку нових ринків праці, створювати ланцюжки доданої вартості у сільському господарстві за участю ВПО та сільських жінок.

Запрошуємо Вас взяти участь у круглому столі, який відбудеться 9.11.2022р о 9 год.

Реєстрація за посиланням

Посилання для участі буде надіслано тільки зареєстрованим учасникам.

На зустрічі обговоримо потреби та можливості участі громад, фермерів, с виробників, самозайнятих вразливих груп населення у пілотному проекті. Розглянемо приклади та кращі вітчизняні та зарубіжні практики використання лісосмуг, само заліснених територій та земель, які не використовуються (деградовані). Познайомимо з інструментами формування моделей бізнесу, бізнес-плану, розробленими у проекті. Окреслимо етапи та дорожню карту формування моделей бізнесу для жінок, ВПО та інших вразливих категорій. Програма заходу додається.

Інформація отримана під час круглого столу допоможе вплинути на зміцнення продовольчої безпеки під час війни, сприяти розвитку економічного потенціалу області.

]]>
Воркшоп «Форум театр» http://monitor.cn.ua/ua/anons/95124 Анонси article Tue, 01 Nov 2022 16:00:00 +0200 Національний університет «Чернігівська політехніка» та громадська організація «Центр гендерної освіти» запрошують на воркшоп «Форум театр», який відбудеться 1 листопада, у вівторок. Всі охочі зможуть прокачати свої soft skills, отримати насолоду від спілкування та єднання з мистецтвом. На воркшопі будемо розвивати акторську майстерність та разом з учасниками створимо міні-вистави.

Захід проводиться в рамках реалізації проекту «Програма з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні «Мир у цифровий час». Проєкт виконується громадською організацією «Центр гендерної освіти» у співпраці з громадською організацією «Фундація прав людини» та фінансується Інститутом зовнішніх культурних зв’язків (IFA) і Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

Реєстрація за посиланням https://forms.gle/n2w9Sfy7unxM9HSJ6

Довідкова інформація у координаторки проєкту «Мир у цифровий час» Наталії Шакун за тел. 0669396119

 

#ЦентрГендерноїОсвіти 

#Чернігівська Політехніка

#ФундаціяПравЛюдини

#МируЦифровийЧас

]]>
Святковий концерт «Разом до Перемоги!» http://monitor.cn.ua/ua/anons/94956 Анонси article Sat, 29 Oct 2022 18:00:00 +0300 Прагнучи гідно відзначити День захисників і захисниць України, творчий склад Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка підготував театралізовану тематичну програму «Разом до Перемоги!», представлення якої було анонсовано на 12 жовтня цього року. На її перегляд прийшли як шанувальники творчих здобутків шевченківців, так і запрошені військовослужбовці, волонтери, люди похилого віку, що знаходяться під опікою соціальних служб.

Святковий концерт мав початися о 18.00 годині, але за п’ять хвилин до його початку пролунав сигнал повітряної тривоги, і замість того, щоб займати місця у театральній залі, глядачі були змушені пройти в укриття, облаштоване у підвальному приміщенні театральної будівлі.

І відвідувачі театру, і задіяні у концерті артисти, які зібралися в укритті, сподівалися, що за 30-40 хвилин тривога скінчиться, і можна буде розпочати, хоч із запізненням, проведення мистецького заходу. Проте час спливав, а оголошення про відбій тривоги все не було. І дехто з молодих акторів, що перебували в укритті, почали співати пісні, які готували для святкового концерту. Глядачі тепло зустріли вокальні виступи артистів, підтримували їх оплесками і навіть підспівували. Так в укритті під час повітряної тривоги відбувалося імпровізоване творче спілкування артистів зі своїми глядачами, які були щиро вдячні за несподівано подаровані міти радості.

На жаль, проведення концерту цього дня вирішили відмінити та перенести його показ на 29 жовтня цього року. А придбані квитки залишаються дійсними чи на іншу концертну програму театру, чи на виставу репертуарної афіши на великій сцені в інший день. Шевченківці завжди раді представити свої творчі роботи якнайширшому глядацькому загалу чернігівців.
                                                                                                              Квитки можна придбати онлайн:  
https://bit.ly/ticketsboxtheatre

Раїса Міненко,  керівник літературно-драматургічної частини театру


Інформаційна служба: +38 (067) 2-77-44-80

 

]]>
Теревені "Три стихії жіночого здоров'я: про душу, тіло та розум" http://monitor.cn.ua/ua/anons/95083 Анонси article Fri, 28 Oct 2022 15:00:00 +0300 ГО "Жіночий формат" запрошує всіх охочих на Теревені "Три стихії жіночого здоров'я: про душу, тіло та розум". Це можливість почути відповіді від спеціалістів на питання, що стосуються фізичного здоров'я, своїх почуттів та переживань, знайти "їжу" не тільки для серця, але й розуму.

Наразі вираз Віктора Франкла — психолога, який пережив перебування в нацистському концентраційному таборі, став особливо актуальним: «Першими ламалися ті, хто вірили, що скоро все закінчиться. За ними ті, хто не вірили, що це колись закінчиться. Вижили ті, хто зосередилися на своїх діях, без очікування того, що може статися або не станеться». Мова йде про вміння жити сьогодні, бути в моменті, відучувати радість від життя. Тут і зараз, незважаючи на те, що йде війна. Дозвольте собі турботу, адже щаслива й здорова жінка потрібна родині, суспільству, Україні!

Наші спікерки:
🥀Оксана Матвієнко, акушер- гінеколог, репродуктолог , УЗД-спеціаліст, клініка "Тесла".
🥀Наталія Станкевич, лікар-ендокринолог, лікар УЗД.
🥀Анна Чепурна, практична психологиня, кандидатка психологічних наук.
🥀Інна Чистенко, психологиня, засновниця проєкту "Арт-сніданок" у Чернігові.
🥀Наталія Орлова, волонтерка, засновниця благодійної організації "Північний янгол".

❓Коли? 28 жовтня, 15.00
❓Хто організатор? ГО "Жіночий формат". Вхід вільний за попередньої реєстрації. Організаційний внесок можна залишити на допомогу ЗСУ.
❓Де? Місце повідомимо всім, хто заповнить коротку реєстраційну анкету (або подзвоніть: 0660183016, Антоніна Федорченко. Сюди ж адресуйте питання та пропозиції).

Зустрінемося!

]]>
Дискурс щодо визначення нової дати святкування Дня міста Чернігова http://monitor.cn.ua/ua/anons/95071 Анонси article Tue, 25 Oct 2022 14:30:00 +0300 Національний університет "Чернігівська політехніка" запрошує  взяти участь у Круглому столі "Дискурс щодо визначення нової дати святкування Дня міста Чернігова" запланованого на 25 жовтня 2022 р. о 14.30 за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка 95а, каб. 226.

Передбачається змішаний формат проведення.
Посилання Zoom: https://us02web.zoom.us/j/9617769173?pwd=cTUwRUUzazh0eWV5L284bnRxaGZuZz09

Ідентифікатор конференції: 961 776 9173
Код доступу: 630988

Мета заходу:
запропонувати нову дату святкування Дня міста Чернігова шляхом аргументованого обговорення та обміну думками між представниками влади, істориками, освітянами, громадськими діячами і військовими.

]]>
Презентація рекомендаційного бібліографічного покажчика "З повагою і шаною…: чернігівці – захисники територіальної цілісності України" http://monitor.cn.ua/ua/anons/95043 Анонси article Tue, 25 Oct 2022 14:00:00 +0300 25 жовтня о 14.00 на відзначення Дня захисників і захисниць України клуб "Краєзнавець" запрошує на презентацію рекомендаційного бібліографічного покажчика "З повагою і шаною…: чернігівці – захисники територіальної цілісності України".

Днями країна відзначила День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, які віддали життя за Батьківщину. І згадалося, що наприкінці минулого 2021 року саме на цей день ми планували презентацію рекомендаційного бібліографічного покажчика «З повагою і шаною… : чернігівці – захисники територіальної цілісності України», який на той час укладали й готували до видання. Побачив світ посібник на початку лютого цього року. А 24 лютого 2022 року почалося широкомасштабне вторгнення росії в Україну…
Пропонуємо вам знайомство з рекомендаційним бібліографічним покажчиком «З повагою і шаною… : чернігівці – захисники територіальної цілісності України».
У передмові до видання зазначається, що від початку збройного протистояння (з 14 квітня 2014 року до 5 травня 2021-го) загинуло 3 886 українських військовослужбовців. Із цієї кількості під час боїв загинули 2 694 особи. Отримали поранення (ушкодження) 12 608 військовослужбовців, із цієї кількості під час боїв – 10 237 осіб. За даними «Книги пам’яті полеглих за Україну», станом на 24 лютого 2021 року загинуло 4 370 українських військових.
За цей же період 169 воїнів Чернігівщини не повернулися до рідних осель з початку бойових дій на Донбасі. Більшість із них посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня, орденом Богдана Хмельницького, нагрудними знаками «За оборону Луганського аеропорту» та «За оборону Донецького аеропорту», іншими нагородами. Євген Олександрович Лоскот – капітан ЗСУ, заступник командира 1-ї окремої танкової бригади, уродженець смт Десна Чернігівського району, та Олег Іванович Міхнюк – командир роти батальйону «Айдар», уродженець смт Мала Дівиця Прилуцького району, посмертно удостоєні високого звання Героя України.
Іменами загиблих воїнів названі вулиці й парки по всій Чернігівщині, на честь полеглих захисників урочисто відкриті меморіальні дошки на фасадах навчальних закладів, на могилах встановлено пам’ятники. Воїнам, які віддали свої життя за Україну, присвоєно звання «Почесний громадянин» рідного міста або села. Про подвиги героїв написані статті, видані книги.
Бібліографічний посібник «З повагою і шаною… : чернігівці – захисники територіальної цілісності України» має на меті представити широкому читацькому загалу опубліковані літературні джерела, присвячені подвигу військовослужбовців, які брали участь у війні на Сході України задля протидії діяльності незаконних російських та проросійських збройних формувань.
Складається покажчик з таких розділів:
            – Література загального характеру
            – Вони життя прикрили собою (загиблі, полонені, зниклі безвісти воїни)
            – Їм випала доля залишитися живими
            – Клятви священної не сплямували (чернігівські правоохоронці)
            – У волонтера не завжди є час – у нього є серце
            – Вшанування пам’яті загиблих земляків
Джерела у розділах розміщені за алфавітом прізвищ авторів, назв книг, статей і персоналій та супроводжуються розгорнутими анотаціями. Добір матеріалу завершено у вересні 2021 року. Бібліографічний опис здійснено відповідно до чинних стандартів.
Довідковий апарат складається з іменного та географічного покажчиків.
Посібник може стати у пригоді викладачам, краєзнавцям, студентам, бібліотечним та музейним працівникам, військовослужбовцям, школярам.
Російсько-українська війна триває. З кожним днем стає більше загиблих захисників України! Важко усвідомити якою ціною дається нам можливість просто БУТИ! Пам’ятаємо і шануємо кожного захисника й захисницю, які віддали своє життя за це!
Упевнені, що після нашої Перемоги ми обов’язково підготуємо наступне видання, заради вшанування чернігівців – захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України! Заради ПАМ’ЯТІ!!!

Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка

]]>
Інформаційна безпека під час війни для громадських організацій Чернігівщини http://monitor.cn.ua/ua/anons/95041 Анонси article Tue, 25 Oct 2022 11:00:00 +0300

25 жовтня об 11:00 відбудеться zoom-talk щодо інформаційної та кібербезпеки під час широкомасштабної війни, яка триває в Україні.

Про те, як не стати жертвою ворожої інформаційно психологічної операції, успішно опанувати інструментами, які допоможуть викривати фейки, ми поговоримо з засновницею ініціативи з інформаційної гігієни "Як не стати овочем" Оксаною Мороз. Крім того, громадська діячка, координаторка у ВОГО "Волинський пресклуб" Богдана Стельмах презентує дослідження про місце жінки в інформаційному просторі під час війни. Вона відповість на питання про те, хто найчастіше комунікує про теперішні події і які теми в інформаційному просторі нині є гендерованими.

Модераторка заходу: Ірина Тишко, голова Громадського альянсу "Політична дія жінок".

Zoom-talk відбудеться за ініціативи ГО "Спілка жінок Чернігівщини" та Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка.

Для участі у заході просимо зареєструватися, заповнивши цю анкету https://docs.google.com/forms/d/1HGERlUnox2GWl4jyQL-ItU6tqis2XIdgmaMAG9kOzlc/viewform?edit_requested=true#responses

Реєстрація для участі в заході триватиме до 23 жовтня. Посилання на конференцію буде розіслано особисто кожному учасникові на електронну пошту напередодні.

Онлайн-трансляція відбуватиметься на Faсebook-сторінці бібліотеки за посиланням: https://www.facebook.com/bibliotekaKorolenkaChernigiv

 

За додатковою інформацією звертатися:

Олена Попович, завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, тел. (0462) 65-14-34, 0988952893

]]>
Творча зустріч з письменником Василем Іваниною "Наталія Розумовська: доля матері-козачки" http://monitor.cn.ua/ua/anons/95040 Анонси article Fri, 21 Oct 2022 14:00:00 +0300 21 жовтня о 14.00 запрошуємо всіх охочих до участі у творчій зустрічі з письменником Василем Іваниною "Наталія Розумовська: доля матері-козачки" (за мотивами історичного роману "Сонце на Лемеші").
Василь Іванина народився 8 липня 1947 року в селі Шапіхи Козелецького району Чернігівської області. Український прозаїк, перекладач. Член НСПУ з 1993 року.
Під час заходу ви зможете також придбати книги автора з автографом, зробити фото на згадку.
Реєстрація для участі в Zoom-конференції триватиме до 20 жовтня до 16.00 за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1eyhMyp0yiJKuCpgmVlQLE_sh76AKL4gaMJiqhxXVWz8/viewform?edit_requested=true

Посилання на конференцію буде розіслано особисто кожному учасникові на електронну пошту напередодні. Трансляція відбуватиметься на сторінці бібліотеки у Фейсбуці за посиланням: https://www.facebook.com/bibliotekaKorolenkaChernigiv

Організатори – Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, ГО "Спілка жінок Чернігівщини".

За додатковою інформацією звертатися:
Надія Заваліна, головна бібліотекарка відділу відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, тел. (0462) 67-61-97, (063) 88-56-204.
Електронна пошта: korolenkozahodu@gmail.com


]]>
Поетичні читання "Поезія вільних від чернігівських авторів" http://monitor.cn.ua/ua/anons/94746 Анонси article Wed, 28 Sep 2022 16:00:00 +0300 28 вересня о 16.00 запрошуємо всіх охочих до участі в поетичних читаннях з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек "Поезія вільних від чернігівських авторів". Захід відбудеться онлайн у форматі ZOOM-конференції.
Щороку з нагоди нашого професійного свята ми – бібліотекарі – організовували низку заходів, приурочених до Всеукраїнського дня бібліотек.
Нинішній рік особливий. Уже майже сім місяців точиться запекла боротьба українського народу проти російської агресії. Усі ми живемо з вірою в перемогу та ЗСУ. Поезія – це зброя, що надихає тих, хто тримає зброю. Кожен вірш, кожен рядок, кожне слово – це вже частина української історії. Після нашої перемоги майбутні покоління мають пам'ятати, крізь що ми пройшли, й надихнутися відвагою та героїчною боротьбою свого народу.
Пропонуємо долучитися до нашого онлайн-заходу й поділитися своїми найсильнішими двома–трьома творами, навіяними жахливою війною росії проти України. Адже ми точно знаємо, що війни закінчуються, а поезія – ні.
Ми хочемо почути у віршованих рядках вашу історію війни. Часом людина не може висловити власні почуття, але коли читає вірш, то вивільняє свої емоції, іноді навіть через сльози, й очищується від негативу, гніву, нестерпного суму….
Реєстрація для участі в заході триватиме до 26 вересня за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScK529bU-ciJ4GYxNVq7EKrxVk8z8bFUnGv_-48f8nbkibuSA/viewform.

Посилання на ZOOM-конференцію буде розіслано особисто кожному учасникові на електронну пошту напередодні.
Організатор – Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка.

За додатковою інформацією звертатися:
Надія Заваліна, головний бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук.
Телефони: (0462) 67-61-97, (063) 88-56-204.
Електронна пошта: korolenkozahodu@gmail.com

]]>
Концертна програма «З Україною в серці» http://monitor.cn.ua/ua/anons/94825 Анонси article Sat, 24 Sep 2022 17:00:00 +0300 «З Україною в серці». Саме таку назву матиме театралізований концерт, підготовлений творчим складом Чернігівського муздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка, присвячений героїзму і мужності славетних захисників України. До концертної програми увійшли найкращі твори вітчизняного пісенного мистецтва – народні пісні й арії з класичних творів, естрадні номери і авторські пісні воєнного сьогодення, а також музичні творі українських авторів у виконанні оркестру театру під проводом заслуженого артиста України Олексія Рощака. У концерті візьмуть участь артисти-вокалісти, артисти драми і балету театру.

Запрошуємо шановних чернігівців та гостей міста на святкову концертну програму «З Україною в серці», що відбудеться 24 вересня цього року о 17.00 год. на сцені Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка.

Квитки онлайн: https://chernigiv.ticketsbox.com/ua/event/kontsertna-programa.html

]]>
Виставка та аукціон для збору коштів на потреби 1-ї окремої танкової Сіверської бригади http://monitor.cn.ua/ua/anons/94800 Анонси article Thu, 22 Sep 2022 15:00:00 +0300

22 вересня о 15-00 у відділі сучасного мистецтва Художнього музею Галагана — відкриття виставки-продажу та аукціону для збору коштів на потреби 1-ї окремої танкової Сіверської бригади.

Проводить Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана спільно з Обласним центром народної творчості та обласною організацією Національної спілки художників України.

На виставці будуть представлені твори образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, виконані чернігівськими художниками та майстрами.

Запрошуємо всіх небайдужих долучитись до підтримки наших захисників.

Відвідування виставки-продажу безкоштовне за попереднім замовленням за телефоном 050-7221911 (Telegram, WhatsApp, Viber). Також виставка-продаж буде доступна онлайн на нашій сторінці https://www.facebook.com/galaganmuseum.art/.

#galagan_art_museum

Ми надихаємо!

]]>
Прес-конференція "Молодь - суперсила громади!" http://monitor.cn.ua/ua/anons/94802 Анонси article Thu, 22 Sep 2022 11:00:00 +0300 Запрошуємо всіх зацікавлених на прес-конференцію "Молодь - суперсила громади!", яка відбудеться 22 вересня 2022 року . Початок о 11.00.

Молодь та влада п'яти пілотних громад - Бахмацької, Ріпкинської, Кіптівської, Добрянської та Городнянської ТГ - розкажуть про розвиток молодіжного руху в своїх громадах.
#молодьрулить #молодьсуперсила #молодіжнарада #чернігівщина #youth #молодь #Dobrochyn #EED

Організатор Центр "Доброчин".

Діяльність проходить в рамках проекту Центру Доброчин «Розширення можливостей залучення молоді в Чернігівській області», що виконується за фінансової підтримки Європейського фонду за демократію.

 

]]>
Семінар "Зміни до надання грантів з урядової програми єРобота" http://monitor.cn.ua/ua/anons/94652 Анонси article Fri, 09 Sep 2022 11:00:00 +0300 Запрошуємо підприємців Чернігівської області на семінар "Зміни до надання грантів з урядової програми єРобота"!
🔵На зустрічі розберемось з:
- вимогами до написання бізнес-плану для відкриття або розширення власної справи та особливості його заповнення;
- як подавати заявки через портал Дія;
- механізм відбору проєктів для отримання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу Державною службою зайнятості з урахуванням останніх законодавчих змін;
- роль Ощадбанку в урядовій програмі «єРобота»!
Нагадуємо, заявки можна подавати ПОВТОРНО!
Тому якщо у вас з першого разу були питання і ви не звертались до спеціалістів - обов'язково чекаємо на зустрічі!
🔵Спікерами виступлять:
- Марія ФІНЮК – в. о. Генерального директора Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області»
- Сергій РОГОВЕЦЬ – заступник директора Чернігівського обласного центру зайнятості
Сергій МОЗОЛЄВ – начальник відділу мікро- малого та середнього бізнесу Чернігівської філії АТ «Ощадбанк»
📍КОЛИ: 9 вересня 2022 року об 11:00
📍ДЕ: Агенція регіонального розвитку Чернігівської області (м. Чернігів, вул. Преображенська 12)
Захід будемо транслювати в ZOOM - тому є можливість підключитись онлайн!
Семінар організований Агенцією регіонального розвитку Чернігівської області разом з Регіональним Фондом підтримки підприємництва.
]]>
Вечірка для волонтерів "Твій дзен" http://monitor.cn.ua/ua/anons/94656 Анонси article Thu, 08 Sep 2022 18:00:00 +0300 “Центр АХАЛАР” та “Активне Суспільство України” придумали зробити невеличку двіжуху для тих, хто багато працює на благо інших.
 
Друзі-волонтери з Чернігова!
Запрошуємо на вечірку, що присвячена відновленню внутрішнього ресурсу (та поповненню автомобільного ресурсу ЗСУ).
Назбирали цікавого, надихаючого, корисного і зцілюючого для вас. Готові ділитись.
 
Зареєструватися на захід:
https://cutt.ly/kCcURqQ

У програмі вечірки:
- Крута мотивація від гуру волонтерства - Сергія Притули;
- Надихаюче спілкування з однодумцями.
- Навчання дієвим та корисним практикам піклування про себе від Юрія Трохименко та Юрія Усовича (Центр АХАЛАР);
- Безпрограшна благодійна лотерея. Збираємо на машину для ЗСУ. (Розігруємо 3 сигнальних примірники календаря “Твій Дзен” з вправами по відновленню внутрішнього ресурсу)
- Смаколики для гостей.
Приходьте самі та беріть з собою друзів, яким зараз не завадить підтримка та мотивація!
Організатори: “Центр АХАЛАР” та “Активне Суспільство України”.
Захід проходить при підтримці Фонда Притули та Фонду НЕД.

]]>
Тренінг «Арт-терапевтичні техніки зцілення під час війни» http://monitor.cn.ua/ua/anons/94628 Анонси article Sun, 04 Sep 2022 11:00:00 +0300 ГО «Центр гендерної освіти» запрошує на тренінг «Арт-терапевтичні техніки зцілення під час війни» , який відбудеться 4-5 вересня 2022 року.
Мета тренінгу: сформувати в учасників тренінгу навички самопідтримки під час війни засобами арт-терапії.

Тренерки:
Тетяна Острянко - керівниця психологічного Центру для дітей та батьків «Дотик» ГО «Чернігово-Сіверська Січ», психолог, педагог, сертифікований арт-терапевт по роботі з дітьми з особливими потребами, по роботі з підлітками, кандидатка педагогічних наук
Юлія Якуш - соціальна працівниця БО «Благодійний фонд «Рокада», сертифікована тренерка програм: "SKILLS LAB: успішна кар'єра"; "SKILLS LAB: власна справа".

Обговоримо питання:
✅ хто така особа постраждала від війни;
✅ що таке психологічна травма свідка - ознаки, наслідки, прояви, рекомендації подолання;
✅ будуть практичні вправи на стабілізацію психологічного стану; зняття внутрішнього напруження; отримання ресурсного стану ; вправи на відчуття безпеки, внутрішньої легкості, медитаційна вправа.

Місце проведення буде повідомлено зареєстрованим учасникам. Звертайтеся в особисті повідомлення
Центр гендерної освіти
  Починаємо об 11.00.
Приєднатися до заходу можна також онлайн – в zoom за посиланням https://us05web.zoom.us/j/3072624680?pwd=amQxU2psV2VWeWh5ZnhWTmRRYnpNQT09
Ідентифікатор конференції 307 262 4680, код доступу 2VBqGq

Захід відбудеться в рамках реалізації «Програми з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні «Мир у цифровий час». Проєкт виконується у співпраці з громадською організацією «Фундація прав людини» та фінансується Інститутом зовнішніх культурних зв’язків (IFA) коштами Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

]]>
Як створити успішний стартап: від ідеї до бізнес моделі http://monitor.cn.ua/ua/anons/94627 Анонси article Sat, 03 Sep 2022 13:00:00 +0300

3 вересня ГО «Центр гендерної освіти» та амбасадор проєкту «Програма з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні «Мир у цифровий час» Олександр Литвин запрошують на блог-кафе присвячене молодіжному підприємництву як дієвому інструменту громадянської участі в умовах війни.

Обговоримо питання:

✅ Етапи створення стартапу.

✅ Проблеми та шляхи масштабування проектів.

✅ Практичний кейс застосування наших байків в умовах війни- благодійний велопробіг на велосипедах нашого виробництва.

Місце проведення буде повідомлено учасникам після реєстрації. Звертайтеся в особисті повідомлення Центр гендерної освіти

Захід відбудеться в рамках реалізації «Програми з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні «Мир у цифровий час». Проєкт виконується у співпраці з громадською організацією «Фундація прав людини» та фінансується Інститутом зовнішніх культурних зв’язків (IFA) коштами Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

]]>
Пресконференція щодо старту проєкту “Go Bike Chernihiv http://monitor.cn.ua/ua/anons/94547 Анонси article Tue, 30 Aug 2022 11:00:00 +0300  

У вівторок, 30 серпня, об 11:00 в Агенції регіонального розвитку (вул. Преображенська, 12, 2 поверх) відбудеться стартова пресконференція проєкту “Go Bike Chernihiv”. 


Серед спікерів: Тетяна Романова, виконавча директорка ГО “Агенції міських ініціатив”, Сергій Безбородько, керівник ГО “Еко Місто”, а також Дмитро Рахматуллін, директор Агенції регіонального розвитку Чернігівської області. 


Під час заходу йтиметься про наступне:

– результати кампанії #BikesForUkraine і безкоштовні велосипеди з Європи;

– опитування містян та очікування чернігівців щодо покращення велоінфраструктури;

– плани у рамках проєкту “Go Bike Chernihiv” на наступні півроку;

– участь територіальних громад і велосипедизацію Чернігівщини.


Матеріал підготовлено в межах проєкту "Go Bike Chernihiv", що реалізується ГО "Агенція міських ініціатив" у партнерстві з ГО "Еко Місто Чернігів".

 

ГО "Агенція міських ініціатив"

097 606 70 96

 

]]>
Зустріч з чернігівською письменницею Оленою Терещенко в Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/anons/94469 Анонси article Sat, 27 Aug 2022 12:00:00 +0300 У суботу, 27 серпня, о 12.00  відбудеться зустріч з Оленою Терещенко.

Пані Олена авторка таких книг: «Прогулянки з привидами: містичні легенди Чернігівщини» (Чернігів, 2012); «Симаргл на підвіконні» (Чернігів, 2020) –збірка новел у жанрі міського фентезі на основі місцевих чернігівських легенд; «Розшукується дракон!» (у співавторстві, Чернігів, 2021) - збірка новел у жанрі європейського фентезі.

Письменниця народилася в Чернігові, закінчила Чернігівський державний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка та аспірантуру, за фахом – історикиня. Працює в центральній міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського, де відповідає за організацію масових заходів та зв’язки зі ЗМІ. Курує літературні проєкти для дітей та молоді. Засновниця чернігівського Клубу любителів фантастики. Пише вірші, прозу для дітей та дорослих.

Має такі відзнаки та премії:
- Лауреатка Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2017) за фентезі-повість для підлітків «Скарб вікінгів».
- Дипломантка «Коронації слова-2020» в номінації «Кіносценарії» за сценарій за авторською новелою «Мій коханий віконт».
- Спеціальна відзнака конкурсу «Гранд Коронація слова-2021» – «Читацька мрія підлітків».
- Переможниця конкурсу «Молода коронація-2021» в номінації «Повісті» за ретро-детектив для підлітків «Шпага маркіза де Мор’є»
- Лауреатка Літературної премії Ірпеня-2021 (в номінації «Дитяча література») за історико-пригодницьку повість «Скринька королеви Анни».

Коли? Субота, 27 серпня, 12.00-14.00.
Де? Місце зустрічі – кафе в центрі (адресу повідомимо  зареєстрованим).
Оплата: донейшн (хто скільки зможе, частина коштів традиційно – на волонтерські проекти).

Зареєструватися можна за номером: 066-304-89-87 (вайбер) або 097-087-00-10 (телеграм). Або листом на електронну пошту: victoriasydorova@gmail.com (Вікторія Сидорова).
З нетерпінням чекаємо на зустріч з вами!

]]>