Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості http://monitor.cn.ua/ua/economics/99706 Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке. Економіка article Fri, 12 Apr 2024 16:25:57 +0300 Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі - Порядок), затверджено наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.09.2018 за № 1102/32554.
Згідно з абзацом першим пункту 3 Порядку для отримання Довідки платник подає заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі - Заява), форму якої затверджено додатком 2 до Порядку.
Абзацом шостим пункту 3 Порядку передбачено, що Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Заборгованість ), та зазначенням найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано платником. Такі вимоги містяться у чисельних законах України, нормативно-правових актах Кабінету Міністрів України, міністерств та інших державних органів.
Для заповнення таких обов’язкових реквізитів у пунктах 3 та 4 форми Заяви передбачено відповідні поля.
Зокрема у пункті 3 форми Заяви заповнюються  реквізити нормативно-правового акту.
Найбільш поширеною підставою є Закон України від 25 грудня 2015 року № 922-VIII «Про публічні закупівлі», яким передбачено необхідність підтвердження відсутності у платника заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).
Для правильного заповнення Заяви потрібно зазначати усі реквізити нормативно-правового акта за уніфікованим шаблоном відображення, необхідні для його ідентифікації, а саме:
вид - Закон України або ЗУ (скорочений варіант), постанова Кабінету Міністрів України або постанова КМУ (скорочений варіант), наказ міністерства, постанова Правління Національного банку України або постанова Правління НБУ (скорочений варіант);
порядковий номер - (знак «№» та арабські або арабсько-римські цифри,                      знаки «-», «/»);
дату прийняття, оформлену словесно-цифровим (25 грудня 2024 року) або цифровим способом (25.12.2024);
індивідуальну назву, що зазначається у лапках («...»).
Звертаємо увагу платників, що неприпустимим є посилання у пункті 3 Заяви на наказ Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733, оскільки зазначений акт не є підставою для надання Довідки, а визначає механізм її надання контролюючим органом платнику.
У пункті 4 форми Заяви зазначається найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) буде подано Довідку.
Слід зазначити, що виходячи з вимог статті 90 Цивільного кодексу України юридична особа має своє найменування (повне або скорочене), яке містить інформацію про її організаційно-правову форму.
При цьому неприпустимим є зазначення платниками у пункті 4 Заяви, замість найменування суб’єкта до якого буде подано Довідку, будь-якої іншої інформації, наприклад: «за вимогою», «не визначено», «тендерному комітету» або власної назви платника, який звертається із Заявою, зазначеної у пункті 2 цієї ж Заяви.
Невідповідність поданої Заяви встановленій законодавством формі або вимогам щодо її заповнення може бути причиною неприйняття такої Заяви, про що платник повідомляється у тій самій формі, у якій він звертався із Заявою (особисто, на електронну адресу, через оператора поштового зв’язку, в Електронний кабінет, а також для оперативності інформується по телефону) з обов’язковим зазначенням допущених помилок, що стали причиною неприйняття.
Варто зауважити, що при перевірці наявності у юридичної особи податкового боргу та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску (іншої заборгованості), відповідно до п. 5 Порядку враховується наявність такого боргу і у філій (відокремлених підрозділів) юридичної особи з огляду на положення вимог Закону України  від 06.09.2012 №5203-VI   «Про адміністративні послуги» та статті 95 Цивільного кодексу України.
Отже, Довідка надається лише за умови подання платником належним чином оформленої Заяви, її опрацювання контролюючим органом та за відсутності на дату формування Довідки заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.
Довідка надається платнику за його вибором у паперовій або електронній формі за встановленою формою.
Документ за результатами опрацювання заяви про надання Довідки у паперовій формі платник (його законний чи уповноважений представник) отримує безпосередньо в контролюючому органі, до якого було подано Заяву.
Отримати відповідний документ в електронній формі платник має змогу у приватній частині електронного кабінету з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
    Дякуємо усім платникам, які сумлінно та своєчасно сплачують податки.
      

     Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області
 

]]>
За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині http://monitor.cn.ua/ua/style/99705 За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців. Стиль article Fri, 12 Apr 2024 16:23:29 +0300 Оперативники СБУ встановили, що 29-річний уродженець Чернігівщини Михайло Медвідь у квітні 2014 року добровільно вступив до так званого «батальйону «спарта «днр». Перебуваючи у рядах цієї терористичної організації, він брав участь у боях проти сил АТО на території Донецького аеропорту, де облаштовував вогневі позиції інших бойовиків.

У подальшому фігурант перейшов до іншого підрозділу терористичної організації «днр» – так званого збройного формування «розвідувальне управління республіканської гвардії «днр» на посаду «розвідника-коректувальника».

У складі цього терористичного формування зрадник продовжив  воювати проти Збройних Сил України на боці ворога.

На підставі доказів, зібраних співробітниками СБУ, суд визнав злочинця винним за ч.1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) та ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.
Йому винесено заочний вирок - 15 років за гратами.

Співробітники Служби безпеки вживають комплексні заходи для притягнення зрадника до відповідальності.

Розслідування злочинної діяльності проводили співробітники СБУ у Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.
 

]]>
Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems http://monitor.cn.ua/ua/style/99704 В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня. Стиль article Fri, 12 Apr 2024 16:11:06 +0300 Як зазначають організатори, заняття проводитимуть на інтерактивній платформі Cisco Networking Academy під керівництвом сертифікованого інструктора та інженера з кібербезпеки Cisco з 15-річним досвідом — Арчіла Шенгелії.

Арчіл — громадянин Грузії, який активно підтримує Україну в боротьбі з російською навалою. За його словами, безоплатно навчати українців основ кібербезпеки було його давньою мрією.

«Я вирішив зробити свій маленький внесок у боротьбу України з загарбниками, що захопили 20% території Грузії. В України та Грузії спільний ворог — Росія, яка веде не лише військові дії, а й кібервійну небачених масштабів. Аби допомогти українцям протистояти цій війні, ми разом із Гончаренко центром запрошуємо на безкоштовний курс. Ви зможете опанувати всі необхідні навички, аби самостійно стати на захист кіберпростору, особистого цифрового середовища і своєї країни загалом», — ділиться Шенгелія.

На курсі учасники зможуть дослідити сферу кібербезпеки: дізнатись про її основи для захисту особистого цифрового життя, а також про найбільші безпекові виклики, які загрожують уряду, компаніям та навчальним закладам.

«Ми окреслимо потреби в кібербезпеці, розберемо атаки, концепції та техніки, навчимося захисту ваших даних і конфіденційності, а також кіберзахисту організацій. Всі ці знання ви зможете отримати абсолютно безкоштовно, не виходячи з дому», — зазначають у мережі Гончаренко центр.

Навчання триватиме 2,5 тижні, а до участі запрошують дорослих будь-якого віку з середнім рівнем володіння англійською мовою (В1). Усі навчальні матеріали також продубльовані українською мовою. Перше заняття відбудеться вже у понеділок, 15 квітня.

По завершенню навчання всі учасники отримають міжнародний сертифікат від Cisco Networking Academy та Гончаренко центрів, який можна додати у СV. Аби долучитися до курсу, достатньо заповнити коротку форму за цим посиланням.

Довідка
Cisco Systems — американська транснаціональна корпорація, яка є найбільшим у світі виробником мережевого обладнання, призначеного для обслуговування мереж віддаленого доступу, сервісів безпеки, мереж зберігання даних, маршрутизації та комутації, а також для потреб комерційного ринку IP-комунікацій і корпоративного ринку.

Гончаренко центр — найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована у 2021 році. Головна ціль проєкту – надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього.

]]>
Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс http://monitor.cn.ua/ua/politics/99703 Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова. Політика article Fri, 12 Apr 2024 16:04:45 +0300  Представляючи громаду нашого міста, вона зустрілася з мером Томасом Роучем, а також своїми американськими колегами-депутатами. Спілкування зосереджувалося на питаннях співпраці між містами та знайомством з особливостями роботи місцевої влади в США.

Нагадаємо, договір про партнерство між Черніговом та Вайт-Плейнс підписали 23 січня 2024 року. Тоді у форматі відеозв'язку в.о. міського голови  Олександр Ломако та мер американського міста Томас Роуч поставили свої підписи на відповідній угоді. Вайт-Плейнс знаходиться у штаті Нью-Йорк і є потужним бізнес-центром, в якому зосереджені передові виробники та інвестиційні компанії.

Після офіційного підписання документа вже відбулося кілька онлайн-зустрічей, на яких обговорювалася конкретна співпраця та обмін досвідом між містами стосовно об'єктів критичної інфраструктури та сфери освіти.

 

 

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв http://monitor.cn.ua/ua/style/99702 В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей». Стиль article Fri, 12 Apr 2024 11:21:07 +0300 До поліції звернулась 51-річна мешканка Ніжина із повідомленням, про те, що з її банківського рахунку зникло близько 37 тисяч гривень. Жінка розповіла поліцейським, що в месенджері «Вайбер» вона побачила оголошення про оформлення «грошової допомоги» та зацікавилась ним.

Для отримання коштів жінка перейшла за посиланням і вела всі реквізити своєї банківської картки та пін-код. Після виконання цих умов з її рахунку зникли гроші.

Нині поліція розшукує причетних до шахрайства у рамках кримінального провадження, відкритого за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Поліція наполегливо рекомендує: якщо вам пропонують «натиснути, щоб отримати грошову допомогу», або «заповнити заявку на виплати від ООН за 10 хвилин» - ігноруйте такі вказівки та не переходьте за посиланнями! Так діють шахраї! Будь-яка соціальна допомога не оформлюється в соцмережах, для цього слід звернутися до державної установи, ЦНАПу тощо.

]]>
Твори письменників Чернігівщини на платформі MEGOGO: як в області сприяють функціонуванню української мови http://monitor.cn.ua/ua/culture/99701 В області триває реалізація Програми сприяння функціонуванню української мови як державної на 2023-2028 роки (далі – Програма). До розроблення програми долучився Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, Управління освіти і науки ОДА, обласні бібліотеки, музеї. Культура article Fri, 12 Apr 2024 11:18:06 +0300
Про стан її виконання говорили учора на брифінгу в медіацентрі ОВА.

У 2023 році на виконання Програми було використано більше 700 тисяч гривень. Більша частина коштів витрачена на поповнення фондів обласних бібліотек кращими зразками класичної сучасної української літератури. Загалом минулого року придбано понад 2,5 тисячі друкованих видань. У цьому році на відповідні цілі передбачено фінансування у розмірі 610 тисяч гривень.

    «Цього року на поповнення бібліотечного фонду було виділено 300 тисяч гривень. Важливо, що ці кошти виділені не лише на закупівлю книг, а й на передплату періодичних видань. Чого не було вже три роки», – зазначив директор комунального закладу «Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені Софії та Олександра Русових» Юрій Соболь.

Ще одним важливим завданням Програми є створення фонду аудіозаписів окремих творів письменників Чернігівщини.

    «Створення такого фонду дозволить забезпечити доступ громадськості до українського культурного продукту, популяризує творчість письменників та дасть можливість більше ознайомитись з нашим мистецтвом і літературою. Наразі вже аудійовано шість творів, які розміщені на офіційних сайтах обласних бібліотек та на платформі MEGOGO. Також ведеться робота щодо їх розміщення на платформі Київстар ТБ», – розповіла директорка Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Людмила Замай.

Минулого року була аудійована книга Валентини Мастерової «Суча дочка». Вона стала безумовним лідером соціологічного дослідження, яке шляхом анкетування провели працівниками бібліотеки імені Софії та Олександра Русових. Популярною є і аудіоверсія книги. Вона вже отримала 260 тисяч прослуховувань. Наразі ж триває процес оцифрування твору Валентини Михайленко «Солодкий смак гіркоти».

Створюють аудіокниги місцевих авторів і для дітей.

    «Для молодших школярів ми обрали збірку казок Василя Чухліба «Колискова для ведмедів», а для дітей старшого шкільного віку – збірку Михася Ткача «Анюта». Збірки записані минулого року і доступні для прослуховувань», – зазначила в. о. директора комунального закладу «Чернігівська обласна бібліотека для дітей» Тамара Клюй та додала, що в процесі аудіювання – повість Андрія Кокотюхи «Група залізного порядку» та казка «Як стати чарівником?» Тетяни Пакалюк.

Також в межах виконання Програми проведено ряд фестивалів, мовно-літературних, поетичних марафонів.

Один з них – конкурс дитячої літературної творчості «Барвінкова, веселкова, найдорожча рідна мова» – проводився минулого року обласною бібліотекою для дітей за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації. У конкурсі взяли участь понад 100 учасників з різних районів Чернігівщині. За результатами – у п’яти номінаціях визначено 40 переможців. За словами Тамари Клюй, проводити конкурс планують і у вересні-жовтні цього року.

Про захід «Покровська книжкова толока» розповів директор комунального закладу «Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана» Юрій Ткач.

Основною його складовою є представлення творчого доробку українських літераторів.

    «По суті це мультифестиваль. Захід зібрав у стінах обласного художнього музею письменників та музикантів, а також представників бібліотек, книгарень та творчих майстерень. Можна сказати, що фестиваль навіть вийшов на міжнародний рівень. Адже нам вдалось залучити до участі Польський інститут в Україні», – зазначив спікер.

Цього року у планах – проведення заходу не лише в Чернігові, а й у районах області.

Заклади культури проводять і заходи, які не потребують фінансування. Зокрема, це проведення Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності, тематичних семінарів, майстер-класів з популяризації народних українських звичаїв та обрядів, а також робота мовної студії.

У бібліотеці імені Софії та Олександра Русових 2023 року був започаткований розмовний клуб «Мова чудова», основна мета якого – вчити та заохочувати людей говорити українською мовою.

Серед інших заходів, проведених у межах Програми, – обласний поетичний фестиваль «Дотиком душі», обласні етапи Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
У Чернігівській ТГ найменше оброблених заяв по «єВідновленню»: щоб допомогти, ОВА готова звернутися до Міністерства http://monitor.cn.ua/ua/style/99700 Що гальмує обробку заяв по програмі «єВідновлення» у Чернігові, а головне – як це подолати. Про це говорили сьогодні під час чергової зустрічі за ініціативи ОВА. Стиль article Fri, 12 Apr 2024 11:15:15 +0300  До наради долучилися уповноважені представники Чернігівської міської ради та Управління містобудування та архітектури ОВА, модерував – заступник голови ОДА Іван Ващенко.

На отримання компенсації за пошкоджене житло чернігівці подали 1841 заяву, з яких 591 досі очікує первинної обробки, і більшість з яких вже протерміновані.

За інформацією начальника профільного Управління ОВА Сергія Курені, в Іванівській громаді, де з поданих 888 заявок, залишилось взяти в обробку лише 13, в Новобілоуській громаді всі з 185 поданих заявок або повністю розглянуті та отримали відповідну компенсацію, або знаходяться в роботі комісії. Тут варто звернути увагу наскільки відрізняється адміністративний ресурс міської ради та невеликих територіальних громад, які непогано впорались з цією роботою.

Під час діалогу з’ясовано, що в міській раді досі не диференційовано роботу. Одні і ті ж фахівці працюють з документами, а також ведуть прийом, консультують телефоном. Звісно, це розпорошує увагу та забирає багато часу. Окрім того, у ЦНАПі приймають заяви в паперовому вигляді лише по пошкодженому житлу, по знищеному – ні. Нарікають представники відповідної комісії і на погану комунікацію з великим відсотком заявників.

    «Частину питань можна вирішити менеджерським рішенням, частину – змінами в постанову. З другим, Управління містобудування та архітектури може допомогти, надіславши звернення до профільного відомства. А от сформулювати пропозиції має саме громада, що працює з цим механізмом», - зауважив Іван Ващенко. - Окрім того, ми ініціювали зустріч-консультацію представників комісій громад зі спеціалістами міністерства, аби налагодити процес максимально».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/99699 Протягом минулої доби зареєстровано 18 небезпечних подій, а саме: 18 пожеж. Стиль article Fri, 12 Apr 2024 11:04:56 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

6 вибухів з  міномету 120 мм біля н.п. Хрінівка Корюківського району.

3 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Леонівка  Новгород-Сіверського району.

2 вибухи з міномету 120 мм біля  н.п. Грем’яч  Новгород-Сіверського району.

3 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Луб’яне  Новгород-Сіверського району.

1 скид вибухівки з дрону по населеному пункту Семенівської ТГ Новгород-Сіверського району. Влучання та пожежа  продуктового магазину.

2 вибухи  артилерія 152 мм біля н.п. Лісківщина Новгород-Сіверського району.

1 вибух  артилерія 152 мм біля н.п. Блешня Новгород-Сіверського району.

3 вибухи з  міномету 120мм біля н.п. Бучки Новгород-Сіверського району.

6 приходів НУРС біля н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району.

8 вибухів ствольна артилерія 122 мм біля н.п. Грем’яч Новгород-Сіверського району.

5 вибухів з міномету 120 мм біля н.п.  Пльохів  Корюківського району.

        Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження іншої цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення:

Внаслідок бойових дій знеструмлені 10 ЛЕП 10 кВ (з них 8 частково), 22 населені пункти (з них 3 частково), 49 трансформаторних підстанцій. Без електропостачання залишаються 1285 абоненти.

Пожежі – 18:

    пожежі в житловому секторі – 4:

    - в с-ще Талалаївка Прилуцького району (Талалаївська ТГ) по вул. Нагірна, 9 о 12 год. 02 хв. 11 квітня сталася пожежа неексплуатуємого житлового будинку (7х11 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю, перекриття на площі  50 кв.м, пошкоджено перекриття на площі 27 кв.м,. Власник, причина та збитки  встановлюється.

    - в с-ще Талалаївка Прилуцького району (Талалаївська ТГ) по  вул. Центральній, 56 о 16 год. 51 хв. 11 квітня сталася пожежа господарчої споруди (4х5 м, стіни цегляні, шиферна). Вогнем знищено покрівлю на площі 10 кв.м, перекриття на площі  5 кв.м, пошкоджено покрівлю на площі 10 кв.м,  та перекриття на площі 15 кв.м, майно. Причина та збитки встановлюються.

   - в  с. Нова Гребля  Прилуцького району (Линовицька ТГ) по вул. Гагаріна, 2о 22 год. 18 хв. 11 квітня сталася пожежа житлового будинку (12х15 м, стіни деревʼяні, покрівля металева). Вогнем знищено дах та перекриття по всій площі, пошкоджено стіни по всій площі. Причина, збитки та сума врятованих матеріальних цінностей встановлюються.

       - в  м. Прилуки по вул. Дачній, 6 о 19 год. 36 хв. 11 квітня сталася пожежа сміття на площі 0,0003 га. Внаслідок пожежі знищено речі домашнього вжитку, пошкоджено покрівлю господарчої споруди на площі 2 м.кв.  Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

пожежі на транспорті –1 :

  - с. Парафіївське  Прилуцького району (Парафіївська ТГ) по вул. Гоголя біля будинку №21 о 15 год. 25 хв. 11 квітня сталася пожежа легкового автомобіля «Ваз 2101».  Вогнем знищено автомобіль. Причина – порушення правил пожежної безпеки при проведенні електрозварювальних робіт.

пожежі сухої трави та сміття – 11 пожеж сухої трави та сміття на загальній площі  8,392   га.

пожежі в лісовому масиві – 1:

  - біля с. Жукотки Чернігівського району (Михайло-Коцюбинська ТГ) о  13 год. 13 хв. 11 квітня на території  Красилівського лісництва філії  Чернігівське лісове господарство ДП  «Ліси України» в межах кварталу №130 сталася пожежа настилу на площі 0,6 га та сухої трави на площі 0,4 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

інші пожежі –1 :

  - на території садівничого товариства «Ювілейне» (Чернігівський район, Новобілоуська ТГ) о 14 год. 29 хв. 11 квітня сталася пожежа садового будинку №255 (3х4 м, стіни цегляні, покрівля металева). Вогнем знищено покрівлю та перекриття, майно, пошкоджено стіни. Причина – коротке замикання електромережі.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 11 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 5 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено – 52715 ВНП).

На р. Дніпро,  р. Десна нижче с-ща Макошине, р. Сейм та на р. Снов продовжуються незначні зниження рівнів води.

На р. Десна вище с-ща Макошине спостерігається підвищення рівнів води з добовою інтенсивністю 10-18 см.

Небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:

Внаслідок коливання рівнів води на річках області, спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки на окремих ділянках:

р. Дніпро: перелито проїжджу частину вул. Новікова в с-щі Радуль Чернігівського району (Ріпкинська ТГ) (ділянка довжиною до 80 м, рівень води до 32 см), внаслідок чого ускладнено транспортне сполучення з 28 домоволодіннями.

р. Десна: Новгород-Сіверська ТГ Новгород-Сіверського району внаслідок затоплення  під'їзних шляхів до понтонних мостів через р. Десна та р. Віть (ділянки довжиною до 3 м, рівень води до 83 см), тимчасово припинено пряме транспортне сполучення  з 3 населеними пунктами громади (с. Бирине, с. Підгірне, с. Прокопівка).

Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

В м. Новгород-Сіверський створено мобільний пост для надання допомоги населенню. Протягом доби надано допомогу 40 особам, з них 2 дитини (з початку робіт - 772 особам, з них 74 дитини).

Попередження про небезпечні гідрологічні явища (НГЯ) та процеси на водних об’єктах Чернігівської області:

12 квітня на р. Дніпро в межах Чернігівської області утримуватиметься затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл  водами р. Сож та р. Дніпро у Чернігівському районі (II рівень небезпеки – помаранчевий).

На р. Десна  внаслідок  утримання  високих  рівнів  води  та  незначного їх підвищення  на ділянці р. Десна вище  м. Чернігів  триватиме затоплення заплавних територій та доріг на заплаві  з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському, Чернігівському  районах області (I рівень небезпеки – жовтий).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 11 мкр/год., Ніжин –  13 мкр/год., Прилуки – 11 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год., Семенівка – 14 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 11 квітня по 20 годину 12 квітня очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер північно-західний 5-10 м/с. Температура по області вночі 4-9º, вдень  15-20º тепла.

По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер північно-західний 5-10 м/с. Температура вночі 6-8º, вдень 17-19º тепла.

]]>
12 квітня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/99698 ДЕНЬ 779 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 779 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 12 Apr 2024 08:56:23 +0300 12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі та День скаута.

У світі - День дій у сфері військових витрат, День безпритульних дітей, День хом'яків, Всесвітній фестиваль вівсянки.

Православна церква вшановує пам'ять Василя, єпископа Парійського.

День скаута в Україні

Щорічно 12 квітня Україна відзначає День скаута. Подія заснована 28 березня 2008 року.

Скаутський рух з'явився 1907 року завдяки британцеві Роберту Бейдену-Павеллу, який створив табір скаутів і розробив теорію скаутингу.

В Україні скаутинг став популярним у 1911 році. Національна організація отримала назву "Пласт", а скаутів назвали пластунами - як колись козаків Запорізької Січі, які займалися розвідкою.

26 жовтня 2007 року було створено Національну організацію, яка представляє нашу країну у світовому скаутському просторі.

День працівників ракетно-космічної галузі

День працівників ракетно-космічної галузі - подія, заснована Леонідом Кучмою 13 березня 1997 року.

Метою свята є вдячність працівникам української космонавтики за старанну працю у створенні техніки, проведенні наукових досліджень. Адже саме українцям належить ідея міжпланетних перельотів і розвитку ракетної теорії.

Перший український космонавт - Леонід Каденюк, вирушив у космос 19 листопада 1997 року.

Всесвітній день дій у сфері військових витрат

12 квітня щорічно відзначається Всесвітній день дій у сфері військових витрат. Подію започаткував Інститут міжнародних досліджень спільно з Міжнародним бюро миру.

Це свято має на меті збільшення обізнаності суспільства про кількість грошових витрат на збройні сили.

Фестиваль вівсянки

Щороку в другу п'ятницю квітня в американському містечку Сент-Джордж (штат Південна Кароліна) розпочинається триденний Фестиваль вівсянки.

Ще цього дня:

1990 - Експонат Джима Гері "Динозаври 20 століття" відкрився в Національному Музеї Природничої Історії в Смітсонському інституті, Вашингтон, США;

1992 - У Марн-ла-Валлі під Парижем відкрився Євро Диснейленд;

1995 - Білоруські депутати, які голодували проти зміни національної символіки, жорстоко побиті міліцією і військовими;

1998 - Стався землетрус у Словенії потужністю 5,6 балів за Шкалою Ріхтера біля міста Бовець;

1999 - Президента Сполучених Штатів Америки Білла Клінтона звинувачено в неповажному ставленні до суду після "навмисних неправдивих свідчень" під час громадського розгляду справи про сексуальні домагання;

2002 - Педро Кармона оголосив себе тимчасовим президентом Венесуели під час невдалого військового перевороту у Венесуелі проти режиму Уго Чавеса;

2009 - Військово-морські сили США звільнили з полону корсарів капітана Річарда Філліпса, вони вбили трьох і захопили четвертого пірата.

Церковне свято

Преподобний Василій сповідник, єпископ Парійський, жив у VIII столітті і відрізнявся такою благочестивістю, що жителі міста Парія поставили його на кафедру єпископом.

Коли виникла іконоборча єресь, святитель рішуче виступив за шанування святих ікон і відмовився підписати постанову про їхнє знищення ("Несправедливий сувій" Собору 754 року, скликаного за часів Костянтина Копроніма (741-775)). Святитель уникав усякого спілкування з єретиками і не допускав їх у свою єпархію. За свою ревність він зазнав багато гонінь, голод і злидні.

До кінця свого життя святитель Василій був вірним православному сповіданню.

Іменини: Василь, Марія.

]]>
Бюджети Чернігівщини отримали 1,7 мільярди гривень податків у березні 2024 року http://monitor.cn.ua/ua/style/99697 Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінну сплату податків у цей нелегкий для нашої країни час. Стиль article Thu, 11 Apr 2024 12:57:17 +0300  Дякуємо кожному платнику, який здійснює свій внесок в економічну безпеку нашої держави, в забезпечення коштами Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури.
У березні 2024 року до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області юридичними та фізичними особами сплачено 1,7 млрд грн податків та зборів.
Значну частину сплачених сум спрямовано до державного бюджету (62,9 відс.) – 1,1 млрд грн. У порівнянні з фактом березня минулого року надходження платежів державного бюджету зросли на 19,1 відс. (+172 млн грн), найбільш суттєво – надходження податку та збору на доходи фізичних осіб – на 26,4 відс. (+59,8 млн грн) та податку на додану вартість – на 11,8 відс. (+21 млн грн).
До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено 632,5 млн грн податків та зборів (37,1 відс. в загальнообласній сумі). Минулорічний рівень перевищено по податку на доходи із заробітної плати найманих працівників, з доходів інших ніж зарплата (в т.ч. від оренди паїв) та від річного декларування фізосіб  разом – на 20,7 відс. (+73,9 млн грн), по єдиному податку – на 15,2 відс. (+7,4 млн грн), по акцизному податку від реалізації підакцизних товарів – на 30,9 відс, (+2,3 млн грн.), по податку на прибуток –  на 23,6 відс. (+7,2 млн грн.).
Крім податків, платники Чернігівщини у березні 2024 року спрямували до державних фондів 1,1 млрд гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 30,8 відс. або на 258,6 млн грн більше за минулорічний факт.
         

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

]]>
До 6 років позбавлення волі засуджено винуватця смертельної ДТП в місті Чернігові, внаслідок якої загинув велосипедист http://monitor.cn.ua/ua/style/99696 Чернігівський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу прокурора Чернігівської окружної прокуратури на вирок Деснянського районного суду м. Чернігова, яким місцевого мешканця визнано винним у порушенні правил безпеки дорожнього руху у стані алкогольного сп’яніння, залишенні в небезпеці потерпілого та призначено покарання у виді 3 років обмеження волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 5 років (ч. 3 ст. 286-1, ч. 1 ст. 135 КК України). Стиль article Thu, 11 Apr 2024 12:31:35 +0300 У ході судового розгляду встановлено, що у вересні 2022 року 49-річний водій автомобіля «Volkswagen Passat», перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, здійснив наїзд на велосипедиста та з метою уникнення відповідальності зник з місця вчинення злочину, залишивши потерпілого без допомоги у небезпечному для життя стані.

Внаслідок отриманих тілесних ушкоджень велосипедист помер у лікарняному закладі.

Суд апеляційної інстанції погодився з позицією прокурора щодо м’якості покарання та ухвалив новий вирок, яким винуватця ДТП засуджено до 6 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 10 років.

Наразі вирок набрав законної сили.

За інформацією Чернігівської окружної прокуратури

]]>
Допомогу за успіхи в навчанні отримають 104 учня та учениці шкіл Чернігова http://monitor.cn.ua/ua/education/99695 Допомога за успіхи в навчанні за результатами І семестру 2023-2024 навчального року буде надана 104 учням та ученицям закладів загальної середньої освіти із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які мають статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України. Освіта article Thu, 11 Apr 2024 10:49:51 +0300
 А саме:

    у розмірі 3 196 грн – 19 учням;
    у розмірі 2 077,40 грн – 85 учням.

Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради дев’ятого квітня. Загальна сума допомоги за успіхи в навчанні становить 237 303 грн.

Серед цих учнів: 18 – мають статус дитини-сироти, 37 – позбавлені батьківського піклування, 49 – є членом сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України.

Виплати з бюджету Чернігівської міської територіальної громади здійснюються відповідно до Програми розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, соціальної підтримки сімей з дітьми у місті Чернігові на 2024-2028 роки, що затверджена рішенням Чернігівської міської ради від 31 липня 2023 року № 33/VIII-17. А новий розмір допомоги дітям і Положення про порядок таких виплат затверджені виконкомом міськради 28 лютого.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
18 квітня – 30 червня – перекриття руху автотранспорту по вул. Квітневій http://monitor.cn.ua/ua/style/99694 У Чернігові з 09:00 год. 18 квітня по 20:00 год. 30 червня на перехресті вул. Квітневої та просп. Миру, а також по вул. Квітневій на повороті до ТОВ «ЧАЗ», буде перекритий рух автотранспорту. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради дев’ятого квітня. Стиль article Thu, 11 Apr 2024 10:47:46 +0300 Перекриття необхідне для проведення ремонтних робіт на об’єкті «Реконструкція водопроводу по вулиці Квітнева та проспекту Миру від ВНС-4 в м. Чернігів, ураженого внаслідок воєнних дій РФ на території України», а також задля запобігання виникненню аварійних ситуацій та якісного виконання робіт.

На час виконання робіт управління капітального будівництва міськради встановить на зазначеній ділянці дорожні знаки згідно зі схемою організації дорожнього руху, погодженою в управлінні патрульної поліції в Чернігівській області, яке забезпечить нагляд за організацією руху транспорту та пішоходів.

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Конкурс з реалізації проєкту «Центр денного догляду» http://monitor.cn.ua/ua/economics/99693 Французька гуманітарна організація ACTED запрошує жіночі та інші громадські організації, спілки, благодійні фонди, комунальні і державні установи, до участі в проєкті «Центр денного догляду» в рамках Програми «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗШИРЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ЖІНОК ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ» (SEED), направленої на підтримку економічного розвитку жінок, розширення можливостей для зайнятості та підприємництва, відновлення та створення нових джерел доходу. Економіка article Thu, 11 Apr 2024 10:42:36 +0300 Проєкт спрямований, першочергово, на підтримку жінок, які хочуть розвиватися, займатися власною економічною діяльністю, здобути освіту, підвищити свій професійний рівень, працевлаштуватися, але не можуть реалізувати свої наміри через навантаження обов’язками по догляду за дітьми чи рідними, які цього потребують. Вимушений переїзд, внаслідок початку збройного конфлікту, відсутність в місцевості достатньої кількості установ, що надають послуги догляду, або обмежений доступ цих послуг, унеможливлюють розвиток жінок у бажаній сфері, оскільки обов’язки по догляду забирають час і енергію.

Заявниками можуть бути: жіночі та інші громадські організації, спілки, благодійні фонди, комунальні і державні установи, що мають потенціал створити «Центр денного догляду» за дітьми або іншими категоріями людей, що потребують догляду.

Розмір гранту: до 1 700 000 грн.

Територія: місто Чернігів та Чернігівська область, місто Одеса та Одеська область, місто Вінниця та Вінницька область.

Фінансова підтримка передбачає покриття витрат проєкту на:

    устаткування (техніка, меблі тощо);
    матеріали (в тому числі для проведення ремонтних робіт);
    оплату послуг, що необхідні для організації роботи «Центру денного догляду»;
    експлуатаційні витрати;
    витратні матеріали.

Конкурс відбувається у 2 етапи:

Етап 1. Інформація про організацію.

Організації мають можливість подати заявку, яка включатиме:

    дані організації;
    опис досвіду роботи;
    наявність приміщення для створення «Центру денного догляду»;
    короткий перелік партнерів;
    короткий опис джерел фінансування;
    короткий опис можливих перешкод, що існують у вашій громаді, в доступі до послуг догляду за дітьми чи іншими людьми, що потребують послуг догляду;
    опис шляхів мінімізації впливу зазначених перешкод на жінок та їх можливість підвищити свої економічні можливості.

Етап 2. Подання проєктної пропозиції на створення «Центру денного догляду».

Організації, які будуть відібрані за результатами Етапу 1, матимуть можливість подати проєктну пропозицію, яка включатиме:

    опис мети та завдань «Центру денного догляду»;
    план роботи «Центру денного догляду»;
    опис очікуваних результатів проєкту;
    бюджет проєкту.

Для участі у Етапі 1 необхідно заповнити Додаток 1 та надіслати на адресу: ukraine.seed@acted.org

У темі листа необхідно зазначити:

    для міста Чернігів та Чернігівської області «Назва вашої організації. Чернігів. Заявка на участь в програмі SEED. Центр денного догляду».

Термін подачі заявки на Етап 1 до 10 травня 2024 року (включно).

Усі вкладені файли необхідно надсилати виключно у форматі PDF.

Для отримання додаткової інформації по Чернігівській області та місті Чернігів звертайтеся по телефону: +38 063 609 82 64;  +38 063 213 36 50 aбо olena.zikieeva@acted.org; olga.boiko@acted.org

Детально: https://www.prostir.ua/?grants=anketa-zayavka-na-uchast-u-konkursi-z-realizatsiji-projektu-tsentr-dennoho-dohlyadu

Департамент економічного розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
8 громад Чернігівщини – учасники проєкту ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» http://monitor.cn.ua/ua/style/99692 Бахмацька, Куликівська, Менська, Ніжинська, Носівська, Понорницька, Козелецька та Корюківська ТГ працюватимуть над забезпеченням доступності та покращенням якості послуги патронату над дитиною. Допомагатиме їм у цьому міжнародна благодійна організація «Партнерство «Кожній дитині», яка займається реалізацією ініціативи. Стиль article Thu, 11 Apr 2024 10:39:02 +0300 Яких результатів планують досягти учасники проєкту, розповіла Юлія Харченко, регіональний координатор проєкту ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» в області, під час брифінгу в медіацентрі ОВА.

    «Завдяки проєкту має вдвічі збільшитися кількість сімей патронатних вихователів, які працюватимуть за новими моделями надання послуги. Також передбачено підвищення компетентності патронатних вихователів, методична, юридична та психологічна допомога», – розповідає спікерка.

Більше того, матеріальну та технічну підтримку зможуть отримати як сім’ї патронатних вихователів та родини, які опинилися в складних життєвих обставинах, так і багатодітні родини, родини опікунів, піклувальників, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та родини, які виховують дитину з інвалідністю, пережили втрату одного з батьків тощо.

Вразливі сім'ї можуть розраховувати на професійну оцінку причин складних життєвих обставин та спільне планування їх подолання; психологічне консультування та налагодження стосунків між батьками та дитиною.

Читати також: Проєкт ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату»: заявку на участь подали 29 громад Чернігівщини

Якщо говорити загалом, то на сьогодні в області діє 15 сімей патронатних вихователів, ще з трьома кандидатами планується укладення договору найближчим часом. А з початку запровадження послуги (2017 рік) нею скористалося 184 дитини.

Хто ж може стати патронатним вихователем, пояснила Наталія Руденок, заступниця начальника Служби у справах дітей ОДА.

    «Повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дитини та відповідні умови для її перебування (наявність окремої кімнати, окрім прохідної). Обов’язково повинен бути добровільний помічник. Це повнолітня особа, яка проживає разом з кандидатом та готова пройти навчання і надавати допомогу патронатному вихователю у догляді за дитиною», – наголосила спікерка.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти:

    які перебувають у складних життєвих обставинах;

    які залишилися без батьківського піклування;

    які перебували в інших формах сімейного виховання.


До речі, робота патронатного вихователя – постійна, а термін перебування кожної дитини тимчасовий (3-6 місяців). Після вирішення ситуації однієї дитини, патронатному вихователю передають на тимчасове піклування іншу дитину, яка потребує допомоги (у період воєнного стану термін можна продовжити).

Також до сім’ї патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які виховувалися в одній сім’ї або є рідними братами та сестрами. Проте під час воєнного стану можна влаштовувати дітей з різних сімей.

    «На жаль, дітей, яким необхідна допомога патронатного вихователя наразі дуже багато, тому така послуга має бути в кожній громаді», – підсумувала Наталія Руденок.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Поліцейські Новгород-Сіверського району затримали торгівця наркотиками http://monitor.cn.ua/ua/style/99691 Співробітники Новгород-Сіверського райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 40-річним місцевим мешканцем району. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання. Стиль article Thu, 11 Apr 2024 10:35:24 +0300 В процесі реалізації отриманої оперативної інформації співробітники кримінальної поліції Новгород-Сіверського райвідділу поліції встановили, що 40-річний мешканець райцентру систематично збуває уроздріб наркотики рослинного походження та особливо небезпечний наркотичний препарат «метадон».

Поліцейські провели низку оперативних заходів, в ході яких задокументували ряд фактів протиправної діяльності фігуранта.

Оперативники кримінальної поліції за силової підтримки спецпідрозділу поліції КОРД провели затримання зловмисника. У його помешканні відбулися санкціонований обшук, в ході якого поліцейські вилучили подрібнену рослинну речовину з характерним запахом, схожу на канабіс, а також запас препаратів «метадон» та «димедрол» у пігулках. Крім цього, вилучено готівкову виручку від протиправної діяльності загальною сумою майже 10 тисяч гривень, та ряд інших речових доказів.
Усе вилучене направлено на експертні дослідження.

Поліцейські затримали зловмисника у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та помістили його до ізолятору тимчасового тримання.

поліцейські новгород-сіверського району затримали торгівця наркотиками

Наразі слідчі Новгород-Сіверського райвідділу поліції здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за фактами неодноразового незаконного збуту наркотичних засобів (частина 2 статті 307 Кримінального кодексу України). Вона передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 6 до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Новгород-Сіверська окружна прокуратура.

Триває досудове розслідування.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
На прикордонні Чернігівщини росіяни обстріляли сільгосппідприємство: поліція документує наслідки http://monitor.cn.ua/ua/style/99690 Вчора російська армія вкотре здійснила обстріл мирного населення прикордоння. Під ударом опинилося цивільне сільгосппідприємство в Новгород-Сіверському районі. Стиль article Thu, 11 Apr 2024 10:33:16 +0300 Внаслідок обстрілу пошкоджень зазнали будівлі та сільгосптехніка. На щастя, люди не постраждали.
Поліція Новгород-Сіверського району документує наслідки ворожої атаки. Відомості про подію будуть внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).


Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/99689 Протягом минулої доби зареєстровано 18 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 17 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Стиль article Thu, 11 Apr 2024 09:42:07 +0300
Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

- 3 вибухи з міномета 120 мм біля н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району;

- 6 вибухів з міномета 120 мм біля н.п. Клюси Корюківського району;

- 2 вибухи FPV-дрони біля н.п. Михальчина Слобода Новгород-Сіверського району;

- 6 вибухів зі ствольної артилерії 122 мм біля н.п. Богданове Новгород-Сіверського району.

- 1 вибух FPV-дрон біля с. Леонівка Новгород-Сіверського району;

- 13 вибухів з міномета 120 мм біля н.п. Ясна Поляна Новгород-Сіверського району;

- 14 вибухів зі ствольної артилерії 152 мм біля н.п. Бучки Новгород-Сіверського району;

- 1 вибух FPV-дрон біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району;

- 17 вибухів з міномета 120 мм на території Семенівської ТГ Новгород-Сіверського району. Пошкоджено 2 нежилі приватні будинки;

- 6 вибухів з міномета 120 мм на території Семенівської ТГ Новгород-Сіверського району. Пошкоджено с/г техніку та будівлі на території тракторного стану;

- 3 вибухи з міномета 82 мм біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району;

- 1 вибух з міномета 120 мм біля н.п. Хрінівка Корюківського району;

- 1 вибух з міномета 82 мм біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району;

- 1 вибух з міномета 120 мм біля н.п. Мхи Новгород-Сіверського району;

- 4 вибухи з міномет 120 мм біля н.п. Хрінівка Корюківського району

- 4 вибухи з міномета 82 мм біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження іншої  цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Ситуації на мережах життєзабезпечення :

Внаслідок бойових дій знеструмлені 10 ЛЕП 10 кВ (з них 8 частково), 22 населені пункти (з них 3 частково), 49 трансформаторних підстанцій. Без електропостачання залишаються 1285 абоненти.

Дорожньо-транспортні пригоди –1 :

- в м. Прилуки по вул. Береговій біля будинку №76 о 19 год. 25 хв. 10 квітня водій автомобіля «Faw CA1031» здійснив зіткнення з велосипедистом. Внаслідок ДТП велосипедист отримав тілесні ушкодження.

Пожежі – 17:

пожежі в житловому секторі – 4:

   - с. Рождественське Новгород-Сіверського району (Коропська ТГ) по вул. Перемоги, 26 о 20 год. 08 хв. 10 квітня сталася пожежа господарчої будівлі (3х6 м, стіни дерев'яні, покрівля металева). Вогнем знищено покрівлю на площі 4 кв.м та перекриття на площі 2 кв.м, пошкоджено покрівлю на площі 14 кв.м. Причина - коротке замикання електромережі;

   - в с. Митченки Ніжинського району (Батуринська ТГ) по вул. Клубна, 46 о 21 год. 51 хв. 10 квітня сталася пожежа нежилого будинку (8х10 м, стіни дерев'яні, покрівля металева). Вогнем знищено майно, пошкоджено перекриття на площі 15 кв.м та стіни на площі 20 кв.м. Причина встановлюється;

   - в с. Долинське Корюківського району (Сосницька ТГ) по вул. Братів Драгунів, 30 в 00 год. 53 хв. 11 квітня сталася пожежа гаражу (7х12 м, стіни дерев'яні, покрівля металева). Вогнем знищено будівлю, автомобіль ВАЗ-2107, скутер. Причина встановлюється;

   - в с. Хмільниця Чернігівського району (Новобілоуська ТГ) по вул. Широкій, №22 та № 24 о 01 год. 51 хв. 11 квітня сталася пожежа господарчої будівлі (7х9 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття, а також  покрівлю та перекриття поряд розташованої господарчої будівлі (7х9 м, стіни шлакоблок, покрівля шиферна. Причина встановлюється.

пожежі сухої трави та сміття –13 пожеж на загальній площі 15,3 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

Виявлення та знешкодження боєприпасів:

  Піротехнічні підрозділи 8 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 4 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено -  52710 ВНП).

Попередження про небезпечні гідрологічні явища (НГЯ) та процеси на водних об’єктах Чернігівської області:

Через коливання рівнів води на річках області, спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки на окремих ділянках:

р. Дніпро: с-ще Радуль (Ріпкинська ТГ) Чернігівського району - перелито проїжджу частину вул. Новікова (ділянка довжиною до 80 м, рівень води до 34 см), ускладнено транспортне сполучення з 28 домоволодіннями. Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

р. Десна: Новгород-Сіверська ТГ Новгород-Сіверського району - через затоплення  під'їзних шляхів до понтонних мостів через р. Десна та р. Віть (ділянки довжиною до 3 м, рівень води до 83 см), тимчасово припинено пряме транспортне сполучення з 3 населеними пунктами громади (с. Бирине, с. Підгірне, с. Прокопівка). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

В м. Новгород-Сіверський створено мобільний пост для надання допомоги населенню (від ГУ ДСНС в області залучені 1 чоловік особового складу, 1 човен). Протягом доби надано допомогу 40 особам, з них 2 дитини (з початку робіт - 732 особам, з них 72 дитини).

Загалом з початку проведення робіт через підтоплені ділянки перевезено    1181 особу, з них 117 дітей.

Небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:

11-12 квітня на р. Дніпро в межах Чернігівської області утримуватиметься затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл  водами р. Сож та р. Дніпро у Чернігівському районі (II рівень небезпеки – помаранчевий).

На р. Десна  внаслідок  утримання  високих  рівнів  води  та  незначного їх підвищення  на ділянці р. Десна вище  м. Чернігів  триватиме затоплення заплавних територій та доріг на заплаві  з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському, Чернігівському  районах області (I рівень небезпеки – жовтий).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-13 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 13 мкр/год., Ніжин – 11 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 13 мкр/год, Семенівка – 13 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 10 квітня по 20 годину 11 квітня очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер південно-західний з переходом на північно-західний 7-12 м/с. Температура по області вночі 6-11º, вдень 19-24º тепла.

          По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер південно-західний з переходом на північно-західний 7-12 м/с. Температура вночі 8-10º, вдень 20-22º тепла.

]]>
Увага! Поліція Чернігівщини розшукує зниклу жінку з дитиною http://monitor.cn.ua/ua/style/99688 Ввечері 10 квітня до поліції звернулась мешканка Чернігова із заявою про зникнення її доньки – Нітченко Марини Андріївни, 03.08.1991 року народження та онуки – Нітченко Софії Валеріївни, 02.07.2022 р.н., які мешкають в Чернігові. Стиль article Thu, 11 Apr 2024 09:39:11 +0300 Заявниця повідомила, що ще 6 квітня близько 12:00 дочка разом з онукою пішли на прогулянку і з того часу їх місцезнаходження невідоме. На дзвінки зникла не відповідає.

Прикмети зниклої жінки: на вигляд 30-32 роки, зріст близько 160-165 см, худорлявої статури, волосся русяве. Була вдягнена: в рожеву куртку, темно-сині джинси, білі кросівки.

Прикмети дитини: на правій щоці гемангіома (пляма на шкірі), волосся світле, блакитні очі. Дитина була вдягнена у рожеву куртку, рожеву шапочку з вушками, сині вельветові штанці, білі кросівки.

Поліція звертається до громадян: якщо вам відома будь-яка інформація про місцезнаходження розшукуваних – негайно телефонуйте за номером «102», або за номером 0936570277.

]]>
11 квітня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/99687 ДЕНЬ 778 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 778 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 11 Apr 2024 09:35:48 +0300 11 квітня відзначають Міжнародний день спеціальних бібліотек (Всесвітній день інформаційної етики), День підводного човна, Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона, Міжнародний день звільнення в'язнів нацистських концтаборів.
Православна церква вшановує пам'ять священномученика Антипи Пергамського.

Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів

Пам’ятну дату обрано на честь повстання в'язнів концтабору проти нацистів, яке відбулося цього дня 1945 року.

В'язні табору Бухенвальд, розташованого у центральній Німеччині, організували та здійснили заколот, доки більша частина гітлерівців втекла з табору, побоюючись приходу американців.

Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

Щорічно 11 квітня відзначається Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. Дата події обрана на честь дня народження Джеймса Паркінсона - англійського лікаря, який першим описав це захворювання.

Іменем Паркінсона названо неврологічну хворобу, що виникає через втрату нервових клітин у чорній субстанції. Хвороба Паркінсона є хронічною і невиліковною, прогресує повільно. Найчастіше зустрічається у людей похилого віку. Захворювання також називають тремтячим паралічем через його основні симптоми (тремор, ригідність, уповільнення руху), які можуть ще доповнюватися погіршенням сну, пам'яті або емоційного стану.

Попередити або завчасно діагностувати захворювання неможливо, але медики рекомендують збалансовано харчуватися і вести активний спосіб життя.

День підводного човна

Дату обрали на честь першого занурення американського човна під воду 1900 року.

Перший підводний човен (або субмарину) побудував голландець Корнеліус Дреббель 1620 року, спираючись на розробки Вільяма Борна. Човен спустили в Темзу за бажанням короля Якова I. Конструкцію було виготовлено з дерева й обтягнуто шкірою.

Сама ж ідея занурення на глибину за допомогою спеціального корабля існує здавна: припускають, що Олександр Македонський використовував подібний підводний пристрій.

Міжнародний день спеціальних бібліотек (Всесвітній день інформаційної етики)

Міжнародний день спеціальних бібліотек був заснований 1991 року Радою директорів Асоціації спеціальних бібліотек. Із 2009 року назву події було замінено на Всесвітній день інформаційної етики.

Відзначається в четвер другого повного тижня квітня щорічно. Спеціальні бібліотекарі є експертами в певній предметній сфері та надають спеціалізовані інформаційні послуги своїм організаціям, клієнтам або користувачам. Такі фахівці працюють у різних середовищах, включно з корпораціями, державними установами, дослідницькими установами, некомерційними організаціями та бібліотеками.

Ще цього дня:

1909 - На викупленій у бедуїнів землі поблизу Яффи єврейськими переселенцями другої алії засновано місто Тель-Авів;

1921 - Утворено емірат Трансйорданія у складі Британського мандата в Палестині;

1945 - Радянською владою заарештовано митрополита УГКЦ Йосипа Сліпого, єпископів Микиту Будку, Миколу Чарнецького, Григорія Хомишина та Івана Латишевського, а також низку католицьких владик. Тривалий час після арешту доля митрополита була невідомою і лише в середині 1946 року оголосили, що митрополита обвинувачено у "ворожій діяльності проти УРСР, співпраці з німецькими окупантами", за що його було засуджено на 8 років ув'язнення. Під тиском репресій греко-католицького духовенства було здійснено "самоліквідацію" УГКЦ;

1945 - Різанина в Берізці, винищення українського населення села Берізка, здійснене польськими підрозділами Армії Крайової, Батальйонів хлопських і селянами-поляками з навколишніх сіл;

1945 - Третя армія США звільнила нацистський концтабір Бухенвальд, контроль над яким уже захопили повсталі на той час ув'язнені;

1992 - Президенти Росії та України призупинили дію указів про передачу Чорноморського флоту під юрисдикцію своїх країн. Почалися тривалі російсько-українські переговори щодо статусу флоту та його дислокації;

2008 - Вперше в історії незалежної України було визначено 100 великих українців. Сталося це з 21:35 у прямому ефірі телеканалу "Інтер";

2014 - Проросійськими бойовиками захоплено місто Слов'янськ Донецької області.

Церковне свято

Священномученик Антип Пергамський був учнем Івана Богослова і єпископом Пергамської церкви. Шанується християнськими церквами.

Згідно з Житієм, відмовився припинити проповідувати про Христа і принести жертви язичницьким богам. Тоді його схопили і вбили. Тіло таємно поховали місцеві християни. У V столітті над могилою побудували храм, і його гробниця з мощами, які вважалися мироточивими, стала шануватися як місце зцілень.

Іменини: Євстафій, Остап, Ісак, Марк, Потап, Пилип, Кирило, Іван.

]]>
Слова вдячності та відзнаки обласної ради італійським волонтерам із міста Канту, які прибули в Україну з черговим гуманітарним вантажем http://monitor.cn.ua/ua/style/99686 Війна та її надзвичайно болючі наслідки об'єднали суспільство нашої держави, стали поштовхом до масового волонтерського руху в Україні та активізували свідомих і небайдужих людей у різних країнах світу. Стиль article Wed, 10 Apr 2024 14:39:19 +0300  Слова вдячності та відзнаки обласної ради італійським волонтерам із міста Канту, які прибули в Україну з черговим гуманітарним вантажем
Громадяни Італійської Республіки у числі тих, хто прихистив тисячі українських жінок та дітей, які були змушені виїхати з України, і одразу долучилися до вирішення найбільш нагальних соціальних проблем, почали надавати всебічну підтримку, гуманітарну та іншого роду допомогу.

З волонтерами із італійського міста Канту, що в провінції Комо, сьогодні зустрілися перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш разом із головою громадської організації «Сяйво Сіверщини» Іриною Березинець.

Franco Cappelletti найактивніший із волонтерів свого регіону. Він першим здійсним поїздку мікроавтобусом із Італії до України з гуманітарною допомогою з початку повномасштабного вторгнення. Постійно допомагає Чернігівщині, підтримує зв'язок та контактує з добре знаною в регіоні громадською організацією «Сяйво Сіверщини». Активну громадську позицію завжди проявляє Ruggero Tagliabue. Чутливий до чужого горя він завжди надає допомогу постраждалим, жертвуючи власними ресурсами, розмістив у себе склад по збору гуманітарної допомоги для українців. Всіляко підтримуючи українців, які перебувають в Італії, Guglielmo Nava є постійним організатором збору коштів для закупівлі необхідного медичного обладнання для закладів охорони здоров'я Чернігова, доставки гуманітарної допомоги як на Чернігівщину, так і інші регіони України.

Звертаючись до небайдужих та активних представників південно-європейської країни Середземномор'я, Ніна Лемеш розповіла про особливості Чернігівщини, яка є однією з найбільших областей нашої держави, але має найнижчу густоту населення та, знаходячись на півночі України, має більше 450 км державного кордону з рф та рб. За її словами, плани щодо сталого розвитку регіону, де проживало близько 915 тис. жителів, розвивалося аграрно-промислове виробництво, були порушені повномасштабним вторгнення ворожих військ, які вдерлися на територію Чернігівщини за 5 напрямками. Виступаюча у деталях описала події та ситуацію у населених пунктах області, які були в оточенні ворога, розповіла про злочини проти людяності, які вчинили російські військові. За 38 днів облоги Чернігова, який став оборонною фортецею на шляху російських військ до столиці України, у місті, що зазнавало щоденних обстрілів з усіх видів зброї, нещадних бомбардувань, загинуло дуже багато людей, понад 10,5 тисяч жителів втратили домівки. Зруйновані школи, спортивні споруди та стадіони, інфраструктурні об'єкти. Із 290 тис. жителів Чернігова у місті без води, світла, продовольства, ліків та інших необхідних для життя людини речей, залишилося близько 70 тис. людей. У той час місцеві волонтери, такі як громадська організація «Сяйво Сіверщини» та багато інших, самоорганізувалися і надавали допомогу військовим та цивільним, продовжуючи цю діяльність і зараз. Оскільки опір військових та місцевих жителів Чернігівщині зламав плани ворога, але і через два роки з моменту звільнення області від російських військ прикордоння перебуває під щоденними обстрілами.

Гуманітарна допомога від країн ЄС є відчутною, тож Ніна Лемеш висловила слова вдячності за розуміння та всі добрі справи, що постійно роблять італійські волонтери.

За вагомий особистий внесок у зміцнення дружніх відносин між італійським та українським народами, значну допомогу, надану Чернігівській області, та з великою вдячністю за співпрацю і партнерство, Ніна Лемеш вручала Почесні грамоти обласної ради волонтерам із італійського міста Канту, що в провінції Комо, Franco Cappelletti, Ruggero Tagliabue, Guglielmo Nava.

Сьогодні ж італійські волонтери відвідали обласну універсальну наукову бібліотеку імені Софії та Олександра Русових, яка, зазнавши нещадних обстрілів російськими військами, відновила роботу, а також побували на території Чернігівської лижної бази, яка у лютому-березні 2022 року зазнала бомбардувань та знищення усієї інфраструктури.

На території лижної бази, де з моменту її будівництва із 1977 року проходили лижні, біатлонні, лижоролерні змагання, тренувалися спортсмени збірної команди України, проводилася підготовка юних спортсменів, учасниця трьох Олімпійських ігор, заслужений майстер спорту України Ніна Лемеш розповіла про розвиток біатлону на Чернігівщині та свою спортивну кар'єру.

Італійські волонтери також побували в одному із приміських мікрорайонів Чернігова, який зазнав руйнувань від бомбардувань та наступу ворожих військ.

 

Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
 

]]>
До чернігівських рятувальників завітали школярі http://monitor.cn.ua/ua/education/99685 Сьогодні учні однієї із приватних чернігівських шкіл завітали на екскурсію до рятувальників. Освіта article Wed, 10 Apr 2024 14:34:13 +0300 Малечу дуже цікавило, як виглядає справжній пожежний автомобіль і що знаходиться всередині нього, які пожежі надзвичайники ліквідують та що потрібно вміти аби стати рятувальником.
Крім того, співробітники ДСНС нагадали дітям основні правила безпеки життєдіяльності, зокрема правила мінної та пожежної безпеки.
Наостанок усі охочі мали змогу загасити умовну пожежу, приміряти справжній бойовий одяг вогнеборців та посидіти за кермом пожежного автомобіля.

 

 

 

ГУ ДСНС України у Чернігівській області
 

]]>
У Чернігові розпочали ямковий ремонт доріг http://monitor.cn.ua/ua/style/99684 КП «АТП-2528» розпочало ремонтні роботи дорожнього покриття у місті. Техніка та спеціалісти вже працюють на площі біля залізничного вокзалу, проспекті Миру (ЗАЗ), проспекті Левка Лук'яненка. Покриття відновлюють на заздалегідь підготовлених ділянках, згідно з технологією поточного ремонту. Стиль article Wed, 10 Apr 2024 14:31:03 +0300 Особливості і графіки запланованих дорожніх робіт обговорювали під час загальноміської наради дев'ятого квітня, що відбувається щотижнево під головуванням в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломако та за участі керівників управлінь та комунальних підприємств міськради.

    – Процес пішов. Думаю, що ми в цьому році те, що запланували, зробимо, – говорить Олександр Ломако. – Прогноз такий, що два тижні суха погода, треба цей час максимально ефективно використовувати.

 Зупинилися під час наради і на ділянках, які вимагають підвищеної уваги через особливості майбутніх ремонтних робіт. Решта робіт буде виконуватися, згідно графіка.  

Вул. Любецька.

Старт робіт запланований на травень, а відкриття проїзду – в червні.  
 

Вул. Івана Мазепи

 Тут також роботи мають розпочатися в травні. Мова про ділянку від кола на Шерсятнку до кола біля АЗК. Попередній термін робіт – до трьох місяців. Асфальтування планують виконувати без повного перекриття цього відрізка дороги.
 

Перехрестя вул. Мазепи-Музична

Спочатку КП «Чернігівводоканал» замінить там водогін та каналізаційну трубу, після чого буде виконано асфальтування.
 

Перехрестя вул. Пашина-Терборони
Якщо буде досягнуто домовленостей про перенесення блокпосту, то цю ділянку відремонтують. В іншому випадку немає виконувати ці роботи, бо внаслідок руху важкої техніки покриття буде зруйновано,  йшлося під час наради
 

Перехрестя просп. М. Грушевського - Левка Лук’яненка
    – Визначаємося з площею відновлення покриття. Мінімум 5-6 тис. кв.м, за наявності коштів краще зробити 20-21 тис., – повідомив під час засідання в.о. міського голови Олександр Ломако.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
єРобота: в Чернігові дружина військового відкрила пекарню http://monitor.cn.ua/ua/economics/99683 Завдяки своїй цілеспрямованості, рішучості, підтримці родини та допомозі бізнес-партнерки, а ще – грантовим коштам від держави чернігівка Людмила Скрипка відкрила в рідному місті нову пекарню. Економіка article Wed, 10 Apr 2024 11:10:33 +0300 Півмільйона гривень на започаткування власної справи вона отримала, як дружина військовослужбовця, за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота».

За словами Людмили, для неї це – не перший бізнес. До цього вона вже мала пекарню, яку відкрила незадовго до початку повномасштабного вторгнення росіян. Під  час активних бойових дій на Чернігівщині жінка разом з маленькою донькою виїхала до Німеччини, але вже влітку 2022 року вони повернулися додому. Перспективу жити за кордоном хоча б до закінчення війни Людмила не розглядала, адже вдома залишилися найрідніші – син і чоловік – нині обоє військові, які боронять Україну.

Дізнавшись про можливість отримати грант на започаткування або розвиток бізнесу, жінка разом зі своєю подругою Оленою Овчаренко вирішили відкрити нову пекарню у густонаселеному районі Чернігова – Масани.

«Ми з Оленою і нашими доньками разом виїжджали за кордон, разом повернулися. У неї теж чоловік на фронті. Тепер ми – бізнес-партнерки», – говорить Людмила.

Торік вона подала на розгляд заяву та бізнес-план через портал «Дія», презентувала свою ідею комісії обласного центру зайнятості та отримала позитивне рішення Державного центру зайнятості, а згодом – грантові гроші. Їх витратили на обладнання, торгівельні меблі та оренду приміщення.

До речі, за цією грантовою програмою до 500 тис. грн можуть отримати ветерани і їх подружжя за умови створення двох робочих місць. Програма покриває до 70% вартості проєкту, тож у пекарню Людмила вклала і власні заощадження.

«Заклад відкрили за франшизою від мережі «Сімейна пекарня», яка успішно працює в Україні вже не один рік, – розповідає підприємниця. – В асортименті продукції кілька десятків найменувань хліба та хлібо-булочних виробів, виготовлених за класичною французькою рецептурою. Випікаємо хліб на заквасці, багети, здобу, круасани, тістечка, піцу за італійською технологією. Випічка робиться на очах у відвідувачів. Є в меню сендвичі, хот-доги, морозиво, бульон, а ще – напівфабрикати (вареники, пельмені). Про смачні напої теж не забули. Пропонуємо зернову каву, широкий вибір натурального чаю».

Завдяки отриманій підтримці від держави Людмила створила нові робочі місця та працевлаштувала чотирьох безробітних. Двох пекарів і двох продавців їй допомогла знайти служба зайнятості. Наразі підприємниця планує збільшити штат і вже звернулася за допомогою в підборі кадрів до служби зайнятості. У пекарню ще потрібні пекар і продавець.

Свіжа випічка прийшлася до смаку чернігівцям. Оскільки пекарня працює з 8 ранку до 8 вечора, її продукцію купують і як перекус на роботу, і додому. А тих, хто ще не скуштував, господиня запрошує завітати до пекарні.

Нагадаємо, за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес до 1 млн грн, а члени їх сімей – до 500 тис. грн. Повернення коштів передбачається шляхом сплати податків і зборів, зокрема за працевлаштованих осіб.

Подавайте заяву через портал «Дія» https://is.gd/3F48xH

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

]]>
Агровиробники Чернігівської області можуть скористатися новими програмами підтримки http://monitor.cn.ua/ua/style/99682 З 8 квітня почала діяти оновлена програма компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Стиль article Wed, 10 Apr 2024 11:03:02 +0300  Наразі до відповідного переліку, що на сайті Мінекономіки, ввійшли понад 900 позицій 21 виробника. Список поступово оновлюватиметься. Про це під час брифінгу в медіацентрі ОВА розповів сьогодні директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.

    «З учорашнього дня суб’єкт господарювання обирає з цих понад 900 найменувань техніку та обладнання, закуповує, подає відповідні документи до уповноваженого банку (а це копія платіжного доручення, акт прийому-передачі і свідоцтво про реєстрацію техніки, якщо техніку потрібно реєструвати). Всі дані перевіряються, після чого держава компенсує 25% вартості придбаного. Під цю програму в бюджеті закладено один мільярд гривень. До повномасштабного вторгнення аграрії області активно нею користувалися – отримували від 50 до 100 мільйонів гривень відшкодування», – деталізував Олег Крапивний.

Серед нових видів підтримки, якою можна скористатися з кінця березня цього року, – компенсація вартості послуг з розмінування сільгоспземель.

    «На сьогодні в області понад 3,5 тисячі гектарів земель нижче [південніше. – Ред.] 20-кілометрової прикордонної зони заміновані. Минулого року розміновано всього 176 га. Зважаючи на такі темпи, держава надає компенсацію до 80% вартості проведення відповідних робіт», – зазначив спікер.

З квітня цього року запрацювала ще одна програма підтримки невеликих суб’єктів господарювання, які:

    обробляють до 120 га сільгоспугідь (для Чернігівщини та інших деокупованих територій, а також тих, де велися активні бойові дії, – 8 тис. грн на 1 га, для інших регіонів – 4 тис. на 1 га);
    утримують від 3 до 100 корів (7 тис. грн на одну корову);
    вирощують від 5 до 500 маточного поголів’я кіз та/або овець (2 тис. грн на одну голову).

Заявки можна подавати з 1 травня до 30 червня одночасно на декілька виплат – і на землю, і на худобу. Так, бюджетні кошти надаються для покриття понесених витрат на проведення польових робіт, оплату спожитої електроенергії та ветеринарних послуг, придбання паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, ветеринарних препаратів, кормів, насіння, добрив, утримання корів, маточного поголів’я овець та/або кіз.

Подібна ініціатива діяла у 2022 році. Тоді фермери та землевласники з Чернігівщини отримали близько 57 мільйонів гривень.

За словами Олега Крапивного, питання щодо нерівних умов ведення бізнесу на територіях, які постраждали внаслідок російської навали, та умовно спокійних, представники нашої області порушили у жовтні минулого року під час розширеного засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Це мало вплив на прийняття рішення щодо вдвічі більшої виплати на 1 га земель, що розташовані в постраждалих регіонах.

Олег Крапивний нагадав і про роботу Фонду часткового гарантування кредитів в сільському господарстві, що почав діяти у 2024 році. Якщо у суб’єкта господарювання не вистачає застави під час отримання кредиту, Фонд може гарантувати перед банком до 50% непогашеної суми основного боргу. Максимальна сума кредиту на одного позичальника – 30 млн грн. Підтримка надається агровиробникам, які мають в обробітку до 500 гектарів земель.

Кожному агровиробнику, охочому скористатися наявними програмами підтримки, варто пам’ятати основну вимогу – реєстрація в Державному аграрному реєстрі, де акумулюються всі необхідні дані. Для цього потрібно мати лише електронний підпис.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
На Чернігівщині росіяни завдали масованого удару по центру Семенівки: загинула жінка та поранено чоловіка http://monitor.cn.ua/ua/style/99681 Вчора внаслідок ворожої атаки по центру прикордонного міста Семенівка Новгород-Сіверського району загинула цивільна жінка. Ще один місцевий чоловік зазнав поранень Стиль article Wed, 10 Apr 2024 10:59:56 +0300 Є пошкодження близько 10 будівель цивільної інфраструктури. На місці працюють поліцейські та всі відповідні служби.
Від ворожих влучань пошкоджено цивільні об’єкти, приватні оселі, господарські споруди, автомобілі. Потрощено стелі та дах в будівлях, понівечено стіни та фасади, вилетіло віконне скло.

На місцях влучань працюють поліцейські, рятувальники та інші профільні служби.
Якщо вам потрібна допомога – звертайтеся на лінію 102!


Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/99680 Протягом минулої доби зареєстровано 17 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 16 пожеж та 1 випадок загибелі на водних об’єктах Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 3 особи постраждали. Стиль article Wed, 10 Apr 2024 10:56:37 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

5 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Янжулівка Новгород-Сіверського району.

8 вибухів із ствольної артилерії 152 мм біля н.п. Карповичі Новгород-Сіверського району.

3 вибухи із ствольної артилерії 152 мм біля н.п. Лісківщина Новгород-Сіверського району.

3 вибухи із ствольної артилерії біля н.п. Семенівка Новгород-Сіверського району.

9 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Гай Новгород-Сіверського району.

10 вибухів із ствольної артилерії біля н.п. Михальчина Слобода Новгород-Сіверського району.

18 вибухів з РСЗВ по населеному пункту Семенівської ТГ Новгород-Сіверського району. В результаті обстрілу загинула 1 особа (55 років) та 2 особи (30 років та   44 років)  отримали поранення. Внаслідок обстрілу сталася пожежа неексплуатуємого будинку (пошкоджено скління вікон та покрівлі поряд розташованих будівель) та господарчої будівлі, пошкоджено 2 адмінбудівлі. Також пошкоджено 5 автомобілів.

4 вибухи із ствольної артилерії біля н.п. Прогрес Новгород-Сіверського району.

11 вибухів з міномету 120 мм біля населеного пункту Семенівської ТГ Новгород-Сіверського району. Внаслідок обстрілу виникла пожежа господарчої будівлі.

2 вибухи із ствольної артилерії 152 мм біля н.п. Лісківщина Новгород-Сіверського району.

4 вибухи із ствольної артилерії біля н.п. Прогрес Новгород-Сіверського району.

7 вибухів із ствольної артилерії біля н.п. Карповичі Новгород-Сіверського району.

4 вибухи із ствольної артилерії по н.п. Семенівка Новгород-Сіверського району.

Про інші втрати серед місцевого населення чи пошкодження іншої  цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення:

Внаслідок бойових дій знеструмлені 10 ЛЕП 10 кВ (з них 8 частково), 23 населені пункти (з них 4 частково), 49 трансформаторних підстанцій. Без електропостачання залишаються 1582 абоненти.

Дорожньо-транспортні пригоди –1 :

- в м. Ічня Прилуцького району (Ічнянська ТГ) о 01 год. 36 хв. 10 квітня водій автомобіля «Skoda Super B», не надав переваги в русі та здійснив зіткнення з автомобілем «ЗАЗ 110217». Внаслідок ДТП пасажирка автомобіля «ЗАЗ110217» отримала тілесні ушкодження.

Загибель на водних об'єктах - 1:

- у водоймі в с. Вертіївка Ніжинського району (Вертіївська ТГ о 12 год. 12 хв. 09 квітня було виявлено та піднято на поверхню  з води тіло місцевого жителя, 2011 року народження. Обставини та причина смерті встановлюються.

Пожежі – 16:

пожежі в житловому секторі – 4:

- в м. Носівка Ніжинського району (Носівська ТГ) по вул. Сотенній, 4 о 13 год. 14 хв. 09 квітня сталася пожежа житлового будинку (6х9 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю на площі 4 кв.м та веранду. Пошкоджено стіни та майно. Причина - коротке замикання електромережі.

- в с. Салтикова Дівиця Чернігівського району  (Куликівська ТГ) по  вулиці Довженка, 23 о 13 год. 23 хв. 09 квітня сталася пожежа органічних добрив. Вогнем знищено 0,3 т органічних добрив та паркан на площі 2 кв. м. Причина, збитки та сума врятованих матеріальних цінностей встановлюються.

- в с. Стара Талалаївка Прилуцького району (Талалаївська ТГ) по  вул. Чернечина, 7 о 19 год. 12 хв.09 квітня сталася пожежа нежитлового будинку (6х9, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено майно. Причина - пустощі дітей з вогнем. Власник та збитки встановлюються.

- в с. Дубовий Гай  Прилуцького району  (Яблунівська ТГ) по вул. Шевченка, 13 о 01 год. 16 хв. 10 квітня сталася пожежа господарчої будівлі (4х7, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття на всій площі. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

пожежі на транспорті – 1:

- в с. Черешеньки Новгород-Сіверського району (Коропська ТГ) по вулиці Шкільній, 6 о 08 год. 04 хв. 09 квітня  сталася пожежа автомобіля КрАЗ - 255. Вогнем знищено навісне обладнання двигуна та внутрішнє облицювання кабіни автомобіля. Причина - несправність електричної системи.

пожежі сухої трави та сміття – 11 пожеж на загальній площі 7,8 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 7 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 8 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено - 52706 ВНП).

Небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:

Через коливання рівнів води на річках області, спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки на окремих ділянках:

р. Дніпро: перелито проїжджу частину вул.Новікова у с-щі Радуль (Ріпкинська ТГ) Чернігівського району (ділянка довжиною до 80 м, рівень води до 34 см), ускладнено транспортне сполучення з 28 домоволодіннями. Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

р. Десна: Новгород-Сіверська ТГ, Новгород-Сіверського району - через затоплення  під'їзних шляхів до понтонних мостів через р. Десна та р. Віть (ділянки довжиною до 3 м, рівень води до 82 см), тимчасово припинено пряме транспортне сполучення з 3 населеними пунктами громади (с. Бирине, с. Підгірне, с. Прокопівка). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

Спільно з органами місцевої влади в м. Новгород-Сіверський створено мобільний пост для надання допомоги населенню (від ГУ ДСНС в області залучені 1 чоловік особового складу, 1 човен). Протягом доби надано допомогу 40 особам, з них 2 дитини (з початку робіт - 692 особам, з них 70 дітей).

Загалом з початку проведення робіт через підтоплені ділянки перевезено 1141 особу, з них 115 дітей.

Попередження про небезпечні гідрологічні явища (НГЯ) та процеси на водних об’єктах Чернігівської області:

09-12 квітня на р. Дніпро в межах Чернігівської області утримуватиметься затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл  водами р. Сож та р. Дніпро у Чернігівському районі (II рівень небезпеки – помаранчевий).

На р. Десна  внаслідок  утримання  високих  рівнів  води  та  незначного їх підвищення  на ділянці р. Десна вище  м. Чернігів  триватиме затоплення заплавних територій та доріг на заплаві  з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському, Чернігівському  районах області (I рівень небезпеки – жовтий).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин –  12 мкр/год., Прилуки – 11 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 13  мкр/год, Семенівка – 14 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 09 квітня по 20 годину 10 квітня очікується невелика хмарність, без опадів. Вітер південно-західний 5-10 м/с. Температура по області вночі 6-11º, вдень 22-27º тепла.

По м. Чернігову очікується невелика хмарність, без опадів. Вітер південно-західний 5-10 м/с. Температура вночі 7-9º, вдень 24-26º тепла.

]]>
Ніжинські поліцейські розслідують обставини загибелі у водоймі 12-річної дитини http://monitor.cn.ua/ua/style/99679 Співробітники Ніжинського районного управління поліції встановлюють причини та обставини, що призвели до утоплення у водоймі малолітнього хлопчика в селі Вертіївка. Стиль article Wed, 10 Apr 2024 10:54:47 +0300 9 квітня близько 14-ї години до Ніжинського районного управління поліції надійшло повідомлення про те, у водоймі виявили тіло місцевого хлопчика.

На місце події негайно прибула слідчо-оперативна група райуправління та співробітники ювенальної превенції.

Правоохоронці виявили у водоймі дитину без ознак життя. Попередньо поліцейські встановили, що хлопчик разом зі своїм старшим 14-річним братом пішли купатися до місцевої водойми. Під час плавання молодший брат не зміг вибратися з води та потонув.

Наразі співробітники Ніжинського районного управління поліції встановлюють причини та обставини, що призвели до трагедії.

Вирішується питання про внесення інформації про подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство малолітньої дитини) з приміткою «нещасний випадок».

Розслідування здійснюється під процесуальним керівництвом Ніжинської окружної прокуратури.
 

]]>
ПРОГНОЗ ПОЖЕЖНОЇ НЕБЕЗПЕКИ! http://monitor.cn.ua/ua/style/99678 За даними Чернігівського обласного Центру з гідрометеорології 10 квітня в лісах області очікується пожежна небезпека 4 класу (висока пожежна небезпека) та місцями 5 (надзвичайна пожежна небезпека), 11-12 квітня - 5 класу (надзвичайна пожежна небезпека) та місцями 4 класу (висока пожежна небезпека). Стиль article Wed, 10 Apr 2024 10:53:08 +0300 Шановні громадяни! Не провокуйте пожежі на відкритих територіях та дотримуйтесь елементарних правил безпеки.

Категорично забороняється:

– створювати смітники та спалювати відходи;

– розводити багаття в лісі та лісопосадках;

– палити, кидати в лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;

– залишати в лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– спалювати залишки сухої рослинності;

– дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Якщо ви помітили займання сухої трави, чагарників, лісових насаджень, або на сміттєзвалищах, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

]]>
10 квітня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/99677 ДЕНЬ 777 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 777 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 10 Apr 2024 08:49:24 +0300 10 квітня відзначають Міжнародний день братів і сестер, Всесвітній день гомеопатії, Всесвітній день ягуара, День народження шпильки.

Православна церква вшановує пам'ять мучеників Терентія, Африкана, Максима, Помпія, Зинона, Олександра, Феодора і 33.

Мусульмани відзначають Ураза-байрам, одне з двох головних ісламських свят, яке завершує тривалий піст у священний місяць Рамадан.

Всесвітній день гомеопатії

Гомеопатичні принципи були розроблені німецьким лікарем Самюелем Ганеманом у 1796 році. Гомеопатію вважають альтернативною медициною, сутність якої полягає в лікуванні захворювань методами, що викликають ці захворювання у здорової людини, подібного подібним.

Міжнародна медична гомеопатична ліга розташована в Нідерландах: створили її 1925 року, зараз до неї входять близько 70 країн світу. Гомеопатію особливо люблять британці, вони активно досліджують цей вид медицини. Україна підтримує загальноєвропейську позицію: немає наукових підтверджень щодо користі гомеопатичного лікування. Традиційна медицина прирівнює гомеопатію до плацебо.

Міжнародний день братів і сестер

Брат чи сестра, нарівні з батьками, є найближчими людьми в житті.

Для засновниці Міжнародного дня братів і сестер американки Клаудії Еварт її брат Алан і сестра Лізетт були саме такими. Клаудія була наймолодшою донькою в сім'ї, тож старша сестра навчила її плавати, готувати печиво, робити зачіски та ще безлічі корисних і цікавих речей. Брат, старший за неї на п'ять років, був скаутом, тож заохочував молодшу сестру до походів і навчав виживанню в природних умовах, а одного разу врятував їй життя, швидко зорієнтувавшись під час дорожньої аварії.

На жаль, Алан і Лізетт обидва загинули в молодому віці в результаті нещасних випадків. Теплі спогади про них викликали у Клаудії ідею створити окрему традицію, присвячену вшануванню всіх братів і сестер. Датою було обрано 10 квітня - день народження Лізетт. Незабаром було засновано Фонд дня братів і сестер і подано відповідне звернення до Білого Дому. З боку президента і губернаторів 49 американських штатів свято отримало визнання, а з роками воно стало популярним у всьому світі.

Міжнародний день шпильки

Шпильку створив інженер Волтер Гант з Америки в 1849 році. Конструкція вважається безпечною, оскільки захищає людину від раптового уколу.

Всесвітній день ягуара

Важливе природоохоронне та екологічне свято. Головна його мета полягає в поширенні інформації про цих тварин і проблеми, з якими вони щодня стикаються через діяльність людини.

Ще цього дня:

1972 - Підписано Конвенцію про заборону біологічної зброї;

1990 - Том Вейтс виграє справу у виробника чипсів, компанії Doritos Chips, яка використовувала у своїй рекламі голос, схожий на специфічний голос співака;

1992 - У Запоріжжі відкривають перший фестиваль мистецтв "Козацькому роду немає переводу";

2019 - Уперше в історії вчені зробили фото надмасивної чорної діри в центрі галактики Messier 87 (M87).

Церковне свято

День пам'яті мучеників Терентія, Африкана, Максима, Помпія, Зинона, Олександра, Феодора і 33 інших. Вони жили в Африці в III столітті і постраждали за віру.

Імператор Фортунат влаштував гоніння на християн. Коли їх схопили, і вони побачили знаряддя тортур, багато хто з них відрікся від віри. Але ці люди твердо стояли на своєму, за що і були вбиті.

Іменини: Олександр, Максим, Терентій, Яків, Федір.

]]>